Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Wt cze 25, 2024 7:50 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 163 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 15, 2006 5:48 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Pn paź 10, 2005 9:14 am
Posty: 174
Lokalizacja: Śląsk
Nifrodel napisał(a):
Ale drewniane są niewygodne przy wspinaczce, nie wspominając o trasach łańcuchowych, a przy zejściach z co wyższych górek drewna nie uświadczysz ;)
Jeszcze nie wiem jaki model wybiorę - bo rozpiętość cenowa jest znaczna a opinii niewiele. Ale sprawię je sobie na pewno, bo przy kłopotach z kolanami są niezbędne.


Gwoli ścisłości te ze stopów aluminium też są niewygodne na łańcuchach :twisted:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 15, 2006 6:18 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 09, 2006 9:07 pm
Posty: 34
nomak napisał(a):
Gwoli ścisłości te ze stopów aluminium też są niewygodne na łańcuchach :twisted:


To prawda :), ale niektóre można złożyć i przytroczyć tak, by mało przeszkadzały. Z wielkim drewnianym drągiem nijak nie zrobisz podobnie ;) I to jest zaleta metalowych...

_________________
Góry nie mają końca... Gdzieś na horyzoncie
ciemna zieleń przechodzi w mórz spienione fale.
Chmur rydwany w snopach promieni gorących
płyną rozbitym szykiem wciąż dalej i dalej...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 15, 2006 6:38 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Pn paź 10, 2005 9:14 am
Posty: 174
Lokalizacja: Śląsk
Nifrodel napisał(a):
nomak napisał(a):
Gwoli ścisłości te ze stopów aluminium też są niewygodne na łańcuchach :twisted:


To prawda :), ale niektóre można złożyć i przytroczyć tak, by mało przeszkadzały. Z wielkim drewnianym drągiem nijak nie zrobisz podobnie ;) I to jest zaleta metalowych...


Wiem. Domyślam sie, że to miałaś na myśli, ale jakoś nie mogłem sobie odpuści :P

A co do wyboru kijków na forum znajdziesz trochę przydatnych informacji [np. końcówka lepiej widia, a absorber niekoniecznie itd]


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 15, 2006 7:01 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 09, 2006 9:07 pm
Posty: 34
nomak napisał(a):
Wiem. Domyślam sie, że to miałaś na myśli, ale jakoś nie mogłem sobie odpuści :P


;) Jasne, znam to uczucie ;)

Cytuj:
A co do wyboru kijków na forum znajdziesz trochę przydatnych informacji [np. końcówka lepiej widia, a absorber niekoniecznie itd]


Czytałam :) Dzięki forum wiem, na co zwracać uwagę, prócz ceny :D ;)
Choć nadal nie bardzo się orientuję, jaka jest różnica między polecanymi i wypasiastymi kijkami Leki od kijków np. Fizana (oprócz ceny rzecz jasna ;) i lansu :mur: )

_________________
Góry nie mają końca... Gdzieś na horyzoncie
ciemna zieleń przechodzi w mórz spienione fale.
Chmur rydwany w snopach promieni gorących
płyną rozbitym szykiem wciąż dalej i dalej...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 15, 2006 7:11 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Pn paź 10, 2005 9:14 am
Posty: 174
Lokalizacja: Śląsk
Nifrodel napisał(a):
Czytałam :) Dzięki forum wiem, na co zwracać uwagę, prócz ceny :D ;)
Choć nadal nie bardzo się orientuję, jaka jest różnica między polecanymi i wypasiastymi kijkami Leki od kijków np. Fizana (oprócz ceny rzecz jasna ;) i lansu :mur: )


Hmm ja właśnie kupiłem sobie Fizany [za niecałe 100zł] by przekonac się - z czym to się je. Poślizgnąłem się i kijek się wygiął:] Ponieważ podczas kilku dni używania ich przekonałem się o ich przydatności kupiłem dziś droższe od nich Kohle. Na pierwszy rzut oka - wydają się znacznie bardziej solidne. Przetestuję je jutro :D Gdy będziesz wybierac kijki - najlepiej idź do sklepu by przymierzyc się do nich, sprawdzic jak leżą w dłoni.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 15, 2006 7:31 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 09, 2006 9:07 pm
Posty: 34
nomak napisał(a):
Hmm ja właśnie kupiłem sobie Fizany [za niecałe 100zł] by przekonac się - z czym to się je. Poślizgnąłem się i kijek się wygiął:] Ponieważ podczas kilku dni używania ich przekonałem się o ich przydatności kupiłem dziś droższe od nich Kohle. Na pierwszy rzut oka - wydają się znacznie bardziej solidne. Przetestuję je jutro :D Gdy będziesz wybierac kijki - najlepiej idź do sklepu by przymierzyc się do nich, sprawdzic jak leżą w dłoni.


No proszę, to nad Fizaną się mocno zastanowię i czekam na wrażenia z Kohli :D Z przymierzeniem będzie problem, w Pile nie ma wielu sklepów z dobrymi akcesoriami turystycznymi. Myślałam o kupieniu przez internet czegoś już sprawdzonego. Ewentualnie kupię coś w Zakopcu, ale tam drogo...

_________________
Góry nie mają końca... Gdzieś na horyzoncie
ciemna zieleń przechodzi w mórz spienione fale.
Chmur rydwany w snopach promieni gorących
płyną rozbitym szykiem wciąż dalej i dalej...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So wrz 16, 2006 3:06 pm 
Swój

Dołączył(a): Cz wrz 07, 2006 3:18 pm
Posty: 57
Lokalizacja: andrychów
chodzę z kijkami wiele lat: lato, zima, tatry, beskidy, łatwe podejścia, trudne zęjścia, skalne gardziele wysokich przełęczy. używam kijków jednoteleskopowych, sztywnych, zasięg 140-145. zdarza mi się oprzeć b. dynamicznie - dwuteleskopowe nie wytrzymują, chodze z 10 kg plecakiem w partiach skalistych ignorując żelastwo: potrzebuję równowagi - antishock odpada. kijki wymagają dorego timingu, dużego pola widzenia i treningu, treningu, treningu. ja mam zaprawę z nart biegowych( klasycznych ). przy nacisku 5-15kg z jednej ręki kijki oszczędzają kolana, przy zeskoku z wys. większej niż 50-60 cm oszczędzają wszystko
dużo zdrowia leoleo

_________________
http://www.panoramio.com/user/1433781
http://fotoforum.gazeta.pl/u/leoleo.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So wrz 16, 2006 9:39 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt lis 11, 2005 3:23 pm
Posty: 1214
Nifrodel napisał(a):
Ewentualnie kupię coś w Zakopcu, ale tam drogo...


z tego co zauważyłam , to ceny są porówywalne z tymi co w sklepach górskich w Poznaniu .


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 17, 2006 12:07 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 20, 2006 9:45 am
Posty: 860
Lokalizacja: UK-ŁÓDŹ-Aleksandrów Ł.
Pierwszy sezon chodzę z kijkami- dla mnie rewelacja.
W tym roku przy ciężkim plecaku kije bardzo pomogły,przy podchodzeniu szczególnie mogłem się na nich podeprzeć, a i równowagę było lepiej utrzymać.
Tym co jeszcze nie wypróbowali kijków goraco polecam. :D

_________________
W górach jest wszystko co kocham...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 17, 2006 1:55 pm 
Swój

Dołączył(a): Pt wrz 15, 2006 9:41 am
Posty: 76
Lokalizacja: okolice Poznania
Nifrodel napisał(a):
Ewentualnie kupię coś w Zakopcu, ale tam drogo...

Właśnie nie jest drogo. Kupiłam kijki za 100 zł a w Zakopcu były takie same za 80 zl.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 17, 2006 3:54 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Pn paź 10, 2005 9:14 am
Posty: 174
Lokalizacja: Śląsk
Nifrodel napisał(a):
No proszę, to nad Fizaną się mocno zastanowię i czekam na wrażenia z Kohli :D Z przymierzeniem będzie problem, w Pile nie ma wielu sklepów z dobrymi akcesoriami turystycznymi. Myślałam o kupieniu przez internet czegoś już sprawdzonego. Ewentualnie kupię coś w Zakopcu, ale tam drogo...


Wróciłem, z kijków jestem bardzo zadowolony. Model który mam ma wygięte nieco rączki - i ma to sens [nadgarstki są ułożone w bardziej naturalny sposób]. Mechanizm blokujący działa nieporównywalnie lepiej od tego w poprzednich Fizanach. A co do uwagi o cenach w Zakopcu zgodzę się z przedmówcami - ceny są porównywalne do tych np. z Katowic. Udanego, przemyślanego zakupu :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 18, 2006 9:34 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 23, 2006 8:39 am
Posty: 5110
Lokalizacja: daleko od gór
Na początku miałem kijki tańsze (50 Euro) i po pierwszej poważniejszej wyprawie w głębokim śniegu z DPSP na Kozią Przełęcz przy „obsuwce” wygiął mi się jeden z nich i mogłem parę odłożyć do lamusa. Teraz mam dobre kijki Leki i oprócz dużo większej wygody (wygięta rączka!) są znacznie bardziej stabilne, teleskop daje się regulować do wyłączenia włącznie a w razie uszkodzenia, każdą część można do Leki dokupić za stosunkowo małe pieniądze.

_________________
W życiu piękne są tylko chwile. (R. Riedel)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 18, 2006 5:38 pm 
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 20, 2006 12:41 pm
Posty: 29
Lokalizacja: Częstochowa
Na początek proponuję sobie wystrugać laskę i jak się sprawdzi to można zainwestować w kije :lol:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 163 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 39 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL