Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 2:19 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3659 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55 ... 122  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 16, 2011 5:07 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 04, 2009 5:33 pm
Posty: 1009
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Na pierwszym zdjęciu masz ten parking

http://forum.turystyka-gorska.pl/viewtopic.php?t=11499

Moje auto stało tam skąd zostało zrobione zdjęcie , ale kilka aut stało powyżej , przy ruinach schroniska Ważeckiego, obok szlakowskazu . Jak nie masz kilku centymetrowego prześwitu to dojedziesz :D


PS1. Oczywiście nie muszę dodawać, że za taką wygodę się nie płaci :)
PS2. Ja sie wyrobiłem w 7 :D

_________________
https://plus.google.com/105991526101585050980


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 16, 2011 5:28 pm 
Swój

Dołączył(a): So lut 12, 2011 2:03 pm
Posty: 39
Lokalizacja: Łódzkie
Myślałem, że tam jest jakiś bardziej cywilizowany parking. Obawiam się dwóch rzeczy. Po pierwsze, że nie powiedzie się próba znalezienia miejsca do zaparkowania (parking wygląda na bardzo mały). A po drugie, obawiam sie też sytuacji odwrotnej - że zaparkuje tam jako jedyny i tym samym wystawie swój samochód na pokusę złodziei. Czy Tri Studnicky to na pewno bezpieczne miejsce do zaparkowania? A może istnieje jakieś lepsze rozwiązanie?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 16, 2011 5:40 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 04, 2009 5:33 pm
Posty: 1009
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kiedyś , tak z relacji innych wynika , że był ale teraz zrobili sobie z niego skład drewna. Ale powiem tak. Moje auto stało zaraz przy drodze i było całe. Troche sie obawiałem ale następnym razem podjechałbym wyżej , tak jak idzie ta ubita droga w prawo, i zostawił tam przy tym szlakolwskazie. Z drogi auta nie widać i nikt tam wiele nie chodzi. Jeszcze jest Podbanske ale 2 godziny dymania nie zachęcają :D

_________________
https://plus.google.com/105991526101585050980


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 16, 2011 7:11 pm 
Swój

Dołączył(a): So lut 12, 2011 2:03 pm
Posty: 39
Lokalizacja: Łódzkie
No a można na Krywań wybrać się też ze Szczyrbskiego Jeziora (Strbske Pleso). Czy tą drogą idzie się znacznie dłużej? Czy różniaca jest może niewielka? Bo tam przynajmniej parking porządny chyba jest.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 16, 2011 7:17 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 20, 2010 3:38 pm
Posty: 1827
Lokalizacja: Wolne Miasto Nowa Huta
A mape masz ? Tak trudno sprawdzić czasy ? Z Trzech Źródeł masz godzine krócej.

_________________
Moje Tatry

Życie jest piękne. To ludzie są pojebani.

"Słabe stopnie są jak puszczalska dziewczyna. Jak im zaufasz to ci dadzą, a jak nie, to będą częściej zdradzały." - Mechanior


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 16, 2011 7:33 pm 
Swój

Dołączył(a): So lut 12, 2011 2:03 pm
Posty: 39
Lokalizacja: Łódzkie
Po prostu grzecznie pytam. Jeśli dla Ciebie Łukasz odpowiedź stanowi taki problem, to nie musiałeś się trudzić. Poza tym, gdybyś trochę pomyślał, to doszedł byś do wniosku, że Twoja logika pozbawiona jest logiki. Hehe. No bo gdyby każdego pytającego odsyłać do map, poradników, przewodników itp., to istnienie jakiegokolwiek forum straciło by rację bytu. Zapyta ktoś o Orlą Perć, Łukasz odesle do przewodnika. Zapyta ktos o warunki na szlaku, Łukasz odesle do do strony TOPR, zapyta ktoś o ceny parkingu, przecież mozna sprawdzic cennik na innej stronie internetowej- powie Łukasz. A jeśli chodzi o mnie, to akurat tak się składa, że mapy jeszcze nie mam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 16, 2011 7:40 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 20, 2010 3:38 pm
Posty: 1827
Lokalizacja: Wolne Miasto Nowa Huta
No i dobrze prawisz. Kup sobie mape i przewodnik a potem dopytuj o szczegóły. Jak nie masz mapy to skąd wiesz że można iść ze Szczyrbskiego albo Trzech Źródeł ?

_________________
Moje Tatry

Życie jest piękne. To ludzie są pojebani.

"Słabe stopnie są jak puszczalska dziewczyna. Jak im zaufasz to ci dadzą, a jak nie, to będą częściej zdradzały." - Mechanior


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 16, 2011 9:21 pm 
Swój

Dołączył(a): So lut 12, 2011 2:03 pm
Posty: 39
Lokalizacja: Łódzkie
A to może zapytam jeszcze o orientacyjną cenę parkingu nad Szczerbskim Jeziorem w Tatrach Słowackich. Będę wdzięczny za informacę.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 16, 2011 10:38 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 05, 2007 8:49 pm
Posty: 6331
Lokalizacja: Kraków
Orientacyjnie to 5,45 Euro za dzień.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 17, 2011 10:09 am 
Swój

Dołączył(a): So lut 12, 2011 2:03 pm
Posty: 39
Lokalizacja: Łódzkie
Dzieki Rohu za podanie ceny parkingu. Chciałbym tez zapytać o obowiązkowe wyposażenie samochodu. Jakoś trudno mi znaleźć aktualne informacje. Za pomoc, czy jakis link do tego typu strony będe wdzięczny.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 17, 2011 11:12 am 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 21, 2009 11:47 am
Posty: 146
Lokalizacja: Skierniewice
pabligo napisał(a):
A to może zapytam jeszcze o orientacyjną cenę parkingu nad Szczerbskim Jeziorem w Tatrach Słowackich. Będę wdzięczny za informacę.


Rohu napisał(a):
Orientacyjnie to 5,45 Euro za dzień.


WItam,

W zeszłym roku było faktycznie w wielu miejscach Strbskiego Plesa po 5,40 euro m.in. przy takim placu targowym.Ale parę metrów wczesniej jak się wjeżdża do strb plesa jest kilanascie metrów parkingu przy drodze i tam było po 3 euro.Ale przez 2 dni nic nie zapłaciłam, bo u parkingowego w budzie cały czas była kartka "som na wc" ;) trochę się gościowi zeszło, bo dopiero trzeciego dnia na fajrant sie pojawił.Także polecam.

pzdr
ela:)

_________________
grzeczne dziewczynki idą do nieba.. niegrzeczne idą tam, gdzie chcą.. ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 17, 2011 1:37 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 05, 2007 8:49 pm
Posty: 6331
Lokalizacja: Kraków
pabligo napisał(a):
Chciałbym tez zapytać o obowiązkowe wyposażenie samochodu.

Z tego co słyszałem, to jadąc do innego kraju UE nie trzeba mieć wyposażenia wymaganego przez lokalne przepisy. Wystarczy to co w Polsce.
Ja mam zawsze kamizelkę odblaskową koło siedzenia kierowcy, komplet żarówek i bezpieczników w bagażniku, trójkąt oraz apteczkę i gaśnicę.
Więcej chyba i tak raczej nie wymagają ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 17, 2011 2:02 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 11, 2007 1:46 pm
Posty: 1563
Lokalizacja:
pabligo napisał(a):
Chciałbym tez zapytać o obowiązkowe wyposażenie samochodu.

Rohu napisał(a):
Ja mam zawsze kamizelkę odblaskową koło siedzenia kierowcy, komplet żarówek i bezpieczników w bagażniku, trójkąt oraz apteczkę i gaśnicę.
Więcej chyba i tak raczej nie wymagają ;)

Rohu podał prawidłowe wyposażenie na Słowacji, przy czym apteczka powinna spełniać normę DIN: http://forum.turystyka-gorska.pl/viewtopic.php?t=448

_________________
Wolę mieć brzuch od piwa, niż garb od roboty


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 17, 2011 4:02 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
Rohu napisał(a):
Z tego co słyszałem, to jadąc do innego kraju UE nie trzeba mieć wyposażenia wymaganego przez lokalne przepisy



Raczej to co wiem to przepisy chyba mówią że wyposażenie masz mieć do jakiego kraju jedziesz. Jakąś tam dyrektywę mieli wprowadzili i ujednolicić wyposażenie ale chyba nic z tego.

"Pamiętaj, że w różnych krajach UE obowiązują odmienne przepisy dot. obowiązkowego wyposażenia auta. Np. na Słowacji policja jest bezwzględna jeżeli w aucie nie posiadasz całej listy akcesoriów, w tym: zapasowych bezpieczników, żarówek, koła, podnośnika, kluczy do kół, linki holowniczej, kamizelki odblaskowej, trójkąta ostrzegawczego i apteczki. W apteczce oprócz zwykłych plastrów, opatrunków, folii izotermicznej czy gumowych rękawiczek potrzebujesz również określoną liczbę agrafek, plastrów opatrunkowych o dokładnie określonych wymiarach, opaskę elastyczną oraz foliowową chustę." yanosik.pl

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 17, 2011 4:42 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt lis 21, 2008 10:48 pm
Posty: 1233
Lokalizacja: Warszwa
Informacje dla kierowców:
Do obowiązkowego wyposażenia samochodu osobowego na Słowacji należą:
1. zapasowe bezpieczniki elektryczne, jeżeli są używane w instalacji elektrycznej danego samochodu;
2. zapasowe żarówki, po jednej sztuce każdego rodzaju;
3. podnośnik samochodowy;
4. klucz do demontażu kół samochodowych;
5. koło zapasowe;
6. linka holownicza;
7. trójkąt ostrzegawczy;
8. kamizelka odblaskowa, która musi być umieszczona w kabinie samochodu, a nie w bagażniku;
9. apteczka samochodowa - wymagana zawartość apteczki:
- Kompresy jałowe gazowe 7,5 cm x 7,5 cm 10 szt.
- Roztwór do dezynfekcji 50 ml (w oryginalnym opakowaniu) 1 szt.
- Ustnik do sztucznego oddychania 1 szt.
- Folia izotermiczna 200 cm x 150 cm 1 szt.
- Chusta trójkątna 2 szt.
- Rękawiczki ochronne jednorazowe 1 para
- Folia do opatrunku uszczelniającego z PCW 20 cm x 20 cm 1 szt.
- Plaster 1,25 cm x 2 m 1 szt.
- Gotowy opatrunek jałowy 3 szt.
- Bandaż jałowy hydrofilowy 10 cm x 5 m 1 szt.
- Bandaż jałowy hydrofilowy 6 cm x 5 m 2 szt.
- Bandaż elastyczny 6 cm x 5 m 1 szt.
- Plaster opatrunkowy 8 cm x 4 cm 10 szt.
- Nożyczki nierdzewne 1 szt.
- Plastikowy pojemnik za zawartość apteczki 1 szt.
- Zalecane: Agrafki 4 szt.
10. Od 1 lipca 2007 r. na Słowacji będą obowiązkowe dziecięce foteliki samochodowe
Zgodnie z normą ECE R44/03 i nowelizacją ustawy RS o ruchu drogowym od 1 lipca 2007 r. kierowca samochodu osobowego będzie miał obowiązek zapewnienia przewozu w dziecięcym foteliku samochodowym dziecka o wzroście poniżej 150 cm - w ruchu na wszystkich drogach Republiki Słowackiej.

Przed podróżą samochodem na Słowację polecamy sprawdzenie wyposażenia Państwa samochodu i uzupełnienie brakujących rzeczy. Unikną Państwo w ten sposób nieprzyjemności podczas podróży i niepotrzebnego mandatu (do 2 000 koron słowackich).


Od 1 maja 2004 r. 'zielona karta' nie jest dokumentem obowiązkowym przy wyjeździe samochodem na Słowację. Nadal może ona służyć jako międzynarodowy dowód ubezpieczenia, który w razie wypadku ułatwia uzyskanie odszkodowania.

_________________
Jeśli zdajesz pytanie dlaczego chodzę po górach to znaczy że nie zrozumiesz odpowiedzi


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 17, 2011 4:44 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt lis 21, 2008 10:48 pm
Posty: 1233
Lokalizacja: Warszwa
Rohu napisał(a):
Orientacyjnie to 5,45 Euro za dzień.

przy pierwszym parkingu w tamtym roku było orientacyjnie 3 eu

_________________
Jeśli zdajesz pytanie dlaczego chodzę po górach to znaczy że nie zrozumiesz odpowiedzi


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 17, 2011 5:19 pm 
Swój

Dołączył(a): So lut 12, 2011 2:03 pm
Posty: 39
Lokalizacja: Łódzkie
Dziekuję wam za udzielone informecje. Dziś właśnie zakupiłem apteczkę, powiedziano mi, że to apteczka europejska, obowiązująca we wszystkich krajach UE. Tyle tylko, że z zestawu wymienionego przez Tatromaniaka24 nie mam w tej apteczce kilku rzeczy, między innymi ustnika do sztucznego oddychania, czy środka dezynfekcyjnego. Więc nie wiem, czy ta apteczka nie ma wszystkiego, co potrzebne w samochodzie jadącym na Słowacje, czy też zestaw wyposażenia apteczki podany przez Tatromaniaka24 jest może nieaktualny. A może wlaśnie to drugie, a tak pomyśałem sobie, bo mandat za niepełne wyposażenie apteczki podaje on w koronach, a przeciez obowiązującą moneta na Słowacji jest juz Euro.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 17, 2011 6:38 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 12, 2007 7:30 pm
Posty: 78
Lokalizacja: Lublin
tatromaniak24 napisał(a):
Unikną Państwo w ten sposób nieprzyjemności podczas podróży i niepotrzebnego mandatu (do 2 000 koron słowackich).


Trochę stare masz te dane.

Polecam poczytać o Konwencji Wiedeńskiej, [url=http://pl.wikipedia.org/wiki/Konwencja_wiedeńska_o_ruchu_drogowym]z wiki[/url]:
Cytuj:
Jednym z praktycznym aspektów tej konwencji jest to, że policja drogowa nie ma prawa nakładania mandatu na kierowców samochodów zagranicznych, wyposażonych zgodnie z wykazem wynikającym z rodzimego prawa o ruchu drogowym, ale niewystarczająco z punktu widzenia kraju, przez który przejeżdżają. W szczególności na przykład policja niemiecka nie może w Niemczech karać polskich kierowców za brak lub nieodpowiednio wyposażoną apteczkę samochodową (w Polsce jest ona zalecana, ale nieobowiązkowa, natomiast pojazdy zarejestrowane w Niemczech muszą ją mieć i to wyposażoną w ściśle określone środki medyczne), a polska policja w Polsce – kierowców niemieckich za brak gaśnicy, która w Niemczech nie jest obowiązkowa.

Należy zauważyć, że w Polsce, biorąc pod uwagę stan prawny na dzień 10 kwietnia 2008 r. (patrz 3), w przypadku kolizji przepisów ustawy Prawo o ruchu drogowym i Konwencji wiedeńskiej, pierwszeństwo mają przepisy zawarte w Konwencji. Zdarzają się jednak przypadki karania przez policję kierujących za zachowania sprzeczne z ustawą Prawo o ruchu drogowym choć prawidłowe w świetle Konwencji. W Polsce po przyjęciu mandatu karnego nie ma co do zasady możliwości odwołania się od niego. Odmowa przyjęcia mandatu z reguły będzie prowadzić do skierowania sprawy do sądu powszechnego.


W praktyce nigdy nie miałem okazji sprawdzić, czy policja na Słowacji wie coś na ten temat, ale podstawa prawna jest.

_________________
W wielkim uproszczeniu: socjalizm to wysokie podatki i mnóstwo ulg, kapitalizm to bardzo niskie podatki, zero ulg. Nasi idą osławioną "trzecią drogą": wysokie podatki i zero ulg.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 17, 2011 6:43 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 05, 2007 8:49 pm
Posty: 6331
Lokalizacja: Kraków
tuwu napisał(a):
Polecam poczytać o Konwencji Wiedeńskiej,

Właśnie o to mi chodziło.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 17, 2011 9:39 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt lis 21, 2008 10:48 pm
Posty: 1233
Lokalizacja: Warszwa
oj tam skopiaowałem z pewnej strony aby nakreślic mniej wiecej . Być może jest już nieaktualne skoro
tatromaniak24 napisał(a):
Od 1 lipca 2007 r. na Słowacji będą obowiązkowe

czyli pare lat wstecz

_________________
Jeśli zdajesz pytanie dlaczego chodzę po górach to znaczy że nie zrozumiesz odpowiedzi


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 20, 2011 8:15 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn mar 01, 2010 11:19 am
Posty: 2462
Lokalizacja: z dalekiego pieknego zadupia
Czy ktos mi moze powiedziec ile mniej wiecej jedzie sie elektryczka ze Smokovca do Popradzkiego Plesa? I jak czesto mniej wiecej sa te pociagi?

:)

_________________
dr Kozica szwedzka

pumeks fluorescencyjny firmy Pulokolor

nie dajmy się wciągnąć w tę podstępną grę! zapomnijmy wreszcie o tym czarnym tygodniu i powrócmy do naszego Forum wyciszeni i uspokojeni oraz pełni ufności i wzajemnego szacunku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 20, 2011 8:28 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 11, 2007 1:46 pm
Posty: 1563
Lokalizacja:
kozica szwedzka napisał(a):
Czy ktos mi moze powiedziec ile mniej wiecej jedzie sie elektryczka ze Smokovca do Popradzkiego Plesa? I jak czesto mniej wiecej sa te pociagi?

http://www.zsr.sk/slovensky/cestovny-po ... age_id=373
http://cp.atlas.sk/vlakbus/spojenie/

_________________
Wolę mieć brzuch od piwa, niż garb od roboty


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 20, 2011 8:30 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn mar 01, 2010 11:19 am
Posty: 2462
Lokalizacja: z dalekiego pieknego zadupia
zbych napisał(a):

Dziekuje :)

_________________
dr Kozica szwedzka

pumeks fluorescencyjny firmy Pulokolor

nie dajmy się wciągnąć w tę podstępną grę! zapomnijmy wreszcie o tym czarnym tygodniu i powrócmy do naszego Forum wyciszeni i uspokojeni oraz pełni ufności i wzajemnego szacunku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 21, 2011 2:41 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): So maja 21, 2011 3:37 pm
Posty: 1316
Lokalizacja: York/Andrychow, Beskid Maly
kozica szwedzka napisał(a):
Czy ktos mi moze powiedziec ile mniej wiecej jedzie sie elektryczka ze Smokovca do Popradzkiego Plesa?

tylko pamietaj, ze przystanek 'Popradske Pleso' jest na zadanie i ze musisz nacisnac przycisk 'na zadanie', zeby pociag sie zatrzymal
inaczej pojedziesz az do Szczyrbskiego Plesa :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 21, 2011 3:46 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn mar 01, 2010 11:19 am
Posty: 2462
Lokalizacja: z dalekiego pieknego zadupia
Chariot napisał(a):
kozica szwedzka napisał(a):
Czy ktos mi moze powiedziec ile mniej wiecej jedzie sie elektryczka ze Smokovca do Popradzkiego Plesa?

tylko pamietaj, ze przystanek 'Popradske Pleso' jest na zadanie i ze musisz nacisnac przycisk 'na zadanie', zeby pociag sie zatrzymal
inaczej pojedziesz az do Szczyrbskiego Plesa :D

dzieki, nie wiedzialam :)

_________________
dr Kozica szwedzka

pumeks fluorescencyjny firmy Pulokolor

nie dajmy się wciągnąć w tę podstępną grę! zapomnijmy wreszcie o tym czarnym tygodniu i powrócmy do naszego Forum wyciszeni i uspokojeni oraz pełni ufności i wzajemnego szacunku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 27, 2011 7:52 pm 
Swój

Dołączył(a): Śr lip 22, 2009 12:58 pm
Posty: 54
Lokalizacja: spod stolicy
witam
jedziemy pierwszy raz w słowackie Tatry, zatrzymamy się na 4 dni w Zverovce i mamy plan obejść tamtejsze okolice - m.in. Rohacze i Banowkę
czy ktoś z Was robił te trasy - bo chciałbym poprosić o radę jak podzielić wycieczki
mnie wychodzi, wg czasów z mapy i Nyki, że najlepiej będzie to podzielić na 3 kawałki, żeby każdego dnia mieć nie więcej niż 10 godzin iścia
1 - Brestova, Salatyn, do Spalonej Przełęczy
2 - Pachoł, Banowka, do Smutnej Przełęczy
3 - Rohacze od Smutnej do Rakonia

poradźcie, dobrze myślę?

_________________
ide w gory


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 27, 2011 9:11 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): So maja 21, 2011 3:37 pm
Posty: 1316
Lokalizacja: York/Andrychow, Beskid Maly
kj39 napisał(a):
witam
jedziemy pierwszy raz w słowackie Tatry, zatrzymamy się na 4 dni w Zverovce i mamy plan obejść tamtejsze okolice - m.in. Rohacze i Banowkę
czy ktoś z Was robił te trasy - bo chciałbym poprosić o radę jak podzielić wycieczki
mnie wychodzi, wg czasów z mapy i Nyki, że najlepiej będzie to podzielić na 3 kawałki, żeby każdego dnia mieć nie więcej niż 10 godzin iścia
1 - Brestova, Salatyn, do Spalonej Przełęczy
2 - Pachoł, Banowka, do Smutnej Przełęczy
3 - Rohacze od Smutnej do Rakonia

poradźcie, dobrze myślę?

bardzo dobrze myslisz, gory to ma byc relaks
robilem wszystkie te trasy
widze ze chcesz schodzic ta krotka nieznakowana sciezka ze Spalonej Przeleczy do szlaku z Banikowskiej Przeleczy :D
ja na Twoim miejscu szedlbym-
1.Rohacze od Rakonia do Smutnej
2.Smutna Prz.-Banikowska Przelecz
i twoja 1 opcja w kierunku tak jak podales-od Brestowej w strone Banowki
wejscia od trudniejszych stron na Ostry Rohacz i Banowke sa wg mnie znacznie ciekawsze
pozatym schodzisz z tych dwoch szczytow juz latwymi, bezpieczniejszymi szlakami
ale co kto lubi
pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 27, 2011 9:16 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 23, 2011 5:14 pm
Posty: 379
Lokalizacja: Kraków
I tak każdy szlak warto zrobić w życiu w obie strony. Rób jak wolisz, tak czy siak będziesz miał po co wracać.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 27, 2011 9:25 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): So maja 21, 2011 3:37 pm
Posty: 1316
Lokalizacja: York/Andrychow, Beskid Maly
Kabanos napisał(a):
I tak każdy szlak warto zrobić w życiu w obie strony.

oprocz szlaku na Giewont, ktorego nie nalezy robic w zadna strone :wink:
a poza tym Giewontem to pelna zgoda z Kabanosem oczywiscie


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 27, 2011 9:33 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 23, 2011 5:14 pm
Posty: 379
Lokalizacja: Kraków
Zresztą Giewont i tak robi się w obie strony naraz, choć przydałoby się by "turyści", którzy tam lezą w swoich "specjalistycznych klapkach wspinaczkowych", szli ze szczytu dalej na północ.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3659 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55 ... 122  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL