Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz maja 23, 2024 5:49 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 132 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr gru 30, 2015 12:27 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): N paź 05, 2008 8:16 pm
Posty: 1359
Lokalizacja: silesia
grubyilysy napisał(a):
Myślisz, że taksówkarz na wezwanie telefoniczne będzie jechał z Zakopanego na Palenicę, w nadziei że zarobi 80 PLN?


Mi kiedyś przyjechał. Nie pamietam czy za 80, ale przyjechał...

_________________
I was blind but now I can see...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr gru 30, 2015 1:04 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N paź 23, 2005 9:18 pm
Posty: 2109
Kolejni amatorzy zjeżdżania na dupie i jabłuszku / sankach po tatrzańskich zboczach wysokogórskich bez czekana w łapie! a sezon lawinowy dopiero przed nami. :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr gru 30, 2015 1:14 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 17, 2013 7:34 am
Posty: 782
Lokalizacja: Jaworzno
Jakub napisał(a):
Kolejni amatorzy zjeżdżania na dupie i jabłuszku / sankach po tatrzańskich zboczach wysokogórskich bez czekana w łapie! a sezon lawinowy dopiero przed nami. :mrgreen:


Rozumiem, że znasz dokładnie co się wydarzyło, ponieważ tam byłeś? i zdajesz relacje z pierwszej ręki?? HZS ma dopiero o 14 zrobić "konferencję" i pewnie przekażą co i jak, więc jeżeli nie masz informacji bezpośrednio od osoby biorącej udział a jestem pewien, że nie masz - to zamilcz idioto.

_________________
"Gdyby ludzie od jaskiniowej epoki robili tylko to, co wyglądało na możliwe, do dzisiaj siedzieliby w jaskiniach" - Stanisław Lem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr gru 30, 2015 1:52 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N paź 23, 2005 9:18 pm
Posty: 2109
Teraz weekend lampa to wszyscy wala w Tatry bez sprzetu :lol: Niektorzy na Nowy Rok juz nie czekaja jak widac :lol: :lol: :lol:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr gru 30, 2015 2:10 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pn paź 10, 2005 9:36 pm
Posty: 600
Lokalizacja: Rybnik
Jaki ty jesteś głupi...

_________________
http://www.flickr.com/photos/marchew/sets


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr gru 30, 2015 2:27 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Śr paź 29, 2014 1:35 pm
Posty: 230
Jakub nic się nie martw. Ciebie durniu to nie powinno dotyczyć chyba żevw końcu gdzieś sie ruszysz zamiast tu pierd.olić profesjonalisto


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr gru 30, 2015 3:29 pm 
Weteran

Dołączył(a): Pn wrz 15, 2008 7:48 pm
Posty: 122
Czepiacie się Jakuba.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr gru 30, 2015 5:21 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 10, 2007 8:21 pm
Posty: 4329
Lokalizacja: Kraków
Jakub napisał(a):
sezon lawinowy dopiero przed nami. :mrgreen:

Przed tobą zaliczenie z liścia, niekoniecznie od rodziny nieżyjących, którzy mogą to czytać.

_________________
Te linki okazują mowę nienawiści lub dyskryminację wobec chronionej grupy osób z powodu rasy, wieku lub innych naturalnych cech.
https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBagiew_(organizacja)
https://pl.wikipedia.org/wiki/A_quo_primum


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr gru 30, 2015 6:43 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn sie 20, 2012 9:47 pm
Posty: 2380
Lokalizacja: Kraków
"Zdobywca" Mięgusza. Żałosny kretyn


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr gru 30, 2015 11:01 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz maja 02, 2013 1:05 pm
Posty: 1693
grubyilysy napisał(a):
Myślisz, że taksówkarz na wezwanie telefoniczne będzie jechał z Zakopanego na Palenicę, w nadziei że zarobi 80 PLN?

Może i masz racje - mogło by mu się nie chcieć, zakładając, że ktoś sobie żarty robi oraz brak pewności, czy potencjalny klient na Palenicy będzie czekał. Pewnie jak bym musiał, to bym taxi zamówił za pośrednictwem/ z polecenia pensjonatu/kwatery w którym/na której bym spał.

Z Mokiem/Palenicą jest ten problem, że nie dość, że to jest wyłącznie turystyczny kierunek i nikomu nie jest po drodze z okolicznych mieszkańców (w przeciwienstwie do KIR, Chochołowskiej, gdzie lokalny bus z Czarnego Dunajca śmiga chyba do 21) to jeszcze jest to największa odległość z Zakopanego.

Przypomniał mi się opis w jednej z fotorelacji Olgi: w nocy, pieszo z Zakopanego na Łysą Polanę. Chyba jako rozgrzewka przed Ciężką i Wagą.

W Tatrach hekatomba. Paradoksalnie przyczyną może być ... brak znaczącej pokrywy śnieżnej. Łatwiej chodzić, bo nie trzeba torować, minimalne zagrożenie lawinowe, zwykle o tej porze niedostępne rejony są "osiągalne". Przecież na takie szlaki jak Chłopek, Orla Perć w zimie ludzie praktycznie nie chodzą...

_________________
"Ostrożnie, tam przepaść!", Maria Bandrowska, 27 lipca 1914 r.
"Ile razy widziałeś schodzącą lawinę w Tatrach w grudniu?" magis, 2018


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt sty 01, 2016 12:05 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 23, 2007 7:56 pm
Posty: 257
Lokalizacja: Księstwo Podziemnej Pomarańczy ;)
Ty się śmiej, ale to się mogło skończyć podobnie:
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt sty 01, 2016 1:16 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz maja 02, 2013 1:05 pm
Posty: 1693
Śpiący Rycerz napisał(a):
Ty się śmiej, ale to się mogło skończyć podobnie:

To znaczy? Kanibalizmem czy ludożerstwem?

_________________
"Ostrożnie, tam przepaść!", Maria Bandrowska, 27 lipca 1914 r.
"Ile razy widziałeś schodzącą lawinę w Tatrach w grudniu?" magis, 2018


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt sty 01, 2016 2:24 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 23, 2007 7:56 pm
Posty: 257
Lokalizacja: Księstwo Podziemnej Pomarańczy ;)
Ja nic nie sugeruję, ale był tam ponoć jakiś pilot wycieczki, zwany czasami przewodnikiem. Mógłby nie zdążyć zmrozić się tak jak ci z filmu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So sty 02, 2016 11:43 am 
Zasłużony

Dołączył(a): Pt lut 18, 2011 10:34 pm
Posty: 252
grubyilysy napisał(a):
ale jazda samochodem zgodnie z przepisami w zapiętych pasach też niczego nie gwaranatuje.


Też trochę nawiążę analogicznie do samochodów. Zapinasz pasy, masz poduszki, abs, asr itp. - pozwalasz sobie automatycznie na więcej. W Tatrach ostatnimi czasy widzę ludzi prze-doskonale wyekwipowanych, którzy też z tego powodu pozwalają sobie na więcej. Często jednak nie wiedzą co zrobić z liną i wiążą się jak na filmach, przy warunkach zwiększających tylko i wyłącznie psychiczną moc ale nie bezpieczeństwo. Z rakami i czekanem też warto się nieco pobawić i przyzwyczaić, niekoniecznie od razu na kursach, tylko choćby na pobliskim pagórku (choć co poniektórzy mogą mieć z tym problem, bo ze śniegiem lipa.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sty 04, 2016 12:42 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz maja 02, 2013 1:05 pm
Posty: 1693
Jackal napisał(a):
Nieaktualna kwota. Za 80 nie dojedziesz do granic miasta.

Nie jechałem, ale pytałem "złotówy" przy DA. To był październik albo listopad. Jak to ujął: tak drogo, bo na pusto będe musiał wracać.
Jak to w Zakopanem - wszelkie ceny sa umowne, i jak z klienta da się wycisnąć więcej dudków to grzechem by było tego nie uczynić ;-). A późna godzina, po zmroku, mróz i wiatr - pozycja negocjacyjna taxiarza zdecydowanie wzrasta ;-).

_________________
"Ostrożnie, tam przepaść!", Maria Bandrowska, 27 lipca 1914 r.
"Ile razy widziałeś schodzącą lawinę w Tatrach w grudniu?" magis, 2018


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sty 04, 2016 12:54 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr maja 09, 2007 8:09 pm
Posty: 2957
Lokalizacja: Kraków
grubyilysy napisał(a):
Jackal napisał(a):
Nieaktualna kwota. Za 80 nie dojedziesz do granic miasta.

Tzn - 13 grudnia facet zabrał nas z DA na Palenicę za 50zł.
Ale to jakaś promocja była. Najwyraźniej obowiązują "ceny umowne".
Ja natomiast nadal jestem pesymistą, co do wzywania taksówki z Zakopanego na Palenicę późnym wieczorem.


To faktycznie duża promocja była, ja raz jechałam taksówką w Zakopanem z Krzeptówek do Ronda w Kuźnicach i też zapłaciłam 50zł :)

_________________
Keep calm and carry on.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sty 05, 2016 7:52 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 28, 2007 1:34 pm
Posty: 4449
Lokalizacja: lkr
Nasze "mózgi" z Wiejskiej wkraczają do akcji :?
http://wiadomosci.onet.pl/krakow/gazeta ... ach/vvf9fg

_________________
Zrozumcie, że państwo chce tylko waszego dobra. Całego waszego dobra...

Picasa
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sty 05, 2016 8:30 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pn lip 10, 2006 7:11 pm
Posty: 907
Lokalizacja: Białystok
Andy Harris napisał(a):
Niech ktoś wklei tekst
proszę bardzo
Cytuj:
"Gazeta Wyborcza": jak ocalić turystów w górach?
Po serii tragicznych wypadków w Tatrach, rząd i posłowie chcą zmian w prawie, które miałyby w przyszłości zminimalizować ryzyko śmierci na szlakach - informuje "Gazeta Wyborcza".
W ciągu tygodnia na przełomie grudnia i stycznia aż 14 turystów zginęło w polskich górach.
- Wielu turystów zachowywało się na szlakach bardzo nierozważnie, by nie użyć dosadniejszych słów - mówi "Gazecie Wyborczej" Adam Marasek, ratownik TOPR, i dodaje, że ofiar byłoby więcej, gdyby nie akcje ratunkowe.
Akcja ratunkowa w polskich górach kosztuje kilkadziesiąt tysięcy złotych. "GW" przypomina, że nawet najbardziej lekkomyślni turyści - w odróżnieniu od innych unijnych krajów - nie ponoszą żadnych konsekwencji finansowych.
Przedstawiciele MSW i górskich służb mają jeszcze w styczniu spotkać się z posłami z sejmowej komisji kultury fizycznej, sportu i turystyki, by rozważyć zmiany w prawie dotyczące ruchu turystycznego w górach.
Jednym z dyskutowanych modeli ma być rozwiązanie przyjęte na Słowacji. Tam zimą Tatry są zamykane, a za wszystkie akcje ratunkowe i poszukiwawcze w górach muszą płacić uratowani - pisze "Gazeta Wyborcza".

jeden wielki stek bzdur, a drugi akapit przebija wszystko...

_________________
Marek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sty 05, 2016 8:37 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 17, 2013 7:34 am
Posty: 782
Lokalizacja: Jaworzno
Lobby ubezpieczeniowe działa. Ciekaw jestem tylko czy TOPR będzie z tego zadowolony 8% budżetu z ubezpieczeń (o ile Ci wszystko ładnie wypłacą i nie będą po sądach się włóczyć) vs 20% budżetu z wejść do TPN (orientacyjnie 3mln * 5zł = 15mln * 15% = ok 2mln, podobno obecny budżet TOPR to ok 8-10mln). Zresztą już się ostatnio naczelnik wypowiadał co sądzi o tym pomyśle.

_________________
"Gdyby ludzie od jaskiniowej epoki robili tylko to, co wyglądało na możliwe, do dzisiaj siedzieliby w jaskiniach" - Stanisław Lem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sty 05, 2016 9:01 am 
Zasłużony

Dołączył(a): Pt lut 18, 2011 10:34 pm
Posty: 252
Przecież wiadomo że ktoś te 500zł na dziecko będzie musiał zapłacić. Opłata klimatyczna za smog, bilet wstępu do TPN i ubezpieczenie. Coś czuję, że to wprowadzą, wcześniej tylko wytną pół puszczy Białowieskiej. No bo przecież ludzi trzeba chronić, a na Słowacji wedle ich durnych łepów przecież nikt nie zginął... Za niedługo każde wyjście z domu będzie obłożone podatkiem. A przy okazji za kilka dni na usta naszym przewspaniałych polityków bełkotem Bachledy „Ałusia”, znów wróci temat, że trzeba naśnieżać Kasprowy, bo śniegu ni ma i nasze dobro NARODOWE się marnuje. Jeszcze niedawno dziwiłem się ludziom, że zapisywali się na lot w jedną stronę na Marsa. Teraz i ja o tym myślę... Czy Wy też tak macie?

Cytuj:
Możemy ponownie rozpocząć dyskusję,a co z palaczami i ich leczeniem raka, pijakami za kierownicą... itd itp

Jak to co? Kierowca pijak płaci najwięcej nieprzymuszonych podatków w formie akcyzy i dziesiątki parapodatków samochodowych więc ma prawo chorować, ginąć i umierać. Najlepiej w wieku 65/67 lat


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sty 05, 2016 9:48 am 
Weteran

Dołączył(a): Śr cze 11, 2014 4:29 pm
Posty: 137
Cytuj:
"Gazeta Wyborcza"
W ciągu tygodnia na przełomie grudnia i stycznia aż 14 turystów zginęło w polskich górach.


Te 14 ofiar to chyba było ogólnie w całych Tatrach, nie tylko w polskich. :scratch:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sty 05, 2016 10:46 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): N paź 05, 2008 8:16 pm
Posty: 1359
Lokalizacja: silesia
wojt_ napisał(a):
Jeszcze niedawno dziwiłem się ludziom, że zapisywali się na lot w jedną stronę na Marsa. Teraz i ja o tym myślę... Czy Wy też tak macie?

Zanim zaczniemy dyskusję to Panie kolego wojt_ proszę powiedzieć, czy byłeś Pan na wyborach. Jeśliś Pan nie był to nie masz Pan prawa głosu i nie masz Pan prawa narzekać. Jeśliś Pan był to możemy zawsze ponarzekać wspólnie :)

_________________
I was blind but now I can see...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sty 05, 2016 11:25 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 17, 2013 7:34 am
Posty: 782
Lokalizacja: Jaworzno
(en) napisał(a):
Cytuj:
"Gazeta Wyborcza"
W ciągu tygodnia na przełomie grudnia i stycznia aż 14 turystów zginęło w polskich górach.


Te 14 ofiar to chyba było ogólnie w całych Tatrach, nie tylko w polskich. :scratch:


8 na Słowacji i 6 w Polsce (chyba że liczymy wypadek na Gubałówce :roll: to jeszcze +1). Jak widać zamykanie Tatr i ubezpieczenie na Słowacji powoduje mniejszą ilość wypadków :)

_________________
"Gdyby ludzie od jaskiniowej epoki robili tylko to, co wyglądało na możliwe, do dzisiaj siedzieliby w jaskiniach" - Stanisław Lem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sty 05, 2016 12:02 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz paź 22, 2015 5:17 pm
Posty: 2496
Lokalizacja: Poznań
batmik napisał(a):
Zanim zaczniemy dyskusję to Panie kolego wojt_ proszę powiedzieć, czy byłeś Pan na wyborach. Jeśliś Pan nie był to nie masz Pan prawa głosu i nie masz Pan prawa narzekać. Jeśliś Pan był to możemy zawsze ponarzekać wspólnie
O to, to. Jak nie był to niech milczy, a jak był to WITAMY W KLUBIE! :wink: :mrgreen:
wojt_ napisał(a):
Przecież wiadomo że ktoś te 500zł na dziecko będzie musiał zapłacić.
Już dużo nie brakuje :lol: , podatek bankowy chyba już klepniety :lol:
(en) napisał(a):
Cytuj:
"Gazeta Wyborcza"
W ciągu tygodnia na przełomie grudnia i stycznia aż 14 turystów zginęło w polskich górach.


Te 14 ofiar to chyba było ogólnie w całych Tatrach, nie tylko w polskich. :scratch:
Niektórzy dziennikarze nie wiedzą co piszą.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sty 05, 2016 1:46 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Pt lut 18, 2011 10:34 pm
Posty: 252
Major napisał(a):
Te 14 ofiar to chyba było ogólnie w całych Tatrach, nie tylko w polskich. Niektórzy dziennikarze nie wiedzą co piszą.


A ludzie takie bzdury biorą jako prawdę objawioną i potem piszą, że na Słowacji jest ubezpieczenie i przez to nikt nie ginie. Czyli trzeba u nas wprowadzić ubezp. najlepiej z zakazem wejścia
P.S. Na wyborach oczywiście byłem, jak bym nie był, to bym nie PISoczył.

mm74 napisał(a):
Na Słowacji to są grosze, u nas jak dowalą, to się w góry wychodzić odechce...

Na Słowacji jak idziesz szlakiem to może i grosze. Ale już pozaszlakowo czy taternicko tak tanio nie wychodzi (ja płacę chyba około 8zł/dzień)i jeszcze często nigdy do końca nie można być pewien czy ubezpieczyciel pokryje akcję, bo znajdzie sobie dziurę w całym...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sty 05, 2016 3:19 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5456
Lokalizacja: Białystok
Ja tam bym po prostu ustawowo zakazał umierania w górach - dla nieprzestrzegających kara śmierci!

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sty 05, 2016 3:59 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 09, 2010 10:28 am
Posty: 487
Ja bym zakazał zakazywania.

_________________
"Podstawowym celem człowieka powinno być unikanie prostaków i ludzi bez poczucia humoru. Bo życie jest za krótkie"
Andrzej Zawada


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sty 05, 2016 8:34 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn sie 20, 2012 9:47 pm
Posty: 2380
Lokalizacja: Kraków
Ja się zawsze ubezpieczam i jeszcze nie zginąłem. Więc to jest prawda, że jak się ubezpieczysz to nie zginiesz.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sty 05, 2016 9:28 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 29, 2011 7:39 am
Posty: 227
Lokalizacja: Murzasichle
TOPR podał że mimo tragicznej końcówki 2015r. malejąca jest tendecja rocznej liczby śmiertelnych wypadków w Tatrach. Nie ma sensu przytaczania tego co michnik szepcze wprost do uszu swym wybrańcom. Łatwo wypunktować koszerne manipulacje w wiadomym celu.

Napiszę jeszcze że zanim ten świeży puch się ustabilizuje, wiatr przewieje go po wszelkich kątach. Porobią się nawiane depozyty, które potencjalnie mogą kogoś zasypać (przy pierwszym stopniu zagrożenia lawinowego). Na szczęście minął już noworoczny sezon, a Rosjanie nie przyjechali tak gromadnie jak zwykle w styczniu. Bidują w kryzysie przyciśnięci cenami surowców.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sty 05, 2016 10:23 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 05, 2011 12:28 pm
Posty: 559
Lokalizacja: Kraków
No cóż... toksyczne media masowego zasięgu uwielbiają hejtować świat gór. Dla nich w górskim temacie absolutnie najważniejsze są wypadki i tym samym przedstawianie gór w bardzo negatywny sposób. Liczy się ilość wypadków (im więcej, tym lepiej), ilość ofiar (najlepiej śmiertelnych) + nachalna reklama ubezpieczeń jako zbawienny środek na górskie wypadki.

Polecam tekst -> Rzecz o głupich pomysłach, czyli o zamykaniu szlaków w Tatrach i płatnych akcjach ratowniczych.

mpap napisał(a):
Ja bym zakazał zakazywania.

:thumright:

Tatry są tak mocno opanowane przez "zakazomanię", że faktycznie przydałby się Tatrach zakaz zakazywania.

_________________
YouTube - Poczuj Magię Gór! | Mrozowiska.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 132 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL