Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 2:03 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt maja 24, 2016 5:53 pm 
Nowy

Dołączył(a): Wt maja 24, 2016 5:45 pm
Posty: 3
Hej,
jestem studentką geologii i będę wdzięczna za wypełnienie ankiety potrzebnej do pracy dyplomowej. Jeśli ktoś chce ankietę wypełnić osobiście to zapraszam w drugim tygodniu czerwca do Zakopanego, na pewno będziecie mogli mnie spotkać w Dolinie Bystrej :)

https://docs.google.com/forms/d/1e4mVlB ... E/viewform


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt maja 24, 2016 6:13 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5456
Lokalizacja: Białystok
gb za 3... 2... 1... :wink:

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt maja 24, 2016 6:43 pm 
Nowy

Dołączył(a): Wt maja 24, 2016 5:45 pm
Posty: 3
Co znaczy gb? :?:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt maja 24, 2016 6:51 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Wt lip 16, 2013 6:29 pm
Posty: 365
Lokalizacja: Kraków
A gb śpi.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt maja 24, 2016 7:29 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 10, 2007 8:21 pm
Posty: 4336
Lokalizacja: Kraków
Ann.Sa napisał(a):
Co znaczy gb?

To synonim promotora/opiekuna, który swoje seminaria rozszerza na wszystkie aspekty swej działalności.

_________________
Te linki okazują mowę nienawiści lub dyskryminację wobec chronionej grupy osób z powodu rasy, wieku lub innych naturalnych cech.
https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBagiew_(organizacja)
https://pl.wikipedia.org/wiki/A_quo_primum


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt maja 24, 2016 9:10 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 14, 2013 12:39 am
Posty: 161
Wypełnione


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt maja 24, 2016 9:30 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 07, 2008 11:33 am
Posty: 6314
Się obudził :)
Ann.Sa napisał(a):
jestem studentką geologii i będę wdzięczna za wypełnienie ankiety potrzebnej do pracy dyplomowej.

Czy mogę zapytać, na jakim Wydziale studiujesz geologię i kto jest Twoim opiekunem naukowym?
Zanim przejrzę pytania :) :mrgreen:

pozdrawiam
gb 8)

_________________
wszystko już było - ergo: nie panikuj
http://jaskiniar.blogspot.com/
http://puzzlepamieci.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt maja 24, 2016 9:56 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Cz wrz 04, 2008 11:35 am
Posty: 1231
gb groźny
;)

_________________
pozdrawiam
---------------------------
Lepsze od gór są tylko góry!
- krasnoludzkie


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt maja 24, 2016 9:59 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 07, 2008 11:33 am
Posty: 6314
Cofam pytanie o Uczelnię - pytanie o opiekuna pozostaje aktualne.

Uwagi do ankiety:
Być może to moja, indywidualna i osobista przeglądarka w ponad dziesięcioletnim laptopie powoduje takie "zmiany" - ale nie mogę zrozumieć czemu wykorzystując jakiś standardowy układ ankiety dostępny via gugle czy w innej formie - Autorzy nie tłumaczą wszystkich poleceń/opisów.
To jest ankieta realizowana w Polsce, skierowana do Polaków: co oznaczają określenia:
* Required
Other: (pojawiające się kilka razy - ale nie wszędzie)
Submit

Naprawdę nie daje rady tego zmienić???
Część merytoryczna:
Skoro napisane zostało: "Według definicji geoturystyka jest działem turystyki poznawczej bazującej na poznawaniu obiektów i procesów geologicznych oraz doznawaniu w kontakcie z nimi wrażeń estetycznych. Głównym celem geoturystyki, obok ochrony środowiska, jest popularyzacja wiedzy geologicznej." - według mnie należałoby dodać skąd pochodzi owa definicja. :)

Proponuję ujednolicić formę: Pan/Pani - albo Pani/Pan. Konsekwentnie.

Czy "pobyt w Tatrach" rozumiany jest jako wejście na teren TPN (choćby w celach wymienionych w odpowiedzi) czy też jako przebywanie w rejonie TPN - np. w Zakopanem? (dot. pyt. 1);

Większość osób, które ukończyły szkołę podstawową, gimnazjum i szkołę średnią - "posiada" jakieś informacje geologiczne na temat Tatr (ad. pyt. 3);

W Tatrach, na szlakach nie ma zbyt wielu "tablic informacyjnych", tak więc - praktycznie - nie jest możliwe korzystanie z nich. (ad. pyt. 5);

Kwestia umieszczania, przy szlakach, etc., dodatkowych elementów - sztucznych (takich jak tablice informacyjne) - na terenie TPN (i innych parków narodowych) to kwestia dyskusyjna. Na terenie TPN są ścieżki edukacyjne - ale poza ścieżką do Morskiego Oka - kwestia prezentowania informacji rozwiązywana jest nieco inaczej. Pytanie o to jak "powinny" wyglądać tego typu tablice jest niepotrzebne... :) (ad. pyt. 6, 7);

Proponowałbym przeniesienie pytania 13 nieco "wyżej". Chyba, że jest to swoista "pułapka" na odpowiadającego.

Pytanie 12 jest - swego rodzaju - obiecywaniem gruszek na wierzbie. Wytyczenie ścieżki geoturystycznej (w dowolnym rejonie TPN) jest - w chwili obecnej możliwe wyłącznie w oparciu o istniejącą sieć szlaków. Vox populi - co do atrakcyjności jakiegoś miejsca, nie przeznaczonego do turystycznego udostępnienia - nie ma (stety/niestety) żadnego znaczenia. Większość wymienionych w pyt. 12 "atrakcji" rzeczywiście można znaleźć w obrębie doliny Bystrej - ale jednocześnie znakomita większość leży w oddaleniu od obecnych szlaków.

Na kilku Uczelniach powstało już kilkanaście podobnych prac (głównie na poziomie pracy licencjackiej/inżynierskiej - rzadziej magisterskiej). Warto się z nimi zapoznać - powinny być dostępne w archiwach poszczególnych Wydziałów.

Ze względu na pozytywną odpowiedź na pytanie 19 - niestety ankiety nie wypełnię :)

pozdrawiam
gb 8)
ps
Być może z racji zbliżonych zainteresowań - muszę napisać, że z przedstawianych ostatnio na tym Forum podobnych ankiet, ta jest (jak na razie) przygotowana najlepiej :)

_________________
wszystko już było - ergo: nie panikuj
http://jaskiniar.blogspot.com/
http://puzzlepamieci.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr maja 25, 2016 6:36 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11090
Lokalizacja: Poznań
U mnie i na komputerze i na komórce ankieta jest cała w języku polskim.

_________________
Tatrzańskie szlaki..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr maja 25, 2016 7:53 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 07, 2008 11:33 am
Posty: 6314
Czyli nie pojawiają się - wymienione przeze mnie - słowa w języku angielskim?
Po wstępie nie masz - na czerwono - słowa:
* Required ( z gwiazdką) tylko polski odpowiednik: * wymagane (albo inny?)

W punkcie/pytaniu pierwszym jako ostatnią możliwość - poniżej "praca" - masz "inne"? (a nie: "Other" - i to pisane od wielkiej litery, a nie od małej jak pozostałe opcje do wyboru)

Zastanawia mnie jak jest to możliwe :)

pozdrawiam
gb 8)

_________________
wszystko już było - ergo: nie panikuj
http://jaskiniar.blogspot.com/
http://puzzlepamieci.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr maja 25, 2016 8:15 am 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4266
Lokalizacja: Łódź
gb napisał(a):
Czyli nie pojawiają się - wymienione przeze mnie - słowa w języku angielskim?


Tak gb - nic takiego sie nie pojawia.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr maja 25, 2016 8:21 am 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4266
Lokalizacja: Łódź
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr maja 25, 2016 8:43 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 25, 2007 9:48 am
Posty: 7564
Pewnie autorka ankiety poprawiła.

Mnie ankieta się podoba - faktycznie chyba najlepsza jak dotąd.

Wręcz wypełnię.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr maja 25, 2016 9:21 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11090
Lokalizacja: Poznań
Wchodziłem na ankietę już wczoraj wieczorem i wszystko było w języku polskim. Widać to kwestia jakiś ustawień google, że google podrzuca gb wersje angielską.

_________________
Tatrzańskie szlaki..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr maja 25, 2016 9:43 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 07, 2008 11:33 am
Posty: 6314
to musi być spisek... :)
Obrazek

pozdrawiam
gb 8)

_________________
wszystko już było - ergo: nie panikuj
http://jaskiniar.blogspot.com/
http://puzzlepamieci.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr maja 25, 2016 1:11 pm 
Swój

Dołączył(a): Pt kwi 18, 2014 2:21 pm
Posty: 40
Jaki tam spisek, my tu wszyscy za mali na spiski ;). Gb (bądź jego "ja" w internecie) albo znajduje się w kraju anglojęzycznym, bądź ma zablokowane dla google/przeglądarki (świadomie lub i nie) przesyłanie informacji o lokalizacji, przez co google domyślnie wyświetlają przypisy lokalizacyjne po angielsku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr maja 25, 2016 3:46 pm 
Nowy

Dołączył(a): Wt maja 24, 2016 5:45 pm
Posty: 3
gb dziękuję za masę konstruktywnych uwag. U mnie na komputerze ankieta jest w języku polskim, to pewnie kwestia ustawień przeglądarki.

Promotorem jest dr Ditta Kicińska

Cytuj:
Część merytoryczna:
Skoro napisane zostało: "Według definicji geoturystyka jest działem turystyki poznawczej bazującej na poznawaniu obiektów i procesów geologicznych oraz doznawaniu w kontakcie z nimi wrażeń estetycznych. Głównym celem geoturystyki, obok ochrony środowiska, jest popularyzacja wiedzy geologicznej." - według mnie należałoby dodać skąd pochodzi owa definicja. :)

Szczerze, to nie wiem czy w ankietach podaje się źródła oraz czy ktokolwiek jest nimi zainteresowany ;)


Cytuj:
Czy "pobyt w Tatrach" rozumiany jest jako wejście na teren TPN (choćby w celach wymienionych w odpowiedzi) czy też jako przebywanie w rejonie TPN - np. w Zakopanem? (dot. pyt. 1);

Postaram się to jakoś sprecyzować.

Cytuj:
Większość osób, które ukończyły szkołę podstawową, gimnazjum i szkołę średnią - "posiada" jakieś informacje geologiczne na temat Tatr (ad. pyt. 3);

Prawie, na razie jedna osoba przyznała się do niewiedzy.

Cytuj:
W Tatrach, na szlakach nie ma zbyt wielu "tablic informacyjnych", tak więc - praktycznie - nie jest możliwe korzystanie z nich. (ad. pyt. 5);

A szkoda, Karkonosze pod tym względem biją Tatry na głowę. Ale bardziej chodzi mi o to czy ludzie zwracają w ogóle uwagę na takie tablice na szlakach.

Cytuj:
Kwestia umieszczania, przy szlakach, etc., dodatkowych elementów - sztucznych (takich jak tablice informacyjne) - na terenie TPN (i innych parków narodowych) to kwestia dyskusyjna. Na terenie TPN są ścieżki edukacyjne - ale poza ścieżką do Morskiego Oka - kwestia prezentowania informacji rozwiązywana jest nieco inaczej. Pytanie o to jak "powinny" wyglądać tego typu tablice jest niepotrzebne... :) (ad. pyt. 6, 7);

Mi potrzebne, ponieważ jednym z celi pracy jest stworzenie przykładowej tablicy informacyjnej dla wybranego geostanowiska :wink:

Cytuj:
Pytanie 12 jest - swego rodzaju - obiecywaniem gruszek na wierzbie. Wytyczenie ścieżki geoturystycznej (w dowolnym rejonie TPN) jest - w chwili obecnej możliwe wyłącznie w oparciu o istniejącą sieć szlaków. Vox populi - co do atrakcyjności jakiegoś miejsca, nie przeznaczonego do turystycznego udostępnienia - nie ma (stety/niestety) żadnego znaczenia. Większość wymienionych w pyt. 12 "atrakcji" rzeczywiście można znaleźć w obrębie doliny Bystrej - ale jednocześnie znakomita większość leży w oddaleniu od obecnych szlaków.

Z tego niestety zdaję sobie sprawę, ale będę się nad tym zastanawiać przy projektowaniu tras. Tablica może znajdować się też przed wejście do doliny z jakimś skrótowym opisem, jeszcze pomyślę.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr maja 25, 2016 4:05 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 07, 2008 11:33 am
Posty: 6314
Ann.Sa napisał(a):
Szczerze, to nie wiem czy w ankietach podaje się źródła oraz czy ktokolwiek jest nimi zainteresowany

To jest - bądź co bądź - praca naukowa :) Źródła się podaje - zawsze. Gdy nie ma źródeł, czytający ma pełne prawo przyjąć, że Autor tekstu - jest również autorem definicji...

Ann.Sa napisał(a):
A szkoda, Karkonosze pod tym względem biją Tatry na głowę. Ale bardziej chodzi mi o to czy ludzie zwracają w ogóle uwagę na takie tablice na szlakach.

Masz na myśli obszar Karkonoskiego Parku Narodowego - czy tereny poza parkiem? Zapewne zwracają. Ale - mimo wszystko teren parku narodowego - to jednak nie miejsce na ustawianie dużej liczny takich tablic...

Ann.Sa napisał(a):
Mi potrzebne, ponieważ jednym z celi pracy jest stworzenie przykładowej tablicy informacyjnej dla wybranego geostanowiska

To standard przy tego typu pracy. Warto jednak - choćby we wnioskach przeprowadzić coś w rodzaju dyskusji na ten temat (tablice informacyjne versus zasady udostępniania i korzystania z obszaru parku narodowego. Są - stosowane współcześnie - także i w TPN - inne metody przekazywania informacji związanych z kolejnym punktem ścieżki geoturystycznej :)

Ann.Sa napisał(a):
Promotorem jest dr Ditta Kicińska

Ha! :mrgreen:
(jaki ten Świat maleńki)

Ann.Sa napisał(a):
Z tego niestety zdaję sobie sprawę, ale będę się nad tym zastanawiać przy projektowaniu tras.

Trochę karkołomnym wydaje się projektowanie trasy - a właściwie opisu punktu - do którego nie będzie można dojść. :mrgreen:
Podstawowym "warunkiem" udanego "geoturystycznego" punktu - ciekawego, interesującego - jest jednak to, że możemy - na miejscu (in situ :mrgreen: ) zobaczyć, nieomal dotknąć - to, co zawarte jest w informacjach :)
Takie informacje podawane są zarówno w starszych przewodnikach :mrgreen: jak i w rozmaitych opracowaniach naukowych.
Do "geoturystycznej" prezentacji takich tematów jak kras, jaskinie, - nawet źródła - dolina Bystrej nie jest najlepsza :)

pozdrawiam
gb 8)

_________________
wszystko już było - ergo: nie panikuj
http://jaskiniar.blogspot.com/
http://puzzlepamieci.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL