Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 7:53 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18015 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 536, 537, 538, 539, 540, 541, 542 ... 601  Następna strona

Czy ktoś Ci pomógł w tym wątku?
Tak, jestem zadowolona/y 45%  45%  [ 177 ]
Niestety nie 4%  4%  [ 15 ]
Zamieszali mi tak, że wiem mniej, niż przed pytaniem 3%  3%  [ 13 ]
To jakieś chore towarzystwo - same zboki i debile 15%  15%  [ 58 ]
Nikt nie pomógł, ale i tak Was kocham 8%  8%  [ 31 ]
Krowa cie wysrała 15%  15%  [ 59 ]
Wali mnie to 11%  11%  [ 42 ]
Liczba głosów : 395
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr gru 02, 2015 8:42 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pn sie 26, 2013 8:03 pm
Posty: 788
Kolego Soki, jak poznam dokładną datę wyjazdu, to będziemy się zgadywać. A na Skrajny ze mną pójdziesz?

_________________
Wenus w Milo


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr gru 02, 2015 9:08 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): N paź 05, 2008 8:16 pm
Posty: 1359
Lokalizacja: silesia
Sheala napisał(a):
A na Skrajny ze mną pójdziesz?

Na skrajny melanż na pewno pójdzie :)

_________________
I was blind but now I can see...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr gru 02, 2015 9:17 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5456
Lokalizacja: Białystok
Sheala napisał(a):
A na Skrajny ze mną pójdziesz?


To już nie Zadni? 8)

batmik napisał(a):
Na skrajny melanż na pewno pójdzie :)


Jestem aż tak przewidywalny? :(

:mrgreen:

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr gru 02, 2015 9:47 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5456
Lokalizacja: Białystok
<GNLS> napisał(a):
Chyba pić :mrgreen:


To jest oczywista oczywistość 8)

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz gru 03, 2015 11:18 am 
Nowy

Dołączył(a): Cz gru 03, 2015 11:08 am
Posty: 6
Witam forumowiczów

Do tej pory odwiedzałem Tatry jedynie w okresie letnim, natomiast w tym roku planuję zacząć przygodę z zimowymi warunkami, z racji że będę miał około 5-7 dni (przyszły tydzień), biorę pod uwagę poniższe trasy:
1. Polana Chochołowska - Grześ
2. Zazadnia - Gęsia Szyja - Murowaniec
3. Murowaniec - Kasprowy - Kuźnice
4. Dolina Strążyska - Sarnia Skała - Dolina Białego

Proszę o poradę czy są to wg Was odpowiednie trasy na początek zimowy, oraz czy w razie braku kompana wybierać się samemu?

Będę wdzięczny za odpowiedzi specjalistów. PZDR !


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz gru 03, 2015 11:36 am 
Stracony

Dołączył(a): Cz lut 22, 2007 9:12 pm
Posty: 3329
Generalnie samemu nie powinno się wędrować ale jak już musisz, rozumiem że masz obycie ze sprzętem i wiedzę topograficzną.
Trasy zaproponowane są stosunkowo łatwe, jedynie przy trasie nr.3 mała uwaga: jeśli to miałby być odcinek przez Liliowe, trzeba wiedzieć że fragment Liliowe - Beskid, zimową porą, może zaskoczyć "nieprzejemnym" trawersem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz gru 03, 2015 11:49 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5456
Lokalizacja: Białystok
a.iwa napisał(a):
2. Zazadnia - Gęsia Szyja - Murowaniec


Odcinku Gęsia -> Muro nie polecam. Ani tam ładnie, ani przyjemnie.
Z tego co się orientuje to zdarzają się też tam zimą pobłądzenia.

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz gru 03, 2015 1:12 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz paź 22, 2015 5:17 pm
Posty: 2496
Lokalizacja: Poznań
Sheala napisał(a):
No właśnie nie mam z kim.
Ali7 napisał(a):
To forum powinno służyć między innymi rozwiązywaniu takiego (dość częstego) problemu :)
A ja chodzę sama i nie dlatego, że nie mam z kim, ale z wyboru. Co prawda nigdy zimą.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz gru 03, 2015 3:06 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 25, 2007 9:48 am
Posty: 7564
a.iwa napisał(a):
Proszę o poradę czy są to wg Was odpowiednie trasy na początek zimowy, oraz czy w razie braku kompana wybierać się samemu?

Trasy generalnie OK. Z zastrzeżeniem przedstawionym wyżej przez Sokratesa. No i Grześ to nie najlepszy pomysł na pierwszą zimową samotną tatrzańską wycieczkę.
Jeśli nigdy nie byłeś zimą w Tatrach, to przemyśl przyłączenie się do kogoś bardziej doświadczonego.
Tutaj masz inny temat o tatrzańskich szlakach zimowych "na początek", w którym podanych jest wiele przykładowych tras:
viewtopic.php?f=4&t=4630


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz gru 03, 2015 3:27 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14894
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
_Sokrates_ napisał(a):
. Ani tam ładnie, ani przyjemnie.

Kwestia gustu chyba, byłem jesienią - bardzo mi się podobało.

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz gru 03, 2015 4:54 pm 
Nowy

Dołączył(a): Cz gru 03, 2015 11:08 am
Posty: 6
Dziękuję serdecznie za odpowiedzi!

LigeiRO napisał(a):
Generalnie samemu nie powinno się wędrować ale jak już musisz, rozumiem że masz obycie ze sprzętem i wiedzę topograficzną.
Trasy zaproponowane są stosunkowo łatwe, jedynie przy trasie nr.3 mała uwaga: jeśli to miałby być odcinek przez Liliowe, trzeba wiedzieć że fragment Liliowe - Beskid, zimową porą, może zaskoczyć "nieprzejemnym" trawersem.


czy wg Ciebie jest potrzeba użycia raków / czekana na podanych przeze mnie trasach?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz gru 03, 2015 4:57 pm 
Nowy

Dołączył(a): Cz gru 03, 2015 11:08 am
Posty: 6
leppy napisał(a):
a.iwa napisał(a):
Proszę o poradę czy są to wg Was odpowiednie trasy na początek zimowy, oraz czy w razie braku kompana wybierać się samemu?

Trasy generalnie OK. Z zastrzeżeniem przedstawionym wyżej przez Sokratesa. No i Grześ to nie najlepszy pomysł na pierwszą zimową samotną tatrzańską wycieczkę.
Jeśli nigdy nie byłeś zimą w Tatrach, to przemyśl przyłączenie się do kogoś bardziej doświadczonego.
Tutaj masz inny temat o tatrzańskich szlakach zimowych "na początek", w którym podanych jest wiele przykładowych tras:
http://forum.turystyka-gorska.pl/viewto ... f=4&t=4630


Dzięki za poradę! No cóż, jeśli zaistnieje szansa dołączenia się do kogoś z doświadczeniem to jak najbardziej będę korzystał, ale z racji ograniczenia terminem może tak nie być... czyli lepiej odpuścić Grzesia i zastąpić ten dzień łatwiejszą trasą?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz gru 03, 2015 5:04 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5456
Lokalizacja: Białystok
a.iwa napisał(a):
czy wg Ciebie jest potrzeba użycia raków / czekana na podanych przeze mnie trasach?


Zakaz zadawania takich pytań można by wrzucić w regulamin forum.
Bany by się sypały aż miło :lol:

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz gru 03, 2015 5:27 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14894
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
a.iwa napisał(a):
czy wg Ciebie jest potrzeba użycia raków / czekana na podanych przeze mnie trasach?


1,2,4 - Nie ma, chyba że paskudnie oblodzi.
3 - Dla zasady bym wziął. Zwłaszcza jak chciałbys iść przez Liliowe, ale to bym w ogóle odradzał.

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz gru 03, 2015 5:32 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pn sie 26, 2013 8:03 pm
Posty: 788
_Sokrates_ napisał(a):
To już nie Zadni?


Zadni, pewnie, że Zadni.Zawsze mi się myliły. Choć jak się rozpędzimy, to kto wie... :roll:

_________________
Wenus w Milo


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz gru 03, 2015 6:15 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz maja 02, 2013 1:05 pm
Posty: 1693
a.iwa napisał(a):
1. Polana Chochołowska - Grześ

odpowiedź niespecjalisty:
Dobre warunki śniegowe (na początek warto by było mieć betony), dobra widoczność (szczególnie istotna po wyjściu z lasu) na tym szlaku to podstawa. W zimie ten szlak kondycyjnie potrafi dać popalić (szczególnie końcowe podejście po wyjściu z lasu). Warto startować wcześnei rano ze schroniska.
Konkretnie: w ciągu ostatnich kilku dni kilka osób tam pobłądziło i nie dotarło na wierzchołek (tak, tak). Pobłądziły na 10 minut (5 w warunkach letnich) przed wierzchołkiem. Osoby te na szczęście podjęły bardzo dobrą decyzję - zawróciły.

Cytuj:
2. Zazadnia - Gęsia Szyja - Murowaniec

Proponowłbym małą modyfikację: Start z Wierchu Poroniec. Podejście z Zazadniej jest nudne i takie jakieś. Przy widoczności z W.P. po lewej masz świetne widoki na Wysokie.
Przy konkretnym śniegu podejście na Gęsią Szyje potrafi zmęczyć (ale pewnei masz lepszą kondycję niż ja :-).
A jak chcesz iść z Gęsiej Szyji na Halę G.?
Czerwonym przez psią trawkę - owszem da się (o ile warunki śniegowe są ok). Ciekawe to to nie jest, od Psiej Trawki wręcz nudne, ale przynajmniej nie pobładzisz.
Zielonym, bezpośrednio z Polany/Równi Waksumdzkiej przy normalnej zimie (czyli takiej ze śniegiem, a nei takiej jaka była w grudniu rok temu) - odradzam. Tam zresztą często jest nieprzetarte (przy konkretnej zimie).

Cytuj:
3. Murowaniec - Kasprowy - Kuźnice

Gdy jest widoczność, przetarte (szczególnie powyżej Hali). OK. Pamiętaj jednak, że to nie jest spacerek taki jak w lecie.
Jak chcesz z Kasprowego wracać? Zawsze jest backup - kolejka. Powrót przez Myślenickie Turnie, przy konkretnym śniegu, słabo przetartym szlaku lub słabej widoczności - nie polecam. Na forum można poczytać co tam potrafi się dziać. Pisałem w innym wątku: w miniony wtorek nie znalazł się śmiałek, który doszedł by chociaż z Murowańca do dolnej stacji wyciągu krzesełkowego na Hali Gąsienicowej :-).

Cytuj:
4. Dolina Strążyska - Sarnia Skała - Dolina Białego

To jest bardzo dobry pomysł. Uważam, że na początek, szczególnie po wstępnej nauce chodzenia w rakach po dolinach, Ścieżka nad Reglami (za wyjątkiem fragmentów które mogą być groźne ze względu na lawiny) jest bardzo odpowiednią trasą (oczywiście we fragmentach).

Cytuj:
Proszę o poradę czy są to wg Was odpowiednie trasy na początek zimowy, oraz czy w razie braku kompana wybierać się samemu?


Z Twoich tras, jako całkiem poczatkujący to bym zrobił je w takiej kolejności:
4. potem 1, potem 2, potem 3. również dlatego by stopniować wysiłek i przekonać się na własnej skórze ile trzeba siły by pokonać każdą z nich gdy zalega śnieg.
Przy odpowiednim śniegu KAŻDA z tych tras może okazać się nie do przejścia (masz kondycje torować kilka godzin w śniegu powyżej kolan, albo po uda?). Przy właściwych warunkach śniegowych, odpowiedniej pogodzie (widoczność, stabilność) każda z tych tras może być bardzo przyjemną wycieczką.

Czy chodzić samemy? To Twoje życie i decyzja. Każda z tych tras jest do pokonania pojedynczo. Przy dobrej pogodzie, słonecznej, przetartym w weekend, wychodząc wcześnie - spotkasz pewnie po drodze wiele osób, które w razie problemów będą Ci mogły pomóc. Zatem możesz minimalizować ryzyka wynikające z samotnego wyruszenia, (m.in. informując kogoś: gdzie idziesz, kiedy wrócisz, o jakiej godzinie mają wszczynać alarm oraz zabierając porządny worek NRC, picie, kalorie).
Pamiętaj, że w zimie, nawet głupie skręcenie kostki, przy odrobinie pecha (brak zasięgu telefonu, załamnie pogody: ochłodzenie i wiatr, brak kogoś kto pomoże: bo pogoda taka, ze nikt tam nie pójdzie, bo pora na tyle późna, że wszyscy wracają) może skończyć się tragicznie: jeżeli nie możesz się poruszać a Twój organizm wychładza się ze względu na warunki, to przeżycie nocy niekoniecznie musi się udać.

I koniecznie daj znać jak poszło - będzie to cenne dla innych początkujących :-).
I jeszcze jedna oczywistość: w zimie warto chodzić, szczególnie na początku, na trasy które zna się. To orientacyjne bardzo pomaga. Jak można trafić przy ograniczonej widoczności w zimie, gdzie nie widać oznakowań szlakowych, skoro nie zna siętopografii tej okolicy nawet w warunkach letnich?

_________________
"Ostrożnie, tam przepaść!", Maria Bandrowska, 27 lipca 1914 r.
"Ile razy widziałeś schodzącą lawinę w Tatrach w grudniu?" magis, 2018


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz gru 03, 2015 8:28 pm 
Nowy

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2014 6:18 pm
Posty: 3
Cześć!
Powyższy post przekonał nas do tego, aby zadać tutaj pytanie. Niesamowicie wartościowa odpowiedź Wolf!
Jedziemy w ten weekend do Zakopanego. Wypad spontaniczny i nie zabraliśmy raków. Mamy już pewne obycie w górach. Wiadomo - dobre buty, kurtki. Kondycyjnie też nie mamy na co narzekać. Szukamy jak najcięższego technicznie szlaku( czytajcie: jesteśmy młodzi i szybko się nudzimy). Pewnie nie byłoby problemu gdyby nie brak raków. Ma ktoś na tyle rozległą wiedzę, że zna jakąś trasę, na której moglibyśmy sobie powalczyć bez pełnego sprzętu?
Pozdrawiamy:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz gru 03, 2015 8:36 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5456
Lokalizacja: Białystok
Obrazek

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz gru 03, 2015 8:42 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14894
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
Robertt napisał(a):
Szukamy jak najcięższego technicznie szlaku( czytajcie: jesteśmy młodzi i szybko się nudzimy). Pewnie nie byłoby problemu gdyby nie brak raków. Ma ktoś na tyle rozległą wiedzę, że zna jakąś trasę, na której moglibyśmy sobie powalczyć bez pełnego sprzętu?

Spróbujcie na Nosal, ale w samych tylko slipkach.
Jest naprawdę ciekawie, adrenalina wylewa się uszami.
Dla ułatwienia można jednak założyć buty.

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz gru 03, 2015 9:51 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz maja 02, 2013 1:05 pm
Posty: 1693
Robertt napisał(a):
Ma ktoś na tyle rozległą wiedzę, że zna jakąś trasę, na której moglibyśmy sobie powalczyć bez pełnego sprzętu?


Ależ oczywiście. Co prawda to nie w Tatrach, ale po sąsiedzku. Bez raków najlepsza będzie Grań Krupówek. Sąsiednie granie jak to w Zakopanem mogą być jednak oblodzone***. Jeżeli jednak chcesz w Tatrach, to wypozyczalnia sprzętu, w tym raków jest przy rondzie JP2 (Rondzie Kuźnickim).


***) I to jest kurna skandal, że w mieście które chce się szczycić tytułem zimowej stolicy polski od wielu wielu lat nie można wyegzekwować obowiązku odladzania/odśnieżania chodników. Czasami mam wrażenie, że przez wiele dni w zimie bardziej niebezpieczne ze względu na oblodzenie jest miasto niż górskie szlaki. Ja już 2 lata temu sobie obiecałem, że jeżeli kiedykolwiek zaliczę glebę na chodniku w Zakopanym i nabawie się urazu to nie daruje - w procesie cywilnym od jednego z drugim dziada (właściciela posesji i miasta) wyciągne tak wysokie odszkodowanie jak
to tylko możliwe.

_________________
"Ostrożnie, tam przepaść!", Maria Bandrowska, 27 lipca 1914 r.
"Ile razy widziałeś schodzącą lawinę w Tatrach w grudniu?" magis, 2018


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt gru 04, 2015 6:20 am 
Kombatant

Dołączył(a): Wt kwi 09, 2013 5:43 pm
Posty: 500
Wujek Dobrarada 8)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt gru 04, 2015 2:08 pm 
Nowy

Dołączył(a): Cz gru 03, 2015 11:08 am
Posty: 6
Wolf - wielkie dzięki za poradę :) Jeśli będziesz w przyszłym tygodniu w Zakopanem to stawiam Ci piwo!


Wolf_II napisał(a):
Czerwonym przez psią trawkę - owszem da się (o ile warunki śniegowe są ok). Ciekawe to to nie jest, od Psiej Trawki wręcz nudne, ale przynajmniej nie pobładzisz.
Zielonym, bezpośrednio z Polany/Równi Waksumdzkiej przy normalnej zimie (czyli takiej ze śniegiem, a nei takiej jaka była w grudniu rok temu) - odradzam. Tam zresztą często jest nieprzetarte (przy konkretnej zimie).



planuję przez Psią, Twoja wypowiedz potwierdza raczej tę decyzję


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt gru 04, 2015 6:13 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5456
Lokalizacja: Białystok
a.iwa napisał(a):
Jeśli będziesz w przyszłym tygodniu w Zakopanem to stawiam Ci piwo!


Zaproście jeszcze gb do kompletu :mrgreen:

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Rysy w styczniu
PostNapisane: Wt gru 08, 2015 6:45 pm 
Nowy

Dołączył(a): Wt gru 08, 2015 5:59 pm
Posty: 1
Czołem! Mój pierwszy post, więc witam się i pozdrawiam wszystkich serdecznie. ;)
CO do tematu: po górach chodzę nie od wczoraj, jednak moje doświadczenie w warunkach zimowych jest niewielkie. Mam w planach jeszcze dwa wyjazdy w Tatry w grudniu tego roku, więc zdążę zdobyć jeszcze trochę wiedzy. Natomiast w styczniu planuję wziąć udział w akcji charytatywnej, której zwieńczeniem będzie właśnie wejście na Rysy. Nie obawiam się samego wejścia, jestem w dobrej formie fizycznej. Mam jednak pewne obawy, czy w śniegu bedę potrafił znaleźć właściwą drogę. Zarejestrowałem się na forum mając nadzieję, ze uda mi się znaleźć osobę, która byłaby gotowa pomóc mi w ukończeniu wyprawy i wesprze mnie swoją wiedzą i doświadczeniem na szlaku z Morskiego Oka na Rysy. Więcej o całej akcji opowiem zainteresowanym w PW. Liczę na Wasz odzew. ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt gru 08, 2015 7:04 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14894
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
Sajko napisał(a):
akcji charytatywnej, której zwieńczeniem będzie właśnie wejście na Rysy.

Mógłbyś przybliżyć OCB?

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt gru 08, 2015 7:04 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5456
Lokalizacja: Białystok
Sajko napisał(a):
Zarejestrowałem się na forum mając nadzieję, ze uda mi się znaleźć osobę, która byłaby gotowa pomóc mi w ukończeniu wyprawy i wesprze mnie swoją wiedzą i doświadczeniem na szlaku z Morskiego Oka na Rysy.


http://pspw2014.wix.com/pspw#!przewodni ... ncja/c1g6x

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt gru 08, 2015 7:12 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5456
Lokalizacja: Białystok
Rob Hall napisał(a):
Ale nawet wynajęcie przewodnika nie chroni przed lawinami


Przed lawinami chroni tylko nie wychodzenie z domu na nizinach 8)

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr gru 09, 2015 7:38 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5456
Lokalizacja: Białystok
Rob Hall napisał(a):
Myślę że jak na mojej nizinie wyjdę z domu to też mnie lawina nie zabierze 8)


Może Cię zasypać lawina złośliwych komentarzy :mrgreen:

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr gru 09, 2015 10:40 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz maja 02, 2013 1:05 pm
Posty: 1693
Rob Hall napisał(a):
Myślę że jak na mojej nizinie wyjdę z domu to też mnie lawina nie zabierze 8)


Zawsze może Ci lawina śniegu (i sopli/lodu) spaść na głowę z dachu. Autentyk.

_________________
"Ostrożnie, tam przepaść!", Maria Bandrowska, 27 lipca 1914 r.
"Ile razy widziałeś schodzącą lawinę w Tatrach w grudniu?" magis, 2018


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr gru 09, 2015 1:41 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 28, 2007 1:34 pm
Posty: 4450
Lokalizacja: lkr
Robertt napisał(a):
Wypad spontaniczny i nie zabraliśmy raków. Mamy już pewne obycie w górach.

Istnieje coś takiego jak wypożyczalnia sprzętu. W Zakopanem istnieje.

_________________
Zrozumcie, że państwo chce tylko waszego dobra. Całego waszego dobra...

Picasa
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18015 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 536, 537, 538, 539, 540, 541, 542 ... 601  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL