Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Pn cze 24, 2024 2:28 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2913 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48 ... 98  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 13, 2010 7:31 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 05, 2005 9:12 am
Posty: 6269
Lokalizacja: Warszawa/Skierniewice
baschovia napisał(a):
We wszystkich słowackich schronach jest opcja gleby?

W Murowańcu nie ma.

_________________
Pozdrawiam
Jacek
Obrazek

___________
..Umiem być ciszą, Kończę się w twoim śnie, Ostatnie echo jest ciszą to miejsce gdzie kończy się twoje spojrzenie..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 13, 2010 11:59 am 
Nowy

Dołączył(a): Wt lip 13, 2010 11:57 am
Posty: 3
Witam,
Czytałem że z glebą w Murowańcu szans nie ma. Ktoś wie może jakie są szanse na jakikolwiek nocleg tam w okolicach końca lipca? Chodzi mi o brak rezerwacji i zameldowanie się w Murowańcu około 14-15. Ew. wiem że jest jakaś możliwość noclegu w Betlejemce. Ktoś może ma jakieś doświadczenie?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 13, 2010 4:22 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11092
Lokalizacja: Poznań
Przejrzyj wątek. Była tu mowa o noclegach w Murowańcu bez rezerwacji.
Co do Betlejemki to masz małe szanse. To teraz jedyny obiekt noclegowy PZA w okolicy i raczej będzie tam tłoczno. A członkowie PZA mają pierwszeństwo. Ale spróbować możesz.

_________________
Tatrzańskie szlaki..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 13, 2010 4:30 pm 
Nowy

Dołączył(a): Wt lip 13, 2010 11:57 am
Posty: 3
tomek.l napisał(a):
Przejrzyj wątek. Była tu mowa o noclegach w Murowańcu bez rezerwacji.

Niestety nie są to informacje dla mnie wystarczające. Chodzi mi o jak najbardziej aktualne info. Sprawa tego czy rezerwują wcześniej 100% miejsc noclegowych, czy tylko część jest dla mnie kluczowa (dlatego pytałem na ile wcześniej się trzeba zameldować). Za info o Betlejemce dzięki.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 13, 2010 4:46 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pn kwi 19, 2010 9:47 am
Posty: 4
Lokalizacja: Dębica/Kraków
Witam!
Informacja sprawdzona z soboty:
W Murowańcu mają pulę noclegów przeznaczoną na wcześniejszą rezerwacje, a część zostawiają dla "bieżących" turystów. Kwaterowanie jest codziennie od 10 rano. Przeważnie od ok.9:30 jest już kolejka ludzi do tych noclegów. Można sobie wykupić nocleg tylko na noc bieżącą i tylko dla ludzi którzy aktualnie znajdują się już w schronisku (i masz ich dowody tożsamości) - czasami da sie utargować żeby wykupić nocleg dla "dochodzących" kolegów/koleżanek, ale ogólnie z tym jest baardzo cieżko. Teraz JEŚLI coś z tej puli zostanie (między 10:00 a Twoim przyjściem do schroniska mniej ludzi wykupi noclegi niż jest miejsc) to są miejsca wolne. Jeśli nie, to niestety odprawiają z kwitkiem, nawet jeśli zejdziesz z gór w nocy (przepisy strazy pożarnej nie pozwalające na "glebę" w tym wypadku są ważniejsze niż przepisy PTTK o udzielaniu noclegu - tak nam odpowiedzieli na miejscu).
Nie ma więc reguły czy będą miejsca o 17tej w Murowańcu. Może się tak trafić, ale chyba ciężko. My zajeliśmy sobie kolejkę do noclegów o 9:30 i przed nami był jeden Pan w recepcji, a o 10:00 okazało się że ten Pan wykupił tych noclegów aż 6 (reprezentował sporą grupkę). Wiem, że już ludziom z "końca kolejki" brakło miejsc.

A z tego co sie dowiedzielismy, pula wcześniejszych rezerwacji (tych normalnych i klikudniowych) na miesiące lipiec - sierpień i połowa września zosta wykorzystana juz w kwietniu.

Pozdrawiam!

_________________
Co Cię nie zabije to Cię wzmocni.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 13, 2010 4:47 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11092
Lokalizacja: Poznań
Jak chcesz najbardziej aktualne info i nie chce Ci się przejrzeć wątku, gdzie pisano o zasadach noclegu w Murowańcu bez rezerwacji, to najlepiej dzwoń do schroniska. Tam może dostaniesz wystarczające informacje.

_________________
Tatrzańskie szlaki..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 13, 2010 5:22 pm 
Nowy

Dołączył(a): Wt lip 13, 2010 11:57 am
Posty: 3
danulda napisał(a):
Witam!
Informacja sprawdzona z soboty:
W Murowańcu mają pulę noclegów przeznaczoną na wcześniejszą rezerwacje, a część zostawiają dla "bieżących" turystów. Kwaterowanie jest codziennie od 10 rano. Przeważnie od ok.9:30 jest już kolejka ludzi do tych noclegów. Można sobie wykupić nocleg tylko na noc bieżącą i tylko dla ludzi którzy aktualnie znajdują się już w schronisku (i masz ich dowody tożsamości) - czasami da sie utargować żeby wykupić nocleg dla "dochodzących" kolegów/koleżanek, ale ogólnie z tym jest baardzo cieżko. Teraz JEŚLI coś z tej puli zostanie (między 10:00 a Twoim przyjściem do schroniska mniej ludzi wykupi noclegi niż jest miejsc) to są miejsca wolne. Jeśli nie, to niestety odprawiają z kwitkiem, nawet jeśli zejdziesz z gór w nocy (przepisy strazy pożarnej nie pozwalające na "glebę" w tym wypadku są ważniejsze niż przepisy PTTK o udzielaniu noclegu - tak nam odpowiedzieli na miejscu).
Nie ma więc reguły czy będą miejsca o 17tej w Murowańcu. Może się tak trafić, ale chyba ciężko. My zajeliśmy sobie kolejkę do noclegów o 9:30 i przed nami był jeden Pan w recepcji, a o 10:00 okazało się że ten Pan wykupił tych noclegów aż 6 (reprezentował sporą grupkę). Wiem, że już ludziom z "końca kolejki" brakło miejsc.

Wielkie dzięki za tę informację. Zastanawiające jest to, skąd biorą tam się ludzie chętni na nocleg o 9.30! :shock:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 13, 2010 5:44 pm 
Swój

Dołączył(a): N lut 08, 2009 1:28 pm
Posty: 55
Lokalizacja: Łódź
Zasadniczo do Betlejemki warto zadzwonić jeżeli coś będzie wolne to uda się normalnie zarezerwować, w Murowańcu są z tym jak wiadomo problemy.
Ceny 30 zł/24 zł dla zrzeszonych w KW. Numery kontaktowe znajdziesz na stronie PZA.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 13, 2010 7:45 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 11, 2007 1:46 pm
Posty: 1563
Lokalizacja:
eknoem napisał(a):
Zastanawiające jest to, skąd biorą tam się ludzie chętni na nocleg o 9.30! :shock:
. Po prostu zdeterminowani do spania w Muro, a więdzący, że o 10.30 a tym bardziej później nie będą mieli miejsc.

_________________
Wolę mieć brzuch od piwa, niż garb od roboty


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 13, 2010 7:46 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 13, 2008 12:24 am
Posty: 6022
Lokalizacja: Centrum Dowodzenia Wszechświatem (Wro)
Jacek napisał(a):
baschovia napisał(a):
We wszystkich słowackich schronach jest opcja gleby?

W Murowańcu nie ma.

Pomroczny, granicę przesunęli? ;)

_________________
ಠ_ಠ Innego końca świata nie będzie. Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 20, 2010 5:01 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Wt lip 20, 2010 6:54 am
Posty: 160
Lokalizacja: Warmia
Pierwszy raz w tym roku będę spać w schroniskach i zastanawiam się, czy brać śpiwór, czy dopłacić te parę złotych za pościel. Czeka mnie trasa: Dolina Chochołowska - Ornak - Kondratowa - Roztoka, więc chce zabrać jak najmniej rzeczy. Mam zamówione miejsca noclegowe, gleba mnie raczej nie czeka:). Tylko interesuje mnie stan tej potencjalnej pościeli, a mianowicie, czy czysta.... Może ktoś z was ma w tym zakresie jakieś w miarę aktualne doświadczenia?
Ponieważ jadę z mężem, jest też opcja bierzemy jeden śpiwór i prześcieradło i w razie bryndzy śpimy razem pod jednym śpiworem. Ale nie wiem, czy łóżka są dość szerokie na taką opcję lub czy można je zestawić. jesteśmy w pokojach 6-osobowych, więc za mocno przytulać się nie będzie można:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 20, 2010 5:04 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 20, 2010 3:38 pm
Posty: 1827
Lokalizacja: Wolne Miasto Nowa Huta
Taa odrazu małżeńskie łoża byście chcieli... To są schroniska a nie hotele. Póki co mi nie zaszkodziło spanie na materacu pod kocykiem. Jestem zdrowy i nic nie przywiozłem ze sobą do domu :)

_________________
Moje Tatry

Życie jest piękne. To ludzie są pojebani.

"Słabe stopnie są jak puszczalska dziewczyna. Jak im zaufasz to ci dadzą, a jak nie, to będą częściej zdradzały." - Mechanior


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 20, 2010 5:24 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Wt lip 20, 2010 6:54 am
Posty: 160
Lokalizacja: Warmia
A dwie osoby na łóżku się zmieszczą :D ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 20, 2010 5:26 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 20, 2010 3:38 pm
Posty: 1827
Lokalizacja: Wolne Miasto Nowa Huta
Jak sie przytulicie to pewnie tak :D

_________________
Moje Tatry

Życie jest piękne. To ludzie są pojebani.

"Słabe stopnie są jak puszczalska dziewczyna. Jak im zaufasz to ci dadzą, a jak nie, to będą częściej zdradzały." - Mechanior


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 20, 2010 5:40 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Wt lip 20, 2010 6:54 am
Posty: 160
Lokalizacja: Warmia
To ta pościel ma postać kocyka? Czystego? Z poszewką czy bez? A jakaś poduszka w tym zestawie jest? Bo jak jest syf, to trudno, wezmę śpiworek...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 20, 2010 5:44 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 20, 2010 3:38 pm
Posty: 1827
Lokalizacja: Wolne Miasto Nowa Huta
Pościel to jest chyba extra pay. Ale nie wiem jak u nas, na Słowacji jest poduszka i dwa kocyki. Mnie to zadowala.

_________________
Moje Tatry

Życie jest piękne. To ludzie są pojebani.

"Słabe stopnie są jak puszczalska dziewczyna. Jak im zaufasz to ci dadzą, a jak nie, to będą częściej zdradzały." - Mechanior


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 20, 2010 6:36 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 15, 2005 6:58 pm
Posty: 168
Lokalizacja: Września
W Roztoce widziałam, że chyba już normalne pościele i kołdry są. W każdym razie takie przenosili do pokoju. Kiedyś tam poszewka na poduszkę i dwa prześcieradła do kocy były.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 21, 2010 12:22 am 
Nowy

Dołączył(a): Cz sie 14, 2008 11:37 pm
Posty: 17
kafka5 napisał(a):
... stan tej potencjalnej pościeli, a mianowicie, czy czysta....


Rok temu spałem w chochołowskiej w pokoju 6 osobowym. na wyposażeniu łóżka są dwa koce (pledy) na moje oko kilkunasto lub kilkudziesięcio letnie :D mi to wystarczyło. wiem że była dodatkowo płatna opcja pościeli do tych kocy ale nie wiem jak wygląda nikt w pokoju nie korzystał. takie wyposażenie to chyba standard w schroniskach.

kafka5 napisał(a):
...czy łóżka są dość szerokie na taką opcję lub czy można je zestawić. jesteśmy w pokojach 6-osobowych, więc za mocno przytulać się nie będzie można:)


łózka często są piętrowe wiec może być problem z zestawieniem a ich wielkość nazwałbym na 1,5 osobowe.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 22, 2010 7:17 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr maja 05, 2010 9:23 pm
Posty: 4
Według moich danych z końca czerwca:

W Chochołowskiej w pokoju 2-os z umywalką czysta pościel,poduszka i 1 koc.

W Ornaku jest poduszka w poszewce i 2 koce+poszewki :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 22, 2010 7:48 pm 
Swój

Dołączył(a): Cz cze 10, 2010 9:44 pm
Posty: 63
hej, a ja z takim pytaniem: czy da radę w wrześniu na słowacji załapać się do schroniska na noc bez rezerwacji [może być gleba]?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 22, 2010 8:00 pm 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 23, 2010 11:19 am
Posty: 136
Lokalizacja: Katowice
zalezy gdzie, Teryho, zbojnicka, i chyba kieżmarskie tak, w hotelach typu popradskie pleso drogo i gleb nie dają


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 22, 2010 8:24 pm 
Stracony

Dołączył(a): Cz lut 22, 2007 9:12 pm
Posty: 3329
Byłem w Zbójnickiej, nikomu nie odmawiali gleby, każdy kto chciał przenocować, przenocował i dają zniżki na PZA.

_________________
Modyfikuję, naprawiam, "uzdrawiam" nawigacje Garmin'a - info na PW.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 22, 2010 9:17 pm 
Weteran

Dołączył(a): Pn wrz 01, 2008 5:02 pm
Posty: 123
Krzychu_1977 napisał(a):
i chyba kieżmarskie


Czy mógłby ktoś to potwierdzić?

Bo też planuję wyjazd na wrzesień i zależałoby mi na tej informacji (bo jeszcze nigdy tam nie byłam).

z góry dzięki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 22, 2010 9:32 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 11, 2007 1:46 pm
Posty: 1563
Lokalizacja:
Ja spałem akurat w pokoju, ale w kieżmarskim oprócz pokoi jest poddasze z materacami, a obok jest taka buda, w której też widziałem, że spali. Nie powinno być problemu

_________________
Wolę mieć brzuch od piwa, niż garb od roboty


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 26, 2010 8:36 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): N paź 05, 2008 8:16 pm
Posty: 1359
Lokalizacja: silesia
Jak to jest z tą Piątką po remoncie? Przyjmują dalej turystów na podłogę? A co z tym ich telefonem - dodzwonienie się tam graniczy z cudem.

_________________
I was blind but now I can see...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 26, 2010 8:56 pm 
Weteran

Dołączył(a): Pn wrz 01, 2008 5:02 pm
Posty: 123
Ja byłam dwa tygodnie temu i przyjmowali ludzi na podłogę. Tylko tyle luda, że i podłoga się kończy i można wylądować na trawce :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 26, 2010 8:57 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
batmik napisał(a):
Przyjmują dalej turystów na podłogę?



"W razie braku miejsc w pokojach, oferujemy nocleg zastępczy w sali zbiorowej w cenie 20 zł."


:mrgreen:

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 29, 2010 1:16 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Cz lip 29, 2010 1:13 pm
Posty: 241
raffi79. napisał(a):
batmik napisał(a):
Przyjmują dalej turystów na podłogę?



"W razie braku miejsc w pokojach, oferujemy nocleg zastępczy w sali zbiorowej w cenie 20 zł."


:mrgreen:


witam wyjadaczy!

mam świeże info ws. noclegów w D5SP:

Witam, jesli miejsca wczesniej zarezerwowane zostały potwierdzone zaliczke trzymamy je do póznych godzin nocnych (pierwsza noc), w razie gdyby rezerwacja jednak dotarla.
Jesli osoby te jednak nie dotra miejsca są sprzedawane nastepnego dnia rano.
Recepcja jest czynna w godzinach 8:00-21:00 (z przerwa 10:00-11:00)
Nocleg na podłodze jest noclegiem zastępczym i udzielamy go w sytuacjach kiedy zejście do innego miejsca noclegowego jest niemożliwe lub stwarza niebezpieczeństwo np. zbyt duże zmęczenie, zapadający zmierzch, załamanie pogody itp.

Pozdrawiam
M Krzeptowska


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 29, 2010 1:18 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Cz lip 29, 2010 1:13 pm
Posty: 241
odpowiedź z murowańca:
- spanie na podlodze zakazane
- wszytskie miejsca sprzedane do października, ale miły pan powiedział że można próbować rano coś załatwić...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 29, 2010 3:06 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 23, 2010 9:48 am
Posty: 535
Lokalizacja: warm-mazur
uważam, że to chora sytuacja w tym Murowańcu - może tak się przecież zdarzyć, iż jakiś turysta źle zaplanuje czas przejścia, za późno wyjdzie na szlak, będąc "na górze" załamie się pogoda i to opóźni powrót "na dół", może iść z dzieckiem, bądź z osobą która doznała kontuzji /kolano, kostka itp/ - dochodzi do schroniska gdy - hipotetycznie pada deszcz, o porze gdzie już jest szarówa a tam "mądry" człek mówi - sory ale idź do Kuźnic - nie ma miejsc, ewentualnie zadzwoń po ratowników? :shock:
rabe dz za info - z tego co wyczytałem na forum w 5 nigdy nie było problemów z przenocowaniem

_________________
"Z każdego gówna można wyjść z czystymi butami"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2913 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48 ... 98  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 19 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL