Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 8:17 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6905 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61 ... 231  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 30, 2009 6:43 pm 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
Mazio napisał(a):
W porządku, ale nie uważam bym go zaśmiecał. Zrozumienie zagrożeń w gorach może świetnie wpłynąć na zmniejszenie ilości wypadkow i w żaden sposob nie umniejsza tragedii jaka spotkała tych ludzi. Chętnie się jednak stąd przeniosę.


OK - po prostu temat wg mnie zasługuje na rozwinięcie.
Chętnie bym przyciągnęła tutaj Kubę Radlińskiego (który mnie właśnie w tej dziedzinie m.in. szkolił), ale to chyba dopiero po Nowym Roku.

B.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 30, 2009 7:40 pm 
Swój

Dołączył(a): Śr gru 06, 2006 9:25 pm
Posty: 93
http://www.tvn24.pl/12690,1635895,0,1,m ... omosc.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 31, 2009 1:03 am 
Kombatant

Dołączył(a): So gru 02, 2006 4:24 pm
Posty: 397
Lokalizacja: Warszawa
Nie ma szkoleń co nauczą jak przeżyć...
Nie ma wszystkowiedzących... (lub - jak wcześniej pisano: "lawiny o nich nie wiedzą"...) (świetne stwierdzenie :-) brawo)
Nie ma bezpiecznych przejść...

Jak napisał Gruby_i_Łysy: "tak jak woda spływa"... Cudów nie ma. Tylko granie i grzędy sa bezpieczne. Może nie chodziłem zimą zbyt wiele: Pod Chłopkiem, 2x Szpiglasowa, 2x Bystra (w tym raz bez pozwolenia :-) w stanie wojennym) i raz nieudany (wycof) Zawrat, ale nie mam wątpliwości - tylko będąc ponad śniegiem śnieg Cię nie przysypie. Każdy szlak poniżej śniegu jest zagrożony. Sugeruję teksty historyczne sprzed stu lat poczytać. Nie mieli detektorów, helikopterów, psów lawinowych - i w większości przeżywali. Ci, co chodzili graniami. Lub pod scianami. Karłowicz na przykład postanowił sprawdzić niziutkie zbocze... A jego kumpel Zaruski i na Kościelec wszedł i Orlą Percią zimą poszedł... Nie chcę reklamować innych tras niż pchanie się w "kocioł" pod Rysami. Ale tam, na tych innych trasach, jakoś tych wypadków mniej...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 31, 2009 1:18 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 01, 2008 8:10 pm
Posty: 4694
krzyss napisał(a):
Ci, co chodzili graniami. Lub pod scianami.


przykłady tras do mojego notesu

zanim dojdziesz do ściany lub grani zawsze będzie ten fragment, ktory jest "pod śniegiem".

_________________
http://3000.blox.pl/html

"Listy z Ziemi" Twaina: poszukaj, przeczytaj... warto


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 31, 2009 1:34 am 
Kombatant

Dołączył(a): So gru 02, 2006 4:24 pm
Posty: 397
Lokalizacja: Warszawa
Z całym szacunkiem - ale nie jest to prawda...

Dochodzisz do Czarnego Stawu, pod skałki, do góry i... juz na Kazalnicy jesteś. I gdzie ten snieg...

Mały Kościelec? a na wprost, po grani... i Karb... itd, itd. Nie widzę potrzeby pchania sie w kotły, typu pod Rysami. Może za stary jestem... Ale nie widzę... No powiedz mi, że na Kościelcu zimą jest brzydziej niż na Rysach :-) No powiedz :-) Powiesz? A pod chłopkiem? :-) To tylko moje zdanie i nie powinno być traktowane jako rekomendacja :-)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 31, 2009 1:37 am 
Kombatant

Dołączył(a): So gru 02, 2006 4:24 pm
Posty: 397
Lokalizacja: Warszawa
A może właśnie dlatego dożyłem do chwili, aby powiedzieć "za stary jestem" :-)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 31, 2009 1:48 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14894
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
krzyss napisał(a):
Z całym szacunkiem - ale nie jest to prawda...

Dochodzisz do Czarnego Stawu, pod skałki, do góry i... juz na Kazalnicy jesteś. I gdzie ten snieg...

Mały Kościelec? a na wprost, po grani... i Karb... itd, itd. Nie widzę potrzeby pchania sie w kotły, typu pod Rysami. Może za stary jestem... Ale nie widzę... No powiedz mi, że na Kościelcu zimą jest brzydziej niż na Rysach :-) No powiedz :-) Powiesz? A pod chłopkiem? :-) To tylko moje zdanie i nie powinno być traktowane jako rekomendacja :-)

1. - Po to Basia wątek założyła, żeby nie trzeba było tutaj śmiecić.
2. - Ogólnie to się z Tobą zgadzam co do kwestii bezpieczeństwa, tylko... Zimą na Kościelcu jest pięknie za to na Rysach zapiera dech w piersiach... :-). Niestety, zimowa droga od polskiej strony na Rysy jest bardziej niebezpieczna od zimowej trasy na Kościelec i smutna statystyka, dziś powiększona, to jednoznacznie potwierdza.

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 31, 2009 2:00 am 
Kombatant

Dołączył(a): So gru 02, 2006 4:24 pm
Posty: 397
Lokalizacja: Warszawa
Ad 1 - padam na kolana - i proszę o wybaczenie - dałem sie sprowokować. Przepraszam.

Ad 2 - gdyby Rysy nie były najwyższe w Polsce.....
dlaczego nie widok z Kazalnicy. Tak wiele gorszy? Gdyby Babia Góra miała wysokość 3499 m npm - to tam by był największy ruch...
I , niestety, chyba mam rację...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 31, 2009 8:09 am 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
krzyss napisał(a):
Mały Kościelec? a na wprost, po grani... i Karb... itd, itd.


Tam nie wolno.
W zeszłym roku mój maż idąc dokładnie tamtędy zimą został złapany przez filanca i miał nieprzyjemności z powodu chodzenia bez szlaku (nawet nie napiszę co o tym myślę).

B.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 31, 2009 8:33 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 01, 2008 11:36 pm
Posty: 447
Lokalizacja: Wrocław
Trzecia ofiara

http://polskalokalna.pl/wiadomosci/malo ... na,1418155


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 31, 2009 10:38 am 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wczoraj kolejny wypadek lawinowy miał również miejsce o 15.30 na Słowacji w okolicach Rohaczy. Jedna osoba nie żyje, druga ciężko ranna.

Więcej tutaj:


http://www.hzs.sk/?lang=sk&site=archivsprav&id=1306

B.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 31, 2009 1:45 pm 
Kombatant

Dołączył(a): So gru 09, 2006 9:23 am
Posty: 411
Lokalizacja: Łaziska Górne (Śląsk)
Kur** ale poczatek sezonu i zarazem zakonczenie roku :/

_________________
Niewazne gdzie, wazne, ze pod gore!
http://pod-gore.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 31, 2009 1:47 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 01, 2008 8:10 pm
Posty: 4694
Tak właśnie po raz kolejny czytam "Wołanie w gorach" i nasuwa mi się pewna konkluzja, że okres świąteczno-noworoczny już nie raz obfitował w serie wypadkow. Chyba z powodu większej ilości zimowych turystow.

_________________
http://3000.blox.pl/html

"Listy z Ziemi" Twaina: poszukaj, przeczytaj... warto


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So sty 02, 2010 7:25 pm 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2009 6:18 pm
Posty: 132
Lokalizacja: Kraków
dokladniejsze informacje ze strony TOPR:

http://www.topr.pl/index.php?option=com ... e7435472bb

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=h9TWwBB5 ... r_embedded


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N sty 03, 2010 12:26 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N paź 23, 2005 9:18 pm
Posty: 2111
Kolejny wypadek lawinowy tragiczny w skutkach dowodzi że historia lubi się powtarzać. Dobrze przynajmniej że tym razem śniegu nie było na tyle dużo by lawina dotarła do Czarnego Stawu...

Jednak w styczniu śniegu przybywa, zagrożenie lawinowe wzrasta, a niebawem ferie. Pod Tatrami znowu pojawi się sporo ludzi - a o wypadek w takich warunkach nietrudno.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N sty 03, 2010 3:21 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Wt paź 25, 2005 4:04 pm
Posty: 1275
http://wiadomosci.onet.pl/2681,2104470, ... kalne.html

Cytuj:
Ponad 15 godzin trwała nocna akcja ratunkowa w Tatrach. 40-letni taternik z Mysłowic wspinając się odpadł od wschodniej ściany Kościelca. Akcja zakończyła się w niedzielę rano. Mężczyzna został uratowany, ma złamaną nogę w kostce.
- Mężczyzna spadł około 15 metrów w dół. Z wyjątkiem złamanej kostki jest w bardzo dobrej formie - powiedział ratownik dyżurny TOPR.

Zgłoszenie do centrali Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego dotarło telefonicznie w sobotę przed godz. 18. Ratownicy pieszo transportowali rannego do schroniska. Taternik został następnie przewieziony do zakopiańskiego szpitala. Akcja zakończyła się w niedzielę o 9.30.
W Tatrach obowiązuje drugi stopień zagrożenia lawinowego. W górach warunki do uprawiania turystyki są bardzo trudne. Pod warstwą świeżego śniegu zalega twardy, zmrożony śnieg, w wielu miejscach mocno oblodzony.


Cytuj:
Lawina w Tatrach Słowackich. Nocne akcje ratunkowe
W sobotę, tuż przed zapadnięciem zmroku w Wysokich Tatrach Słowackich, na trzech węgierskich taterników spadła lawina. Na szczęście wszyscy wydostali się spod śniegu, ale byli ciężko ranni. W nocy wiele pracy mieli też ratownicy TOPR.

Po pomoc do ratowników Horskiej Zachrannej Sluzby zadzwonili sami poszkodowani. Nie wiedzeli dokładnie gdzie są, podali tylko, że szli w rejonie Wysokiej. Ratownikom udało się jednak dotrzeć do rannych. Odnieśli oni poważne urazy kończyn i kręgosłupów. W akcji ze względu na pogodę nie mógł brać udziału śmigłowiec.

Na miejsce wypadku wyruszyło kilka grupa ratowników. Udzieli oni rannym pierwszej pomocy. Na noszach znieśli poszkodowanych do Popradzkiego Stawu i dalej z pomocą samochodów ranni trafili do szpitala w Popradzie.

Akcja ratunkowa zakończyła się o godz. 4 nad ranem. Brało w niej udział 45 ratowników Horskiej Zachrannej Służby.

Po polskiej stronie Tatr ok. godz. 18 po pomoc poprosił 40-letni taternik z Mysłowic. Odpadł od ściany Kościelca i złamał nogę. Transport rannego na Halę Gąsienicową trwał całą noc. Nad ranem ranny trafił do zakopiańskiego szpitala.

W Tatrach obowiązuje drugi stopień zagrożenia lawinowego.

tygodnikpodhalanski.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 05, 2010 11:36 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 05, 2007 8:49 pm
Posty: 6331
Lokalizacja: Kraków
Nie wiedziałem gdzie wrzucić, a że w temacie wątku są też "zdarzenia", więc daję tutaj.
Cytat za Tyg. Podh.:
Cytuj:
Nielegalny biwak w Tatrach. Turyści zapłacili mandaty
Czworo turystów urządziło sobie nielegalny biwak w szałasie na Polanie Stoły w okolicach Dol. Kościeliskiej. Strażnicy Parku byli czujni. Turyści zapłacili mandaty.

Drugiego stycznia strażnicy przyłapali na gorącym uczynku czworo turystów, którzy biwakowali w jednym z szałasów na Polanie Stoły i zapalili tam ognisko. W środku rozbili namiot, przy ognisku składowali puszki i butelki.

Strażnicy ukarali każdego z turystów mandatem o łącznej wysokości 350 zł. Ich tożsamość sprawdzali wezwani na miejsce Strażnicy Graniczni.

- Trzeba pamiętać, że szałasy na Hali Stoły to obiekty zabytkowe - komentuje zatrzymanie turystów Edward Wlazło, szef Straży Parku.


http://www.tygodnikpodhalanski.pl/www/i ... c54aeb2482


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 06, 2010 12:02 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Wt sie 05, 2008 5:48 pm
Posty: 882
Rohu napisał(a):
przy ognisku składowali puszki i butelki.


Rohu napisał(a):
Strażnicy ukarali każdego z turystów mandatem o łącznej wysokości 350 zł.

Drogi grzaniec, drogi.


Rohu napisał(a):
Ich tożsamość sprawdzali wezwani na miejsce Strażnicy Graniczni.

Desant z powietrza, czy ekologiczne wjechanie skuterem ?


Rohu napisał(a):
Strażnicy Parku byli czujni. Turyści zapłacili mandaty.

Mandat 350 pln.
Zobaczyć trymfującego filanca :
Bezcenne

_________________
Zamarzną dłonie, nie zamarznie Godność :!:
www.staszek206.wordpress.com
www.lubczasopismo.salon24.pl/taternik.salon24.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 06, 2010 9:23 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lis 02, 2006 9:25 pm
Posty: 880
po niecalej 100-ce ich skasowali, o moj boze, ciekawe ile u slowakow by ich to kosztowalo :D

_________________
photolife | panoramki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 06, 2010 9:40 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 17, 2005 9:35 pm
Posty: 1125
kazdego z turystow o lacznej wartosci 350 - czyli w sumie 1400, no chyba ze masz na mysli po niecalej 100 ojro

_________________
Omówienie sezonu ograniczam do rejonu Morskiego Oka i Tatr Zachodnich (...). By zasłużyć na wyróżnienie w rejonie Hali trzeba by najtrudniejszą tamtejszą drogę przejść nocą, samotnie i w kapciach. - Władysław Cywiński


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 06, 2010 10:08 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 08, 2009 9:04 am
Posty: 661
Lokalizacja: górki mniejsze...
Rohu napisał(a):
biwak w szałasie na Polanie Stoły w okolicach Dol. Kościeliskiej...


A to nie wolno biwakować w terenie ??? :scratch:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 06, 2010 10:16 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 17, 2008 9:44 pm
Posty: 969
Lokalizacja: Łódź
baschovia nie można.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 06, 2010 10:18 am 
Stracony

Dołączył(a): Śr wrz 19, 2007 8:59 pm
Posty: 18072
Lokalizacja: Zachodnie Pomorze/Poznań
baschovia napisał(a):
A to nie wolno biwakować w terenie ???


Nie wolno. Szczególnie w zimie. Radosne okrzyki przy napełnianiu szkła mogą zbudzić niedźwiedzie.

_________________
Mój kanał na YouTube: https://studio.youtube.com/channel/UC7G ... DING%22%7D
Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 06, 2010 10:19 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 31, 2005 7:05 am
Posty: 1609
Lokalizacja: Brzozówka k. Krakowa
LoveBeer napisał(a):
po niecalej 100-ce ich skasowali


Ja też tak to zrozumiałem.

_________________
Góry mogą zastąpić wiele leków, ale żaden lek nie zastąpi gór.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 06, 2010 10:22 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Rohu napisał(a):
biwak w szałasie na Polanie Stoły


To nie przypadkiem tam ukrywał się ten motyla noga krzeptowski ? Jak tak to niech się cieszą, że ich w imię tradycji nie powiesili :lol:

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 06, 2010 12:16 pm 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 15, 2005 10:09 pm
Posty: 102
Lokalizacja: Nowy Sacz
http://www.tygodnikpodhalanski.pl/www/i ... cc05281b1f

_________________
Rower jadący pod górę jest pojazdem napędzanym siłą woli..."


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 06, 2010 12:18 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 17, 2005 9:35 pm
Posty: 1125
Cytuj:
Od godz. 3 w nocy zaginionych szukały dwa zespoły ratowników. Przed południem toprowcy odnaleźli ich zwłoki pod skalną ścianą. Przyczyną ich śmierci był prawdopobnie upadek z dużej wysokości. Ratownicy z pomocą śmigłowca właśnie zakończyli transport zwłok do zakopiańskiego szpitala.

Wielka Turnia (1847 metrów n. p. m.) to północne zakończenie grzbietu Małołączniaka w masywie Czerwonych Wierchów. Jej skaliste ściany są bardzo popularne wśród taterników, prowadzą tędy liczne drogi wspinaczkowe.

_________________
Omówienie sezonu ograniczam do rejonu Morskiego Oka i Tatr Zachodnich (...). By zasłużyć na wyróżnienie w rejonie Hali trzeba by najtrudniejszą tamtejszą drogę przejść nocą, samotnie i w kapciach. - Władysław Cywiński


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 06, 2010 3:07 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Wt sie 05, 2008 5:48 pm
Posty: 882
Z http://www.topr.pl :
Dziś w nocy, o godz.2.40 na Centralę TOPR dotarła informacja z bazy speleologów o tym, że nie wróciła ze wspinania dwójka taterników. Wpis do książki wyjść głosi, iż idą na drogę na wschodniej ścianie Wielkiej Turni. Z centrali ruszyły dwie grupy ratowników z psem lawinowym. Sprawdzono drogi ewentualnego podejścia, lub zejścia poszukiwanych. W związku z pogarszającymi się warunkami rano nie wprowadzono do działań śmigłowca, natomiast jako wsparcie wyszły kolejne dwie grupy. Ich poszukiwania nie dały rezultatu.

O godz. 11.20 w związku z chwilowym rozpogodzeniem startuje śmigłowiec Sokół. Z pokładu śmigłowca udaje się wypatrzeć taterników pod ścianą. Zginęli po upadku, zwiazani liną, prawdopodobnie po wyjściu w łatwy teren. W konfiguracji sprzętowej brak przelotów, urwana pętla asekuracyjna. Zapewne szli z lotną asekuracją. Istnieje możliwość, iż spadli z deską śnieżną. Poszkodowani to Marcin T. z Żor oraz Michał M. z Jedliny Zdrój.

Transport ciał był możliwy od razu dzieki działaniom śmigłowca. Działania były prowadzone przy 2 stopniu zagrozenia lawinowego z tendencją rosnącą z pogarszającą się widocznością.

[*]

_________________
Zamarzną dłonie, nie zamarznie Godność :!:
www.staszek206.wordpress.com
www.lubczasopismo.salon24.pl/taternik.salon24.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 06, 2010 5:35 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz wrz 24, 2009 4:46 pm
Posty: 1711
to znajomi mojej górskiej partnerki,która jest taterniczką jaskiniową.
Jesteśmy w szoku. Gdyby nie moje kontuzjowane kolano spędzałybyśmy Sylwestra na bazie jaskiniowej, m.in z nimi..życie pisze dziwne scenariusze...
to tacy młodzi chłopcy..wciąż nie wiadomo czy to lawina ich oderwała od ściany czy to błąd asekuracyjny..(?)

[*]

_________________
"Sukces-jeśli go osiągamy-to tylko pewien dar.Ostatecznym celem jest poczucie pełni i samoświadomość"
Steve House


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 06, 2010 9:51 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N paź 23, 2005 9:18 pm
Posty: 2111
Dziwne rzeczy się dzieją...Pytanie czy w ogóle jest sens prowadzić działalność wspinaczkową w takich trudnych warunkach atmosferycznych...raz że intensywne opady śniegu ( zresztą w całej Polsce również ) dwa że rosnące zagrożenie lawinowe ( prawie trzeci stopień ) brak słońca i widoków, mgła i silny wiatr. Łatwo w takich warunkach stracić orientację w terenie...No i za błędy i lekkomyślność niektórzy płacą najwyższą cenę. Niestety. Chociaż na Słowacji na razie spokojnie, ludzie nie szarżują i brak wypadków... A u nas co chwilę coś nowego. A sezon na wielkie lawiny dopiero przed nami - zapewne w okresie luty - kwiecień będzie w Tatrach najwięcej śniegu i będą schodzić wielkie lawiny, np. w rejonie Kop Liptowskich.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6905 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61 ... 231  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL