Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 2:46 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6155 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71 ... 206  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: So wrz 06, 2014 11:35 am 
Kombatant

Dołączył(a): So lip 07, 2012 9:22 am
Posty: 391
No tak. A ja właśnie na dniach wyjeżdżam -_-


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So wrz 06, 2014 3:39 pm 
Nowy

Dołączył(a): Cz wrz 12, 2013 4:32 pm
Posty: 23
Taa zalamanie deszcze. Dzisiaj od Kuznic do Palnicy przez Krzyzne. Kropli deszczu. Mało ludzi. Życie jest piękne.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So wrz 06, 2014 6:00 pm 
Swój

Dołączył(a): So sie 16, 2014 8:03 am
Posty: 36
Potwierdzam słowa poprzednika. Od rana pochmurno, to fakt, ale ciepło i bez kropli deszczu. Rozpadało się dopiero o 18. Do tej pory spokojnie można było robić trasy w tatrach wysokich. Kto przyjechał połazić na czwartek-sobotę trafił na trzy naprawdę niezłe dni.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So wrz 06, 2014 6:15 pm 
Nowy

Dołączył(a): Cz wrz 12, 2013 4:32 pm
Posty: 23
Właściwie to pogoda nie jest zla od wtorku. Wtorek spędziłem w Zachodnich i poza mgła nie było źle. Środa podobnie, w wysokich mgły chyba nie było. Od Czwartku pięknie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So wrz 06, 2014 6:28 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 26, 2011 4:21 pm
Posty: 1379
Lokalizacja: Tarnów
Etamin napisał(a):
Kto przyjechał połazić na czwartek-sobotę trafił na trzy naprawdę niezłe dni.

Dzisiaj to już tak średnio - słońce wstało pięknie, ale szybko mleko zaczęło na szczytach siadać.
Piątek do ok. 15 super, później też mleko.
W czwartek przyjechałam trochę późno, bo dopiero o 14, i pluję sobie w brodę teraz :twisted:

_________________
Nie zaglądam już na forum, kontakt tylko przez maila.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So wrz 06, 2014 6:31 pm 
Swój

Dołączył(a): Wt lip 24, 2012 7:35 pm
Posty: 40
Lokalizacja: ok Krakowa
Buu, ja sie tak czaje z tygodnia na tydzień z wyjazdem czekam na sensowną pogodę... z tego co czytam , chyba sie nie doczekam? :cry: Chyba, w przyszłym rroku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So wrz 06, 2014 8:40 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): So sie 31, 2013 5:25 pm
Posty: 262
Lokalizacja: 400 km od Tatr
beldin napisał(a):
Taa zalamanie deszcze. Dzisiaj od Kuznic do Palnicy przez Krzyzne. Kropli deszczu. Mało ludzi. Życie jest piękne.

Krucazeks, że się tak wyrażę! W tym rejonie miałem operować, gdyby nie cykor! :x
pogodynka88 napisał(a):
Buu, ja sie tak czaje z tygodnia na tydzień z wyjazdem czekam na sensowną pogodę... z tego co czytam , chyba sie nie doczekam? :cry: Chyba, w przyszłym rroku.

Gdybym ja mieszkał tak blisko a nie musiał się tłuc pociągami kilkanaście godzin to nie miałbym takich dylematów. Cofnąć się do Krakowa to niewielki ból.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N wrz 07, 2014 3:36 pm 
Swój

Dołączył(a): So sie 16, 2014 8:03 am
Posty: 36
beldin napisał(a):
Gdybym ja mieszkał tak blisko a nie musiał się tłuc pociągami kilkanaście godzin to nie miałbym takich dylematów. Cofnąć się do Krakowa to niewielki ból.


Prawda. Ja za każdym razem mam 9-10 godzin jazdy. I to najczęściej z przesiadkami. Jakbym mieszkał w Krakowie to nawet bym nie patrzył na pogodę - wsiadam w bus, 2,5h jestem na miejscu, sprawdzam pogodę - jak ładna, to zostaję jak gorsza to choć po mieście połażę.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N wrz 07, 2014 6:58 pm 
Weteran

Dołączył(a): Pn wrz 16, 2013 11:17 am
Posty: 133
Lokalizacja: Wielkopolska
Jakub napisał(a):
szkoda tylko że jutro popołudniu będzie padać znowu ( przynajmniej na Rysach) . Kolejne okno pogodowe dopiero od następnego wtorku.


Cytuj:
A na tpn.pl w tę sobotę (6.09) - masakra ("ulewy/burze"). Przy czym jest spora róznica - ta masakra to w D5SP, na Kasprowym i nad Mokiem,



Wróciłem. Kurczę jakbym sugerował się tego typu wpisami to nie wiem kiedy miałbym wyjechać.
Oczywiście w piątek na Rysach nie padało. Rano o ok 7.30 wyruszyłem z MOKa - było idealnie. Chwilę przed godz. 11 na szczycie widoczność była również idealna (wlokłem się, ale szedł jeszcze kolega z żoną. Strasznie ciężko - z pewnych przyczyn które przemilczę - jej się podchodziło. Trochę szedłem szybciej, potem przystawałem i czekałem za nimi, chwilę szliśmy razem i znowu to samo). Chwilę posiedzieliśmy na szczycie i zeszliśmy do Chaty pod Rysami na dłuższe posiedzenie. O 14 byliśmy znowu na szczycie i już widoczność była słaba (mleko, ale coś tam widać było). Deszczu jednak nie było i nie zanosiło się, że może popadać.

W sobotę ta "masakra" była taka, że droga na przełęcz pod Chłopkiem była czystą przyjemnością. Na galeryjce było bardzo przyjemnie, dopiero na samej przełęczy (ciut przed godz. 11) od słowackiej strony było lekkie mleko, na polską stronę widoczność była bardzo dobra. Ubrałem kurtkę, ale w zasadzie potrzebna była tylko na samej przełęczy.

Dzisiaj jak wychodziłem o godz. 8 widoczność była super.

I tyle warte były te pesymistyczne wizje. Ciężko mi będzie w przyszłości sugerować się tutaj pojawiającymi się prognozami.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N wrz 07, 2014 7:10 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5456
Lokalizacja: Białystok
A jak tam sytuacja w żlebach Kasprowego?

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N wrz 07, 2014 7:32 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Pt lut 18, 2011 10:34 pm
Posty: 252
Michu0101 napisał(a):
I tyle warte były te pesymistyczne wizje. Ciężko mi będzie w przyszłości sugerować się tutaj pojawiającymi się prognozami.


Bo w Tatrach nawet jak pada jest wspaniale! Co innego jak człowiek chce na 2tys. m wygrzać się w ciepłym słońcu - w tym temacie od miesiąca jest naprawdę kiepsko, baardzo kiepsko.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N wrz 07, 2014 8:37 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
Michu0101 napisał(a):
Ciężko mi będzie w przyszłości sugerować się tutaj pojawiającymi się prognozami



Nikt Ci nie karze. Opieraj się na wróżeniu z fusów.
Widać że słabe masz pojęcie o meteo w Tatrach. Jakby Cię ulewa chwyciła na Rysach czy Chłopku to byś tak wesoło nie miał. Uwierz!!! Obejrzyj sobie filmiki na YT to zrozumiesz sedno sprawy.

W sobotę stacje na Słowacji rejestrowały opady. Od godziny 10 większość Tatr Wysokich była w chmurach. Iż w jednym rejonie Tatr nic sie nie działo to nie znaczy że winnym nie pada.
Przykładem podam ulewne deszcze w Chochołowskiej 200 litrów a Morskie Oko tylko kilkanaście sprzed kilku tygodni.

Dzisiaj od 16 stacje meteo w Tatrach rejestrowały opady. Opóźniło się bo front zwolnił jutro będzie się przemieszczał wgłąb kraju. Jeśli podaję prognozę to na podstawie ostatniego modelu z piątku.
Front czy komórka burzowa przemieszcza się się z pewną prędkością ale może dojść do pewnego zawirowania typu przyśpieszenia czy zwolnienia frontu. Tak było dzisiaj.


Ja podaję prognozę dla Tatr a nie dla danego doliny.
Pogoda jest bardzo kiepska od wielu tygodni a że pojawia się okno pogodowe na dzień czy dwa to jest sukces.
W lipcu padało każdego dnia co jest rekordem od wielu lat.
Sierpień trochę lepszy był. Wrzesień hmmm jest nadzieja ale nie w tym tygodniu. Bo od środy czekają nas dość duże opady deszczu w całej Polsce południowej.
Poprawa pogody dopiero w niedzielę.

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N wrz 07, 2014 9:35 pm 
Weteran

Dołączył(a): Pn wrz 16, 2013 11:17 am
Posty: 133
Lokalizacja: Wielkopolska
Nie opieram się na wróżeniu z fusów, tylko na innych prognozach sprawdzanych jeszcze raz przed wyjściem na szlak. Nie musisz mi tu powtarzać oklepanego frazesu, że pogoda może się zmienić bardzo szybko. Wszelkie znaki na ziemi i niebie zarówno w piątek jak i w sobotę wczesnym rankiem na MOKu utwierdzały mnie w przekonaniu, że warto się wybrać. Sam byś rano podjął decyzję o wyjściu na szlak, jestem o tym przekonany. I to porównanie z nieodległej przeszłości też do mnie nie trafia. Wtedy wszystkie prognozy, do których miałem dostęp przewidywały bardzo duże prawdopodobieństwo opadów (teraz było inaczej). Może rzeczywiście źle ująłem swoją poprzednią wypowiedź i wyszło, że bagatelizuję sprawę. Cieszę się po prostu, że trafiłem na ładną pogodą. Tyle w tym temacie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N wrz 07, 2014 9:59 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn sie 20, 2012 9:47 pm
Posty: 2380
Lokalizacja: Kraków
Dwanaście ostatnich sobót spędziłem w górach. Deszczu nie widziałem ani raz. Mżawka ze dwa razy owszem, ale to nie deszcz.
Nie będę się kłócił, że wakacje nie były deszczowe ale wiem to jedynie z forum.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N wrz 07, 2014 10:02 pm 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4266
Lokalizacja: Łódź
Stefan 1856 napisał(a):
Dwanaście ostatnich sobót spędziłem w górach

Stefan mów w przyszłym roku dokładnie gdzie planujesz kolejne wyjazdy. Będe wiedziała w którą stronę Tatr się udac - ja byłam 3 tyg. w lipcu i deszczu nie było w moim rejonie przez 2 dni. :evil:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N wrz 07, 2014 10:09 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn sie 20, 2012 9:47 pm
Posty: 2380
Lokalizacja: Kraków
W Grand Hotelu nigdy nie pada :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N wrz 07, 2014 10:17 pm 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4266
Lokalizacja: Łódź
Nie bywam i jakoś sie nie wybieram co więcej inny obszar poniżej Drogi pod Reglami również nie leży w strefie zainteresowań. Musisz sie bardziej postarać ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N wrz 07, 2014 10:24 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn sie 20, 2012 9:47 pm
Posty: 2380
Lokalizacja: Kraków
A tak na poważnie - zawsze jest ten dylemat czy jeździć rzadziej na dłużej czy odwrotnie. Tegoroczne doświadczenia uczą, że odwrotnie. No ale z Łodzi spontaniczne wyskoki jednodniowe w okienko pogodowe to raczej lipa.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn wrz 08, 2014 7:14 am 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
Michu0101 napisał(a):
ylko na innych prognozach sprawdzanych jeszcze raz przed wyjściem na szlak



Tylko dwie pogodynki przewidywały week bez opadów.
Wszystkie prognozy polskie, słowackie, niemieckie przewidywały opady. Nie było to lepiej dla turystów.
Sprawdziłem wczoraj koło 13 opady występowały w dolinach D5SS, DW, DB, DS, DŚ. Znajomi mówili chwilami padał ulewny deszcz.

Michu0101 napisał(a):
I to porównanie z nieodległej przeszłości też do mnie nie trafia


A trafia coś do Ciebie?? Czy zjadłeś wszystkie rozumy na temat Tart?
Nie pasuje nie czytaj. Proste.


Stefan 1856 napisał(a):
Nie będę się kłócił, że wakacje nie były deszczowe



Kamil może się wypowie On zajmuje się statystykami. Ja nie mam na to czasu.


Stefan 1856 napisał(a):
W Grand Hotelu nigdy nie pada


No tak. Piękne zwiedzanie Tatr :mrgreen:


WILCZYCA napisał(a):
ja byłam 3 tyg. w lipcu i deszczu nie było w moim rejonie przez 2 dni.


Tak było. Mnóstwo osób narzekało.

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn wrz 08, 2014 11:59 am 
Nowy

Dołączył(a): Cz wrz 12, 2013 4:32 pm
Posty: 23
Ja wczoraj wychodziłem z 5 o 13 i na deszcz sie jeszcze nie zanosiło. Później zapewne padało, ale spokojnie od 6 można było wejść gdzie dusza zapragnie. Padać pada prawie codziennie ale żyć sie da. Dajcie sobie spokój z tym narzekaniem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn wrz 08, 2014 12:13 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 26, 2011 4:21 pm
Posty: 1379
Lokalizacja: Tarnów
beldin napisał(a):
Padać pada prawie codziennie ale żyć sie da. Dajcie sobie spokój z tym narzekaniem.

Tak - idź wbij się w graniówkę, gdzie mokra skała oznacza, że jesteś skończony, wtedy pogadamy.
Pogoda tego lata jest do dupy i tyle.

_________________
Nie zaglądam już na forum, kontakt tylko przez maila.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn wrz 08, 2014 12:43 pm 
Nowy

Dołączył(a): Cz wrz 12, 2013 4:32 pm
Posty: 23
Na Orlej widziałem tlumy. No może nie tłumy, ale jednak. Strasznie marudzicie, może szalu nie ma ale żyć sie da.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn wrz 08, 2014 12:48 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 01, 2014 12:45 pm
Posty: 162
Prawie cały lipiec siedziałem w Zakopanym i całkowicie słonecznych dni było kilka, reszta jak do południa fajnie to później deszcze. I tak w koło. Ale chyba faktycznie trzeba się zdecydować i ruszyć co będzie to będzie.

_________________
Citius Altius Fortius


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn wrz 08, 2014 12:52 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 26, 2011 4:21 pm
Posty: 1379
Lokalizacja: Tarnów
beldin napisał(a):
Na Orlej widziałem tlumy. No może nie tłumy, ale jednak. Strasznie marudzicie, może szalu nie ma ale żyć sie da.

A wiesz, że taka Orla może być czyimś szczytem możliwości przy suchej skale właśnie i w deszczu nie pójdzie? Albo po prostu nie sprawia mu radości chodzenie przy takiej pogodzie?
Są również tacy, którzy mieli w planach dużo mocniejsze trasy niż Orla - niepewna pogoda im te plany pokrzyżowała.
I nawet ponarzekać sobie teraz nie mogą?
Że Tobie wystarcza dany warun i połaziłeś, to bardzo fajnie, ale nie znaczy, że komuś innemu też wystarczał, litości.

_________________
Nie zaglądam już na forum, kontakt tylko przez maila.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn wrz 08, 2014 1:05 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 01, 2014 12:45 pm
Posty: 162
Ej dokładnie co za przyjemność łazić w deszczy, nie mieć możliwości napawać się pięknymi widokami czy nawet posiedzieć chwile w fajnym górskim słoneczku. Pewno znajdzie się grupa której deszcze, burze nie przeszkadzają ale też chyba nie tego się szuka tam wysoko. Pod tym względem ten rok jest kiepski a prognozy jeszcze gorsze.

_________________
Citius Altius Fortius


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn wrz 08, 2014 1:08 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
Mówię Wam, ta pogoda to zemsta za zimę.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn wrz 08, 2014 1:11 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 01, 2014 12:45 pm
Posty: 162
Kilerus jesteś kolejną osobą która tak mówi, nie było śniegu zimą musi się teraz wypadać.

_________________
Citius Altius Fortius


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn wrz 08, 2014 1:29 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Wt paź 11, 2011 9:17 am
Posty: 160
Lokalizacja: Za daleko...
Raffi, jakie widoki na względną pogodę w nadchodzący weekend? Bo cholera jasna, deszcz w tym roku już kilka razy pokrzyżował mi plany wyjazdowe, jak teraz się w Tatry nie wybiorę to chyba się pochlastam ;) Macie jakieś sprawdzone strony z prognozą pogody, która jest jak najbardziej przybliżona do aury jaka będzie w danym dniu?

_________________
Nigdy nie mów nigdy....


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn wrz 08, 2014 3:24 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 17, 2012 6:30 pm
Posty: 268
Lokalizacja: 413km
kilerus napisał(a):
Mówię Wam, ta pogoda to zemsta za zimę.


A podobna zima do tej byłej, już podobno się szykuje :twisted:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn wrz 08, 2014 3:36 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 28, 2007 1:34 pm
Posty: 4450
Lokalizacja: lkr
W sobotę w polskich wysokich było zupełnie nieźle. Zero deszczu i bardzo ciepło. W niedzielę granie nad Kondratową pokonywałem w pięknym słońcu, nad Wysokimi chmury wisiały. Rozlało się dopiero po 16.00 (burza). Jak na prognozy, to utrzymało się całkiem, całkiem :)

_________________
Zrozumcie, że państwo chce tylko waszego dobra. Całego waszego dobra...

Picasa
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6155 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71 ... 206  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL