Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 1:41 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18015 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 479, 480, 481, 482, 483, 484, 485 ... 601  Następna strona

Czy ktoś Ci pomógł w tym wątku?
Tak, jestem zadowolona/y 45%  45%  [ 177 ]
Niestety nie 4%  4%  [ 15 ]
Zamieszali mi tak, że wiem mniej, niż przed pytaniem 3%  3%  [ 13 ]
To jakieś chore towarzystwo - same zboki i debile 15%  15%  [ 58 ]
Nikt nie pomógł, ale i tak Was kocham 8%  8%  [ 31 ]
Krowa cie wysrała 15%  15%  [ 59 ]
Wali mnie to 11%  11%  [ 42 ]
Liczba głosów : 395
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt kwi 25, 2014 11:28 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 09, 2014 2:19 pm
Posty: 3048
Olga napisał(a):
Może na początek zainteresuj się choć trochę topografią i ...

Olga chyba masz za dużo danów żeby odpowiadać na pytania na moim poziomie :) Przepraszam za spam ale jak to mówią nie ma głupich pytań... (piszę bez żadnej ironii więc zamień te wściekłe diabołki na coś milszego dla oka ;) )
Już odszukałem w sieci na temat wpisów do książki wyjść i możliwości zwiedzenia Gładkiej Przełęczy pod pretekstem dojścia do obszaru udostępnionego dla taternictwa. Pytania stały się więc nie aktualne.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So kwi 26, 2014 7:06 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 21, 2012 5:49 pm
Posty: 453
Lokalizacja: Kraków
krank1 napisał(a):
Olga napisał(a):
Może na początek zainteresuj się choć trochę topografią i ...

Olga chyba masz za dużo danów żeby odpowiadać na pytania na moim poziomie :) Przepraszam za spam ale jak to mówią nie ma głupich pytań... (piszę bez żadnej ironii więc zamień te wściekłe diabołki na coś milszego dla oka ;) )
Już odszukałem w sieci na temat wpisów do książki wyjść i możliwości zwiedzenia Gładkiej Przełęczy pod pretekstem dojścia do obszaru udostępnionego dla taternictwa. Pytania stały się więc nie aktualne.


Wszystko jest w na stronie TPN:

Tutaj masz mapkę gdzie się można wspinać: http://tpn.pl/filebrowser/files/taternictwo/2012_taternictwo_zalacznik.pdf

A tutaj wszystko co wspinaniu na terenie TPN: http://tpn.pl/zwiedzaj/taternictwo/taternictwo-powierzchniowe

Jak widać obszar Gładkiej Przełęczy nie należy do terenów udostępnionych do wspinaczki.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So kwi 26, 2014 7:27 am 
Weteran

Dołączył(a): Pn lut 10, 2014 6:47 pm
Posty: 106
Ten szlak został zamknięty z powodów politycznych, podobnie jak kilka innych (na Wrota, na Zawory). Nawet chyba parę starych znaków pozostało... I może to dobrze, że zamknięli... jak komuś bardzo zależy to zaryzykuje mandat i pójdzie, a tak przynajmniej jest to miejsce gdzie można się delektować ciszą i spokojem, bo od strony słowackiej wchodzi może kilka, w porywach kilkanaście osób dziennie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So kwi 26, 2014 7:37 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 09, 2014 2:19 pm
Posty: 3048
Wczoraj już sobie o tym poczytałem.
Jednak dzięki za rzeczowe odpowiedzi :!:
Olga, co do zeszytu to mówiliśmy o dwóch różnych rzeczach jak to sobie dzisiaj wyspanym umysłem przeczytałem. Ja po prostu pytałem co tam wpisać poza miejscem wycieczki bo w życiu takiego zeszytu nie widziałem :D Wy nadajecie na trochę wyższych częstotliwościach :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So kwi 26, 2014 8:34 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5456
Lokalizacja: Białystok
guliak napisał(a):
I może to dobrze, że zamknięli... jak komuś bardzo zależy to zaryzykuje mandat i pójdzie, a tak przynajmniej jest to miejsce gdzie można się delektować ciszą i spokojem


Jeszcze lepiej by było jakby zlikwidować wszystkie szlaki.
To by dopiero była cisza! A jakby komuś bardzo zależało to zaryzykuje mandat i pójdzie...

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So kwi 26, 2014 8:38 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 07, 2008 11:33 am
Posty: 6314
guliak napisał(a):
Ten szlak został zamknięty z powodów politycznych,

?????????????????????????????????????????????????????????????????????

jakieś szczegóły?

pozdrawiam
gb 8)

_________________
wszystko już było - ergo: nie panikuj
http://jaskiniar.blogspot.com/
http://puzzlepamieci.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So kwi 26, 2014 8:58 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N paź 23, 2005 9:18 pm
Posty: 2111
Z tego co ja pamiętam, to szlak przez Wrota Chałubińskiego od słowackiej strony zamknięty został w 1938 roku w związku z zajęciem przez wojsko polskie Tatr Jaworzyńskich i napiętej sytuacji międzynarodowej. Zniszczała perć jest jednak dość dobrze widoczna w terenie, a przynajmniej tak było jak wracałem nią do Morskiego Oka z Ciemnych Smreczyn w X 2012 roku.
- szlaki przez Gładką Przełęcz oraz przez Przełęcz Tomanową zostały zamknięte w związku z prośbami ówcześnie prawicowych władz słowackich a także TANAPu jeszcze wiele lat przed Schengen . Wtedy obawiano się że tłum w rozumieniu części słowackich decydentów- śmiecący i hałasujący z odpowiednio Kościeliskiej i 5 Stawów "zaleje" ich Doliny Cichą i Koprową . Ponadto w tych dolinach ówcześnie trwała nie do końca legalna zrywka drewna i polowania toteż obawiano się potencjalnych świadków zza granicy...
- Zawory -Liliowe również nie odtworzono jak na Wrota po 2 WŚ niemniej w X 2012 byłem w stanie nie zgubić tej perci, zniszczałej co prawda. W terenie wskazana zdwojona uwaga na przebieg tej trasy.

- Pozostaje mieć nadzieję że obecnie lewicowe władze Słowacji zliberalizują przepisy nie tylko dotyczące zamykania wysokogórskich szlaków do 15 czerwca w Tatrach, ale też przywrócenia sensownych połączeń turystycznych, a na przywróceniu szlaku Liliowe -Zawory Słowacy mogą sporo zyskać, chociażby turystów w Podbańskiej i Szczyrbskim. Szkoda Tomanowej przełęczy z której jest świetny widok na Świnicę m.in. ale tam już chyba nadziei nie ma... Z Wrotami moze być też ciężko bo oni tam zrobili rezerwat przyrody "Piargova Dolina"

- Super by było gdyby odtworzono również zamknięty w czasie komuny szlak z Mięguszowieckiej Przełęczy do Stawu Hińczowego. Byłaby to krótsza droga do Popradzkiego Stawu niż przez Rysy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So kwi 26, 2014 9:01 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 26, 2011 4:21 pm
Posty: 1379
Lokalizacja: Tarnów
krank1 napisał(a):
zamień te wściekłe diabołki na coś milszego dla oka ;)

Kiedy ja bardzo lubię akurat tę ikonkę :twisted:

krank1 napisał(a):
Ja po prostu pytałem co tam wpisać poza miejscem wycieczki bo w życiu takiego zeszytu nie widziałem :D

Data, imię, nazwisko, telefon, godzina wyjścia, przewidywana godzina powrotu, cel i droga, którą go zdobywasz, droga podejścia pod ścianę.
Tylko nie mam pojęcia, co to ma dać w Twoim przypadku - sama tras turystycznych nie wpisuję w ogóle do książki.

_________________
Nie zaglądam już na forum, kontakt tylko przez maila.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So kwi 26, 2014 9:05 am 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4266
Lokalizacja: Łódź
Jakub napisał(a):
Pozostaje mieć nadzieję że obecnie lewicowe władze Słowacji zliberalizują przepisy


Stramie nie pozwalają jeździć a przepisy zliberalizują - raczej marne nadzieje.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So kwi 26, 2014 10:21 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 09, 2014 2:19 pm
Posty: 3048
Olga napisał(a):
Tylko nie mam pojęcia, co to ma dać w Twoim przypadku - sama tras turystycznych nie wpisuję w ogóle do książki.


Pisałem co ma to dać, zejście ze szlaku turystycznego w celu dojścia do jakiejś drogi wspinaczkowej i może spróbowania sił na czymś prostym. Teraz już wiem w jakich rejonach można ze szlaku schodzić idąc w konkretnym celu.
A czy są w ogóle jakieś łatwe drogi wspinaczkowe po polskiej stronie? Np o trudności porównywalnej do OP bez uwzględnienia ubezpieczeń (pomijam tutaj drabinki). Tzn jeśli ktoś porusza się pewnie na OP nie używając tych wszystkich klejnotów to czy może spróbować jakiejś nieznakowanej drogi?

Olga napisał(a):
Kiedy ja bardzo lubię akurat tę ikonkę :twisted:

odniosłem wrażenie, że irytują Cie moje pytania


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So kwi 26, 2014 10:41 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 26, 2011 4:21 pm
Posty: 1379
Lokalizacja: Tarnów
krank1 napisał(a):
A czy są w ogóle jakieś łatwe drogi wspinaczkowe po polskiej stronie?

A pewnie, że są, całe mnóstwo.
Tylko że dla mnie wspinaczka zaczyna się tak od III-IV.
Prostsze trasy określam mianem turystyki, ew. turystyki z liną.
Jeśli o nasze Tatry chodzi, nie ma sprecyzowanych przepisów, od jakiej wyceny zaczyna się legalne taternictwo, na Słowacji jest to II dla graniówek i powyżej II dla ścian.

krank1 napisał(a):
Tzn jeśli ktoś porusza się pewnie na OP nie używając tych wszystkich klejnotów to czy może spróbować jakiejś nieznakowanej drogi?

A poruszasz się? Klamer na Kozie Czuby nie użyłeś w ogóle?
Tylko że umiejętności techniczne to jedna kwestia.
Druga, równie ważna, to umiejętność wyszukania w terenie właściwego wariantu. Bez tego raz-dwa będziesz w czarnej dupie i trudnościach o parę stopni wyższych.
I jeśli rzeczywiście mówisz o drogach wspinaczkowych albo na pograniczu turystyki i wspinaczki, przydałby się kawałek liny i umiejętność jej używania.

krank1 napisał(a):
odniosłem wrażenie, że irytują Cie moje pytania

Pytanie nie, jeśli już to kompletny brak zainteresowania topografią i przepisami, a jednocześnie chęć kombinowania od samego początku :wink:

_________________
Nie zaglądam już na forum, kontakt tylko przez maila.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So kwi 26, 2014 10:51 am 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4266
Lokalizacja: Łódź
Olga napisał(a):
Druga, równie ważna, to umiejętność wyszukania w terenie właściwego wariantu. Bez tego raz-dwa będziesz w czarnej dupie


:thumright:

W zasadzie dałabym to na miejscu pierwszym.
Krank słuchaj Olgi mądra dziewczyna. Dobrze gada.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So kwi 26, 2014 11:07 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 09, 2014 2:19 pm
Posty: 3048
Olga napisał(a):
przydałby się kawałek liny i umiejętność jej używania

dlatego pytam o choć jedną dróżkę gdzie byłoby to zbędne

Olga napisał(a):
A poruszasz się? Klamer na Kozie Czuby nie użyłeś w ogóle?

dlatego pisałem o drabinkach, takie fragmenty są oczywiście dla mnie nie do przejścia, generalnie chodzi mi o poruszanie się głównie z użyciem kończyn dolnych

Olga napisał(a):
chęć kombinowania od samego

wynika właśnie z zainteresowania i braku dostatecznej wiedzy - wtedy zawsze trzeba coś wykombinować ;)

WILCZYCA napisał(a):
Krank słuchaj Olgi mądra dziewczyna. Dobrze gada.

zgadzam się ale czasem gwiazdorzy ;)

Obrazek
BETTER? ;)

gdzie zrobiłem tą fotkę jak już mowa o topografii :?:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So kwi 26, 2014 11:13 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 26, 2011 4:21 pm
Posty: 1379
Lokalizacja: Tarnów
krank1 napisał(a):
dlatego pytam o choć jedną dróżkę gdzie byłoby to zbędne

Pytanie, co znaczy zbędne?
Dla jednego i na V lina może być zbędna, a dla wielu innych już na I się przyda.

Trasy, gdzie lina ewidentnie jest zbędna, to czysta turystyka pozaszlakowa i nic ponadto.
Jest tego sporo, ale w razie napotkania strażnika kwestia mandatu jest już do jego osobistej interpretacji.

krank1 napisał(a):
wynika właśnie z zainteresowania i braku dostatecznej wiedzy - wtedy zawsze trzeba coś wykombinować ;)

Kombinuj, jednocześnie poszerzając wiedzę :wink:

krank1 napisał(a):
gdzie zrobiłem tą fotkę :?:

Podejście na Zawrat od Hali?

_________________
Nie zaglądam już na forum, kontakt tylko przez maila.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So kwi 26, 2014 11:15 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10406
Lokalizacja: miasto100mostów
Krank, turystycznie z Piątki możesz złazić wszystkie granie od Walentkowego do samego Miedzianego bodajże. Czyli w ch... i jeszcze trochę. Innym pomysłem jest na przykład wyjście na Przełęcz Schodki z Dolinki Pustej i wycieczka na Mały Kozi Wierch (robiłem kiedyś to zimą, super wycieczka). Kwestia jest taka, że większość z tych terenów udostępniona do wspinaczki nie jest lub wręcz jest obszarem ochrony ścisłej. Każdy musi sobie sam zadać zaje.biście ale to zaje.biście ważne pytanie: 'Czy JA chcę być gwałcicielem świstaków?'

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So kwi 26, 2014 11:56 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz maja 02, 2013 1:05 pm
Posty: 1693
Jakub napisał(a):
- szlaki przez Gładką Przełęcz oraz przez Przełęcz Tomanową zostały zamknięte w związku z prośbami ówcześnie prawicowych władz słowackich a także TANAPu jeszcze wiele lat przed Schengen . Wtedy obawiano się że tłum w rozumieniu części słowackich decydentów- śmiecący i hałasujący z odpowiednio Kościeliskiej i 5 Stawów "zaleje" ich Doliny Cichą i Koprową . Ponadto w tych dolinach ówcześnie trwała nie do końca legalna zrywka drewna i polowania toteż obawiano się potencjalnych świadków zza granicy...

Jak już politykujesz, to z sensem i głową: Szlak z Gładkiej Przełęczy został zamknięty w latach 60-tych lub 70-tych - za komunizmu, zatem władze był jak najbardziej lewicowe :-).
I jak już coś było powodem to chęć "uszczęśliwienia" socjalistycznego społeczeństwa i jeszcze mocneijsze trzymanei go za ryja - poprzez łatwiejszą kontrolę czy czasami nielegalnie nie przechodzi przez granicę.

Cytuj:
- Zawory -Liliowe również nie odtworzono jak na Wrota po 2 WŚ niemniej w X 2012 byłem w stanie nie zgubić tej perci, zniszczałej co prawda. W terenie wskazana zdwojona uwaga na przebieg tej trasy.

Bzdura. Być może szlaku nie odbudowywano, być może były remonty - tego nie wiem, na pewno nanoszono oznaczenia (widoczne gdzie neigdzie do dzisiaj) i szlak ten również w latach '70 funkcjonował i był zaznaczony na mapach.

Cytuj:
- Pozostaje mieć nadzieję że obecnie lewicowe władze Słowacji zliberalizują przepisy nie tylko dotyczące zamykania wysokogórskich szlaków do 15 czerwca w Tatrach
,
imho rozważania bezsensowne.

Cytuj:
- Super by było gdyby odtworzono również zamknięty w czasie komuny szlak z Mięguszowieckiej Przełęczy do Stawu Hińczowego. Byłaby to krótsza droga do Popradzkiego Stawu niż przez Rysy.


Może krótsza, czy łatwiejsza. Zależy skąd liczyć. Z Zakopanego szybciej do Popradzkiejgo Jeziora to może być przez Kasprowy, Cichą Dolinę i Koprową Przełęcz i to już teraz (w sezonei letnim - po 15 czerwca) całkowicie legalnie. Niby 9 h, ale na pewno łatwiej, odpada ci dojazd do Palenicy (czyli min 30 min) i 2 h asfaltu do Moka.

_________________
"Ostrożnie, tam przepaść!", Maria Bandrowska, 27 lipca 1914 r.
"Ile razy widziałeś schodzącą lawinę w Tatrach w grudniu?" magis, 2018


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So kwi 26, 2014 12:36 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 09, 2014 2:19 pm
Posty: 3048
Olga napisał(a):
Pytanie, co znaczy zbędne?

Miałem na myśli trudności porównywalne do OP tam gdzie maksymalnie ułatwienie jest łańcuchem a nie jakieś klamry czy drabiny przy prawie pionowych gładkich ściankach.

Olga napisał(a):
Podejście na Zawrat od Hali?

wymiatasz :!:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So kwi 26, 2014 1:09 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 26, 2011 4:21 pm
Posty: 1379
Lokalizacja: Tarnów
krank1 napisał(a):
Miałem na myśli trudności porównywalne do OP tam gdzie maksymalnie ułatwienie jest łańcuchem a nie jakieś klamry czy drabiny przy prawie pionowych gładkich ściankach.

Na pozaszlakach (jeśli nie są one dawnymi szlakami i nikt ich w międzyczasie nie 'wysprzątał') nie ma tego typu ułatwień :wink:
Wiem, że zapewne chodziło Ci o odczucia po ich usunięciu.
Ale ok - celujesz w trudności 0/0+ w takim razie.

Jeśli chodzi o rejon Stawów, z terenów udostępnionych taternicko wyboru wielkiego nie masz, jedynie trasa polecona przez Krabula (Przełęcz Schodki - Mały Kozi), bardzo ładna zresztą.
Mimo wszystko pod taternictwo tego nie podczepisz.
Cała reszta, czyli Opalony Wierch, Miedziane, Liptowskie Mury, Walentkowy, Wołoszyn, to już zupełnie nielegalne chodzenie.

_________________
Nie zaglądam już na forum, kontakt tylko przez maila.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So kwi 26, 2014 1:25 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5456
Lokalizacja: Białystok
Olga napisał(a):
Jeśli o nasze Tatry chodzi, nie ma sprecyzowanych przepisów, od jakiej wyceny zaczyna się legalne taternictwo, na Słowacji jest to II dla graniówek i powyżej II dla ścian.


Czyli mogę sobie wpisać w książkę wyjść w Moku Niżnie Rysy z Kotła pod Rysami - a tam jest z tego co się orientuję 0 - i nikt się nie może przyczepić?

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So kwi 26, 2014 1:35 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 26, 2011 4:21 pm
Posty: 1379
Lokalizacja: Tarnów
_Sokrates_ napisał(a):
Czyli mogę sobie wpisać w książkę wyjść w Moku Niżnie Rysy z Kotła pod Rysami - a tam jest z tego co się orientuję 0 - i nikt się nie może przyczepić?

Raffi pisał kiedyś, że w długi weekend stali na Buli i dawali mandaty schodzącym z NR.
Właśnie w tym jest problem, że przepisy nieprecyzyjne, ale generalnie ułożone pod taterników, więc doczepić się mogą.
Wiadomo, tutaj możesz próbować się jakoś wybronić, w przeciwieństwie do rezerwatu.

A co do Stawów, jeszcze Zawratowa Turnia od Zawratu też jest łatwa i w terenie udostępnionym.

_________________
Nie zaglądam już na forum, kontakt tylko przez maila.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So kwi 26, 2014 1:37 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 09, 2014 2:19 pm
Posty: 3048
Krabul, Olga dzięki wielkie, o to mi chodziło :!:

_Sokrates_ napisał(a):
Czyli mogę sobie wpisać w książkę wyjść w Moku Niżnie Rysy z Kotła pod Rysami - a tam jest z tego co się orientuję 0 - i nikt się nie może przyczepić?


Podłączam się do pytania :)

Jak już tak ładnie idzie to może więcej ścieżek tego typu w okolicach MOKA? :)

PS. Mówiąc o trudności OP z łańcuchami mam na myśli trudność szlaku pokonanego bez dotykania łańcucha o ile to ma jakieś znaczenie na wycenę :?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So kwi 26, 2014 1:43 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10406
Lokalizacja: miasto100mostów
Niżnie Rysy są względnie mało ciekawe - przede wszystkim wszystko się sypie - naprawdę nieprzyjemne podejście. Widok słabszy niż z Rysów, choć niewątpliwą zaletą jest to, że jest bardziej kameralnie.
krank1 napisał(a):
więcej ścieżek tego typu w okolicach MOKA
Jak stoisz nad Morskim Okiem to centralnie naprzeciwko jest taki jeden jebitny masyw. I wiesz co? Naprawdę fajnie tam jest, ale samemu się lepiej nie zapuszczaj :mrgreen:

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So kwi 26, 2014 1:53 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 26, 2011 4:21 pm
Posty: 1379
Lokalizacja: Tarnów
krank1 napisał(a):
PS. Mówiąc o trudności OP z łańcuchami mam na myśli trudność szlaku pokonanego bez dotykania łańcucha o ile to ma jakieś znaczenie na wycenę :?

Jeśli masz na myśli pokonanie szlaku bez dotykania łańcucha, ale wyłącznie w miejscach, gdzie nie jest gładko i blisko pionu, to dla mnie nadal zostaje 0+, tylko wydarte mniej na łapach, a bardziej na nogach :wink:

Krabul napisał(a):
Naprawdę fajnie tam jest, ale samemu się lepiej nie zapuszczaj :mrgreen:

Może na Czarnego Mięgusza jak już, jednak ze względu na kruszyznę nie będzie to najlepsze na sam początek :wink:

_________________
Nie zaglądam już na forum, kontakt tylko przez maila.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So kwi 26, 2014 3:07 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 09, 2014 2:19 pm
Posty: 3048
Olga napisał(a):
Może na Czarnego Mięgusza


Co do tego masywu to wybierałem się tam już 2 razy ale doszliśmy do czarnego stawu raz z Piątki a raz z Palenicy i musieliśmy zawracać ze względu na pogodę. W planach była tylko Przełęcz pod Chłopkiem. W tym roku już mam zaklepane schronisko na początku lipca bo w końcu chcemy wejść na Chłopka.

Krabul napisał(a):
ale samemu się lepiej nie zapuszczaj

Samemu ze względu na ewentualną asekurację poza szlakiem czy po prostu, warto żeby ktoś był?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So kwi 26, 2014 3:28 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 07, 2008 11:33 am
Posty: 6314
Samotne wspinanie/wędrowanie poza szlakami po Tatrach - w większości przypadków kończyło się mocno spóźnionym poszukiwaniem ciała wspinacza...
I to bez względu na stan taternickiego zaawansowania tego wspinacza/turysty.

pozdrawiam
gb 8)

_________________
wszystko już było - ergo: nie panikuj
http://jaskiniar.blogspot.com/
http://puzzlepamieci.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So kwi 26, 2014 3:28 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 26, 2011 4:21 pm
Posty: 1379
Lokalizacja: Tarnów
krank1 napisał(a):
Samemu ze względu na ewentualną asekurację poza szlakiem czy po prostu, warto żeby ktoś był?

Jak dla mnie to ze względu na możliwość pobłądzenia i zapchania się w trudny teren. W razie kłopotów prościej i bezpieczniej radzić sobie w zespole (jakkolwiek dziwnie to zabrzmi w ustach solistki... :wink: ).

_________________
Nie zaglądam już na forum, kontakt tylko przez maila.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So kwi 26, 2014 3:36 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10406
Lokalizacja: miasto100mostów
Poszedłem na pierwszego prawdziwego offa z profesorem 5 lat temu na MSW przez Hińczową. Jak stanąłem na przełęczy to pomyślałem 'o motyla noga, w tym miejscu kończy się zabawa'. Wtedy nie wiedziałem jakim cudem on wyszukuje drogę. Minęło trochę czasu i już wiem.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So kwi 26, 2014 3:46 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 26, 2011 4:21 pm
Posty: 1379
Lokalizacja: Tarnów
Mnie z MSW utkwiło w pamięci zejście granią ku zachodowi Janczewskiego, gdy stawałam w paru miejscach, patrzyłam w dół i pierwsze wrażenie: o, uskok, tędy nie zejdę! Dopiero chwilę później wynajdywałam lekkie obejścia, a partner na koniec powiedział, że aż mu serce do gardła podchodziło, jak się tam na pierwszego w dół przewijałam wychylona do tyłu z lufą za plecami :)

_________________
Nie zaglądam już na forum, kontakt tylko przez maila.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So kwi 26, 2014 4:10 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5456
Lokalizacja: Białystok
gb napisał(a):
Samotne wspinanie/wędrowanie poza szlakami po Tatrach - w większości przypadków kończyło się mocno spóźnionym poszukiwaniem ciała wspinacza...


Posiadasz jakieś statystyki/badania?

pozdrawiam
rs 8)

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So kwi 26, 2014 5:00 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10406
Lokalizacja: miasto100mostów
gb napisał(a):
Samotne wspinanie/wędrowanie poza szlakami po Tatrach - w większości przypadków kończyło się mocno spóźnionym poszukiwaniem ciała wspinacza...
I to bez względu na stan taternickiego zaawansowania tego wspinacza/turysty.
Chcesz powiedzieć, że w >50% przypadków samotnicy poruszający się poza szlakami w Tatrach giną? :lol: Myślę, że przeszacowałeś o dobre 3, 4...rzędy wielkości.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18015 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 479, 480, 481, 482, 483, 484, 485 ... 601  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL