Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz maja 23, 2024 4:01 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18015 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 475, 476, 477, 478, 479, 480, 481 ... 601  Następna strona

Czy ktoś Ci pomógł w tym wątku?
Tak, jestem zadowolona/y 45%  45%  [ 177 ]
Niestety nie 4%  4%  [ 15 ]
Zamieszali mi tak, że wiem mniej, niż przed pytaniem 3%  3%  [ 13 ]
To jakieś chore towarzystwo - same zboki i debile 15%  15%  [ 58 ]
Nikt nie pomógł, ale i tak Was kocham 8%  8%  [ 31 ]
Krowa cie wysrała 15%  15%  [ 59 ]
Wali mnie to 11%  11%  [ 42 ]
Liczba głosów : 395
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn mar 31, 2014 8:06 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 09, 2014 2:19 pm
Posty: 3047
Hrabia napisał(a):
A co to są "ogólne koszty schroniska".


np takie jak za energię elektryczną, sprzątaczkę itp które są trudne do rozdziału między tych co siedzą, śpią, kupują w bufecie, myją się czy tylko odpoczywają

co do gleby to powinni wprowadzić takie pojęcie bo oficjalnie spotkałem się z podłogą, tak wzbogacona nomenklatura musiałaby zróżnicować cennik !!
z drugiej strony mogą zakazać noclegów pod chmurką i znajdą się tacy co będą marudzić że kiedyś było lepiej


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn mar 31, 2014 8:07 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 26, 2011 4:21 pm
Posty: 1379
Lokalizacja: Tarnów
gb napisał(a):
tzw. "gleba" - w schroniskach to - generalnie - sytuacja awaryjna :).


No, dokładnie - awaryjnie dają mi możliwość spędzenia nocy nie w łóżku, za to w cieple i pod dachem.
A tamta opłaca to niby za co, za zalegalizowanie nielegalnego noclegu? Bo jeśli o warunki chodzi, w tym momencie będę mieć dużo lepsze z dala od tego tłumu, skoro pod gołym niebem i tak.

_________________
Nie zaglądam już na forum, kontakt tylko przez maila.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn mar 31, 2014 8:10 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 08, 2011 12:50 pm
Posty: 2793
ale zgodnie z polityką TPN to już jest ścigane :mrgreen:

_________________
wertykalnie
flickr


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn mar 31, 2014 8:14 pm 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4265
Lokalizacja: Łódź
gb napisał(a):
"gleba" - w schroniskach to - generalnie - sytuacja awaryjna :).


To już zamierzchła historia.
Kiedyś chętnych na takie noclegi było po prostu mniej (choć w piątce to już akurat 26 lat temu podłoga była szczelnie zapełniona :wink: ) I pod te ilości chętnych były budowane schroniska - obecnie chętnych jest więcej a mury zostały i nikt nawet nie myśli co z tym fantem zrobić.

semow napisał(a):
ale zgodnie z polityką TPN to już jest ścigane :mrgreen:

No to może wystarczyłaby sama zrzutka na TPN :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn mar 31, 2014 8:17 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 08, 2011 12:50 pm
Posty: 2793
WILCZYCA napisał(a):
nikt nawet nie myśli co z tym fantem zrobić.

Zaorać, będzie spokój :mrgreen:

_________________
wertykalnie
flickr


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn mar 31, 2014 8:23 pm 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4265
Lokalizacja: Łódź
semow napisał(a):
Zaorać, będzie spokój

Albo i nie.
Tak na serio to może młode wspinające się pokolenie powinno wywrzeć większy nacisk na dziadków z PZA żeby ruszyli dupę i postarali się o jakieś gwarantowane miejscówki dla swoich członków (i członkiń) pod dachem i godziwych warunkach.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn mar 31, 2014 8:32 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 08, 2011 12:50 pm
Posty: 2793
A co pezeta może dać w zamian? Vide casus Betlejemki i ś.p. taboru w Suchej Wodzie. Pezeta jest w pozycji petenta i to w odwrocie, zarówno wobec TPN jak i PTTK.
Zresztą o ile by to przeszło (a bardzo bym sobie życzył), to i tak nie rozwiązuje problemu turystów. A chyba dla nich to największa niedogodność.

_________________
wertykalnie
flickr


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn mar 31, 2014 8:56 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 09, 2014 2:19 pm
Posty: 3047
WILCZYCA napisał(a):
obecnie chętnych jest więcej a mury zostały i nikt nawet nie myśli co z tym fantem zrobić


kiedyś schronisko spłonęło... ;) pewnie pobudowaliby większe


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn mar 31, 2014 9:14 pm 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4265
Lokalizacja: Łódź
semow napisał(a):
A co pezeta może dać w zamian? Vide casus Betlejemki i ś.p. taboru w Suchej Wodzie. Pezeta jest w pozycji petenta i to w odwrocie, zarówno wobec TPN jak i PTTK.

No i właśnie w tym przekonaniu nas wychowano. I to przekonanie spowodowało ze kiedy miejsca sie obkurczyły wspinacze nie dostali nic w zamian.
krank1 napisał(a):
kiedyś schronisko spłonęło... ;) pewnie pobudowaliby większe
Albo zamkneli.

Prawda jest taka (i już sie boję pewnie gb mnie zaraz zje )że schronisko powinno zostać powiększone lub podobnie jak w Moku dostawiony drugi (może mniejszy budynek) który ułatwiłby zabezpieczenie podstawowych potrzeb dla tego regionu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn mar 31, 2014 9:19 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 08, 2011 12:50 pm
Posty: 2793
WILCZYCA napisał(a):
No i właśnie w tym przekonaniu nas wychowano. I to przekonanie spowodowało ze kiedy miejsca sie obkurczyły wspinacze nie dostali nic w zamian.

Bo ja wiem, czy to jest kwestia przekonania.
Raczej przykry fakt.
Wspinacz nie jest ani dobrym klientem PTTK, ani bezpiecznym gościem w TPN.

_________________
wertykalnie
flickr


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn mar 31, 2014 9:30 pm 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4265
Lokalizacja: Łódź
semow napisał(a):
Wspinacz nie jest ani dobrym klientem PTTK, ani bezpiecznym gościem w TPN.

Wspinacz bywa również członkiem PTTK (leży to w jego interesie - 20%zniżka)
A co do tej goszczenia się to raczej przecież nie było słychać o większych zgrzytach). Ja myślę że Skawiński miał po prostu bardzo silna osobowość i nasi nie mieli z nim szans na realna dyskusję opartą chociażby o argumenty sportowe. Ale może teraz przy zmianie szefa TPN mogliby się jakoś wykazać.
W każdym razie skoro pewna miejsc noclegowych była zabezpieczała potrzeby i zniknęła to może warto chociaz o dobudowę tych miejsc zawalczyć.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn mar 31, 2014 10:43 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 07, 2008 11:33 am
Posty: 6314
Olga napisał(a):
No, dokładnie - awaryjnie dają mi możliwość spędzenia nocy nie w łóżku, za to w cieple i pod dachem.

nastąpiło nieporozumienie...
czasy gdy strudzeni wędrowcy docierali do szałasu na hali, a gościnni juhasi użyczali im miejsca przy watrze, ciepłej strawy i posłania z gałęzi - minęły bezpowrotnie - i nie ma co udawać, że się tego nie zauważyło...
Planowanie tatrzańskich wędrówek - nawet, gdy planuje się przemieszczanie każdego dnia z kolejnego schroniska - do następnego - polega na wcześniejszym zarezerwowaniu noclegów.
A określenie "awaryjna sytuacja" obejmuje - np. nieoczekiwane załamanie pogody, uniemożliwiające bezpieczne wyjście ze schroniska i dotarcie do Zakopanego/kwatery. Ot - choćby burza, ulewa, zawieja śnieżna...
--- dopisek późniejszy: i tak na dobrą sprawę dotyczy głównie dwóch schronisk: Murowańca i schroniska w D5SP...----------
Co to dużo pisać - to sami turyści spowodowali, że owa "awaryjność" jest fikcją.
I nic dziwnego, że dzierżawcy schronisk usiłują się temu wykorzystywaniu owej "awaryjności" przeciwstawiać.
Narzekania - współcześnie - na "bazę noclegową" w schroniskach tatrzańskich przypomina nie tylko przysłowiową chęć jednoczesnego zjedzenia i zachowania ciastka na później. Tu dodatkowo dochodzi świadomość konieczności podzielenia się tym ciastkiem z innymi, ale cały czas podejmowane są próby - by w ramach tego podziału - ciastko w całości zostało zjedzone przez nas...

pozdrawiam
gb 8)
ps
tłumaczenia, że ktoś się "nie spodziewał takich tłumów" - są śmieszne...

_________________
wszystko już było - ergo: nie panikuj
http://jaskiniar.blogspot.com/
http://puzzlepamieci.blogspot.com/


Ostatnio edytowano Pn mar 31, 2014 11:07 pm przez gb, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn mar 31, 2014 10:47 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 07, 2008 11:33 am
Posty: 6314
WILCZYCA napisał(a):
Prawda jest taka (i już sie boję pewnie gb mnie zaraz zje )że schronisko powinno zostać powiększone lub podobnie jak w Moku dostawiony drugi (może mniejszy budynek) który ułatwiłby zabezpieczenie podstawowych potrzeb dla tego regionu.

Nie będę nikogo zjadał. A przynajmniej powstrzymam się do czasu uzyskania odpowiedzi - jakież to są podstawowe potrzeby tego rejonu (jak rozumiem okolic MOka lub D5SP)??? :mrgreen: :?: :?: :shock:

pozdrawiam
gb

_________________
wszystko już było - ergo: nie panikuj
http://jaskiniar.blogspot.com/
http://puzzlepamieci.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt kwi 01, 2014 4:45 am 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4265
Lokalizacja: Łódź
Mam na myśli tylko D5SP. Zapewnienie ludziom tam realnej możliwości zatrzymania się w miarę godziwych warunkach. Jeżeli schronisko "pęka w szwach " zarówno podczas dnia jak i w nocy to wg mnie na dzień dzisiejszy jest po prostu trochę za małe :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt kwi 01, 2014 5:49 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 08, 2011 12:50 pm
Posty: 2793
Albo za tanie :P

_________________
wertykalnie
flickr


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt kwi 01, 2014 6:30 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 07, 2008 11:33 am
Posty: 6314
WILCZYCA napisał(a):
Mam na myśli tylko D5SP. Zapewnienie ludziom tam realnej możliwości zatrzymania się w miarę godziwych warunkach. Jeżeli schronisko "pęka w szwach " zarówno podczas dnia jak i w nocy to wg mnie na dzień dzisiejszy jest po prostu trochę za małe :wink:

Ale owo "zapewnienie" możliwości zatrzymania się (jak rozumiem - na noc) to wcale nie jest: "podstawowa potrzeba rejonu". A tym bardziej zwiększenie tej możliwości...

Poza tym - możliwość przenocowania ponad 60 osób wydaje się wystarczająca - i każde podwyższanie tej liczby (czyli "gleba") - powinno być traktowane wyłącznie w kategoriach awaryjnych... :). Naprawdę tak wielu wędrowców tatrzańskich nie potrafi zaplanować swojej wędrówki?

pozdrawiam
gb 8)

_________________
wszystko już było - ergo: nie panikuj
http://jaskiniar.blogspot.com/
http://puzzlepamieci.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt kwi 01, 2014 6:55 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz maja 02, 2013 1:05 pm
Posty: 1693
gb napisał(a):
Naprawdę tak wielu wędrowców tatrzańskich nie potrafi zaplanować swojej wędrówki?

Na pewno nie muszą precyzyjnie planować, wszak mają ... schronisko ...

_________________
"Ostrożnie, tam przepaść!", Maria Bandrowska, 27 lipca 1914 r.
"Ile razy widziałeś schodzącą lawinę w Tatrach w grudniu?" magis, 2018


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt kwi 01, 2014 7:33 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5456
Lokalizacja: Białystok
Wolf_II napisał(a):
Na pewno nie muszą precyzyjnie planować, wszak mają ... schronisko ...


Więc niech później nie narzekają, że ktoś jednak zaplanował a oni muszą spać na zewnątrz.

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt kwi 01, 2014 9:30 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 26, 2011 4:21 pm
Posty: 1379
Lokalizacja: Tarnów
gb napisał(a):
Co to dużo pisać - to sami turyści spowodowali, że owa "awaryjność" jest fikcją.
I nic dziwnego, że dzierżawcy schronisk usiłują się temu wykorzystywaniu owej "awaryjności" przeciwstawiać.

Ależ ja się z tym zgadzam, naprawdę :wink:
Tylko jeszcze większą fikcją jest dla mnie proponowanie komuś 'noclegu', który niewiele się różni od spędzenia nocy w górach w dowolnie wybranym przez siebie miejscu, a kasowanie za niego normalnej stawki.
Gleba w większości przypadków kosztuje mniej niż łóżko w sali wieloosobowej, a komfort snu jest jedynie nieznacznie mniejszy.
A tutaj? Bez porównania (zwłaszcza jak się pogoda schrzani), za to kasa ta sama...

_________________
Nie zaglądam już na forum, kontakt tylko przez maila.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt kwi 01, 2014 10:29 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N paź 23, 2005 9:18 pm
Posty: 2109
Olga a działałaś coś w ostatni weekend w Tatrach? jakie warunki? I lawinową ogłosili chyba w sobotę rano, śniegu widze dość szybko ubywa:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt kwi 01, 2014 10:33 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 07, 2008 11:33 am
Posty: 6314
Olga napisał(a):
Tylko jeszcze większą fikcją jest dla mnie proponowanie komuś 'noclegu', który niewiele się różni od spędzenia nocy w górach w dowolnie wybranym przez siebie miejscu, a kasowanie za niego normalnej stawki.

Różnica jest diametralna: - korzystający z murka, ławki, stołu na zewnątrz schroniska - nie przygotowuje sobie w terenie miejsca do spania (nie wycina krzaków, nie tnie gałęzi kosówki na posłanie, nie wygniata podłoża), wszystkie kwestie bytowe (potrzeby fizjologiczne, utrzymanie higieny, przygotowanie/spożycie/sprzątanie związane z posiłkami (zwłaszcza ciepłymi) - realizuje korzystają z infrastruktury schroniskowej (nie szuka źródła wody, nie pozostawia odpadków spożywczych i innych, nie odprowadza wody z mydłem, detergentem, nie rozpala żywego ognia, etc.). W dodatku - nie przenosi swojego zapachu, swoich śladów - w miejsca, gdzie "normalnie" zwierzę pt. człowiek nie przebywa...

Nocowanie "na glebie" - a w "Piątce" - "na murku" - w dawniejszych czasach obrosło jakimiś legendami, ale współcześnie jest wyłącznie przejawem pewnego lekceważenia (bądź specyficznego podejścia) - wędrówek tatrzańskich :).
Poza Tatrami - przy niektórych schroniskach są "normalne" pola namiotowe/biwakowe - na których można się rozłożyć z własnym biwakiem/namiotem. W maleńkich (relatywnie) "polskich Tatrach", przy tak wielkim obłożeniu turystycznym (zwłaszcza w sezonie letnim) - nieprzygotowana wcześniej wędrówka "od schroniska do schroniska" - po prostu mija się z celem... To oczywiście wyłącznie moje zdanie :)

pozdrawiam
gb 8)
Olga napisał(a):
A tutaj? Bez porównania (zwłaszcza jak się pogoda schrzani), za to kasa ta sama...

trochę inaczej - chyba - rozumiemy kwestię "awaryjności" związanej z pogodą... :mrgreen:

_________________
wszystko już było - ergo: nie panikuj
http://jaskiniar.blogspot.com/
http://puzzlepamieci.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt kwi 01, 2014 11:05 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 26, 2011 4:21 pm
Posty: 1379
Lokalizacja: Tarnów
Jakub napisał(a):
Olga a działałaś coś w ostatni weekend w Tatrach? jakie warunki? I lawinową ogłosili chyba w sobotę rano, śniegu widze dość szybko ubywa:)

Coś działałam - Gerlach w sobotę :wink:
Co tu dużo mówić, rano i w cieniu fajny beton, a jak słońce przyświeci, to tylko robić swoje jak najszybciej i się zmywać.
Na moich oczach ze stoków Kończystej średniej wielkości lawina rąbnęła.

gb napisał(a):
Różnica jest diametralna

Ale Ty teraz piszesz o ochronie przyrody przed tłumami biwakującymi na dziko i niekoniecznie potrafiącymi ją uszanować (i z tym wątkiem się zgodzę).
Natomiast ja pisałam o płaceniu stawki równej glebie w schronisku za coś, co jest zupełnie niewygodne i do d...
Wybacz - dla mnie murek czy ławka to jedno z ostatnich miejsc, który wybrałabym w Tatrach na nocleg, nawet za darmo :twisted:

_________________
Nie zaglądam już na forum, kontakt tylko przez maila.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt kwi 01, 2014 12:19 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 07, 2008 11:33 am
Posty: 6314
Olga napisał(a):
Natomiast ja pisałam o płaceniu stawki równej glebie w schronisku za coś, co jest zupełnie niewygodne i do d...


Masz rację - - dlatego nocowanie "na glebie" - powinno być - z założenia (zwłaszcza przez turystów) traktowane jako coś, z czego korzysta się naprawdę sporadycznie, a nocleg "na zewnątrz" - jako super sytuację awaryjną.
Z całej dyskusji wynika, że opłata "za glebę" jest wyraźnie za niska :mrgreen:
Może rozsądniejszym rozwiązaniem byłaby - rezygnacja z przyjmowania na ową glebę, a dla "awaryjnych" - możliwość przeczekania nocy/załamania pogody - za darmo, ale bez rozkładania się ze spaniem. Coś w rodzaju poczekalni :).
W takim przypadku - nocowanie/spanie - poza schroniskiem w ogóle nie wchodziłoby w grę :)

Masz rację - także i z drugiego powodu. Skoro stawka jest zbyt wysoka - nie należy brać pod uwagę takiego wariantu i tak ZAPLANOWAĆ wędrówkę, by - albo zapewnić sobie możliwość noclegu (rezerwacja, ew. "gleba" wewnątrz) - albo mieć czas na zejście/dojście do innego miejsca noclegowego :)

pozdrawiam
gb 8)

_________________
wszystko już było - ergo: nie panikuj
http://jaskiniar.blogspot.com/
http://puzzlepamieci.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt kwi 01, 2014 3:08 pm 
Weteran

Dołączył(a): Pn lut 10, 2014 6:47 pm
Posty: 106
Nie bardzo rozumiem, po co ktoś w ogóle by miał chcieć nocować przed schroniskiem (nawet za darmo) - to jakiś absurd! Ani ciepło, ani wygodnie, ani nawet spokojnie nie da się wyspać, bo ciągle ktoś wchodzi/wychodzi ze schroniska. Dużo lepiej zejść albo do Roztoki albo na kwaterę poza Tatrami. Aby uniknąć ew. letnich burz wystarczy po prostu wcześnie wstać. Właściwie to schroniska w Tatrach w ogóle nie są potrzebne, bo w każde miejsce można spokojnie dotrzeć i zdążyć wrócić przed zmrokiem startując rano od podnóża (przynajmniej w warunkach letnich).


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt kwi 01, 2014 3:12 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 07, 2008 11:33 am
Posty: 6314
guliak napisał(a):
Nie bardzo rozumiem, po co ktoś w ogóle by miał chcieć nocować przed schroniskiem (nawet za darmo) - to jakiś absurd!


nieco wcześniej kol. Tworek napisał(a):
Chciałbym się dowiedzieć jak jest z miejscami "na podłodze" w schroniskach? We wszystkich można? Nie chodzi mi o teraz, tylko o lato (lipiec/sierpień). I czy ktoś próbował spać pod chmurką gdzieś pod schroniskiem? :)


:)
pozdrawiam
gb 8)

_________________
wszystko już było - ergo: nie panikuj
http://jaskiniar.blogspot.com/
http://puzzlepamieci.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt kwi 01, 2014 4:12 pm 
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N paź 28, 2012 8:22 am
Posty: 28
Lokalizacja: Białystok
Ja nie chcę nocować pod chmurką :)! Tylko pytałem czy jest taka opcja. Organizując wędrówkę będę rezerwował miejsca :)

Pozdro :)

_________________
"Rzeczy łatwe są nic nie warte. Tylko to co przychodzi z trudem ma sens"
Marek Piotrowski


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt kwi 01, 2014 5:22 pm 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4265
Lokalizacja: Łódź
tworek napisał(a):
Organizując wędrówkę będę rezerwował miejsca

To plany na przyszły rok? :mrgreen: W każdym razie jak zaśpisz to będą.


Ostatnio edytowano Wt kwi 01, 2014 5:50 pm przez WILCZYCA, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt kwi 01, 2014 5:29 pm 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4265
Lokalizacja: Łódź
guliak napisał(a):
Aby uniknąć ew. letnich burz wystarczy po prostu wcześnie wstać.

Biorąc pod uwagę że czasem zaczynają się 11-12 to nawet bardzo wcześnie. :D
guliak napisał(a):
Ani ciepło, ani wygodnie

Bez śpiwora i karimaty to rzeczywiście :roll:
guliak napisał(a):
albo na kwaterę poza Tatrami

Taa - W Szczawnicy ponoć jest ładnie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt kwi 01, 2014 6:02 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pt maja 29, 2009 3:57 pm
Posty: 1882
Lokalizacja: Lublin
Z całej tej dyskusji wynika, że najlepszym rozwiązaniem było by zamknąć Tatry. :wink: :D

_________________
Strząsnąć tę pisowską szarańczę.
Schetyna.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt kwi 01, 2014 6:12 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 21, 2012 5:49 pm
Posty: 453
Lokalizacja: Kraków
miler napisał(a):
Z całej tej dyskusji wynika, że najlepszym rozwiązaniem było by zamknąć Tatry. :wink: :D


Pójdźmy krok dalej. Po prostu trzeba raz na zawsze wyplewić góry z Tatr. Bo zdaje się, że to góry są źródłem tych problemów.

pzdr

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18015 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 475, 476, 477, 478, 479, 480, 481 ... 601  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL