Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 11:18 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2120 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63 ... 71  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn lip 13, 2015 10:49 pm 
Weteran

Dołączył(a): Pn wrz 16, 2013 11:17 am
Posty: 133
Lokalizacja: Wielkopolska
czesio1 napisał(a):
Mam trzy wolne miejsca w schronisku nad Morskim Okiem (23/24 lipca) (...) Ekipa się uszczupliła i albo odwołam rezerwację albo odstąpię komuś.


Tylko nie wiem co odwołanie rezerwacji da. W MOKu w przypadku rezygnacji schronisko zwraca zaliczki do 2 tygodni przed terminem rezerwacji, a to już "po ptakach" (a co jak po rezygnacji "w ostatniej chwili" znajdziesz znajomych co się skuszą na wyjazd?). Z kolei jak powiadomisz schronisko nawet w dniu przyjazdu (o ile nie będziecie tam późno), że jest was trzech mniej to wam w lipcu tą trójkę bez problemu dokoptują niemal "z marszu" .


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 14, 2015 7:03 am 
Swój

Dołączył(a): Śr sie 17, 2011 1:20 pm
Posty: 71
Michu0101 napisał(a):
Tylko nie wiem co odwołanie rezerwacji da. W MOKu w przypadku rezygnacji schronisko zwraca zaliczki do 2 tygodni przed terminem rezerwacji, a to już "po ptakach" (a co jak po rezygnacji "w ostatniej chwili" znajdziesz znajomych co się skuszą na wyjazd?). Z kolei jak powiadomisz schronisko nawet w dniu przyjazdu (o ile nie będziecie tam późno), że jest was trzech mniej to wam w lipcu tą trójkę bez problemu dokoptują niemal "z marszu" .

Do Morskiego Oka już zadzwoniłem. Odwołałem te trzy miejsca. Kasy rzeczywiście nie zwracają natomiast zapisali mi nadwyżkę do wykorzystania w kuchni. Ciekawe jak to wyjdzie w praktyce :lol:
A znajomych już nie szukam. Wyjazd w poniedziałek, kto chciał dołączyć to dołączył.
Tak, zdaję sobie sprawę, że dokooptują nam kogoś do pokoju. To nie problem, ważne żeby było gdzie się położyć na nocny spoczynek.

_________________
Lepiej spróbować i wiedzieć, że się nie udało, niż żałować, że się nie spróbowało :-)
www.pansamochodzik.org.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lip 16, 2015 4:41 pm 
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 04, 2014 4:02 pm
Posty: 25
Jutro wybieram się na jeden dzień w słowackie Tatry Zachodnie. Jakby ktoś nie miał innych planów na piątek (17.07), to może wspólna trasa?

A4x


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lip 23, 2015 11:09 am 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 16, 2011 10:57 pm
Posty: 176
Lokalizacja: spod Wrocławia
W dniach 3-9 sierpnia będę noclegować w schronisku na Kondratowej, łazić będę po Czerwonych Wierchach, Goryczkowych, może Giewont, Sarnia Skała czy coś.Pogoda na razie nie nastraja optymistycznie, ale może ktoś byłby chętny w tych dniach...

_________________
Tam na dole zostało wszystko to, co cię męczy...
Moje zdjęcia: https://picasaweb.google.com/108001293735779794442


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Tatry
PostNapisane: N lip 26, 2015 12:29 pm 
Nowy

Dołączył(a): N lip 26, 2015 10:54 am
Posty: 1
Witam wszystkich użytkowników forum poszukuję osoby/osób towarzyszących mi w górskich wędrówkach po Tatrach( planowany wyjazd weekendowy w sierpniu lub wrześniu). Jestem z Podkarpacia z Mielca więc miło widziane osoby z okolic. Pozdrawiam :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lip 29, 2015 7:08 am 
Swój

Dołączył(a): Śr sie 17, 2011 1:20 pm
Posty: 71
Tatry, Tatry i po Tatrach. Wyjazd udał się w 100%. Pogoda aż za dobra, na szlaku przez dwa dni patelnia. Rysy, Giewont, Czarny Staw pod Rysami, Szpiglasówka i Orla perć od Koziej Przełęczy na Kozi Wierch zaliczone!!
Na Orlej przez cały czas byliśmy sami, dopiero po kilkunastu minutach odpoczynku na Kozim Wierchu doszły do nas trzy osoby od Zawratu.
Wcześniej przeszedłem Orlą od Koziego Wierchu po Krzyżne, zostaje więc do ukończenia odcinek Zawrat - Kozia Przełęcz z drabinką na końcu.

Michu0101 napisał(a):
Tylko nie wiem co odwołanie rezerwacji da. W MOKu w przypadku rezygnacji schronisko zwraca zaliczki do 2 tygodni przed terminem rezerwacji, a to już "po ptakach" (a co jak po rezygnacji "w ostatniej chwili" znajdziesz znajomych co się skuszą na wyjazd?). Z kolei jak powiadomisz schronisko nawet w dniu przyjazdu (o ile nie będziecie tam późno), że jest was trzech mniej to wam w lipcu tą trójkę bez problemu dokoptują niemal "z marszu" .

W Morskim Oku większą część zaliczki "przejedliśmy" w kuchni a w Pięciu Stawach pani zwróciła nadpłaconą różnicę.

_________________
Lepiej spróbować i wiedzieć, że się nie udało, niż żałować, że się nie spróbowało :-)
www.pansamochodzik.org.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lip 29, 2015 7:37 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 24, 2007 9:52 am
Posty: 709
Lokalizacja: Dolny Śląsk / 400km do Tatr
pt-sb, żerować będę w otoczeniu Moka, Rysy i Przełęcz pod Chłopem;)

_________________
Góry, podobnie jak morze i kobiety, są kapryśne i nieprzewidywalne


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt lip 31, 2015 7:14 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pn gru 05, 2011 12:08 am
Posty: 640
Lokalizacja: 110 km
We wtorek dostałem przymusowy dzień wolny :)
Zastanawiam się nad MPpCH lub mad Koprowym Szczytem hmmmm
jakieś podpowiedzi???

:)

_________________
http://wokolkominainietylko.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N sie 02, 2015 2:40 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pt wrz 02, 2011 8:03 am
Posty: 1748
Lokalizacja: Podkarpacie
Od 20-go do 25-go kierunek Chochołowska i Tatry Zachodnie witajcie ;)

_________________
Najlepszy reset tylko w górach


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N sie 02, 2015 3:30 pm 
Kombatant

Dołączył(a): So lip 07, 2012 9:22 am
Posty: 391
Ja mam szanse na wyjazd dopiero gdzieś za półtora tygodnia. I niewykluczone, że będzie to ostatni w tym roku :? A Czerwona Ławka i MPpCh same się nie przejdą -_-


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sie 10, 2015 2:43 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N wrz 11, 2005 1:39 am
Posty: 1740
Lokalizacja: Zamość
A jadę jeszcze na parę dni w Tatry. Plany zweryfikuje pogoda, ale bardzo chciałabym na Przełęcz pod Chłopkiem bo jeszcze tam nie byłam. A co z tego wyjdzie, to zobaczę.

_________________
A my zmieniliśmy jawę w sny
Jesteśmy jak rosa, jak pył!
Ukradliśmy siłę gwiazd
I dla nas zatrzymał się czas


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz sie 13, 2015 8:36 am 
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 13, 2015 8:32 am
Posty: 5
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Cześć,
wybiera się ktoś w najbliższym czasie na Morskie Oko wczesnym porankiem 4 -5 godzina?
Szukam transportu z Zakopanego dla dwóch osób. Może ktoś wie czy jeżdżą tak wcześnie jakieś busy bądź wybiera się ktoś autem? ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz sie 13, 2015 8:54 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 25, 2007 9:48 am
Posty: 7564
dbaranski napisał(a):
wybiera się ktoś w najbliższym czasie na Morskie Oko wczesnym porankiem 4 -5 godzina?
Szukam transportu z Zakopanego dla dwóch osób.

Na samą taflę? Może być ciężko. Fasiągi nie dość, że zaczynają jeździć później, to jeszcze tylko do Włosienicy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz sie 13, 2015 9:32 am 
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 13, 2015 8:32 am
Posty: 5
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Chodziło mi o Palenicę Białczańską. :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz sie 13, 2015 11:12 am 
Weteran

Dołączył(a): Śr cze 11, 2014 4:29 pm
Posty: 137
dbaranski napisał(a):
Może ktoś wie czy jeżdżą tak wcześnie jakieś busy


Za wcześnie dla busów :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz sie 13, 2015 7:35 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N wrz 11, 2005 1:39 am
Posty: 1740
Lokalizacja: Zamość
Wczoraj pierwszy bus na Palenicę odjechał tak około 6:05.
Udało się wejść na Przełęcz pod Chłopkiem. Piękne miejsce i szlak. Tzn szlak na Przełęcz. Hińczowy Staw tak blisko, widać w dole szlaki, szkoda, że z Przełęczy nie można legalnie tam zejść :(

_________________
A my zmieniliśmy jawę w sny
Jesteśmy jak rosa, jak pył!
Ukradliśmy siłę gwiazd
I dla nas zatrzymał się czas


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz sie 13, 2015 8:24 pm 
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 13, 2015 8:32 am
Posty: 5
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
My chcemy wybrać się na Rysy. Szukamy transportu jak najszybciej by późno nie schodzić ze szlaku.

Ile zajęło Ci przejście?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz sie 13, 2015 8:52 pm 
Kombatant

Dołączył(a): So lip 07, 2012 9:22 am
Posty: 391
Elfka napisał(a):
Wczoraj pierwszy bus na Palenicę odjechał tak około 6:05.

O cholera, a ja żyłam w przeświadczeniu, że pierwszy odjeżdża dopiero 6:55.

Elfka napisał(a):
Udało się wejść na Przełęcz pod Chłopkiem. Piękne miejsce i szlak. Tzn szlak na Przełęcz. Hińczowy Staw tak blisko, widać w dole szlaki, szkoda, że z Przełęczy nie można legalnie tam zejść :(

Zazdroszczę i też chcę, może uda mi się ją upchnąć, bo w tym roku chciałabym jeszcze
- Małą Wysoką z Polskim Grzebieniem
- coś na Orlej
- może Jagnięcy/Czerwona Ławka
- na deser grań polskich Zachodnich, najlepiej od Wołowca po Ornak ze Starego Robota

Ogólnie - planów tak wiele, czasu tak mało ;/ Na Otargańce, na które czaję się od dwóch lat, chyba nigdy nie uda mi się wybrać :roll:

Co do przejścia się z Przełęczy nad Hińczowy Staw - faktycznie, aż kusi, podobnie jak z Wrót Chałubińskiego nad Ciemnosmreczyńskie Stawy. Tam to nawet ścieżkę było widać kilka lat temu 8)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz sie 13, 2015 9:11 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N wrz 11, 2005 1:39 am
Posty: 1740
Lokalizacja: Zamość
sonia napisał(a):
O cholera, a ja żyłam w przeświadczeniu, że pierwszy odjeżdża dopiero 6:55.


Był komplet to jechał :D

_________________
A my zmieniliśmy jawę w sny
Jesteśmy jak rosa, jak pył!
Ukradliśmy siłę gwiazd
I dla nas zatrzymał się czas


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz sie 13, 2015 9:26 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz maja 02, 2013 1:05 pm
Posty: 1693
sonia napisał(a):
podobnie jak z Wrót Chałubińskiego nad Ciemnosmreczyńskie Stawy. Tam to nawet ścieżkę było widać kilka lat temu

Nie wiem jakie jest ryzyko zostania złapanym/-anom w Mięguszowieckiej, ale w rejonie Ciemnosmreczyńskiego z Wrót spore. Czasami Słowacy polują tam z psem na pozaszlakowych turystów. Logistycznei mają prosto - dojeżdzają samochodem ile się da Koprową a do stawu to kilkadziesiąt minut.

_________________
"Ostrożnie, tam przepaść!", Maria Bandrowska, 27 lipca 1914 r.
"Ile razy widziałeś schodzącą lawinę w Tatrach w grudniu?" magis, 2018


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz sie 13, 2015 9:40 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Wt kwi 22, 2014 3:26 pm
Posty: 428
Zaliczony Jagnięcy, Czerwona Ławka, Rysy, Polski Grzebień (Mała Wysoka znowu nie - deszcz) i zajefajny spacerek z Popradzkiego Plesa przez Osterwę do Śląskiego Domu. Słonko ładnie świeciło ale na większych wysokościach upału ni cholery nie doświadczyłem.
No a na początku września w planach jeszcze Tatry po naszej stronie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz sie 13, 2015 10:07 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 16, 2011 10:57 pm
Posty: 176
Lokalizacja: spod Wrocławia
Były w tym roku wkońcu Czerwone Wierchy w obie strony, Goryczkowe w obie strony, Kopa Kondracka trzy razy i prawie raz Giewont 8) .Plan wykonany.

_________________
Tam na dole zostało wszystko to, co cię męczy...
Moje zdjęcia: https://picasaweb.google.com/108001293735779794442


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz sie 13, 2015 10:58 pm 
Kombatant

Dołączył(a): So lip 07, 2012 9:22 am
Posty: 391
Wolf_II napisał(a):
sonia napisał(a):
podobnie jak z Wrót Chałubińskiego nad Ciemnosmreczyńskie Stawy. Tam to nawet ścieżkę było widać kilka lat temu

Nie wiem jakie jest ryzyko zostania złapanym/-anom w Mięguszowieckiej, ale w rejonie Ciemnosmreczyńskiego z Wrót spore. Czasami Słowacy polują tam z psem na pozaszlakowych turystów. Logistycznei mają prosto - dojeżdzają samochodem ile się da Koprową a do stawu to kilkadziesiąt minut.

Dzięki 8) To od razu rozstrzyga kwestię okolic Szpiglasu w ogóle...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt sie 14, 2015 7:37 pm 
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 13, 2015 8:32 am
Posty: 5
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Z racji tego, że pogoda w Tatrach się psuje, od jutra i przez cały następny tydzień deszcze i burze, macie jakieś plany alternatywne jak spędzić ten czas? Mieliśmy w planach wybrać się na Orlą, Rysy i Świnicę. Niestety pogoda nam na to chyba nie pozwoli. Dlatego pytanie do Was, jak można spożytkować inaczej ten czas? Urlop do 21.08, a nie uśmiecha się nam siedzieć cały czas w pokoju..
Jest sens wybierania się w w/w partię gór przy takiej pogodzie?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt sie 14, 2015 7:59 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N wrz 11, 2005 1:39 am
Posty: 1740
Lokalizacja: Zamość
dbaranski napisał(a):
Mieliśmy w planach wybrać się na Orlą, Rysy i Świnicę. Niestety pogoda nam na to chyba nie pozwoli. Dlatego pytanie do Was, jak można spożytkować inaczej ten czas? Urlop do 21.08, a nie uśmiecha się nam siedzieć cały czas w pokoju..
Jest sens wybierania się w w/w partię gór przy takiej pogodzie?


W burzową pogodę nie pchałabym się tam. Nie wiem czy startujesz z kwatery, czy schronisk. W miarę szybko da się przejść przez Świstówkę od Pięciu Stawów do Morskiego lub odwrotnie. No, ale oczywiście nie jak grzmi. Osobiście nie cierpię tego szlaku, no ale od biedy... . Po prostu przy niepewnej pogodzie najlepiej brać szlaki z których można szybko w miarę się wycofać lub są po drodze schronienia. Może Gęsia Szyja? Ewentualnie podjechać na Słowację do Szczyrbskiego Jeziora i choćby tam połazić. Można podejść do Chaty pod Soliskiem.
Podaję to jako opcję na niepewną pogodę, wiadomo, w burzę nie poszłabym nigdzie.

_________________
A my zmieniliśmy jawę w sny
Jesteśmy jak rosa, jak pył!
Ukradliśmy siłę gwiazd
I dla nas zatrzymał się czas


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So sie 15, 2015 6:09 pm 
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 13, 2015 8:32 am
Posty: 5
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Wg pogody jutro ma padać w południe. Zdecydowaliśmy, że spróbujemy podejść na Świnicę przez Zawrat. Ktoś chętny? O 4 rano planujemy być w Kuźnicach. :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz sie 20, 2015 9:45 am 
Nowy

Dołączył(a): Śr sie 05, 2015 3:01 pm
Posty: 3
Klamka zdaje się zapadła, śmigam dziwnie, bo od 1 - ego września, powrót 13 - ego. Tym razem żona nie dostała urlopu, więc z kumplem. Chłopak niby nie ma lęku wysokości, łaził po parkach linowych i jest napalony na najtrudniejsze szlaki, ale jak wyjdzie, to się zobaczy. Jeśli wyjdzie dobrze, to będzie Orla Perć, Przełęcz pod Chłopkiem, może Rysy, Kościelec. A na pierwszy dzień Sarnie Skałki, w razie dupnej pogody Czerwone...
Zastanawiam się tylko, gdzie znajomego łagodnie rozkręcić - myślałem o Świnicy od Kasprowego, później o Kościelcu (tam byłem z kumplem, co pierwszy raz był w górach, dziewczyny poczekały na nas przy karbie i było ok). Żeby nie okazało się, że chłopak będzie chciał na Orlą, ja powiem "no spoko" a później kłopot :wink: Dodam, że w "adasiach" i klapkach zakładanych na skarpety chodzić nie będziemy :lol:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz sie 20, 2015 9:51 am 
Weteran

Dołączył(a): Pn sie 22, 2005 4:34 pm
Posty: 102
Nie bój się !, poradzisz sobie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz sie 20, 2015 10:06 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 25, 2007 9:48 am
Posty: 7564
Mariusz napisał(a):
Nie bój się !, poradzisz sobie.

Na jakiej podstawie tak twierdzisz, skąd to wiesz? Mieszkasz może w Człuchowie? Jeśli nie, to po . ten nic nie wnoszący, a potencjalnie niebezpieczny, wpis?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz sie 20, 2015 1:10 pm 
Weteran

Dołączył(a): Pn sie 22, 2005 4:34 pm
Posty: 102
Ten "buracki" post zamieściłeś , żeby się dowartościować ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2120 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63 ... 71  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 35 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL