Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 9:55 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18015 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 547, 548, 549, 550, 551, 552, 553 ... 601  Następna strona

Czy ktoś Ci pomógł w tym wątku?
Tak, jestem zadowolona/y 45%  45%  [ 177 ]
Niestety nie 4%  4%  [ 15 ]
Zamieszali mi tak, że wiem mniej, niż przed pytaniem 3%  3%  [ 13 ]
To jakieś chore towarzystwo - same zboki i debile 15%  15%  [ 58 ]
Nikt nie pomógł, ale i tak Was kocham 8%  8%  [ 31 ]
Krowa cie wysrała 15%  15%  [ 59 ]
Wali mnie to 11%  11%  [ 42 ]
Liczba głosów : 395
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt maja 27, 2016 3:48 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11090
Lokalizacja: Poznań
wloclawianin89 napisał(a):
2. dolina chochołowska (być może z wykorzystaniem kolejki) - schronisko - grześ - rakoń- wołowiec (jeżeli starczy sił) - zejście przez wyżnią chochołowską
Wołowiec warto jak już tam będziesz na górze. Podejście nie jest długie.
Natomiast sama wycieczka z przejściem Doliny Chochołowskiej to już będzie długa. Jak by były rowery to warto skorzystać w zejściu. Tylko, że chyba wypożyczalni rowerów tam już nie będzie.
wloclawianin89 napisał(a):
3. kuźnice - dolina gąsienicowa przez boczań - kasprowy wierch (przez przełęcz liliowe) - goryczkowe czuby - kopa kondracka - zejście do kuźnic i tu pytanie czy lepiej przez przełęcz kondracką, czy powrót do zielonego szlaku izejście doliną kondratową)
Jak dla mnie bez znaczenia większego którędy powrót. Ale cofać się raczej nie ma sensu.

Wycieczki ok. Pod warunkiem, że dziewczyna też ma kondycję i lubi się zmęczyć. Bo wycieczki nie są krótkie i czasem ze sporymi podejściami.

_________________
Tatrzańskie szlaki..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt maja 27, 2016 10:07 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 07, 2008 11:33 am
Posty: 6314
wloclawianin89 napisał(a):
ale chcemy te dni spędzić aktywnie na wędrówkach.

Rozsądnie ambitny plan.
Weź pod uwagę, że - czasem - ambicja musi się "poddać" biologii. Być może warto by było uwzględnić - gdzieś w okolicy trzeciego dnia coś w rodzaju dnia kondycyjnego. Po prostu bym zamienił dzień 4 z dniem 3.

pozdrawiam
gb 8)
ps
jeśli nie będziecie "wchodzili" w góry (nawet w Kościeliską) później niż 8-9 - to pamiętajcie, że każdego dnia w Zakopanem będziecie ok. 16. A w niektóre dni później. To powinna być przyjemność :)

_________________
wszystko już było - ergo: nie panikuj
http://jaskiniar.blogspot.com/
http://puzzlepamieci.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So maja 28, 2016 9:04 am 
Kombatant

Dołączył(a): Pt wrz 27, 2013 2:48 pm
Posty: 604
gb napisał(a):
Być może warto by było uwzględnić - gdzieś w okolicy trzeciego dnia coś w rodzaju dnia kondycyjnego. Po prostu bym zamienił dzień 4 z dniem 3.

Koncepcja z gruntu słuszna.
gb napisał(a):
...każdego dnia w Zakopanem będziecie ok. 16. A w niektóre dni później. To powinna być przyjemność :)

...i zaraz po powrocie do Z. - myk z kobietą do dżakuzji w aquaparku... :bounce:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N maja 29, 2016 8:39 pm 
Nowy

Dołączył(a): N maja 29, 2016 8:25 pm
Posty: 10
Lokalizacja: Wołów
Witam wszystkich serdecznie . jestem nowy użytkownikiem forum.Swą wycieczkę chcę zacząć w lipcu. Chciałem się dowiedzieć gdzie warto pójść w tatry. Ja wymyśliłem sobie że wędrówkę swą zacznę od morskiego oka.

1 dzień na rysy i z powrotem tam nocleg jakie schronisko proponujecie?
2. orlą perć słyszałem że warto lecz nie wiem z kąt zacząć ?
3. powrót przez morskie oko

Jestem z Wrocławia. Moje doświadczenie z górami jest nie duże. Często chodzę po Karkonoszach i wspinam się . Podróżować będę z kolegą. Mamy sprzęt.

Proszę o pomoc


Ostatnio edytowano N maja 29, 2016 9:11 pm przez gadula85, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N maja 29, 2016 8:50 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5456
Lokalizacja: Białystok
gadula85 napisał(a):
Jestem z Wro


Wro(nki)? Zakład karny?

gadula85 napisał(a):
mam nie duże doświadczenie w chodzeniu


Na początku jest trudno - fakt.
Jednak przy odpowiednim wsparciu rodziców na pewno szybko się nauczysz.
Grunt to się nie poddawać przy pierwszych niepowodzeniach!

Trzymam kciuki!

gadula85 napisał(a):
będę z kolegą sprzęt mamy .


Nie interesuje nas co lubisz robić w łóżku tak więc proszę nie rozmywać tematu.

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N maja 29, 2016 8:52 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14894
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
gadula85 napisał(a):
Witam jestem tu pierwsze raz na forum. Witam wszystkich serdecznie . wycieczkę chcę zacząć w lipcu. Chciałem się dowiedzieć gdzie warto pójść w tatry. Ja wymyśliłem sobie że wędrówkę swą zacznę od morskiego oka .
1 dzień na rysy i z powrotem tam nocleg jakie schronisko proponujecie?
2. orlą perć lecz nie wiem od kąt zacząć ?
3. powrót przez morskie oko

Jestem z Wro lecz mam nie duże doświadczenie w chodzeniu będę z kolegą sprzęt mamy .

Proszę o pomoc

Odpiszę Ci, ale najpierw popraw wszystkie błędy ortograficzne i gramatyczne w swoim poście.

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N maja 29, 2016 9:20 pm 
Nowy

Dołączył(a): N maja 29, 2016 8:25 pm
Posty: 10
Lokalizacja: Wołów
grubyilysy napisał(a):
gadula85 napisał(a):
Witam jestem tu pierwsze raz na forum. Witam wszystkich serdecznie . wycieczkę chcę zacząć w lipcu. Chciałem się dowiedzieć gdzie warto pójść w tatry. Ja wymyśliłem sobie że wędrówkę swą zacznę od morskiego oka .
1 dzień na rysy i z powrotem tam nocleg jakie schronisko proponujecie?
2. orlą perć lecz nie wiem od kąt zacząć ?
3. powrót przez morskie oko

Jestem z Wro lecz mam nie duże doświadczenie w chodzeniu będę z kolegą sprzęt mamy .

Proszę o pomoc

Odpiszę Ci, ale najpierw popraw wszystkie błędy ortograficzne i gramatyczne w swoim poście.

chyba już:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N maja 29, 2016 10:29 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 07, 2008 11:33 am
Posty: 6314
gadula85 napisał(a):
chyba już:)

raczej niekoniecznie...

_________________
wszystko już było - ergo: nie panikuj
http://jaskiniar.blogspot.com/
http://puzzlepamieci.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N maja 29, 2016 10:48 pm 
Nowy

Dołączył(a): N maja 29, 2016 8:25 pm
Posty: 10
Lokalizacja: Wołów
Przepraszam za taką pisownie ale nie robię tego spacjowanie.

Witam wszystkich serdecznie . Jestem nowy użytkownikiem forum. Swą wycieczkę chcę zacząć w lipcu. Chciałem się dowiedzieć którym szlakiem pójść tak żeby wspiąć się na rysy i przejść orlą perć. Celem mojej wędrówki będzie Orla perć i rys. Lecz czekam na propozycję. Bardzo lubię trudne szlaki proszę wziąć to pod uwagę

1. dzień na rysy i z powrotem tam nocleg jakie schronisko proponujecie?
2. Orlą perć słyszałem że warto lecz nie wiem z kąt zacząć ?
3. powrót przez morskie oko

Jestem z Wrocławia. Moje doświadczenie z górami jest nie duże. Często chodzę po Karkonoszach i wspinam się na ściankach . Podróżować będę z kolegą. Kondycja nasza jest bardzo dobra. Jeśli chodzi o wyposażenie to jesteśmy dobrze przygotowani.

Proszę o pomoc


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N maja 29, 2016 11:01 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14894
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
Gadula, mała podpowiedź: nazwy geograficzne, jak np. "Rysy", piszemy z dużej litery.
Sprawdź też w Internecie pisownię "z kąt" - bo to się inaczej pisze.
Niżej jeszcze kilka pytań pomocniczych, ale odpowiedzi będą przydatne dla udzielających Ci informacji.

Ile masz lat?
Znasz się na czytaniu mapy turystycznej?
Czy język polski to twój rodzimy język?
Co oznacza skrót ABBA?

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn maja 30, 2016 6:07 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 07, 2008 11:33 am
Posty: 6314
Dodatkowo - przypomnij sobie (albo poznaj) zasady gramatyki języka polskiego, ortografii oraz budowy zdań.

W Twojej wypowiedzi dają się zauważyć silne naleciałości wschodnie :) [to nie żaden zarzut, a jedynie konstatacja]

pozdrawiam
gb 8)

_________________
wszystko już było - ergo: nie panikuj
http://jaskiniar.blogspot.com/
http://puzzlepamieci.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn maja 30, 2016 7:05 am 
Zasłużony

Dołączył(a): Wt lip 30, 2013 12:50 pm
Posty: 172
gadula85 napisał(a):
Witam wszystkich serdecznie . jestem nowy użytkownikiem forum.Swą wycieczkę chcę zacząć w lipcu. Chciałem się dowiedzieć gdzie warto pójść w tatry. Ja wymyśliłem sobie że wędrówkę swą zacznę od morskiego oka.

1 dzień na rysy i z powrotem tam nocleg jakie schronisko proponujecie?
2. orlą perć słyszałem że warto lecz nie wiem z kąt zacząć ?
3. powrót przez morskie oko

Jestem z Wrocławia. Moje doświadczenie z górami jest nie duże. Często chodzę po Karkonoszach i wspinam się . Podróżować będę z kolegą. Mamy sprzęt.

Proszę o pomoc


Jak chcesz zawitać dłużej na forum to przyzwyczaj się do uszczypliwych komentarzy. "Z kąt" te komentarze? Nie wiem sam... :eye:

Co do wycieczki na Rysy: schodzisz do parkingu i wracasz na nocleg do Zakopca. Tylko najlepiej zacząć wędrówkę o 6-7 rano.
Sprzęt - kask się przyda w Tatrach wysokich. Co do reszty to podstawy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn maja 30, 2016 7:27 am 
Nowy

Dołączył(a): N maja 29, 2016 8:25 pm
Posty: 10
Lokalizacja: Wołów
grubyilysy napisał(a):
Gadula, mała podpowiedź: nazwy geograficzne, jak np. "Rysy", piszemy z dużej litery.
Sprawdź też w Internecie pisownię "z kąt" - bo to się inaczej pisze.
Niżej jeszcze kilka pytań pomocniczych, ale odpowiedzi będą przydatne dla udzielających Ci informacji.

Ile masz lat? 31 lat tyle mam
Znasz się na czytaniu mapy turystycznej? bez problemu
Czy język polski to twój rodzimy język? tak
Co oznacza skrót ABBA?
nie wiem co to jest???


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn maja 30, 2016 8:55 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz paź 22, 2015 5:17 pm
Posty: 2496
Lokalizacja: Poznań
grubyilysy napisał(a):
Co oznacza skrót ABBA?
gadula85 napisał(a):
nie wiem co to jest???
I to jest jedyna prawdziwa odpowiedź na pytania zadane przez grubyilysy


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn maja 30, 2016 9:20 am 
Nowy

Dołączył(a): N maja 29, 2016 8:25 pm
Posty: 10
Lokalizacja: Wołów
Cześć koledzy jak nie chcecie nie odpowiadajcie. Bo męczy mnie ta rozmowa. Proszę po prostu o pomoc:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn maja 30, 2016 9:32 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11090
Lokalizacja: Poznań
gadula85 napisał(a):

Proszę o pomoc
Poczytaj sobie
http://www.tatry.turystyka-gorska.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn maja 30, 2016 9:35 am 
Zasłużony

Dołączył(a): Wt lip 30, 2013 12:50 pm
Posty: 172
gadula85 napisał(a):
Cześć koledzy jak nie chcecie nie odpowiadajcie. Bo męczy mnie ta rozmowa. Proszę po prostu o pomoc:)


1. Na ile dni chcesz jechać w Tatry?
2. Karkonosze i wspinanie - mam rozumieć wspinaczka po jakiś ściankach, w terenie też?
3. Kondycja ok i wyrypa po 10h wchodzi w grę?
Doprecyzuj pytania, odpowiedz na te co napisałem i zacznij planowanie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn maja 30, 2016 10:14 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14894
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
gadula85 napisał(a):
Cześć koledzy jak nie chcecie nie odpowiadajcie. Bo męczy mnie ta rozmowa. Proszę po prostu o pomoc:)

Gadula,
pomoc ode mnie - możesz skorzystać, możesz nie skorzystać, mogę się mylić, kto to wie.
Jeżeli prawdą jest, że masz 31 lat, umiesz korzystać z mapy, ale nie wiesz co oznacza skrót ABBA, a problemy natury językowej uwidocznione w dotychczasowych postach nie są wynikiem tego że język polski jest dla Ciebie językiem obcym, to koniecznie do wycieczki na Rysy znajdź doświadczonego kolegę, który spełnia wymagania do odbycia samodzielnej wycieczki na Rysy i zarazem pomocy w jej trakcie niedoświadczonemu koledze. Rozważ też wynajęcie przewodnika górskiego (jeżeli opcja doświadczonego kolegi odpada).
Tyle, pomogłem najlepiej jak umiałem, pamiętaj, że ja jako "nieznajomy z Internetu", zawsze mogę się mylić.

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn maja 30, 2016 10:45 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14894
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
Prawda - jestem winien małe wyjaśnienie.

ABBA = Agneta, Bjorn, Benny, Anni.

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn maja 30, 2016 2:17 pm 
Nowy

Dołączył(a): N maja 29, 2016 8:25 pm
Posty: 10
Lokalizacja: Wołów
booolooo napisał(a):
ABBA = Agneta, Bjorn, Benny, Anni.


1. 4 dni chcę spędzić w Tatrach.
2. Chodzę po Karkonoszach. A wspinam się na ściankach sztucznych.
3. Ciągłego chodzenie chciał bym robić dziennie max 8h

Co do wyprawy w Tatry będę pierwszy raz zależy mi bardzo na tym żeby przejść Orlą Perć, i wejść na Rysy.
Ja z kolegą jesteśmy ogólnie sprawni fizycznie startujemy w IM 1/4 i 1/2 co do technicznych rzeczy poradzimy sobie z elementami podstawowymi asekuracji .

Bardzo mi zależy w pomocy w zaplanowaniu tras oraz noclegów w górach .
Chciał bym zacząć wędrówkę już w czwartek od rana i skończyć w niedzielę do południa. Tak żebym mógł jeszcze wsiąść w samochód i wrócić do Wrocławia przed północą.
Bardzo dziękuję za pomoc


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn maja 30, 2016 4:37 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14894
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
gadula85 napisał(a):
1. 4 dni chcę spędzić w Tatrach.
2. Chodzę po Karkonoszach. A wspinam się na ściankach sztucznych.
3. Ciągłego chodzenie chciał bym robić dziennie max 8h

Co do wyprawy w Tatry będę pierwszy raz zależy mi bardzo na tym żeby przejść Orlą Perć, i wejść na Rysy.
Ja z kolegą jesteśmy ogólnie sprawni fizycznie startujemy w IM 1/4 i 1/2 co do technicznych rzeczy poradzimy sobie z elementami podstawowymi asekuracji .

Bardzo mi zależy w pomocy w zaplanowaniu tras oraz noclegów w górach .
Chciał bym zacząć wędrówkę już w czwartek od rana i skończyć w niedzielę do południa. Tak żebym mógł jeszcze wsiąść w samochód i wrócić do Wrocławia przed północą.
Bardzo dziękuję za pomoc

No uparty jesteś. Może i dobrze.
Potrzebujesz mapy Tatr i kilku godzin z nią spędzonych. Mapa powinna mieć czasy przejść, wtedy można coś planować.
Do połowy lipca może być śnieg na szlakach.
Asekracja niepotrzebna, chyba że chcecie - wystaczy lina 20m i powiedzmy dwa karabinki.
Puryści używają kasków.
Odcinek Orlej Perci od Zawratu do Koziego Wierchu jest jednokierunkowy (w wymienioną stronę).
Największy ból będziesz miał z noclegami w schroniskach - dzwoń, ale pewnie są już porezerwowane na całe lato.
Natomiast jest szansa, że jak zadzwonisz na tydzień przed wyjazdem to się coś zwolni.
Zwłaszcza jak będą zapowiadali burze z piorunami i latające żaby (tylko co to za przyjemność jechać?).
Nie spinaj się, że musi być "Orla i Rysy", naucz się z mapy topografi szlaków - nie jest ich wiele, zobacz jakie masz możliwości schroniskowe, jaka pogoda, jak Ci idzie i bądź elastyczny do samego końca.
Poczytaj książki, zdobądź wiedzę z Internetu, ale nie tak, że ktoś ma za Ciebie Twoją wyprawę zaplanować :).

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn maja 30, 2016 5:49 pm 
Nowy

Dołączył(a): N maja 29, 2016 8:25 pm
Posty: 10
Lokalizacja: Wołów
grubyilysy napisał(a):
gadula85 napisał(a):
1. 4 dni chcę spędzić w Tatrach.
2. Chodzę po Karkonoszach. A wspinam się na ściankach sztucznych.
3. Ciągłego chodzenie chciał bym robić dziennie max 8h

Co do wyprawy w Tatry będę pierwszy raz zależy mi bardzo na tym żeby przejść Orlą Perć, i wejść na Rysy.
Ja z kolegą jesteśmy ogólnie sprawni fizycznie startujemy w IM 1/4 i 1/2 co do technicznych rzeczy poradzimy sobie z elementami podstawowymi asekuracji .

Bardzo mi zależy w pomocy w zaplanowaniu tras oraz noclegów w górach .
Chciał bym zacząć wędrówkę już w czwartek od rana i skończyć w niedzielę do południa. Tak żebym mógł jeszcze wsiąść w samochód i wrócić do Wrocławia przed północą.
Bardzo dziękuję za pomoc

No uparty jesteś. Może i dobrze.
Potrzebujesz mapy Tatr i kilku godzin z nią spędzonych. Mapa powinna mieć czasy przejść, wtedy można coś planować.
Do połowy lipca może być śnieg na szlakach.
Asekracja niepotrzebna, chyba że chcecie - wystaczy lina 20m i powiedzmy dwa karabinki.
Puryści używają kasków.
Odcinek Orlej Perci od Zawratu do Koziego Wierchu jest jednokierunkowy (w wymienioną stronę).
Największy ból będziesz miał z noclegami w schroniskach - dzwoń, ale pewnie są już porezerwowane na całe lato.
Natomiast jest szansa, że jak zadzwonisz na tydzień przed wyjazdem to się coś zwolni.
Zwłaszcza jak będą zapowiadali burze z piorunami i latające żaby (tylko co to za przyjemność jechać?).
Nie spinaj się, że musi być "Orla i Rysy", naucz się z mapy topografi szlaków - nie jest ich wiele, zobacz jakie masz możliwości schroniskowe, jaka pogoda, jak Ci idzie i bądź elastyczny do samego końca.
Poczytaj książki, zdobądź wiedzę z Internetu, ale nie tak, że ktoś ma za Ciebie Twoją wyprawę zaplanować :).

Od razu lepiej kolego :)
Ja w Karkonoszach korzystam z Endomondo i planuje wcześniej trasę na https://mapa-turystyczna.pl
zastanawiałem się nad Garmin 64 st czy warto ????
jaki przewodnik papierowy i mapę polecasz po tatrach? ( wiem że to przestarzałe ale lubię wersje papierową)

z góry dziękuję za pomoc


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn maja 30, 2016 6:54 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Wt kwi 05, 2016 3:42 pm
Posty: 269
Lokalizacja: Kraków
Cześć!
(1) Trzeba uwzględnić czynnik pogody -niestety ostatnio mieliśmy tego dowody (śmiertelne porażenie przy zejściu z Babiej Góry). Lipiec często ma nawet tygodniowe okresy, gdzie codziennie około 13:00 zaczyna grzmieć. Bardziej stabilny bywa w Tatrach wrzesień -a nawet sierpień. Ja wczoraj wychodziłem z Javoriny o 4:50 rano i wcale tego nie żałuję, burza z gradem spotkała mnie dopiero w dolinie, poniżej Zielonego Stawu Kieżmarskiego. Powyżej 2200 m. npm. byłoby niewesoło.
(2) Przy takiej liczbie osób przemierzających w tym samym czasie szlak na Rysy jest niezerowe prawdopodobieństwo oberwania jakimś niechcący, przypadkowo strąconym kamyczkiem- więc kask nie jest takim złym pomysłem.
(3 )Dobrym punktem startowym w planowane przez Ciebie cele jest schronisko w "Piątce" -lub Stara Roztoka. To są chyba ostatnie miejsca, gdzie można liczyć na nocleg bez rezerwacji- na przysłowiowej glebie- przy czym karimatę i koc dostajesz w cenie. Kluczowe przy niepewnej pogodzie jest b. wczesne wyruszenie -np. o 6:00, a gdy na starcie masz już sporą wysokość, tym lepiej.
(4) Za najlepszy uważam przewodnik Nyki. Zwłaszcza najnowsze, zaktualizowane wydania (np. Tatry Słowackie, tam zresztą jest o wiele mniejszy tłok, gdy zalegają w lipcu większe śniegi- godną polecenia jest "alternatywna Orla Perć"- czyli grań Rohaczy w Słowackich Tatrach Zachodnich, do ogarnięcia w 1 dzień przy noclegu na Zverovce i dobrej pogodzie).
Życzę udanej wyprawy

Krzysztof


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn maja 30, 2016 7:52 pm 
Nowy

Dołączył(a): N maja 29, 2016 8:25 pm
Posty: 10
Lokalizacja: Wołów
krzysztof_KrK napisał(a):
Cześć!
(1) Trzeba uwzględnić czynnik pogody -niestety ostatnio mieliśmy tego dowody (śmiertelne porażenie przy zejściu z Babiej Góry). Lipiec często ma nawet tygodniowe okresy, gdzie codziennie około 13:00 zaczyna grzmieć. Bardziej stabilny bywa w Tatrach wrzesień -a nawet sierpień. Ja wczoraj wychodziłem z Javoriny o 4:50 rano i wcale tego nie żałuję, burza z gradem spotkała mnie dopiero w dolinie, poniżej Zielonego Stawu Kieżmarskiego. Powyżej 2200 m. npm. byłoby niewesoło.
(2) Przy takiej liczbie osób przemierzających w tym samym czasie szlak na Rysy jest niezerowe prawdopodobieństwo oberwania jakimś niechcący, przypadkowo strąconym kamyczkiem- więc kask nie jest takim złym pomysłem.
(3 )Dobrym punktem startowym w planowane przez Ciebie cele jest schronisko w "Piątce" -lub Stara Roztoka. To są chyba ostatnie miejsca, gdzie można liczyć na nocleg bez rezerwacji- na przysłowiowej glebie- przy czym karimatę i koc dostajesz w cenie. Kluczowe przy niepewnej pogodzie jest b. wczesne wyruszenie -np. o 6:00, a gdy na starcie masz już sporą wysokość, tym lepiej.
(4) Za najlepszy uważam przewodnik Nyki. Zwłaszcza najnowsze, zaktualizowane wydania (np. Tatry Słowackie, tam zresztą jest o wiele mniejszy tłok, gdy zalegają w lipcu większe śniegi- godną polecenia jest "alternatywna Orla Perć"- czyli grań Rohaczy w Słowackich Tatrach Zachodnich, do ogarnięcia w 1 dzień przy noclegu na Zverovce i dobrej pogodzie).
Życzę udanej wyprawy



Krzysztof


Dziękuję za pomoc na pewno wezmę sobie to do serca. Nigdy przydatnej nie za mało.
A czy chodzenie z namiotem jest dozwolone w Tatrach i czy polecacie jakieś miejsca? Bo Karkonosze to lipa nawet pod schroniskiem nie wolno się rozbijać.:(


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn maja 30, 2016 9:21 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5456
Lokalizacja: Białystok
gadula85 napisał(a):
A czy chodzenie z namiotem jest dozwolone w Tatrach


Chodzenie z namiotem jest jak najbardziej dozwolone.

gadula85 napisał(a):
Nigdy przydatnej nie za mało.


Święte słowa!

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn maja 30, 2016 9:45 pm 
Swój

Dołączył(a): Wt lip 21, 2015 9:25 pm
Posty: 69
Gadula, jak chcesz robić Orlą, to polecam wejść od "5" na Kozi Wierch i zrobić odcinek do Skrajnego Granatu. Jak nie będzie problemów, możecie cisnąć dalej.

Rysy spokojnie w zasięgu ręki.

Zastanów się jednak czy na pewno warto na pierwszy ogień wybierać właśnie te dwa szlaki. Wszystko jest dla ludzi, ja jednak proponuję zadebiutować w Tatrach na Szpiglasie czy wspomnianym Kozim.

Powodzenia!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn maja 30, 2016 10:23 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 07, 2008 11:33 am
Posty: 6314
gadula85 napisał(a):
Dziękuję za pomoc na pewno wezmę sobie to do serca. Nigdy przydatnej nie za mało.

Mimo wszystko proponowałbym, byś wziął sobie do serca radę Kol. Grubego i Łysego. Czyli to - byś sam odpowiedział sobie na zadawane pytania.
Skąd wiesz, że
gadula85 napisał(a):
Bo Karkonosze to lipa nawet pod schroniskiem nie wolno się rozbijać.
?
Urodziłeś się z tą wiedzą?
Na temat Twoich planów (a właściwie podobnych) i sposobów ich realizacji napisano dziesiątki przewodników, poradników i setki - jeśli nie tysiące - tekstów na dziesiątkach portali internetowych. Naprawdę wystarczy wpisanie dwóch, trzech wyrazów w internetową wyszukiwarkę.

pozdrawiam
gb 8)

_________________
wszystko już było - ergo: nie panikuj
http://jaskiniar.blogspot.com/
http://puzzlepamieci.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn maja 30, 2016 11:20 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz maja 02, 2013 1:05 pm
Posty: 1693
Czy ktoś zna powód dla którego po II wojnie zlikwidowano ścieżkę (szlak) z Karbu na Świnicką Przełęcz (dokładniej do Świnickiej Kotlinki)? I jaki kolor miały oznaczenia tego szlaku?

_________________
"Ostrożnie, tam przepaść!", Maria Bandrowska, 27 lipca 1914 r.
"Ile razy widziałeś schodzącą lawinę w Tatrach w grudniu?" magis, 2018


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn maja 30, 2016 11:46 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14894
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
Wydaje mi się mocno, że niebieski, chyba jeszcze widać.
Info od przewodnika tatrzańskiego - powodem były podobno stanowiska świstaków w okolicy.

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt maja 31, 2016 6:05 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz maja 02, 2013 1:05 pm
Posty: 1693
grubyilysy napisał(a):
Wydaje mi się mocno, że niebieski, chyba jeszcze widać.
Info od przewodnika tatrzańskiego - powodem były podobno stanowiska świstaków w okolicy.

Dziękuję. Widziałem tylko zamalowane oznakowania.
Przecież okolica jest udostępniona do wspinaczki.

_________________
"Ostrożnie, tam przepaść!", Maria Bandrowska, 27 lipca 1914 r.
"Ile razy widziałeś schodzącą lawinę w Tatrach w grudniu?" magis, 2018


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18015 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 547, 548, 549, 550, 551, 552, 553 ... 601  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 23 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL