Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 3:16 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18015 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 537, 538, 539, 540, 541, 542, 543 ... 601  Następna strona

Czy ktoś Ci pomógł w tym wątku?
Tak, jestem zadowolona/y 45%  45%  [ 177 ]
Niestety nie 4%  4%  [ 15 ]
Zamieszali mi tak, że wiem mniej, niż przed pytaniem 3%  3%  [ 13 ]
To jakieś chore towarzystwo - same zboki i debile 15%  15%  [ 58 ]
Nikt nie pomógł, ale i tak Was kocham 8%  8%  [ 31 ]
Krowa cie wysrała 15%  15%  [ 59 ]
Wali mnie to 11%  11%  [ 42 ]
Liczba głosów : 395
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr gru 09, 2015 2:37 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10406
Lokalizacja: miasto100mostów
Robertt napisał(a):
Ma ktoś na tyle rozległą wiedzę, że zna jakąś trasę, na której moglibyśmy sobie powalczyć bez pełnego sprzętu?
A jak Ci napiszę, że spokojnie możecie iść np. na Rysy - to pójdziecie?
Wiesz w ogóle o co i po co pytasz?

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt gru 11, 2015 11:37 am 
Stracony

Dołączył(a): Cz lut 22, 2007 9:12 pm
Posty: 3329
Cytuj:
Przeżyję 8)


Każdy wie jak skończył Rob Hall, więc nie pieprz głupot, że przeżyjesz.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt gru 11, 2015 1:57 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz paź 22, 2015 5:17 pm
Posty: 2496
Lokalizacja: Poznań
Rob Hall napisał(a):
Ale zmartwychwstałem to już będę żył wiecznie 8)
Bo Ty jesteś niezniszczalny 8) :lol: :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz gru 17, 2015 4:17 pm 
Nowy

Dołączył(a): Cz gru 03, 2015 11:08 am
Posty: 6
witam ponownie

W skrócie zrelacjonuję mój wyjazd z zeszłego tygodnia.
korzystając z Waszych porad odbyłem 5 wypraw, może nieco odważając się na więcej, ale po uprzednim podstawowym przeszkoleniu z użycia raków i czekana przez uprzejmych kolegów spotkanych w schronisku w drodze na Grzesia i stale monitorując warunki - spokojnie udało mi się przebyć poniższe trasy :

- poniedziałek : Polana Chochołowska - Grześ
- wtorek: Zazadnia - Gęsia Szyja
- środa: Kuźnice - Murowaniec - Kasprowy (żółtym szlakiem) - Kuźnice (zielonym)
- czwartek: Dolina Strążyska - Sarnia Skała - Dolina Białego
- piątek (najlepsza pogoda): Kuźnice - Kasprowy (kolejką - zależało mi na czasie) - Liliowe - Hala Gąsienicowa - przełęcz Karb (czarnym szlakiem) - zejście nad Czarny Staw 'zimowym' zejściem

jeśli mógłbym polecić coś innym początkującym to przydało mi się przeszkolenie - najpierw oglądałem na yt poradniki TOPR odnośnie wędrówek zimowych, chodzenia w rakach i użyciu czekana, później bardziej praktycznie miałem te szczęście spotkać miłych ludzi którzy pokazali co nieco, kondycyjnie też trzeba być przygotowanym, ja natomiast nie mam z tym problemu bo wyczynowo uprawiam kickboxing więc ciężko mi ocenić jak to jest z innymi, bo osobiście jestem stale w formie, poza tym na piątkowe chodzenie wypożyczyłem sobie poza rakami i czekanem kask, jest to 10 zł/dzień a warto wg mnie mieć na takich trasach


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz gru 17, 2015 6:22 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5456
Lokalizacja: Białystok
a.iwa napisał(a):
Hala Gąsienicowa - przełęcz Karb (czarnym szlakiem) - zejście nad Czarny Staw 'zimowym' zejściem


Na Karb czarnym szlakiem to możesz co najwyżej zejść - z Kościelca.

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz gru 17, 2015 7:08 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 26, 2013 7:31 am
Posty: 1616
Lokalizacja: Tarnow
_Sokrates_ napisał(a):
a.iwa napisał(a):
Hala Gąsienicowa - przełęcz Karb (czarnym szlakiem) - zejście nad Czarny Staw 'zimowym' zejściem


Na Karb czarnym szlakiem to możesz co najwyżej zejść - z Kościelca.

Czepiasz się.
Chłopak ma starą mapę a wówczas był tam znakowany szlak właśnie na czarno z Karbu nad staw i biegł inaczej niż teraz :mrgreen:

_________________
flickr

------

"czekan, jak sama nazwa wskazuje - narzędzie do czekania"
Włodzimierz Firsoff
Taternik 1932 nr 3


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz gru 17, 2015 10:58 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14894
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
lxix napisał(a):
...był tam znakowany szlak właśnie na czarno...

Dawno to było. ale widziałem znaki i wydawało mi się, że były zielone.

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt gru 18, 2015 4:25 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5456
Lokalizacja: Białystok
_Sokrates_ napisał(a):
Na Karb czarnym szlakiem to możesz co najwyżej zejść - z Kościelca.


Tak coś mi kołacze, że chyba obecnie szlak znad Czarnego Stawu na Karb przez Mały Kościelec jest znakowany na czarno.
Przejrzane mapy nie rozwiązują problemu gdyż jedne pokazują kolor zielony, inne kolor czarny.

Muszę chyba posypać głowę popiołem i przeprosić.

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt gru 18, 2015 4:58 pm 
Nowy

Dołączył(a): Cz gru 03, 2015 11:08 am
Posty: 6
ja się nie gniewam ale wiem co widziałem Panowie, kolor był czarny, chyba mam nawet to gdzieś na fotografii
PZDR


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn gru 21, 2015 5:13 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 17, 2008 9:44 pm
Posty: 969
Lokalizacja: Łódź
Czy zimą bez problemu przejdę z rusinowej polany do palenicy białczańskiej czy będę musiał sobie torować sobie drogę w śniegu
Dużo tamtędy ludu łazi zimą?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn gru 21, 2015 8:09 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14894
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
Szedłem raz kilka lat temu i było bez problemu. I o dziwo całkiem sporo ludzi. I szlak z drewnianych schodów :).
Poza tym zdaje się, że obecnie w górach nie bardzo jest śnieg, 13go było trochę lodu, ale potem były jeszcze odwilże.

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn gru 21, 2015 8:33 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 17, 2008 9:44 pm
Posty: 969
Lokalizacja: Łódź
planuje w połowie lutego tam zajrzeć, do tego czasu mogą się warunki zmienić
dzięki za info


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr gru 23, 2015 7:33 am 
Stracony

Dołączył(a): Cz lut 22, 2007 9:12 pm
Posty: 3329
Cytuj:
planuje w połowie lutego tam zajrzeć, do tego czasu mogą się warunki zmienić


Bardzo błyskotliwa uwaga. Zapytaj ponownie zatem za kilka tygodni.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr gru 23, 2015 10:17 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Towarzyszu Ligeiro, a jaka pogoda będzie 6 stycznia 2016 roku ?

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt gru 25, 2015 2:57 pm 
Nowy

Dołączył(a): So gru 05, 2015 4:15 pm
Posty: 17
dzien dobry!

Na wstepie chcialbym zaznaczyc ze mam 22 lata i bardzo wielka motywacje i ochote rozwijać sie w kierunku wspinaczki i zaczac swoja gorska przygode. Zaczynam troche niefortunnie bo zimą, a w zasadzie za tydzien. Latem bywalem w zakopanym duzo razy ale wycieczka i zwiedzalismy do usrania morskie oko i inne oklepane miejsca ktore sa piekne ale juz chcialbym pojsc krok dalej.

I teraz prosze was o rady, gdzie sie wybrac (bede z dziewczyna). Prognozy mowia o temp. oscylujacej w granicach 0*C co mnie troche zaniepokoiło bo może być na szlakach troche ślisko. I tu pojawia sie pytanie, czy niezbedne beda raki? A jesli tak to czy mozna to wypozyczyc w zakopanym bez problemu i za ile? Co do tras planowałem wybrac sie z buta na kasprowy, na gubalowke (bo w zasadzie te miejsca tylko kojarze) i dlatego chcialbym sie was poradzic, co jeszcze :)?

Bardzo by mi tez zalezalo jakby ktos pomogl mi troche utorować moja nadgorliwosc, zebym sie sam nie wrzucil na gleboka wode i poddal sie juz na poczatku drogi stwierdzajac ze to nie dla mnie. Czy zaczac od chodzenia po szlakach, zrobic kurs wspinaczkowy, wybrac sie na skałki? Czy czekać spokojnie do lata i pochodzić troche po tatrach, oswoić sie z widokiem i zmęczeniem?

No i podstawowe pytanie w sumie; CZY TO DROGIE HOBBY CZY BARDZO DROGIE?

edit: kupiłem ostatnio kurtke: https://4fsklep.pl/t4z15-kumn203_kurtka ... 80426.html co o niej myslicie?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt gru 25, 2015 4:11 pm 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4266
Lokalizacja: Łódź
To czy to drogie czy bardzo drogie hobby zależy od tego co docelowo chcesz robić. .22 lata to dobry wiek żeby zacząć. Wycieczka na Kasprowy to wycieczka a wspinanie to wspinanie. Dwie różne sprawy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt gru 25, 2015 4:18 pm 
Swój

Dołączył(a): Wt lip 21, 2015 9:25 pm
Posty: 69
rojeqq napisał(a):
Prognozy mowia o temp. oscylujacej w granicach 0*C co mnie troche zaniepokoiło bo może być na szlakach troche ślisko. I tu pojawia sie pytanie, czy niezbedne beda raki?


Jeśli chcesz wyjść ponad Drogą pod Reglami, to tak, raki prawdopodobnie będą niezbędne. Oczywiście nie wszędzie, szczegóły na samym dole. Ślisko również - w końcu to góry.

rojeqq napisał(a):
A jesli tak to czy mozna to wypozyczyc w zakopanym bez problemu i za ile?


Zapytaj wujka google, informacji na ten temat jest w internecie od groma.

rojeqq napisał(a):
Co do tras planowałem wybrac sie z buta na kasprowy


Z buta na Kasprowy? Masz chyba bujną wyobraźnię :) To nie jest jakaś tam górka. Bez doświadczenia się tam nie ładuj (o sprzęcie już nie wspomnę). Ani z Murowańca, ani bezpośrednio z Kuźnic. Poczytaj relacje, przebieg szlaku i sam powinieneś dojść do takiego wniosku.

Polecam (od biedy bez raków): Ścieżkę nad Reglami z zaliczeniem Sarniej Skały, wybranie się na Halę Stoły, Nosal, Wielki Kopieniec, schroniska (oprócz "Piątki"), dolinki, ewentualnie Grześ w dobrych warunkach (raki i czekan wskazane).

Lepiej chuchać na zimę, jeśli jedziesz pierwszy raz. Powodzenia!

EDIT: O właśnie, Rusinka wydaje się być idealną zimową wędrówką :) Przy okazji można zahaczyć o kaplicę na Wiktorówkach.


Ostatnio edytowano Pt gru 25, 2015 4:59 pm przez Krasz, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt gru 25, 2015 4:51 pm 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4266
Lokalizacja: Łódź
rojeqq napisał(a):
Czy zaczac od chodzenia po szlakach, zrobic kurs wspinaczkowy, wybrac sie na skałki? Czy czekać spokojnie do lata i pochodzić troche po tatrach, oswoić sie z widokiem i zmęczeniem?


Na Twoim miejscu zaczęłabym od wzmocnienia palców i przedramion bo to trwa długo zanim sie ścięgna wzmocnią i tego zeby sie porzadnie rozciagnąć ;). Kondycja tez sie przydaje. A wiosna mozesz zamówić sobie lekcje z instruktorem, zeby zobaczyć czy ci się to podoba bo znam wiele osób dla których kurs wspinaczkowy był ostatnim ich kontaktem ze skałą - więc nie zawsze jest sens inwestować w cos co nie wiadomo czy sie spodoba w realu.

Z dziewczyną idźcie sobie na Rusinową Polanę.

Zagladnij tez tu to moze coś ci to podpowie czy raki będe potrzebne czy nie :wink:

https://www.facebook.com/TatrzanskiParkNarodowy/
(...) Warunki do uprawiania turystyki w Tatrach są trudne. W partiach reglowych szlaki są bardzo mocno oblodzone. W wyższych partiach gór panują warunki zimowe - szlaki są zawiane, często nieprzetarte, a w wielu miejscach bardzo oblodzone. Sprzęt zimowy (raki, czekan, zestaw lawinowy) w takich warunkach jest niezbędny!

Przed wyruszeniem w góry zawsze zalecamy kontakt z naszym Punktem Informacji Turystycznej przy ul. Chałubińskiego 44 (rondo Jana Pawła II, tzw. rondo kuźnickie) w Zakopanem, tel. (+48) 18 20 23 300, e-mail infotur@tpn.pl.

Dołączamy aktualne zdjęcia z okolic Morskiego Oka. (...)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt gru 25, 2015 5:34 pm 
Nowy

Dołączył(a): So gru 05, 2015 4:15 pm
Posty: 17
Bardzo dziekuje za wszystkie rady! Na pewno wybiore ktoras z waszych propozycji. Jesli ktos ma jeszcze jakis pomysl gdzie moge sie wybrac (mam do dyspozycji 3 dni) to prosze pisac. Posprawdzam, poczytam i zaplanuje.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt gru 25, 2015 5:40 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 26, 2013 7:31 am
Posty: 1616
Lokalizacja: Tarnow
To jak już dojdziecie na Rusinową to możecie jeszcze podejść na Gęsią Szyję.

Wspominany wyżej Kopieniec na sporym odcinku do przejście obecnie po suchej skale od Olczyskiej Polany

_________________
flickr

------

"czekan, jak sama nazwa wskazuje - narzędzie do czekania"
Włodzimierz Firsoff
Taternik 1932 nr 3


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt gru 25, 2015 6:11 pm 
Nowy

Dołączył(a): So gru 05, 2015 4:15 pm
Posty: 17
Patrze ze czekan i raki kosztuja 30zl/dobe. Czy na wyzej wymienione szlaki bedzie mi to potrzebne? Czy naprawde uwazacie ze wycieczka na kasprowy to bedzie duze wyzwanie, wrecz nieosiagalne dla poczatkujacego? (Dodam ze kondycje mam bardzo dobra, plywam i trenuje regularnie jazde na rowerze i biegam)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt gru 25, 2015 6:27 pm 
Swój

Dołączył(a): Wt lip 21, 2015 9:25 pm
Posty: 69
rojeqq napisał(a):
Patrze ze czekan i raki kosztuja 30zl/dobe. Czy na wyzej wymienione szlaki bedzie mi to potrzebne?


Niekoniecznie, ale są bardzo przydatne. Przykładowo podejście na Gęsią Szyję zimą potrafi dać ostro w kość i raki okazują się tam często zbawienne.

rojeqq napisał(a):
Czy naprawde uwazacie ze wycieczka na kasprowy to bedzie duze wyzwanie, wrecz nieosiagalne dla poczatkujacego? (Dodam ze kondycje mam bardzo dobra, plywam i trenuje regularnie jazde na rowerze i biegam)


Jednego dnia może się okazać, że wejdziesz tam w 3 godziny, a kolejnego, że kilkanaście. To są góry, tego nie przewidzisz. Możliwe, że trafisz na zupełnie nieprzetartą trasę i będziesz zapadać się po pas, aby w końcu zabłądzić. Bez doświadczenia lepiej się tam nie ładuj, w wyższych partiach można się pogubić, poza tym Twoim przeciwnikiem jest czas, a dokładniej bardzo krótki dzień. Zakładam, że nie wychodzilibyście ze schroniska w Murowańcu, zatem z Kuźnic mogłoby Wam być ciężko to przejść, np. gdyby przysypało. Po co ryzykować będąc pierwszy raz na takiej wycieczce?

Są naprawdę inne, równie piękne szlaki, a co najważniejsze: pozbawione tłumów. Wyżej napisane to idealna propozycja dla początkujących, w dodatku z przepięknymi widokami :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt gru 25, 2015 6:44 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So wrz 17, 2011 5:28 pm
Posty: 1479
Lokalizacja: Kraków NH
rojeqq napisał(a):
Prognozy mowia o temp. oscylujacej w granicach 0*C co mnie troche zaniepokoiło


Zwróć uwagę, że prognozy się zmieniają i już całkiem inne. Idzie zima! :mrgreen:

_________________
"Ludzie przeważnie nie są źli. Po prostu czasem dają się porwać jakiejś idei"
Moje pstryki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt gru 25, 2015 6:57 pm 
Nowy

Dołączył(a): So gru 05, 2015 4:15 pm
Posty: 17
A jak z zasięgiem w drodze na kasprowy? Moze to glupie pytanie ale kto pyta nie bladzi :) Bo google maps wyraznie pokazuje mi droge szlaku i moglbym sie kierować po prostu tak jak mi pokazuje trzymajac sie mapki z internetu ktora okresla moje polozenie na biezaco :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt gru 25, 2015 7:04 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So wrz 17, 2011 5:28 pm
Posty: 1479
Lokalizacja: Kraków NH
Pomijając przekłamania gps, to zimą często chodzi się zupełnie inaczej niż latem. Dużo letnich szlaków ma swoje zimowe warianty, które i tak zmieniają się w zależności od obecnie panujących warunków.

_________________
"Ludzie przeważnie nie są źli. Po prostu czasem dają się porwać jakiejś idei"
Moje pstryki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt gru 25, 2015 8:37 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Wt kwi 22, 2014 3:26 pm
Posty: 428
Jakiś idiota zapodał temat a tu odzew że ho,ho.
Ale kurtkę kupił że ho,ho.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt gru 25, 2015 8:41 pm 
Nowy

Dołączył(a): So gru 05, 2015 4:15 pm
Posty: 17
Tak z obserwacji zauwazylem ze obrazanie jest na tym forum na porzadku dziennym.

A juz najlepsze jak pisza ze ktos jest idiotą i wybral zla droge na osmiotysiecznik i ze to nie moze sie udac. Ciekawe jak to jest byc tak zdesperowanym frustratem przed komputerem. Moze to takie wyładowanie emocji tych ktorym sie w zyciu nie udalo zajsc tam gdzie chcieli. Jak myslicie?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt gru 25, 2015 10:08 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pn gru 05, 2011 12:08 am
Posty: 640
Lokalizacja: 110 km
4 dni bym widział tak
1- wielki kopieniec z cyrhli
2- dolina Kościeliska lub chochołowska
3- z Wierch poroniec rusinowa i Gęsia szyja z zejściem do asfaltu
4- Improwizacja ;)

Jeśli chodzi i raki/raczki to jest to sprzęt niezbędny
Pozdrawiam

_________________
http://wokolkominainietylko.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt gru 25, 2015 11:21 pm 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4266
Lokalizacja: Łódź
Wycieczki planuje się biorąc pod uwagę aktualną pogodę a nie kartki z kalendarza. Do Koscieliskiej można iść zawsze na Rusinową lepiej wtedy kiedy jest dobra widoczność. ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So gru 26, 2015 12:30 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N paź 23, 2005 9:18 pm
Posty: 2111
To pozno zaczales. Ja w gimnazjum przeszedlem juz od Giewontu przez Kope Kondracka po Kasprowy i Swinice. Jak chodzi o Tatry to nie jest to drogie hobby. Dojazd z Krakowa autobusem mniej niz 20pln, noclegi na Podhalu tanie.

Drozsza jest Slowacja w euro oraz turystyka pozaszlakowa i wspinaczka z przewodnikiem.

A najdrozsze to sa Alpy dlatego tam nie dojechalem nie mowiac o noclegach drogich, wyciagach i platnych drogach.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18015 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 537, 538, 539, 540, 541, 542, 543 ... 601  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL