Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 10:14 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18015 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 508, 509, 510, 511, 512, 513, 514 ... 601  Następna strona

Czy ktoś Ci pomógł w tym wątku?
Tak, jestem zadowolona/y 45%  45%  [ 177 ]
Niestety nie 4%  4%  [ 15 ]
Zamieszali mi tak, że wiem mniej, niż przed pytaniem 3%  3%  [ 13 ]
To jakieś chore towarzystwo - same zboki i debile 15%  15%  [ 58 ]
Nikt nie pomógł, ale i tak Was kocham 8%  8%  [ 31 ]
Krowa cie wysrała 15%  15%  [ 59 ]
Wali mnie to 11%  11%  [ 42 ]
Liczba głosów : 395
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz paź 23, 2014 11:35 pm 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 23, 2014 5:15 pm
Posty: 122
Dolina Białego - Sarnia Skała- Siklawica - Dol Strążyska

_________________
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le po­myślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, od­kry­waj.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt paź 24, 2014 8:27 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pn paź 06, 2014 4:10 pm
Posty: 7
Również proszę o podpowiedź;) W rakach chodziłem w warunkach zimowych ( Rysy, Szpiglasowy) jednak doświadczenie niewielkie. Gorzej u mnie z obsługą czekana.... W niedzielę wybieram się w góry, szukam w miarę bezpiecznego szlaku z jakimś ciekawym widokiem :), coś na około 8-10 godzin marszu. Poniższe trasy w letnich warunkach schodziłem po kilka razy z tym że wtedy inaczej na strome podejścia się patrzy ;)

Rozważam:
Kuźnice>Murowaniec> Zawrat (ta trasa wydaje mi się najlepsza)
Palenica> Dolina Roztoki> Zawrat/ Kozia Przełęcz
Kuźnice> Murowaniec> Kościelec (i ew. Świnicka Przełęcz> Kasprowy i kolejką w dół).... z tym że z tego co pamiętam podejście pod Kościelec to są bardzo strome i śliskie skały więc chyba najgorszy wariant)
Czerwone Wierchy+ Giewont z Doliny Małej Łąki? (Z tym że niecały miesiąc temu tamtędy przeszedłem- bez śniegu oczywiście:)

Jakieś wyjście z Doliny Chochołowskiej? Przyznam że tamtych okolic nie znam wcale.... Np. przejście Kończysty Wierch> Wołowiec wydaje się dość ciekawe, brak bardzo stromych podejść, ew. końcówka po zmroku też OK bo po asfalcie :lol: ale chyba szlak dużo mniej uczęszczany więc pewno nie przetarty będzie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt paź 24, 2014 8:46 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10406
Lokalizacja: miasto100mostów
se211 napisał(a):
chyba najgorszy wariant
Twierdzisz, że wejście na Kościelec jest trudniejsze niż Zawrat z Gąsienicowej lub Kozia Przełęcz z Pustej? Chyba nie bardzo...

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So paź 25, 2014 3:59 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pn paź 06, 2014 4:10 pm
Posty: 7
Jakoś mi się tak skojarzyło że Kościelec będzie trudniejszy;). Głównie dla tego że są te płaskie płyty skalne przy szczycie- czyli stromo, ślisko. Do rana muszę się zdecydować;). Ciągnie w okolice Wołowca także...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So paź 25, 2014 7:21 pm 
Weteran

Dołączył(a): N cze 02, 2013 2:57 pm
Posty: 126
Lokalizacja: Kraków / Zakopane
Pogoda już raczej nie wróci - mgła non stop i zimno. Dzisiaj w Zawoi (Babia) była elegancka pogoda - w Zakopcu już nie.
Chociaż na Babiej nie byłem ale z dołu pogoda była dobra.

W Poniedziałek idę nad Morskie Oko bo w życiu nie byłem. Co tam w okolicy ciekawego można zwiedzić jeszcze ? Chcę całodniową wycieczkę zrobić. Wysokie góry odpadają, wszystko w śniegu. Rano busik, później 10 km z buta po asfalcie, obejdę Morskie Oko z boku i chętnie się poradzę co dalej. Na konie nie wsiadam bo turyści zaczną we mnie pomidorami i jajkami rzucać. Jakieś dodatkowe szczególne atrakcje / miejsca w okolicy ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So paź 25, 2014 8:04 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Wt kwi 09, 2013 5:43 pm
Posty: 500
Czarny Staw, Dolina za Mnichem, Szpiglas i schron w Roztoce


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So paź 25, 2014 8:12 pm 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4266
Lokalizacja: Łódź
Karolka87 napisał(a):
będzie w miarę miło i przyjemnie,

radek_z napisał(a):
Dolina Białego - Sarnia Skała- Siklawica - Dol Strążyska

:shock:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn paź 27, 2014 12:04 am 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 23, 2014 5:15 pm
Posty: 122
WILCZYCA nie będzie miło ? :(

_________________
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le po­myślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, od­kry­waj.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn paź 27, 2014 2:11 pm 
Weteran

Dołączył(a): N cze 02, 2013 2:57 pm
Posty: 126
Lokalizacja: Kraków / Zakopane
Wszedłem dzisiaj na Nosal od strony Kuźnic i zszedłem na dół drugą stroną. Górka na uboczu a widoki z niej na Tatry bardzo ładne.

Jutro chcę zrobić pętlę od Cyrhla zielonym szlakiem do Wielki Kopieniec i zejść dalej zielonym od strony Olczyski Potok (Doliną Olczyską). Dalej mam pytanie bo jak czas będzie dobry to pójdę na nogach pod Skocznię - i tutaj nie wiem czy jest szlak na Krokiew 1378m ? Czy tam tylko można przejechać się wyciągiem (jeżdżą krzesełka tam obsługiwane przez Górali ale...nie wiem nawet czy to jedzie tam czy gdzieś indziej). Jest między Doliną Bystrej a Doliną Białego - Dolina nad Capkami która prowadzi pod tą Krokiew ale nie ma tam na mojej mapce szlaku. Ktoś tam był, orientuje się ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn paź 27, 2014 8:48 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 23, 2007 7:56 pm
Posty: 257
Lokalizacja: Księstwo Podziemnej Pomarańczy ;)
Ten wyciąg obsługuje skocznię, można wjechać sobie na Wielką Krokiew, to znaczy się na skocznię. Szczyt jest znacznie wyżej. Szlaku nie ma.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt paź 28, 2014 8:10 pm 
Weteran

Dołączył(a): N cze 02, 2013 2:57 pm
Posty: 126
Lokalizacja: Kraków / Zakopane
Dzięki. W sumie plany się zmieniły, zrobiłem pętlę Cyrhla -> Waksmundzka Rówień -> Murowaniec -> Kuźnice.

Jutro myślę o czymś większym i pierwszy raz w życiu na Morskie Oko się wybrać. Mam w głowie trasę:
Palenica - Morskie Oko obejść od strony Owczej Przełęczy, dojść do Czarnego Stawu i obejść go bokiem do końca - po czym powrót tą samą drogą i tym razem obejść dalej Morskie Oko od drugiej strony. Wejść teraz na niebieski szlak i dojść do Wyżnia Kopa przy Wielkim Stawie. Teraz w dół Doliną Roztoki i powrót do Palenicy.

Nie mam niestety raków i nie wiem czy tamte tereny będą dla mnie dostępne ?
Jeżeli będę musiał iść po prostu wolniej to spoko - pytanie tylko czy nie będzie to jakaś ekstremalna ślizgawka - bo wtedy zero przyjemności z takiej wycieczki.

Był ktoś z Was ostatnio ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt paź 28, 2014 8:21 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 23, 2007 7:56 pm
Posty: 257
Lokalizacja: Księstwo Podziemnej Pomarańczy ;)
W sąsiednim temacie, o pogodzie i warunkach na szlakach, masz poruszony ten wątek.


Ostatnio edytowano Wt paź 28, 2014 8:22 pm przez Śpiący Rycerz, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt paź 28, 2014 8:22 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
Muniek napisał(a):
obejść od strony Owczej Przełęczy,


Nie wiem skąd to wytrzasnąłeś ale nikt nie używa tej nazwy to orientacji wokół Morskiego. Obchodzisz Morskie Oko po lewej stronie idąc w kierunku Czarnego Stawu lub jak chcesz być dokładniejszy to orograficzne po prawej stronie.

Muniek napisał(a):
Wejść teraz na niebieski szlak i dojść do Wyżnia Kopa przy Wielkim Stawie


Idziesz z Morskiego przez Świstówkę lub Wolarnię do Piątki a nie przez jakąś Wyżnią Kopę. Może ona ma znaczenie topograficzne ale daj spokój z tymi nazwami bo robi sie to śmieszne.

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt paź 28, 2014 8:30 pm 
Weteran

Dołączył(a): N cze 02, 2013 2:57 pm
Posty: 126
Lokalizacja: Kraków / Zakopane
Nie miałem pojęcia czego się używa tu do nawigacji.
Patrzyłem na mapę i wybrałem pierwsze lepsze co leży blisko.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt paź 28, 2014 8:59 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz maja 02, 2013 1:05 pm
Posty: 1693
raffi79. napisał(a):
Obchodzisz Morskie Oko po lewej stronie idąc w kierunku Czarnego Stawu lub jak chcesz być dokładniejszy to orograficzne po prawej stronie.


albo jeszcze prościej - od wschodu (to tam gdzie Owcza Przełęcz) i od zachodu (to tam gdzie Miedziane ;-).

_________________
"Ostrożnie, tam przepaść!", Maria Bandrowska, 27 lipca 1914 r.
"Ile razy widziałeś schodzącą lawinę w Tatrach w grudniu?" magis, 2018


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt paź 28, 2014 9:15 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
Wolf_II napisał(a):
albo jeszcze prościej - od wschodu (to tam gdzie Owcza Przełęcz) i od zachodu (to tam gdzie Miedziane


Dokładnie Wschód/Zachód :mrgreen:

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr paź 29, 2014 10:28 am 
Nowy

Dołączył(a): Cz cze 05, 2014 2:07 pm
Posty: 7
Orientujecie się może czy znajdę gdzieś w sieci mapę Tatr z zaznaczonymi zimowymi szlakami? Bo jak na razie natrafiam tylko na opisy szlaków wersji zimowej, ale zależałoby mi żeby mieć to "narysowane".
Wiem, że każdą trasę i tak trzeba zweryfikować pod względem warunków atmosferycznych, ale jednak ogólna wiedza, których miejsc lepiej unikać itd. by się przydała.

_________________
Freestyle Livigno


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr paź 29, 2014 1:19 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 17, 2013 7:34 am
Posty: 782
Lokalizacja: Jaworzno
w ręku nie miałem, ale może mapa turystyczna "Zimowe Tatry Polskie" wyd. Compass? ale to tylko główne szlaki turystyczne.
Jest też niby Zimowa mapa TPN, ale tam to tylko tory lawinowe są zaznaczone.
Dokładnych przejść to raczej trzeba szukać w opisach i zdjęciach... szczególnie opracowania chiefa.

Pozdrawiam
Tomek

_________________
"Gdyby ludzie od jaskiniowej epoki robili tylko to, co wyglądało na możliwe, do dzisiaj siedzieliby w jaskiniach" - Stanisław Lem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr paź 29, 2014 9:16 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): N paź 05, 2008 8:16 pm
Posty: 1359
Lokalizacja: silesia
jsniezny napisał(a):
Orientujecie się może czy znajdę gdzieś w sieci mapę Tatr z zaznaczonymi zimowymi szlakami?

Nie sądzę żebyś coś takiego gdzieś znalazł. Wydaje mi się, że w dzisiejszym świecie, nikt przy zdrowych zmysłach nie odważyłby się wydać mapy z zaznaczonym np wariantem wejścia zimowego na Rysy żeby nie latać latami po sądach. To taki lżejszy wariant samobójstwa.

_________________
I was blind but now I can see...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz paź 30, 2014 7:29 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz maja 02, 2013 1:05 pm
Posty: 1693
A czy istnieją oficjalne zimowe warianty szlaków w Tatrach? Bo ja tego nie kojarzę.
W przeciwieńśtwie np do Karkonoszy, gdzie zimowe obejścia fragmentów szlaków (coś mi się kojarzy - np Kopa - Śląski Dom pod Śnieżką) istnieją (istniały?), a do tego są w śniegu oznaczane traserami (wysokimi tyczkami) i oficjalnie znadują się na mapach.

Na ExpressMap zaznaczone jest (mniej więcej) zimowe zejście z Zawratu w stronę D5SP, ale oznaczono to jako ściżkę, a nie zimowy wariant.

_________________
"Ostrożnie, tam przepaść!", Maria Bandrowska, 27 lipca 1914 r.
"Ile razy widziałeś schodzącą lawinę w Tatrach w grudniu?" magis, 2018


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz paź 30, 2014 9:14 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 17, 2008 9:44 pm
Posty: 969
Lokalizacja: Łódź
Wolf_II napisał(a):
A czy istnieją oficjalne zimowe warianty szlaków w Tatrach?

tak. np . wejście do Doliny Pięciu Stawów Polskich
Obrazek
obejście głębokiego szlaku (żleb żandarmów) , na Zawrat z Gąsienicowej idzie się żlebem [chyba tych przykładów wystarczy]
na mapach nie ma zaznaczonych zimowych wariantów( o czym było wczoraj już wspominane na forum)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz paź 30, 2014 9:50 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 17, 2013 7:34 am
Posty: 782
Lokalizacja: Jaworzno
Za stroną TPN:

Cytuj:
Szlaki zimą

Na szlakach turystycznych, na których zimą uprawiana jest turystyka, obowiązują znaki letnie. Jednak w okresie zalegania pokrywy śnieżnej znaki mogą być niewidoczne, a większość szlaków nie jest dodatkowo oznakowana. Szczególnie dotyczy to szlaków położonych powyżej górnej granicy lasu. Korzystanie z nich wymaga dobrej znajomości ich przebiegu w terenie. Na szlakach położonych powyżej górnej granicy lasu turystyka zimowa może odbywać się z ewentualnym odstępstwem od ich przebiegu w najbliższej odległości zapewniającej bezpieczeństwo poruszania się. W zależności od warunków dodatkowemu oznakowaniu w okresie zimowym mogą podlegać następujące odcinki szlaków:
- zimowy wariant dojścia do schroniska PTTK w Dolinie Pięciu Stawów Polskich z Doliny Roztoki (szlak czarny)
- szlak turystyczny przez Królową Rówień (szlak niebieski)


Może dzisiaj oglądnę tą mapę compassu. Co do oficjalnych tras to:
- zimowy wariant do D5S
- zimowe obejście Głębokiego Żlebu w drodze na Morskie Oko
- zimowe obejście Małego Kościelca?
I to chyba tyle oficjalnych :)

A co z nie oficjalnymi? sporo tras zimą prowadzi żlebami Zawrat, Kozia, Rysa, które w złych warunkach mogą być problematyczne z oznaczeniami bo kto za to weźmie później odpowiedzialność? Zimowe chodzenie jednak wymaga szkolenia, doświadczenia i myślenia :) Za to sporo jest tras nie oficjalnych względnie bezpiecznych m.in. na Kopę Kondracką przez Łopatę, na Trzydniowiański przez Kulawiec, lub wcześniej przez Jarząbczy Upłaz, Zejście z Rakonia przez Długi Upłaz, sporo tego było na forum szkoda że nie jest to zebrane w jednym miejscu.

Pozdrawiam
Tomek

_________________
"Gdyby ludzie od jaskiniowej epoki robili tylko to, co wyglądało na możliwe, do dzisiaj siedzieliby w jaskiniach" - Stanisław Lem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz paź 30, 2014 9:59 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10406
Lokalizacja: miasto100mostów
Zimowe chodzenie to wyszukiwanie optymalnego pod względem przede wszystkim bezpieczeństwa wariantu na podstawie panujących warunków. Tu się z góry nie da nic ustalić. A znakować traserami to można na przykład Równię pod Śnieżką, a nie zimowe szlaki w Tatrach Wysokich.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz paź 30, 2014 4:48 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): N paź 05, 2008 8:16 pm
Posty: 1359
Lokalizacja: silesia
Krabul napisał(a):
Zimowe chodzenie to wyszukiwanie optymalnego pod względem przede wszystkim bezpieczeństwa wariantu na podstawie panujących warunków. Tu się z góry nie da nic ustalić. A znakować traserami to można na przykład Równię pod Śnieżką, a nie zimowe szlaki w Tatrach Wysokich.

No i tu się nasuwa pytanie czy jest w ogóle sens znakować tyczkami nawet takie dojście do piątki. Generalnie wtajemniczeni wiedzą którędy zimą powinno się iść, jeśli w ogóle się powinno iść :). Niewtajemniczeni mogą znów pomyśleć "tu jest bezpiecznie bo przecież są trasery powbijane" - a to akurat guzik prawda. A z drugiej strony lepiej żeby ktoś szedł za traserami minimalizującymi ryzyko niż po prostu po swojemu.

_________________
I was blind but now I can see...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz paź 30, 2014 5:37 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 17, 2008 9:44 pm
Posty: 969
Lokalizacja: Łódź
po słowackiej stronie są trasery do terego i zbójnickiej.
batmik napisał(a):
Niewtajemniczeni mogą znów pomyśleć "tu jest bezpiecznie bo przecież są trasery powbijane" - a to akurat guzik prawda. A z drugiej strony lepiej żeby ktoś szedł za traserami minimalizującymi ryzyko niż po prostu po swojemu.

masz rację. Trasery nie zwalniają z myślenia.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz paź 30, 2014 6:01 pm 
Weteran

Dołączył(a): N cze 02, 2013 2:57 pm
Posty: 126
Lokalizacja: Kraków / Zakopane
Jutro idę w końcu do tego Morskiego Oka bo codziennie mi się plany zmieniają...jedno pytanie - czy na miejscu w Palenicy zjem tam gdzieś śniadanie ? Cokolwiek...naleśniki, ciastko - jakaś knajpa albo chociaż sklepik ? Sklep z piwem przed tą trasą 8 km po asfalcie byłby aż nadmiernym luksusem...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz paź 30, 2014 6:31 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5456
Lokalizacja: Białystok
To już lepiej wstąp do Roztoki.

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz paź 30, 2014 8:59 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): N paź 05, 2008 8:16 pm
Posty: 1359
Lokalizacja: silesia
Muniek napisał(a):
Jutro idę w końcu do tego Morskiego Oka bo codziennie mi się plany zmieniają...jedno pytanie - czy na miejscu w Palenicy zjem tam gdzieś śniadanie ? Cokolwiek...naleśniki, ciastko - jakaś knajpa albo chociaż sklepik ? Sklep z piwem przed tą trasą 8 km po asfalcie byłby aż nadmiernym luksusem...

Jest na Palenicy "budka z żarciem i piwem" co nie zmienia faktu, że Sokrates dobrze radzi ->wstąp do Roztoki na popas.

_________________
I was blind but now I can see...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz paź 30, 2014 9:49 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz maja 02, 2013 1:05 pm
Posty: 1693
Muniek napisał(a):
Sklep z piwem przed tą trasą 8 km po asfalcie byłby aż nadmiernym luksusem...


To idziesz w góry czy szukasz pretekstu by się napić alkoholu z rana? :P
Nie wiem czy ten "wyszynku" w Palenicy o tej porze roku i w środku tygodnia jest czynny. W weekend był, ale dla mnie nigdy zachęcająco to nie wyglądało - to jest raczej kierowane do masowje, jednorazowej klienteli, bez przejmowania się co konsument o tym jedzeniu sobie pomysli - i tak najpewniej nie wróci, a na jego miejsce będą kolejni. W Roztoce ostatnio nic nie jadłem, ale herbata i obsługa były super.

BTW: czy można (technicznie) dojść do Roztoki drogą odbijającą po lewej od asfaltu do Moka (szlaban, zakaz, droga TPN)?
- jakie są zalety a jakie wady tej drogi? mniej uciążliwa niż asfalt, krócej, szybciej? Mozna zapłacić mandat czy raczej w praktyce nikt się nie czepia?

_________________
"Ostrożnie, tam przepaść!", Maria Bandrowska, 27 lipca 1914 r.
"Ile razy widziałeś schodzącą lawinę w Tatrach w grudniu?" magis, 2018


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz paź 30, 2014 9:56 pm 
Weteran

Dołączył(a): N cze 02, 2013 2:57 pm
Posty: 126
Lokalizacja: Kraków / Zakopane
Dzięki za info, tak zrobię.
Wciąga to włóczenie się po górach :lol: to nie był nawet powód mojej przeprowadzki do Zakopca a tutaj proszę...

Ja mieszkam akurat sam więc pretekstu nie musiałbym nawet mieć ;-) Przyjemnie walnąć zimne piwko w wolny dzień na takiej wyciecze. Godzina raczej nie ma znaczenia.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18015 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 508, 509, 510, 511, 512, 513, 514 ... 601  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 40 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL