Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Wt cze 25, 2024 8:00 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6905 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46 ... 231  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: So sty 31, 2009 11:34 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 17, 2009 3:51 pm
Posty: 189
Lokalizacja: Lublin
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80277,6222545,Wypadek_w_Tatrach__28_letnia_snowboardzistka_z_Polski.html

Cytuj:
Na Słowacji zginęła 28-letnia polska snowboardzistka. Kobieta wpadła pod pojazd, który przygotowywał stok dla narciarzy w ośrodku narciarskim Jasna na trasie zjazdowej Biela Put w Niskich Tatrach.

_________________

Góry to ludzie którzy je niosą w plecaku
Ludzie są jak góry które noszą w sobie
Gdzie oczy poniosą wędrujemy szlakiem
A u celu i tak czeka drugi człowiek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lut 01, 2009 10:38 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt lis 21, 2008 10:48 pm
Posty: 1233
Lokalizacja: Warszwa
Do wypadku doszło wieczorem, po zamknięciu trasy zjazdowej. Świadkowie twierdzą, że Polka, razem z grupą przyjaciół, wjechała na zamkniętą trasę nie respektując przepisów. W tym czasie trasę odświeżał gąsienicowy pług - ratrak[i]

i znowu sie zacznie że należało się jej skoro weszla na zamknięty teren.
Tylko że większość z tego forum - nie ubliżając nikomu - nie respektuje zakazu zejścia ze szlaku.

Tyle chciałem powiedzieć

_________________
Jeśli zdajesz pytanie dlaczego chodzę po górach to znaczy że nie zrozumiesz odpowiedzi


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lut 01, 2009 12:32 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 01, 2008 8:10 pm
Posty: 4694
Ale chyba czymś innym jest chodzenie poza szlakiem, a innym zjeżdżanie zamkniętym do konserwacji szlakiem narciarskim. Przecież można chyba sobie wyobrazić ratrak. Do tego podejrzewam, że w miejscu gdzie wchodziła była odnośna informacja na temat prac i zamknięcia szlaku - bo jeśli nie to ponosi odpowiedzialność firma go konserwująca.

Szkoda człowieka i niech spoczywa w spokoju, oraz wcale nie myślę, że jej się "należało".

Ludzie popełniają mnostwo głupot. Odkąd przeczytałem Nagrody Darwina nic mnie już nie zdziwi.

_________________
http://3000.blox.pl/html

"Listy z Ziemi" Twaina: poszukaj, przeczytaj... warto


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lut 01, 2009 1:04 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
tatromaniak24 napisał(a):
znowu sie zacznie że należało się jej skoro weszla na zamknięty teren.
Tylko że większość z tego forum - nie ubliżając nikomu - nie respektuje zakazu zejścia ze szlaku.

Tyle chciałem powiedzieć


Piękny bełkot.

Po pierwsze nikt nie powie, że "należało się". Taki poziom prezentuje jedynie Tatrzański Miś.
Po drugie, jak słusznie zauważył Mazio, porównujesz rzeczy nieporównywalne.

Jak kolejny raz będziesz chciał coś powiedzieć to bardzo Cię proszę - pomyśl.

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lut 01, 2009 2:51 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt lis 21, 2008 10:48 pm
Posty: 1233
Lokalizacja: Warszwa
nie chciałem aby to tak zabrzmiało i nikomu nie życze smierci chodziło mi tylko że bedzie jak w wątku poniżej
http://forum.turystyka-gorska.pl/viewtopic.php?t=6798

_________________
Jeśli zdajesz pytanie dlaczego chodzę po górach to znaczy że nie zrozumiesz odpowiedzi


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lut 01, 2009 3:44 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 17, 2008 11:12 pm
Posty: 1357
Lokalizacja: NewSączCity
tatromaniak24 napisał(a):
i znowu sie zacznie że należało się jej skoro weszla na zamknięty teren.
Tylko że większość z tego forum - nie ubliżając nikomu - nie respektuje zakazu zejścia ze szlaku.
Tyle chciałem powiedzieć


niewiele mądrości w tej "tylości"...
i mylisz pojęcia... nikt tutaj raczej nie życzy nikomu żeby łamiąc jakiekolwiek przepisy od razu musiał za to ponosić konsekwencje, a już szczególnie tak wysokie że okupione własną śmiercią... natomiast mówimy o odpowiedzialności i świadmości tego, że jawne nieprzestrzeganie pewnych praw może skończyć się przykro...
wypadkiem, kalectwem, śmiercią czy w najlepszym przypadku karą i mandatem...

_________________
Czasem wystarczy przestać pragnąć jakiegoś marzenia, aby sprawić żeby się ono spełniło...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lut 01, 2009 11:46 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 05, 2005 9:12 am
Posty: 6269
Lokalizacja: Warszawa/Skierniewice
Tatromaniak24
jak już coś cytujesz to zrób to tak jak powinno być link +
Cytuj:
cytat


Proszę o powagę w tym wątku.

i warto posłuchać rady ŁukaszaT. to chyba nie takie trudne.

_________________
Pozdrawiam
Jacek
Obrazek

___________
..Umiem być ciszą, Kończę się w twoim śnie, Ostatnie echo jest ciszą to miejsce gdzie kończy się twoje spojrzenie..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 02, 2009 10:07 am 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 17, 2009 3:51 pm
Posty: 189
Lokalizacja: Lublin
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,6225539,Tatry__odnaleziono_turyste_ze_Slaska__poszukiwanego.html

Cytuj:
Ratownicy TOPR odnaleźli w poniedziałek rano turystę ze Śląska, który dzień wcześniej zgubił się w Tatrach. 29- letni mężczyzna spędził noc w rejonie Doliny Chochołowskiej.

- Turysta w niedzielę wieczorem zadzwonił po pomoc. Nie wiedział jednak gdzie się znajduje - powiedział dyżurny ratownik TOPR. W nocy ratownicy wyruszyli na poszukiwania. Niestety nie odnaleźli turysty.

W poniedziałek rano toprowski śmigłowiec przeszukiwał rejon Doliny Chochołowskiej. Ratownicy odnaleźli mężczyznę pod Wołowcem, kiedy szedł w kierunku Doliny Chochołowskiej.

Turysta został śmigłowcem przetransportowany do Zakopanego. - Jest zmarznięty, ale jego życiu nic nie zagraża - dodał ratownik TOPR.

W wyższych partiach Tatr warunki do uprawiania turystyki pieszej są trudne. Szlaki są pozawiewane i nieprzetarte, miejscami oblodzone. W górach obowiązuje drugi, w pięciostopniowej rosnącej skali, stopień zagrożenia lawinowego.

_________________

Góry to ludzie którzy je niosą w plecaku
Ludzie są jak góry które noszą w sobie
Gdzie oczy poniosą wędrujemy szlakiem
A u celu i tak czeka drugi człowiek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 03, 2009 8:28 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 25, 2007 9:48 am
Posty: 7564
Ww. turysta ze Śląska to niejaki Marcin z Tych/Tychów..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 03, 2009 8:31 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Ten Marcin jest trochę starszy ...

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 03, 2009 8:31 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 25, 2007 9:48 am
Posty: 7564
:wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 03, 2009 8:44 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 25, 2007 9:48 am
Posty: 7564
Rozumiem, bo już się bałem. Ja jak mam do pracy przed ósmą wychodzić to mi się płakać chce, a co dopiero o 5 w zimną ciemną noc gdzieś w górach. A imię niedawno usłyszałem w programie 1 radia, i mi się skojarzyło.. ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 04, 2009 5:01 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N paź 23, 2005 9:18 pm
Posty: 2111
A więc prorocze okazały się słowa "pierwsze ostrzeżenie " ( lawina pod Rohaczem Ostrym Tatry TPN ) przed lawinami na Słowacji. Ale warto podkreślić że to pierwsza tej zimy ofiara lawiny w Tatrach i dopiero pierwsza w Tatrach Słowackich w ciągu ostatniego kwartału. Ciekawe czy to nie przypadkiem wynik rygorystycznych przepisów słowackich dot. poruszania się turystów w terenie wysokogórskim przez większą część roku


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 04, 2009 6:20 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 17, 2008 11:12 pm
Posty: 1357
Lokalizacja: NewSączCity
Jakub napisał(a):
(...) Ciekawe czy to nie przypadkiem wynik rygorystycznych przepisów słowackich dot. poruszania się turystów w terenie wysokogórskim przez większą część roku

coś się tam u nich zmieniło w związku z wprowadzeniem ojro :?:

_________________
Czasem wystarczy przestać pragnąć jakiegoś marzenia, aby sprawić żeby się ono spełniło...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 05, 2009 11:30 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 02, 2008 11:01 pm
Posty: 523
Lokalizacja: Olkusz
Jakub napisał(a):
A więc prorocze okazały się słowa "pierwsze ostrzeżenie " ( lawina pod Rohaczem Ostrym Tatry TPN )

A skąd wiesz, że to była lawina z Rohacza Ostrego? Jeśli znaleźli go w okolicay Rohackich Stawów, to raczej nie zasypała go lawina z Rohacza.

_________________
Dobrze jest, psiakrew, a kto powie, że nie, to go w mordę! Witkacy


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 05, 2009 11:36 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Wielki teoretyk Jakub nawiązywał raczej do artykułu w zimowych Tatrach.

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 05, 2009 5:30 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn lut 11, 2013 4:09 pm
Posty: 9871
Lokalizacja: FCZ
Jakub napisał(a):
Ciekawe czy to nie przypadkiem wynik rygorystycznych przepisów słowackich dot. poruszania się turystów w terenie wysokogórskim przez większą część roku

:lol:

_________________
NIE MA LEPSZEGO OD MIĘGUSZA WIELKIEGO!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 05, 2009 5:47 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Śr sie 13, 2008 10:58 am
Posty: 805
Lokalizacja: Skawina k/ Krakowa
i to nie pierwsza ofiara bo pod Liliowym zginął człek.

_________________
www.picasaweb.com/zadisk8


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 05, 2009 5:52 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn lut 11, 2013 4:09 pm
Posty: 9871
Lokalizacja: FCZ
Lechuu napisał(a):
i to nie pierwsza ofiara bo pod Liliowym zginął człek.

dlatego że u nas idioci nie zamykają tatr na zimę by świstaki mogły się wyspać...
zamknijmy ulice jak spadnie śnieg bo jest ślisko i jest więcej wypadków 8)

_________________
NIE MA LEPSZEGO OD MIĘGUSZA WIELKIEGO!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 05, 2009 6:26 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 31, 2008 12:06 am
Posty: 339
Lokalizacja: Rezydent Krakonosz
ryzyko śmierci jest wpisane w różne formy aktywności ludzkiej, a górska do takich należy, jasne że czasami razi głupota uczstników wypadków, ale i najlepszym się zdarza..takie życie

_________________
jak się popieprzy to się polepszy :)

http://picasaweb.google.pl/mischa.mg


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 05, 2009 7:31 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 5:51 pm
Posty: 10096
Lokalizacja: Moszna
! napisał(a):
zamknijmy ulice jak spadnie śnieg bo jest ślisko i jest więcej wypadków

Śmiejesz się, a to co u nas wydaje się dziwne, gdzie indziej może być normalne, np we Francji zamyka się autostrady po opadach śniegu i otwiera po odśnieżeniu, żeby się żabojady nie pozabijały :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 05, 2009 8:34 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 29, 2007 8:31 pm
Posty: 3189
Lokalizacja: Nowy Sącz
Ali7 napisał(a):
Żeby nie było wypadków

Proponuję aby samochód uznać za broń, a u nas broni cięzko o pozwolenie na broń :mrgreen:

_________________
http://naszczytach.cba.pl/ Aktualizacja 2023 - nowe: Góry Skandynawskie, Taurus w Turscji, Alpy Julijskie, Kamnickie, Ennstalskie, Tatry Bielskie, Murańska Planina, Haligowskie Skały i wiele innych. Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 05, 2009 10:25 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 5:51 pm
Posty: 10096
Lokalizacja: Moszna
gouter napisał(a):
Proponuję aby samochód uznać za broń

lawiny spaliny i hałas można też uznać za broń masowego rażenia !!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 09, 2009 8:43 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 31, 2008 12:06 am
Posty: 339
Lokalizacja: Rezydent Krakonosz
za onet.pl
"Ratownicy TOPR w ostatnim czasie mieli dość nietypowe zgłoszenia, musieli interweniować i pomagać nieodpowiedzialnym turystom - informuje "Tygodnik Podhalański".
31-letnia turystka z Łodzi postanowiła zjechać "na czterech literach" z Kasprowego Wierchu w stronę Hali Gąsienicowej. Jej zjazd zakończył się uszkodzeniem kręgosłupa na nierówności terenu. Pechowa "saneczkarka" z pomocą śmigłowca trafiła do szpitala - donosi "Tygodnik Podhalański".

Innym razem ratownicy TOPR pomagali kobiecie, która na szlaku na Kalatówki będąc pod wpływem alkoholu połknęła leki."

_________________
jak się popieprzy to się polepszy :)

http://picasaweb.google.pl/mischa.mg


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 10, 2009 1:12 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 30, 2005 1:11 pm
Posty: 204
Lokalizacja: Poznań
"Około godz. 12.30 w Dolinie Kondratowej zeszła lawina, która zasypała kilku turystów. Ratownicy TOPR organizowali już akcję ratunkowš. Na szczęœcie po pierwszym sygnale o lawinie, kilka minut póŸniej do ratowników dotarła informacja, że wszyscy zasypani o własnych siłach wydostali się spod œniegu.
Tymczasem w górach i na Podhalu po porannym słońcu szybko zmienia się pogoda. W górnej częœci Zakopanego podmuchy wiatru przekraczajš 60 km na godz. W Tatrach wieje jeszcze mocniej. Stanęła kolejka linowa na Kasprowy Wierch.
Warunki dla turystów sš bardzo trudne. Wiatr wywołuje zamiecie œnieżne. Szlaki w dużej częœci nie sš przetarte. Obowišzuje drugi stopień zagrożenia lawinowego.
Ten wiatr zapowiada nadejœcie frontu atmosferycznego. Według prognoz meteorologów ma zaczšć padać œnieg. Jego opady chwilami mogš być intensywne."
za tygodnikiem podhalańskim

_________________
:arrow: www.npm.pl
WCHODZĄC NA SZCZYT NIE WKURZAJ LUDZI, BO SPADAJĄC W DÓŁ SPOTKASZ ICH PO RAZ DRUGI...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 10, 2009 1:53 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 02, 2008 11:01 pm
Posty: 523
Lokalizacja: Olkusz
Jestem ciekaw z której strony spadła lawina, z Prz. Kondrackiej, czy z Prz. pod Kopą Kondracką, czy może ze stoków Giewontu?

_________________
Dobrze jest, psiakrew, a kto powie, że nie, to go w mordę! Witkacy


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 10, 2009 4:25 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11092
Lokalizacja: Poznań
topr.pl
Cytuj:
wtorek, 10 luty 2009

O godzinie 12:30 dyżurny TOPR od pracownika TPN otrzymał informację że w dol.Kondratowej zeszła lawina, która porwała turystów.Kilka minut później dociera kolejna informacji, że wszyscy zasypani wykopali się sami i nie potrzebuja pomocy TOPR-u.

Z informacje zebranych od świadków zdarzenia wynika, że turyści trawersując Koński Żleb podcięli niewielkich rozmiarów deskę śnieżną. Ogółem lawina porwała siedem osób, ale żadna nie została zasypana całkowicie.

_________________
Tatrzańskie szlaki..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 10, 2009 6:36 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 17, 2008 9:44 pm
Posty: 969
Lokalizacja: Łódź
szczęście że nikomu tym razem nic się nie stało OSTROŻNOŚĆ OSTROŻNOŚĆ I JESZCZE RAZ OSTROŻNOŚĆ!!!!!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 12, 2009 10:07 am 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 30, 2005 1:11 pm
Posty: 204
Lokalizacja: Poznań
Cytuj:
W czwartek rano trzech taterników straciło orientację na Małołaczniaku w masywie Czerwonych Wierchów.
Zadzwonili oni o pomoc do ratowników TOPR. Taternicy stracili orientację we mgle i snieżnej zamieci.
Akcja TOPR zakończyła sie powodzeniem. Ratownicy dotarli do taterników.
- Wszyscy sa cali i zdrowi - podaje ratownik dyżurny TOPR.
W Tatrach jest bardzo niebezpiecznie. Dzis rano TOPR ogłosił trzeci stopień zagrożenia lawinowego. Szlaki nie sa przetarte. Najlepiej w ogóle nie wychodzić na trasy powyżej schronisk.
Na Kasprowym Wierchu leży 150 cm sniegu. Rano temperatura spadła do minus 14 stopni.


tygodnik podhalanski
topr.pl
Cytuj:
Akcja ratunkowa w Czerwonych Wierchach.
Napisał Tomasz Witkowski
czwartek, 12 luty 2009
W rejonie Małołączniaka (w Tatrach Zachodnich) zabłądziło trzech taterników, którzy w gęstej mgle i zamieci śnieżnej nie potrafili znaleźć bezpiecznej drogi zejścia ze szczytu.
Informacja do centrali TOPR dotarła o godzinie 0:20. Po bezskutecznych próbach naprowadzania telefonicznego zorganizowana zostaje akcja ratunkowa. O godz. 1:50 z centrali wyrusza czteroosobowy zespól ratowniczy. Niestety ze względu na duże zagrożenie lawinowe oraz całkowity brak widoczności ratownicy przeczekują noc w rejonie Suchego Wierch Kondrackiego. O świcie ruszają dalej w kierunku zaginionych. W międzyczasie udaje się ustalić iż poszukiwani przebywają na szczycie Małołączniaka. O godz. 9:43 ratownicy docierają do poszukiwanych. Wszyscy są w ogólnym stanie dobrym - lekko wychłodzeni. Po ogrzaniu i napojeniu poszkodowanych rozpoczyna się sprowadzanie zaginionych na dół do dol.Kondratowej.
O godzinie 13:30 ratownicy i poszkodowani zostali zwiezieni przy pomocy skutera i samochodu terenowego do centrali TOPR w Zakopanem.

_________________
:arrow: www.npm.pl
WCHODZĄC NA SZCZYT NIE WKURZAJ LUDZI, BO SPADAJĄC W DÓŁ SPOTKASZ ICH PO RAZ DRUGI...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lut 15, 2009 10:17 am 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 17, 2009 3:51 pm
Posty: 189
Lokalizacja: Lublin
http://wiadomosci.onet.pl/2681,1916950,w_tatrach_odnaleziono_dwoje_turystow,wydarzenie_lokalne.html

Cytuj:
Ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego odnaleźli o godz. 4 nad ranem dwoje turystów, którzy zabłądzili w rejonie Doliny Gąsienicowej.

- Mgła, noc, ograniczona widzialność i bardzo trudne warunki turystyczne były przyczyną zabłądzenia turystów - powiedział dyżurny ratownik TOPR.

O godz. 23.40 para turystów wyszła w Tatry z Kuźnic w kierunku Hali Gąsienicowej. W trakcie wędrówki mężczyzna osłabł i o godz. 2.40 turyści powiadomili TOPR o kłopotach. Na pomoc wyruszyło dwóch ratowników ze schroniska na Hali Gąsienicowej. Toprowcy odnaleźli poszkodowanych w okolicy Przełęczy Między Kopami.

- Akcja zakończyła się powodzeniem. Turyści są cali i zdrowi - powiedział dyżurny ratownik TOPR.

Ratownicy TOPR zalecają, aby nie wychodzić w góry, bowiem warunki do uprawiania turystyki w Tatrach są bardzo trudne.

Szlaki są pozawiewane i nieprzetarte, nawet na traktach prowadzących do schronisk. Dodatkowym utrudnieniem w wyższych partiach jest mgła, padający śnieg i wiatr powodujący zamiecie śnieżne, co znacznie ogranicza widzialność i utrudnia orientację w terenie - przestrzega TOPR.

W Tatrach obowiązuje czwarty (w pięciostopniowej rosnącej skali) stopień zagrożenia lawinowego.

_________________

Góry to ludzie którzy je niosą w plecaku
Ludzie są jak góry które noszą w sobie
Gdzie oczy poniosą wędrujemy szlakiem
A u celu i tak czeka drugi człowiek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6905 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46 ... 231  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL