Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 11:39 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18015 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 552, 553, 554, 555, 556, 557, 558 ... 601  Następna strona

Czy ktoś Ci pomógł w tym wątku?
Tak, jestem zadowolona/y 45%  45%  [ 177 ]
Niestety nie 4%  4%  [ 15 ]
Zamieszali mi tak, że wiem mniej, niż przed pytaniem 3%  3%  [ 13 ]
To jakieś chore towarzystwo - same zboki i debile 15%  15%  [ 58 ]
Nikt nie pomógł, ale i tak Was kocham 8%  8%  [ 31 ]
Krowa cie wysrała 15%  15%  [ 59 ]
Wali mnie to 11%  11%  [ 42 ]
Liczba głosów : 395
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr lip 06, 2016 12:14 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5456
Lokalizacja: Białystok
booolooo napisał(a):
można się przespać w Roztoce drugiej nocy.


Kiedy planujesz wyjazd?

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lip 06, 2016 12:22 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10406
Lokalizacja: miasto100mostów
rybak, z ładnych i nietrudnych przychodzi mi do głowy (patrząc od zachodu):

Wołowiec przez Grzesia, powrót Wyżną Chochołowską
Starorobociański Wierch przez Ornak, powrót Starorobociańską (to trochę dłuższa wycieczka)
Czerwone Wierchy (może być + Giewont)
Granaty z Gąsienicowej, wejście na Skrajny, zejście z Zadniego
Kozi Wierch z Doliny Pięciu Stawów czarnym szlakiem
Gąsienicowa - Krzyżne - Pięc Stawów
Gęsia Szyja w dzień odpoczynkowy - super widoki
Pięc Stawów - Szpiglasowy - Morskie Oko

opcji trochę jest

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lip 06, 2016 12:27 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Wt lip 30, 2013 12:50 pm
Posty: 172
Rybak, daj jeszcze info jaką masz kondycję i jaką kobieta ma kondycję. Bo inaczej jak praca siedząca i 0 ruchu. A inaczej jak ćwiczycie coś, biegacie, rower itp.
Pro tip: ciężko, ale planuj wyjście z hotelu na 6-7 rano.
Miejscówki super popularne:
-Moko (Czarny Staw)
-Dolina 5 Stawów Polskich, opcjonalnie jeszcze Zawrat.
-Kasprowy przez Gąsienicową, zejście zielonym szlakiem
-Giewont, wejście Doliną Małej Łąki lub Kondratową (osobiście wybrał był opcję 1)
-Ciemniak
-Grześ/Rakoń

Na start możecie Dać Nosale/Sarnie Skały/Rusinową.


Krabul o nie widziałem wpisu. Dobre uzupełnienie. Taki Kozi, czy Krzyżne na pewno cięższe trochę od tego co wpisałem. Ale mówię - kondycji nie znamy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lip 06, 2016 12:32 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Wt lip 30, 2013 12:50 pm
Posty: 172
Się czepiacie. Wiadomo jak wspominałem Rysy, Orla i podobne trudności to chodziło mi o Mięguszowiecką Przełęcz.

Dokładna data nie znana. Sierpień, drugi lub trzeci tydzień. Pewnie na 3 dni.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lip 06, 2016 12:52 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5456
Lokalizacja: Białystok
Krabul napisał(a):
Starorobociański Wierch przez Ornak, powrót Starorobociańską (to trochę dłuższa wycieczka)


Jak już Starorobociański to warto zejść przez Kończysty. Zejście Doliną Starej Roboty jest tak fatalne, że aż szkoda słów.

Krabul napisał(a):
Granaty z Gąsienicowej, wejście na Skrajny, zejście z Zadniego


Zadni może i tak ale grań Skrajny -> Pośredni może nie być aż taka banalna dla osoby, która wcześniej tego typu tras nie robiła.

Z łatwiejszych szlaków są jeszcze: Smreczyński Staw, Hala Stoły, Kopieniec, Wrota Chałubińskiego.

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lip 06, 2016 12:55 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 21, 2016 6:41 pm
Posty: 40
Lokalizacja: Gliwice
Nie sprecyzowałAm pytania lub po prostu to był mój skrót myślowy. To są opcje, które dla siebie wybrałam. Ponieważ będę po 3 dniach wędrowania dlatego zależało mi na czarnym bo ponoć jest krótszy. Chciałam tylko wiedzieć, czy nie napotkam jakiś niespodzianek lub utrudnień. Pozdrawiam!

_________________
Nie narzekaj że masz pod górę gdy zmierzasz na szczyt


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lip 06, 2016 2:57 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11090
Lokalizacja: Poznań
booolooo napisał(a):
Co warto odwiedzić w Tatrach Słowackich?
Wiele miejsc
http://www.tatry.turystyka-gorska.pl/propo.htm
Rohacze,Czerwon Ławka, Krywań, Koprowy Wierch, Jagnięcy Szczyt, Bystra Ławka, Mała Wysoka
kinnat9 napisał(a):
Który byłby lepszy.
Ja bym poszedł przez Świnicką Przełęcz. Albo jak chcesz trudniej to na Świnicę przez Zawrat
http://www.tatry.turystyka-gorska.pl/swinica_zawrat.htm

_________________
Tatrzańskie szlaki..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lip 06, 2016 3:00 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11090
Lokalizacja: Poznań
rybak16 napisał(a):
Jesteście w stanie coś polecić?
Pomogę.
Miłego czytania http://www.tatry.turystyka-gorska.pl/propo.htm

_________________
Tatrzańskie szlaki..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lip 06, 2016 3:19 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz paź 22, 2015 5:17 pm
Posty: 2496
Lokalizacja: Poznań
_Sokrates_ napisał(a):
Zejście Doliną Starej Roboty jest tak fatalne, że aż szkoda słów.

A co tam jest takiego fatalnego? Szlak jak szlak. Schodziłam tym szlakiem na początku czerwca tego roku i nie zauważyłam istotnych zmian w stosunku do lat ubiegłych. No może tylko to, że na szlaku nie było błota, tylko bardzo dużo ściętych drzew.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lip 06, 2016 4:25 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5456
Lokalizacja: Białystok
e_l napisał(a):
A co tam jest takiego fatalnego?


Tartak i błoto. Dla mnie wystarczy aby tamtędy nie łazić.

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lip 06, 2016 4:27 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pt wrz 27, 2013 2:48 pm
Posty: 604
Sugeruję porządnie poczesać internety oraz niektóre przewodniki książkowe.
Tam można znaleźć szlaki, podzielone na czasy oraz stopnie trudności (odległość, przewyższenia, ekspozycja, itp.).
Trochę pracy trzeba samemu włożyć, żeby się polansować przed dziewczyną :wink: .
Na początek jednak nie brałbym zbyt poważnie sugestii niektórych kolegów, aby pchać się na Zawraty czy inne Granaty... :roll: .


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lip 06, 2016 4:51 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz maja 02, 2013 1:05 pm
Posty: 1693
Krabul napisał(a):
Napisał "Mięguszowiecka", skąd wiesz że chodzi o przełęcz? W Mięguszowieckiej Dolinie szlaków jest mnogo.

bo/ponieważ:
booolooo napisał(a):
Chodzi mi o szlaki/szczyty większej trudności.


oj tam mnogo :-), tych bez asfaltu to 2 czy 3 sztuki?


booolooo napisał(a):
Chciałam tylko wiedzieć, czy nie napotkam jakiś niespodzianek lub utrudnień

Na żadnym szlaku podejściowym od Gąsienicową na Świnicką P. śniegu nie ma, a żlebem (zimowo) raczej podchodzić nie będziesz (tam bywa śnieg nawet w czerwcu/lipcu).
Co do czasu to jak sobie posumujesz na mapie, to owszem - Czarnym bezpośrednio na Świnicką Przełęcz jest najszybciej (najbardziej stroma końcówka ze wspomnianych trzech wariantów).

_________________
"Ostrożnie, tam przepaść!", Maria Bandrowska, 27 lipca 1914 r.
"Ile razy widziałeś schodzącą lawinę w Tatrach w grudniu?" magis, 2018


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lip 06, 2016 5:20 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz maja 02, 2013 1:05 pm
Posty: 1693
e_l napisał(a):
Schodziłam tym szlakiem na początku czerwca tego roku i nie zauważyłam istotnych zmian w stosunku do lat ubiegłych. No może tylko to, że na szlaku nie było błota, tylko bardzo dużo ściętych drzew.


Czyli w dolnym odcinku - jakieś 30 minut przed drogą jezdną w Chochołowskiej nie ma juz tych głebokich błot? Bo jeżęli nie to zmiana jest istotna.
"tartak" nadal działa? Jak dla mnie to ten szlak i przy wejściu i przy zejściu ma fajny, rozgrzewkowy profil i zwykle tam jest mniej ludzi :-).

Rybak - zadałeś bardzo ogólne pytanie. W Bieszczadach robiliście coś po 8 h? Lęku wysokości/przestrzeni/ekspozycji/przepaści nie ma?
Generalnie na początek to prawie całe Tatry Zachodnie (może na początek odpuściłbym sobie grań Wołowiec- Kończysty Wierch):
- pierwszgo dnia na rozgrzewkę ścieżkę nad reglami - np ile się da od Kuźnic/Kalatówek na zachód :-)
- Wołowiec jednym z dwóch podejść,
- Starorobociański przez Kończysty lub przez Ornak (ale to jak Krabul napisał trochę dłuższa trasa)
- Czerwone Wierchy- czy to od Zachodu czy Wschodu a może nawet od środka (Kobylarzowy Żleb - w sam raz na zapoznaie się najłatwiejszymi łańcuchami - łatwiejszymi niż na Giewont).
- Kasprowy, może nawet od Hali Kondratowje główną granią (albo odwrotnie)
- Gąsienicowa z Karbem (to w stosunku do wysiłku robi na początku bardzo dużę wrażenie).

Tatry Wysokie:
- pierwszgo dnia na rozgrzewkę możę być Rusinowa z Wierchu Poroniec, Gesia Szyja i dotarcie na Halę Gąsienicową
- Doline 5 Stawów, jak będzie kondycja to nie tylko schronisko ale np Zawrat a przynajmniej pozwiedzać dolinę
- Rejon Morskiego Oka - Dolinka za Mnichem, a potem zobaczycie - jak będzie siła i ochota to Szpiglas.
- Rejon Morskiego Oka - Czarny staw, może kawałek w stronę Buli pod Rysami,

Podpowiem, że pierwszy/drugi raz przy tak dlugim (10 dni) pobycie nie warto w pierwszych dniach szarpać się mocno, tylko stopniowo się rozkręcać, coraz dłuższe trasy, z coraz większym przewyższeniem. Pamiętam, jak pierwszego dnia po 15 latach bez Tatr zrobiłem Palenice - Dolinę 5 Stawów, Zawrat, Gąsieniocową, Kuznice. 2 dni ze zmeczenia i wrażenia na łańcuchach zdychałem ;-).

_________________
"Ostrożnie, tam przepaść!", Maria Bandrowska, 27 lipca 1914 r.
"Ile razy widziałeś schodzącą lawinę w Tatrach w grudniu?" magis, 2018


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lip 06, 2016 5:36 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10406
Lokalizacja: miasto100mostów
Wolf_II napisał(a):
bo/ponieważ:
Nadal nie rozumiem. To Mięguszowiecka (w domyśle: Przełęcz) to "szlak" czy "szczyt"? :mrgreen: I czemu niby np. szlak Mięguszowiecką Doliną na Rysy lub Koprowy tu nie pasuje? Są ludzie, którzy spokojnie określiliby je jako "większej trudności".

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lip 06, 2016 7:09 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz maja 02, 2013 1:05 pm
Posty: 1693
Krabul napisał(a):
Wolf_II napisał(a):
bo/ponieważ:
Nadal nie rozumiem. To Mięguszowiecka (w domyśle: Przełęcz) to "szlak" czy "szczyt"? :mrgreen: I czemu niby np. szlak Mięguszowiecką Doliną na Rysy lub Koprowy tu nie pasuje? Są ludzie, którzy spokojnie określiliby je jako "większej trudności".

no żeś się uczepił - a ja przeczytałem z uwagą post pytającego :-)

booolooo napisał(a):
Co warto odwiedzić w Tatrach Słowackich? Czerwona Ławka, Jagnięcy, Rohacze? Chodzi mi o szlaki/szczyty większej trudności. W Polskich Orla, Rysy zaliczone. Została Mięguszowiecka Przełęcz

_________________
"Ostrożnie, tam przepaść!", Maria Bandrowska, 27 lipca 1914 r.
"Ile razy widziałeś schodzącą lawinę w Tatrach w grudniu?" magis, 2018


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lip 06, 2016 7:37 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz paź 22, 2015 5:17 pm
Posty: 2496
Lokalizacja: Poznań
Wolf_II napisał(a):
Czyli w dolnym odcinku - jakieś 30 minut przed drogą jezdną w Chochołowskiej nie ma juz tych głebokich błot? Bo jeżęli nie to zmiana jest istotna.
Szłam dokładnie 7 czerwca i było SUCHO!, żadnego błota.
Wolf_II napisał(a):
"tartak" nadal działa?
Chyba tak, bo drzew pościnanych było wiele i niektóre maszyny jeszcze "warczały".
A pamiętam kilka lat temu wracałam tym szlakiem w deszczu, to błoto było powyżej kostek. Zmiana na plus.
Wolf_II napisał(a):
zrobiłem Palenice - Dolinę 5 Stawów, Zawrat, Gąsieniocową, Kuznice.

Szedłeś pod prąd i dlatego
Wolf_II napisał(a):
2 dni ze zmeczenia i wrażenia na łańcuchach zdychałem .
:mrgreen:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lip 06, 2016 9:49 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): So lut 09, 2013 10:52 pm
Posty: 1144
Lokalizacja: Łódź
Wolf_II napisał(a):
. Pamiętam, jak pierwszego dnia po 15 latach bez Tatr zrobiłem Palenice - Dolinę 5 Stawów, Zawrat, Gąsieniocową, Kuznice. 2 dni ze zmeczenia i wrażenia na łańcuchach zdychałem ;-).

To ile Ty masz lat ?

_________________
Gdzie wola - tam droga.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lip 07, 2016 6:21 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz maja 02, 2013 1:05 pm
Posty: 1693
TataFilipa napisał(a):
To ile Ty masz lat ?

16 :P

_________________
"Ostrożnie, tam przepaść!", Maria Bandrowska, 27 lipca 1914 r.
"Ile razy widziałeś schodzącą lawinę w Tatrach w grudniu?" magis, 2018


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lip 07, 2016 7:07 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr cze 11, 2014 7:45 pm
Posty: 15
Witam
Chciałbym się wybrać z żona i 6 miesięcznym dzieckiem na spacer "drogą pod ryglami"
https://mapa-turystyczna.pl/route?q=282n,221n,287t,268t,341t,253t,306t,243n,310n
Jak wygląda szlak? jest szansa przejechać wózkiem z dzieckiem? dzięki za odpowiedz :)
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lip 07, 2016 8:06 pm 
Nowy

Dołączył(a): Cz lip 07, 2016 7:43 pm
Posty: 7
Witam, kilka dni poczytałem na tym forum różnych recenzji i porad odnośnie wycieczek górskich, jestem pozytywnie zaskoczony miłą atmosferą i uczynnością bardziej wprawionych górskich wędrowców :). Mam kilka pytań odnośnie moich planów na drugą połowę sierpnia.
Wybieram się do Zakopanego i w Tatry pierwszy raz w życiu, na ok 5 dni. Dużo czytałem o szlakach, stopniach trudności tam panujących, jednak postanowiłem na pierwszy kontakt z naszymi pięknymi górami wybrać trasę; kolejką na Kasprowy, dalej przez Kopę Kondracką i jej przełęcz na Giewont i przez przełęcz na Grzybowcu do polany strążyskiej aż do jej doliny i wycieczkę zakończyć na wielkiej krokwi.
Prosiłbym o poradę, czy dla amatora Tatr, taki szlak na pierwszy rzut jest ok, czy zbyt wymagający. Jaka pogoda jest na ok 2000m n.p.m. w tym czasie itd. Dodać muszę, iż bardzo lubię chodzić po górach, lecz z uwagi na bliskość Karkonoszy, właśnie tam zwiedziłem dużo szlaków. Poprzez Szrenicę, na łebskie szczyty itd., Śnieżka i okolice często również odwiedzałem. Nieraz ok 15-20km po szlakach jednego dnia. Oczywiście nogi to odczuły i to nieźle, ale właśnie taką formę wypoczynku lubię :).
Jednakże w Tatrach nigdy nie byłem, wiedzę mam czysto teoretyczną, takie szlaki jak Orla Perć, Rysy(chociaż czytałem, że nie takie trudne-Rysy), na powitanie z Tatrami wolę omijać, także prosiłbym o poradę odnośnie moich planów.
Kondycja jest na poziomie średnio zaawansowanym, zamiłowanie do górskich wycieczek spore, ale szacunek do gór wielki.
Pozdrawiam i z góry dziękuję


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lip 07, 2016 8:11 pm 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4266
Lokalizacja: Łódź
Szansa jest ale po co się (i dziecko) tak męczyć. Na różnych odcinkach różnie to wygląda miejscami jest w miarę płasko miejscami kamienie lub żwirek na wyremontowanych odcinkach. Lepiej już iść w dolinki.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lip 07, 2016 8:19 pm 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4266
Lokalizacja: Łódź
Paszczaak napisał(a):
Jaka pogoda jest na ok 2000m n.p.m. w tym czasie

Zmienna zapewne.
Paszczaak napisał(a):
kolejką na Kasprowy

:shock: Ale czemu tak?
Poza tym trasa ok prócz Giewontu na który może być koszmarna kolejka i to bynajmniej nie górska.
Lepiej by było odwrócić kolejność zdobywania szczytów i zacząć od Strążyskiej i Giewontu bladym świtem a skończyć na Kasprowym.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lip 07, 2016 8:39 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr cze 11, 2014 7:45 pm
Posty: 15
bo w dolinach byłem juz wszytskicha nigdy pod ryglami i chce zobaczyc a to jedyna okazja:P :twisted:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lip 07, 2016 8:50 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): So lip 13, 2013 1:14 pm
Posty: 189
Za WILCZYCĄ również polecam iść w druga stronę i na koniec zjechać kolejką. Tak będzie lepiej dla nóg ale i właśnie lepiej pod kątem prawdopodobieństwa trafienia na mniejsze tłumy na Giewoncie, start w Strożyńskiej (przy dobrej pogodzie) to najlepiej o 6 rano max (w kontekście tłumów na Giewoncie). A i jeśli masz lęk wysokości albo idziesz z kimś niepewnym to na Giewont nie prowadź i między Kopą Kondracką, a Kasprowym też są takie ze dwa kawałki bardziej przepadziste (ale przestraszą tylko kogoś z naprawdę dużym lękiem wysokości).

Paszczaak napisał(a):
Witam, kilka dni poczytałem na tym forum różnych recenzji i porad odnośnie wycieczek górskich, jestem pozytywnie zaskoczony miłą atmosferą i uczynnością bardziej wprawionych górskich wędrowców .

Ty na pewno piszesz o tym forum? Chyba w takim razie traci ono swojego ducha i atmosferę:)

A i ja po dokładnie takiej trasie (pierwszej w Tatrach) poszedłem następnego dnia na Rysy (tam jest jednak dużo ciężej kondycyjnie więc nie szarżuj). Karkonosze to całkiem inna bajka niż Tary nawet te Zachodnie.

Czerwone Wierchy weź pod uwagę, a w wysokich Świtówkę i/ lub Szpiglasowy wierch od Doliny Rybiego Potoku. A Słowację bierzesz pod uwagę?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lip 07, 2016 9:00 pm 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4266
Lokalizacja: Łódź
Obrazek

Na sporej części wygląda tak ale będą miejsca z kamieniami np przy Dol. Białego, czy bardziej miejscami nastromione jak przy Strążyskiej, gdzie wniesiecie sobie wózek.


Ostatnio edytowano Cz lip 07, 2016 9:06 pm przez WILCZYCA, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lip 07, 2016 9:04 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr cze 11, 2014 7:45 pm
Posty: 15
hmm wózek z kołami pompowanymi wiec może się uda dzięki za info


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt lip 08, 2016 6:46 am 
Nowy

Dołączył(a): Cz lip 07, 2016 7:43 pm
Posty: 7
[quote="WILCZYCA"]Lepiej by było odwrócić kolejność zdobywania szczytów i zacząć od Strążyskiej i Giewontu bladym świtem a skończyć na Kasprowym.


też tak myślałem, ale przeraziły mnie recenzje ludzi, którzy właśnie taką opcje wybrali i na Kasprowym ok 14:00 2h stali po bilety na dół kolejką. Natomiast cały szlak, z zejściem pieszo z Kasprowego to ok. 25km, może być za dużo na pierwszy raz.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt lip 08, 2016 6:55 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 25, 2013 5:08 pm
Posty: 661
Lokalizacja: Koluszki
Paszczaak napisał(a):
Natomiast cały szlak, z zejściem pieszo z Kasprowego to ok. 25km, może być za dużo na pierwszy raz.


To podziel sobie to na 2 dni. Zajedziesz się jednego dnia, a potem będziesz 2-3 dni chodził jak dziadek z zakwasami. ;) Jedziesz pierwszy raz w Tatry to rozglądaj się, podziwiaj widoki a nie jak głupi walić kilometry i zaliczać szczyty.

_________________
https://www.flickr.com/photos/156235994@N06/albums


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt lip 08, 2016 7:00 am 
Nowy

Dołączył(a): Cz lip 07, 2016 7:43 pm
Posty: 7
Na pierwszy raz zamierzam od naszej, Polskiej strony przejść kilka szlaków, Słowację zostawiam na następne wycieczki w Tatry. Dzięki wszystkim za rady, zmodyfikuję może lekko "swój szlak", raczej odwrócę kolejność i na Kasprowym wyczekam swoje w kolejce :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt lip 08, 2016 10:07 am 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 09, 2016 10:12 am
Posty: 65
Możesz się też pokusić o przejście z Kuźnic do Murowańca, dalej przez Dolinę Pańszczycy i Krzyżne do 5 Stawów, Wodogrzmoty i Palenica skąd powrót autobusem. Widoczki ładne, a nie powinno być szczególnie trudno.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18015 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 552, 553, 554, 555, 556, 557, 558 ... 601  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL