Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 3:51 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2057 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56 ... 69  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: So lip 30, 2011 5:00 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 13, 2010 4:02 pm
Posty: 647
Lokalizacja: Litwa
tomek.l napisał(a):
Przecież tam masz napisane jak to sobie podzielić na dwa dni. Jak chcesz wjechać kolejką na Kasprowy to możesz podzielić tak samo i zejść ze Skrajnego i potem do Kuźnic. Albo podzielić sobie inaczej, tak jak Ci pasuje.

Jasne, widzisz, ja przejrzałam tylko, a póki co nie analizowałam mapy nie wiem jeszcze na pamięć gdzie co jest, więc i myślę co z tą kolejką i Kasprowym, bo nie widziałam w opisie tego

_________________
So close, no matter how far
Couldn't be much more from the heart
Forever trusting who we are
and nothing else matters


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 24, 2011 10:32 am 
Weteran

Dołączył(a): Pn lis 24, 2008 9:27 pm
Posty: 123
Lokalizacja: ŁÓDZKIE
Heja,
wiem że nie ma tam szlaku i jest to ścisły rezerwat przyrody, że nie powinienem nawet pytać o to, ale czy ma ktoś opis szlaku przez Wołoszyn?
W miarę aktualny, rozmieszczenie trudności, sztucznych ułatwień, generalnie jak ten szlak obecnie wygląda.
Nie będę tam szedł, ale tak jestem ciekaw jak to wygląda :wink: , droga jest obecnie pokuta za łażenie po takim rezerwacie ?

Może najlepiej jak by ktoś mi opis wysłał na PW :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 24, 2011 10:39 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Wt wrz 14, 2010 12:59 pm
Posty: 859
Lokalizacja: Tarnów Biegun Ciepła
jacenty napisał(a):
droga jest obecnie pokuta za łażenie po takim rezerwacie

Czyli niechesz tam chodzić i pytasz tylko z ciekawości ale wolisz zapytać co ci za to grozi :mrgreen:
Rozumiemy :wink:

_________________
"Na szczytach Tatr...
Na szczytach Tatr,
Na sinej ich krawędzi
Króluje w mgłach świszczący wiatr
I ciemne chmury pędzi..."
________________________________________
"Nawet podróż tysiąca mil zaczyna się od pierwszego kroku"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 24, 2011 10:43 am 
Weteran

Dołączył(a): Pn lis 24, 2008 9:27 pm
Posty: 123
Lokalizacja: ŁÓDZKIE
martinb33 napisał(a):
Czyli niechesz tam chodzić i pytasz tylko z ciekawości ale wolisz zapytać co ci za to grozi

Ja tylko pytam :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 24, 2011 11:05 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Śr gru 14, 2005 7:34 pm
Posty: 1068
jacenty napisał:
Cytuj:
Heja,
wiem że nie ma tam szlaku i jest to ścisły rezerwat przyrody, że nie powinienem nawet pytać o to, ale czy ma ktoś opis szlaku przez Wołoszyn?
W miarę aktualny, rozmieszczenie trudności, sztucznych ułatwień, generalnie jak ten szlak obecnie wygląda.


Dokładnie- nie powinieneś o to pytać.
Po pierwsze- tam już od dawna nie ma szlaku.
Po drugie- to jest rezerwat ścisły, wyłączony z wszelkiej działalności.
Ja nie jestem jakimś ortodoksyjnym legalistą- chodziło się na lewizny nie raz, tu i ówdzie.
Ale jestem zdania, że pewne rejony w Tatrach powinny pozostać nietknięte stopą turysty czy taternika. W końcu zwierzaki też muszą mieć miejsce dla siebie w parku, który odwiedza 3 mln ludzi rocznie.

jacenty, szukasz przepaścistych szlaków? Idź na normalną- legalną Orlą Perć albo na Rohacze.
Szukasz przygody- przyjedź w Tatry zimą- wtedy nawet spacerowe szlaki stają się niezłą zabawą.
Szukasz samotności w sezonie- to jedź w Alpy (w rejony poza najpopularniejszymi celami typu Mont Blanc) lub do Rumunii (to znowu nie tak daleko). Z bliższych bezludnych gór masz np. Niskie Tatry na Słowacji.
Ostatecznie jak już chcesz iść w Tatrach na lewiznę to wybieraj ciekawsze cele, dopuszczone do ruchu taternickiego (Mięgusze, Lodowy...). Na Wołoszynach nie znajdziesz nic, czego by nie było na legalnych szlakach.

I jeszcze jedno- skoro sam jeszcze nie znalazłeś w necie opisu interesującej Cię drogi to chyba nie jesteś jeszcze gotowy by schodzić ze szlaków- domagasz się szczegółowego opisu, gdzie wszystko będziesz miał podane "na tacy" i nie znasz nawet podstawowych pojęć.
Podpowiem Ci, że był taki jeden gość, o podwójnym imieniu, który sporo pisał o Tatrach i można znaleźć w necie jego przewodniki.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 24, 2011 11:28 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10406
Lokalizacja: miasto100mostów
Pawel_Orel napisał(a):
Lodowy...)
Drogą turystyczną to też nielegal. Właściwie
Pawel_Orel napisał(a):
Mięgusze

też, ale w tym przypadku łatwiej nagiąć przepisy.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 24, 2011 4:27 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): So maja 21, 2011 3:37 pm
Posty: 1316
Lokalizacja: York/Andrychow, Beskid Maly
Pawel_Orel - :brawo:
Pawel_Orel napisał(a):
jestem zdania, że pewne rejony w Tatrach powinny pozostać nietknięte stopą turysty czy taternika. W końcu zwierzaki też muszą mieć miejsce dla siebie w parku, który odwiedza 3 mln ludzi rocznie.

:salut:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 24, 2011 6:46 pm 
Weteran

Dołączył(a): Pn lis 24, 2008 9:27 pm
Posty: 123
Lokalizacja: ŁÓDZKIE
Ależ ja wiem, że rezerwaty nie są wyznaczane po to by sobie, ot tak były - mają swój konkretny i bardzo ważny cel, który jest dla mnie również bardzo istotny.
Pobieżne opisy szlaku w necie są, podobne informacje wyczytam studiując mapę, a właśnie "WHP cz.3 " w formie PDF nie mogę znaleźć (jeżeli ktoś z forumowicz ma i ma ochotę się nim podzielić - będę wdzięczny), dlatego pytałem tutaj o bardziej szczegółowe informacje. Wszelkie informacje "na tacy" według mnie, to właśnie dostaje ten kto posiada konkretny WHP - ja nie posiadam, więc pytam.

Pawel_Orel napisał(a):
i nie znasz nawet podstawowych pojęć.


o takie podstawowe Ci chodzi: szlak, łancuch, klamra, turnia, żleb, grań ?

Ze wzgledu, że jest to rezerwat prosiłem o wszelkie informacje na PW, by nie został na forum żaden opis.
Wierz mi, na pewno pierwszy mój spacer poza szlakiem bedzie na Czarnego M., dopiero potem cos innego.. "WHP cz.6" mam, więc o to nie będę się dopytywał, zwłaszcza, że tutaj jest od groma postów opisujących te drogi. :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 24, 2011 7:04 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Śr gru 14, 2005 7:34 pm
Posty: 1068
jacenty napisał:
Cytuj:
Pobieżne opisy szlaku w necie są, podobne informacje wyczytam studiując mapę, a właśnie "WHP cz.3 " w formie PDF nie mogę znaleźć

No rzeczywiście WHP 3 nie ma już w necie.
Cytuj:
Cytuj:
Pawel_Orel napisał:
i nie znasz nawet podstawowych pojęć.

o takie podstawowe Ci chodzi: szlak, łancuch, klamra, turnia, żleb, grań?

Chodziło mi o WHP- skoro wiesz kto to taki, to nie jest tak źle :) .

Tak czy inaczej opis można znaleźć w sieci, ale ze względu na to że, jak wyżej napisałem, nie popieram chodzenia w pewne rejony, przemilczę adres źródła.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 24, 2011 7:25 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): So maja 21, 2011 3:37 pm
Posty: 1316
Lokalizacja: York/Andrychow, Beskid Maly
jacenty napisał(a):
Ależ ja wiem, że rezerwaty nie są wyznaczane po to by sobie, ot tak były - mają swój konkretny i bardzo ważny cel, który jest dla mnie również bardzo istotny.

jezeli jest istotny, po co w dalszej czesci posta zapytujesz o szczegoly rzeczonej drogi na Woloszyn?
bo nie ogarniam tej sprzecznosci
jest tylko kilka takich miejsc w Tatrach, gdzie jest ochrona scisla, reszta stoi przed Toba otworem (przynajmniej w polskiej czesci Tatr Wysokich)
po co wiec sie pchasz na jakis malo znaczacy szczycik? nic ciekawego tam nie ma-pare skalek na grani i kilka niedzwiedzi-wszystko


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 24, 2011 7:57 pm 
Weteran

Dołączył(a): Pn lis 24, 2008 9:27 pm
Posty: 123
Lokalizacja: ŁÓDZKIE
Chariot napisał(a):
jezeli jest istotny, po co w dalszej czesci posta zapytujesz o szczegoly rzeczonej drogi na Woloszyn?

By wiedzieć jaki jest stan zamkniętego szlaku, nie znalazłem do tej pory takiej informacji - pytam :)


Pawel_Orel napisał(a):
No rzeczywiście WHP 3 nie ma już w necie.

a może, więc ktoś dysponuje wydaniem papierowym - pożyczyłbym ..

i już odbiegając deczko od głównego wątku, a wracając do jednej poruszonej przeze mnie sprawy - orientujecie się, nawet w rzędach wielkości w wysokości kar po polskiej i słowackiej stronie? Bo cały teren TPN'u jest de facto rezerwatem i pójście nawet na MSC jest już nielegalne :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 24, 2011 8:04 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 20, 2010 3:38 pm
Posty: 1827
Lokalizacja: Wolne Miasto Nowa Huta
jacenty napisał(a):
By wiedzieć jaki jest stan zamkniętego szlaku, nie znalazłem do tej pory takiej informacji - pytam :)


Skoro zamknięty to informacji o stanie nie znajdziesz bo nikt tam nie chodzi.


jacenty napisał(a):
a może, więc ktoś dysponuje wydaniem papierowym - pożyczyłbym ..



http://allegro.pl/paryski-tatry-wysokie ... 04836.html

jacenty napisał(a):
wielkości w wysokości kar po polskiej i słowackiej stronie?


500zł i odpowiednio 200e

_________________
Moje Tatry

Życie jest piękne. To ludzie są pojebani.

"Słabe stopnie są jak puszczalska dziewczyna. Jak im zaufasz to ci dadzą, a jak nie, to będą częściej zdradzały." - Mechanior


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 24, 2011 8:43 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): So maja 21, 2011 3:37 pm
Posty: 1316
Lokalizacja: York/Andrychow, Beskid Maly
jacenty napisał(a):
Chariot napisał(a):
jezeli jest istotny, po co w dalszej czesci posta zapytujesz o szczegoly rzeczonej drogi na Woloszyn?

By wiedzieć jaki jest stan zamkniętego szlaku, nie znalazłem do tej pory takiej informacji - pytam :)

czlowieku, wez sie ogarnij i nie wypisuj bzdur

jacenty napisał(a):
Bo cały teren TPN'u jest de facto rezerwatem i pójście nawet na MSC jest już nielegalne :)

polemizowalbym


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 24, 2011 11:54 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Wt sie 10, 2010 5:25 am
Posty: 2120
Lokalizacja: Poznań
jacenty napisał(a):
By wiedzieć jaki jest stan zamkniętego szlaku, nie znalazłem do tej pory takiej informacji - pytam :)


:google: I teoria grani Wołoszyna stoi przed każdym otworem, miło się czyta, chodzić nie wolno.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 25, 2011 4:57 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 11, 2007 1:46 pm
Posty: 1563
Lokalizacja:
jacenty napisał(a):
Bo cały teren TPN'u jest de facto rezerwatem

Bzdura.
Co innego PN, a co innego rezerwat
szukaj2 ustawa o ochronie przyrody

Coś sporo ostatnio pytań o tereny rezerwatów. Czyżby jakaś akcja :roll:

_________________
Wolę mieć brzuch od piwa, niż garb od roboty


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 25, 2011 7:10 am 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 23, 2011 10:23 am
Posty: 142
Lokalizacja: Tarnów
zbych napisał(a):
Coś sporo ostatnio pytań o tereny rezerwatów. Czyżby jakaś akcja


Kolega poprostu chce wyrywać pod Mokiem gorące szesnastki "na Woloszyna" , rzuci hasełko - przeszedłem Wołoszyna , i gówno mi zrobili , a to ścisły rezerwat , i wrażenie murowane...
Żadna się nie oprze ;)
No pod warunkiem że będzie wiedziała co to Wołoszyn , i ścisły rezerwat , tak więc szanse nikłe, ale jednak są.

_________________
"Co komu do tego, skoro i tak mniejsza o to? "
Kłapouchy


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 25, 2011 7:41 am 
Weteran

Dołączył(a): Pn lis 24, 2008 9:27 pm
Posty: 123
Lokalizacja: ŁÓDZKIE
Chariot napisał(a):
czlowieku, wez sie ogarnij i nie wypisuj bzdur

Nie staram sie ich wypisywać, nie znam się na czymś to staram się dowiedzieć o tym jak najwięcej. Wiem, że jest tutaj na tyle kompetentnych ludzi, iż dokladnie mi wytłumaczą co i jak :)


zbych napisał(a):
Bzdura.
Co innego PN, a co innego rezerwat
szukaj2 ustawa o ochronie przyrody

Nie chcę się kłócić o stan prawny, nie wiem na ile jest wiarygodne źródło, na podstawie którego tak stwierdziłem:
http://z-ne.pl/t,haslo,5094.html
"TPN obejmuje całe Tatry Pol. i pewne tereny (głównie leśne) na pn. od nich. Cała powierzchnia TPN (nie zmieniona od chwili jego powstania) wynosi 21 164 ha (211,64 km2), w tym ok. 15 000 ha lasów. Mn.w. połowa powierzchni TPN (ponad 11 500 ha) jest objęta ochroną ścisłą (rezerwaty ścisłe), a druga połowa to rezerwaty częściowe. "

Asia i Tomek napisał(a):
Kolega poprostu chce wyrywać pod Mokiem gorące szesnastki "na Woloszyna" , rzuci hasełko - przeszedłem Wołoszyna , i gówno mi zrobili , a to ścisły rezerwat , i wrażenie murowane...

nie jestem taki płytki, bez przesady :roll:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 25, 2011 7:46 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
Asia i Tomek napisał(a):
rzuci hasełko - przeszedłem Wołoszyna , i gówno mi zrobili , a to ścisły rezerwat , i wrażenie murowane...

Taa... A panienka na to: Wypatataj, prowokatorze!

_________________
Pamiętasz co obiecywała?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 25, 2011 8:05 am 
Stracony

Dołączył(a): Cz lut 22, 2007 9:12 pm
Posty: 3329
Albo w połowie drogi pod Wołoszyn, w rezerwacie, wyciągnie legitymację i już prowizja od łba leci.

_________________
Modyfikuję, naprawiam, "uzdrawiam" nawigacje Garmin'a - info na PW.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 25, 2011 8:10 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Teraz to już nikomu nie można wierzyć ...

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 25, 2011 8:12 am 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 23, 2011 10:23 am
Posty: 142
Lokalizacja: Tarnów
Takie czasy :roll:

_________________
"Co komu do tego, skoro i tak mniejsza o to? "
Kłapouchy


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 25, 2011 8:22 am 
Weteran

Dołączył(a): Cz cze 16, 2011 6:39 am
Posty: 114
Lokalizacja: Kraków
jacenty napisał(a):
Bo cały teren TPN'u jest de facto rezerwatem

jacenty napisał(a):
Nie chcę się kłócić o stan prawny, nie wiem na ile jest wiarygodne źródło, na podstawie którego tak stwierdziłem: (...) Mn.w. połowa powierzchni TPN (ponad 11 500 ha) jest objęta ochroną ścisłą (rezerwaty ścisłe), a druga połowa to rezerwaty częściowe. "

To w końcu cały czy połowa? :)

Rezerwaty tworzy się poza parkami narodowymi. Obszary w PN na których panują zasady podobne jak w rezerwacie nazywają się obszarami ochrony ścisłej i faktycznie te 11 tyś ha TPN są objęte taką ochroną.

Asia i Tomek napisał(a):
Kolega poprostu chce wyrywać pod Mokiem gorące szesnastki "na Woloszyna" , rzuci hasełko - przeszedłem Wołoszyna , i gówno mi zrobili , a to ścisły rezerwat , i wrażenie murowane...

Kolega faktycznie uprawia tu jakiś dziwny slalom ale Ty też doginasz takimi przycinkami IMHO.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 25, 2011 8:52 am 
Weteran

Dołączył(a): Pn lis 24, 2008 9:27 pm
Posty: 123
Lokalizacja: ŁÓDZKIE
flint napisał(a):
To w końcu cały czy połowa

nie zwracałem uwagi czy to rezerwat ścisły czy nie - jest tam wyraźnie napisane, że rezerwat :) , no ale jest to już teraz czepianie się definicji pojęć, a purystą pojęć nie jestem :lol:


flint napisał(a):
Kolega faktycznie uprawia tu jakiś dziwny slalom

no cóż po prostu jak nawet wykluł mi się w głowie taki pomysł, to został mi przez Was w sposób stanowczy i delikatny wyperswadowany. Może dlatego w ten sposób wygląda tok tej dyskusji :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 25, 2011 10:46 am 
Swój

Dołączył(a): Pn mar 22, 2010 12:07 pm
Posty: 83
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Mam pytanie bo nie jestem zorientowany, czy z Krzyżnego można wyruszyc w stronę Granatów a potem zejśc przez Kozi Wierch?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 25, 2011 10:51 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Można.

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 25, 2011 10:52 am 
Weteran

Dołączył(a): Pn lis 24, 2008 9:27 pm
Posty: 123
Lokalizacja: ŁÓDZKIE
Cytuj:
czy z Krzyżnego można wyruszyc w stronę Granatów a potem zejśc przez Kozi Wierch?

tak, od Koziego po Krzyżne jest dwukierunkowy szlak


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 25, 2011 10:56 am 
Swój

Dołączył(a): Pn mar 22, 2010 12:07 pm
Posty: 83
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wielkie dzięki bo wybieram się tam 6 września. Ostatnio byłem na Kozim Wierchu i zmyliło mnie gdyż spotkałem ludzi idących w kierunku Granatów tylko, nikogo z przeciwnej strony.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 25, 2011 11:10 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 11, 2007 1:46 pm
Posty: 1563
Lokalizacja:
Cytuj:
Jednokierunkowe są tylko niektóre fragmenty, gdzie wprowadzono takie zasady poruszania, aby poprawić komfort przemieszczania oraz zwiększyć bezpieczeństwo. Są to:
•szlak przez Jaskinię Smoczą Jamę na odcinku od drabinki w Wąwozie Kraków do Polany Pisanej. Ruch na tym odcinku odbywa się w kierunku od drabinki do Polany Pisanej
•szlak przez Jaskinię Mylną na odcinku od wejścia do jaskini do zejścia do Doliny Kościeliskiej. Ruch na tym odcinku odbywa się w kierunku od wejścia do Jaskini Mylnej do zejścia Doliny Kościeliskiej
•szlak przez Jaskinię Mroźną na odcinku od wejścia do jaskini do zejścia do Doliny Kościeliskiej. Ruch na tym odcinku odbywa się w kierunku od wejścia do Jaskini Mroźnej do zejścia do Doliny Kościeliskiej
•szlak przez kopułę szczytową Giewontu. Ruch na tym odcinku odbywa się w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara
•szlak turystyczny Orla Perć na odcinku od przełęczy Zawrat do Koziego Wierchu. Ruch na tym odcinku odbywa się w kierunku wschodnim, tj. od przełęczy Zawrat w stronę Koziego Wierchu

http://tpn.pl/pl/zwiedzaj/turystyka/new ... yka-piesza

_________________
Wolę mieć brzuch od piwa, niż garb od roboty


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So sie 27, 2011 11:49 pm 
Nowy

Dołączył(a): Wt sie 23, 2011 10:20 pm
Posty: 11
Mam do was pytanie jeśli chodzi o Krzyżne. Wybieramy się tam. A wiec. Jakie trudności mniej wiecej szerokść drogi no i ewentualne ekspozycje. Następnie Zawrat. Takie kółko przez Dolinę Pięciu byłoby fajne. Proszę o rade
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N sie 28, 2011 12:47 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt cze 29, 2007 11:59 am
Posty: 1417
Cytuj:
chodzi o Krzyżne. Wybieramy się tam. A wiec. Jakie trudności

Żadne
Cytuj:
Następnie Zawrat.

Od Piątki na Zawrat trudności nie ma . Zejście do Gąsienicowej trudniejsze jest trochę łańcucha ekspozycji wielkiej nie ma .


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2057 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56 ... 69  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL