Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 3:17 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 243 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz cze 25, 2015 8:02 am 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
Odnosząc się do wjazdu autokarem do Morskiego Oka.

Moim skromnym zdaniem taki szum się zrobił, bo wjechał autokar.
Jak już musieli wjechać - mogli to zrobić bardziej dyskretnie, np. kilkoma busami z logo TPN.
Sama uczestniczyłam w imprezie, gdzie część uczestników (chodzących o kulach) wwieziono busikiem do Morskiego Oka i nikt się nie czepiał.

To dla TPN był bardzo poważny błąd "marketingowy" i strzał we własne kolano.
Jeżeli ktoś dużo mówi o ochronie przyrody to powinien sam dawać przykład.
A dyrekcja Parku powinna sobie zdawać sprawę z tego, że jest cały czas na cenzurowanym.

Tak na prawdę to wjazd jednego autokaru zrobi bardzo niewielką szkodę w środowisku, zapewne mniejszą niż gdyby ci sami goście wjechali za zezwoleniem busami, lub własnymi samochodami.
Ale liczy się właśnie efekt wizerunkowy (jak u polityków) i tutaj dyrekcja TPN bardzo sobie zaszkodziła.

_________________
-------------------------------------------------
Studenckie Koło Przewodników Górskich "Harnasie" w Gliwicach zaprasza na kurs przewodnicki :)
http://www.skpg.gliwice.pl/kurs/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz cze 25, 2015 8:25 am 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
Basia Z. napisał(a):
ub własnymi samochodami.



Tylko tych samochodów lokalnych wjeżdza coraz to więcej.
Co raz to częściej przewodnicy wjeżdżają a potem z klientami dreptają w góry.

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz cze 25, 2015 8:28 am 
Kombatant

Dołączył(a): Wt gru 16, 2014 12:33 pm
Posty: 379
.


Ostatnio edytowano Pt mar 24, 2017 3:24 pm przez mazeno, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz cze 25, 2015 9:27 am 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
Komentarz z TP:
Cytuj:
Pseudonim: NNC 2015-06-25 09:08:58
W TPN robią jeszcze gorsze przekręty. Na przykład dają pozwolenia na wchodzenie do ścisłego rezerwatu swoim znajomym w celu robienia zdjęć. Mam to udokumentowane. Zgłoszę w tej sprawie skargę do ministerstwa. Tylko niech się zmieni władza. Bo teraz temu "lizidupkowi" krzywdy nie zrobię.

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz cze 25, 2015 10:11 am 
Kombatant

Dołączył(a): Wt gru 16, 2014 12:33 pm
Posty: 379
.


Ostatnio edytowano Pt mar 24, 2017 3:24 pm przez mazeno, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz cze 25, 2015 11:35 am 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
mazeno napisał(a):
tylko naduzywanie wladzy.
powinna sie tym zajac prokuratura.



Jakby przyjrzał się pracy TPN to prokuratura powinna tam co chwila siedzieć.

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz cze 25, 2015 4:41 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 07, 2008 11:33 am
Posty: 6314
Basia Z. napisał(a):
Moim skromnym zdaniem taki szum się zrobił, bo wjechał autokar.
Jak już musieli wjechać - mogli to zrobić bardziej dyskretnie, np. kilkoma busami z logo TPN.
Sama uczestniczyłam w imprezie, gdzie część uczestników (chodzących o kulach) wwieziono busikiem do Morskiego Oka i nikt się nie czepiał.

Szum "się nie zrobił". Szum został zrobiony, przez konkretną osobę, która zresztą ów szum zapowiedziała - dzwoniąc bezpośrednio do dyrekcji.
Basiu - jeśli chcesz mogę na prywatną pocztę wysłać Ci relację :)

TPN nie ma kilku busów z logo - ma kilka samochodów transportowych, przystosowanych do przewożenia towarów. Nie wiem ile ma "busów" - ale z pewnością nie wystarczyłoby dla chętnych. :) Zresztą - przy ostatniej oficjalnej wizycie w Morskim Oku (bodaj to byli jacyś przedstawiciele NATO, kawalkada kilku busów została "opisana" z jeszcze większym oburzeniem... Z tego co wiem i takie rozwiązanie było rozpatrywane.
Basia Z. napisał(a):
A dyrekcja Parku powinna sobie zdawać sprawę z tego, że jest cały czas na cenzurowanym.

Świetnie sobie z tego zdaje sprawę. :)

raffi79. napisał(a):
Co raz to częściej przewodnicy wjeżdżają a potem z klientami dreptają w góry.

Kto wydaje tym przewodnikom zezwolenia? Jeśli widzisz taką sytuację masz - nie prawo - a obowiązek zatrzymania pojazdu nieoznakowanego logo TPN i poproszenie o okazanie stosownego zezwolenia. Zresztą - zezwolenie ma być wyłożone w widocznym miejscu.

mazeno napisał(a):
ze twoja postawa w sprawach tpn-u to postawa wynikajaca z uzaleznienia finansowego, co zupelnie eliminuje twoj obiektywizm:

Mało się znamy, a Ty tyle już o mnie wiesz...
Ponieważ to ja jestem bezwzględnie inteligentny, a nie Ty - spróbuj może wytłumaczyć innym na jakiej podstawie wykoncypowałeś jakiekolwiek moje uzależnienie finansowe od TPN.??? I to - jak poczytasz uważniej to co napisane jest na stronie, do której połączenie podałeś - od ponad 30 lat...

Skądinąd - ciekaw jestem co oznacza według Ciebie "moja postawa w sprawach TPN-u" - zwłaszcza, że nie wyrażałem tej postawy publicznie - nawet w tej dyskusji. To, że uważam, iż uzasadnienie chęci uzyskania zezwolenia na chodzenie poza szlakami "byciem pasjonatem" i chęcią pójścia w te miejsca, w które inni nie mogą - za uzasadnienie mało przekonywujące - to nie jest żadna "postawa w sprawach TPN" :)

ATPO - rozumiem, że żale, które kilka osób tu wylewa na TPN, czy na konkretne osoby to czyste, obiektywne i obywatelskie postawy... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

pozdrawiam
gb 8)
ps
raffi79. napisał(a):
Jakby przyjrzał się pracy TPN to prokuratura powinna tam co chwila siedzieć.

Skoro Ty się przyglądałeś i tak uważasz - to czemu nie zgłosiłeś tego do prokuratury? Można i anonimowo...

_________________
wszystko już było - ergo: nie panikuj
http://jaskiniar.blogspot.com/
http://puzzlepamieci.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz cze 25, 2015 5:02 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Wt gru 16, 2014 12:33 pm
Posty: 379
.


Ostatnio edytowano Pt mar 24, 2017 3:23 pm przez mazeno, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz cze 25, 2015 5:34 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 07, 2008 11:33 am
Posty: 6314
mazeno napisał(a):
nie trzeba byc "bezwzglednie inteligentnym":

twoja pensja zalezy od dorobku naukowego.
twoj dorobek naukowy zalezy od pozwolen wydawanych przez tpn.

ergo:
w kwestii wypowiadania sie na temat funkcjonowania turystyki/wspinania etc. w parku jestes zupelnie niewiarygodny.

Moja pensja - jako pracownika państwowej uczelni nie zależy od dorobku naukowego.
Mój dorobek naukowy nie zależy od pozwoleń wydawanych przez TPN.

Nie wypowiadam się na temat funkcjonowania turystyki/wspinania - a na temat w jaki sposób realizować ustawę o ochronie środowiska - w zakresie działania parku narodowego.

Nie mam zamiaru dopytywać się Ciebie - czy też któregokolwiek z innych dyskutantów - jak udowodni swoją "wiarygodność" w tym zakresie :)
Oczywiście - tego typu insynuacje, różne zagrania "wicie-rozumicie" - są stare jak Świat.
Na mnie nie robią najmniejszego wrażenia :)

serdecznie pozdrawiam wiarygodnych i obiektywnych :)
gb 8)

_________________
wszystko już było - ergo: nie panikuj
http://jaskiniar.blogspot.com/
http://puzzlepamieci.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz cze 25, 2015 8:18 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Wt gru 16, 2014 12:33 pm
Posty: 379
.


Ostatnio edytowano Pt mar 24, 2017 3:23 pm przez mazeno, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt cze 26, 2015 12:02 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 07, 2008 11:33 am
Posty: 6314
mazeno napisał(a):
wysokosc zarobkow traktuje dlugodystansowo, to nie hurtownia motoryzacyjna czy sklep obuwniczy, zeby szef zmienial pensje z tygodnia na tydzien w zaleznosci od obrotu.
przecie dr hab. nie zarabia mniej niz zwykly mgr.
a twoje kontakty z parkiem to rowniez nie ostatni tydzien, nie?
no.

Bez względu czy traktować wysokość zarobków długo- czy krótkofalowo - związana jest ona (ta wysokość) głównie z realizacją pensum dydaktycznego.
W kwestii zarobków/wynagrodzenia za pracę na uczelni moje kontakty z TPN nigdy nie miały bezpośredniego przełożenia. Wręcz przeciwnie - spora część tych kontaktów (związana choćby z finansowaniem przejazdu, noclegami, wyżywieniem podczas pobytu w terenie) wymagała "dokładania" - właśnie z tych zarobków.

mazeno napisał(a):
he, he, chcialbym widziec twoj dorobek bez wejscia do parku - i nie mowie tu o dostepnych szlakach.
daruj sobie wciskanie kitu, bo za chwile uslysze, ze ty nic wspolnego z parkiem nie masz, ale to absolutnie nic.

Przejawem wyjątkowej dziecinności jest głoszenie teorii typu: "chciałbym widzieć coś, gdyby coś zaszło lub nie".
Nie znasz całości mojego dorobku naukowego, poza tym mylisz dorobek naukowy z możliwością prowadzenia badań.
Nie widzę poza tym żadnych powodów, dla których możesz mnie obrażać, sugerując, że gdybym zajmował się - jako główną dziedziną zainteresowań zawodowych - czymś innym, to mój dorobek byłby inny (w domyśle - mniejszy/słabszy). To pogląd absolutnie nie do zweryfikowania...

Nie usiłuj "wmawiać" swoim kontr-dyskutantom czegoś, czego ani nie mówili/pisali, ani tego czego się "spodziewasz" usłyszeć /przeczytać w przyszłości.
Nie bardzo rozumiem dlaczego miałbym twierdzić, że "nie mam nic wspólnego z parkiem". Pozostaje oczywiście do określenia co Ty, oraz co ja rozumiemy pod stwierdzeniami: "coś wspólnego" oraz "park" - ale to zupełnie inna historia :)

mazeno napisał(a):
realizowac ustawe, a nie rzeczywiscie chronic przyrode.
w tym kontekscie jestes zwyklym urzednikiem, a nie naukowcem.

:) Kolejny przykład na brak argumentów w dyskusji - sięganie do "czepiania się zwrotów". Oczywiście "rzeczywista ochrona przyrody" to krytykowanie - bezmyślne - działań administracji parkowych.
Może - choć na jednym, dwóch przykładach, najlepiej realnych do realizacji działań - zechciałbyś przedstawić Twoją wizję "rzeczywistej ochrony przyrody". To może być bardzo cenne - nawet dla "zwykłych urzędników"

ATNM - czy według Ciebie coś co nazywane jest bardzo chętnie "ochroną przyrody" - to nauka, dział nauki, kwestia ustalenia pewnych zasad i ich egzekucji? Co Ty rozumiesz pod tym określeniem?

pozdrawiam
gb 8)

_________________
wszystko już było - ergo: nie panikuj
http://jaskiniar.blogspot.com/
http://puzzlepamieci.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt cze 26, 2015 12:43 am 
Kombatant

Dołączył(a): Wt gru 16, 2014 12:33 pm
Posty: 379
.


Ostatnio edytowano Pt mar 24, 2017 3:23 pm przez mazeno, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt cze 26, 2015 6:58 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 07, 2008 11:33 am
Posty: 6314
mazeno napisał(a):
nie da sie robic badan w parku bez zezwolenia. i tu jestes od parku w pelni uzalezniony.
a wiec jako oponent z pozoru obiektywny - zupelnie niewiarygodny.

:)
Da się - zezwolenie, tak naprawdę wymagane jest wyłącznie po to, by mieć komfort psychiczny w czasie, gdy przebywa się poza szlakiem. No i gdy - ewentualnie - badanie/pomiar/obserwacja wymaga użycia sprzętu o większych gabarytach. Ja akurat uważam, że psim obowiązkiem korzystającego z czyjegoś terenu jest poinformowanie o prowadzonej działalności - ale znam liczne przykłady działań, o których Park - jako instytucja - nie jest informowany.
W kwestii wiarygodności - cóż....
To czy jestem wiarygodny czy nie w rozmowie na temat, którym zajmuję się od ponad trzydziestu lat dla anonima w sieci internetowej - nie stanowi dla mnie żadnego problemu. Możesz za każdym razem to pisać - wychodząc zapewne z założenia, że bzdura powtórzona wiele razy nabiera dla niektórych cech prawdy. :)
mazeno napisał(a):
pierwsze z drugiego wynika.

Badania - jakiekolwiek - pozwalają jedynie (i aż) na zebranie informacji na temat jakiegoś zjawiska, procesu, obiektu. Później następuje interpretacja tych obserwacji, jeszcze później ujęcie ich w formie wniosków, opinii, opisanie. No i weryfikacja - zarówno w czasie jak i w zakresie powtarzalności wyników lub/i prognozowania. A na końcu to wszystko - oceniane przez innych "staje się" czymś co w odniesieniu do konkretnej osoby - czy też grupy lub instytucji - nazywa się potocznie "dorobkiem naukowym". Nie wiem w jakim zakresie/w jakiej tematyce prowadzisz badania - ale takie oczywiste oczywistości powinieneś wiedzieć wdając się w tego typu rozmowę. Skoro nie rozumiesz - stajesz się mało wiarygodny w swoich ocenach dotyczących wiarygodności innych...

mazeno napisał(a):
po prostu musialbys sie zajac czyms innym, gdybys nie mial dostepu do parku. nie da sie badac zaby nie posiadajac zaby. a ze twoje zainteresowania skierowaly cie do parku i padly na podatny grunt

Już raz pisałem. Znamy się tak krótko, a Ty tyle o mnie wiesz :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
I nawet wiesz, że moje zainteresowania "padły na podatny grunt" :)
Poniekąd masz rację - grunt był na tyle przyjazny, że od trzydziestu lat "owocuję" :) Zazdrościsz???

mazeno napisał(a):
moja wizja tu nie maja nic do rzeczy - to wladza (tutaj: urzednicy parku) lamie przepisy, ktore sama ustanowila (exemplum ostatnie: wjazd autokaru do moka). a ty ja chcesz usprawiedliwiac - jednoczesnie bedac niewiarygodnym, bo od niej zalezysz.

Najprawdopodobniej masz rację. Brak wizji faktycznie nie ma nic do rzeczy - w sumie to najprostsza metoda, ostatnio bardzo modna :). Wystarczy coś głośno, mało kulturalnie, jednostronnie skrytykować - oczywiście publicznie "poza oczami" krytykowanych - by stać się "sprawiedliwym" :)
Nie chcę nikogo usprawiedliwiać, zwłaszcza, że kwestia wjazdu autobusu pojawiła się - raczej - jako wątek poboczny w całej tej dyskusji.
Nie znasz przepisów, które twierdzisz, że ktoś inny łamie. Jakiś czas temu w internecie (ale i nie tylko w tym medium) krążyła historia o jakiejś gminnej straży (czy innej instytucji odpowiedzialnej za "porządek"), która to straż wysłała mandat za przekroczenie prędkości (z fotoradaru) do kierowcy karetki pogotowia jadącej na sygnale (co było widać na zdjęciu). Zachowujesz się mniej więcej jak ci strażnicy. :)

pozdrawiam
gb 8)

_________________
wszystko już było - ergo: nie panikuj
http://jaskiniar.blogspot.com/
http://puzzlepamieci.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt cze 26, 2015 8:26 am 
Kombatant

Dołączył(a): Wt gru 16, 2014 12:33 pm
Posty: 379
.


Ostatnio edytowano Pt mar 24, 2017 3:23 pm przez mazeno, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt cze 26, 2015 10:04 am 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
Mamy szpiega który pracuje dla TPN
http://nauka.tpn.pl/badania/profil/49/grzegorz-barczyk

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt cze 26, 2015 11:48 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 25, 2007 9:48 am
Posty: 7564
raffi79. napisał(a):
Mamy szpiega który pracuje dla TPN

Mamy (zasłużonego dla rozwoju forum i jego wartości merytorycznej, skądinąd) użytkownika, któremu zdarza się pewnie współpracować z Parkiem lub pracować na zlecenie Parku, ale najczęściej po prostu pracować na terenie Parku. Co nie jest zresztą tajemnicą - przynajmniej dla użytkowników orientujących się mniej więcej, kto pisze pod nickiem "gb" bądź znających w zarysie jego dorobek naukowy - dla Was (mazeno, raffi) pewnie w szczególności.
Żaden "szpieg", żadne "pracuje dla TPN". Bo to sugeruje, jakby w osobie gb faktycznie "szpiegował" nas przedstawiciel co najmniej Straży Parku. A przecież to ogólnodostępne forum, każdy może poczytać i to bez rejestracji, nie trzeba "szpiegować".
To tak na marginesie i tak, jak ja to widzę. Dlaczego się udzielam? Ponieważ jakoś tak wsiedliście na tego gb, że postanowiłem napisać kilka słów ad vocem. Po prostu od zawsze nie lubię upubliczniania prywatnych danych czy prywatnej korespondencji (pamiętne przypadki na forum), wyciągania tego kto gdzie pracuje, dla kogo, może jeszcze kiedy i za ile? Z całym szacunkiem dla wszystkich powyższych adwersarzy. :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt cze 26, 2015 12:00 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Wt gru 16, 2014 12:33 pm
Posty: 379
.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Ostatnio edytowano Pt mar 24, 2017 6:48 pm przez mazeno, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt cze 26, 2015 12:03 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
leppy napisał(a):
wyciągania tego kto gdzie pracuje, dla kogo, może jeszcze


Skoro dana osoba/ nie mówię tylko GB/ wrzuca na FB, Picase czy swoja stronę gdzie pracuje, studiuje i inne rzeczy nie widzę nic złego umieszczenia tej informacji na forum.


leppy napisał(a):
Bo to sugeruje, jakby faktycznie "szpiegował


Nie jesteś pewny tej informacji. Ja nic nie zarzucam GB żebyś nie zrozumiał źle.
Wielokrotnie już słyszłem różne pomysły "Panów" z TPN

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt cze 26, 2015 12:19 pm 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4266
Lokalizacja: Łódź
raffi79. napisał(a):
Nie jesteś pewny tej informacji.
Wielokrotnie już słyszłem różne pomysły "Panów" z TPN


Rafi to forum może czytać K A Ż D Y.

Również niezalogowani "Panowie z TPN"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt cze 26, 2015 12:21 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 25, 2007 9:48 am
Posty: 7564
mazeno napisał(a):
w przeciwienstwie do ciebie (chyba ze czegos nie zauwazylem)

Akurat ja bardzo cenię sobie pewną anonimowość, którą daje internet. W sensie - nie muszę / nie chcę mieć swoich danych w stopce. Przy czym oczywiście danych tych się nie wstydzę i nie boję ujawnić, a wielu forumowiczów (w tym Rafał) zna mnie osobiście, lepiej lub gorzej. :) Pozdrawiam!

raffi79. napisał(a):
Skoro dana osoba/ nie mówię tylko GB/ wrzuca na FB, Picase czy swoja stronę gdzie pracuje, studiuje i inne rzeczy nie widzę nic złego umieszczenia tej informacji na forum.

Rozumiem całkowicie, jednak ja właśnie jakoś mimo wszystko widzę. Przykład (nie dotyczący gb, który faktycznie sam podaje swoje dane w stopce) - profil danego użytkownika na FB czy Pisasie jest przeznaczony wyłącznie dla znajomych, a nie dla "ogółu", więc wrzutka danych na ogólne forum niekoniecznie jest wskazana z punktu widzenia tego użytkownika. Aczkolwiek chętnie przyznaję, że jestem jakoś dziwnie wręcz przewrażliwiony na tym punkcie. Jednak wyżej odezwałem się na Twojego "szpiega pracującego dla TPN", jakoś tak na mnie zadziałał ten tekst. Już żałuję, ponieważ nie mam czasu ani ochoty na przerzucanie się teraz postami (widzę, że np. mazeno ją ma) - było trzymać się zasady "niepytany milczy". :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt cze 26, 2015 12:29 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Wt gru 16, 2014 12:33 pm
Posty: 379
.


Ostatnio edytowano Pt mar 24, 2017 3:22 pm przez mazeno, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt cze 26, 2015 5:32 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 07, 2008 11:33 am
Posty: 6314
mazeno napisał(a):
szpieg, nie szpieg, bez przesady z tym lapaniem za slowka.
po prostu: jako "uzalezniony" od parku - dla nas zupelnie niewiarygodny.

Ciekawe jakim mianem określasz kogoś kto "zdemaskował szpiega TPN na forum górskim"? Kontrszpieg? Kontrwywiadowca? :mrgreen:
Na temat tego, czy akurat Ty (czy kto inny) uznaje mnie za "wiarygodnego" lub "zupełnie niewiarygodnego" - już raz pisałem. Powtarzał nie będę, mogę jedynie uzupełnić, że nikt Twojej wiarygodności nadal nie weryfikuje :) No poza Tobą samym :)

raffi79. napisał(a):
Mamy szpiega który pracuje dla TPN

Z tego co mi wiadomo, TPN nie prowadzi działalności wywiadowczej, szpiegów nie zatrudnia. Skądinąd - jeśli jawna informacja o tym, że ktoś współpracuje z kimś - wzbudza w Tobie skojarzenia o "szpiegostwie" - powinieneś się poważnie zastanowić czy aby na pewno już jesteś na tyle duży i rozumny, by brać udział w rozmowach ludzi dorosłych. Szpieg - raczej nie ujawnia swoich mocodawców :)

Faktycznie kilka razy "pracowałem" dla TPN (na zasadzie wykonania opinii czy współpracy przy jakiś projektach realizowanych przez Park) - ale generalnie to raczej pracuję dla zupełnie innej instytucji. Również państwowej.

I jeszcze jedno - wiele osób "pracuje" dla TPN. Także Ty - prezentując publicznie swoje poglądy na różne tematy związane z funkcjonowaniem parku. Możesz być z siebie dumny :)

pozdrawiam
gb 8)

_________________
wszystko już było - ergo: nie panikuj
http://jaskiniar.blogspot.com/
http://puzzlepamieci.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt cze 26, 2015 5:44 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Wt gru 16, 2014 12:33 pm
Posty: 379
.


Ostatnio edytowano Pt mar 24, 2017 3:20 pm przez mazeno, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt cze 26, 2015 5:48 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 07, 2008 11:33 am
Posty: 6314
leppy napisał(a):
Dlaczego się udzielam? Ponieważ jakoś tak wsiedliście na tego gb, że postanowiłem napisać kilka słów ad vocem.

Serdeczne dzięki :)


Koledzy "wsiedli" na mnie zapewne z nudów i z troski o ochronę Tatr. :)
Też się zastanawiałem czemuż kol. Mazeno tak pilnie i z takim zaangażowaniem chce mnie przekonać iż w sprawie działań dotyczących ochrony Tatr jestem dla Niego niezbyt wiarygodny.
Pewne światło na misję, którą realizują może rzucić wyjaśnienie przyczyn dla których - zwłaszcza kol. Mazeno używa w swoich wypowiedziach liczby mnogiej:
mazeno napisał(a):
dla nas zupelnie niewiarygodny.


Pluralis maiestatis? no, no...
Za dawnych, socjalistycznych czasów do kogoś, kto w ten sposób się odzywał do innych bardzo często się zwracano z ostrzeżeniem:
"przestań mówić o sobie per "my", bo jeszcze towarzyszem partyjnym zostaniesz". No ale teraz należenie do partii, zwłaszcza niektórych - to rzecz cenna. Może kol. Mazeno trenuje, się przyzwyczaja?


pozdrawiam
gb 8)

_________________
wszystko już było - ergo: nie panikuj
http://jaskiniar.blogspot.com/
http://puzzlepamieci.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt cze 26, 2015 6:00 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 07, 2008 11:33 am
Posty: 6314
mazeno napisał(a):
> Ciekawe jakim mianem określasz kogoś kto "zdemaskował szpiega
teraz to ci napisze, zes cwok - ja cie szpiegiem nie nazwalem.

> Twojej wiarygodności nadal nie weryfikuje
moja wiarygodnosc nijak sie ma - ja nie stoje ani "za parkiem", ani za "pezeta", ani za "pzpn", ani za "krritv" ani za kimkolwiek.
mazeniak reprezentuje tylko stanowisko mazeniaka.

a to ty tu bronisz parku "niby obiektywnie" - a po prawdzie lizesz reke, ktora karmi.

Cóż - ćwok, to ćwok. Skoro piszesz, że nie nazwałeś mnie szpiegiem
mazeno napisał(a):
szpieg, nie szpieg, bez przesady z tym lapaniem za slowka

to zapewne mnie tak nie nazwałeś. Z faktami nie należy dyskutować. A ta wypowiedź, której fragment zacytowałem mnie nie dotyczyła :)

Ty reprezentujesz wyłącznie siebie, za nikim nie stoisz. Skoro jednak ktoś inny - w tej dyskusji reprezentujący tak jak i Ty wyłącznie siebie - ma na jakiś temat odmienne od Twojego zdanie, to - automatycznie - nie jest to jego zdanie, tylko "reprezentowanie" zdania/poglądów Parku. I w dodatku - w bardzo prymitywnie podły sposób - usiłujesz "udowodnić", że pogląd przeciwny Twojemu - jest prezentowany głównie z powodu (domniemanej przez Ciebie) zależności pomiędzy prezentującym a instytucją. Żeby było jeszcze ciekawiej - Ty własnego zdania nie prezentujesz, tak więc wiadomo jedynie tyle, że dla Ciebie ktoś kto prezentuje - na jakiś temat - poglądy podobne do przedstawianych przez Park (jako instytucję działającą w oparciu o ustawowe założenia prawne) - jest "niewiarygodny" i godzien potępienia.
---
porzucę na chwilę wesołkowaty ton naszych wypowiedzi: ogarnij się chłopie, pomyśl, przeczytaj ten wątek od początku i pomyśl ponownie.
---
Koniec przerwy :)
serdecznie pozdrawiam
gb 8)
ps
ale tak w ogóle - nie masz się czym przejmować. Ponieważ - co podkreśliłeś - nie "stoisz za nikim" - to sprawa wiarygodności staje się nieistotna :)

_________________
wszystko już było - ergo: nie panikuj
http://jaskiniar.blogspot.com/
http://puzzlepamieci.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt cze 26, 2015 6:13 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Wt gru 16, 2014 12:33 pm
Posty: 379
.


Ostatnio edytowano Pt mar 24, 2017 3:20 pm przez mazeno, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt cze 26, 2015 6:26 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt wrz 02, 2014 7:06 pm
Posty: 699
Lokalizacja: Llanfairpwllgwyngyllgogerychwy- rndrobwllllantysiliogogogoch
Mazeno, piszesz stanowczo o Gb, że jest zupełnie niewiarygodny w kwestii oceny polityki ochronnej TPN-u. Chciałbym spytać - czy opierasz tę ocenę na takim rozumowaniu:
(i) Badania i kariera Gb zależą od pozwoleń wydawanych przez TPN; zatem
(ii) Gb zależy na uzyskiwaniu pozwoleń od TPN-u na badania. Jednak
(iii) TPN nie wyda pozwolenia (lub będzie to utrudniać) Gb na badania, gdy ten nie będzie popierał polityki TPN-u, gdy będzie jawnie wobec niej krytyczny. Toteż
(iv) jeśli Gb zależy na badaniach i karierze, musi (czy też - będzie) popiepierać politykę TPN. Dodatkowo
(v) nie ma innych względów, które nakazują Gb popierać politykę TPN-u. A skoro tak,
(vi) Gb jest nawiarygodny w kwestii oceny polityki TPN-u, jak każdy, kto popiera TPN z takich osobistych, czy też merkantylnych względów?
Jeśli tak, to zastanawia mnie uzasadnienie przesłanki (iii) - czy znany jest przypadek kogoś, komu TPN - ze względu na tego kogoś krytykę tej instytucji - utrudniałby badania naukowe?

_________________
Zob za zob, glavo za glavo,
Zob za zob, na divjo zabavo!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt cze 26, 2015 6:54 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 07, 2008 11:33 am
Posty: 6314
mazeno napisał(a):
nie rozumiesz znaczenia slowa "niewiarygodny".
moze i to sa twoje poglady, ale ze zalezysz (twoja praca) od parku, to w efekcie wypowiadasz je wlasnie w imieniu parku.

Masz rację. Zechcesz wytłumaczyć w jakim kontekście używałeś zatem określenia "niewiarygodny".
Zwłaszcza, że dosyć wyraźnie napisałem, iż Twoja teza: (praca gb (także w domyśle: dorobek naukowy) - zależy do Parku) jest nic nie warta.

1. dyskusja dotyczy (w chwili obecnej) kwestii sposobów, metod ograniczania ruchu turystycznego - z bocznym wątkiem dotyczącym indywidualnego żalu jednego z dyskutantów z racji nie uzyskania zgody na rozwijanie "pasji" pt. "mały ruch pozaszlakowy"
2. w jaki sposób kolejne - poprzednie - dyrekcje Parku mogły uzależniać zezwolenie na badania od stosunku proszących o te zezwolenia do tego problemu - dalibóg nie potrafię sobie wyobrazić.
3. nie masz najmniejszego pojęcia jakie (i czy w ogóle) prowadzę obecnie badania na terenie TPN, czy występowałem czy nie o zezwolenie na poruszanie się poza szlakiem...
4. poglądy, które prezentuję mogą być zbliżone, podobne, przeciwne do poglądów prezentowanych w oficjalnych wypowiedziach przedstawicieli TPN, czy też do poglądów prezentowanych oficjalnie w środkach masowego przekazu - ale twierdzenie, że "wypowiadam je w imieniu Parku" - dosyć jednoznacznie wskazuje na braki w logicznym myśleniu.

Zombi (gavagai) napisał(a):
czy znany jest przypadek kogoś, komu TPN - ze względu na tego kogoś krytykę tej instytucji - utrudniałby badania naukowe?

Być może Koledzy, którzy prezentują wybitnie krytyczny stosunek do działań - dawnej i obecnej - administracji Parku takie przypadki znają. Być może nawet się podzielą takimi informacjami. :) Choć pytanie było nie do mnie, no i jestem "niewiarygodny" - to napiszę tak:
Znam wiele przypadków, gdy - z różnych, ale zawsze merytorycznych (powtórzę: merytorycznych) przyczyn odmówiono wydania zezwolenia na prowadzenie badań inwazyjnych w obszarach ogólnie dostępnych, bądź w rejonach znajdujących się poza szlakami.
[na marginesie - mnie również dotknęły kilka razy takie "restrykcje" - koniec marginesu]
Jednak utożsamianie odmowy wydania zezwolenia na poruszanie się poza szlakiem w celu wykonania jakiś badań (mam na myśli badania bezinwazyjne lub mało-inwazyjne) - z utrudnianiem badań, czy zakazem prowadzenia takowych - nie ma racji bytu.
Współcześnie - z wielu powodów (między innymi dlatego, by uniknąć podejrzeń o faworyzowanie lub sekowanie kogoś) - zgłaszanie projektowanych badań (często połączone z wnioskiem o zezwolenie) odbywa się w dokładnie opisany sposób.
Zapewne wyobrażenie o podejściu typu "on nas skrytykował, to teraz my mu pokażemy" - jest bliskie niektórym dyskutującym (być może w dzieciństwie oglądali film "Co mi zrobisz jak mnie złapiesz...") - ale zwłaszcza obecnie - dosyć trudno jest takie działania prowadzić.
Choć przyznam, że jest to pociągające czasem :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

pozdrawiam
gb 8)

_________________
wszystko już było - ergo: nie panikuj
http://jaskiniar.blogspot.com/
http://puzzlepamieci.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt cze 26, 2015 7:13 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Wt gru 16, 2014 12:33 pm
Posty: 379
.


Ostatnio edytowano Pt mar 24, 2017 3:20 pm przez mazeno, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt cze 26, 2015 9:39 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 07, 2008 11:33 am
Posty: 6314
mazeno napisał(a):
o jest moja teza:
twoje stanowisko na forum w sprawie dzialan parku jest zalezne od parku, wiec nieobiektywne, wiec jako takie niewiarygodne.

Teza jak to teza - samo jej wygłoszenie/przedstawienie nie implikuje prawdziwości.
(nawet pogrubioną czcionką)
Należy udowodnić :)

Zwłaszcza tę zależność... :)

pozdrawiam
gb 8)
ps
ponieważ Twoje stanowisko na tym Forum w sprawie działań parku wynika z osobistych uprzedzeń - być może słuszne byłoby postawienie tezy, że jest (to stanowisko): a) nieobiektywne; b) tendencyjne - ergo - niewiarygodne.
Ponieważ jednak "chronisz swoją prywatność" - między innymi nie artykułując swojego stanowiska, udowodnienie takiej tezy byłoby trudne, oparte wyłącznie o domniemanie i analogię, zatem stawianie takiej tezy nie ma sensu :)

_________________
wszystko już było - ergo: nie panikuj
http://jaskiniar.blogspot.com/
http://puzzlepamieci.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 243 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 40 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL