Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest So cze 15, 2024 10:10 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18015 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 478, 479, 480, 481, 482, 483, 484 ... 601  Następna strona

Czy ktoś Ci pomógł w tym wątku?
Tak, jestem zadowolona/y 45%  45%  [ 177 ]
Niestety nie 4%  4%  [ 15 ]
Zamieszali mi tak, że wiem mniej, niż przed pytaniem 3%  3%  [ 13 ]
To jakieś chore towarzystwo - same zboki i debile 15%  15%  [ 58 ]
Nikt nie pomógł, ale i tak Was kocham 8%  8%  [ 31 ]
Krowa cie wysrała 15%  15%  [ 59 ]
Wali mnie to 11%  11%  [ 42 ]
Liczba głosów : 395
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz kwi 24, 2014 7:18 pm 
Kombatant

Dołączył(a): N gru 23, 2012 1:19 pm
Posty: 465
gb napisał(a):
vivon napisał(a):
jak mniemam należy do tych bardziej zagrożonych, ale jak bardzo?

Czy jest zagrożony bardzo bardziej, czy może mniej bardziej? :?
Litości...

Jak nie masz nic do powiedzenia do MILCZ.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz kwi 24, 2014 7:52 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 09, 2014 2:19 pm
Posty: 3048
Krabul napisał(a):
booolooo napisał(a):
Czy ominięcie go Kozią przełęczą to dobry pomysł?
Proponuję Krzyżne. Najlepsza widokowo.


Popieram, widok z przełęczy powala, jeśli idziesz tam pierwszy raz to dobrze tą trasę zrobić właśnie w kierunku 5-ciu Stawów. Na Kozią się nie pchaj bo raz że trudniejsza a dwa, że widoki słabe.
Przez Krzyżne jest trochę dłużej i do Morskiego Oka możesz nie zdążyć - mimo to warto iść tamtędy i nocleg zaliczyć w 5-ciu Stawach.
Ta druga trasa jest w ogóle nędzna, chyba że lubisz po lesie pochodzić.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz kwi 24, 2014 8:56 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 07, 2008 11:33 am
Posty: 6314
vivon napisał(a):
gb napisał(a):
vivon napisał(a):
jak mniemam należy do tych bardziej zagrożonych, ale jak bardzo?

Czy jest zagrożony bardzo bardziej, czy może mniej bardziej? :?
Litości...

Jak nie masz nic do powiedzenia do MILCZ.

ojej - ale skąd będę wiedział, kiedy nie mam nic do powiedzenia, skoro to Ty uzurpujesz sobie prawo do takiej oceny?
Muszę "powiedzieć" (czytaj: napisać) to co chcę, żebyś Ty mógł stwierdzić, że to było "nic", i że wobec tego powinienem milczeć...

To już lepiej używaj w takich sytuacjach innego zwrotu: "milcz jak do mnie mówisz...". Tyle, że musisz je przerobić na "pisane"...
powodzenia...

pozdrawiam
gb 8)

_________________
wszystko już było - ergo: nie panikuj
http://jaskiniar.blogspot.com/
http://puzzlepamieci.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz kwi 24, 2014 10:45 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz maja 02, 2013 1:05 pm
Posty: 1693
vivon napisał(a):
Wolf_II napisał(a):

Oglądałeś mapę? Widzisz tę niebieską strzałkę schodzącą z Beskidu i przecinająca szlak wiodący na przełęcz Liliowe? To teraz sprawdź prosze w legendzie co ta strzałka oznacza.



I po co ta uszczypliwość? Lepiej Ci się zrobiło?

Zadałem też pytanie o ogólną ocenę zagrożenia na tym szlaku. Wiadomo że trzeba zobaczyć na miejscu. Ale są szlaki lawiniaste oraz te mniej lawiniaste. Ten ma wystawę północno- (wschodnią?), więc jak mniemam należy do tych bardziej zagrożonych, ale jak bardzo?


I dobrze, że zapytałeś (kto pyta ten mniej błądzi), ale próbuję Ci uzmysłowić, że współczesne mapy niosą sporo info, które jest świetną bazą do odpowiedzenia na zadane przez Ciebie pytanie. Nawet jak pytasz warto przeciez samemu to skonfrontować z innymi źródłami, czy ktoś głupot nie gada. Te niebieskie strzałki są bardzo sugestywne - to nie jest ostateczna wyrocznia, ale jakaś podpowiedź do analizy zagrożeń/ryzyka.

Dlaczego traktujesz to jako uszczypliwość? Jeżeli to nie będzei Twój ostatni wyjazd to prędzej czy później zdarzy się, że nie będzisz miał okazji kogoś zapytać i będziesz zdany wyłącznie na siebie. Żółty ma tę zaletę, że zwykle jest intesywnie deptany i w znacznej mierze prowadzi w bezpośrdnim sąsiedztwie nartostrady z Suchej Przełęczy Kotłem Gąsienicowym. Nartostrada jak to nastostrada - jest intesywnie ratrakowana (a przynajmniej była) i szanse lawiny na niej są znacznie mniejsze niż tam gdzie śnieg odkładał się w sposób naturalny.

_________________
"Ostrożnie, tam przepaść!", Maria Bandrowska, 27 lipca 1914 r.
"Ile razy widziałeś schodzącą lawinę w Tatrach w grudniu?" magis, 2018


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt kwi 25, 2014 7:05 am 
Zasłużony

Dołączył(a): Wt lip 30, 2013 12:50 pm
Posty: 172
Dziękuję wszystkim za udzielenie cennych informacji. Nie orientuje się w trudności szlaków i myślałem, ze Zawrat będzie najgorszą opcją, a Krzyżne nie brałem w ogóle pod uwagę.
I dzień: przez Krzyżne do Schroniska w DPS - http://mapa-turystyczna.pl/route/s0ua
II dzień: Szpiglasowa przełęcz do Palenicy i dalej już busem do centrum - http://mapa-turystyczna.pl/route/s0b4
Chciałem najpierw rozeznać się w temacie. Jeżeli te trasy są możliwe to teraz jeszcze zobaczę szczegółowe zdjęcia i filmiki na YT.

Nocleg w schronisku na rezerwacje. A jak wygląda sprawa "podłogi"? Z tego co czytałem na forum, to koło 16 trzeba być żeby się załapać. A co w przypadku przyjścia później - radź sobie sam i śpij na zewnątrz? Pytam raczej z ciekawości.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt kwi 25, 2014 7:32 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 09, 2014 2:19 pm
Posty: 3048
booolooo napisał(a):
II dzień: Szpiglasowa przełęcz do Palenicy

Wg mnie jeden z najładniejszych szlaków po polskiej stronie Tatr. Koniecznie z Szpiglasowej Przełęczy wejdź jeszcze na Szpiglasowy Wierch (tam jest około 15min drogi), bo jest to jedno z nielicznych miejsc na szlakach, z których jednocześnie widać wszystkie 5 Stawów. Osobiście nie widziałem z innego szlaku na raz całej piątki. Nie wiem jak z Koziego Wierchu i z niektórych punktów OP bo jak byłem na Kozim to akurat nic nie było widać przez mgłę.

booolooo napisał(a):
Z tego co czytałem na forum, to koło 16 trzeba być żeby się załapać.

od 16-17 są zapisy na podłogę, jak przyjdziesz później to też się załapiesz tyle że w mniej atrakcyjnym miejscu. Jak dojdziesz na 16 to może złapiesz miejsce na materacu, które nie są normalnie w rezerwacji i powinny być wolne a śpi się o niebo lepiej niż na podłodze :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt kwi 25, 2014 7:53 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5456
Lokalizacja: Białystok
krank1 napisał(a):
jest to jedno z nielicznych miejsc na szlakach, z których jednocześnie widać wszystkie 5 Stawów.


Potwierdzam - Widok ze Szpiglasa faktycznie piękny!
Tyle, że w D5SP jest sześć stawów (nie licząc Szpiglasowych Stawków) :wink:

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt kwi 25, 2014 7:58 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 17, 2013 7:34 am
Posty: 782
Lokalizacja: Jaworzno
Tylko na Krzyżne nie idz czasami przez Orlą Perć :P tak jak zaznaczyłeś :)
Od Murowańca żółtym
http://mapa-turystyczna.pl/route/3mt5

Jeżeli starczy Ci czasu i sił to schodząc z Szpiglasa do Moka możesz zahaczyć o Wrota.

_________________
"Gdyby ludzie od jaskiniowej epoki robili tylko to, co wyglądało na możliwe, do dzisiaj siedzieliby w jaskiniach" - Stanisław Lem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt kwi 25, 2014 8:18 am 
Zasłużony

Dołączył(a): Wt lip 30, 2013 12:50 pm
Posty: 172
Major napisał(a):
Tylko na Krzyżne nie idz czasami przez Orlą Perć :P tak jak zaznaczyłeś :)
Od Murowańca żółtym
http://mapa-turystyczna.pl/route/3mt5

Jeżeli starczy Ci czasu i sił to schodząc z Szpiglasa do Moka możesz zachaczyć o Wrota.


Tak, tak. Dokładnie tym żółtym. Pierwotnie mi mapka pokazała taką trasę i wkleiłem nie tę. Orlą Perć widziałem na filmiku i jak na razie tyle mi wystarczy :D :D

Dzięki za info o podłodze, tym bardziej wybiorę jednak rezerwacje i pewne miejsce w schronisku.
Na Szpiglasowy Wierch wejde nie zaznaczyłem tego na mapce - czasu powinno być wystarczająco :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt kwi 25, 2014 10:23 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N paź 23, 2005 9:18 pm
Posty: 2111
Rok temu 30 kwietnia byłem rano na Krzyżnem : https://www.youtube.com/watch?v=VBZeQeFb2PI

- jak widać miejscami po śnieżnej wtedy zimie śniegu w Tatrach nie brakowało jeszcze wtedy. Jednak dam głowę że powyżej Czerwonego Stawu na szlaku, a zwłaszcza w żlebie po stronie Doliny Pańszczycy śnieg będzie się jeszcze utrzymywał. Warto więc wziąć stuptuty i czekan gdyż górna część żlebu jest mocno stroma, a rano może być wylodzona. Zejście do 5 tki powinno być w większości bezśnieżne ale przy przekraczaniu żlebu należy zachować dużą ostrożność oraz nie gubić szlaku. Szlak przez Świstówkę niestety jest zamknięty jeszcze w okresie weekendu majowego


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt kwi 25, 2014 2:21 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 17, 2013 7:34 am
Posty: 782
Lokalizacja: Jaworzno
Ale on chce jechać w drugi długi weekend tz. 21-22 czerwca a nie majówka :P

_________________
"Gdyby ludzie od jaskiniowej epoki robili tylko to, co wyglądało na możliwe, do dzisiaj siedzieliby w jaskiniach" - Stanisław Lem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt kwi 25, 2014 3:20 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 09, 2014 2:19 pm
Posty: 3048
_Sokrates_ napisał(a):
Tyle, że w D5SP jest sześć stawów (nie licząc Szpiglasowych Stawków) :wink:


patrząc na gabaryty to naliczyłbym tylko 4, bo reszta to takie kałuże :) swoją drogą jak pierwszy raz w życiu oglądałem mapę doliny to nie bardzo wiedziałem dlaczego jest to Dolina Pięciu Stawów (wie ktoś dlaczego? )
W takim razie do 5-tki zalicza się Mały Staw Polski czy Wole Oko? Jeśli Wole Oko to ze Szpiglasa chyba nie widać wszystkich pięciu.

Z których jeszcze szlaków widać wszystkie 5 stawów ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt kwi 25, 2014 5:30 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5456
Lokalizacja: Białystok
krank1 napisał(a):
W takim razie do 5-tki zalicza się Mały Staw Polski czy Wole Oko?


Władysław Cywiński napisał(a):
W dolinie jest, wbrew nazwie, 6 stałych zbiorników wodnych. Albo pierwotny nazwotwórca umiał liczyć tylko do pięciu, albo nie znalazł szóstego stawu, albo też - co najbardziej prawdopodobne - zlekceważył niewielkie Wole Oko.


krank1 napisał(a):
Z których jeszcze szlaków widać wszystkie 5 stawów ?


Podejrzewam, że z Gładkiej Przełęczy.

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt kwi 25, 2014 6:11 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 17, 2013 7:34 am
Posty: 782
Lokalizacja: Jaworzno
krank1 napisał(a):
Z których jeszcze szlaków widać wszystkie 5 stawów ?


Ze szlaków to chyba tylko Szpiglas. Natomiast n apewno widać z grani od Gładkiego do Szpiglasa oraz Miedziane.

_________________
"Gdyby ludzie od jaskiniowej epoki robili tylko to, co wyglądało na możliwe, do dzisiaj siedzieliby w jaskiniach" - Stanisław Lem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt kwi 25, 2014 6:59 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 09, 2014 2:19 pm
Posty: 3048
_Sokrates_ napisał(a):
Podejrzewam, że z Gładkiej Przełęczy.


Z panoramy na Wikipedii wynika, że widać również i Wole Oko, które ze Szpiglasa nie jest chyba widoczne.

http://pl.wikipedia.org/wiki/G%C5%82adka_Prze%C5%82%C4%99cz#mediaviewer/Plik:Panorama_G%C5%82adka_Prze%C5%82%C4%99cz_a1.jpg

Wiecie dlaczego został zamknięty szlak na Gładką Przełęcz? Ścieżka jeszcze jest wyraźnie widoczna. Jak wygląda chodzenie poza szlakami, bo słyszałem, że w polskich tatrach wystarczy się wpisać w książkę wyjść? Jak ma się to do obszarów leżących w strefie ochrony ścisłej?
PS. Jak jest o tym wątek proszę o linka. Przyznam od razu że nie szukałem :oops:


Ostatnio edytowano So kwi 26, 2014 7:46 am przez krank1, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt kwi 25, 2014 7:16 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 02, 2012 5:32 pm
Posty: 424
Lokalizacja: 300 km do Tatr
krank1 napisał(a):
Jak wygląda chodzenie poza szlakami, bo słyszałem, że w polskich tatrach wystarczy się wpisać w książkę wyjść? Jak ma się to do obszarów leżących w strefie ochrony ścisłej?
PS. Jak jest o tym wątek proszę o linka. Przyznam od razu że nie szukałem :oops:


Gdzieś coś było przed kilkoma miesiącami, ale nie wiem, czy osobny wątek, czy wplątało się w jakiś inny.
To nie jest takie proste. Do księgi wyjść wpisujesz się jak jesteś wspinaczem i idziesz na konkretną ścianę - nie można się plątać po starych i nieoficjalnych ścieżkach, dozwolone jest tylko podejście pod ścianę i tylko wtedy, gdy jesteś przygotowany, aby faktycznie się na niej wspinać.

Jak to się więc ma - no nijak, nie wolno i już. Ale po cichu powiem, że ludzie chodzą. Oczywiście w przypadku złapania grozi za to mandat.

_________________
http://tatry-dla-sredniozaawansowanych.blogspot.com/ - blog
https://www.facebook.com/tatryblog - fejs od bloga

"większość granic i lęków
to tylko ułomność naszego umysłu,
poza którą zaczyna się wolność"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt kwi 25, 2014 7:26 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 10, 2007 8:21 pm
Posty: 4336
Lokalizacja: Kraków
http://forum.turystyka-gorska.pl/viewtopic.php?t=3931

krank1 napisał(a):
słyszałem, że w polskich tatrach wystarczy się wpisać w książkę wyjść?

I co tam wpiszesz?

_________________
Te linki okazują mowę nienawiści lub dyskryminację wobec chronionej grupy osób z powodu rasy, wieku lub innych naturalnych cech.
https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBagiew_(organizacja)
https://pl.wikipedia.org/wiki/A_quo_primum


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt kwi 25, 2014 7:57 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 09, 2014 2:19 pm
Posty: 3048
Dzięki Gosia! Doczytałem, że jest jak mówisz. Precyzując jeszcze - i tu cytat "dotyczy to tylko rejonów wspinaczkowych Tatr Wysokich, czyli Doliny Gąsienicowej, Doliny Pięciu Stawów Polskich i Doliny Rybiego Potoku. Wspinający się w żlebie Jaroniec oraz u wylotu Doliny Lejowej nie muszą zamieszczać wpisów w Książkach."
czyli tak jak piszesz żadne inne ścieżki nie wchodzą w grę

zjerzony napisał(a):
I co tam wpiszesz?


miejsce gdzie będziesz się wspinał


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt kwi 25, 2014 8:27 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 07, 2008 11:33 am
Posty: 6314
krank1 napisał(a):
Dzięki Gosia! Doczytałem, że jest jak mówisz. Precyzując jeszcze - i tu cytat "dotyczy to tylko rejonów wspinaczkowych Tatr Wysokich, czyli Doliny Gąsienicowej, Doliny Pięciu Stawów Polskich i Doliny Rybiego Potoku. Wspinający się w żlebie Jaroniec oraz u wylotu Doliny Lejowej nie muszą zamieszczać wpisów w Książkach."
czyli tak jak piszesz żadne inne ścieżki nie wchodzą w grę

zjerzony napisał(a):
I co tam wpiszesz?


miejsce gdzie będziesz się wspinał

Po takim wpisie - zawierającym wyłącznie tę informację (podkreśloną przeze mnie) - wszyscy czytający od razu będą wiedzieli, żeś "lewy" i kompinujesz...

pozdrawiam
gb 8)

_________________
wszystko już było - ergo: nie panikuj
http://jaskiniar.blogspot.com/
http://puzzlepamieci.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt kwi 25, 2014 8:57 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 26, 2011 4:21 pm
Posty: 1379
Lokalizacja: Tarnów
gb napisał(a):
Po takim wpisie - zawierającym wyłącznie tę informację (podkreśloną przeze mnie) - wszyscy czytający od razu będą wiedzieli, żeś "lewy" i kompinujesz...

A jak nakłamiesz, to i tak może się wydać, bo Toprowcy czasem chodzą rzucić okiem, przynajmniej ja tak miałam na Cubrynie, kiedy we mgle nie udało mi się wbić, gdzie chciałam, i później pod schroniskiem miły pan mi wygarnął, że formacją, którą się wspinałam, nie biegnie żadna droga :mrgreen:

_________________
Nie zaglądam już na forum, kontakt tylko przez maila.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt kwi 25, 2014 8:59 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 09, 2014 2:19 pm
Posty: 3048
gb napisał(a):
żeś "lewy" i kompinujesz...

bo jestem :mrgreen: , raczej trzymam się szlaków
ale kompinując dalej: pewnie można wpisać godzinę wyjścia oraz powrotu, jakiś nr tel... - to ze względów bezpieczeństwa
Wyczytałem że TPN używa tych książek głównie do celów statystycznych a podstawowymi danymi tego typu są chyba najczęściej uczęszczane miejsca, stąd moja odpowiedź

wspinać się nie planuję, ale z czystej ciekawości napisz co tam wpisać żebym na przyszłość nie kompinował ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt kwi 25, 2014 9:04 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 26, 2011 4:21 pm
Posty: 1379
Lokalizacja: Tarnów
krank1 napisał(a):
co tam wpisać żebym na przyszłość nie kompinował ;)

No, ale tam są rubryki konkretne (w MOku przynajmniej) i po prostu je wypełniasz.

_________________
Nie zaglądam już na forum, kontakt tylko przez maila.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt kwi 25, 2014 9:11 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 09, 2014 2:19 pm
Posty: 3048
Olga napisał(a):
No, ale tam są rubryki konkretne (w MOku przynajmniej) i po prostu je wypełniasz.

do najbliższego schroniska mam obecnie ponad 400km i planuję wyjazd nie wcześniej niż za miesiąc ;) a teraz jestem ciekawy


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt kwi 25, 2014 9:38 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 26, 2011 4:21 pm
Posty: 1379
Lokalizacja: Tarnów
Jak ktoś ma Tobie podpowiedzieć, co wpisać, skoro nie powiedziałeś nawet, gdzie planujesz iść :twisted:

_________________
Nie zaglądam już na forum, kontakt tylko przez maila.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt kwi 25, 2014 9:52 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So wrz 17, 2011 5:28 pm
Posty: 1479
Lokalizacja: Kraków NH
Olga napisał(a):
skoro nie powiedziałeś nawet, gdzie planujesz iść

Na Gładką pewnie :!:
Olga, a Ty czasem kiedyś nie pyknęłaś takiego fajnego zdjęcia z Koziego Wierchu w stronę Gładkiego Wierchu? Z takimi czterema ludzikami idącymi granią do góry?

_________________
"Ludzie przeważnie nie są źli. Po prostu czasem dają się porwać jakiejś idei"
Moje pstryki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt kwi 25, 2014 10:01 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 09, 2014 2:19 pm
Posty: 3048
Powiedziałem że nie planuję tylko pytam z ciekawości :) a skoro są rubryki to niezależnie gdzie pójdę wpisać trzeba ten sam zakres danych.

Krzysiek1980 napisał(a):
Na Gładką pewnie :!:

jest ktoś kto czyta :)

Temat wyszedł w kontekście wycieczki na Gładką Przełęcz ale jak pisała Gosia_pe zejście ze szlaku możliwe jest tylko do dróg wspinaczkowych a ścieżka na wspomnianą przełęcz do takich nie należy. Chyba że można przez tą przełęcz iść na jakąś drogę wspinaczkową ??? Wówczas mógłbym taki cel wycieczki wpisać i zawrócić na Gładkiej :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt kwi 25, 2014 10:07 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So wrz 17, 2011 5:28 pm
Posty: 1479
Lokalizacja: Kraków NH
Ale po co kombinować, skoro od słowackiej strony masz szlak? :mrgreen:

_________________
"Ludzie przeważnie nie są źli. Po prostu czasem dają się porwać jakiejś idei"
Moje pstryki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt kwi 25, 2014 10:12 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 26, 2011 4:21 pm
Posty: 1379
Lokalizacja: Tarnów
Krzysiek1980 napisał(a):
Olga, a Ty czasem kiedyś nie pyknęłaś takiego fajnego zdjęcia z Koziego Wierchu w stronę Gładkiego Wierchu? Z takimi czterema ludzikami idącymi granią do góry?

Nic takiego sobie nie przypominam :wink:

krank1 napisał(a):
Chyba że można przez tą przełęcz iść na jakąś drogę wspinaczkową ??? Wówczas mógłbym taki cel wycieczki wpisać i zawrócić na Gładkiej :)

Może na początek zainteresuj się choć trochę topografią i zasięgiem obszarów udostępnionych do taternictwa, bo jak na razie jesteś świetnym kandydatem do zarobienia mandatu, a nie na turystę pozaszlakowego :twisted:

_________________
Nie zaglądam już na forum, kontakt tylko przez maila.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt kwi 25, 2014 10:28 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 09, 2014 2:19 pm
Posty: 3048
Krzysiek1980 napisał(a):
Ale po co kombinować, skoro od słowackiej strony masz szlak? :mrgreen:

Często ląduję w 5-tce na nocleg. Jak jest jeszcze trochę czasu do zachodu to fajnie się poszwendać po okolicy a na Gładkiej nie byłem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt kwi 25, 2014 10:59 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 07, 2008 11:33 am
Posty: 6314
krank1 napisał(a):
Często ląduję w 5-tce na nocleg.

trochę przewodników wspinaczkowych (po tych okolicach również) się ukazało...

_________________
wszystko już było - ergo: nie panikuj
http://jaskiniar.blogspot.com/
http://puzzlepamieci.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18015 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 478, 479, 480, 481, 482, 483, 484 ... 601  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL