Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 12:59 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3659 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49 ... 122  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 30, 2010 9:02 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 20, 2010 3:38 pm
Posty: 1827
Lokalizacja: Wolne Miasto Nowa Huta
maciej76 napisał(a):
Który z wariantów dojścia na przełęcz Kopske sedlo, jest ciekawszy:
-Ze Średnicy, czy z Tatrzańskiej kotliny. Będę wdzięczny za kilka informacji i Waszych uwag.


Masz jeszcze opcje Jaworzyny albo Białej Wody ;) Z T. Kotliny i Białej Wody będziesz miał do pokonanie schody na których mógłby trenować Tadek Błażusiak i inni trialowcy na motorach czy rowerach takie są stopnie. Więc wybierz albo Średnice albo Jaworzyne jak ja :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 30, 2010 9:36 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N paź 23, 2005 9:18 pm
Posty: 2111
1) szlak na Bystry Przechód/Ławkę nie jest jednokierunkowy. Jedynie TANAP zaleca pokonywanie go w określonym kierunku - tak by w trudniejszych miejscach pod przełęczą nie tworzyły się zatory. Trudności tam są niewielkie ( o wiele głośniej było o trudnościach na szlakach na Rysy, OP czy Czerwoną Ławkę )
2) na 10 dni to chyba jedynie zostawić samochód u zaufanego Słowaka /Słowaczki pod domem o ile ktoś ma tam znajomych. Jak nie to zapewne pozostaje tylko parking strzeżony podziemny w Szczyrbskim Plesie. No bo tak na 10 dni porzucić samochód to go ukraść mogą jak zauważą że nikt się o niego nie troszczy. ( pomyślą że porzucił ktoś z zagranicy )


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 30, 2010 9:55 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 05, 2007 8:49 pm
Posty: 6331
Lokalizacja: Kraków
Adriatyk napisał(a):
Ale, mam do Was inne pytanie, nie udało mi się znaleźć, dlaczego żółty szlak wokół Soliska jest jednokierunkowy? czy jest tak trudny czy tak wąski, że nie ma szans na mijankę? a są na tym szlaku jakieś techniczne trudności?

Bystra Ławka to bardzo wąska przełęcz. Dodatkowo ubezpieczona kilkoma fragmentami łańcucha. Dlatego jest tam szlak jednokierunkowy. Jakiekolwiek mijanki mogą sprawiać problemy.
Sam szlak trudny nie jest. Jeżeli kiedykolwiek dotykałeś łańcucha w Tatrach to ten nie powinien sprawić żadnych problemów.

Polecam spojrzeć na tą mapę:
http://www.mapytatr.net/PRODUKTY/MAPY_T ... wys_ii.htm

Na szlakach są zaznaczone sztuczne ułatwienia (pomarańczowe kółeczka z białym środkiem).
Poza tym przy czasach przejść jest obrazeczek z turystą. W zależności od jego postawy można się zorientować co do trudności danej trasy ("matka z wózkiem" - droga utwardzona, "turysta wyprostowany" - bardzo łatwo, "przygięty" - trudniej, "dotykający rękami skały" - bardzo trudno). Jeżeli nie znasz jakiegoś szlaku, to przynajmniej można się łatwo zorientować.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 30, 2010 10:18 am 
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 23, 2010 8:03 am
Posty: 19
Lokalizacja: znad morza
Witam

Jakub, Rohu dzięki...mapę takową posiadam, jestem z nią zaznajomiony i każdego niemal dnia studiuję, który szlak dla nas wybrać :).

Z niej wiedziałem, że jest jeden kierunek...a zastanawiało mnie dlaczego. Teraz już wiem...

Łańcuchy mi nie obce...

Pozdrav


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 30, 2010 10:19 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 11, 2007 1:46 pm
Posty: 1563
Lokalizacja:
maciej76 napisał(a):
Który z wariantów dojścia na przełęcz Kopske sedlo, jest ciekawszy:
-Ze Średnicy, czy z Tatrzańskiej kotliny. Będę wdzięczny za kilka informacji i Waszych uwag.

Oba są ładne, ze Żdiaru jest bardzo ciekawy przyrodniczo, a od Szerokiej Przełęczy przez Przełęcz pod Kopą i Białe Stawy piekny widokowo. Ja szedłem od Żdiaru przez Szeroką, Przełęcz pod Kopą a dalej przez Zielony Staw do Białej Wody i mogą ten wariant polecić, bo dochodzi jeszcze piekny Zielony Staw. Szedłem też kiedyś z T. Jaworzyny przez Zadnie Koperszady i też pięknie, tyle że długo.

Adriatyk napisał(a):
Ale, mam do Was inne pytanie, nie udało mi się znaleźć, dlaczego żółty szlak wokół Soliska jest jednokierunkowy? czy jest tak trudny czy tak wąski, że nie ma szans na mijankę? a są na tym szlaku jakieś techniczne trudności?

Nie bardzo wiem dlaczego. Chyba po to, żeby ograniczyć mijanki przy podejściu nad staw nad wodospadem Skok, gdzie chodzi sporo ludzi, w tym mało doświadczonych na skale oraz w klapkach. Nie jest tam trudno, ale widziałem że tam się trochę niektórzy męczyli.

_________________
Wolę mieć brzuch od piwa, niż garb od roboty


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 30, 2010 11:52 am 
Kombatant

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 2:19 pm
Posty: 350
Lukasz_ napisał(a):
maciej76 napisał:
Który z wariantów dojścia na przełęcz Kopske sedlo, jest ciekawszy:
-Ze Średnicy, czy z Tatrzańskiej kotliny. Będę wdzięczny za kilka informacji i Waszych uwag.


Masz jeszcze opcje Jaworzyny albo Białej Wody Wink Z T. Kotliny i Białej Wody będziesz miał do pokonanie schody na których mógłby trenować Tadek Błażusiak i inni trialowcy na motorach czy rowerach takie są stopnie. Więc wybierz albo Średnice albo Jaworzyne jak ja Smile


Właśnie do Jaworzyny mam zamiar zejść dol. Zadnich Koperszadów. Możesz coś więcej o tych schodach(może masz foto). Zabieram starszą osobę o średniej kondycji i nie chcę jej serwować traumatycznych przeżyć. Dzięki :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 30, 2010 12:03 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 20, 2010 3:38 pm
Posty: 1827
Lokalizacja: Wolne Miasto Nowa Huta
Nie mam zdjęć z tego miejsca ale strasznie wysokie te stopnie są. Ten kawałek drogi przyjemny nie był napewno ;)

_________________
Moje Tatry

Życie jest piękne. To ludzie są pojebani.

"Słabe stopnie są jak puszczalska dziewczyna. Jak im zaufasz to ci dadzą, a jak nie, to będą częściej zdradzały." - Mechanior


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 02, 2010 5:37 pm 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 23, 2010 11:19 am
Posty: 136
Lokalizacja: Katowice
Pytanko mam, czy ktoś z szanownych forumowiczów jest może członkiem JAMES-u (www.james.sk).
Ostatnio bytując w Kieżmarskiej płaciłem 11 E za nocleg, gdybym miał tam członkostwo byłoby 2,5 E taniej; dodatkowo płaciłem ubezpieczenie za 1,4 E, więc na dobę daje to prawie 4 E.
Wychodzi że będąc 5 dni w Tatrach zwraca mi się całoroczne członkostwo w Jamesie kosztujące 17 E, mam zniżki w schroniskach i nie muszę latać za ubezpieczeniem.
http://www.james.sk/articles.asp?pageid ... dency=4101
Ma ktoś z nimi jakieś doświadczenie?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 02, 2010 5:56 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
Krzychu_1977 napisał(a):
11 E za nocleg, gdybym miał tam członkostwo byłoby 2,5 E taniej


To jest to samo co OeAv tylko Słowacki odpowiednik.



:mrgreen:

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 02, 2010 7:46 pm 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 23, 2010 11:19 am
Posty: 136
Lokalizacja: Katowice
no tak, ale OeAv jest jednak sporo droższe, a ja się raczej w Alpy nie wybieram, natomiast ten James mnie zaintrygował - wygląda to dosyć sympatycznie:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 02, 2010 7:52 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
Krzychu_1977 napisał(a):
no tak, ale OeAv


W niektórych schronach na Slowacji też jest zniżka :mrgreen:

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 02, 2010 7:57 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 20, 2010 3:38 pm
Posty: 1827
Lokalizacja: Wolne Miasto Nowa Huta
Ale mniejsza niż dla Jamesów ;) Jak by można było dołączyć na takich samych zasadach jak w OEAV to jest to dobre rozwiązanie i też przemyśle bo jednak dużo taniej.

_________________
Moje Tatry

Życie jest piękne. To ludzie są pojebani.

"Słabe stopnie są jak puszczalska dziewczyna. Jak im zaufasz to ci dadzą, a jak nie, to będą częściej zdradzały." - Mechanior


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 02, 2010 8:05 pm 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 23, 2010 11:19 am
Posty: 136
Lokalizacja: Katowice
muszę doszukać się czy zza granicy można do nich wstąpić
na razie znalazlem to i brzmi calkiem fajnie:
V rámci členského príspevku si poistený na krytie nákladov za záchranné akcie Horskej záchrannej služby (HZS) vo všetkých horských oblastiach v pôsobnosti HZS na Slovensku. (pozri “Poistenie” )

Máš minimálne 20% zľavy na tatranských chatách, ktorých je SHS JAMES spolumajiteľom (Chata na Zelenom plese, Téryho chata, Zbojnícka chata, Chata pod Rysmi), 50% zľavu na Zamkovského chate, zľavy na niektorých chatách v Alpách. Ako člen spolku máš aj zľavy v niektorých outdoorových obchodoch.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: kurs euro
PostNapisane: Cz wrz 02, 2010 10:07 pm 
Swój

Dołączył(a): Śr lip 22, 2009 12:58 pm
Posty: 54
Lokalizacja: spod stolicy
Tydzien temu zachcialo mi sie pojsc z Chocholowskiej na obiad w chacie Zverovka. Zabralem ze soba tylko zlotowki i karte. W Zverovce bylo milo, jedzenie dwie klasy lepsze niz po naszej stronie. Przy placeniu okazalo sie ze karty nie przyjmuja, ale zlotowki owszem. Tylko kurs byl bandycki - 5 zlotych za euro ( a tego dnia kurs w NBP byl dokladnie 4,01).

_________________
ide w gory


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 03, 2010 7:09 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 17, 2005 9:35 pm
Posty: 1125
kj39 napisał(a):
jedzenie dwie klasy lepsze niz po naszej stronie

A na jakiej to podstawie tak napisales, jedzenie tam bylo dobre (przynajmniej to co ja mialem przyjemnosc wpalaszowac) ale na pewno nie o niebo lepsze, nie mowiac o slowackich porcjach dla malych chinczykow...

_________________
Omówienie sezonu ograniczam do rejonu Morskiego Oka i Tatr Zachodnich (...). By zasłużyć na wyróżnienie w rejonie Hali trzeba by najtrudniejszą tamtejszą drogę przejść nocą, samotnie i w kapciach. - Władysław Cywiński


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 03, 2010 7:34 pm 
Swój

Dołączył(a): Śr lip 22, 2009 12:58 pm
Posty: 54
Lokalizacja: spod stolicy
Napisalem tak na podstawie wyboru dan - w Chocholowskiej, podobnie jak w niemal wszystkich polskich schroniskach lista dan do wyboru jest krociutka jak Dolinka ku Dziurze. W Zverovce natomiast znalazlem wypasiona karte z daniami do wyboru jak w normalnej restauracji.
Smakowo bylo OK. Rozmiar porcji byl OK, ale moze akurat trafilismy na dobre a inne sa mniejsze, tego nie wiem.
Cenowo tez nie bylo zle, liczac normalnym kursem 1 eur = 4 zlote za obiad na dwie osoby zaplacilem ponizej 60 zl (14 euro). W Chocholowskiej dwa dania obiadowe (np. pstrag i kotlet) wyszlyby tyle samo, okolo 60 zl.

_________________
ide w gory


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 03, 2010 8:07 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 13, 2010 4:02 pm
Posty: 647
Lokalizacja: Litwa
Mazio napisał(a):
Ten miły, długowłosy chłopak

a ja zastanawiałam się czy to przypadkiem nie Miro :lol: ale potem pomyślałam, że chyba za młody. To Miro pewnie ten już trochę posiwiały, ale sympatyczny, tylko nie sympatycznie wzrokiem obchodzi czasami chatę :shock: :lol:

_________________
So close, no matter how far
Couldn't be much more from the heart
Forever trusting who we are
and nothing else matters


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 09, 2010 11:03 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 05, 2005 5:40 pm
Posty: 876
Lokalizacja: okolice Krakowa
Mam pytanie dotyczace Slowackiego Raju .Nigdy tam nie bylam. Gdzie najlepiej przenocować i jaką trasę wybrać.? Bedę wdzięczna za pomoc :D

_________________
Dawniej Olivia


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 09, 2010 1:27 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 17, 2008 9:44 pm
Posty: 969
Lokalizacja: Łódź
z tras polecam przełom hornadu podobna ciekawa rteż jest sucha bela
w podlesok chyba można przenocować


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 09, 2010 1:30 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 11, 2007 1:46 pm
Posty: 1563
Lokalizacja:
Jeszcze Velky Sokol
Podobno są jakieś noclegi w Podlesoku i Hrabuszicach, ale nie korzystałem

_________________
Wolę mieć brzuch od piwa, niż garb od roboty


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 09, 2010 1:57 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 30, 2010 12:43 pm
Posty: 3533
Lokalizacja: Węgierska Górka
o nocleg nie masz się co martwić. W co drugim domu wynajmują pokoje :wink: ja szedłem po kolei i pytałem czy mają coś wolnego. Trafiłem na nówkę po remoncie. Ceny od ok 8 euro w górę. Najlepsza trasa to Sokolia dolina z prawie 100m wodospadem. Niesamowite wrażenie robi pierwsza drabina która odstaje od skały, pogięta i ledwo się trzymająca jednym łańcuchem. Obowiązkowo również Przełom Hornadu, Tomasovski Vychlad i Sucha Bela. Fajna traska również wiedzie przez Stredne Piecky ale zejście czerwonym szlakiem jest nużące.
Spędziłem tam 3 dni i bardzo mi się podobało :wink: . Może w tym roku uda mi się tam jeszcze wybrać :)

_________________
Galeria zdjęć


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 09, 2010 3:11 pm 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
zephyr napisał(a):
Najlepsza trasa to Sokolia dolina z prawie 100m wodospadem. Niesamowite wrażenie robi pierwsza drabina która odstaje od skały, pogięta i ledwo się trzymająca jednym łańcuchem.


Sokolia Dolina:

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek

Ale tak w ogóle to wszystkie cieśniawy są fajne.

W domu mam sprawdzony adres do Hrabiszic, mogę podać wieczorem.

B.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 09, 2010 7:02 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 05, 2005 5:40 pm
Posty: 876
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wielkie dzięki za te cenne informacje. Zajeebiście to wyglada na zdjęciach.Basiu bedę wdzieczna za adres.

_________________
Dawniej Olivia


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 09, 2010 10:20 pm 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
Jednak nie Hrabusice a Betlanovce, mąż był tam zimą, wiec informacja jest stosunkowo świeża.

Ubytovanie „Real”, Betlanovce 177, ++421 908981363 http://www.slovenskyraj.sk/real.html

Inne miejsce, gdzie ja spałam 2 lata temu, w czasie tej wycieczki co na zdjęciach, nieco tańsze.

„Ihla” turisticke zariadenie Cingov, Janka Pacakova, Tel. +241 907 956 396, http://www.slovenskyraj.sk/ihla.html

B.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 10, 2010 3:19 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pn sie 30, 2010 5:47 pm
Posty: 29
Logistycznie najlepiej chyba jest nocować w Podlesoku (praktycznie wszędzie jest blisko i nie trzeba płacić za parking :wink: ). Są tam autocampy (tańsza wersja) i kilka pensjonatów (droższa wersja). Ja nocowałem tutaj http://web.stonline.sk/kosariska/nove%20ubyt.htm


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So wrz 11, 2010 10:58 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 05, 2005 5:40 pm
Posty: 876
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wielkie dzięki :D

_________________
Dawniej Olivia


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 27, 2010 7:06 am 
Zasłużony

Dołączył(a): Cz cze 28, 2007 11:24 am
Posty: 183
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiem, że późno ta odpowiedź, ale dodałbym do tego miejscowość Dedinky - od północy Słowackiego Raju. Pełno privatów.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So paź 23, 2010 5:27 pm 
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 23, 2010 8:03 am
Posty: 19
Lokalizacja: znad morza
Witajcie
planujemy zimowy wypad w Nizkie Tatry, czy tam też obowiązuje zakaz poruszania się po szlakach po 1.11?
pozdrav
Robert


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So paź 23, 2010 6:19 pm 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
Adriatyk napisał(a):
Witajcie
planujemy zimowy wypad w Nizkie Tatry, czy tam też obowiązuje zakaz poruszania się po szlakach po 1.11?
pozdrav
Robert


Zamkniętych jest tylko kilka szlaków, szczególnie narażonych na lawiny, wszystkie są oznaczone jako zamknięte na mapach "Harmanca".

B.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N paź 24, 2010 10:25 am 
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 23, 2010 8:03 am
Posty: 19
Lokalizacja: znad morza
Basia Z. napisał(a):

Zamkniętych jest tylko kilka szlaków, szczególnie narażonych na lawiny, wszystkie są oznaczone jako zamknięte na mapach "Harmanca".

B.


Basia,
dzięki za info, tej mapy niestety nie mam, więc możesz mi powiedzieć czy szlak z Jasnej na Chopoka i dalej na Dumbiera jest zamknięty?
pozdrav
Rob


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3659 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49 ... 122  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL