Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz cze 20, 2024 12:48 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18015 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 373, 374, 375, 376, 377, 378, 379 ... 601  Następna strona

Czy ktoś Ci pomógł w tym wątku?
Tak, jestem zadowolona/y 45%  45%  [ 177 ]
Niestety nie 4%  4%  [ 15 ]
Zamieszali mi tak, że wiem mniej, niż przed pytaniem 3%  3%  [ 13 ]
To jakieś chore towarzystwo - same zboki i debile 15%  15%  [ 58 ]
Nikt nie pomógł, ale i tak Was kocham 8%  8%  [ 31 ]
Krowa cie wysrała 15%  15%  [ 59 ]
Wali mnie to 11%  11%  [ 42 ]
Liczba głosów : 395
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: So cze 02, 2012 5:26 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11090
Lokalizacja: Poznań
Ja bym zrobił tak
http://www.tatry.turystyka-gorska.pl/swinica_zawrat.htm
Ale jak chcesz łatwiej to od Doliny 5 Stawów.

_________________
Tatrzańskie szlaki..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So cze 02, 2012 5:34 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 17, 2008 9:44 pm
Posty: 969
Lokalizacja: Łódź
od strony Gąsienicowej żelastwo i ekspozycja. Od Piątki trasa lajtowa, żadnych trudności


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So cze 02, 2012 6:33 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Wt sie 10, 2010 5:25 am
Posty: 2120
Lokalizacja: Poznań
kristoff napisał(a):
cześc mam pytanko - swoim rowerem moge dojechać do Chochołowskiej(schronisko) , Kościeliska(schronisko) , Kalatówki i coś jeszcze by sie znalazło? bo chyba na kondratową nie da rady co? a na morskie by idealnie bylo ale co zrobic...

Tomek już w zasadzie wszystko rozjaśnił, ale dodam, że do Murowańca jest bardzo wymagająca trasa, mnóstwo "kocich łbów", co jeszcze na Kalatówki można przecierpieć.
Kondratowa to chyba na trialowym rowerze i umiejętnościach ;)
A co do Moka... zostaną podjęte próby aczkolwiek pozmierzchowe zapewne :roll:
Sam tam mogę wymalować 8 km białej linii i metrowa ścieżka nikomu nic złego by nie zrobiła.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So cze 02, 2012 7:21 pm 
Nowy

Dołączył(a): Cz lis 10, 2011 3:33 pm
Posty: 13
więc na kondratową trzeba sie wybrać bo tam jeszcze nie byłem rowerem :) a co do morskiego i tej linio to mogę pomóc bo idealnie tam na rower ;] i chochołowska i kościeliska wtedy sie nie maja co równac ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So cze 02, 2012 8:08 pm 
Nowy

Dołączył(a): So paź 23, 2010 10:58 am
Posty: 11
Witam

W nadchodzące lato planuję wybrać się na ok 10 dni do Zakopca i chciałbym obskoczyć kilka ciekawych szczytów pod rząd. Zaplanowałem 8 dni w samych tatrach nocując w schroniskach.

Co myślicie o takim planie tras. Moja kondycja jest średnio-dobra, raczej nigdy nie miałem problemów z tym tematem w górach. Kilka razy zdobywałem 5 Stawów + Morskie Oko, Kasprowy, Kościeliska, Sokolica, Trzy Korony (nie wiem jak porównywać te szlaki do tych opisanych). Zastanawiam się też nad zrobieniem dziennej przerwy po 3-4 dniach, nie robiłem jeszcze takiego maratonu w górach, zastanawiam się czy przy takiej kondycji mimo wszystko to dobre rozwiązanie. Co o tym myślicie, macie może jakieś sugestie? Która trasa z poniższych jest najtrudniejsza kondycyjnie?


    Obrazek

    Dzięki za wszelkie sugestie
    Pozdrawiam
    sullifan


    Góra
     Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
     
     Tytuł:
    PostNapisane: So cze 02, 2012 9:32 pm 
    Uzależniony ;-)
    Avatar użytkownika

    Dołączył(a): Wt cze 17, 2008 9:44 pm
    Posty: 969
    Lokalizacja: Łódź
    dzień 1 lajtowo dobre na początek. i ten asfalt.....
    dzień 2 czy kondycyjnie dasz radę ?? raczej na koniec wyjazdu kiedy już kondycja będzie wysoka
    najtrudniejsza kondycyjnie trasa
    dzień 3 dodałbym jeszcze Wrota Chałbińskiego jak dasz radę. Kolejne +2000 czy dasz radę dzień po dniu ?? Poczujesz w nogach wejście z poprzedniego dnia . Ewentualnie przez Swistówkę do piątki
    dzień 4 łatwa wycieczka taka wypoczynkowa :D
    dzień 5 ciekawa wycieczka, najtrudniejszy kawałek od Zawratu do Świnicy.
    dzień 6 cała trasa zajmie 3-4 h można wejść od Czarnego Stawu a zejść przy Zielonym Stawie
    dzień 7 na Giewoncie na pewno korki

    ja bym zrobił w odwrotnej kolejności. Zaczął od Kondratowej a zakończył na Morskim Oku


    Góra
     Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
     
     Tytuł:
    PostNapisane: So cze 02, 2012 11:17 pm 
    Stracony
    Avatar użytkownika

    Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
    Posty: 14896
    Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
    szach_mat napisał(a):
    dzień 4 łatwa wycieczka taka wypoczynkowa :D

    Jak rozumiem taka ironia.
    Faktycznie gdzieś koło 4 dnia zrobiłbym "dzień lajtowy". Niekoniecznie "nic". Może być po prostu wycieczka 4-5 godzinna bez szaleństw.

    _________________
    Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


    Góra
     Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
     
     Tytuł:
    PostNapisane: So cze 02, 2012 11:29 pm 
    Uzależniony ;-)
    Avatar użytkownika

    Dołączył(a): Wt cze 17, 2008 9:44 pm
    Posty: 969
    Lokalizacja: Łódź
    grubyilysy napisał(a):
    szach_mat napisał:

    dzień 4 łatwa wycieczka taka wypoczynkowa Very Happy

    Jak rozumiem taka ironia.


    rozgryzłeś mnie :D


    Góra
     Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
     
     Tytuł:
    PostNapisane: N cze 03, 2012 12:56 pm 
    Kombatant

    Dołączył(a): Pn lip 06, 2009 3:13 pm
    Posty: 306
    Lokalizacja: Kraków
    sullifan napisał(a):
    Moja kondycja jest średnio-dobra, raczej nigdy nie miałem problemów z tym tematem w górach. Kilka razy zdobywałem 5 Stawów + Morskie Oko, Kasprowy, Kościeliska, Sokolica, Trzy Korony (nie wiem jak porównywać te szlaki do tych opisanych).

    sullifan


    Te górki nijak się mają do szczytów, które sobie zaplanowałeś. Nie masz doświadczenia w tego typu wędrówkach i przyjęłabym poprawkę zarówno na planowane czasy, jak i trasy (po paru dniach możesz mieć zwyczajnie dość). Rozumiem, że jesteś pewien, że lęku wysokości/przestrzeni nie doświadczysz? (bo do tej pory nie miałeś jak tego zweryfikować...)

    Ten 4rty dzień - którędy zamierzasz zejść z Koziego do Murowańca? Kulczyna odradzam, prędzej z Zadniego Granatu.
    Dzień 6sty - odwróciłabym kolejność. Najpierw na Zawrat, potem na Świnicę i w dół (Zawratem się nieprzyjemnie schodzi, zwłaszcza w dużym ruchu).

    I popieram kolegów, odwróć sobie kolejność. Rysy na pierwszy rzut mogą zniechęcić ;) Poza tym pamiętaj, że dużo będzie zależało od pogody, która może sporo namieszać w planach (8 dni w miarę niezłej pogody pod rząd byłoby raczej ewenementem).

    _________________
    Nie trać serca.
    Ktoś mógłby chcieć je wyciąć a nie chciałby marnować czasu na szukanie.


    Góra
     Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
     
     Tytuł:
    PostNapisane: N cze 03, 2012 6:02 pm 
    Nowy

    Dołączył(a): N cze 03, 2012 5:43 pm
    Posty: 6
    Witam,
    wybieram się w nadchodzący weekend na 3 dniowy wypad w Tatry.
    Wyprawę zaplanowałem następująco:
    1 dzień: Małej Łąki - Czerwone Wierchy - Kasprowy - Kuźnice
    2 dzień: Gąsienicowa - Świnica - Zawrat - Gąsienicowa
    3 dzień: Chochołowska - Wołowiec

    Mam lekkie obawy co do drugiego dnia ze względu na zalegający śnieg.
    Szedł ktoś teraz tym szlakiem ?


    Góra
     Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
     
     Tytuł:
    PostNapisane: N cze 03, 2012 6:13 pm 
    Przypadek beznadziejny

    Dołączył(a): Wt sie 10, 2010 5:25 am
    Posty: 2120
    Lokalizacja: Poznań
    dziadeke napisał(a):
    Witam,
    wybieram się w nadchodzący weekend na 3 dniowy wypad w Tatry.
    Wyprawę zaplanowałem następująco:
    1 dzień: Małej Łąki - Czerwone Wierchy - Kasprowy - Kuźnice
    2 dzień: Gąsienicowa - Świnica - Zawrat - Gąsienicowa
    3 dzień: Chochołowska - Wołowiec

    Mam lekkie obawy co do drugiego dnia ze względu na zalegający śnieg.
    Szedł ktoś teraz tym szlakiem ?

    Po tym co się dzieje w tym tygodniu między Świnicą a Zawratem, dodając, że nikt pewnie nie zna tu Twoich możliwości i Ciebie napiszę: odpuść sobie. Może Zawrat, bo powinno się przetopić, ale nie kuś losu.


    Góra
     Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
     
     Tytuł:
    PostNapisane: N cze 03, 2012 6:38 pm 
    Kombatant

    Dołączył(a): Pn lip 06, 2009 3:13 pm
    Posty: 306
    Lokalizacja: Kraków
    dziadeke napisał(a):
    Mam lekkie obawy co do drugiego dnia ze względu na zalegający śnieg.
    Szedł ktoś teraz tym szlakiem ?


    W ostatnich dniach zginęły tam dwie osoby, nie ryzykowałabym.

    _________________
    Nie trać serca.
    Ktoś mógłby chcieć je wyciąć a nie chciałby marnować czasu na szukanie.


    Góra
     Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
     
     Tytuł:
    PostNapisane: N cze 03, 2012 6:41 pm 
    Nowy

    Dołączył(a): N cze 03, 2012 5:43 pm
    Posty: 6
    Auralis napisał(a):
    dziadeke napisał(a):
    Witam,
    wybieram się w nadchodzący weekend na 3 dniowy wypad w Tatry.
    Wyprawę zaplanowałem następująco:
    1 dzień: Małej Łąki - Czerwone Wierchy - Kasprowy - Kuźnice
    2 dzień: Gąsienicowa - Świnica - Zawrat - Gąsienicowa
    3 dzień: Chochołowska - Wołowiec

    Mam lekkie obawy co do drugiego dnia ze względu na zalegający śnieg.
    Szedł ktoś teraz tym szlakiem ?

    Po tym co się dzieje w tym tygodniu między Świnicą a Zawratem, dodając, że nikt pewnie nie zna tu Twoich możliwości i Ciebie napiszę: odpuść sobie. Może Zawrat, bo powinno się przetopić, ale nie kuś losu.


    Ewentualnie który szlak byś polecał jako najłatwiejszy w rejonie Doliny Gąsienicowej? Z trudniejszych wypraw byłem na Rysach.


    Góra
     Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
     
     Tytuł:
    PostNapisane: N cze 03, 2012 7:07 pm 
    Przypadek beznadziejny

    Dołączył(a): Wt sie 10, 2010 5:25 am
    Posty: 2120
    Lokalizacja: Poznań
    dziadeke napisał(a):
    Auralis napisał(a):
    dziadeke napisał(a):
    Witam,
    wybieram się w nadchodzący weekend na 3 dniowy wypad w Tatry.
    Wyprawę zaplanowałem następująco:
    1 dzień: Małej Łąki - Czerwone Wierchy - Kasprowy - Kuźnice
    2 dzień: Gąsienicowa - Świnica - Zawrat - Gąsienicowa
    3 dzień: Chochołowska - Wołowiec

    Mam lekkie obawy co do drugiego dnia ze względu na zalegający śnieg.
    Szedł ktoś teraz tym szlakiem ?

    Po tym co się dzieje w tym tygodniu między Świnicą a Zawratem, dodając, że nikt pewnie nie zna tu Twoich możliwości i Ciebie napiszę: odpuść sobie. Może Zawrat, bo powinno się przetopić, ale nie kuś losu.


    Ewentualnie który szlak byś polecał jako najłatwiejszy w rejonie Doliny Gąsienicowej? Z trudniejszych wypraw byłem na Rysach.

    Przejdź się na Karb, podpytaj schodzących czy jest śnieg po drodze i na Kościelec, albo z drugiej strony Granaty, a na górze zobaczysz jak warunki i najwyżej zejdziesz tą samą drogą ;)


    Góra
     Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
     
     Tytuł:
    PostNapisane: N cze 03, 2012 9:06 pm 
    Kombatant
    Avatar użytkownika

    Dołączył(a): Pn mar 26, 2012 9:09 pm
    Posty: 377
    Lokalizacja: Zachód Polski
    szach_mat Kozi Wierch to łatwa wycieczka? :)

    _________________
    "Nie wystarczy zatem być raz na górze i powiedzieć, że widziałem wszystko to co ma nam ona do pokazania, bo każde kolejne wejście na jej szczyt jest zazwyczaj nowym okryciem, doznaniem, czy po prostu zdobyczą dla serca i ducha".


    Góra
     Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
     
     Tytuł:
    PostNapisane: N cze 03, 2012 10:51 pm 
    Uzależniony ;-)
    Avatar użytkownika

    Dołączył(a): Wt cze 17, 2008 9:44 pm
    Posty: 969
    Lokalizacja: Łódź
    zależy z której strony :)
    od Piątki tak. Od Gąsienicowej (żlebem Kulczyńskiego) żelastwo i ekspozycja, szlak do Zadniego Granatu (według Nyki) niewielkie trudności, od Granatów do Koziego kominek. Od Zawratu tylko dla orłów :)


    Góra
     Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
     
     Tytuł:
    PostNapisane: Pn cze 04, 2012 12:08 pm 
    Kombatant
    Avatar użytkownika

    Dołączył(a): Pn mar 26, 2012 9:09 pm
    Posty: 377
    Lokalizacja: Zachód Polski
    Faktycznie dużo możliwości wejścia :)

    _________________
    "Nie wystarczy zatem być raz na górze i powiedzieć, że widziałem wszystko to co ma nam ona do pokazania, bo każde kolejne wejście na jej szczyt jest zazwyczaj nowym okryciem, doznaniem, czy po prostu zdobyczą dla serca i ducha".


    Góra
     Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
     
     Tytuł:
    PostNapisane: Pn cze 04, 2012 4:36 pm 
    Witam serdecznie.

    Za kilka tygodni chciałbym wybrać się z rodzicami w Tatry.
    Ja i mój brat mamy już małe doświadczenie, ale moi rodzice pierwszy raz będą mieli do czynienia ze zdobywaniem jakichkolwiek literalnych szczytów.

    Czy osoby, które nigdy nie miały do czynienia z górami i są w średniej kondycji fizycznej, poradzą sobie na szlaku Kuźnice - Kasprowy Wierch - Świnicka Przełęcz - Hala Gąsienicowa - Kuźnice [mapa]? Czy ta trasa (zwłaszcza odcinek Kasprowy - Świnicka Przełęcz) zawiera odcinki z drabinkami / łańcuchami?

    Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.


    Ostatnio edytowano Pn paź 15, 2012 8:36 pm przez Compoland, łącznie edytowano 2 razy

    Góra
      
     
     Tytuł:
    PostNapisane: Pn cze 04, 2012 4:55 pm 
    Swój
    Avatar użytkownika

    Dołączył(a): Pn kwi 30, 2012 8:08 pm
    Posty: 90
    Lokalizacja: krk.pdg
    mój ojciec z zerowym doświadczeniem i niezbyt mocną kondycją wszedł na kasprowy (od myślenickich turni) i zszedł przez halę gąsienicową wiec nie powinno być problemu, tylko poleciłbym zaopatrzenie się w obuwie z twardą podeszwą bo przez jego brak mój tato nabawił się pęcherzy na stopach przy schodzeniu :D i chyba lepiej wejść najpierw na świnicką przełęcz i dopiero z kasprowego schodzić


    Góra
     Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
     
     Tytuł:
    PostNapisane: Pn cze 04, 2012 5:44 pm 
    Stracony

    Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
    Posty: 3835
    Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
    Compoland napisał(a):
    Czy ta trasa (zwłaszcza odcinek Kasprowy - Świnicka Przełęcz) zawiera odcinki z drabinkami / łańcuchami?


    Nie ma łańcuchów.
    Lepiej wejść przez Boczań na Halę i później na Świnicką Przełęcz bo lepiej się wchodzi niż schodzi i dalej do Kasprowego.

    _________________
    www.rafalraczynski.com.pl


    Góra
     Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
     
     Tytuł:
    PostNapisane: Pn cze 04, 2012 6:17 pm 
    Stracony
    Avatar użytkownika

    Dołączył(a): Wt sie 28, 2007 1:34 pm
    Posty: 4450
    Lokalizacja: lkr
    Compoland napisał(a):
    Czy osoby, które nigdy nie miały do czynienia z górami i są w średniej kondycji fizycznej, poradzą sobie na szlaku Kuźnice - Kasprowy Wierch - Świnicka Przełęcz - Hala Gąsienicowa - Kuźnice [mapa]? Czy ta trasa (zwłaszcza odcinek Kasprowy - Świnicka Przełęcz) zawiera odcinki z drabinkami / łańcuchami?

    Tam drabinek, ani łańcuchów nie ma, ale moim zdaniem, jeśli piszesz, że nigdy w górach nie byli, a kondycja średnia (czyli pewnie w górach słaba) to już samo wyjście na Kasprowy będzie dla nich wyczynem. Aha i polecam może żebyś ich poprowadził albo przez Jaworzynkę, albo Boczań. Przez Myślenickie jest szansa, że ich zamordujesz. Przez HG pójdą, to sobie przed schroniskiem odpoczną i ocenią co dalej. Jakby co jest jeszcze Czarny Staw.

    _________________
    Zrozumcie, że państwo chce tylko waszego dobra. Całego waszego dobra...

    Picasa
    Obrazek


    Ostatnio edytowano Pn cze 04, 2012 6:18 pm przez peepe, łącznie edytowano 1 raz

    Góra
     Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
     
     Tytuł:
    PostNapisane: Pn cze 04, 2012 6:18 pm 
    Kombatant

    Dołączył(a): Pn lip 06, 2009 3:13 pm
    Posty: 306
    Lokalizacja: Kraków
    Compoland napisał(a):

    Czy osoby, które nigdy nie miały do czynienia z górami i są w średniej kondycji fizycznej, poradzą sobie na szlaku Kuźnice - Kasprowy Wierch - Świnicka Przełęcz - Hala Gąsienicowa - Kuźnice [mapa]? Czy ta trasa (zwłaszcza odcinek Kasprowy - Świnicka Przełęcz) zawiera odcinki z drabinkami / łańcuchami?

    Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.


    Podejście na Świnicką Przełęcz z Gąsienicowej może dać w kość kondycyjnie, ale z drugiej strony schodzenie tamtędy też do przyjemności się nie zalicza (choć żelastwa brak). Po prostu wyjdźcie wcześnie, weźcie duużą poprawkę na czasy na mapie, róbcie często postoje - i jakoś pójdzie ;)

    _________________
    Nie trać serca.
    Ktoś mógłby chcieć je wyciąć a nie chciałby marnować czasu na szukanie.


    Góra
     Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
     
     Tytuł:
    PostNapisane: Pn cze 04, 2012 7:39 pm 
    Uzależniony ;-)

    Dołączył(a): Śr gru 14, 2005 7:34 pm
    Posty: 1068
    Compoland napisał:
    Cytuj:
    Witam serdecznie.

    Za kilka tygodni chciałbym wybrać się z rodzicami w Tatry.
    Ja i mój brat mamy już małe doświadczenie (8 wypraw), ale moi rodzice pierwszy raz będą mieli do czynienia ze zdobywaniem jakichkolwiek literalnych szczytów.

    Czy osoby, które nigdy nie miały do czynienia z górami i są w średniej kondycji fizycznej, poradzą sobie na szlaku Kuźnice - Kasprowy Wierch - Świnicka Przełęcz - Hala Gąsienicowa - Kuźnice [mapa]? Czy ta trasa (zwłaszcza odcinek Kasprowy - Świnicka Przełęcz) zawiera odcinki z drabinkami / łańcuchami?

    To zależy co kryje się pod pojęciem "średnia kondycja fizyczna".
    Jeżeli rodzice przejawiają jakąś aktywność sportową lub przynajmniej potrafią przejść bez problemu 10km to powinni dać radę.
    Dużo zależy od wieku i stopnia rozwoju "mięśnia piwnego" :D .

    Ja byłbym jednak ostrożny i jeżeli jest możliwość to przetestowałbym rodziców na czymś lżejszym.
    Ponad 1000m przewyższenia dla niewprawionych, niemłodych osób to może być zbyt wiele, a bardzo duży wysiłek na pierwszej wycieczce może zabić radość i zniechęcić.

    Alternatywnie na Twoim miejscu zastanowiłbym się nad:

    - Babią Górą od Krowiarek (700m przewyższenia- dosyć łagodne podejście, piękne widoki przy ładnej pogodzie)

    - Doliną Chochołowską w Tatrach Zachodnich, gdzie istnieje możliwość zrobienia "stopniowanej" wycieczki Grześ (500m przewyższenia od schroniska) - Rakoń (dodatkowe 280m) - Wołowiec (dodatkowe 220m) i ew. skrócenia wycieczki zależnie od zmęczenia rodziców. Istotną wadą jest konieczność przejścia ok. 8km w jedną i drugą stronę od wylotu szlaku do schroniska na Polanie Chochołowskiej (ale można wynająć rowery).

    - Jeżeli nie przeraża Cię Słowacja to: Tatrzańska Jaworzyna (2km od przejścia granicznego na Łysej Polanie) - Przełęcz po Kopą - Wyżnia Przełęcz pod Kopą - Szeroka Przełęcz Bielska - Zdziar (w zejściu jeden niegroźny łańcuch; 930m przewyższenia, ale trasa bardzo łagodna (jedyny bardziej stromy odcinek: Przełęcz po Kopą-Wyżnia Przełęcz pod Kopą), bez trudności i wspaniała widokowo- idealna na pokazanie komuś Tatr.
    Uwaga- na starszych mapach szlak Zdziar - Szeroka Przełęcz Bielska - Przełęcz pod Kopą oznaczony jest jako zielony- jednokierunkowy. To już nieaktualne- szlak ten obecnie ma kolor czerwony i można chodzić nim w obie strony.
    Dodatkowe zalety tej trasy: mało ludzi nawet w sezonie, a w rejonie Szerokiej Przełęczy Bielskiej spora szansa na spotkanie kozic.
    Wada- przy odrobinie szczęścia/pecha w dolinach można natknąć się na miśka i to nie tylko tego drewnianego :D (chociaż one unikają ludzi, więc raczej nie ma się czego bać).
    Powrót ze Zdziaru autobusem SAD: www.cp.sk .
    Należy pamiętać o sezonowych zamknięciach większości słowackich tatrzańskich szlaków między 1 listopada a 15 czerwca, oraz o konieczności ubezpieczenia się przed wyjazdem na wypadek akcji ratunkowej w górach, np. tu: https://www.union.sk/poistenie-nakladov ... h-hzs.html - koszt to 0,5euro/os./dzień).

    - Jeśli musi być jednak ten Kasprowy to też bym proponował Kuźnice - Hala Gąsienicowa - Świnicka Przełęcz - Kasprowy - Kuźnice, ze względu na przerwę na podejściu w połowie- dzięki temu w razie czego można nabrać sił w schronisku i ew. zmodyfikować trasę. Przy załamaniu w trakcie podejścia na Kasprowy pozostaje zejście tą samą drogą.


    Góra
     Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
     
     Tytuł:
    PostNapisane: Pn cze 04, 2012 8:16 pm 
    Swój

    Dołączył(a): Wt maja 29, 2012 3:05 pm
    Posty: 50
    Lokalizacja: Gdańsk
    Zgadzam się z poprzednikiem co do Grzesia, Rakonia i Wołowca. Wchodziłem tam w swoim pierwszym sezonie w Tatrach. Dużo "przejściowych" miejsc na odpoczynek lub ewentualne wycofanie się. W drugim roku wszedłem na Kasprowy przez Myślenickie Turnie, a schodziłem przez Halę Gąsienicową. Dopiero w połowie drogi przy rozmowie telefonicznej mojej żony ze znajomym- pasjonatą i bardzo dobrym doradcą dowiedzieliśmy się, że jak na mało doświadczonych piechurów powinniśmy iść dokładnie w przeciwną stronę :lol: Daliśmy radę i było fajnie, ale rzeczywiście wejście zielonym szlakiem daje trochę w kość jak się nie ma obycia wśród wyższych partii gór :wink:

    _________________
    https://picasaweb.google.com/107642719845638641459


    Góra
     Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
     
     Tytuł:
    PostNapisane: Pn cze 04, 2012 8:34 pm 
    Może rzeczywiście lepiej zacząć od schroniska i zadecydować o dalszym przebiegu wyprawy... w końcu nawet stawy gąsienicowe - Czarny i te pod Świnicką Przełęczą - mogą okazać się niesamowitą atrakcją :)

    Bardzo serdecznie dziękuję za pomoc i pozdrawiam! :D


    Góra
      
     
     Tytuł:
    PostNapisane: Pn cze 04, 2012 8:43 pm 
    Swój
    Avatar użytkownika

    Dołączył(a): Pn kwi 30, 2012 8:08 pm
    Posty: 90
    Lokalizacja: krk.pdg
    alternatywą może być jeszcze ładny widokowo i niezbyt męczący karb (lepiej podchodzić od czarnego stawu gąsienicowego)


    Góra
     Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
     
     Tytuł:
    PostNapisane: Pn cze 04, 2012 9:48 pm 
    Nowy

    Dołączył(a): So mar 26, 2011 10:00 am
    Posty: 20
    [quote][/quote]
    Przed czterema laty wszedłem tam z 7 latkiem, dzień wcześniej zrobiliśmy Giewont. Ja polecam zielonym szlakiem na Kasprowy a potem w zależności od pogody i chęci, są trzy warianty zejścia szlakiem żółtym z Suchej Przełęczy, Liliowe zielonym lub czarnym z Świnickiej Przełęczy. Dodam iż na tym szlaku spotkaliśmy niedźwiedzice z dwoma niedźwiadkami u zbiegu ze szlakiem niebieskim prowadzącym na Karb.


    Góra
     Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
     
     Tytuł:
    PostNapisane: Wt cze 05, 2012 7:41 pm 
    Kombatant

    Dołączył(a): Wt lut 15, 2011 10:48 pm
    Posty: 546
    Lokalizacja: Piotrków Tryb.
    gelo300 napisał(a):
    Dodam iż na tym szlaku spotkaliśmy niedźwiedzice z dwoma niedźwiadkami u zbiegu ze szlakiem niebieskim prowadzącym na Karb.

    To byłem ja z dziećmi - pozowaliśmy do fotek jako atrakcja dla turystów :lol:
    A na poważnie- na Świnicką się lepiej wchodzi niż schodzi, jak ktoś ma problemy z ekspozycją to pod koniec może poczuć nieco adrenaliny ale bez demonizacji.


    Góra
     Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
     
     Tytuł:
    PostNapisane: N cze 10, 2012 12:27 pm 
    Nowy

    Dołączył(a): Pn maja 28, 2012 5:17 pm
    Posty: 12
    Obrazek

    Co o tym sadzicie starzy wyjadacze? :D Plan dla początkujących.


    Góra
     Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
     
     Tytuł:
    PostNapisane: N cze 10, 2012 12:34 pm 
    Stracony
    Avatar użytkownika

    Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
    Posty: 10407
    Lokalizacja: miasto100mostów
    Plan jak plan, ale kolory w arkuszu dobrałeś/aś zaje.biste.

    _________________
    'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


    Góra
     Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
     
    Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
    Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18015 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 373, 374, 375, 376, 377, 378, 379 ... 601  Następna strona

    Strefa czasowa: UTC + 1


    Kto przegląda forum

    Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


    Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
    Nie możesz odpowiadać w wątkach
    Nie możesz edytować swoich postów
    Nie możesz usuwać swoich postów

    Szukaj:
    Skocz do:  
    POWERED_BY
    Polityka prywatności i ciasteczka
    Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL