Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz maja 23, 2024 2:51 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2120 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43 ... 71  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: So lis 24, 2012 6:18 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pn wrz 27, 2010 6:32 pm
Posty: 660
Lokalizacja: Kraków
Wybiera się ktoś w tym lub przyszłym tygodniu w Tatry ?
Z racji, że chwilowo ( :lol: ) jestem bezrobotny mam za dużo wolnego czasu, chętnie bym się wyrwał. Dysponuje średnio sprawnym samochodem na gaz :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lis 25, 2012 10:29 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5456
Lokalizacja: Białystok
drHouse napisał(a):
Wybiera się ktoś w tym lub przyszłym tygodniu w Tatry ?
Z racji, że chwilowo ( :lol: ) jestem bezrobotny mam za dużo wolnego czasu, chętnie bym się wyrwał. Dysponuje średnio sprawnym samochodem na gaz :D


Jeśli po mnie podjedziesz to jestem zainteresowany ;)

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lis 25, 2012 11:49 am 
Kombatant

Dołączył(a): Pn wrz 27, 2010 6:32 pm
Posty: 660
Lokalizacja: Kraków
obawiam się, że moglibyśmy juz nie wrócić na południe Polski bo nie mam zimówek a od grudnia ma być zima :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lis 25, 2012 2:18 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 14, 2006 11:53 am
Posty: 2775
Lokalizacja: Wrocław
drHouse napisał(a):
od grudnia ma być zima

Nie tylko ma być ale nawet jest napewno :lol: Dokładnie to od 21 grudnia od godziny 12:12 8)

No chyba że przed tą godziną jest planowany koniec świata to rzeczywiście może nie być :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sty 25, 2013 3:16 pm 
Swój

Dołączył(a): Śr sie 17, 2011 1:20 pm
Posty: 71
A jak tam wasze wakacyjne plany 2013 rebiata? :D
Ekipa tatrzańska rusza w lipcu na kolejny rajd od schroniska do schroniska.
Tym razem plan jest taki:
1) Gronik - Dolina Małej Łąki - Giewont - Schronisko Kondratowa - Przełęcz pod Kopą Kondracką - Kasprowy Wierch - Dwoiśniak - Murowaniec
2) Murowaniec - Czarny Staw Gąsienicowy - Przełęcz Karb - Kościelec - Murowaniec
3) Murowaniec - Rówień Waksmundzka - Wodogrzmoty Mickiewicza - Schronisko Roztoka - Morskie Oko
4) Morskie Oko - Rysy - Chata Pod Rysmi
5) Chata pod Rysmi - Rysy- Czarny Staw pod Rysami - Mięguszowiecka Przełęcz pod Chłopkiem - Morskie Oko
6) Morskie Oko - Świstówka Roztocka - Pięć Stawów
7) Pięć Stawów - Kozi Wierch - Granaty - Przełęcz Krzyżne - Pięć Stawów
8) Pięć Stawów - Zawrat - Świnica - Świnicka Przełęcz - Murowaniec
9) Murowaniec - Skupniów Upłaz - Polana Kalatówki - Sarnia Skała - Polana Strążyska - Gronik


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sty 25, 2013 8:58 pm 
Swój

Dołączył(a): Śr sie 04, 2010 2:23 pm
Posty: 58
Wybiera się ktoś może pod koniec lutego w Tatry i miałby chęć przygarnąć nowicjusza na wyjścia w góry? Kondycja, sprzęt i letnie obycie z górami jest, 23 lata wiek 8) Nikt ze znajomych nie interesuje się turystyką górską, a sam nie chcę iść, bo życie mi miłe. Uśmiechnięty i nieawaryjny człowiek ze mnie :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sty 25, 2013 10:50 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N paź 23, 2005 9:18 pm
Posty: 2109
cieszę się że Forum przywrócili - miły prezent na dzień przed urodzinami. Czesio - wtajemniczysz mnie co to za ekipa i skąd? Plan jaki przedstawiłeś zakłada 9 dni działania bez przerwy. Nie chcę studzić entuzjazmu Nowicjusza, ale raz że w lipcu to niemożliwe żeby w tak długim czasie nie zdarzyły się opady deszczu , no a dwa że nie wiem czy do zrobienia jest w jednym dniu wejście na Rysy z chaty , zejście do Czarnego i wejście na Mięguszowiecką Przełęcz skąd zejście do Moka. Byłby to nader ambitny plan na jeden dzień, ale powodzenia:) napiszcie potem relację na Forum , jak zrealizujecie plan :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sty 25, 2013 11:26 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Śr gru 14, 2005 7:34 pm
Posty: 1068
Jakub napisał:
Cytuj:
nie wiem czy do zrobienia jest w jednym dniu wejście na Rysy z chaty , zejście do Czarnego i wejście na Mięguszowiecką Przełęcz skąd zejście do Moka. Byłby to nader ambitny plan na jeden dzień, ale powodzenia:)

Latem bez problemu. Z Chaty pod Rysami na Rysy jest tylko 250m podejścia, a znad Czarnego Stawu pod Chłopka- 730m. Razem 980m podejść i 1830m zejść przy dystansie ok. 12km. Kondycyjnie łatwiej niż np. Chłopek bezpośrednio z Łysej Polany.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So sty 26, 2013 8:17 am 
Swój

Dołączył(a): Śr sie 17, 2011 1:20 pm
Posty: 71
Jakub napisał(a):
Czesio - wtajemniczysz mnie co to za ekipa i skąd? Plan jaki przedstawiłeś zakłada 9 dni działania bez przerwy. Nie chcę studzić entuzjazmu Nowicjusza, ale raz że w lipcu to niemożliwe żeby w tak długim czasie nie zdarzyły się opady deszczu , no a dwa że nie wiem czy do zrobienia jest w jednym dniu wejście na Rysy z chaty , zejście do Czarnego i wejście na Mięguszowiecką Przełęcz skąd zejście do Moka. Byłby to nader ambitny plan na jeden dzień, ale powodzenia:) napiszcie potem relację na Forum , jak zrealizujecie plan :)


Jakubie, nasza ekipa tatrzańska jest z całej Polski. Poznaliśmy się na innym Forum a odkrywszy wspólną pasję do górskich wędrówek wybraliśmy się w Taterki już w tamtym roku. Pisałem o tym w tym temacie.

czesio1 napisał(a):
No wreszcie coś się ruszyło w temacie.
To dołączę i ją z konkretami. Ja planuję wypad w sierpniu i też noclegi tylko w schroniskach w takim układzie:
1) Zakopane - Szczyrbskie Jezioro - Chata pod Rysami
2) Chata pod Rysami - Rysy - Morskie Oko
3) Morskie Oko - Mięguszowiecka Przełęcz pod Chłopkiem - Morskie Oko
4) Morskie Oko - Wrota Chałubińskiego - Szpiglasowy Wierch - Siklawa - Pięć Stawów
5) Pięć Stawów - Kozi Wierch - Granaty - Czarny Staw Gąsienicowy - Kościelec - Murowaniec
6) Murowaniec - Świnica - Kasprowy Wierch - Suchy Wierch - Schronisko Kondratowa
7) Schronisko Kondratowa - Giewont - Miętusi Przysłop - Schronisko Chochołowskie
8 ) Schronisko Chochołowskie - Grześ - Wołowiec - Starorobociański Wierch - Iwaniacka Przełęcz - Schronisko Ornak
9) Schronisko Ornak - Smreczyński Staw - Dolina Kościeliska - Przełęcz w Grzybowcu - Siklawica - Sarnia Skała - Kuźnice - Zakopane

W sumie 9 dni w górach, prawie 65 godzin marszu według map i ponad 100 kilometrów do przejścia. :)



czesio1 napisał(a):
W sumie 9 dni w górach, prawie 65 godzin marszu według map i ponad 100 kilometrów do przejścia. :)

Nie wszystko udało się zdobyć ale tym większa będzie chęć, żeby tam wrócić za rok.

A podsumowując wyszło tak:
1) Szczyrbskie Pleso - Rysy - Szczyrbskie Pleso (odcinek od Porpadzkiego Stawu do Szczyrbskiego w strugach deszczu)
2) Palenica Białczańska - Morskie Oko (całą drogę padał deszcz)
3) Morskie Oko - Czarny Staw pod Rysami - Mięguszowiecka Przełęcz pod Chłopkiem - Czarny Staw pod Rysami - Morskie Oko
4) Morskie Oko - Wrota Chałubińskiego - Szpiglasowy Wierch - Siklawa - Schronisko Pięciostawiańskie
5) Schronisko Pięciostawiańskie - Kozi Wierch - Żleb Kulczyńskiego - Czarny Staw Gąsienicowy - Murowaniec
6) Murowaniec - Świnicka Przełęcz - Kasprowy Wierch - Kopa Kondracka - Dolina Małej łąki - Kościelisko (chcieliśmy jeszcze zaliczyć Giewont ale strasznie dużo stonki było, kolejka za duża jak na naszą cierpliwość)
7) Siwa Polana - Schronisko Chochołowskie (znowu padał deszcz)
8) Schronisko Chochołowskie - Grześ - Rakoń - Wołowiec - Schronisko Chochołowskie (z uwagi na kosmiczną mgłę i zaczynający deszcz odpuściliśmy drogę na Jarząbczy Wierch i na Starorobociański)
9) Schronisko Chochołowskie - Przełęcz iwaniacka - Ornak - Dolina Kościeliska - Przysłop Miętusi - Kościelisko.

W sumie 9 dni wędrówki i 112 pokonanych kilometrów z czego prawie 90 kilometrów w samych górach. Pogoda prawie wymarzona bo jak na tyle dni deszcz padał tylko wtedy gdy szliśmy asfaltem.
Ja już chcę tam wracać. :)
A Rysy otworzyli w dniu naszego wyjazdu. :-(


Nasza tatrzańska przygoda została oczywiście uwieczniona na filmowej kliszy.
A w tym roku planujemy w nieco większym gronie ponownie ruszyć na zdobycie Tatr! Co do Chłopka to wierzę, że damy radę bo z Chaty chcemy wyruszyć z samego rana, żeby podziwiać wschód słońca na Rysach. Czasu będzie wiec dużo a Mięguś nam niestraszny.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So sty 26, 2013 9:10 pm 
Nowy

Dołączył(a): So sty 26, 2013 9:02 pm
Posty: 1
Cześć tak w ogólnie :)

Odnośnie Rys i Chłopka w jednym dniu :). Koniec czerwca, jakoś o 5-6 byliśmy na parkingu w Palenicy i od razu cel Przełęcz pod Chłopkiem i na dół do Czarnego Stawu. Całość była w dobrym tempie. Od Czarnego Stawu już w tempie mocno turystycznym na Rysy, byliśmy najpóźniej o 13. Cześć osób zeszło na słowacką stronę, a cześć na polską. Zdążyliśmy ich jeszcze zabrać, wrócić na zakupy do Zakopca przed zmrokiem o dobrej godzinie :)..

Więc mówienie, że z Chaty pod Rysami do Chłopka nie da się.... :)

Podstawowy warunek, musi być dobra pogoda. Na Rysach długo nie byliśmy bo chmurki nas przegoniły, ale ostatecznie nie padało.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N sty 27, 2013 7:37 pm 
Swój

Dołączył(a): Śr sie 17, 2011 1:20 pm
Posty: 71
adamek35 napisał(a):
Podstawowy warunek, musi być dobra pogoda.

Dokładnie. Dobra pogoda to podstawa. Nam się udało rewelacyjnie w zeszłym roku i wierzymy, że teraz będzie podobnie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 28, 2013 12:05 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Wt cze 29, 2010 11:06 am
Posty: 219
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Moje plany na luty
13luty- dojazd do murzasichle
14luty-wyciąg orczykowy i krupówki
15luty-wjazd i zjazd na kasprowy kolejką (jak córka pozwoli i poczeka to może świnica ? )
16luty-wyciąg orczykowy (Nosal rano :roll: )
17luty-wyciag orczykowy,powrót

Czego nie robi się dla dziecka.
W końcu ferie i tak się cieszę, że zgodziła pojechac się w te okolice :D
Moja Asia po prostu uwielbia góry.

_________________
KASIA


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lut 13, 2013 11:45 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 09, 2010 10:28 am
Posty: 487
Planowałem wyjechać w maju, zrobić Rysy i Wołowiec. Nie wiem na ile panująca aura mi pozwoli, ale spróbować warto.

_________________
"Podstawowym celem człowieka powinno być unikanie prostaków i ludzi bez poczucia humoru. Bo życie jest za krótkie"
Andrzej Zawada


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lut 13, 2013 3:27 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 14, 2006 11:53 am
Posty: 2775
Lokalizacja: Wrocław
Rysy w maju ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lut 13, 2013 3:31 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn sie 20, 2012 9:47 pm
Posty: 2380
Lokalizacja: Kraków
Wymyśliłem, żeby w tym roku zatargać dzieci na Bystrą i Kościelca, ale ciągle mam myślenice czy to aby dobry pomysł


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lut 13, 2013 3:48 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 14, 2006 11:53 am
Posty: 2775
Lokalizacja: Wrocław
Bystra bez trudności technicznych tyle że ostra wyrypa, Kościelec za to trudniejszy technicznie i w ekspozycji, widziałem jak niezłe cwaniaki wymiękały pod szczytem :lol:
Więc zależy jak dzieciaki reagują na długą trasę i na ekspozycję.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lut 13, 2013 3:56 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn sie 20, 2012 9:47 pm
Posty: 2380
Lokalizacja: Kraków
Ekspo raczej ok ale Kościelca ja nie znam więc nie wiem do końca, ale właśnie Bystra i długi dystans może być kłopot.
Szukam pomysłu na blisko i wysoko :D i tam gdzie sam jeszcze nie byłem hehehe. Nie chce mi sie iść na Wołowca setny raz, ale jak będzie trzeba to cóż...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lut 13, 2013 3:58 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 09, 2010 10:28 am
Posty: 487
trekker napisał(a):
Rysy w maju ?
Wiem, śnieg, lód i te sprawy. To na razie plan, jak nie wyjdzie, to drugi urlop mam we wrześniu, wtedy już na pewno.

_________________
"Podstawowym celem człowieka powinno być unikanie prostaków i ludzi bez poczucia humoru. Bo życie jest za krótkie"
Andrzej Zawada


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lut 13, 2013 9:07 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 14, 2006 11:53 am
Posty: 2775
Lokalizacja: Wrocław
Stefan 1856 napisał(a):
Szukam pomysłu na blisko i wysoko

Świnica, Kozi, Granaty


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lut 13, 2013 10:32 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 10, 2012 10:44 pm
Posty: 218
Lokalizacja: Wrocław
Szpiglasowy Wierch? od piątki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lut 13, 2013 11:07 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn sie 20, 2012 9:47 pm
Posty: 2380
Lokalizacja: Kraków
Ale ja mówie o wyjściu z dziećmi 10 i 13 lat, na OP z nimi nie pójde. Ale Szpiglas to jest myśl!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lut 14, 2013 11:58 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 14, 2006 11:53 am
Posty: 2775
Lokalizacja: Wrocław
Ale wcale Orlą nie musisz iść. Kozi czarnym (łatwo), a Skrajny Granat żółtym (trochę trudniejszy).


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lut 14, 2013 12:02 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn sie 20, 2012 9:47 pm
Posty: 2380
Lokalizacja: Kraków
Kozi czarny na liście rezerwowej, w każdym razie dzięki, jakaś wizja już jest

EDIT albo pojade na 2 dni i zrobimy Kozi i Szpiglas, dzieciaki się zesrają z zachwytu


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lut 14, 2013 5:20 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 12, 2012 4:16 pm
Posty: 275
Lokalizacja: Krk
Stefan 1856 napisał(a):
Ale ja mówie o wyjściu z dziećmi 10 i 13 lat, na OP z nimi nie pójde. Ale Szpiglas to jest myśl!


w sumie jesienią widziałem gościa z synkiem na Świnicy... Nie miał raczej więcej niż 10 czy 13 lat. No ale młody miał uprząż i był połączony liną z ojcem - taki szczegół :-)
No ale dwójka dzieciaków to więcej niż jeden ;-)

_________________
Flickr


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lut 14, 2013 5:32 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 10, 2012 10:44 pm
Posty: 218
Lokalizacja: Wrocław
można iść jeszcze na Wrota Chałubińskiego


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lut 14, 2013 5:55 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So wrz 17, 2011 5:28 pm
Posty: 1479
Lokalizacja: Kraków NH
Stefan 1856 napisał(a):
Ale ja mówie o wyjściu z dziećmi 10 i 13 lat,

A może Zawrat od Piątki?

_________________
"Ludzie przeważnie nie są źli. Po prostu czasem dają się porwać jakiejś idei"
Moje pstryki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lut 14, 2013 7:37 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn sie 20, 2012 9:47 pm
Posty: 2380
Lokalizacja: Kraków
K_ napisał(a):
No ale dwójka dzieciaków to więcej niż jeden ;-)

Dokładnie. I ta pozornie niewielka róznica liczebna jest kluczowa. Patrzysz na jedno a drugie włazi na mine. Z jednym nie dygałbym na Świnice i Zawrat. Na Rohaczach widziałem dziecko rozmiaru mojej córki, śmigało po łańcuchu bez cykora, ale tam było 1:1. Na Małej Wysokiej to samo, familiada wręcz.
Wrota mam w opcji na trasie szpiglasowej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N lut 17, 2013 9:37 am 
Nowy

Dołączył(a): N lut 17, 2013 9:26 am
Posty: 6
Witam koleżanki i kolegów. Dwa lata temu pierwszy raz byłem w polskich tatrach i od razu się w nich zakochałem. Pierwsze moje góry które zdobyłem to Giewont, Kopa Kondracka, Kasprowy i oczywiście wejście na Morskie Oko. W zeszłym roku nie byłem bo żona była w ciąży a ja mam od siebie 500km i nie dałem rady jechać. W tym roku się wybieram w sierpniu z żoną córeczką i znajomymi też z dzieckiem. Jedziemy na ok 10 dni i proszę o jakieś porady co do szlaków dla takiego amatora jak ja. W planach mam z 2-3 wyjścia w góry tylko z kolegą więc mogą to być szlaki bardziej wymagające. Ale chce też zabrać moje dziewczyny do jakichś dolin. Córka będzie miała roczek więc muszą to być łatwe wyjścia. Z góry dzięki za porady.

Pozdrawiam
Marcin


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N lut 17, 2013 12:51 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 17, 2008 9:44 pm
Posty: 969
Lokalizacja: Łódź
z dzieckiem tutaj masz temat: http://forum.turystyka-gorska.pl/viewtopic.php?t=1554
takie pytania tutaj: http://forum.turystyka-gorska.pl/viewtopic.php?f=4&t=4020
nie wiem jak z ekspozycją np. Kościelec w Gąsienicowej, Chochołowska wejście na Grzesia i na Wołowiec, przejście przez Krzyżne, Czerwony Wierchy


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N lut 17, 2013 12:53 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
Cześć

Wszystkie dolinki typu Chochołowska, Kościeliska , Białego możesz wybrać też słowackie Dolina Białki /zalecałbym ubezpieczenie/
3 wyjścia wymagające mozesz Wołowiec, drugie Czerwone Wierchy, trzecie Kozi Wierch od piątki no chyba że nie masz problemów z ekspozycją to mozesz od Hali Gąsienicowej przez Kozią Przełęcz i zejście do piątki.

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2120 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43 ... 71  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot], Google [Bot] i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL