Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Pn cze 24, 2024 2:25 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18015 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 542, 543, 544, 545, 546, 547, 548 ... 601  Następna strona

Czy ktoś Ci pomógł w tym wątku?
Tak, jestem zadowolona/y 45%  45%  [ 177 ]
Niestety nie 4%  4%  [ 15 ]
Zamieszali mi tak, że wiem mniej, niż przed pytaniem 3%  3%  [ 13 ]
To jakieś chore towarzystwo - same zboki i debile 15%  15%  [ 58 ]
Nikt nie pomógł, ale i tak Was kocham 8%  8%  [ 31 ]
Krowa cie wysrała 15%  15%  [ 59 ]
Wali mnie to 11%  11%  [ 42 ]
Liczba głosów : 395
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt sty 29, 2016 2:30 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10407
Lokalizacja: miasto100mostów
Trudno mi powiedzieć jak ten odcinek w Furkotnej może wyglądać. Teraz chyba nie było za dużo śniegu, to może nie tak źle. Kiedyś byłem tam w maju, to przedzieraliśmy się po zasypanych kosówkach, a szlakowskaz na rozejściu w Furkotnej wystawał ponad śnieg może z 50cm :mrgreen:
Teraz być może nie jest tak źle.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lut 03, 2016 7:09 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr lut 03, 2016 6:56 pm
Posty: 3
Witam!

Planuję 2dniową wyprawę na trasie:
dzien 1) z schroniska Murowaniec szlakiem niebieskim przez Zawrat na Dolinę Pięciu Stawów
dzien 2) z schroniska D5S szlakiem żółtym przez Szpiglasową Przełęcz na Morskie Oko.

Mam garść zimowego doświadczenia i stosowny szpej. Czy któryś z użytkowników forum robił podobną trasę zimą? szukam osób które robiły którąś z opcji i mogą mi podpowiedzieć potencjalne trudności i niebezpieczeństwa. Chwilowo szykuje mi się wyjazd solo, może znajdą się chętni...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lut 03, 2016 7:32 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10407
Lokalizacja: miasto100mostów
Na pewno należy pamiętać, że droga przez Szpiglasową Przełęcz z obu stron zagrożona jest lawinowo. Ginęli już tam i turyści, i nawet ratownicy.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lut 03, 2016 7:51 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr lut 03, 2016 6:56 pm
Posty: 3
no w tym roku jest ubogo z śniegiem i kusi mnie tam przejść.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lut 03, 2016 8:22 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pn sie 26, 2013 8:03 pm
Posty: 788
Ja szłam w 2014 od Moka do D5s. Od strony ceprostrady śnieg był pięknie zmrożony, czekanik świetnie siedział. Po północnej stronie natomiast śnieg kopny po uda, zero trzymania. Na dodatek mieliśmy nie przedeptane. Co nie zmienia faktu że wycieczka była fantastyczna a pogoda idealna. W moku pytaliśmy toprowców o lawiny bo widać było jak poleciała Marchwicznym, to powiedzieli że mało śniegu i jakby co to się wygrzebiemy.

_________________
Wenus w Milo


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lut 03, 2016 8:26 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 17, 2013 7:34 am
Posty: 782
Lokalizacja: Jaworzno
Mała ilość starego śniegu to często zwiększony problem lawinowy...
Przez Zawrat żlebem, a do D5S w zależności od warunków albo jak letni albo "prosto w dół" jak zimowy wariant.
Przez Szpiglasową zamierzasz iść żółtym szlakiem? zimowy wariant pokrywa się może w 10-15%.

Pozdrawiam
Tomek

_________________
"Gdyby ludzie od jaskiniowej epoki robili tylko to, co wyglądało na możliwe, do dzisiaj siedzieliby w jaskiniach" - Stanisław Lem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lut 03, 2016 9:01 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr lut 03, 2016 6:56 pm
Posty: 3
biednemu wiatr w oczy... cos czuje ze nie uda mi sie zrealizowac zalozonego planu samemu. przydala by sie ekipa... moja niestety ma wyjazd w terminie ktory mi nie pasuje wiec mam ciezko sobie znalezc jakas fajna trase tylko dla mnie.
Major, to jak wygląda opcja zimowa przez Szpiglasowa?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lut 03, 2016 9:13 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 17, 2013 7:34 am
Posty: 782
Lokalizacja: Jaworzno
Obok Niedźwiedzia, po lewej stronie Wielkiego Stawu, tylko mijając Miedziany Kostur nie podchodzić za wysoko. Oczywiście to jest trasa trochę "bezpieczniejsza", bo i tam schodzą lawiny, jak i pod samą przełęczą trzeba mocno uważać:

Obrazek

A schodząc na stronę Moka zamiast robić zakosy jak szlak letni, lepiej wybrać którąś z grzęd i zejść do Dolinki za Mnichem, a potem nie trawersować stoków Miedzianego, tylko przed Nadspady do tafli Morskiego Oka.

Pozdrawiam
Tomek

_________________
"Gdyby ludzie od jaskiniowej epoki robili tylko to, co wyglądało na możliwe, do dzisiaj siedzieliby w jaskiniach" - Stanisław Lem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lut 03, 2016 11:28 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr lut 03, 2016 10:55 pm
Posty: 2
Czy ktoś z Was wybiera się w najbliższym czasie w okolice Rysów?

Obrazek

Jeśli tak, mam prośbę:
Proszę o zwrócenie uwagi czy nie leży tam gdzieś RĘKAWICA Black Diamond Squad, jak na zdjęciu poniżej.. Zsunęła się w sobotę w drodze na Rysy:( Ostatni raz widziana w okolicach początku rysy.. Ewentualnego Znalazcę proszę o kontakt w celu odebrania nagrody rzeczowej ;)

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lut 04, 2016 11:25 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz maja 02, 2013 1:05 pm
Posty: 1693
[quote="Major"]Obok Niedźwiedzia, po lewej stronie Wielkiego Stawu, tylko mijając Miedziany Kostur nie podchodzić za wysoko[/quote]

Majorze, dałbyś radę to wyrysować na foto?

_________________
"Ostrożnie, tam przepaść!", Maria Bandrowska, 27 lipca 1914 r.
"Ile razy widziałeś schodzącą lawinę w Tatrach w grudniu?" magis, 2018


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lut 04, 2016 12:34 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 17, 2013 7:34 am
Posty: 782
Lokalizacja: Jaworzno
Ciężko wyrysować, ponieważ co zima lub w różnych okresach może wyglądać to inaczej. Na zdjęciu, które wrzuciłem z 03/04.2015r widać, że z kilku lawinek tylko 1 byłą większa i przeleciała przez szlak podejścia. Wiadomo, czym pójdziesz wyżej tym będziesz bliżej skał czyli terenu bardziej zagrożonego.

Szlak wyrysował kiedyś Chief
http://www.portalgorski.pl/artykuly/top ... ant-zimowy

Obrazek

Czerwony to jego wariant zimowy
Zielony to ten najczęściej uczęszczany, o którym pisze.

Ja też patrzę, bardziej pod kątem skiturowym, być może osoba piesza znalazłaby lepszy wariant idąc prosto od stawu po małych grzędach/skałach.

Tutaj masz linka do Fotki poniżej, możesz sobie pobrać i zobaczyć jak został poprowadzony szlak

Obrazek

Szlak przecięły 4 lawiny, a +3 były blisko, gdyby szlak był poprowadzony z 10-15m niżej tylko 1 przecięłaby jego wariant.
Na tym zdjęciu widać też jak wygląda szlak letni, kilkanaście, może kilkadziesiąt lawin.

Pozdrawiam
Tomek

_________________
"Gdyby ludzie od jaskiniowej epoki robili tylko to, co wyglądało na możliwe, do dzisiaj siedzieliby w jaskiniach" - Stanisław Lem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lut 04, 2016 1:19 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pn sie 26, 2013 8:03 pm
Posty: 788
Rozumiem, że od Murowańca do Koziej Dolinki zimą napiera się przez Czarny Staw? Bo ja na ten Granat ....

_________________
Wenus w Milo


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lut 04, 2016 1:50 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Sheala napisał(a):
Rozumiem, że od Murowańca do Koziej Dolinki zimą napiera się przez Czarny Staw?


W niedzielę szedłem przez Czarny Staw. Topielców w okolicy brak.

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lut 20, 2016 5:11 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N sie 25, 2013 10:23 am
Posty: 1502
Majorze, szedłeś tym "wariantem zimowym" na Szpiglas, że go polecasz?

Pytam z ciekawości, bo ja szedłem. Może trafiłem na ch... warunki, ale żałowałem, że liny ze sobą nie wziąłem (zresztą teraz widzę - z tego linka, który wrzuciłeś, wynika, że chief pisał, żeby brać). Końcówki drogi nie wyobrażam sobie inaczej niż ściśle granią. Może przy lepszym śniegu byłoby inaczej.

Jak dla mnie, to jednak droga była bez wątpienia trudniejsza niż turystyczne zimowe wejście na Świnicę / Kozi Wierch czy Kościelec.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lut 20, 2016 8:45 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): N paź 05, 2008 8:16 pm
Posty: 1359
Lokalizacja: silesia
Mam pytanie, czy ktoś z Was wchodził kiedyś na deskach na Sławkowski?

_________________
I was blind but now I can see...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lut 22, 2016 9:32 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 17, 2013 7:34 am
Posty: 782
Lokalizacja: Jaworzno
Rambubu napisał(a):
Majorze, szedłeś tym "wariantem zimowym" na Szpiglas, że go polecasz?


Nie szedłem, ale też nigdzie nie napisałem, że go polecam ;). Ten wariant poleca Chief :P. Zwracałem tylko uwagę koledze, że jak ma iść szlakiem letnim to raczej nie jest to dobry pomysł i najczęściej zimą chodzi się przez Niedźwiedzia mniej więcej tak jak jest wyrysowany wariant na zielono w opisie Chiefa. A co do szlaku letniego na Szpiglas to TOPR wrzucił dzisiaj fotkę:

Obrazek

Pozdrawiam
Tomek

_________________
"Gdyby ludzie od jaskiniowej epoki robili tylko to, co wyglądało na możliwe, do dzisiaj siedzieliby w jaskiniach" - Stanisław Lem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lut 22, 2016 10:59 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): N paź 05, 2008 8:16 pm
Posty: 1359
Lokalizacja: silesia
Ta po prawo taka dość :shock:

_________________
I was blind but now I can see...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lut 24, 2016 8:04 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N sie 25, 2013 10:23 am
Posty: 1502
Major napisał(a):
Nie szedłem, ale też nigdzie nie napisałem, że go polecam ;). Ten wariant poleca Chief :P.


No ok, ale wcześniej o tym, że tą trasą nie szedłeś, jednak nie pisałeś ;-) Generalnie - jakiś tam czas temu - dobrą zasadą tego forum było to, żeby wypowiadać się na temat dróg, które samemu się zrobiło. W każdym razie - nie czepiam się, żeby nie było, bo nie o to mi chodzi.

Tzn. ja nie mam zastrzeżeń, ale jednak wielu osobom "Szpiglas" (głównie w oparciu o doświadczenia tras letnich) kojarzy się z czymś łatwym i prostym. Tzn. na zasadzie "znamy trasę zimową na Kozi czy Świnicę, ale znamy też na Szpiglas, więc chodźmy na Szpiglas, będzie łatwiej".

A trasa przez Kostury niby wymagająca się nie wydaje, ale... gdy zbliża się grań Szpiglasa, to masz wybór, albo ciśniesz granią, albo trawersem i liczysz na to, że "będzie dobrze" (ja wybrałem grań).

Między Kosturami grań jest jeszcze dość szeroka:


Obrazek


Ostatnio edytowano Śr lut 24, 2016 8:15 pm przez Rambubu, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lut 24, 2016 8:14 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N sie 25, 2013 10:23 am
Posty: 1502
Potem jednak trochę się zwęża:


Obrazek





Obrazek



Niby grańka jak grańka, ale nie wszyscy zdobywcy "zimowego Koziego Wierchu" mogą być na to przygotowani (wszakże taki przykładowy Kozi uchodzi za szczyt zdecydowanie trudniejszy od Szpiglasa...)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lut 24, 2016 8:58 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 17, 2013 7:34 am
Posty: 782
Lokalizacja: Jaworzno
Rambubu napisał(a):
No ok, ale wcześniej o tym, że tą trasą nie szedłeś, jednak nie pisałeś ;-) Generalnie - jakiś tam czas temu - dobrą zasadą tego forum było to, żeby wypowiadać się na temat dróg, które samemu się zrobiło. W każdym razie - nie czepiam się, żeby nie było, bo nie o to mi chodzi.

Tzn. ja nie mam zastrzeżeń, ale jednak wielu osobom "Szpiglas" (głównie w oparciu o doświadczenia tras letnich) kojarzy się z czymś łatwym i prostym. Tzn. na zasadzie "znamy trasę zimową na Kozi czy Świnicę, ale znamy też na Szpiglas, więc chodźmy na Szpiglas, będzie łatwiej".


Hej ;), ale czy ja w jakimś momencie pisałem, żeby iść wariantem wyrysowanym przez Chiefa? tz. przez Niżni Liptowski Kostur? Domyślam się, że przeczytałeś "...tylko mijając Miedziany Kostur nie podchodzić za wysoko" i może tym się zasugerowałeś ;). Jakbyś przeczytał na spokojnie całość to zauważyłbyś, że raczej chciałem zwrócić uwagę mirgard, że Szpiglas zimą wcale nie jest taki banalny, że można się spakować i hop siup jedziemy "na pałę" jakoś to będzie :). Bo kolega najprawdopodobniej myślał o wycieczce po szlaku letnim.

Pozdrawiam
Tomek

_________________
"Gdyby ludzie od jaskiniowej epoki robili tylko to, co wyglądało na możliwe, do dzisiaj siedzieliby w jaskiniach" - Stanisław Lem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lut 24, 2016 11:58 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N sie 25, 2013 10:23 am
Posty: 1502
Ok, faktycznie chyba zbyt płynnie przeszedłeś z rozmowy o jednej drodze na fotkę z wyrysowaną (m.in.) inną trasą (zaznaczając, że na fotce jest "wariant zimowy" - wiem, że nie polecałeś go bezpośrednio, ale pewnie jest ileś tam osób, które mogą uznać, że jak zima / warunki zimowe, to "trza iść wariantem zimowym") i się zasugerowałem.

No i dodatkowo jeszcze tymi skiturami, bo w okolicy Kosturów (tzn. przy Niżnim) skiturowców trochę zawsze się kręciło ;-)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lut 25, 2016 10:33 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt sie 07, 2015 10:09 pm
Posty: 779
Lokalizacja: Chrzanów
Witam.
Ktoś ostatnio napierał na Zawrat od Gąsienicowej ? Jak wygląda szlak i ile śniegu w żlebie ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N lut 28, 2016 6:56 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 07, 2008 11:33 am
Posty: 6314
W dużej mierze zależy to od terminu, w którym chciałbyś z tych noclegów korzystać. W dalszej części - od miejsca...

pozdrawiam
gb 8)

_________________
wszystko już było - ergo: nie panikuj
http://jaskiniar.blogspot.com/
http://puzzlepamieci.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N lut 28, 2016 7:30 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pt wrz 27, 2013 2:48 pm
Posty: 606
Rozwijając wypowiedź gb - nocleg w Tatrach to funkcja czasu, miejsca i standardu (ceny).
Czas - czyli "hajsizon" i reszta roku, w niektórych miejscówkach "hajsizon" trwa w zasadzie non-stop.
Miejsce - schroniska i "reszta świata" (tutaj znaczenie ma oddalenie od wejścia na szlak albo od przystanków busa).
W schroniskach standard jest (w pewnym uproszczeniu) zbliżony, poniżej - od kilkugwiazdkowych hoteli z full-wypasem i SPA z widokiem na Giewont do pokoi wieloosobowych z dostępem do klopa na korytarzu...
Zawsze zostaje Ci lekko namolny "gazda" w rejonie dworca w Zakopanem z tabliczką "pokoje"... 8)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz mar 03, 2016 4:21 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Pt lut 18, 2011 10:34 pm
Posty: 252
Szedł ktoś z was granią od Wysokiej do Przełęczy pod Wysoką czyli GGT. Jest tam parę metrów takiej ścianki, zaznaczonej na foto. Cywiński się nad nią nie rozwodzi - pisze tylko że to II.. a chwilę wcześniej opisuje szczegółowo banalny uskok od Rumanowej Zachodniej w kierunku Wysokiej. A ja tej ścianki ni jak nie mogłem ruszyć i trawersowałem "kruchymi" trawkami po N stronie Wysokiej.
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz mar 03, 2016 4:57 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 25, 2007 9:48 am
Posty: 7564
Nie byłem, więc nie powinienem się wypowiadać, ale po zdjęciu wygląda, jakby nieco bardziej na prawo - a nie ściśle w górę gładką ścianką - miało puścić bez większego problemu. Nie dało się tak?


Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz mar 03, 2016 7:02 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Pt lut 18, 2011 10:34 pm
Posty: 252
raczej nie, patrzyłem i wyglądało to kiepsko. Na 99% droga biegnie rysą z lewej lub prawej tego gładkiego bloku i idąc z dołu może faktycznie ta II jest do okiełznania bez jakiś kłopotów ale idąc w dół wymiękłem a kombinowałem dobre pół godziny.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz mar 03, 2016 9:22 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 25, 2007 9:48 am
Posty: 7564
A, w dół to tym bardziej. Wszak tatrzańska II free solo w górę, a co dopiero w dół, potrafi skutecznie odstraszyć. W moim odczuciu nic dziwnego, że Cię nie puściło i obchodziłeś.

Ale narobiłeś mi tym zdjęciem smaka! ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz mar 03, 2016 10:23 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): N paź 05, 2008 8:16 pm
Posty: 1359
Lokalizacja: silesia
leppy napisał(a):
W moim odczuciu nic dziwnego, że Cię nie puściło i obchodziłeś.

Daj Pan spokój. Z Wysokiej to nawet nie ma gdzie polecieć. 8)

_________________
I was blind but now I can see...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt mar 04, 2016 11:12 am 
Zasłużony

Dołączył(a): Pt lut 18, 2011 10:34 pm
Posty: 252
Odpowiem sam sobie, z opisu Piechowskiego Grań Tatr - "Z Przełęczy pod Wysoką w górę ku SE najpierw na pr. od iglic grani (skalisto-trawiastym terenem )a potem granią do stóp niemal pionowej, 10-metrowej ścianki. Oddzielającą nas od owej ścianki szczelinę przechodzimy po tkwiącym w niej ruchomym głazie. Ścianką zrazu wprost w górę, a potem dobrym gzymsem w pr. ku olbrzymiemu pęknięciu (kilkanaście metrów głębokości i 1 m szerokości), przerzynającemu w skos całą szerokość grani. Na zewnątrz pęknięcia coraz łatwiej w górę na malutkie siodełko w grani. Z siodełka przez niewysokie spiętrzenie grani - wprost, albo za pomocą pęknięcia na pr. od krawiędzi - na prawie poziomą szczytową grań i nią kilkadziesiąt kroków na NW wierzchołek.

Można też łatwiej obejść grań po pr. str., I

Cóż będę musiał to zweryfikować idąc od dołu. Ciekaw jestem czy głównograniowcy idący od E na W schodzą przez tą ściankę, czy omijają grań I żebrem spadającym z NW wierzchołka Wysokiej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18015 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 542, 543, 544, 545, 546, 547, 548 ... 601  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 38 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL