Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 3:38 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6155 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140 ... 206  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt sie 11, 2015 9:31 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N paź 23, 2005 9:18 pm
Posty: 2111
Raffi79 czy mozesz potwierdzic ze niedziela bedzie deszczowa w Tatrach? I co z sobota jakie zachmurzenie? Weekend 22-23 czy rzeczywiscie bedzie deszczowy jak wiesscza niestety najnowsze prognozy?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sie 11, 2015 10:10 am 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 16, 2011 10:57 pm
Posty: 176
Lokalizacja: spod Wrocławia
Nie wiem jak tam inni odczuwają temperatury, ale dla mnie ciepłolubnej nawet takie upały to za dużo, natomiast byłam w Tatrach 5-9 sierpnia i tam nie odczuwałam wogóle jakiegoś wielkiego upału, więc bez przesady, że nie da się chodzić, wieje rześki wiatr, to nie to, co w takim Wrocławiu np.Wieczorem przed schroniskiem na Kondratowej trzeba było polar ubierać, bo chłodno, zimno nawet 8) .

_________________
Tam na dole zostało wszystko to, co cię męczy...
Moje zdjęcia: https://picasaweb.google.com/108001293735779794442


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sie 11, 2015 10:21 am 
Swój

Dołączył(a): N kwi 06, 2014 8:08 pm
Posty: 47
Stonka sudecka napisał(a):
Nie wiem jak tam inni odczuwają temperatury, ale dla mnie ciepłolubnej nawet takie upały to za dużo, natomiast byłam w Tatrach 5-9 sierpnia i tam nie odczuwałam wogóle jakiegoś wielkiego upału, więc bez przesady, że nie da się chodzić, wieje rześki wiatr, to nie to, co w takim Wrocławiu np.Wieczorem przed schroniskiem na Kondratowej trzeba było polar ubierać, bo chłodno, zimno nawet 8) .


A jak jest na podejściach na otwartym terenie np. na taki Kozi czy Świnice.... bo na otwartym terenie chyba bardziej odczuwa się to słońce ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sie 11, 2015 10:43 am 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
szach_mat napisał(a):
a będzie pogoda od soboty (15.8) do końca miesiąca??


Do soboty 15 sierpnia gorąco i upalnie. W Tatrach popołudniowe burze.
Od niedzieli widać powoli zmianę cyrkulacji ale bardziej pod deszczową i burzową przy wysokiej temperaturze.


Jakub napisał(a):
czy mozesz potwierdzic ze niedziela bedzie deszczowa w Tatrach? I co z sobota jakie zachmurzenie?



Bardziej burze na pewno nie będzie opadów frontowych. Jak na razie.


Jakub napisał(a):
22-23 czy rzeczywiscie bedzie deszczowy jak wiesscza niestety najnowsze prognozy?



GFS tak ale poczekajmy co będzie się działo po fali upałów.

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sie 11, 2015 10:50 am 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 16, 2011 10:57 pm
Posty: 176
Lokalizacja: spod Wrocławia
Szłam w pełnym słońcu przez Czerwone Wierchy tam i spowrotem, kolejnego dnia przez Goryczkowe tam i spowrotem, jak jest wyżej nie powiem, ale tutaj mówię, upału wielkiego nie odczuwałam, pali trochę w łeb, ale wziąć czapkę, duży zapas wody, wysmarować się kremem z filtrem i da się iść.Na burze trzeba uważać, tym bardziej, ze codzień zapowiadają, nie zawsze się sprawdza, bo w środę owszem, były, na Kopie Kondrackiej mnie złapała ulewa, ale potem do niedzieli nic.W dodatku jak są lekkie chmurki i słońce za nie zajdzie to wogóle upału nie ma.

_________________
Tam na dole zostało wszystko to, co cię męczy...
Moje zdjęcia: https://picasaweb.google.com/108001293735779794442


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr sie 12, 2015 8:27 pm 
Swój

Dołączył(a): N kwi 06, 2014 8:08 pm
Posty: 47
Te Piekielne upały pokrzyżowały mi cały wypad w góry i muszę go przełożyć... :( ktoś wie kiedy można się spodziewać choć trochę ochłodzenia ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr sie 12, 2015 8:32 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N wrz 11, 2005 1:39 am
Posty: 1740
Lokalizacja: Zamość
Dziś było pięknie :) Nie padało, nie grzmiało, po prostu super :) Ciepło, owszem, nawet wysoko w górach, ale mnie tam ciepło odpowiada.

_________________
A my zmieniliśmy jawę w sny
Jesteśmy jak rosa, jak pył!
Ukradliśmy siłę gwiazd
I dla nas zatrzymał się czas


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr sie 12, 2015 8:34 pm 
Swój

Dołączył(a): N kwi 06, 2014 8:08 pm
Posty: 47
Elfka napisał(a):
Dziś było pięknie :) Nie padało, nie grzmiało, po prostu super :) Ciepło, owszem, nawet wysoko w górach, ale mnie tam ciepło odpowiada.


Noo właśnie ja też bym momentami chciał żeby to CIEPŁO mi odpowiadało ale mój organizm myśli inaczej... dlatego dla mnie to jest katorga nie chciał bym się czuć jak nad morzem na plaży :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr sie 12, 2015 9:08 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Śr paź 29, 2014 1:35 pm
Posty: 230
Raffi cos konkretnego o okolicach Hali Gąsienicowej w piątek i sobote


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz sie 13, 2015 7:49 am 
Nowy

Dołączył(a): Pn cze 22, 2015 8:58 am
Posty: 2
Witam,
Raffi czy mógłbyś sprawdzić jak kształtuje się pogoda między 19-27 sierpnia w Tatrach? Można liczyć na jakieś bezchmurne dni w tych dniach?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz sie 13, 2015 8:21 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 25, 2007 9:48 am
Posty: 7564
Jarek88 napisał(a):
Można liczyć na jakieś bezchmurne dni w tych dniach?

Nie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz sie 13, 2015 10:14 am 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
Koniec upałów!!
Niedziela/ poniedziałek bedą ostatnimi dniami z upałem w Polsce.
Od poniedziałku zacznie się powoli przebudowywać sytuacja baryczna nad Europą. Z każdym dniem temperatura będzie obniżac się o 2-4C.
W Tatrach znaczne ochłodzenie w drugiej połowie sierpnia. Poranki bardzo chłodne i możliwością przygruntowych przymrozków.
Dużo więcej opadów niż w pierwszej połowie ale i tak nie uratuje sytuacji która obecnie panuje nie tylko w Polsce ale i w Tatrach. Na Podhalu sytuacja jest katastrofalna z poziomem wód.
Wrzesień zapowiada się dużo bardziej wilgotny.

Jarek88 napisał(a):
19-27 sierpnia w Tatrach?



Na pewnie nie będzie takiej pogody jak w pierwszej połowie.

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz sie 13, 2015 3:32 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N paź 23, 2005 9:18 pm
Posty: 2111
Chyba będą jutro i przez cały weekend niezłe korki i zatory na szlakach skoro nie ma już biletów na nocne polskiebusy do Zakopanego z Katowic i Krakowa...

ponadto jak co roku tak i w tym 16go pogode szlag trafi.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt sie 14, 2015 6:09 am 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
Prognoza na kilka dni.
W Tatrach każdego dnia przelotne opady przy czym w sobotę i niedzielę opady mogą wynieść blisko 20litrów/m2
Temperatura zacznie spadać z każdym dniem w niedzielę nie przekroczy 9C na szczytach Tatr. Rankiem około 4C
W przyszłym tygodniu dalszy spadek temperatury.

Nie chcę dużo pisać ale koło 5 września widać pierwsze opady śniegu i duży spadek temperatury.

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt sie 14, 2015 7:44 am 
Weteran

Dołączył(a): Śr cze 11, 2014 4:29 pm
Posty: 137
raffi79. napisał(a):
Nie chcę dużo pisać ale koło 5 września widać pierwsze opady śniegu i duży spadek temperatury.


:shock:
To niedobrze. Mam nadzieje, że nie wszystkie modele pokazują Tobie opady śniegu. W połowie września planowałem jechać w góry, więc nie chciałbym aby tak szybko spadł :/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt sie 14, 2015 7:00 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 05, 2005 9:12 am
Posty: 6269
Lokalizacja: Warszawa/Skierniewice
raffi79. napisał(a):
Nie chcę dużo pisać ale koło 5 września widać pierwsze opady śniegu

Jakoś mnie to nie dziwi ;) już od jakiegoś czasu bywa tak, ze końcem sierpnia/początkiem września pojawia się pierwszy opad śniegu.

_________________
Pozdrawiam
Jacek
Obrazek

___________
..Umiem być ciszą, Kończę się w twoim śnie, Ostatnie echo jest ciszą to miejsce gdzie kończy się twoje spojrzenie..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt sie 14, 2015 8:05 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N wrz 11, 2005 1:39 am
Posty: 1740
Lokalizacja: Zamość
Brrrr i pogrzmiało dziś. I popadało. Rano cudnie, a już około 11 zaczęło się chmurzyć. Podchodziłam na Krzyżne od Piątki, tuż pod przełęczą zaczęło padać. Błękit nieba jeszcze prześwitywał. Na przełęczy chwilę stałam, rozmawiałam z turystami i nagle huknęło. Burzy boję się w górach panicznie, więc szybko w stronę Gąsienicowej, bo tam było widać słońce. Potem ze dwa razy zamruczało i zrobiło się fajnie. Szłam powoli już bez stresu, nad Czerwonym Stawem (niemal wyschnięty) posiedziałam. Około 15:30 zaczął się deszcz i grzmoty. Potem przeszło.

_________________
A my zmieniliśmy jawę w sny
Jesteśmy jak rosa, jak pył!
Ukradliśmy siłę gwiazd
I dla nas zatrzymał się czas


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt sie 14, 2015 8:52 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 09, 2012 2:17 pm
Posty: 2995
Lokalizacja: Kraków
Jacek napisał(a):
Jakoś mnie to nie dziwi już od jakiegoś czasu bywa tak, ze końcem sierpnia/początkiem września pojawia się pierwszy opad śniegu.

Rok temu już przecież pod koniec sierpnia chyba nad mokiem wszystkie szczyty były mocno oszronione. A później złota polska jesień 8)

_________________
blog.marcinszymkowski.pl

"W warunkach normalnych najwięcej pomaga technika. Natomiast w sytuacjach wyjątkowych najważniejszy jest hart ducha." - Walter Bonatti


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So sie 15, 2015 8:20 pm 
Swój

Dołączył(a): So sie 16, 2014 8:03 am
Posty: 36
Niedobrze. Planowałem jak co roku pod koniec sierpnia/początek września wybrać się w Tatry na kilka dni. Specjalnie nie chciałem w te upały i na ten tłok jechać.
Miejmy nadzieję, że jeszcze jakieś okno pogodowe się trafi. Rok temu 2-6 września, a dwa lata temu 4-9, były naprawdę ciepłe i pogodne.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So sie 15, 2015 8:48 pm 
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 26, 2015 11:25 am
Posty: 25
Lokalizacja: Silesia
2 lata temu 9.09 zaczął się halny jak przyjechałem, potem był już "zjazd" pogodowy i coraz gorzej...deszczowo i zimno.
Przy planowanym wyjazdach od iluś lat miałem pecha, teraz tylko robimy jednodniówki w oknach pogodowych i jest ok.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So sie 15, 2015 10:56 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 07, 2008 11:33 am
Posty: 6314
Obrazek
5 września 2007, godzina 9.00

Właściwie każdego roku pod koniec sierpnia pojawia się ten temat...
Skleroza...

pozdrawiam
gb 8)
ps
Oczywiście wszyscy miejsce poznają - mam nadzieję?

_________________
wszystko już było - ergo: nie panikuj
http://jaskiniar.blogspot.com/
http://puzzlepamieci.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N sie 16, 2015 7:14 am 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
W Tatrach na Kasprowym Wierchu
Temperatura z godziny 6 - +13,6
Wiatr 4m/s
Chmury pietra wysokiego Cirrus Spissatus Cumulonimbogenitus
Chmury piętra średniego Altocumulus Translucidus
Chmury niskie Cumulonimbus Capillatus
Zachmurzenie 7/8

Łomnica
Temperatura z godziny 6 - +9.4C
Wiatr 3m/s
Chmury pietra wysokiego Cirrus Spissatus
Chmury piętra średniego Altocumulus Translucidus
Chmury niskie Cumulonimbus
Zachmurzenie 6/8


Temp. minimalna +8,2.C
Temp max +18.3C Kasprowy Wierch
Opad za 24h około 12mm

Dzisiaj burze o dużej mocy. Jutro gdy nastąpi wymiana mas powietrza burzę osiągną kategorię 2/3. Od poniedziałku wieczora nastąpi wymiana mas powietrza z zwrotnikowej /afrykańskiej/ na kontynentalną /rosyjską/ a następnie na polarno-morską.
Dzisiaj opady do 10 litrów
Poniedziałek do 20litrów
Wtorek do 30 litrów


Oj tym śniegiem to nie ma co się przejmować później i tak będzie piękna jesień /oby :mrgreen: / bo podejrzewam że przyroda będzie chciała nadrobić nie dobór opadów z okresu letniego i żeby przypadkiem nie przeniosło się to na deszczową i wilgotną jesień.

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N sie 16, 2015 7:57 am 
Weteran

Dołączył(a): Śr cze 11, 2014 4:29 pm
Posty: 137
gb napisał(a):

Właściwie każdego roku pod koniec sierpnia pojawia się ten temat...
Skleroza...


Nie skleroza :) Bardzo dobrze wiem, że na początku września może spaść pierwszy śnieg. Jednak jadąc we wrześniu łudzę się, że akurat mnie to ominie :) Dlatego w dalszym ciągu czekam na jakieś dobre dla mnie prognozy, żebym mógł się wstrzelić w dłuższe okienko pogodowe.


raffi79. napisał(a):
Oj tym śniegiem to nie ma co się przejmować później i tak będzie piękna jesień /oby :mrgreen: /


oby :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N sie 16, 2015 9:24 am 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
Nie wierze kolejna prognoza przewiduje opady śniegu ale już za tydzień.

Obrazek



GFS z godziny 0.00 staje się co raz to bardziej granatowy dla Tatr


Obrazek


Obrazek


Godz. 10.30

Mamy pierwsze burze w Tatrach Zachodnich Obecnie detektor rejestruje do 7 wyładowań. Kolejne dwie chmury burzowe tworzą się nad E i NE częścią Tatr.
Intensywność jest jeszcze mała.

Obrazek


Godz. 11

Leje praktycznie w całych Tatrach. Cumulonimbus Capillatus sięga blisko 7km w pionie i dalej się rozrasta. Wskazuje że ruszy w kierunku N



Godz. 12.30

W rejonie Krywania mamy bardzo silną komórkę burzową. Ilość wyładowań przekracza 70
Chmura Cumulonimbus Capillatus z Cumulonimbus Calvus wystepuję nad całymi Tatrami i powiększa się coraz to bardziej.


Obrazek


Obrazek


Godz 14

Olbrzymia chmura burzowa nad Małopolską i Śląskiem


Obrazek
Przemieszcza się na N


Nad Tatrami pogoda poprawiła się :)


Prognoza na kolejne dni

Od środy w Tatrach ładna słoneczna pogoda jeśli pojawia się burze bedą punktowe.
W piątek przyjedzie załamanie pogody z opadami deszczu i dużym ochłodzeniem.
Sobota przelotne opady, niedziela podobnie.
Końcówka sierpnia z pogodą bardziej deszczową będzie kilka dni gdzie będzie non stop padać. Temperatura około 12-13C z tendencją do spadku.

Ciekawostka chmury burzowe które przetoczyły się nad Małopolską przynosząc ulewy w Tatrach, Podhalu i części Małopolski. Chmury osiągnęły wysokość 12km a temperatura na wysokości 9km spadła do -50C Obecnie nie ma po nich śladu po godz 18

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Ostatnio edytowano N sie 16, 2015 8:29 pm przez raffi79., łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N sie 16, 2015 7:28 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N paź 23, 2005 9:18 pm
Posty: 2111
No wczoraj złapała nas z kolegą burza na 2400m pod szczytem ( tak tak wpis jest :D relacja wkrótce) MSW . Grań Baszt była nieźle biała od gradu przez kilka godzin a pioruny równo waliły w nią i w Mały Staw Hińczowy oraz grań Solisk i Szczyrbski Szczyt. Taternicy z Żabiego Konia mówili że między błyskiem a grzmotem nie było odstępu waliło koło nich od 12.00 do 13.00. Popołudnie i wieczór już ładne. W sobotę lało koło 16-17.00 deszczem dość mocno na drodze do Moka, ale wieczór też spokojny. Śnieg zniknął nawet z hińczowej zatoki a ostał się tylko w Bandziochu. Skały po deszczu były mokre, nieprzyjemne , podobnie mchy i trawy które przylepiały się do butów wspinaczkowych niezwykle utrudniając zejście. Niezwykle oblegany był też Mnich . Mój uśmiech wzbudziła ekipa bodaj 5+1 kobitka która w sobotę po 21.00 pchała się na szczyt Mnicha. Później niejaka Klaudia krzykiem i piskiem umilała reszcie zejście w świetle czołówek o 21.30 jak pomylili droge zejściową do skrzyżowania szlakow u wylotu Dolinki za Mnichem. Doszły mnie też słuchy że helikopter słyszany przez nas pod MSW poleciał do rannej dziewczyny na Rysach w czasie jeszcze burzy to było (!) i że piorun poraził jakąś laskę na Krywaniu ( szczegołow brak) . Wieczorami w górach jest zimno, upał doskwiera tak gdzieś do Morskiego Oka. Wyżej są rzeczywiście przyjemne temperatury o ile nie pada deszcz i grad. Rano niestety trawy są też dość śliskie od rosy więc nalezy uważać na podejściach pod ściany . Na znakowanych szlakach typu ceprostrady warun idealny. Ulewy dziś nie oszczędziły Zakopanego i Krakowa oraz całego Podhala


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N sie 16, 2015 8:47 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pn kwi 23, 2012 8:01 pm
Posty: 10
Lokalizacja: Poznań
Czytam prognozy i nie wierzę .... 22-30 sierpnia i znowu licha pogoda się szykuje ... ech


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N sie 16, 2015 8:52 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N wrz 11, 2005 1:39 am
Posty: 1740
Lokalizacja: Zamość
No to chyba miałam wczoraj szczęście. Wiedziałam, że będą burze, więc zaplanowałam krótką trasę - Czerwone Wierchy. Jak schodziłam z Ciemniaka zaczęło grzmieć, tyle, że na zejściu w dolinę cały czas słonecznie, cieplutko, drobny deszcz przez jakieś 10 minut, nawet niepotrzebnie zakładałam kurtkę bo zaraz ściągałam. Ale nad granią kłębiło się. Nieciekawa pogoda dla uczestników maratonu - dla nich ogromny podziw i szacunek.


Mnie burza paraliżuje w górach, panicznie się boję. Mam pytanie do osób wspinających się: co robicie jak złapie Was burza w ścianie? Szybko zjazd na dół, czy próbujecie przeczekać?

_________________
A my zmieniliśmy jawę w sny
Jesteśmy jak rosa, jak pył!
Ukradliśmy siłę gwiazd
I dla nas zatrzymał się czas


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N sie 16, 2015 8:58 pm 
Swój

Dołączył(a): Pt lut 03, 2012 4:40 am
Posty: 77
Lokalizacja: Kraków - Katowice
Jakub napisał(a):
No wczoraj złapała nas z kolegą burza na 2400m pod szczytem ( tak tak wpis jest relacja wkrótce) MSW .


Cześć Jakub sorry że na Was nie zaczekaliśmy ale widzieliśmy co się święci z pogodą i czym prędzej się ewakuowaliśmy z MSW ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sie 17, 2015 8:13 am 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
W Tatrach na Kasprowym Wierchu
Temperatura z godziny 6 - +12,7
Wiatr 3m/s
Chmury pietra wysokiego brak
Chmury piętra średniego Altocumulus Translucidus
Chmury niskie Cumulus Mediocris lub Congestus
Zachmurzenie 7/8

Łomnica
Temperatura z godziny 6 - +7.8C
Wiatr 4m/s
Chmury pietra wysokiego brak
Chmury piętra średniego Altocumulus Translucidus
Chmury niskie Cumulus Mediocris
Zachmurzenie 7/8


Temp. minimalna +7,2.C
Temp max +13,5C Kasprowy Wierch
Opad za 24h około 10mm

Burze burze i jeszcze raz burze
Poniedziałek opady do 30litrów/m2
Wtorek opady do 70lirtrów/m2 !!!!! Prawdopodobieństwo wystąpienia burz stacjonarnych jesli tak się zdarzy nad Tatrami lub Karpatami /całymi/ suma opadów wzrośnie do 120 litrów/m2 Ryzyko powodzi błyskawicznej.
Środa do 20litrów/m2

Niestety ochłodzenie wkroczy wcześniej niż przypuszczałem Już wieczorem w środę temperatura na wierzchołkach zbliży się do 0 a noca spadnie poniżej 0
Czwartek prawdopodobnie nie przekroczy +5C

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sie 17, 2015 9:04 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): N paź 05, 2008 8:16 pm
Posty: 1359
Lokalizacja: silesia
Wybieram się niebawem w Taterki podziałać trochę stąd kilka pytań technicznych dla tych co to mają już za sobą. Przejrzałem trochę relacji, ale mam tylko większe zamieszanie w głowie. Myślę o:
1. MSW od Hińczowej
2. Ganek od Doliny Złomisk
3. Wysoka od Wagi

Dajcie znać czy drogi są choć trochę oczywiste i czy jest sens zabierać kawałek sznurka i trochę szpeju?

_________________
I was blind but now I can see...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6155 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140 ... 206  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL