Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Pn cze 17, 2024 12:40 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18015 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 553, 554, 555, 556, 557, 558, 559 ... 601  Następna strona

Czy ktoś Ci pomógł w tym wątku?
Tak, jestem zadowolona/y 45%  45%  [ 177 ]
Niestety nie 4%  4%  [ 15 ]
Zamieszali mi tak, że wiem mniej, niż przed pytaniem 3%  3%  [ 13 ]
To jakieś chore towarzystwo - same zboki i debile 15%  15%  [ 58 ]
Nikt nie pomógł, ale i tak Was kocham 8%  8%  [ 31 ]
Krowa cie wysrała 15%  15%  [ 59 ]
Wali mnie to 11%  11%  [ 42 ]
Liczba głosów : 395
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt lip 08, 2016 11:41 am 
Nowy

Dołączył(a): Pt lip 08, 2016 11:33 am
Posty: 4
Witam,wybieram sie w tatry nocle mamy w koscielisku pobyt 6dni.
Prosilbym was o pomoc w ustaleniu co warto zwiedzic jak rozplanowac wycieczki na dzien,np dzien pierwszy to i to,drugi itp
aha i mniej wiecej jak to wyglada czasowo.pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt lip 08, 2016 11:55 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz maja 02, 2013 1:05 pm
Posty: 1693
aggressive napisał(a):
Witam,wybieram sie w tatry nocle mamy w koscielisku pobyt 6dni.
Prosilbym was o pomoc w ustaleniu co warto zwiedzic jak rozplanowac wycieczki na dzien,np dzien pierwszy to i to,drugi itp
aha i mniej wiecej jak to wyglada czasowo


Znaczy oczekujesz, że zaplanujemy ci 6 dniowy urlop, co do godziny, zgadując/zakładając, że nigdy w Tatrach nie byłeś i nie znając Twojej kondycji? ;-). Z tego może wyjść komedia.
d1: Droga pod Reglami od Kuźnic do Chochołowskiej. Powrót busem, lub jeżeli jest siła również pieszo
d2: Dolina Kościeliska, z wybranymi kinderniespodziankami
d3: ścieżka nad reglami, od Kalatówek do Kościeliskiej
d4: Hala Gąsienicowa, Czarny Staw G., Karb,
d5: Dolina Chochołowska, z Grzesiem, może Rakoń, z opcją na Wołowiec
d6: Moskie Oko i Czarny Staw nad Morskim Okiem lub Dolinka za Mnichem.

a najlepiej przed wyjazdem przekartkować jakiś przewodnik i poczytać trochę.

_________________
"Ostrożnie, tam przepaść!", Maria Bandrowska, 27 lipca 1914 r.
"Ile razy widziałeś schodzącą lawinę w Tatrach w grudniu?" magis, 2018


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt lip 08, 2016 12:02 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Wolf_II napisał(a):
a najlepiej przed wyjazdem przekartkować jakiś przewodnik i poczytać trochę.


To może wzbudzić agresję.

P.s. 1 motyla noga ... Ręce opadają. Tutaj jeden prosi o przygotowanie mu SZEŚCIU dni wycieczek, w innym temacie jeden gość błaźni się publicznie płakusiając, że mu granice zamknęli i że nie wie co w takim przypadku zrobić. Jak widać myślenie boli.

P.s. 2 Cenzura działa. "Motyla noga" to nie moje słowa.

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt lip 08, 2016 12:07 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pt lip 08, 2016 11:33 am
Posty: 4
Wiadomo,wszystko orientacyjnie oparte na wlasnych podróżach,kondycja?jedziemy mloda ekipa kazdy wmiare aktywnie spedza czas mysle ze bedzie ok.Dodatkowe pytanie,w jeden dzien chcialbym pojechac na slowacki raj,sucha bela byl ktos? warto tam jechac?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt lip 08, 2016 12:14 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz maja 02, 2013 1:05 pm
Posty: 1693
Paszczaak napisał(a):
Wybieram się do Zakopanego i w Tatry pierwszy raz w życiu, na ok 5 dni. Dużo czytałem o szlakach, stopniach trudności tam panujących, jednak postanowiłem na pierwszy kontakt z naszymi pięknymi górami wybrać trasę; kolejką na Kasprowy, dalej przez Kopę Kondracką i jej przełęcz na Giewont i przez przełęcz na Grzybowcu do polany strążyskiej aż do jej doliny i wycieczkę zakończyć na wielkiej krokwi.
Prosiłbym o poradę, czy dla amatora Tatr, taki szlak na pierwszy rzut jest ok, czy zbyt wymagający.

Pogoda jest i będzie zmienna - to bardzo trafne określenie. Kiedyś w sierpniu wspinajacy się ludzie nad Morskim Okiem zamarzli. Dzień przed wyjściem sprawdzasz pogodę, zabierasz coś od deszczu, jak ochłodzenie to coś cieplejszego. I spierniczasz z grani gdyby nadchodzła burza, a na pewno odpuszczasz szczyt Giewontu (nawet w deszcz - ślisko).

Co do trasy to na pierwszy dzień raczej niekoniecznie, skoro w Tatrach nie byłeś. Nie masz pewności jak zareaguje Ci organizm na tych 1900 m (zwykle jest ok ale nie zawsze tak musi być). Pierwszego/drugiego dnia lepiej rozruszać się gdzieś na krótszej/niższej trasie i stopniować trudności/wysiłek.
Opisana trasa technicznie trochę trudniejsza (i dłuższa!!!) od podejścia do Śląskiego Domu przez Dolinę Łomniczki. W kilku (krótkich) miejscach na grani od Kasprowego czuje się przestrzeń/powietrze. Jak masz lęk wysokości wierzchołek Giewontu może być trochę problematyczny.
Powrót przez Przełęcz w Grzybowcu - fajna trasa, ale w deszczu w pierwszej części niekomfortowa. W jednym miejscu coś na kształt ekspozycji po lewej stronie (przejście szczerbinki). Trasa taka, że w kilku miejscach może być przydatne użycie dłoni. Nie jest trudna, a na pewno niebanalna jak na pierwszy pobyt w tej okolicy, ale to nie jest dreptanie Śląską Drogą od świątyni Wang na Śnieżkę i dalej na przełęcz Okraj, tylko wysokogórska wycieczka z pewnymi utrudnieniami.

W przeciwieństwie do przedmówców uważam, że ten kierunek (Kaspro i na zachód) jest równie dobry jak przeciwny. Jeżeli wstaniesz wcześnie, to szybciej będziesz pod szczytem Giewontu (mniejsze kolejki) wjeżdzając kolejką na Kasprowy niż podchodząc. Jakbyś chciał podchodzic to lepiej przez Małą Łąkę lub Przełęcz w Grzybowcu (mniej ludzi niż przez Kondratową). Jeżeli masz problem z kolanami to lepej zjezdzać kolejką, jeżeli z kondycją - lepiej wjeżdzać ;-). Zaleta zaproponowanego kierunku przez Ciebie jest taka, że jak będzei wszystko ok to możecie wrócić Kopę Kondradzką i pociągnąć Czerwone Wierchy do Kościeliskiej (ca +2h extra granią, zejście z Ciemniaka jest łatwiejsze niż przez Przełęcz w Grzybowcu z okolic Giewontu, czasowo podobne)

_________________
"Ostrożnie, tam przepaść!", Maria Bandrowska, 27 lipca 1914 r.
"Ile razy widziałeś schodzącą lawinę w Tatrach w grudniu?" magis, 2018


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt lip 08, 2016 12:18 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz paź 22, 2015 5:17 pm
Posty: 2496
Lokalizacja: Poznań
aggressive napisał(a):
Witam,wybieram sie w tatry nocle mamy w koscielisku pobyt 6dni.

Czy to pierwszy wyjazd w Tatry? Wnioskuję, że tak ale mogę się mylić.
aggressive napisał(a):
pomoc w ustaleniu co warto zwiedzic

Wszystko
aggressive napisał(a):
...jak rozplanowac wycieczki na dzien,np dzien pierwszy to i to,drugi itp
aha i mniej wiecej jak to wyglada czasowo.

A więc kup mapę albo zajrzyj tutaj (ale mapa jakaś Ci się przyda w trasie)
http://www.mapytatr.net/PRODUKTY/MAPY_T ... ach_i.html
Przyjrzyj się dokładnie, masz podane czasy przejść. Jak będziesz chciał więcej informacji to zadaj konkretne pytanie, chętnie odpowiem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt lip 08, 2016 6:53 pm 
Nowy

Dołączył(a): Cz lip 07, 2016 7:43 pm
Posty: 7
Dzięki Wolf, wyczerpująca odpowiedź. Jeśli chodzi o stawy to jest ok, lęk wysokości...hmm..co to jest? :) Badania wysokościowe są ( rusztowania wieżowców itd., bez problemu). Mimo sporej masy, początek trzycyfrówki, heh, dobrze znoszę wysiłek fizyczny, bo to po prostu lubię.
Jak już wspomniałem, wiedza czysto teoretyczna jeśli chodzi o Tatry, zdaję sobie sprawę z tego, że Tatry to nie Karkonosze, jednak z przyjemnością podejmę wyzwanie.
Z natury mam tak, że muszę mieć wszystko zaplanowane, nieraz to wada, czasem zaleta :), także korzystam z stronki do planowania i rozeznania w szlakach ; https://mapa-turystyczna.pl/
dokładny przebieg tu https://mapa-turystyczna.pl/route?q=248 ... ,201n,234n
Jeśli możesz, zaznacz tę o której wspomniałeś.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt lip 08, 2016 7:33 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz maja 02, 2013 1:05 pm
Posty: 1693
Paszczaak napisał(a):
Jeśli możesz, zaznacz tę o której wspomniałeś.


Proszę Cię bardzo: Kasprowy - Kopa Kondracka - Giewont - powrót na Kopę - Czerwone Wierchy i zejście do Kir u wylotu doliny Kościeliskiej.
https://mapa-turystyczna.pl/route?q=2479n,225n,205n,4668n,184n,221n

Wkurzające w tej trasie może być tylko konieczność ponownego podchodzenia na Kopę Kondradzką, za drugim razem z Przełęczy Kondrackiej. Okolice Giewontu gdy w koło dużo ludzi do przyjemnych nie należą. Co innego np w pażdzierniku/listopadzie/grudniu. Dlatego - widząc z Kopy Kondrackiej bardzi dużo ludzi na przełęczach pod Giewontem odpuściłbym i ciągnął Czerwone Wierchy. Szczególnie przy dobrej pogodzie i widoczności. Bo widoki zacne a i grań robi wrażenie - w 1.5 h robisz 4 szczyty > 2000 m.
Tam należy jednak uważać przy bardzo ograniczonej widoczności, bo radykalnie zbaczając z trasy w kierunku północnym (do Zakopanego) jest gdzie polecieć.

Przy dobrej pogodzie, zdrowym rozsądku i posiadając mapę można przecież w czasie wycieczki improwizować i pociągnąc trochę więcej. Pod Ciemniakiem - z chudej Przełączki możesz odbić przez Dolinę Tomanową do schroniska na Hali Ornak - o tak:

https://mapa-turystyczna.pl/route?q=2479n,225n,205n,4668n,184n,183n,3240n,221n

_________________
"Ostrożnie, tam przepaść!", Maria Bandrowska, 27 lipca 1914 r.
"Ile razy widziałeś schodzącą lawinę w Tatrach w grudniu?" magis, 2018


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt lip 08, 2016 7:33 pm 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4266
Lokalizacja: Łódź
aggressive napisał(a):
co warto zwiedzic


Wolf_II napisał(a):
Droga pod Reglami od Kuźnic do Chochołowskiej. Powrót busem, lub jeżeli jest siła również pieszo

aggressive napisał(a):
jedziemy mloda ekipa kazdy wmiare aktywnie spedza czas


Wolf_II napisał(a):
Z tego może wyjść komedia.

Już wyszła. :lol:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt lip 08, 2016 7:37 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz maja 02, 2013 1:05 pm
Posty: 1693
albo wynajmijcie przewodnika! Serio.
Do tej pory bardzo dobrze wspominam szkolną, klasową wycieczkę w Tatry i trasę Kaspro-Świnicka Przełecz-Karb-Hala G.-Kuźnice z ciekawie opwiadającym przewodnikiem.

_________________
"Ostrożnie, tam przepaść!", Maria Bandrowska, 27 lipca 1914 r.
"Ile razy widziałeś schodzącą lawinę w Tatrach w grudniu?" magis, 2018


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt lip 08, 2016 8:12 pm 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4266
Lokalizacja: Łódź
aggressive napisał(a):
Witam,wybieram sie w tatry nocle mamy w koscielisku pobyt 6dni.


To jest zdecydowanie za mało danych żeby wam pomóc. Nie wiadomo czy już chodziliście po górach, czy będziecie odpowiednio przygotowani, jaka długość tras i przewyższeń realnie was interesuje czy byliście już kiedyś w eksponowanym terenie czy trasy mają zajmować cały dzień czy bierzecie też pod uwagę np popołudnia na basenie, czy interesują was tylko góry czy również coś w samym Zakopanem.

Co do wycieczek z przewodnikiem to są we wtorki bezpłatne z przewodnikiem TPN. Krótkie ale zapewne ciekawe dla kogoś kto chciałby liznąć jakiejś rzeczowej wiedzy o Parku. Zdaje się że jest to oferta od tego roku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lip 09, 2016 6:14 am 
Nowy

Dołączył(a): Cz cze 09, 2016 5:32 pm
Posty: 29
gErBeR26 napisał(a):
bo w dolinach byłem juz wszytskicha nigdy pod ryglami i chce zobaczyc a to jedyna okazja:P :twisted:


Chyba pod reglami :o


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lip 09, 2016 8:48 am 
Nowy

Dołączył(a): Cz lip 07, 2016 7:43 pm
Posty: 7
Ciekawy pomysł z tym szlakiem. Właśnie o dobre widoki i utrwalenie ich także mi chodzi. Można wystartować wcześnie rano i cały dzień spokojnie na to poświęcić. Oby tylko kondycji i sił na 20km+ starczyło :)
O tym przeludnionym Giewoncie krążą już takie opowieści, jak o kolejkach na wagonik do Kasprowego:) Da się przeżyć, ale pewnie do przyjemnych te wspomnienia nie należą.
Tak jak mówisz, przy dobrym samopoczuciu, pogodzie i obowiązkowej mapie z szlakami, można w trakcie modyfikować plany i skrócić lub wydłużyć szlak. Na szczęście nocleg już zarezerwowany w atrakcyjnej części miasta, blisko szlaków itd.
Jeszcze raz wielkie dzięki wszystkim.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lip 09, 2016 8:59 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10406
Lokalizacja: miasto100mostów
Do godziny 9-10 rano na Giewoncie będą może pojedyncze osoby. Wychodź o 5 rano, a wczesnym popołudniem popijaj piwko na kwaterze, będziesz miał góry tylko dla siebie przez większość wycieczki.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lip 09, 2016 10:20 am 
Nowy

Dołączył(a): Cz lip 07, 2016 7:43 pm
Posty: 7
https://mapa-turystyczna.pl/route?q=246 ... ,196n,206n

Myślę, że to też świetny pomysł, wszystko na piechotę, powrót inną trasą niż początek. Po drodze można sie pochwalić zdobyciem dwutysięcznika, a i widoczki pewnie piękne.
Odległość akuratna, że tak się wyrażę.
Co o tej trasie sądzicie?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lip 09, 2016 11:03 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz maja 02, 2013 1:05 pm
Posty: 1693
Paszczaak napisał(a):
Co o tej trasie sądzicie?

Bardzo spokojna trasa, ale dla osób rozruszanych - suma przewyższeń to coś około 1200 m. co nie jest tak mało. W Kobylarzowym Żlebie krótkie, łatwe, małoeksponowane łańcuchy. Dobry profil trasy bo minimalizujesz ilośc podejść/zejść.

Sugerowałbym jednak rozważenie przejścia jej w przeciwnym kierunku. Otrzymasz wtedy bonus w postaci możności zdecydowania na Małołączniaku czy schodzić niebieskim (Kobylarzowym Żlebem), czy pociągnąć dalej około 30-40 minut granią by zaliczyć wszystkie Czerowne Wierchy i zejść albo czerwonym prezz Adamicę do Kir, albo zielonym do schroniska i Kościeliską.

Odcinek Nędzówka-Przysłop Miętusi jest bardzo mało uczęszczany - TPN czasami tak nawet nie obsadza budki na wejściu (ale to raczej dotyczy okresu pozawakacyjnego).
Pamiętaj że do punktu startu (Nędzówka-Las) musisz jeszcze jakość dojechać a potem dojść, bo to jest na Drodze pod Reglami.

_________________
"Ostrożnie, tam przepaść!", Maria Bandrowska, 27 lipca 1914 r.
"Ile razy widziałeś schodzącą lawinę w Tatrach w grudniu?" magis, 2018


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lip 09, 2016 11:19 am 
Nowy

Dołączył(a): Cz lip 07, 2016 7:43 pm
Posty: 7
Czyli zaliczyć jeszcze Krzesanicę i Ciemniaka, a potem czerwonym przez Chudą przełączkę do Kir. Jeśli kaleczę nazewnictwo szlaków/miejsc itd, to przepraszam, ale korzystam typowo z mapy turystycznej i jej nazw własnych:).
W sumie świetny pomysł. Na Małołączniaku można ocenić siły, kondycje i podjąć odpowiednią decyzję.
Myślę, że właśnie na tę trasę się jednak zdecyduje, odpuszczając Kasprowy ( przynajmniej 100zł+ w kieszeni na kolejce:) ), a zapewne widoki i atrakcje nie mniejsze. Dzięki jeszcze raz.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N lip 10, 2016 5:48 am 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 21, 2016 6:41 pm
Posty: 40
Lokalizacja: Gliwice
Spotkaliście kiedyś niedźwiedzia na szlaku kiedy wędrowaliście (sami lub z kimś) lub słyszeliście od kogoś kto spotkał?

_________________
Nie narzekaj że masz pod górę gdy zmierzasz na szczyt


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N lip 10, 2016 6:47 am 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4266
Lokalizacja: Łódź
kinnat9 napisał(a):
Spotkaliście kiedyś niedźwiedzia na szlaku kiedy wędrowaliście (sami lub z kimś) lub słyszeliście od kogoś kto spotkał?





viewtopic.php?f=4&t=1904
:wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N lip 10, 2016 11:24 am 
Nowy

Dołączył(a): Wt lut 15, 2011 2:12 pm
Posty: 24
Ja mam pytanko, które już kiedyś zadawałem, a teraz dopytuję o aspekt 'techniczny'.

Planujemy z żoną w sierpniu (weekend 20-21) nocować w Murowańcu, po czym przez Zawrat i Świnicę dojść do Kasprowego. Cała ta wycieczka wg. map powinna zająć 5-6h. Zakładam zatem, że w zależności od pogody oczywiście (co warunkuje, o której wyjdziemy ze schroniska), wylądujemy na Kasprowym coś w przedziale godziny 12-15. Bilet na zjazd kupuje się w kasie na Kasprowym i tutaj mam pytanie - na stronie kolejki piszą, że całkiem sporo osób wybiera taką formę jak my. Czyli do Kasprowego dochodzi piechotą i potem zjeżdża kolejką oszczędzając kolana. Na stronie zatem piszą by próbować kupić bilety jak najwcześniej w ciągu dnia, bo po południu mogą być dla takich osób kolejki.

No i tutaj pytanie do praktyków - jak takowa kolejka do kasy na górnej stacji wygląda, ile się stoi i czy da się zjechać z góry od razu po zakupieniu biletu czy dostaje się go np. na godzinę później?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N lip 10, 2016 12:05 pm 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4266
Lokalizacja: Łódź
W sumie zjeżdżałam kolejka dwa razy w odstępie kilku lat raz było makabrycznie dużo ludzi i kolejka wchodziła aż na schody i to było ok. godz. 15 - 16 i raz ok 12 i wtedy ludzi było mniej. Kolejka każdorazowo posuwała się bardzo szybko i zjazd następował bezpośrednio po kupieniu biletów.

Edit: Po zastanowieniu przyznam szczerze ze nawet nie patrzyłam co było napisane na biletach - po prostu wszyscy z kolejki szli od razu do wagonika.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N lip 10, 2016 12:26 pm 
Nowy

Dołączył(a): Wt lut 15, 2011 2:12 pm
Posty: 24
O to mi dokładnie chodziło. Wielkie dzięki.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N lip 10, 2016 2:01 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 21, 2016 6:41 pm
Posty: 40
Lokalizacja: Gliwice
Bilety można zarezerwować on-line zamiast stać w kilometrowej kolejce do kasy

http://podroze.onet.pl/narty/bilety-na- ... rnet/ehfgh

https://b2c.pkl.pl/info/25/sklep.aspx

_________________
Nie narzekaj że masz pod górę gdy zmierzasz na szczyt


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N lip 10, 2016 2:21 pm 
Swój

Dołączył(a): Śr maja 11, 2016 9:06 am
Posty: 64
Lokalizacja: Katowice.
Jeżeli miałbyś faktycznie wybrać trasę powrotną przez Czerwone Wierchy i potem do Kir. To mogę powiedzieć, że z Małołączniaka masz chyba najlepszą widokowo panoramę Tatr Wysokich oraz Zachodnich na tym odcinku. Z Kasprowego widoki moim prywatnym zdaniem są dużo bardziej uboższe - dlatego polecam ! :) Jednak jak nie będziesz miał zbyt wiele sił już w nogach - nie schodź do Kir z Ciemniaka, bo ten szlak jest okrutny. Idąc pierwszy raz przez Czerwone Wierchy jak zaczynałem swoją przygodę z Tatrami właśnie tak schodziłem z grani i nogi przy pełnym plecaki już wysiadały.

_________________
Trwaj w tym co kochasz...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N lip 10, 2016 2:25 pm 
Nowy

Dołączył(a): Wt lut 15, 2011 2:12 pm
Posty: 24
Tutaj: http://www.kasprowywierch.biz/faq.html (na samym dole) piszą co innego.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N lip 10, 2016 3:49 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz maja 02, 2013 1:05 pm
Posty: 1693
kinnat9 napisał(a):
Bilety można zarezerwować on-line zamiast stać w kilometrowej kolejce do kasy

a widziałeś kiedyś "kilometrowe" kolejki w górnej stacji, osób które chciałby by kupić bilet? Czy tak sobie napisałes, bez większego sensu? Szczególnie, że bilety zamawiane przez Internet są droższe i kupowanie biletów tylko na zjazd przez Internet jest głupie bo rozrzutne.

_________________
"Ostrożnie, tam przepaść!", Maria Bandrowska, 27 lipca 1914 r.
"Ile razy widziałeś schodzącą lawinę w Tatrach w grudniu?" magis, 2018


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N lip 10, 2016 4:04 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz maja 02, 2013 1:05 pm
Posty: 1693
Mateuszek napisał(a):
nie schodź do Kir z Ciemniaka, bo ten szlak jest okrutny.

Skoro ma nie schodzić to co powinien tam (na Ciemniaku) zrobić? Siąść i płakać? A może wezwać heli-taxi firmy TOPR? ;-).

Cytuj:
Idąc pierwszy raz przez Czerwone Wierchy jak zaczynałem swoją przygodę z Tatrami właśnie tak schodziłem z grani i nogi przy pełnym plecaki już wysiadały

Większość nie lubi szlaku przez Adamicę, nawet w zejściu. Mnie tam się schodzi bardzo dobrze i szybko (ok. 1h50min, a zwykle na dół schodzę powoli). Być moze dlatego, że na Ciemniaku pojawiałem się zwykle na lekko, po kilku wcześniejszych dniach chodzenia na ciężko.

_________________
"Ostrożnie, tam przepaść!", Maria Bandrowska, 27 lipca 1914 r.
"Ile razy widziałeś schodzącą lawinę w Tatrach w grudniu?" magis, 2018


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lip 11, 2016 2:41 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 21, 2016 6:41 pm
Posty: 40
Lokalizacja: Gliwice
Ma Pani jakiś problem Pani Wolf_II? Ubodła Panią zwykła informacja?

_________________
Nie narzekaj że masz pod górę gdy zmierzasz na szczyt


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lip 11, 2016 3:52 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 17, 2008 9:44 pm
Posty: 969
Lokalizacja: Łódź
Wolf_II napisał(a):
kinnat9 napisał(a):
Bilety można zarezerwować on-line zamiast stać w kilometrowej kolejce do kasy

a widziałeś kiedyś "kilometrowe" kolejki w górnej stacji, osób które chciałby by kupić bilet? Czy tak sobie napisałes, bez większego sensu? Szczególnie, że bilety zamawiane przez Internet są droższe i kupowanie biletów tylko na zjazd przez Internet jest głupie bo rozrzutne.


Wolf widziałem kilometrową kolejkę na górze. Ogon kończył się na Suchej przełęczy lub jeszcze wyżej w stronę obserwatorium


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lip 11, 2016 5:58 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11090
Lokalizacja: Poznań
Wolf_II napisał(a):
albo wynajmijcie przewodnika! Serio.
Na spacery po Tatrach? To jest głupie bo rozrzutne.

_________________
Tatrzańskie szlaki..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18015 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 553, 554, 555, 556, 557, 558, 559 ... 601  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL