Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 11:58 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6155 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139 ... 206  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: So sie 08, 2015 10:54 am 
Nowy

Dołączył(a): So sie 08, 2015 8:36 am
Posty: 27
Lokalizacja: Great Toruń
Wiesz , wygląda to tak , że z młodsza córa idę trzymając ja za rękę i nie wyobrażam sobie sytuacji , że trzymam się np łańcuchów żeby samemu nie spaść a ona zdana jest sama na siebie. Muszę ja mieć pod kontrolą .


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So sie 08, 2015 3:45 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N paź 23, 2005 9:18 pm
Posty: 2111
Dane meteo z godziny 16.40: Morskie Oko +24*C w cieniu, Kasprowy Wierch +18*C . PS: czy padł rekord ciepła sierpnia we Wrocławiu? W Katowicach potwornie gorąco. Wczoraj byłem na Pilsku to tam chociaż kilka stopni mniej niż w mieście i pustki na szlakach od Rysianki począwszy . Przejrzystość powietrza do 30km w tych upałach.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So sie 08, 2015 6:23 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz maja 02, 2013 1:05 pm
Posty: 1693
Jakub napisał(a):
PS: czy padł rekord ciepła sierpnia we Wrocławiu?

Chyba jednak nie. We Wrocławiu i Opolu wg TV było dzisiaj maks 38 st. W Warszawie 37.

_________________
"Ostrożnie, tam przepaść!", Maria Bandrowska, 27 lipca 1914 r.
"Ile razy widziałeś schodzącą lawinę w Tatrach w grudniu?" magis, 2018


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So sie 08, 2015 9:28 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
Wolf_II napisał(a):
Chyba jednak nie. W


Wszyscy niedowiarkowie którzy jeszcze kilka dni temu prorokowali żę nic z tego nie będzie mamy nowy rekord ciepła w Polsce 37.9 Wrocław-Strachowice 38.9 w Obserwatorium Zakładu Klimatologii i Ochrony Atmosfery Uniwersytetu Wrocławskiego. Temperatura podłoża asfaltowego doszła do 60C!!!
W Europie mamy rekordy ciepła. Niemcy +41C
W przyszłym tygodniu zbliżymy sie do kolejnych rekordów. Fala upałów ustąpi 16 lub 19 sierpnia. Ale nie cieszmy się nie na długo.

Dzisiejsza temperatura na Kasprowym MAX +19.8C , Łomnica +14 gdyby nie chmura Cumulonimbus temperatura poszybowała by jeszcze bardziej.
W niedzielę myślę że bariery 20C nie przekroczy szybki rozwój chmur burzowych. Burze o bardzo dużej sile.
Poniedziałek burzowo z opadami punktowo do 15litrów.
i tak dalej aż do niedzieli upalnie/ gorąco rano słonecznie potem burze konwekcyjne.

Prognoza sezonowa sprzed wielu miesięcy sprawdziła się dla lipca i sierpnia. Mamy rekordowy sierpień pod względem temperatury.
Zobaczymy co pieniacze napiszą zaraz :mrgreen:

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Ostatnio edytowano So sie 08, 2015 9:35 pm przez raffi79., łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So sie 08, 2015 9:36 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
Wiejska Szamanka napisał(a):
Ok a jak przyszły weekend w górach?


Tak sam jak obecny gorący i burzowy. Nie ma zmian na razie.

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So sie 08, 2015 10:20 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N paź 23, 2005 9:18 pm
Posty: 2111
Ja tam uwazam ze taka pogoda to tragedia. Owszem lubie lato jak jest 20-25c. Teraz jednak susza jest jakiej nie pamietam. Rolnicy ponosza potworne straty ( braki ziarna, spalona kukurydza,ziemniaki buraki od lubelszczyzny po malopolske i podkarpacie) , rybacy ( sniete ryby), wlasciciele barek rzecznych ( Wisla ma mniej niz 60cm wody ODra40cm a to najwieksze polskie rzekk. Przerwy w dostawach pradu brakj wody dla elektrownk zaslabniecia osob starszych i omdlenia co chwile. Dosc juz niech bedzie jesien i deszcz!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So sie 08, 2015 11:32 pm 
Swój

Dołączył(a): N lip 20, 2014 10:09 pm
Posty: 33
Lokalizacja: Wrocław
edi_gein napisał(a):
Wiesz , wygląda to tak , że z młodsza córa idę trzymając ja za rękę i nie wyobrażam sobie sytuacji , że trzymam się np łańcuchów żeby samemu nie spaść a ona zdana jest sama na siebie. Muszę ja mieć pod kontrolą .


Kup jej uprząż i lonżę do via ferrata. Lonżę IMHO najlepiej taką z dwoma karabinkami i płytką pochłaniającą energię a nie rozrywaną taśmą. Jak córka waży do 40 kg to najlepsza pełna uprząż np. Petzl Simba (ta jest akurat przewidziana do 40 kg i myślę że max. 160 cm). A, no i kask.

Chociaż patenty ludzie różne wymyślają. W lipcu na rysy ktoś ciągnął dziecko na smyczy z liny :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N sie 09, 2015 12:20 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 14, 2006 11:53 am
Posty: 2775
Lokalizacja: Wrocław
raffi79. napisał(a):
Wszyscy niedowiarkowie którzy jeszcze kilka dni temu prorokowali żę nic z tego nie będzie mamy nowy rekord ciepła w Polsce 37.9 Wrocław-Strachowice 38.9 w Obserwatorium Zakładu Klimatologii i Ochrony Atmosfery Uniwersytetu Wrocławskiego.

Z ciebie taki znawca pogody że szkoda gadać. Nie ma żadnego rekordu ciepła w Polsce bo ten wynosi 40,2 stopnia.
A dokładniej to na obecnych terenach Polski bo była pewna miejscówka w dawnej Polsce gdzie temperatury przekraczały 50 8)

Zanotowano najwyższą temperaturę w historii pomiarów we Wrocławiu: 38,9.
http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/5200560,we-wroclawiu-padl-rekord-ciepla-389-stopni-celsjusza,id,t.html

Więc tak jak mówiłem, że 39 nie będzie i nie było 8) :wink:

raffi79. napisał(a):
Prognoza sezonowa sprzed wielu miesięcy sprawdziła się dla lipca i sierpnia. Mamy rekordowy sierpień pod względem temperatury.
Zobaczymy co pieniacze napiszą zaraz

Nawet jeśli się sprawdziła to nie była to twoja prognoza 8)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N sie 09, 2015 5:37 am 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
trekker jesteś pieniacz i tyle.
Doczytaj jak się mierzy temperaturę jakie warunki muszą być spełnione aby temperatura mogła być podana za oficjalną.

Cytuj:
Przyjęty w meteorologii termin temperatura powietrza oznacza wskazanie
termometru suchego umieszczonego na wysokości 2 m nad powierzchnią gruntu, w
standardowej klatce meteorologicznej, będącego w stanie równowagi cieplnej z
otaczającym go powietrzem. Definiując w ten sposób temperaturę powietrza,
zachowano porównywalność trzech podstawowych czynników decydujących o jakości
pomiaru, tj. przyrządu pomiarowego, miejsca pomiaru oraz terminu pomiaru.



Wczorajsza temperatura jest uznawana za rekordową w Polsce i wpisuje się do historii więc możesz pisać co chcesz ale nie masz racji. Tak jak wiekszość osób mierzy temperaturę w Słońcu.


trekker napisał(a):
to nie była to twoja prognoza



Niestety opieram się na modelach które obliczają artykuł do poczytania https://www.icm.edu.pl/kdm/Do_czego_s%C ... %BCej_Mocy gdzie robi to 99% synoptyków więc trekerku spuść z tonu trochę bo nie korzystam z gotowych prognoz. Podejrzewam jakbym wrzucił profil pionowy atmosfery i dolny troposfery to nawet byś nie pierdnął go odczytać nie mówiąc o gradiencie pionowym.
Więc jak to mówią nie pasuje nie czytaj.

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N sie 09, 2015 7:15 am 
Swój

Dołączył(a): Wt lip 24, 2012 7:35 pm
Posty: 40
Lokalizacja: ok Krakowa
Rafi79 co masz na mysli piszac nie na długo? Czyli , ze bedziemy sie dalej smazyc? :twisted: moze we wrzesniu tez? :cry:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N sie 09, 2015 7:55 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 09, 2012 2:17 pm
Posty: 2995
Lokalizacja: Kraków
Tym wszystkim którzy narzekają na pogodą chciałbym powiedzieć, że pogoda w Tatrach jest super. Tak jak pisze Krabul, ciężko wszystkim dogodzić. Ciepło źle, zimno źle.

Wczoraj pogoda była super. W słońcu nie było za gorąco a w cieniu było nawet zimno. W godzinach popołudniowych nad Tatry naszły chmury, dzięki czemu największą temperaturę udało się spokojnie przeżyć. Później pod wieczór znowu było ładnie i ciepło.

Zamiast narzekać, że burze i gorąco po prostu jedźcie w góry.

_________________
blog.marcinszymkowski.pl

"W warunkach normalnych najwięcej pomaga technika. Natomiast w sytuacjach wyjątkowych najważniejszy jest hart ducha." - Walter Bonatti


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N sie 09, 2015 8:17 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10406
Lokalizacja: miasto100mostów
Piątek i sobota granie wokół Doliny Młynicy - ani śladu burz, ciepło, ale spokojnie da się chodzić. W piątek od godz 9 niebo zasnuło się chmurami i widokowo było przeciętnie, chmury miejscami schodziły na szczyty. W sobotę dużo lepiej, lepsza przejrzystość powietrza, 1/3 - 1/2 nieba pokryta chmurami, także słońce nie dokuczało aż tak bardzo.
Wróciłem do domu i mam w mieszkaniu 29 stopni, tragedia.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N sie 09, 2015 8:59 am 
Swój

Dołączył(a): Wt lip 24, 2012 7:35 pm
Posty: 40
Lokalizacja: ok Krakowa
Tja narzekacze...bo ciepło...nie jest ciepło, jest piekielnie goraco...ciepło to jest 27,28 a nie ponad 35 przez kolejne dwa tygodnie, super. Susza , brak wody,pradu wkrotce zapewne...nic tylko nie narzekac a cieszyc sie z takiej pogody.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N sie 09, 2015 9:29 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 09, 2012 2:17 pm
Posty: 2995
Lokalizacja: Kraków
Zauważ gamoniu że to jest temat o warunkach na szlakach a nie o pogodzie w miastach w Polsce.

_________________
blog.marcinszymkowski.pl

"W warunkach normalnych najwięcej pomaga technika. Natomiast w sytuacjach wyjątkowych najważniejszy jest hart ducha." - Walter Bonatti


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N sie 09, 2015 12:29 pm 
Swój

Dołączył(a): Wt lip 24, 2012 7:35 pm
Posty: 40
Lokalizacja: ok Krakowa
Te uwagi ad personam daruj, kultury zazyj bo kiepsko....doskonale wiem o czym jest temat. Eot


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N sie 09, 2015 12:39 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N paź 23, 2005 9:18 pm
Posty: 2111
Co do Tatr to w cieniu mamy 25*C dziś nad Morskim Okiem a w 5 Stawach 21*C. Nad Rohaczami w Tatrach Zachodnich wisi już burzowa chmura. Na Zakopiance zderzenie autobusów w Poroninie zatem kłopoty z wyjazdem z Tatr.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N sie 09, 2015 6:18 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 14, 2006 11:53 am
Posty: 2775
Lokalizacja: Wrocław
trekker napisał(a):
Wczorajsza temperatura jest uznawana za rekordową w Polsce i wpisuje się do historii więc możesz pisać co chcesz ale nie masz racji. Tak jak wiekszość osób mierzy temperaturę w Słońcu.

I nadal potwierdzasz że jesteś debilem. To była rekordowa temperatura wyłącznie dla miasta Wrocławia.
To że temperaturę powietrza mierzy się w cieniu to akurat wie każdy.

raffi79. napisał(a):
Podejrzewam jakbym wrzucił profil pionowy atmosfery i dolny troposfery to nawet byś nie pierdnął go odczytać nie mówiąc o gradiencie pionowym.
Więc jak to mówią nie pasuje nie czytaj.

Nie no jasne do odczytania wykresów to trzeba mieć IQ 300. Skoro ty je potrafisz odczytywać to jestem pewny że i down by sobie poradził.
Co do czytania twoich prognoz to oczywiście że nie czytam bo to samo jest na wielu stronach z prognozami. A te długoterminowe to są o wiele bardziej sprawdzalne niż twoje bo ty niestety nie potrafisz dobrze interpretować danych.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N sie 09, 2015 7:18 pm 
Swój

Dołączył(a): Śr kwi 03, 2013 7:07 am
Posty: 40
Chłopy dajcie już spokój; ; kolego trekker kurcze po co te epitety;nie wiem kurcze co chcesz osiągnąć-masz swoje zdanie i ok nic mi do tego,ale można chyba sprzeczać się merytorycznie; ja do wszystkich prognoz podchodzę ostrożnie i szczerze mówiąc mam w d....e gradienty, bo się na tym nie znam,heh; nie mniej skoro Rafał chce się dzielić swoją wiedzą to ok;ja nie widze problemu,zawsze można sprawdzić w innym źródle. Już jedna osoba mi napisała,że się udzielam choć mam mały wkład w życie forum,no ale jeśli mój wkład tak ma wyglądać przez jakieś szczeniackie pyskówki to ja wole pozostać przy swojej skromnej liczbie postów.Tyle.Pozdrówka


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N sie 09, 2015 8:28 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 09, 2012 2:17 pm
Posty: 2995
Lokalizacja: Kraków
pogodynka88 napisał(a):
Te uwagi ad personam daruj, kultury zazyj bo kiepsko....doskonale wiem o czym jest temat. Eot
Nie spinaj się bo żyłka pęknie w te rekordowe temperatury :wink:

_________________
blog.marcinszymkowski.pl

"W warunkach normalnych najwięcej pomaga technika. Natomiast w sytuacjach wyjątkowych najważniejszy jest hart ducha." - Walter Bonatti


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N sie 09, 2015 8:29 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pt maja 29, 2009 3:57 pm
Posty: 1882
Lokalizacja: Lublin
trekker napisał(a):
I nadal potwierdzasz że jesteś debilem. To była rekordowa temperatura wyłącznie dla miasta Wrocławia.

Dla Lublina też, nie wiem jak w innych miastach, ale nie pamiętam żeby było tak gorąco ( Tarnów, Rzeszów ), a już trochę żyje na tym świecie.
W Pieninach przez ostatnie trzy dni ( czwartek, piątek, sobota ) warunki były tropikalne ( środa parna i burzowa - można było zdechnąć ). Byłem to wiem.

_________________
Strząsnąć tę pisowską szarańczę.
Schetyna.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N sie 09, 2015 8:47 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10406
Lokalizacja: miasto100mostów
miler napisał(a):
W Pieninach przez ostatnie trzy dni ( czwartek, piątek, sobota ) warunki były tropikalne.
Tyle, że temat jest o Tatrach, które są jakieś >1500m wyższe. Dwa różne światy.
Ktoś tam twierdził wcześniej, że w Tatrach jest tak gorąco, że nie da się chodzić. Bzdura. Da się i na szczytach jest bardzo przyjemnie.
Byłem to wiem.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N sie 09, 2015 9:06 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pt maja 29, 2009 3:57 pm
Posty: 1882
Lokalizacja: Lublin
Krabul napisał(a):
Tyle, że temat jest o Tatrach

Tak wiem, ale to nie ja zacząłem o rekordach w miastach ( Wrocław ), myślę, a nawet wiem, bo znam kogoś kto był w Tatrach :mrgreen: , że temperatury też tam oscylowały w granicach zbliżonych do rekordów - oczywiście tatrzańskich. :wink:

_________________
Strząsnąć tę pisowską szarańczę.
Schetyna.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sie 10, 2015 6:45 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N paź 23, 2005 9:18 pm
Posty: 2111
Z ciekawosci sprawdzilem prognoze dla Europy do 23 sierpnia. I do tego dnia na pewno mamy upaly od Hiszpanii, Francji, Niemcy, Polske po Ryge i Petersburg i Moskwe oraz wszystko co dalej na poludnie. Nawet w krajach skandynawskich i na wyspach 25*c w cieniu. W rejonie Alp lokalne burze ale powaznych ukladoqw nizowych brak zatem Europa tez cierpi susze. Dzis popoludniu mozliwe burze w Tatrach kolejne dni bezchmurne ( uklad wyzowy gdzies nad Wiedniem i Beatyslawa to zapewnia)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sie 10, 2015 11:59 am 
Swój

Dołączył(a): N kwi 06, 2014 8:08 pm
Posty: 47
Widzę, że każdy się sprzecza.... a jak jest naprawdę ? Czy odczuwa się te upały w samych tatrach np. przy podejściu na Kozi Wierch ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sie 10, 2015 12:02 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Śr lip 03, 2013 11:59 am
Posty: 385
W moim osobistym odczuciu jak byłem w tamtym tygodniu w Tatrach to ten upał wcale nie jest odczuwalny.
W miejscach zacienionych nawet skłaniałem się ku założeniu czegoś cieplejszego np. polar itd.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sie 10, 2015 12:04 pm 
Swój

Dołączył(a): N kwi 06, 2014 8:08 pm
Posty: 47
Salewa napisał(a):
W moim osobistym odczuciu jak byłem w tamtym tygodniu w Tatrach to ten upał wcale nie jest odczuwalny.
W miejscach zacienionych nawet skłaniałem się ku założeniu czegoś cieplejszego np. polar itd.


Ok, dzięki :) a może jesteś człowiekiem lubiącym ciepło i dlatego nie odczuwałeś, aż tak :) Ja właśnie w tą drugą stronę wole chłodniejsze dni dlatego to dla mnie bardzo ważne :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sie 10, 2015 2:11 pm 
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 04, 2014 4:02 pm
Posty: 25
wyngiel napisał(a):
Widzę, że każdy się sprzecza.... a jak jest naprawdę ? Czy odczuwa się te upały w samych tatrach np. przy podejściu na Kozi Wierch ?


W sobotę szedłem na MPpCh i powyżej Czarnego Stawu było wprawdzie bardzo ciepło, ale nie gorąco. Wiał ponadto lekki wiatr, co sprawiało, że na podejściu było zupełnie znośnie, a na górze - bardzo miło. Jak nadeszły chmury, to nawet na poziomie Czarnego Stawu było OK.

A4x


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sie 10, 2015 2:35 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 09, 2006 8:17 pm
Posty: 279
Lokalizacja: KSU (Jordanów), albo Rabka -Zabornia
ja akurat skrajny ciepłolub więc w taką pogodę czuje się mega, fantastycznie, bosko :D :D

W Tatrach jest przyjemnie ciepło, sucha skała, lekki wiaterek przyjemnie powiewa i osusza przynosząc zapach kwitnących kwiatów i traw, skucina nagrzana od słońca aż się prosi, by na niej poleżeć :)
żyć nie umierać mówie Wam :)

_________________
_______________________________________
..i oby nigdy nie zabrakło mi pokory wobec gór...

takie.tam.zdjecia


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sie 10, 2015 4:43 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 17, 2008 9:44 pm
Posty: 969
Lokalizacja: Łódź
raffi jaka będzie pogoda od soboty (15.8) do końca miesiąca??


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sie 11, 2015 7:09 am 
Swój

Dołączył(a): N kwi 06, 2014 8:08 pm
Posty: 47
Z tego co widze to chyba temperatura w samych tatrach spada ciekawe na jak dlugo ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6155 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139 ... 206  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 27 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL