Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 9:51 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18015 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 572, 573, 574, 575, 576, 577, 578 ... 601  Następna strona

Czy ktoś Ci pomógł w tym wątku?
Tak, jestem zadowolona/y 45%  45%  [ 177 ]
Niestety nie 4%  4%  [ 15 ]
Zamieszali mi tak, że wiem mniej, niż przed pytaniem 3%  3%  [ 13 ]
To jakieś chore towarzystwo - same zboki i debile 15%  15%  [ 58 ]
Nikt nie pomógł, ale i tak Was kocham 8%  8%  [ 31 ]
Krowa cie wysrała 15%  15%  [ 59 ]
Wali mnie to 11%  11%  [ 42 ]
Liczba głosów : 395
Autor Wiadomość
PostNapisane: So cze 10, 2017 9:51 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14894
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
e_l napisał(a):
Kierunek obrałeś w moim przekonaniu dobry.

Słusznie - Młynicka->Furkotna - to miałem na myśli tylko coś mi się pomyliło.

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So cze 10, 2017 10:33 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5456
Lokalizacja: Białystok
e_l napisał(a):
To jak masz coś do powiedzenia w temacie szlaków o które pytał maciej76, to napisz a jak nie masz to nie zaśmiecaj wątku.


Nie będziesz mi hipokrytko mówiła co i gdzie mam pisać lub czego i gdzie mam nie pisać.

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N cze 11, 2017 5:45 pm 
Nowy

Dołączył(a): N cze 11, 2017 5:26 pm
Posty: 15
Lokalizacja: Debica
Witam serdecznie, to moj pierwszy post na tym forum.
Wybieram sie po Bozym Ciele na 3 dni do Slowackich Tatr. Chcialbym zapytac o pare rzeczy:
-Jakie polecacie pole namiotowe(wybieram sie na rowerze z namiotem)
-No i najwazniejsze-co warto zobaczyc w te 3 dni? Jesli chodzi o moje bardzo skromne doswiadczenie-oprocz jakichs szkolnych wycieczek nad Morskie Oko i Czarny Staw, to bylem na Giewoncie, Swistowce, Czerwonych Wierchach(niebieskim szlakiem na Malolaczniak)+Jaskinie(Roztocka, Mrozna itp). Wiec raczej nie chcialbym poki co porywac sie na najtrudniejsze szlaki.
Myslalem nad:
-Czerwona Lawka, oczywiscie latwiejszym szlakiem od Zbojnickiej Chaty
-Bystra Lawka
-Rysy-tylko sam nie wiem czy warto, nie chcialbym zeby byla to wycieczka w stylu asfaltowej drogi do Morskiego Oka z tlumem turystow i nudna sciezka
-Krywan
-Jesli starczy czasu(powiedzmy jestem gotow na 10h chodzenia dziennie to chetnie wrocilbym inna droga zeby jeszcze zahaczyc o jakies ciekawe miejsce)
Co sadzicie o tych szlakach? Jakie moga tam byc warunki? Moze doradzicie mi inne, ciekawsze szlaki? Troche obawiam sie deszczu na przyszly weekend.

Pozdrawiam serdecznie i czekam na odpowiedzi.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N cze 11, 2017 5:58 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5456
Lokalizacja: Białystok
Bystra Ławka, Koprowy, Osterwa i będzie pan zadowolony - wszystko bez większych trudności.

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N cze 11, 2017 6:00 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14894
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
Pole - wprawdzie oddalone, ale przy "elektriczce" więc łatwo można dojechać pod start dowolnego szlaku.
http://www.atc-ts.szm.com/en/index.htm

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N cze 11, 2017 6:17 pm 
Nowy

Dołączył(a): N cze 11, 2017 5:26 pm
Posty: 15
Lokalizacja: Debica
Dziekuje za wskazowki. Co jednak powiedzielibyscie na Krywan? Na kamerce nie wyglada jakby bylo tam duzo sniegu: http://spravatanap.sk/web/index.php/2-u ... era-krivan

I co sadzicie o tym szlaku ze Zbojnickiej Chaty na Czerwona Lawke?

Mam jeszcze jedno pytanie-czy nie ma problemu z zostawieniem roweru zaraz przed szlakiem? Np. przypiecie do jakiegos drzewa lub barierki? Nikt nie bedzie sie o to czepial? Pytam, chociaz pewnie i tak bede go zostawial w jakims domu przed szlakiem tak jak to robilem w Polsce.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N cze 11, 2017 7:43 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz paź 22, 2015 5:17 pm
Posty: 2496
Lokalizacja: Poznań
_Sokrates_ napisał(a):
Nie będziesz mi hipokrytko mówiła co i gdzie mam pisać lub czego i gdzie mam nie pisać.
:?: :?: :?: :shock: :shock: :shock:
_Sokrates_ napisał(a):
Nie zapomnij w off topie ponarzekać na stan praworządności w Polsce.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N cze 11, 2017 8:07 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz paź 22, 2015 5:17 pm
Posty: 2496
Lokalizacja: Poznań
kiro67 napisał(a):
Czerwona Lawka, oczywiscie latwiejszym szlakiem od Zbojnickiej Chaty
A dlaczego?
kiro67 napisał(a):
bylem na Giewoncie
To dasz sobie radę na Czerwonej Ławce. Jeżeli wolisz schodzić po łańcuchach to idź od Zbójnickiej i zejdź do Tery`ego, a jeżeli wolisz wchodzić to odwrotnie. Z tym że od Tery`ego może być jeszcze śnieg na szlaku.
Na kamerce na Krywań śniegu jakby nie było więc idź spokojnie. Ja podchodziłam i był spory płat śniegu ale były w nim wydeptane prawie schody.
Możesz wejść do Łomnickiego Stawu, przejść czerwonym na Rakuską Czubę i zejść do Zielonego Stawu Kieżmarskiego (po drodze jest taki łańcuch jak przy zejściu z Małołączniaka) i wrócić do Tatrzańskiej Łomnicy a stamtąd elektriczką do miejsca gdzie masz rower. Ta trasa jest bardzo widokowa.
Na Rysach będą tłumy, bo to taki czas.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N cze 11, 2017 8:27 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5456
Lokalizacja: Białystok
e_l napisał(a):
:?: :?: :?: :shock: :shock: :shock:


Czegoś nie zrozumiałaś?

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N cze 11, 2017 8:33 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Wt kwi 22, 2014 3:26 pm
Posty: 428
kiro67 napisał(a):
Witam serdecznie, to moj pierwszy post na tym forum.
Wybieram sie po Bozym Ciele na 3 dni do Slowackich Tatr. Chcialbym zapytac o pare rzeczy:
-Jakie polecacie pole namiotowe(wybieram sie na rowerze z namiotem)
-No i najwazniejsze-co warto zobaczyc w te 3 dni? Jesli chodzi o moje bardzo skromne doswiadczenie-oprocz jakichs szkolnych wycieczek nad Morskie Oko i Czarny Staw, to bylem na Giewoncie, Swistowce, Czerwonych Wierchach(niebieskim szlakiem na Malolaczniak)+Jaskinie(Roztocka, Mrozna itp). Wiec raczej nie chcialbym poki co porywac sie na najtrudniejsze szlaki.
Myslalem nad:
-Czerwona Lawka, oczywiscie latwiejszym szlakiem od Zbojnickiej Chaty
-Bystra Lawka
-Rysy-tylko sam nie wiem czy warto, nie chcialbym zeby byla to wycieczka w stylu asfaltowej drogi do Morskiego Oka z tlumem turystow i nudna sciezka
-Krywan
-Jesli starczy czasu(powiedzmy jestem gotow na 10h chodzenia dziennie to chetnie wrocilbym inna droga zeby jeszcze zahaczyc o jakies ciekawe miejsce)
Co sadzicie o tych szlakach? Jakie moga tam byc warunki? Moze doradzicie mi inne, ciekawsze szlaki? Troche obawiam sie deszczu na przyszly weekend.

Pozdrawiam serdecznie i czekam na odpowiedzi.


Z tego co piszesz wynika, że z łańcuchami za wiele nie miałeś do czynienia, jakieś wspinanie bez wykorzystania łańcuchów to też nie za bogato (jeden Giewont to chyba trochę mało), więc Czerwoną Ławkę na początek sobie odpuść.
Tak jak napisał Sokrates, Bystra, Koprowy i Osterwa (a z niej spacer do Śląskiego Domu) będzie jak w sam raz.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N cze 11, 2017 8:42 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz paź 22, 2015 5:17 pm
Posty: 2496
Lokalizacja: Poznań
_Sokrates_ napisał(a):
e_l napisał(a):
:?: :?: :?: :shock: :shock: :shock:


Czegoś nie zrozumiałaś?
To Ty nie rozumiesz a mi się nie chce tłumaczyć więc kończę dyskusję.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn cze 12, 2017 6:20 am 
Nowy

Dołączył(a): N cze 11, 2017 5:26 pm
Posty: 15
Lokalizacja: Debica
trebor napisał(a):
Z tego co piszesz wynika, że z łańcuchami za wiele nie miałeś do czynienia, jakieś wspinanie bez wykorzystania łańcuchów to też nie za bogato (jeden Giewont to chyba trochę mało), więc Czerwoną Ławkę na początek sobie odpuść.
Tak jak napisał Sokrates, Bystra, Koprowy i Osterwa (a z niej spacer do Śląskiego Domu) będzie jak w sam raz.


Nie no, przy podchodzeniu do jaskin bylo wiecej lancuchow niz na tym Giewoncie. Poza tym na Giewont wszedlem pierwszego dnia mojego pobytu w gorach, poprzdniego dnia przejechalem 220km na rowerze, byl to moj pierwszy szlak(poza asfaltowka nad MOKO), no i wszedlem tam w adidasach, teraz jestem troche lepiej przygotowany :).

Nie chce zgrywac kozaka, ogladalem zdjecia ze szlakow i Krywan oraz Zbojnicka Chata-Czerwona Lawka jakos strasznie nie wygladaja. Chcialbym troche stopniowac poziom trudnosci, sama droga sprawia mi duzo wiecej frajdy niz widok ze szczytu, a zazwyczaj trudniej=ciekawiej.
Oczywiscie Osterwe i Koprowy bede mial na wzgledzie w razie gorszej aury.

e_l napisał(a):
kiro67 napisał(a):
Czerwona Lawka, oczywiscie latwiejszym szlakiem od Zbojnickiej Chaty
A dlaczego?


Jednak ten drugi wyglada sporo trudniej, no i przez wielu jest demonizowany, wiec cos w tym musi byc. Lubie wyzwania, ale nie jestem szalony.
A Rysy chyba odpuszcze, bo i tak mam zamiar na nie wejsc od polskiej strony na jesien, wiec troche zepsulbym sobie zabawe.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn cze 12, 2017 7:38 am 
Kombatant

Dołączył(a): Wt kwi 22, 2014 3:26 pm
Posty: 428
Skoro pisałeś że nie chcesz się porywać na najtrudniejsze szlaki a chcesz iść na Czerwona Ławkę to można napisać że poza Orlą Percią nie ma trudnych szlaków. Ja gdy tam byłem to wchodziłem od strony Chaty Teryego bo jednak lepiej mi się podchodzi po łańcuchach niż schodzi. Także jak już ją przejdziesz to wielkiego stopniowania poziomu trudności się już nie spodziewaj. No chyba że zajmiesz się wspinaczką.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn cze 12, 2017 8:14 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz paź 22, 2015 5:17 pm
Posty: 2496
Lokalizacja: Poznań
kiro67 napisał(a):
Jednak ten drugi wyglada sporo trudniej, no i przez wielu jest demonizowany, wiec cos w tym musi byc.
Jest przez wielu demonizowany, najczęściej przez tych którzy tam nie byli. Zresztą każdy inaczej odczuwa stopień trudności. Ale z tego co napisałeś o swoich dokonaniach to nie mam wątpliwości, że dasz radę. Ja podchodziłam od Tery`ego kiedy był tylko jeden ciąg łańcuchów i tylko wbite kotwy do drugiego. Teraz jest nawet wybór drogi. Decyzja należy do Ciebie oczywiście.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn cze 12, 2017 9:14 am 
Nowy

Dołączył(a): N cze 11, 2017 5:26 pm
Posty: 15
Lokalizacja: Debica
@trebor Wlasnie chce isc na Czerwona, ale raczej nie od Tery'ego, lecz od Zbojnickiej Chaty i ta droga rowniez wrocic. Chodzi mi o ten szlak:
http://natatry.pl/tatry-slowackie/szlak ... wona-lawka

A kiedys, gdy bede bardziej wprawiony w bojach i nie bedzie sniegu-moze wlasnie na jesien przeszedlbym szlakiem ktory proponuje @e_l


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn cze 12, 2017 9:36 am 
Kombatant

Dołączył(a): Cz gru 15, 2016 11:53 am
Posty: 439
Lokalizacja: Łódź
kiro67 napisał(a):
@trebor Wlasnie chce isc na Czerwona, ale raczej nie od Tery'ego, lecz od Zbojnickiej Chaty i ta droga rowniez wrocic. Chodzi mi o ten szlak:
http://natatry.pl/tatry-slowackie/szlak ... wona-lawka


Z tej strony tylko krótki, górny fragment szlaku jest uzbrojony w kilka klamer i jakiś łańcuch. Spokojnie dasz radę.
Ja osobiście poleciłbym Polski Grzebień + Mała Wysoka + Rohatka - bardzo fajna i ładna tura będzie :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn cze 12, 2017 10:09 am 
Nowy

Dołączył(a): N cze 11, 2017 5:26 pm
Posty: 15
Lokalizacja: Debica
@Sebastian D Zainteresowales mnie ta trasa. Jak wyglada jej poziom trudnosci i ile czasu moze mi zajac(powrot w to samo miejsce po rower lub ewentualnie dojazd tam elektriczka)?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn cze 12, 2017 10:12 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz maja 02, 2013 1:05 pm
Posty: 1693
e_l napisał(a):
na Rakuską Czubę i zejść do Zielonego Stawu Kieżmarskiego (po drodze jest taki łańcuch jak przy zejściu z Małołączniaka)

inny :-).
Łatwiejszy, bo tam trudno spaść, ekspozycji (przynajmniej na tym łańcuchu) nie uświadczysz - idzie się rynną.
Trudniejszy, bo w tej rynnie jest mokro => ślisko.

_________________
"Ostrożnie, tam przepaść!", Maria Bandrowska, 27 lipca 1914 r.
"Ile razy widziałeś schodzącą lawinę w Tatrach w grudniu?" magis, 2018


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn cze 12, 2017 10:24 am 
Nowy

Dołączył(a): N cze 11, 2017 5:26 pm
Posty: 15
Lokalizacja: Debica
No i teraz mam dylemat, co wybrac.
-Czerwona Lawka-moze lepiej ja odpuscic i przejsc ja kiedys trudniejszym szlakiem, zawsze bedzie to wtedy nowy szczyt, z tego samego powodu chyba odpuszcze Rysy
-Krywan-chyba jednak warto byloby wejsc na narodowa gore Slowakow, no i wydaje sie w miare lekka(poza koncowka) i chyba najmniej czasochlonna trasa(o ile nie bedzie tlumow) na pierwszy dzien
-Polski Grzebień + Mała Wysoka + Rohatka - trasa wyglada bardzo ciekawie, tak samo jak
-Łomnicki Staw, Rakuska Czuba i zejście do Zielonego Stawu Kieżmarskiego
+Czekam na wasze propozycje


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn cze 12, 2017 10:45 am 
Kombatant

Dołączył(a): Wt kwi 22, 2014 3:26 pm
Posty: 428
Jak chcesz iść na Czerwoną i tym samym szlakiem wracać to daj sobie spokój. Nie ma nic gorszego jak wracać tą samą drogą którą się wchodziło, chociaż są sytuacje że inaczej się nie da. Na samej przełęczy jest mało miejsca więc za długo tam siedzieć też nie ma sensu. Pochodź trochę po innych szlakach a tam idź w celu przejścia z jednej doliny do drugiej. Kierunek wybierz sobie sam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn cze 12, 2017 10:48 am 
Kombatant

Dołączył(a): Cz gru 15, 2016 11:53 am
Posty: 439
Lokalizacja: Łódź
Z Małej Wysokiej masz rewelacyjną panoramę, praktycznie na całe Tatry Wysokie, masz opcje przejścia przez Rohatkę i zobaczenia dwóch dolin (zejście inną drogą znaczy się).

Łomnicki Staw - Rakuska Czuba - widokowo super, jednak bez jakiegoś wybitnego celu, no i schodząc do Doliny Kieżmarskiej (zakładając że startujesz ze Smokovca) masz trochę powrotu asfaltem, właśnie w stronę Smokovca.

Krywań - fajny wysokogórski klimat, ale...dopiero w okolicach podszczytowych.

Czerwona Ławka nie jest trudna, poziomem trudności coś jak podejście na Świnicę od strony Zawratu. Tyle że praktycznie zawsze sporo ludzi, a to nie zawsze jest fajne. Jak przechodziłem kiedyś z żoną to jeden taki "przeszedł" się jej nad głową praktycznie stając na jej dłoniach. Kiedy zwróciłem mu uwagę, zobaczyłem jego wzrok - facet był bez filmu, nieprzytomny, ale nie pijany czy odurzony, po prostu chyba przerażony.

Bystra Ławka - fajny szlak, widok z przełęczy ograniczony, turę można połączyć z wejściem na Skrajne Solisko.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn cze 12, 2017 10:57 am 
Kombatant

Dołączył(a): Cz gru 15, 2016 11:53 am
Posty: 439
Lokalizacja: Łódź
kiro67 napisał(a):
@Sebastian D Zainteresowales mnie ta trasa. Jak wyglada jej poziom trudnosci i ile czasu moze mi zajac(powrot w to samo miejsce po rower lub ewentualnie dojazd tam elektriczka)?

Poziom trudności - kilka metrów łańcucha przy podejściu na Polski Grzebień, bez większych trudności na Małą Wysoką, podejście na Rohatkę kilka łańcuchów i (chyba, bo dokładnie nie pamiętam) kilka klamer, ale zejście kruche strasznie, daje wycisk kolanom.
Turę możesz rozpocząć i skończyć w tym samym miejscu - nam zajęło lekkim tępem z popasami w każdym atrkcyjnym punkcie około 12 godzin - Start w Smokovcu, meta w Smokovcu. Rower możesz spokojnie zostawić/przypiąć na stacji kolejki w Smokovcu, wiele osób tak robi.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn cze 12, 2017 11:48 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn paź 05, 2015 7:18 pm
Posty: 1998
Po pierwsze: Czerwona Ławka to nie szczyt.
Po drugie: jeśli łańcuchy to znaczy łatwo. Owszem, dzięki temu można być w atrakcyjnym terenie w ścianie, żlebie, na grani...
Po trzecie: zawsze trzeba sobie samemu odpowiedzieć na pytanie: po co idę w Tatry?

Bo nie chodząc po Tatrach dywagować nad trudnościami łańcuchówek to jakieś nieporozumienie. Jest tyle pięknych dróg na początek. To tak jakby w wieku młodzieńczym uprawiać seks na pierwszej randce. Co później ma cieszyć?

Tu trzeba poznawać, doświadczać, zgłębiać, uczyć się... cierpliwie, spokojnie, w swoim czasie.
Ale to chyba nie to pokolenie prędkich, niecierpliwych, powierzchownych...

Przepraszam, chciałem tylko pomóc :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn cze 12, 2017 6:14 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt cze 22, 2012 7:38 pm
Posty: 843
Lokalizacja: siem-ce; m-ce
Mi pomogłeś, bo tego już nie szło czytać.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn cze 12, 2017 7:26 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz paź 22, 2015 5:17 pm
Posty: 2496
Lokalizacja: Poznań
Sebastian D napisał(a):
Łomnicki Staw - Rakuska Czuba - widokowo super, jednak bez jakiegoś wybitnego celu, no i schodząc do Doliny Kieżmarskiej (zakładając że startujesz ze Smokovca) masz trochę powrotu asfaltem, właśnie w stronę Smokovca.

Żadnego asfaltu. Opcje są dwie.
1. start i meta w Tatrzańskiej Łomnicy. Zielonym do Łomnickiego Stawu i dalej na Rakuską, zejście do Zielonego Kieżmarskiego i dalej żółtym, niebieskim i żółtym do TŁ. Można wydłużyć trasę i z żółtego wejść na zielony i dalej niebieskim do Startu i zielonym do TŁ (trasa długa).
2. start w Starym Smokowcu i czerwonym do Łomnickiego Stawu i dalej jak wyżej. Elektriczka z TŁ do Smokowca to 1,5 euro. Na obu trasach jest co podziwiać, przeszłam wszystkie warianty.
Polski Grzebień i Małą Wysoką polecam również.

edit:
elektriczka z TŁ do Smokowca kosztuje 1 euro a nie jak błędnie podałam 1,5 euro


Ostatnio edytowano So cze 17, 2017 4:30 pm przez e_l, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn cze 12, 2017 8:40 pm 
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 12, 2017 8:03 pm
Posty: 27
:D Witam.
Był może ktoś ostatnio na Sławkowskim - trzeba szpeja brać , jakie warunki ? :shock:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn cze 12, 2017 9:04 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Wt kwi 22, 2014 3:26 pm
Posty: 428
Zbychu napisał(a):
Po pierwsze: Czerwona Ławka to nie szczyt.
Po drugie: jeśli łańcuchy to znaczy łatwo. Owszem, dzięki temu można być w atrakcyjnym terenie w ścianie, żlebie, na grani...
Po trzecie: zawsze trzeba sobie samemu odpowiedzieć na pytanie: po co idę w Tatry?

Bo nie chodząc po Tatrach dywagować nad trudnościami łańcuchówek to jakieś nieporozumienie. Jest tyle pięknych dróg na początek. To tak jakby w wieku młodzieńczym uprawiać seks na pierwszej randce. Co później ma cieszyć?

Tu trzeba poznawać, doświadczać, zgłębiać, uczyć się... cierpliwie, spokojnie, w swoim czasie.
Ale to chyba nie to pokolenie prędkich, niecierpliwych, powierzchownych...

Przepraszam, chciałem tylko pomóc :D


Mądrość wypłynęła jak cholera.
Po co idę w Tatry? Na lody!!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn cze 12, 2017 9:32 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn paź 05, 2015 7:18 pm
Posty: 1998
To zimą. Tylko pamiętaj, by wsadzić łeb pod śnieg na szczycie Czerwonej Ławki. A może lód będzie na wierzchu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn cze 12, 2017 9:46 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Wt kwi 22, 2014 3:26 pm
Posty: 428
A co ty z tym szczytem Czerwonej Ławki, zwidy masz?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn cze 12, 2017 10:13 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn paź 05, 2015 7:18 pm
Posty: 1998
A co? Nie byłeś nigdy? :D

-Czerwona Lawka-moze lepiej ja odpuscic i przejsc ja kiedys trudniejszym szlakiem, zawsze bedzie to wtedy nowy szczyt - to kiro 67

Może chodziło o szczyt umiejętności? :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18015 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 572, 573, 574, 575, 576, 577, 578 ... 601  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL