Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 3:28 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Ubezpieczenie w górach /Tatry,Alpy/
Ankieta wygasła Pn lip 14, 2014 9:09 pm
Ubezpieczam się 75%  75%  [ 21 ]
Nie ubezpieczam się 21%  21%  [ 6 ]
Jest mi to obojętne 4%  4%  [ 1 ]
Liczba głosów : 28
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn cze 30, 2014 9:09 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
Zamieszczam ankietę czy jeżdżąc w góry /Tatry, Alpy/ za granicą ubezpieczasz się.


Proszę o wypełnienie ankiety. Zobaczymy.

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn cze 30, 2014 9:13 pm 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4266
Lokalizacja: Łódź
Tak ubezpieczam sie ale nie chce ryzykować że bedę musiała opierać sie TYLKO na ubezpieczeniu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn cze 30, 2014 9:13 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
Co ty piedrolisz Rafifi?
Ma to coś do tematu?
Czytałeś konstytucję RP?
Miałem Cię za normalnego spoko gościa ale dziś zaczynam mieć wrażenie, że Lech i Zimo są normalniejsi. Piorą Wam mózgi na szkoleniach?

_________________
Pamiętasz co obiecywała?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn cze 30, 2014 9:39 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 02, 2006 7:15 pm
Posty: 1270
Lokalizacja: Kraków
Rafał, jesteś durniem i manipulantem?

_________________
Blog | Flickr | Facebook | Instagram | Twitter


Ostatnio edytowano Pn cze 30, 2014 11:05 pm przez marekm, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn cze 30, 2014 9:53 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 02, 2006 7:15 pm
Posty: 1270
Lokalizacja: Kraków
I jeszcze żartownisiem strasząc mnie na privie policją! :mrgreen:

_________________
Blog | Flickr | Facebook | Instagram | Twitter


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn cze 30, 2014 9:55 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
marekm napisał(a):
żartownisiem strasząc mnie na privie policją



Nie żartuje tylko mówię poważnie.

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 01, 2014 6:52 am 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 02, 2011 8:15 am
Posty: 133
Lokalizacja: Jasło
Ja się ubezpieczam (AV) ale nie wiem czy taka ankieta będzie obiektywna tutaj bo na forum wchodzą ludzie którzy raczej są trochę bardziej świadomi gór niż przeciętny tatrzański turysta.

_________________
______
SeReK
https://www.flickr.com/photos/tomek_s/sets/
"Widziałem góry większe, wspanialsze i bardziej majestatyczne. W góry piękniejsze od Tatr jednak nie wierzę".
- Stanisław Zieliński


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 01, 2014 7:14 am 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
piomic napisał(a):
Czytałeś konstytucję RP?



A czytałeś Słowacji ?
Podstawową opiekę też masz bezpłatną. Ratownictwo górskie masz płatne.
Nikt Ci nie karze się ubezpieczać. Jedziesz jak Ci sumienie mówi.


piomic napisał(a):
Cię za normalnego spoko gościa



Tak bo się sprzeciwiłem ogółu osób na tym forum.
Ty masz zdanie że nie ma obowiązku ja mam zdanie ze jest obowiązek.
Nikogo nie nazywam durniem. Gostek jedzie 2 razy w Tatry i żal mu 20zł na ubezpieczanie które będzie dobrowolne.

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 01, 2014 7:28 am 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 02, 2011 8:15 am
Posty: 133
Lokalizacja: Jasło
raffi79. napisał(a):
Tak bo się sprzeciwiłem ogółu osób na tym forum.
Ty masz zdanie że nie ma obowiązku ja mam zdanie ze jest obowiązek.

Poczytałem trochę ostatnich wypowiedzi i się zdziwiłem, bo myślałem, że "ogół osób na forum" jest za ubezpieczaniem się a tu się okazuje, że nie.
Czy chodzi tu o to, że teraz np. jak pójdziesz na Kominiarski i wezwiesz TOPR to zapłacisz tylko mandat a przy opcji z ubezpieczeniem wyjdzie na to, że złamałeś przepisy i będziesz musiał pokryć także koszty akcji ratunkowej?

_________________
______
SeReK
https://www.flickr.com/photos/tomek_s/sets/
"Widziałem góry większe, wspanialsze i bardziej majestatyczne. W góry piękniejsze od Tatr jednak nie wierzę".
- Stanisław Zieliński


Ostatnio edytowano Śr lip 02, 2014 6:37 am przez SeReK312, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 01, 2014 7:29 am 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
Ubezpieczam się jadąc za granicę gdziekolwiek, nie tylko w góry.
Różnie może się zdarzyć, góry nie są żadnym wyjątkiem.

Kluczowe nie jest to to góry czy nie góry.
Kluczowe jest to na terenie jakiego państwa.

W Polsce już się ubezpieczam płacąc na NFZ, potrącają mi regularnie co miesiąc z pensji - i to ubezpieczenie powinno obejmować wszystkie przypadki na terenie Polski.
(oprócz tego mam ubezpieczenie grupowe w zakładzie pracy od NNW i jeszcze ubezpieczenie związane z III filarem).

Za granicę w Unii wyrabiam sobie kartę ECUZ, ale ta karta nie zapewnia wszystkich świadczeń (to zależy od kraju), więc się oprócz tego ubezpieczam dodatkowo. A jak jadę do krajów poza Unią to ECUZ tego w ogóle nie obejmuje.

Tak więc wtedy się ubezpieczam płacąc różne stawki w zależności od tego co chcę robić.

_________________
-------------------------------------------------
Studenckie Koło Przewodników Górskich "Harnasie" w Gliwicach zaprasza na kurs przewodnicki :)
http://www.skpg.gliwice.pl/kurs/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 01, 2014 7:52 am 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
SeReK312 napisał(a):
raffi79. napisał(a):
Tak bo się sprzeciwiłem ogółu osób na tym forum.
Ty masz zdanie że nie ma obowiązku ja mam zdanie ze jest obowiązek.

Poczytałem trochę ostatnich wypowiedzi i się zdziwiłem, bo myślałem, "ogół osób na forum" jest za ubezpieczaniem się a tu się okazuje, że nie.
Czy chodzi tu o to, że teraz np. jak pójdziesz na Kominiarski i wezwiesz TOPR to zapłacisz tylko mandat a przy opcji z ubezpieczeniem wyjdzie na to, że złamałeś przepisy i będziesz musiał pokryć także koszty akcji ratunkowej?


Oczywiście, że tak będzie, jeżeli weszłoby obowiązkowe ubezpieczenie.
Ale nie o to chodzi.
W takim przypadku najwięcej zarobiłyby towarzystwa ubezpieczeniowe, a nie TOPR.
Bo składki składkami, ale jak przyszłoby do wypłaty - to towarzystwa zawsze będą szukać dziury w całym aby ubezpieczenia nie wypłacić.

Ja osobiście ciekawa jestem jak skończyło się kilka spraw kiedy osoby zginęły w Tatrach Bielskich poza szlakiem.
Było w ostatnich kilku latach parę takich spraw.
Poszukiwania trwały czasem kilka dni, nie wiem jak to się w końcu skończyło dla rodzin.

_________________
-------------------------------------------------
Studenckie Koło Przewodników Górskich "Harnasie" w Gliwicach zaprasza na kurs przewodnicki :)
http://www.skpg.gliwice.pl/kurs/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 01, 2014 8:02 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
SeReK312 napisał(a):
Czy chodzi tu o to, że teraz np. jak pójdziesz na Kominiarski i wezwiesz TOPR to zapłacisz tylko mandat a przy opcji z ubezpieczeniem wyjdzie na to, że złamałeś przepisy i będziesz musiał pokryć także koszty akcji ratunkowej?
Nie.
Miałeś kiedyś stłuczkę? Kto miał powinien wiedzieć o co biega.
Ubezpieczyciel to nie jest miły pan kiwający główką na tylnym siedzeniu czy podtykający folię pęcherzykową po wypadku. To rekin w gajerku a jego premia (czyli przyszłość jego dzieci) zależy od zarobionej dla firmy kasy. Więc najpierw wyda tą kasę na darmowe szkolenia i konferencje dla elementów opiniotwórczych (np. przewodników czy ratowników, zwłaszcza tych młodych i podatnych), w międzyczasie przelobbuje w stolicy zmiany w przepisach (oszczędność dla budżetu) a później zgarnie jak najwięcej składek starając się wypłacić jak najmniej odszkodowań. Proste? I nieistotne od czego ubezpiecza, mechanizm jest ten sam. Samochód, pożar, włamanie, góry...

_________________
Pamiętasz co obiecywała?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 01, 2014 8:05 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 09, 2012 2:17 pm
Posty: 2995
Lokalizacja: Kraków
Basia Z. napisał(a):
W Polsce już się ubezpieczam płacąc na NFZ, potrącają mi regularnie co miesiąc z pensji

Basia Z. napisał(a):
W takim przypadku najwięcej zarobiłyby towarzystwa ubezpieczeniowe, a nie TOPR.
Bo składki składkami, ale jak przyszłoby do wypłaty - to towarzystwa zawsze będą szukać dziury w całym aby ubezpieczenia nie wypłacić.

Zgadzam się z tym w 100% :!:
piomic napisał(a):
później zgarnie jak najwięcej składek starając się wypłacić jak najmniej odszkodowań.

Proste. Przecież inaczej by się nikomu nie opłacało prowadzić ubezpieczeń. Zawsze jest tak, że starają się wypłacić jak najmniej!

_________________
blog.marcinszymkowski.pl

"W warunkach normalnych najwięcej pomaga technika. Natomiast w sytuacjach wyjątkowych najważniejszy jest hart ducha." - Walter Bonatti


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 01, 2014 8:08 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 07, 2008 11:33 am
Posty: 6314
Chyba - po raz kolejny - następuje pomylenie tematów.
Czytając niektóre wypowiedzi - odnoszę wrażenie, że ubezpieczenie (dodatkowe, albo obowiązkowe) ma być "zabezpieczeniem" (tylko nie rozumiem na jakiej zasadzie) przed odpowiedzialnością (finansową w zakresie akcji ratunkowej) za wszelkie działania do których nie jesteśmy przygotowani.
Ubezpieczenie - żadne - nie załatwi, nie zapewni bezpieczeństwa. Nie zapewni, ani nie zmusi nikogo do myślenia i działań racjonalniejszych.

pozdrawiam
gb 8)

_________________
wszystko już było - ergo: nie panikuj
http://jaskiniar.blogspot.com/
http://puzzlepamieci.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 01, 2014 8:46 am 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 02, 2011 8:15 am
Posty: 133
Lokalizacja: Jasło
piomic napisał(a):
Miałeś kiedyś stłuczkę? Kto miał powinien wiedzieć o co biega.

Miałem kilka razy choć nigdy ze swojej winy. 3 razy miałem do czynienia z ubezpieczalniami z polisy oc sprawcy i nigdy problemów nie było. Może miałem wyjątkowe szczęście. Rodzice mieli trochę mniej szczęścia bo musieli czekać na wyrok sądu (choć w konsekwencji i tak się doczekali, tyle że długo to trwało). A to, że ubezpieczyciel żyje ze zbierania składek a nie z wypłaty odszkodowań to wiem.

_________________
______
SeReK
https://www.flickr.com/photos/tomek_s/sets/
"Widziałem góry większe, wspanialsze i bardziej majestatyczne. W góry piękniejsze od Tatr jednak nie wierzę".
- Stanisław Zieliński


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 01, 2014 9:56 am 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
marekm napisał(a):
Rafał, jesteś durniem i manipulantem?


Zmieniłeś post na zapytanie ? po moim scanie i zapisie strony.

Obrazek


Zablokowałeś mnie wiec podaję tutaj wiadomość

Cytuj:
Znieważenie osoby na forum publicznym jest spersonalizowanie w art.216 par.1 kodeksu karnego. W załączonym dokumencie dokładnie widać iż jest to przestępstwo.

Ściganie tego przestępstwa- zgodnie z art.216 par 3 kk odbywa się z oskarżenia prywatnego.

Związku powyższym proszę złożyć zawiadomienie do Sądu Rejonowego „Prywatny Akt Oskarżenia” w którym wskazuje osobę która ją znieważyła.



Pozdrawiam.

Naczelnik Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego
KPP w Bochni
podinsp. *******

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 01, 2014 10:10 am 
Weteran

Dołączył(a): Pn wrz 16, 2013 11:17 am
Posty: 133
Lokalizacja: Wielkopolska
Basia Z. napisał(a):
Za granicę w Unii wyrabiam sobie kartę ECUZ, ale ta karta nie zapewnia wszystkich świadczeń (to zależy od kraju), więc się oprócz tego ubezpieczam dodatkowo. A jak jadę do krajów poza Unią to ECUZ tego w ogóle nie obejmuje.

Tak więc wtedy się ubezpieczam płacąc różne stawki w zależności od tego co chcę robić.


Trochę zbaczę z tematu gór, ale w związku z tym, że Basia zaczęła ten temat, a jestem obeznany w tym temacie (powiedzmy, że "siedzę w tym") to się wypowiem na ten temat.
1) Po pierwsze kartę EKUZ honoruje się nie tylko w krajach Unii Europejskiej, ale również w Islandii, Liechtensteinie, Norwegii i Szwajcarii (te kraje należą do układu z Schengen, ale nie każdy wie, że w Unii Europejskiej NIE SĄ).
2) Po drugie karta EKUZ nie zapewnia wszystkich świadczeń w jakimkolwiek kraju i nie jest tak jak twierdzisz, że "to zależy od kraju". Reguluje to rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) - w szczególności art. 19 ust. 1 i art. 27 ust. 1 rozporządzenia nr 883/2004, art. 25 pkt A ust. 3 rozporządzenia nr 987/2009 (podaje podstawę prawną, aby ktoś mi tu nie wyrzucał, że sobie sam wymyślam te rozporządzenia). Teraz trochę przekopiuje, ale lepiej tego w słowa nie ujmę, a chodzi przecież o sedno sprawy:

"Na podstawie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) osobie przebywającej tymczasowo w innym państwie członkowskim UE/EFTA przysługują te wszystkie rzeczowe świadczenia zdrowotne, które:
- są niezbędne z medycznego punktu widzenia z uwzględnieniem charakteru tych świadczeń i czasu trwania pobytu,
- zostały udzielone w celu uniknięcia sytuacji, w której pacjent byłby zmuszony do powrotu na terytorium państwa ubezpieczenia, aby uzyskać potrzebne leczenie.
Zatem przez pojęcie świadczenia niezbędnego należy rozumieć każde świadczenie, co do którego lekarz zadecyduje, że zachodzi konieczność jego udzielenia z uwagi na stan zdrowia w jakim znajduje się pacjent, tak, aby nie musiał on wracać do swojego państwa właściwego czyli państwa ubezpieczenia celem uzyskania leczenia".

Mój komentarz do tego jest taki: chcę podkreślić, że ZAWSZE to lekarz w pierwszej kolejności decyduje czy zachodzi konieczność udzielenia takiego świadczenia. Urzędnicy zwalili odpowiedzialność na lekarza więc w razie czego on będzie musiał się tłumaczyć (tak przekładając na chłopski język, bo w praktyce to trochę bardziej skomplikowanie wygląda) i ew. świadczeniodawca (czyli podmiot, w którym lekarz pracuje i ma podpisaną umowę z odpowiednikiem polskiego NFZ) nie otrzyma zwrotu (to są jednak skraje przypadki). Lekarze w różnych krajach różnie do takich niejasnych interpretacji podchodzą dlatego nie zawsze uważają, że dane świadczenia są w danej chwili niezbędne (swego czasu było głośno o takich praktykach w Hiszpanii). Niemniej złamania, skręcenia i tego typu rzeczy będą refundowane zawsze (nie mylić tego z kosztami poniesionymi przez ratownictwo górskie, które jest finansowane z innych środków). Pamiętajmy o tym, że w takich nagłych sytuacjach posiadacz karty EKUZ ma prawo do otrzymania niezbędnej pomocy medycznej w państwie, w którym przebywa, na takich samych zasadach jak obywatele tego państwa. Uzupełniając wypowiedź: karta EKUZ nie stanowi podstawy do leczenia planowanego, czyli jeśli leczenie jest celem wyjazdu poza granice państwa właściwego.

3) Jeszcze jedna rzecz jaka może nam się kiedyś przydać. Jeśli nagle zagranicą wymagamy opieki medycznej, ale nie posiadamy lub nie mamy przy sobie karty EKUZ to możemy "na szybko" ubiegać się o certyfikat tymczasowo zastępujący kartę EKUZ (wydawany niestety w państwie ojczystym). Trzeba poprosić wtedy o przesłanie kserokopii faksem lub e-mailem. W życiu jednak się z takim przypadkiem nie spotkałem, więc w razie czego będzie zamieszanie i konsternacja, bo w praktyce pracownik w placówce medycznej sam pewnie nie będzie wiedział jak z tego wybrnąć. Znając życie skończy się na buleniu z własnej kieszeni.

4) Wygląd i informacje zawarte w karcie EKUZ (wydawane w języku urzędowym kraju gdzie była wyrabiana więc w polsce to ma skrót EKUZ, gdzie indziej ma inny ;-)) i certyfikacie są ujednolicone tak więc wszelkie podróbki (w niektórych państwach wydawano dodatkowo jakieś dziwne karty z dziwnymi kolorami, które niby miały być kartami EKUZ a faktycznie nimi nie były (to jakiś skomercjalizowane ubezpieczenia - bynajmniej nie przez zagraniczny odpowiednik polskiego NFZ). Takie coś nie przejdzie, przez co w Polsce zdarzały się przypadki (to za mało powiedziane, nie tak dawno jeszcze to była plaga!), że osoba z zagranicy była lekko skonsternowana, bo w jej kraju wprowadzono ją w błąd, a konsekwencją tego było prywatne leczenie. U nas na szczęście kartę EKUZ wydaje NFZ i każdy wie, że nikt inny nie uzurpuje sobie prawa do wydawania takich kart - nie ma naciągaczy;-))

5) Pamiętajmy o jeszcze jednej rzeczy. To, że karta jest imienna to każdy wie. W każdym kraju data ważności jest różna. Zagranicą z reguły wydają na dłuższy okres czasu. U nas w Polsce to są kwestie dni lub miesięcy (w zależności od tego kto się stara) więc ciężko zapomnieć, że karta może stracić wartość. Jest jednak jedna grupa, która może się cieszyć kartą EKUZ dłużej. Są to osoby pobierające świadczenia emerytalne. Ich karta EKUZ jest ważna aż 5 lat. Z tego co słyszałem to zdarzają się czasami takie sytuacje, że po tych 5 latach emeryt jedzie gdzieś tam zagranicę, zachoruje (co nie może dziwić, bo w końcu oni są najbardziej podatni na zachorowania), a tu Pani czy Pan informuje naszego biednego emeryta, że sorry, ale data ważności karty już minęła. I wtedy pojawia się problem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 01, 2014 10:38 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 02, 2006 7:15 pm
Posty: 1270
Lokalizacja: Kraków
raffi79. napisał(a):
Zablokowałeś mnie wiec podaję tutaj wiadomość

Cytuj:
Znieważenie osoby na forum publicznym jest spersonalizowanie w art.216 par.1 kodeksu karnego. W załączonym dokumencie dokładnie widać iż jest to przestępstwo.

Ściganie tego przestępstwa- zgodnie z art.216 par 3 kk odbywa się z oskarżenia prywatnego.

Związku powyższym proszę złożyć zawiadomienie do Sądu Rejonowego „Prywatny Akt Oskarżenia” w którym wskazuje osobę która ją znieważyła.

Pozdrawiam.

Naczelnik Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego
KPP w Bochni
podinsp. *******


Uprzejmie dziękuję za informacje, ale jeżeli byś nie zrozumiał tego co do Ciebie napisał podinsp. ******* to trzeba iść do Sądu, żeby coś się zaczęło dziać :)

PS. znowu manipulujesz, nikogo nie blokowałem.

_________________
Blog | Flickr | Facebook | Instagram | Twitter


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 01, 2014 10:54 am 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
marekm napisał(a):
to trzeba iść do Sądu, żeby coś się zaczęło dziać




Jasno masz napisane. Obecnie mam to gdzieś. Dokumenty złoże i Sad rozpatrzy sprawę.
Potrzebujesz nazwisko naczelnika ? podinsp. Robert Dudek

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 01, 2014 12:51 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N wrz 11, 2005 1:39 am
Posty: 1740
Lokalizacja: Zamość
Zupełnie się już pogubiłam w tych ubezpieczeniach. Jadę w góry raz do roku (innej możliwości nie mam), czasami w maju. Kupuję ubezpieczenie idąc na szlaki słowackie, a także na szlaki graniczne (typu Czerwone Wierchy). Kupuję albo u mnie w mieście albo w Zakopanem tam gdzie jest napis: ubezpieczenia na Słowację.
Z tą kartą EKUZ zupełnie już zaplątało. Jak wykupuję ubezpieczenie (obejmuje też pokrycie kosztów leczenia) to też taką kartę muszę mieć przy sobie?

Mnie zastanawia jeszcze jedno. Jestem ubezpieczona w pracy, płacę ten cały NFZ. Ale czasami zdarza mi się wziąć jeden dzień urlop bezpłatny. I wtedy na ten dzień kupuję sobie ubezpieczenie. Ponoć niepotrzebnie, bo to co płacę w pracy działa także jak biorę bezpłatny. No, ale dmucham na zimne.

_________________
A my zmieniliśmy jawę w sny
Jesteśmy jak rosa, jak pył!
Ukradliśmy siłę gwiazd
I dla nas zatrzymał się czas


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 01, 2014 1:17 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn lut 11, 2013 4:09 pm
Posty: 9871
Lokalizacja: FCZ
raffi79. napisał(a):
marekm napisał(a):
to trzeba iść do Sądu, żeby coś się zaczęło dziać




Jasno masz napisane. Obecnie mam to gdzieś. Dokumenty złoże i Sad rozpatrzy sprawę.
Potrzebujesz nazwisko naczelnika ? podinsp. Robert Dudek

:shock: Rafał jaja sobie robisz? to prędzej po Monokliniarzu z Sudet i MZ z jakże popularnego wątku o przewodnictwie bym się takiej reakcji spodziewał...
To forum od początku szło w drugą stronę i nazwanie kogoś durniem to jeden z lżejszych argumentów. Idąc tym tokiem poczekaj aż Pan Rugała i Zimowski zaczną zakładać nam wszytskim sprawy ,ewentualnie im też załóż bo wielokrotnie obrażali w temacie przewodnickim. Ty im zresztą też dłużny nie byłeś.
Ja to bym już od dawna siedział chyba jakby się moje"ofiary" zmówiły..
Rozumiem ze chcesz i próbujesz dbać o reputację ,ale dla mnie to ma odwrotny skutek..
Pomijam już kto tu ma racje itp, a chodzi mi o Twoją zadziwjająca reakcję..
Nic mnie tak nie wku.rwia jak słysze w mediach że Pan X z partii Y założył sprawę Panu Y z partii X bo ten nazwał go burakiem i potem jak czekam w jakiejś ważnej sprawie lata na zakończenie rozprawy bo sądy zajmują się takimi pierdołami

_________________
NIE MA LEPSZEGO OD MIĘGUSZA WIELKIEGO!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 01, 2014 2:47 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
Elfka napisał(a):
Jak wykupuję ubezpieczenie (obejmuje też pokrycie kosztów leczenia) to też taką kartę muszę mieć przy sobie?
Tak. W drobnym druczku zwykle pisze, że obejmuje koszty wychodzące poza powszechne ubezpieczenie zdrowotne (znaczy jak się zje*sz i połamiesz to np. opłacą Ci śmigło a za gips i operację każą płacić NFZ któren się wypnie bo nie masz karty i nieistotne że masz do niej prawo ale fizycznie Ci się nie chciało wyrobić).

_________________
Pamiętasz co obiecywała?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 01, 2014 3:08 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
prof.Kiełbasa napisał(a):
Rafał jaja sobie robisz?


Nie robię. Mówię poważnie.


prof.Kiełbasa napisał(a):
Pan Rugała i Zimowski


Nie nazwałem ich durniami.


prof.Kiełbasa napisał(a):
Rozumiem ze chcesz i próbujesz dbać o reputację


Częściowo.


Tyle w temacie. Resztę sprawy bedzie kto inny rozstrzygał.
Mój ostatni post na tym forum.

Pozdrawiam

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 01, 2014 3:22 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 17, 2012 6:30 pm
Posty: 268
Lokalizacja: 413km
raffi79. napisał(a):
Mój ostatni post na tym forum.


Szkoda :( , może warto czasami trochę odpuścić. Każdy ma swoje zdanie na jakiś temat. Oczywiście obrażania nie toleruję.

raffi79. napisał(a):
Pozdrawiam


Pozdrawiam również i powodzenia życzę.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt lip 04, 2014 7:08 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 18, 2009 3:07 pm
Posty: 1641
Lokalizacja: MARCIN NH Kraków
Do durnia jasnego, w szoku jestem. Kur.wa mac!
Przecież oczywistym jest, że jeśli ktoś na tego typu forum nazwie innego użytkownika durniem to i tak rozejdzie się to po kościach. Choćby sąd był przekupiony :)
Nikt sobie dziwnymi werdyktami nie będzie chciał mediów na dupę napuszczać za taką bzdurę.
Dajcie na luz.

_________________
prawdziwe życie to górska przygoda


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt lip 04, 2014 7:59 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn lut 11, 2013 4:09 pm
Posty: 9871
Lokalizacja: FCZ
HONOR -rozumiesz :lol:

_________________
NIE MA LEPSZEGO OD MIĘGUSZA WIELKIEGO!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt lip 04, 2014 8:11 pm 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4266
Lokalizacja: Łódź
Tak czy inaczej - szkoda.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt lip 04, 2014 8:14 pm 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
WILCZYCA napisał(a):
Tak czy inaczej - szkoda.


Zgadzam się z Wilczycą - wielka szkoda.

_________________
-------------------------------------------------
Studenckie Koło Przewodników Górskich "Harnasie" w Gliwicach zaprasza na kurs przewodnicki :)
http://www.skpg.gliwice.pl/kurs/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N lip 06, 2014 8:10 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 26, 2011 4:21 pm
Posty: 1379
Lokalizacja: Tarnów
Explorer napisał(a):
Do durnia jasnego, w szoku jestem. Kur.wa mac!
Przecież oczywistym jest, że jeśli ktoś na tego typu forum nazwie innego użytkownika durniem to i tak rozejdzie się to po kościach. Choćby sąd był przekupiony :)

Mnie dziwi co innego.
Nawet gdyby wywalczył przeprosiny czy coś w tym stylu i poczuł się przez to lepiej, i tak w oczach innych (w tym swoich potencjalnych klientów) może stracić wiele więcej.
Ja rozumiem, że czuje się urażony, i nie powinno się nikogo nazywać durniem, ale żeby zaraz do sądu o taką głupotę?

Ano szkoda, Raffi, że rezygnujesz z forum.

_________________
Nie zaglądam już na forum, kontakt tylko przez maila.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N lip 06, 2014 7:59 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 5:51 pm
Posty: 10096
Lokalizacja: Moszna
A mi tam wcale nie szkoda. Jak chłop nie umie sobie w czymś tak banalnym jak durnowata internetowa dyskusja poradzić to co to za chłop ?
Twardym trza być a nie miętkim.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL