Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz maja 23, 2024 3:34 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 140 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt cze 28, 2016 5:00 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 09, 2016 10:12 am
Posty: 65
Nie zrozumieliście mnie. Wiem ze Rysy to wąskie gardło, ale skoro Kasprowego można próbować obejść, ale skoro przy braku posterunku można wg Was skontrolować tych którzy chcą przejść cichaczem to tym bardziej można to zrobić stawiając posterunek. Czyż nie? No chyba, ze to jednak ćwoki.
A, no i granicę można przekraczać nie tylko na Kasprowym.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt cze 28, 2016 5:09 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 07, 2008 11:33 am
Posty: 6314
verul napisał(a):
ale skoro Kasprowego można próbować obejść, ale skoro przy braku posterunku można wg Was skontrolować

Przy całkiem kiepskiej widoczności - z Obserwatorium widać zarówno na wschód jak i na zachód.
Szlaków turystycznych pozwalających na owo "przekraczanie" aż tak wiele to nie ma...Dojścia od słowackiej strony są widoczne z daleka, wystarczy obsadzić kilka punktów...
I naprawdę nie należy zapominać o dronach :)

pozdrawiam
gb 8)

_________________
wszystko już było - ergo: nie panikuj
http://jaskiniar.blogspot.com/
http://puzzlepamieci.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt cze 28, 2016 5:24 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz paź 22, 2015 5:17 pm
Posty: 2496
Lokalizacja: Poznań
Zbychu napisał(a):
ale zachęcam Cię do szerszego spojrzenia na górną część Dol. Białej Wody i możliwości wędrowania...

z farbowanych to tylko jeszcze Rohatka
Zbychu napisał(a):
inne nieco i... chyba piękniejsze

z pewnością :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt cze 28, 2016 5:31 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 05, 2006 5:46 pm
Posty: 893
Lokalizacja: Skądinąd
Cytuj:
Przed ŚDM - i to nie na dzień, dwa wcześniej

No jasne, kurna, może od razu rok. To już jest czystej wody p#^$$#^enie, naciąganie faktów jedynie po to, by usprawiedliwić zamordystyczne działania popieranej opcji politycznej (?) tudzież uzasadnić paranoiczne zachowania hołubionej sekty (?).

Cytuj:
Trochę przesadzasz oczekując, że ktokolwiek będzie publicznie ogłaszał informacje, które mogą dotyczyć - góra - kilkuset osób

Równie dobrze może to być kilkanaście czy kilkadziesiąt tysięcy. W końcu mówimy o wszystkich potencjalnych przekraczających na przestrzeni ponad miesiąca. Po Tatrach w sezonie chodzą przecież tabuny ludzi. Sądzę że liczba jaką forsujesz jest stanowczo zaniżona.

Z tym preżydętem to może faktycznie nie ma takiej konieczności, ale powinni to byli ogłosić publicznie z dużym wyprzedzeniem, tak by zainteresowani mieli szansę się w porę wykaraskać. A nie zamieszczać na niszowym profilu na FB na parę dni przed wprowadzeniem obostrzeń. To debilizm. I perfidia. Wychodzi na to, że kaczka to niezła świnia jest.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt cze 28, 2016 7:42 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz maja 02, 2013 1:05 pm
Posty: 1693
gb napisał(a):
I naprawdę nie należy zapominać o dronach :)

A z ciekawości - przepisy parkowe nie kolidują z wykorzystywaniem dronów przez SG?

gb - nie karm (ruskiego) trola. Niech zdycha z głodu :P.

_________________
"Ostrożnie, tam przepaść!", Maria Bandrowska, 27 lipca 1914 r.
"Ile razy widziałeś schodzącą lawinę w Tatrach w grudniu?" magis, 2018


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt cze 28, 2016 7:45 pm 
Swój

Dołączył(a): Wt lip 21, 2015 9:25 pm
Posty: 69
Bombadil, odnoszę wrażenie, że rzucasz tak ostro się tylko dlatego, że jesteś porządnie uprzedzony do PiSu.

Zamknięcie granicy było pewne od wielu miesięcy. W prawie wszystkich krajach , w których odbywają się ŚDM albo inne tej rangi wydarzenia, jest ta praktyka stosowana. Jeśli planowałeś wycieczki na Słowację, mogłeś wcześniej zapoznać się z tą informacją, trąbiono o niej w mediach wiele razy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt cze 28, 2016 7:47 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn paź 05, 2015 7:18 pm
Posty: 1988
z farbowanych to tylko jeszcze Rohatka

E_l, przychodzi taki moment, że o farbowanych wogóle się nie rozmawia. :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt cze 28, 2016 7:53 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Wt lip 16, 2013 6:29 pm
Posty: 364
Lokalizacja: Kraków
W takiej sytuacji myślę, że przepisy parkowe są mniej wazne niz jakiekolwiek dzialania SG. Bo przecież trudno oczekiwać ze funkcjonariusze dostaną zakaz poruszania się po zmroku, czy poruszania się tylko po wyznaczonych szlakach.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt cze 28, 2016 8:12 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz paź 22, 2015 5:17 pm
Posty: 2496
Lokalizacja: Poznań
Zbychu napisał(a):
z farbowanych to tylko jeszcze Rohatka

E_l, przychodzi taki moment, że o farbowanych wogóle się nie rozmawia. :D

a o niefarbowanych tu nie wolno :D, a w górnym piętrze Doliny Białej Wody jest się gdzie rozglądać :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt cze 28, 2016 9:17 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn paź 05, 2015 7:18 pm
Posty: 1988
Teraz rozumiesz, dlaczego tak niewiele wypowiadam się na tematy tatrzańskie... :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt cze 28, 2016 9:56 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 07, 2008 11:33 am
Posty: 6314
Bombadil napisał(a):
To już jest czystej wody p#^$$#^enie, naciąganie faktów jedynie po to, by usprawiedliwić zamordystyczne działania popieranej opcji politycznej (?) tudzież uzasadnić paranoiczne zachowania hołubionej sekty (?)

Tak jak poprzednio "nie miałeś pewności" czy rozumiem co do mnie piszesz, tak teraz - ponieważ "nie masz pewności" jaką "opcję polityczną" popieram i jaką "sektę" ulubiłem - usiłujesz maskować impertynencje znakami zapytania. Śmiesznie się zachowujesz...
Bombadil napisał(a):
Równie dobrze może to być kilkanaście czy kilkadziesiąt tysięcy. W końcu mówimy o wszystkich potencjalnych przekraczających na przestrzeni ponad miesiąca.

W końcu - to mówimy wyłącznie o Tobie, bowiem to wyłącznie Ty zacząłeś narzekania - z powodów niemożliwości dotarcia do zarezerwowanego noclegu inną drogą niż zaplanowane przejście przez granicę w górach. Słowacja to według Ciebie -zwłaszcza w lipcu - pustynia komunikacyjna i do tegoż noclegu nie dotrzesz inaczej niż przez góry. Zapewne jeszcze znajdzie się kilka takich osób. Ale żeby od razu liczyć je w tysiącach?
Naprawdę uważasz, że przez Tatry - korzystając z przejścia granicy na szlaku (poza Łysą Polaną, Rysami, Suchą Horą i Jurgowem) - przechodzi na Słowację (w celach noclegowych) kilkanaście (czy choćby kilka) tysięcy w miesiąc???

Bombadil napisał(a):
ale powinni to byli ogłosić publicznie z dużym wyprzedzeniem, tak by zainteresowani mieli szansę się w porę wykaraskać.

A może wyszli z założenia, że to zainteresowani powinni się interesować? Podobno żyjesz już na tym Świecie jakiś czas - może zauważyłeś, że przyjmowanie, iż inni "powinni" robić coś co jest w naszym interesie - raczej się nie sprawdza...

Wolf_II napisał(a):
A z ciekawości - przepisy parkowe nie kolidują z wykorzystywaniem dronów przez SG?

Stan wyższej konieczności zapewne jest wystarczającym uzasadnieniem :)

pozdrawiam
gb 8)

_________________
wszystko już było - ergo: nie panikuj
http://jaskiniar.blogspot.com/
http://puzzlepamieci.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr cze 29, 2016 9:32 am 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 09, 2016 10:12 am
Posty: 65
Drony są super, tylko że ich baterie tak szybko się wyczerpują... że można o nich zapomnieć.
Zawsze można iść przez Gładką Przełęcz i walić głupa, że się zgubiło szlak.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr cze 29, 2016 10:44 am 
Kombatant

Dołączył(a): Wt lip 16, 2013 6:29 pm
Posty: 364
Lokalizacja: Kraków
Zastanawia mnie o co niektórym osobom chodzi?
Chęć pokazania , ze ja i tak zrobię po swojemu? Tylko zeby za miesiac nie bylo żalenia się jacy to strażnicy są" be".
Takie akcje myślę że są we współpracy ze stroną Slowacką . Prawdopododnie od ich strony też będą informacje o zamknięciu granicy . Może nie bedzie funkcjnariuszy SG , ale na pewno bedzie wiecej policji, i informacji o zamknieciu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr cze 29, 2016 10:52 am 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 09, 2016 10:12 am
Posty: 65
Mi to o nic, bo i tak nie jadę w Tatry w tym terminie, a gdybym jechał to i tak nie planuje iść w Słowackie. Ale gdybym miał to już zaplanowane wcześniej, a oni by wywalili taki numer, to bym kombinował. Bo nie lubię pozbawionych sensu ograniczeń w stylu "tak bo tak". A to jest pozbawione sensu. Co da kontrola graniczna w te dni i zamknięcie granicy? Ogłosili to wszem i wobec, więc terroryści przejadą sobie bez kontroli dzień wcześniej. A cała akcja jak zwykle utrudnia tylko życie zwykłym ludziom.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr cze 29, 2016 11:30 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N wrz 11, 2005 1:39 am
Posty: 1740
Lokalizacja: Zamość
Już zupełnie nie wiem z tym zamykaniem granic. W końcu będzie można na Łysej, na Rysach, czy też w Jurgowie przejść czy nie? A to przejście za Chochołowem?

_________________
A my zmieniliśmy jawę w sny
Jesteśmy jak rosa, jak pył!
Ukradliśmy siłę gwiazd
I dla nas zatrzymał się czas


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr cze 29, 2016 11:47 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn paź 05, 2015 7:18 pm
Posty: 1988
Elfka, tam gdzie przed Schengen były przejścia graniczne , tam i teraz możesz przekraczać granice. Nikt ich nie zamyka, tylko wprowadza czasową kontrolę.
Jurgów drożny, Łysa, Sucha Hora (Chochołów) również, Rysy całodobowo.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr cze 29, 2016 12:03 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Wt lip 16, 2013 6:29 pm
Posty: 364
Lokalizacja: Kraków
W pierwszym poście, założyciel tematu podał link . "Dziennik........" jak go otworzysz to masz wykaz wszystkich otwartych przejść na naszych granicach , lacznie z zakresami kontroli , otwarcia itp...
I tak jak Zbychu pisze.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr cze 29, 2016 12:12 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz maja 02, 2013 1:05 pm
Posty: 1693
Hrabia napisał(a):
W takiej sytuacji myślę, że przepisy parkowe są mniej wazne niz jakiekolwiek dzialania SG. Bo przecież trudno oczekiwać ze funkcjonariusze dostaną zakaz poruszania się po zmroku, czy poruszania się tylko po wyznaczonych szlakach.

Po zmroku i poza szkalami to nawet straży parkowej wolno się przemieszczać. Bez tego i Parkowa i Graniczna nie mogłby by realizować swoich działań. Przecież znaczna cześć pozaszlakowych ścieżek to to dawne trasy SG, kiedyś WOP.

Tutaj jednak mówimy o używaniu jakby nie było inwazyjnego sprzętu. Chyba jednak nie jest tak, że rutynowo straż graniczna może na terenie parku poruszać się na na skuterach, motocyklach i quadach oraz latać śmigłowcem. Co innego gdy faktycznie zaistnieje pilna konieczność (muszą kogoś zatrzymać).

Elfka napisał(a):
Już zupełnie nie wiem z tym zamykaniem granic. W końcu będzie można na Łysej, na Rysach, czy też w Jurgowie przejść czy nie? A to przejście za Chochołowem?


Elfka, nie chcę Cię urazić, ale wydaje mi się, że bijesz pianę i ciągle zadajesz te same pytania. Tydzień temu, w innym wątku (viewtopic.php?f=4&t=277&p=720790&sid=87501da509504bb746b088ab3e80f3a5#p720790) zadawałaś podobne pytania, też pytałaś o Czerwone Wierchy i dostałaś odpowiedz. Co najmniej od kilku osób. Sam podlinkowałem rozporządzenie o wprowadzeniu czasowych kontroli. Bez uraz - albo masz problemy z percepcją, albo Twoim celem jest co innego niz pozyskanie wiedz....
http://www.monitorpolski.gov.pl/du/2016/840/1

_________________
"Ostrożnie, tam przepaść!", Maria Bandrowska, 27 lipca 1914 r.
"Ile razy widziałeś schodzącą lawinę w Tatrach w grudniu?" magis, 2018


Ostatnio edytowano Śr cze 29, 2016 12:17 pm przez Wolf_II, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr cze 29, 2016 12:16 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Hrabia napisał(a):
Zastanawia mnie o co niektórym osobom chodzi?


Użytkownik Bombadil chciał zwrócić uwagę Szanownych Forumowiczów na to, że za tym stoją Żydzi.

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr cze 29, 2016 12:23 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 05, 2006 5:46 pm
Posty: 893
Lokalizacja: Skądinąd
Nie “za tym”, tylko za wszystkim:

Obrazek
;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr cze 29, 2016 12:33 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 07, 2008 11:33 am
Posty: 6314
Proponuję - niektórym - test.
Jest prosty, do ogarnięcia manualnego i intelektualnego nawet dla urodzonych po 1989 roku - a raz na zawsze pozwala określić kto jest Żydem, a kto nie.
Należy zmierzyć obwód nogi na wysokości kostki.
Pomiaru można dokonać przy pomocy centymetra krawieckiego, lub innej aparatury pomiarowej.
Parzysta liczba centymetrów - pochodzenie żydowskie. nieparzysta - nieżydowskie.
Zaokrąglamy do centymetra.

Od razu będzie wiadomo kto stoi za wszystkim. A kto przed...

pozdrawiam
gb 8)

_________________
wszystko już było - ergo: nie panikuj
http://jaskiniar.blogspot.com/
http://puzzlepamieci.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr cze 29, 2016 12:48 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Wt lip 16, 2013 6:29 pm
Posty: 364
Lokalizacja: Kraków
Dron wojskowy to nie ten ktory mozna kupic w sklepie z zabawkami. To nie taki z ktorego filmy mozna oglądać na youtube. wojskowy lata przewaznie na pulapie od 1000 do 4000 metrów. Nawet jezeli obnizono by pulap do 200-300 metrow to nie powinien zaszkodzić przyrodzie.
W obecnyych realiach SG w ogóle nie porusza się po terenie parku na skuterach. Natomiast okres o ktorym tu piszemy moze być podciagniety pod" specjalne okolicznosci " i pewnie przepisy na ten okres będą inne.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr cze 29, 2016 12:49 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 09, 2016 10:12 am
Posty: 65
Podobno można to sprawdzić bez użycia centymetra. Choć z miarką można sobie przy okazji ego podbudować (lub wręcz przeciwnie).

@Hrabia a czy czasem dron wojskowy to nie jest samolot? Bo w Tatrach to raczej coś na śmigle by się przydało.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr cze 29, 2016 1:00 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N wrz 11, 2005 1:39 am
Posty: 1740
Lokalizacja: Zamość
Wolf_II napisał(a):
Elfka, nie chcę Cię urazić, ale wydaje mi się, że bijesz pianę i ciągle zadajesz te same pytania. Tydzień temu, w innym wątku (viewtopic.php?f=4&t=277&p=720790&sid=87501da509504bb746b088ab3e80f3a5#p720790) zadawałaś podobne pytania, też pytałaś o Czerwone Wierchy i dostałaś odpowiedz. Co najmniej od kilku osób. Sam podlinkowałem rozporządzenie o wprowadzeniu czasowych kontroli. Bez uraz - albo masz problemy z percepcją, albo Twoim celem jest co innego niz pozyskanie wiedz....
http://www.monitorpolski.gov.pl/du/2016/840/1


Nie jest w moim zwyczaju kłócić się z kimkolwiek na forach internetowych. Może i biję pianę tym razem, bo jestem wściekła na to wszystko. A pytam do skutku i jak trzeba to kilkanaście razy bo nie chcę znaleźć się gdzieś skąd mnie zawrócą. Poza tym czytając, to co pisał TPN, nie było tam chyba mowy o Jurgowie, czy okolicach Chochołowa. Może mnie to nie pomoże, bo nie mam auta, ale dla innych może być istotne.

_________________
A my zmieniliśmy jawę w sny
Jesteśmy jak rosa, jak pył!
Ukradliśmy siłę gwiazd
I dla nas zatrzymał się czas


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr cze 29, 2016 1:43 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Wt lip 16, 2013 6:29 pm
Posty: 364
Lokalizacja: Kraków
A co ma pisać TPN o Jurgowie czy Chocholowie. TPN pisze o przejsciach na terenie parku. Reszta to nie ich sprawa.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr cze 29, 2016 2:24 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 07, 2008 11:33 am
Posty: 6314
Elfka napisał(a):
A pytam do skutku i jak trzeba to kilkanaście razy bo nie chcę znaleźć się gdzieś skąd mnie zawrócą.

To planuj wycieczki tak jakby przejść za granicę - na Słowację - można było "jak dawniej" (w Tatrach - przez Łysą i Rysy). I nikt Cię nie będzie znikąd zawracał.
Tyle, że trzeba się liczyć z możliwością wylegitymowania (plus odpowiedzi na różne pytania) - w rejonach granicy.
Ot - i wszystko. A cała "zabawa" ma trwać do początku sierpnia.
[Oczywiście Rząd może - z dnia na dzień, nie pytając się nikogo o nic, terminy zmienić :mrgreen: :twisted: . Ale to już inna bajka]

pozdrawiam
gb 8)

_________________
wszystko już było - ergo: nie panikuj
http://jaskiniar.blogspot.com/
http://puzzlepamieci.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr cze 29, 2016 3:33 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 07, 2008 11:33 am
Posty: 6314
verul napisał(a):
Podobno można to sprawdzić bez użycia centymetra.

Tyle, że obrzezanie przestało być wyróżnikiem - przynajmniej w odniesieniu wyłącznie do Żydów...
A obwód w kostce - nie kłamie... :mrgreen:

pozdrawiam
gb 8)

_________________
wszystko już było - ergo: nie panikuj
http://jaskiniar.blogspot.com/
http://puzzlepamieci.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr cze 29, 2016 4:39 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 09, 2016 10:12 am
Posty: 65
Nic nie przestało. To żydowska propaganda :twisted: :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr cze 29, 2016 5:24 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 05, 2006 5:46 pm
Posty: 893
Lokalizacja: Skądinąd
Niestety w tym punkcie gb ma rację. (c)Hamburgery obrzezają się na potęgę, na modłę swoich panów:
“Estimation of number of males aged 15 years or older circumcised for non-religious reasons, by country: USA – 75%”.
http://www.unaids.org/sites/default/fil ... n_en_2.pdf, str. 8.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr cze 29, 2016 6:46 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz maja 02, 2013 1:05 pm
Posty: 1693
Elfka napisał(a):
A pytam do skutku i jak trzeba to kilkanaście razy bo nie chcę znaleźć się gdzieś skąd mnie zawrócą.

A co uznasz za skutek? Bo:
- zadałas pytania
- dostałaś na te pytania odpowidzci kilku osób
- dostałaś link do dokumentu państwowego który zawiera WSZYSTKO na ten temat
A Ty nadal zadajesz te same pytania. Dlatego nie dziw się, że wątpię czy na prawdę zależy Ci na ułatwieniu sobie pobytu w Tatrach w czasie urlopu, czym masz inen cele. Bo zakładam, że jesteś osobą inteligentną i potrafisz przeczytać prosty tekst urzędowy i zrozumiec to co do Ciebie ludzie piszą.

Elfka napisał(a):
Poza tym czytając, to co pisał TPN, nie było tam chyba mowy o Jurgowie, czy okolicach Chochołowa. Może mnie to nie pomoże, bo nie mam auta, ale dla innych może być istotne.

O przejściu granicznym w Zgorzelcu tez TPN nie pisał, z prostej przyczyny - TPN jest tylko pośrednikiem i zajmuje się Parkiem Narodowym. Chyba kojarzysz, że Jurgów jest poza TPN, podobnie jak Chochołów.
Czytałas to co podlinkowałem ?!?

_________________
"Ostrożnie, tam przepaść!", Maria Bandrowska, 27 lipca 1914 r.
"Ile razy widziałeś schodzącą lawinę w Tatrach w grudniu?" magis, 2018


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 140 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL