Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Śr cze 26, 2024 11:29 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18015 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 532, 533, 534, 535, 536, 537, 538 ... 601  Następna strona

Czy ktoś Ci pomógł w tym wątku?
Tak, jestem zadowolona/y 45%  45%  [ 177 ]
Niestety nie 4%  4%  [ 15 ]
Zamieszali mi tak, że wiem mniej, niż przed pytaniem 3%  3%  [ 13 ]
To jakieś chore towarzystwo - same zboki i debile 15%  15%  [ 58 ]
Nikt nie pomógł, ale i tak Was kocham 8%  8%  [ 31 ]
Krowa cie wysrała 15%  15%  [ 59 ]
Wali mnie to 11%  11%  [ 42 ]
Liczba głosów : 395
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz paź 01, 2015 12:39 pm 
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 04, 2014 4:02 pm
Posty: 25
KepaSK napisał(a):
Rok temu bylem na Świnicy ze strony Przełęczy.
Teraz zastanawiam się nad Kościelcem, jak z trudnością porównując do Świnicy ?


Trudność stricte techniczna jest porównywalna. Może jedynie psychologicznie być trudniej, ponieważ nie ma na Kościelcu sztucznych ułatwień i trzeba w paru miejscach samodzielnie kombinować.

A4x


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz paź 01, 2015 3:44 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5458
Lokalizacja: Białystok
Krabul napisał(a):
Na Kościelec trudniej niż na Świnicę od zachodu?


Według mnie trudniej - od Zawratu porównywalnie.

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz paź 01, 2015 10:16 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14900
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
Krabul napisał(a):
Na Kościelec trudniej niż na Świnicę od zachodu?

No.
Słynna ścianka pod szczytem i kominek bez stopni...
Na mnie zawsze największe wrażenie robił eksponowany trawers poniżej kominka.

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt paź 02, 2015 10:17 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10407
Lokalizacja: miasto100mostów
Byłem na Kościelcu, żeby nie skłamać, gdzieś tak w 2005 latem i w 2008 (?) zimą (sam). I ni cholery nie mogę sobie przypomnieć żadnych trudności.
Była też tam moja żona z koleżanką (ja wtedy poszedłem przez Zawrat na Świnicę do Świnickiej Przełęczy i dziewczynom odradziłem tę trasę - głównie dlatego się rozłączyliśmy). I laski nie zgłaszały jakichkolwiek problemów, twierdząc że trasa jest łatwa.
No, ale każdy ma swoje subiektywne odczucia.
Znaczy muszę pójść jeszcze raz. Pewnie z młodym, za jakieś 4-5 lat.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N paź 04, 2015 11:30 am 
Nowy

Dołączył(a): N cze 30, 2013 1:14 pm
Posty: 10
Czy w tygodniu(październik) można się dalej spodziewać dużych kolejek na Giewont? Przyznam, że szerokim łukiem omijałem ten legendarny szczyt właśnie z powodu kolejek, ale czas najwyższy by wreszcie choć raz pojawić się na nim


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N paź 04, 2015 11:39 am 
Kombatant

Dołączył(a): Wt kwi 09, 2013 5:43 pm
Posty: 500
Ja przyjdziesz na przełęcz skoro świt, np. 8 rano to kolejek nie będziesz miał. Ale mogą być przymrozki i ślisko na zachodniej stronie (na zejściu ze szczytu)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N paź 04, 2015 12:29 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 07, 2008 11:33 am
Posty: 6314
Kolejki na Giewont są przereklamowane - zwłaszcza poza sezonem :)

pozdrawiam
gb 8)

_________________
wszystko już było - ergo: nie panikuj
http://jaskiniar.blogspot.com/
http://puzzlepamieci.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N paź 04, 2015 12:32 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5458
Lokalizacja: Białystok
Nie ma już kolejki na Giewont?
Zamknęli? :shock:

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N paź 04, 2015 12:39 pm 
Nowy

Dołączył(a): N cze 30, 2013 1:14 pm
Posty: 10
ehh myślałem, że jednak wyjadę :mrgreen:

generalnie w Zakopanym byłbym w stanie być dopiero koło 8(autobus) więc godziny docelowe dojścia do celu to jednak 10-11. Może turyści będą spać jeszcze


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn paź 05, 2015 8:17 am 
Nowy

Dołączył(a): Pt paź 02, 2015 1:45 pm
Posty: 3
Ja byłem na Giewoncie 2 tygodnie temu (19.09.2015) na szlaku od doliny Strążyckiej byłem o 7.00, z Giewontu zeszliśmy o 9.15. Na szczycie byliśmy jako pierwsi, po drodze minęliśmy tylko 2 pary.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn paź 05, 2015 8:07 pm 
Swój

Dołączył(a): Wt lip 21, 2015 9:25 pm
Posty: 69
Tak było wczoraj:

Obrazek

:D

źródło: Tatromaniak.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn paź 05, 2015 8:40 pm 
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 04, 2014 4:02 pm
Posty: 25
Krasz napisał(a):
Tak było wczoraj:


Ze zdjęcia wynika, że ludzie generalnie przestrzegają zasady, że na jednym łańcuchu ma być jeden człowiek. Budujące, jak się turyści rozwijają :D

A4x


Ostatnio edytowano Pn paź 05, 2015 8:41 pm przez aramisio4x, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn paź 05, 2015 8:40 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 07, 2008 11:33 am
Posty: 6314
O ile się orientuję wczoraj była niedziela - nieprawdaż?
A - nie tylko według mnie - jesienne weekendy - i to w przypadku znośnej pogody, mniej więcej do przełomu października i listopada - można śmiało zaliczyć do "sezonu".
Dostępność Tatr - z Górnego Śląska (nawet z Dolnego), z Krakowa - a nawet z Warszawy - zmieniła się w przeciągu minionych 7-5 lat w sposób znaczący.
Widać to choćby po analizie bardziej "elitarnego" sposobu uprawiania turystyki górskiej - czyli wspinaczce :) Znaczna część wyjść - to wyjścia związane z weekendowymi wypadami. "Wyskoczenie" na dwa dni "w taterki" - to naprawdę nie jest problem...
Jeżeli zaprezentowałbyś takie zdjęcie (z tak długą kolejką) powiedzmy - z drugiej połowy listopada, z jakiejś środy lub czwartku... :mrgreen:

pozdrawiam
gb 8)

_________________
wszystko już było - ergo: nie panikuj
http://jaskiniar.blogspot.com/
http://puzzlepamieci.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt paź 06, 2015 11:12 am 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 16, 2011 10:57 pm
Posty: 176
Lokalizacja: spod Wrocławia
Z Dolnego Śląska to można w taterki wyskoczyć nawet na jeden dzień :mrgreen: , dwa lata temu tak zrobiłam.

_________________
Tam na dole zostało wszystko to, co cię męczy...
Moje zdjęcia: https://picasaweb.google.com/108001293735779794442


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N paź 11, 2015 7:30 pm 
Swój

Dołączył(a): N paź 11, 2015 7:13 pm
Posty: 61
Lokalizacja: Krzeszowice
Witam wszystkich. Mam pytanie do osób które były albo maja dostateczna wiedzę którędy prowadzi ścieżka ze skalnych wrót do schroniska Pod Szarotką . Będę wdzieczny za wszelką pomoc w postaci rysunku, opisu, itp. Może ma ktoś dawną mapę z zaznaczonym szlakiem niebieskim.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N paź 11, 2015 8:42 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 26, 2013 7:31 am
Posty: 1616
Lokalizacja: Tarnow
Krk napisał(a):
Witam wszystkich. Mam pytanie do osób które były albo maja dostateczna wiedzę którędy prowadzi ścieżka ze skalnych wrót do schroniska Pod Szarotką . Będę wdzieczny za wszelką pomoc w postaci rysunku, opisu, itp. Może ma ktoś dawną mapę z zaznaczonym szlakiem niebieskim.


Tam jest rezerwat i nie wolno tam się zapuszczać :!:

_________________
flickr

------

"czekan, jak sama nazwa wskazuje - narzędzie do czekania"
Włodzimierz Firsoff
Taternik 1932 nr 3


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N paź 11, 2015 9:44 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5458
Lokalizacja: Białystok
Krk napisał(a):
Będę wdzieczny za wszelką pomoc w postaci rysunku, opisu, itp.


WC - tom 5

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N paź 11, 2015 9:52 pm 
Swój

Dołączył(a): N paź 11, 2015 7:13 pm
Posty: 61
Lokalizacja: Krzeszowice
_Sokrates_ napisał(a):
Krk napisał(a):
Będę wdzieczny za wszelką pomoc w postaci rysunku, opisu, itp.


WC - tom 5
Dzięki, poszukam na necie Cywinskiego. Zejsci nie jest gdzieś koło przełęczy między schodkami?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt paź 23, 2015 1:26 pm 
Nowy

Dołączył(a): Wt lut 15, 2011 2:12 pm
Posty: 24
Ja mam pytanie trochę z innej beczki. W związku z taką, a nie inną pracą u mnie i mojej drugiej połówki za planowanie przyszłorocznego urlopu muszę brać się już teraz.

Pytanie do w miarę wychodzonych i kondycyjnie przygotowanych - ile czasu zajmuje Wam zazwyczaj wejście na Przełęcz pod Chłopkiem i na Rysy licząc od Palenicy? Mam łącznie ze 2 mapy Tatr i Nykę, różnice między nimi są kosmiczne. Dla przykładu - z moka do palenicy idzie się wg. nich 1h45m-2h to doświadczam dysonansu poznawczego bo my z żoną robimy to w 1h5m.

W ostatnim NPMie jest relacja ludzi, którzy z moka na przełęcz weszli w 2,5h - mapy podają na ten odcinek 2h50m (Daunpol) lub 3h40m (Sygnatura), Nyka podaje 3h15m. Rozbieżności biorąc pod uwagę też powrót potrafią sięgać (mieszkając w moku) 2-3h, z wersją z Palenicy to już w ogóle jakiś kosmos. Dlatego bardzo będę wdzięczny za wszelką pomoc by jakoś to sobie czasowo poukładać.

EDIT: Pytam o okres wakacyjny, czyli bez śniegu/lodu/raków/czekana i tym podobnych.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt paź 23, 2015 1:46 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Wt lip 30, 2013 12:50 pm
Posty: 172
Ja korzystam z mapy-turystycznej.pl. Bazując na niej Mok-Palenica to 7,8km, a czas 2h28min -> więc :eye:
Jednak to taki ewenement. Pozostałe czasy tras w Tatrach zgadzały się mniej więcej z tym co szedłem dodając przerwy 10-15min na szczytach.

Najlepiej jakbyś miał za sobą inną trasę, porównał ją z czasem z mapy i porównał. Jako takie rozeznanie będzie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt paź 23, 2015 1:50 pm 
Nowy

Dołączył(a): Wt lut 15, 2011 2:12 pm
Posty: 24
No właśnie wszędzie z definicji wchodziliśmy szybciej, ale to były głównie trasy bez biżuterii. A tutaj jednak trochę jej jest dlatego wolę spytać wprost.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt paź 23, 2015 2:36 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5458
Lokalizacja: Białystok
Problemem w szlaku na Rysy nie są łańcuchy ale kolejki do łańcuchów.
Możesz być wychodzony a i tak będziesz musiał swoje odczekać.
No chyba, że wystartujecie wcześnie i wyprzedzicie tłumy - co polecam :mrgreen:

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt paź 23, 2015 3:39 pm 
Nowy

Dołączył(a): Wt lut 15, 2011 2:12 pm
Posty: 24
Nie no 6 na Palenicy to już będzie późno. Bardzo nie lubimy stać w kolejkach ;) W zeszłym roku na Giewoncie wylądowaliśmy o 8 rano, 20 minut szczyt tylko dla nas ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N paź 25, 2015 9:35 pm 
Swój

Dołączył(a): Wt lip 21, 2015 9:25 pm
Posty: 69
Na Chłopka jakieś 2,5 godzinki z odpoczynkami i podziwianiem widoków. Rysy to zależy jak tłum poniesie ;) Ale nawet przy dużych kolejkach, w 4 godzinach z Czarnego Stawu się na pewno zmieścisz.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn paź 26, 2015 12:51 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 25, 2007 9:48 am
Posty: 7564
chlebik napisał(a):
Ja mam pytanie trochę z innej beczki. W związku z taką, a nie inną pracą u mnie i mojej drugiej połówki za planowanie przyszłorocznego urlopu muszę brać się już teraz.

Pytanie do w miarę wychodzonych i kondycyjnie przygotowanych - ile czasu zajmuje Wam zazwyczaj wejście na Przełęcz pod Chłopkiem i na Rysy licząc od Palenicy? Mam łącznie ze 2 mapy Tatr i Nykę, różnice między nimi są kosmiczne. Dla przykładu - z moka do palenicy idzie się wg. nich 1h45m-2h to doświadczam dysonansu poznawczego bo my z żoną robimy to w 1h5m.

W ostatnim NPMie jest relacja ludzi, którzy z moka na przełęcz weszli w 2,5h - mapy podają na ten odcinek 2h50m (Daunpol) lub 3h40m (Sygnatura), Nyka podaje 3h15m. Rozbieżności biorąc pod uwagę też powrót potrafią sięgać (mieszkając w moku) 2-3h, z wersją z Palenicy to już w ogóle jakiś kosmos. Dlatego bardzo będę wdzięczny za wszelką pomoc by jakoś to sobie czasowo poukładać.

Moim zdaniem nie pomylisz się za dużo w żadną stronę, jeśli policzysz sobie około 4:30 h z Palenicy na Rysy (czas czystego marszu bez dłuższych postojów), a na MPpCh jakieś pół godzinki krócej. Przy założeniu, że wcześnie rano i bez większych przestojów w trudniejszych lub "trudniejszych" miejscach. Oczywiście w zależności od zwyczajowej ilości postojów (na zdjęcia, odpoczynek, przekąskę, przepitkę czy po prostu podziwianie widoków) dolicz sobie odpowiednią ilość czasu. Z powrotem kilkadziesiąt minut krócej.


Ostatnio edytowano Pn paź 26, 2015 2:42 pm przez leppy, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn paź 26, 2015 1:43 pm 
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 04, 2014 4:02 pm
Posty: 25
chlebik napisał(a):
Dla przykładu - z moka do palenicy idzie się wg. nich 1h45m-2h to doświadczam dysonansu poznawczego bo my z żoną robimy to w 1h5m.


Nie no, jeśli dobrze zrozumiałem, że Moko-Palenica to u Was 1:05 godz., to to jest prędkość ponad 7 km/h - a więc bardzo szybki chód. Jeśli macie takie tempo, to w ogóle bez sensu jest opieranie się na czasach mapowych i przewodnikowych, które są kierowane do ludzi chodzących z normalną prędkością, a więc 4 km/h plus 5-10 minut na każde 100 m różnicy wzniesień.

A4x


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn paź 26, 2015 2:21 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10407
Lokalizacja: miasto100mostów
aramisio4x napisał(a):
a więc 4 km/h plus 5-10 minut na każde 100 m różnicy wzniesień
A jeśli idą w dół tj.
aramisio4x napisał(a):
Moko-Palenica
to 'minus' a nie 'plus'?
chlebik napisał(a):
Dla przykładu - z moka do palenicy idzie się wg. nich 1h45m-2h to doświadczam dysonansu poznawczego bo my z żoną robimy to w 1h5m.
Jakbyś napisał czas jakiejś charakterystycznej trasy w górę a nie w dół to można by się jakoś konstruktywnie odnieść.
Generalnie - mapy podają różne czasy różnie trafiając w nasze tempo, ale proporcje między tymi trasami są raczej nieźle zachowane. Zobacz jaka jest u ciebie tendencja (o ile najcześciej redukujesz czas mapowy) i odnieś do tras, które Cię interesują. Wyjdzie w miarę ok, no chyba że np okaże się, że po płaskim jesteś zapier.dalaczem, a pod górę - miękką fają itp.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn paź 26, 2015 5:38 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 07, 2008 11:33 am
Posty: 6314
Tadeusz Zwoliński w przedrukowanym w 1948 roku przedwojennym przewodniku opisuje drogę od Czarnego Stawu nad Morskim Okiem na Rysy podając orientacyjny czas podejścia: ok. 4 godziny.
Na Mięguszowiecką Przełęcz "pod Chłopkiem" - podaje czas dojścia ok. 3 i 1/4 godziny. Także od Czarnego Stawu nad Morskim Okiem.

Z kolei Józef Nyka - w wydanym prawie ćwierć wieku później przewodniku (tzw. "duży Nyka", wyd. 1972) czas wejścia na przełęcz (znad Czarnego Stawu) ocenia na ok. 2 i 3/4 godziny w górę i 2 godziny (w dół). Na Rysy - również znad Czarnego Stawu wg Nyki wchodzi się ok. 3 godzin (w dół - 2 i 1/4 godziny).

"Czasów" pokonania odcinka Palenica (Łysa Polana) - schronisko przy Morskim Oku - nikt specjalnie nie szacował. Bo pokonanie tego odcinka nie było traktowane jako "górska wycieczka", a jedynie jako dotarcie do schroniska, do punktu startu :). Zresztą zalecane było by korzystać ze środków komunikacji - by nie tracić sił...

pozdrawiam
gb 8)

_________________
wszystko już było - ergo: nie panikuj
http://jaskiniar.blogspot.com/
http://puzzlepamieci.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn paź 26, 2015 7:11 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz maja 02, 2013 1:05 pm
Posty: 1693
gb napisał(a):
Tadeusz Zwoliński [...] w 1948 roku [...]
Józef Nyka - w wydanym prawie ćwierć wieku później [...]

bo świat w tym czasie znacznie przyśpieszył ;-).

Cytuj:
Zresztą zalecane było by korzystać ze środków komunikacji - by nie tracić sił...

W obecnych realiach przekłada to się na dojechanie fasiągiem ;-).

Zagduje, że wtedy dwukonną, czteroosobową bryczką dojeżdzali do Moka szybciej niż obecnie fasiagi, a w dodatku nie było tego obrzydliwego asfaltu.

_________________
"Ostrożnie, tam przepaść!", Maria Bandrowska, 27 lipca 1914 r.
"Ile razy widziałeś schodzącą lawinę w Tatrach w grudniu?" magis, 2018


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn paź 26, 2015 8:42 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 07, 2008 11:33 am
Posty: 6314
Wolf_II napisał(a):

Zagduje, że wtedy dwukonną, czteroosobową bryczką dojeżdzali do Moka szybciej niż obecnie fasiagi, a w dodatku nie było tego obrzydliwego asfaltu.

Asfalt faktycznie całkiem "nowy", bo już po II Wojnie położony. Przed Wojną "droga bita", generowała tumany kurzu, ale mimo to o wiele bardziej popularnym środkiem lokomocji - dostarczającym turystów do schroniska - od bryczek (w sumie tylko cztery osoby, koszt i kurz po drodze) były autobusy, taksówki wieloosobowe (najczęściej bez dachu) i prywatne samochody... :)
Bryczką, dorożką, fiakrem - to się jeździło po Krupówkach :)


pozdrawiam
gb 8)

_________________
wszystko już było - ergo: nie panikuj
http://jaskiniar.blogspot.com/
http://puzzlepamieci.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18015 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 532, 533, 534, 535, 536, 537, 538 ... 601  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL