Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz cze 06, 2024 10:54 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 571 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 20  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 14, 2005 10:32 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pn paź 24, 2005 10:07 pm
Posty: 877
piomic napisał(a):
Przyznaj się: jak idziesz ze szpejem, ile razy ktoś cię sprawdzał?


nikt... zreszta nie o to mi chodzilo; mowilem o umiejetnosciach i pomysle wiazania sie z osoba blizej nieznana (niesprawdzona)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 14, 2005 10:36 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
Na Uszbie się tak związali...

_________________
Pamiętasz co obiecywała?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 14, 2005 10:38 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pn paź 24, 2005 10:07 pm
Posty: 877
piomic napisał(a):
Na Uszbie się tak związali...


ja tego nie potepiam; ale mialbym pewne watpliwosci :) poza tym to zalojenie czegos w taterkach jest milusim pomyslem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 14, 2005 10:41 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
Taa... Direta Mięgusza na przykład? Idzie zima, w sam raz!

_________________
Pamiętasz co obiecywała?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 14, 2005 10:44 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pn paź 24, 2005 10:07 pm
Posty: 877
piomic napisał(a):
Taa... Direta Mięgusza na przykład? Idzie zima, w sam raz!


za malo mam jeszcze sprzetu... :( ale dzis kupilem 10 srob lodowych!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 14, 2005 11:06 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 5:35 pm
Posty: 7568
Lokalizacja: z lasu
piomic napisał(a):
Ja jednak wolałbym mieć kogoś zaufanego na drugim końcu liny...
Wprawdzie jest Soloist, ale to nie to samo.


To trzeba się wiązać... I to tak na poważnie?
Jeśli chodzi o moje związki... to chyba wolę liczyć na siebie ;)

A teraz na poważnie - bo czasami sobie żartujemy - bardzo chętnie bym się wybrał na taki spacerek, a sam nie pójdę bo jestem zwierzem stadnym (zwłaszcza gdy idę w nieznane strony które mogą przewyższyć moje umiejętności).


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 14, 2005 11:09 pm 
Ja to do Mieguszy będę się przygotowywała przez najblizszy rok, żeby profanacji nie było :wink: Bo to przecie nie jest takie hop-siup :evil:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 14, 2005 11:14 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
Kaytek napisał(a):
To trzeba się wiązać...

Nie trzeba. Ale ja lubię :wink: .
Lina to przyjaciel, może ci pomóc w potrzebie.

_________________
Pamiętasz co obiecywała?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 15, 2005 12:20 am 
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt paź 18, 2005 6:21 pm
Posty: 5
Lokalizacja: Poznań
Witam! Przyznam, ze Mieguszowieckie robia wielkie wrazenie, chcialoby sie wejsc na nie wszystkie, jednak po zapoznaniu sie z drogami prowadzacymi na nie, doszedlem do wniosku ze jesli już, to moglbym spróbować wejścia na Czarny. Jest najłatwiejszy do wejscia(0+ z tego co wyczytałem), droga jest krótka, a jeśli sie okaze ze jest zbyt krucho mozna wrocić na przełecz pod chlopkiem. Pośredni i Wielki to już drogi (I).

Przegladajac ten watek nie da sie nie zauważyć ze czesc z Was jest juz dobrze lub bardzo dobrze obeznana z górkami.... Jednak są takze Ci którzy chcieliby (tak jak ja) wejsc kiedys na MSW a nie mają (tak jak ja) az tak wielkiego doświadczenia w chodzeniu pozaszlakowym.

Może warto byłoby najpierw pochodzić po czymś łatwiejszym, bezpieczniejszym ??? Mam tu na myśli wejscia na szczyty drogami których trudności nie są wyceniane na więcej niż (0+) których zdobycie nie wymaga użycia sprzętu, np Kiezmarski, Baranie Rogi, Zadni Kościelec...
Co o tym myslicie ? Czy ktoś byłby chetny by stworzyc "grupe B" łazików górskich ? :D (bo "A" to oczywiscie Ci co idą na MSW :D )

pozdrawiam i czekam na Wasze opinie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 15, 2005 12:30 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
Nie przesadzaj. 0+ to taki nierówny chodnik, I - ścieżka, II - wertepy. Od III zaczyna się wspinaczka. Ale lajtowa. Dopiero VI wymaga umiejętności.

_________________
Pamiętasz co obiecywała?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 15, 2005 1:29 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Wt lip 05, 2005 3:50 pm
Posty: 748
Piomic, wez to skasuj albo co... Ktos znajdzie sobie, ze uskok na Wyzniej Mieguszowieckiej to II i sie koncertowo zwali skros do WSH...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 15, 2005 8:43 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11089
Lokalizacja: Poznań
0+ to masz na Orlej

_________________
Tatrzańskie szlaki..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 15, 2005 8:50 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
tomek.l napisał(a):
0+ to masz na Orlej


Jakby nie patrzeć , jest tam nierówno :lol: :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 15, 2005 10:34 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 06, 2005 1:56 pm
Posty: 1388
Lokalizacja: Warszawa
Na kasprowy jest -3i1/4

_________________
http://www.jokerteem.fora.pl/

http://pl.youtube.com/watch?v=P6-fvNX_lFo


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 15, 2005 1:50 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 05, 2005 9:12 am
Posty: 6269
Lokalizacja: Warszawa/Skierniewice
Oto dwa najciekawsze warianty wejscia na MSP
Wariant A
To piękna i eksponowana droga, która wiedzie przez wszystkie trzy wierzchołki Mięguszowieckiego Szczytu Pośredniego. Skala trudności "I", czyli "nieco trudno". Czas przejścia: ok.1 godz.
Z przełęczy w górę ku pn.-zach., początkowo szeroką granią, a potem po jej lewej stronie na pierwszy występ spiętrzający się płytowymi skałami. Obchodzimy po lewej stronie niewielki ząb skalny i potem w prawo przez sześciometrową, dość stromą płytę na grani osiągamy najniższy wierzchołek naszego szczytu. Dalej ostrą krawędzią grani, miejscami zbaczając z niej, na środkowy wierzchołek i potem nieco w dół na przełączkę pod szerokim, bardzo stromym uskokiem głównego wierzchołka. Teraz kilka metrów w dół - na prawą stronę grani i trawers zachodzikiem do małej nyży zamkniętej w górze stromymi ściankami. Dalej wąską rysą kilka metrów wprost w górę, po czym gzymsem kilka metrów w prawo i w górę przez nastermane niepewne bloki na główny wierzchołek.
Wariant B
To droga wiodąca od strony południowej, znad Wielkiego Stawu Hińczowego. Skala trudności "I", czyli "nieco trudno". Czas przejścia: ok. 2 godz.
Znad pn.-wsch. brzegu Wielkiego Stawu Hińczowego trawiasto-usypistym zboczem aż do stóp skalistych stoków naszego szczytu. Przez dolny pas skał poprzez stopnie i krótkie rynny aż na szerokie, trawkami i piargiem pokryte zbocze, które ciągnie się w lewo i dalej przechodzi w zachód wznoszący się w skos w lewo przez pd.-zach. ścianę Mięguszowieckiego Szczytu Pośredniego. Po usypisku na lewą stronę tego zachodu i nim dalej w lewo w skos w górę. Zachód zwęża się coraz bardziej i minąwszy turnię szczytową głównego wierzchołka, osiąga pn.-zach. grań przy dużej trawiastej platformie. Jest tutaj zbudowany przez taterników murek z kamieni chroniący przed wiatrem. Teraz mamy do wyboru dwie drogi:
B 1 : Z platformy w prawo w górę stromą granią przez jej trzy stopnie, z których drugi (stroma, eksponowana płyta) jest najtrudniejszy, aż na wierzchołek.
B 2 : Wracamy się 15 m w dół zachodem i dalej w lewo na bardzo stromą, ale silnie spękaną ścianę, którą skośnie w prawo (trawersując w ekspozycji) aż do trawiastego żeberka. Teraz w górę i w prawo przez żeberko z odpękniętym blokiem na niezbyt stromą płytę. Po pęknięciu płyty skośnie w prawo w kilka chwil na główny wierzchołek.

Z tymi trudnosciami to ja bym powiedzial ze na Czarny i Posredni to jest prosciej niz na Orlej zdecydowanie..ale nie radze pchac sie tym jak to ktos powiedzila z grupy B lazikow..

Piomic dobra ta skala trudnisci podoba mi sie :)

Mi teraz marzy sie zimowe wejscie na MSW :)

_________________
Pozdrawiam
Jacek
Obrazek

___________
..Umiem być ciszą, Kończę się w twoim śnie, Ostatnie echo jest ciszą to miejsce gdzie kończy się twoje spojrzenie..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 15, 2005 3:02 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 5:35 pm
Posty: 7568
Lokalizacja: z lasu
Łukasz T napisał(a):
tomek.l napisał(a):
0+ to masz na Orlej


Jakby nie patrzeć , jest tam nierówno :lol: :wink:


Jakby nie patrzeć... To znam, a na Mięgusza to w końcu z czym trzeba się zmierzyć?
bo czytałem tu różne wersje- jedni demonizują i piszą że to coś strasznego, a inni na rowerze by wjechali ;)
A tak na prawdę??? Czy powiedzmy od Dolinki za Mnichem ktoś kto ze szlakami w stylu Przeł. Pod Chłopkiem, czy Orla nie ma żadnych problemów (zazwyczaj ;)) może się wybierać tzn:
czy da się tam wejść bez znajomości linek, technik wspinaczkowych i itp.?????? ino normalnie na dwóch, trzech lub czterech nogach czy ręcach, przodem, tyłem ino bez wspomagania sprzętowego ;)


Ostatnio edytowano Cz gru 15, 2005 3:06 pm przez Kaytek, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 15, 2005 3:03 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pn paź 24, 2005 10:07 pm
Posty: 877
piomic napisał(a):
Nie przesadzaj. 0+ to taki nierówny chodnik, I - ścieżka, II - wertepy. Od III zaczyna się wspinaczka. Ale lajtowa. Dopiero VI wymaga umiejętności.


a z V to i tak po chwili poradzi sobie 70% forumowiczow :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 15, 2005 3:49 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Wt lip 05, 2005 3:50 pm
Posty: 748
Ta, jasne. Moze jeszcze z dołem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 15, 2005 7:48 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N paź 23, 2005 9:18 pm
Posty: 2111
No to w takim razie mamy ścieżkę :twisted: a co powiecie o Kominie Martina :lol: :?:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 15, 2005 7:57 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 16, 2005 6:13 am
Posty: 1049
Lokalizacja: Krakow
Jakub napisał(a):
No to w takim razie mamy ścieżkę :twisted: a co powiecie o Kominie Martina :lol: :?:


Komin Martina? Popatrzyć mozna.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 15, 2005 8:30 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pn paź 24, 2005 10:07 pm
Posty: 877
tomtom napisał(a):
Ta, jasne. Moze jeszcze z dołem.


moze byc :))


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 15, 2005 10:42 pm 
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt paź 18, 2005 6:21 pm
Posty: 5
Lokalizacja: Poznań
ekspres napisał(a):
piomic napisał(a):
Nie przesadzaj. 0+ to taki nierówny chodnik, I - ścieżka, II - wertepy. Od III zaczyna się wspinaczka. Ale lajtowa. Dopiero VI wymaga umiejętności.


a z V to i tak po chwili poradzi sobie 70% forumowiczow :)


:D Macie niezly ubaw widze :D Tak wypisujecie a potem sie pojawiają jakieś wątki na forum typu "byłem na Giewoncie, Rysach, to teraz czas na Gerlacha"... Po takiej skali trudnosci jak napisal Piomic to zaraz beda chetni na Ostry Szczyt, bo tam tylko wertepy są przeciez :D :wink:

Co do Orlej - wiem ze tam jest 0+, i teoretycznie możnaby było łazić sobie poza szlakami takimi trasami, ale pojawiają sie 2 problemy...
Orla Perć to znakowany szlak - jesteśmy prowadzeni jak po sznureczku (a nawet po łańcuszku :D). Poza szlakiem musimy sami się orientować w terenie i będziemy mogli iść trasą dajmy na to 0+ tylko wtedy gdy bedziemy sie cały czas trzymali drogi. Bo jak tylko pomylimy droge to sie szybko okaże że zamiast 0+ jest przed nami nieco więcej :roll: . A jak do tego zupełnie straci się orientacje, to ....... róznie sie moze skonczyć.

więc nie tak hop siup...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 15, 2005 10:45 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pn paź 24, 2005 10:07 pm
Posty: 877
oki, zapedzilismy sie... a tak serio to gdzie znalazles 0+?? plusiki dodaje sie od piatki wzwyz... zera nie znalem, 1,2,3 to latwo, srednio trudno, trudno ale bez umiejetnosci wspinaczkowych (no 3 to powiedzmy latwa wspinaczka)... ale to twoje 0?? a ju na pewno na miegusza mi ono nie pasuje. dla mnie to tam bedzie 2


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 15, 2005 10:53 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Wt lip 05, 2005 3:50 pm
Posty: 748
Ali madrze gada. A definicja 0+ stworzona przez legende bezszlakowosci AndrzejaZ, brzmi "jedna reka w kieszeni, druga mozesz dlubac w nosie". Poza tym panie kolego, rzuc okiem do jakichs topo jury, znajdziesz od metra drog III+, IV+, etc.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 15, 2005 10:55 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pn paź 24, 2005 10:07 pm
Posty: 877
tomtom napisał(a):
Ali madrze gada. A definicja 0+ stworzona przez legende bezszlakowosci AndrzejaZ, brzmi "jedna reka w kieszeni, druga mozesz dlubac w nosie". Poza tym panie kolego, rzuc okiem do jakichs topo jury, znajdziesz od metra drog III+, IV+, etc.

:lol: :lol: :lol: :lol:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 15, 2005 11:07 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11089
Lokalizacja: Poznań
0+ to według WHP (Paryskiego)
Droga po Głazach podobno mieści się w grórnej granicy 0+ WHP
Powyżej I u Paryskiego to niby zaczynają się już drogi taternickie

_________________
Tatrzańskie szlaki..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 15, 2005 11:31 pm 
Swój

Dołączył(a): Wt lis 29, 2005 12:12 pm
Posty: 71
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Planuje Miegusza w nadchodzącym roku mysle o wiosnie ale wlasciwie wszytko zalezy od kumpla bo to on bedzie mnie wciagla na szczyt.. :D jak jzu zjede i mi sie to uda zdam relacje:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 15, 2005 11:36 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Wt lip 05, 2005 3:50 pm
Posty: 748
Tomek ->

Nalezy zastrzec, ze porownanie wlasnych spostrzezen z wycena WHP nieco zmienia poglad. Sa miejsca opisane jako 0+, ktore de facto mozna wycenic na I, a to zasadnicza roznica, bo co innego Orla, a co innego spotkanie w dziczy litej granitowej plyty nad trzystumetrowa przepascia, co prawda z "klamami po pachy", ale jednak niewiele odchylonej od pionu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 15, 2005 11:48 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11089
Lokalizacja: Poznań
Zasadniczo i tak wszystkie skale są subiektywne. Faktycznie między 0+ i I whp jest spora różnica. Na znakowanym szlaku wiadomo czego się spodziewać a po za szlakiem może być różnie.
Dlatego idźcie na Mięgusza z przewodnikiem :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 15, 2005 11:58 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 05, 2005 9:12 am
Posty: 6269
Lokalizacja: Warszawa/Skierniewice
Kaytek napisał(a):
Łukasz T napisał(a):
tomek.l napisał(a):
0+ to masz na Orlej


czy da się tam wejść bez znajomości linek, technik wspinaczkowych i itp.??????


pewnie ze sie da.Zalezy ktora droge tylko wybierzesz..jest ich sporo od latwych w gore..jak dla mnie to dwa najprostsze wejscia to tzw. droga po Glazach a drugie wejscie od Hinczowej Przeleczy.nio mozna jeszcze od polnocej strony i dalej scisle juz grania tu trzeba orjetowac sie dobrze w terenie i troszke lekkiej wspinaczki to dla bardziej doswiadczonych

_________________
Pozdrawiam
Jacek
Obrazek

___________
..Umiem być ciszą, Kończę się w twoim śnie, Ostatnie echo jest ciszą to miejsce gdzie kończy się twoje spojrzenie..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 571 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 20  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL