Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 11:50 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18015 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 496, 497, 498, 499, 500, 501, 502 ... 601  Następna strona

Czy ktoś Ci pomógł w tym wątku?
Tak, jestem zadowolona/y 45%  45%  [ 177 ]
Niestety nie 4%  4%  [ 15 ]
Zamieszali mi tak, że wiem mniej, niż przed pytaniem 3%  3%  [ 13 ]
To jakieś chore towarzystwo - same zboki i debile 15%  15%  [ 58 ]
Nikt nie pomógł, ale i tak Was kocham 8%  8%  [ 31 ]
Krowa cie wysrała 15%  15%  [ 59 ]
Wali mnie to 11%  11%  [ 42 ]
Liczba głosów : 395
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn sie 04, 2014 10:51 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 25, 2012 4:52 pm
Posty: 649
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Mam prośbę do posiadaczy WC - Cubryna. Chodzi mi o wejście na prawy filar Żlebem Szulakiewicza (WHP 859). Jestem ciekaw co sam Cywiński piszę na temat tego żlebu. Z góry dziękuję.

_________________
http://wyrypy.wordpress.com/
Flickr


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sie 05, 2014 12:56 am 
Kombatant

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 2:19 pm
Posty: 350
Widzę, że niektórzy tutaj mocno bagatelizują trudności Swistówki!
Yvona, proponuję zapoznać się z tym tematem- viewtopic.php?f=7&t=15989


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sie 05, 2014 8:05 am 
Nowy

Dołączył(a): Pn sie 04, 2014 7:07 pm
Posty: 23
Niestety nie mogę zajrzeć do w/w wątku, bo mnie stąd wywala :?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sie 05, 2014 8:08 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14894
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
le0n71 napisał(a):
...Jak by był czas, to można zejść do Kuźnic przez Kasprowy, no nie?...

Jak by był czas i stabilna pogoda to można, tylko tak jest oczywiście znacznie dalej, niż przez Przełęcz Kondracką i Dolinę Kondratową. A już zupełnie najkrócej - przejśc za Kopę Kondracką jeszcze kilkanaście minut Granią Główną w dół w stronę Kasprowego na przełęcz i skręcić w lewo w dół zielonym szlakiem wprost do schroniska w Dolinie Kondratowej.

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sie 05, 2014 11:09 am 
Swój

Dołączył(a): Śr cze 05, 2013 8:49 am
Posty: 39
Interesuje mnie szlak z Doliny Pięciu Stawów Spiskich na Lodową Przełęcz.
W przewodniku Nyki i opisach w sieci spotkałem się z informacją, że końcowe podejście to odcinek z osuwającym się piargiem, na którym trzeba zachować szczególną ostrożność.
Mile widziane informacje z pierwszej ręki, czy tak jest w rzeczywistości (z tą szczególną ostrożnością).


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sie 05, 2014 11:22 am 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
Bartoszewski napisał(a):
że końcowe podejście to odcinek z osuwającym się piargiem, na którym trzeba zachować szczególną ostrożność.


Prawda. Dużo kamieni. Schodzący z góry strącają i robi się dość niebezpiecznie.

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sie 05, 2014 8:34 pm 
Nowy

Dołączył(a): Wt lip 28, 2009 7:44 pm
Posty: 15
Dzięki WILCZYCA. Myślę, że nie powinniśmy mieć tam problemów.

Wolf_II napisał(a):
aniazsk napisał(a):
Też myślałam o tej trasie. A czy są tam jakieś momenty, gdy idzie się w pobliżu jakiejś przepaści, krawędzi lub stromizny? Będę iść z osobą, która ma lęk wysokości i wolałabym uniknąć takich miejsc.


tej - tzn Czerwoe Wierchy czy Grześ-Rakoń-Wołowiec?
To drugie pokazał i opisała Ci Wilczyca. Lęku wysokości tam nie uświadczysz raczej, co najwyżej lęk przestrzeni.

Na czerwonych W. jest jedno takiej miejsce gdzie jesteś trochę bliżej luftu: między Krzesanicą a Ciemniakiem (okolice przełęczy - chyba to się Przełęcz Mułowa nazywa). Ale nadal to jest szeroka ścieżka, niemal droga.


Wolf_II
, Czerwone Wierchy to znam, być może też się teraz tam wybierzemy, ale najpierw spróbujemy inne trasy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr sie 06, 2014 6:15 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr sie 06, 2014 6:11 pm
Posty: 1
Dzień dobry,
Wybieramy się do Zakopanego, na 3 dni dokładnie to 2.5. Jedziemy po raz pierwszy. Proszę Was o polecenie miejsc do które należy w tak krótkim czasie odwiedzić. Interesują nas głównie szlaki turystyczne - inaczej - "nie mamy ochoty chodzic po muzeach". Z pewnością nr. to Morskie Oko i Giewont - jaka skala trudności dla amatorów ? Będę wdzięczny za pomoc!
Pozdrawiam,
TS


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr sie 06, 2014 6:27 pm 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4266
Lokalizacja: Łódź
Askaniusz92 napisał(a):
Z pewnością nr. to Morskie Oko i Giewont

W pełnie sezonu te szlaki to masakra - tysiace ludzi płacz dzieci dramat. Jesli koniecznie musicie tam iść jedynym rozsądnym wyjsciem jest zrezygnowanie ze śniadanka u gaździny pobudka o bladym świcie i o zaawansowanym świcie i pojawienie sie na szlaku na którym i tak beda już ludzie. Tam wchodzą tylko amatorzy nikt zaawansowany już latem z wyżej wymienionych powodów na ogół nie chce.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr sie 06, 2014 7:02 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 17, 2008 9:44 pm
Posty: 969
Lokalizacja: Łódź
Morskie Oko asfalt bez trudności. Na Giewoncie łańcuchy trudności niewielkie. Wynikające raczej z śliskiej skały miejscami wypolerowanej jak lustro :) łańcuchy na podejściu i na zejściu.
W przypadku nadchodzącej burzy NATYCHMIAST schodźcie w dół. Kopuła Giewontu jest bardzo niebezpieczna podczas burzy. Aktualnie pogoda nie rozpieszcza rano przyzwoicie około południa deszcz i burze
tak jak pisała WILCZYCA zalecane wyjść jak najwcześniej żeby uniknąć zatorów
nie wiem jak u ciebie z kondycją/ wrażliwość na ekspozycję może Rusinową Polanę od Wierchporońca z wejściem na Gęsią Szyje; Grześ - Rakoń - Wołowiec; Kościelec (to już trudniejsza trasa). Giewont bym na twoim miejscu odpuścił jak dla mnie przereklamowany. Zamiast tego wycieczka na Czerwone Wierchy (wejście na Kasprowy Wierch potem w prawo na Ciemniak). Polecam kupić dobrą mapę oraz przewodnik :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr sie 06, 2014 7:25 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz maja 02, 2013 1:05 pm
Posty: 1693
Askaniusz92 napisał(a):
Dzień dobry,
Wybieramy się do Zakopanego, na 3 dni dokładnie to 2.5. Jedziemy po raz pierwszy. Proszę Was o polecenie miejsc do które należy w tak krótkim czasie odwiedzić. Interesują nas głównie szlaki turystyczne - inaczej - "nie mamy ochoty chodzic po muzeach". Z pewnością nr. to Morskie Oko i Giewont - jaka skala trudności dla amatorów ? Będę wdzięczny za pomoc!
Pozdrawiam,
TS

Całkowita racja po stronie przedpisców: Na Giewonicie tłum (w pobliżu może być bardzo ładnie - ale poza sezonem), Morskie Oko sobie tylko obrzydzisz w tym zatłoczonym asfalcie i tłumami " na plaży" przy brzegu jeziora. IMHO to jedno z najpiekniejszych miejsc, ale gdy jest mało ludzi.

Zamiast Giewontu proponuje zrobić Czerowne Wierchy - jak na pierwszy pobyt w Tatrach to jest to COŚ i frajda będzie niesamowita. Zamiast Morskiego, jak coś musi być w Wysokich to już lepiej pojść sobie do 5 Stawów przez Roztokę (będzie tłoczono, ale nie tak jak do MO), ale lepiej zacząć od zachodnich zachodnich - czyli RAkoń, Wołowiec, albo Trzydniowiański, Kończysty W.

_________________
"Ostrożnie, tam przepaść!", Maria Bandrowska, 27 lipca 1914 r.
"Ile razy widziałeś schodzącą lawinę w Tatrach w grudniu?" magis, 2018


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr sie 06, 2014 9:12 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): So sie 31, 2013 5:25 pm
Posty: 262
Lokalizacja: 400 km od Tatr
Można też wejść na Krzyżne. Chyba nie za trudno? Wprawdzie to nie szczyt ale przecież liczą się widoki a te są porywające.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr sie 06, 2014 10:55 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 14, 2006 11:53 am
Posty: 2775
Lokalizacja: Wrocław
Askaniusz92 napisał(a):
jaka skala trudności dla amatorów ?

WILCZYCA napisał(a):
Tam wchodzą tylko amatorzy

No to przecież dobrze wybrali. Niech idą 8)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr sie 06, 2014 11:24 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 23, 2007 7:56 pm
Posty: 257
Lokalizacja: Księstwo Podziemnej Pomarańczy ;)
Giewont i Morskie Oko w sezonie to jest koszmar. Wybierzcie się tam, jeśli chcecie, aby to była pierwsza i ostatnia wizyta w Tatrach.

W Zachodnich Tatrach polecam, jak poprzednicy, Czerwone Wierchy, ale i coś z Chochołowskiej: Grześ, Rakoń, Trzydniowiański Wierch. W Chochołowskiej radzę pojawić się jak najwcześniej, później idzie się jak na procesji. Powrotu w procesji raczej nie unikniecie, chyba że bardzo późno.

Co z Wysokich? Dolina Pięciu Stawów Polskich, Hala Gąsienicowa, a jeśli czujecie się na siłach, może to być Kozi Szczyt od Pięciu Stawów lub Szpiglasowa Przełęcz (możecie wtedy rzucić okiem na Morskie Oko, tylko że z góry). Ciekawą propozycją jest też Kościelec, pewnie najtrudniejszy z przedstawionych propozycji dla początkujących, ale przy dobrych warunkach jest to bardzo przyjemny szczyt - powiedziałbym bezpieczniejszy niż Giewont, gdzie na szczycie nie wiadomo jak się ruszyć w tym tłoku.

Zostało pół dnia?

Sarnia Skała, dość popularne miejsce, z super widokiem na Giewont. Rusinowa Polana i Gęsia Szyja - piękny widok na Tatry Wysokie. Wielki Kopieniec i jeśli macie jeszcze czas, możecie przedłużyć trasę o Nosal. Interesującym miejscem jest także Polana na Stołach (w bok od Kościeliskiej).


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz sie 07, 2014 6:18 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 21, 2012 5:49 pm
Posty: 453
Lokalizacja: Kraków
Cytuj:
Interesującym miejscem jest także Polana na Stołach (w bok od Kościeliskiej).


Ten szlak jest nadal zamknięty po wichurach.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz sie 07, 2014 7:55 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5456
Lokalizacja: Białystok
Ale narzekacie na ten Giewont...

Jak na razie byłem tam dwa razy i za każdym razem na szczycie był spokój, piękne widoki i maksymalnie 10 osób.
Tylko trzeba ruszyć dupę rano i najpóźniej o 6 wystartować z Kuźnic.

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz sie 07, 2014 8:54 am 
Kombatant

Dołączył(a): Śr lip 03, 2013 11:59 am
Posty: 385
_Sokrates_ napisał(a):
Jak na razie byłem tam dwa razy i za każdym razem na szczycie był spokój, piękne widoki i maksymalnie 10 osób.
Tylko trzeba ruszyć dupę rano i najpóźniej o 6 wystartować z Kuźnic.

Dokładnie. Giewont swoją drogą jest całkiem ciekawy, ale tylko w sytuacjach jak wyżej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz sie 07, 2014 11:26 am 
Zasłużony

Dołączył(a): So sie 31, 2013 5:25 pm
Posty: 262
Lokalizacja: 400 km od Tatr
Jeśli zapadnie decyzja o Czerwonych Wierchach to można zrobić i Giewont, przecież te góry są ze soba zrośnięte. Giewont oczywiście w pierwszej kolejności by uniknąć "turoli" i tego dreszcza na plecach, gdy stajesz na krawędzi pólnocnego urwiska, że popchnie cię jakiś dzieciak z tłumu na szczycie mający ADHD.

W Chochołowskiej, by nie utknąć w pielgrzymce, warto raczej podjechać wypożyczonym rowerem lub kolejką "Rakoń". Dolina wprawdzie ładna ale dojście do schronu, początków szlaków na szczyty, trochę jednak się dłuży.
Przy okazji - tam chyba można podjechać aż pod sam schron, bo portaltatrzanski.com podaje taką informację:

Cytuj:
Rower można wypożyczyć w jednym miejscu, oddać w innym. Przejazd pomiędzy skrajnymi punktami kosztuje 10 zł, zarówno w jedną, jak i w drugą stronę, przejazd do i od Polany Huciska - 5 zł. Można wypożyczyć także rower przy rozliczeniu za godzinę - wówczas koszt wynosi 10 zł/h. Ta druga opcja jest szczególnie przydatna, jeśli chcemy dojechać do samego schroniska. Na Polanie Chochołowskiej nie mam bowiem punktu wypożyczania i zdawania rowerów, więc jeśli opłacimy tylko odcinek do leśniczówki, pozostaną nam 2,5 km do przejścia na nogach.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz sie 07, 2014 8:39 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5456
Lokalizacja: Białystok
atopos napisał(a):
Giewont oczywiście w pierwszej kolejności by uniknąć "turoli"


A my "prawdziwi" górscy turyści turolami gardzimy. Zwłaszcza tymi w jeansach!

atopos napisał(a):
W Chochołowskiej, by nie utknąć w pielgrzymce, warto raczej podjechać wypożyczonym rowerem lub kolejką "Rakoń"


Teraz jeździ "Witów" :mrgreen:

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz sie 07, 2014 8:44 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): So sie 31, 2013 5:25 pm
Posty: 262
Lokalizacja: 400 km od Tatr
_Sokrates_ napisał(a):
Teraz jeździ "Witów" :mrgreen:

To może by prawda. Byłem tam 2 tygodnie temu ale przemknęła obok jak Pendolino że aż mi dżinsy-dzwony zafurkotały i nie zdążyłem odczytać napisu. :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz sie 07, 2014 9:27 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz maja 02, 2013 1:05 pm
Posty: 1693
atopos napisał(a):
tam chyba można podjechać aż pod sam schron,


Na pewno można. Powyzej ostatniego punktu wypożyczonym rowerem rzadko kto jeździ, za to ludzie dojeżdzają swoimi do schroniska. Czasami nawet z dzieciakami.

_________________
"Ostrożnie, tam przepaść!", Maria Bandrowska, 27 lipca 1914 r.
"Ile razy widziałeś schodzącą lawinę w Tatrach w grudniu?" magis, 2018


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt sie 08, 2014 12:18 pm 
Nowy

Dołączył(a): N lip 14, 2013 6:50 pm
Posty: 1
Witam,

W przyszłym tygodniu wybieram się na 3 dni w Tatry. Zastanawiam się nad jakimiś szczytami (typowo trekkingowymi - bez sprzętu wspinaczkowego), ale mogą to być opcje trudniejsze (pewne doświadczenie już mam). Start z Zakopanem. Myślę nad trawersem Czerwonych Wierchów, ale pogoda może być kiepska :( Aaa, może być jakiś szczyt w okolicach Morskiego Oka. Będę wdzięczny za porady.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt sie 08, 2014 12:29 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 07, 2008 11:33 am
Posty: 6314
Szlak turystyczny wiedzie granią sporej części polskich Tatr Zachodnich. Nie trawersuje Czerwonych Wierchów, prowadzi praktycznie grzbietem. W okolicach Morskiego Oka możesz się zainteresować typowo trekkingowym zdobyciem Rysów, Przełęczy pod Chłopkiem - ewentualnie Wrót Chałubińskiego (choć te dwa ostatnie miejsca - co oczywiste - to nie są szczyty).

pozdrawiam
gb 8)

_________________
wszystko już było - ergo: nie panikuj
http://jaskiniar.blogspot.com/
http://puzzlepamieci.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt sie 08, 2014 1:34 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pn sie 26, 2013 8:03 pm
Posty: 788
No i oczywiście Szpiglas

_________________
Wenus w Milo


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N sie 10, 2014 8:33 pm 
Nowy

Dołączył(a): N maja 13, 2012 1:21 pm
Posty: 12
Co możecie powiedzieć o przełęczy pod chłopakiem, chodzi mi o skalę trudności? Mam zamiar wybrać się tam lub na wrota Chałubińskiego jeśli będzie pogoda jutro?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N sie 10, 2014 9:24 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 21, 2012 5:49 pm
Posty: 453
Lokalizacja: Kraków
manius napisał(a):
Co możecie powiedzieć o przełęczy pod chłopakiem, chodzi mi o skalę trudności? Mam zamiar wybrać się tam lub na wrota Chałubińskiego jeśli będzie pogoda jutro?


Przełęcz pod Chłopkiem!!! Nie Chłopakiem!

Swoją drogą między Wrotami a Chłopkiem jest spora różnica. Chłopek to jeden z najtrudniejszych znakowanych szlaków po polskiej stronie Tatr.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N sie 10, 2014 9:49 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 14, 2006 11:53 am
Posty: 2775
Lokalizacja: Wrocław
manius pod chłopakiem to ty się połóż, rów ci przeora ale będziesz żył, a z Chłopkiem to sobie daj spokój 8)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sie 11, 2014 5:08 am 
Nowy

Dołączył(a): N maja 13, 2012 1:21 pm
Posty: 12
Znam prawidłową nazwę, pisze z telefonu i słownik mi zmienił nazwę, a ja nie zauważyłem. Prosiłem o poradę a nie o nic nie wnoszace komentarze. Dzięki Valril.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sie 11, 2014 10:07 am 
Zasłużony

Dołączył(a): So sie 31, 2013 5:25 pm
Posty: 262
Lokalizacja: 400 km od Tatr
Valril napisał(a):
Przełęcz pod Chłopkiem!!! Nie Chłopakiem!

Nazwy w Tatrach to wymyślali jacyś zboczeńcy. W sobotę na wierzchołku Kościelca od dwóch chłopaków (pozornie grzecznych, nawet zrobili mi fotkę) dowiedziałem się że opodal jest Świńska Przełęcz. Gadaliśmy twarzą w twarz, bez użycia telefonu. :lol:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sie 11, 2014 10:28 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 17, 2008 9:44 pm
Posty: 969
Lokalizacja: Łódź
atopos napisał(a):
W sobotę na wierzchołku Kościelca

a może na wierzchołku Kościoła :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18015 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 496, 497, 498, 499, 500, 501, 502 ... 601  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL