Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 2:20 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 261 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 20, 2010 3:22 pm 
Swój

Dołączył(a): Cz lip 29, 2010 2:22 pm
Posty: 71
Lokalizacja: Warszawa
ja jednak nie jade

_________________
Żyje się na nizinach, a nie w górach...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 20, 2010 3:59 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 13, 2010 4:02 pm
Posty: 647
Lokalizacja: Litwa
Nasz weekend to tylko niedziela :wink: i to jeszcze nie w górach, trzeba odpocząć po podróży, u nas tylko jeden kierowca... Niech Bóg da dobry następny tydzień :bowdown: :lol:

biegowkowicz, przykro nu... :?

_________________
So close, no matter how far
Couldn't be much more from the heart
Forever trusting who we are
and nothing else matters


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 23, 2010 9:32 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N paź 23, 2005 9:18 pm
Posty: 2111
Ciekawe czy w Żlebie Karczmarza i w Rysie leży jeszcze śnieg - widział kto ostatnio ? Galerie pewnie czyste... ( ?) w Ciężkiej coś leży jeszcze ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 24, 2010 7:57 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 20, 2010 3:38 pm
Posty: 1827
Lokalizacja: Wolne Miasto Nowa Huta
A co chcesz wejść Karczmarzem w najbliższym czasie ? :) W Ciężkiej jakieś resztki pod ścianami Wysokiej i Rumanową Przełęczą. Staw jeszcze przy brzegu skuty lodem.

Prowadzisz jakieś statystyki ?

_________________
Moje Tatry

Życie jest piękne. To ludzie są pojebani.

"Słabe stopnie są jak puszczalska dziewczyna. Jak im zaufasz to ci dadzą, a jak nie, to będą częściej zdradzały." - Mechanior


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 24, 2010 8:08 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Lukasz_ napisał(a):
A co chcesz wejść Karczmarzem w najbliższym czasie ?


Na Kasprowy.

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 24, 2010 8:56 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 17, 2005 9:35 pm
Posty: 1125
Łukasz T napisał(a):
Lukasz_ napisał(a):
A co chcesz wejść Karczmarzem w najbliższym czasie ?


Na Kasprowy.

Jak zejda sniegi w żlebach bedzie sie mozna w koncu wpisac do puszki, szkoda przegapic okazje.

_________________
Omówienie sezonu ograniczam do rejonu Morskiego Oka i Tatr Zachodnich (...). By zasłużyć na wyróżnienie w rejonie Hali trzeba by najtrudniejszą tamtejszą drogę przejść nocą, samotnie i w kapciach. - Władysław Cywiński


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 24, 2010 9:59 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 05, 2007 8:49 pm
Posty: 6331
Lokalizacja: Kraków
A gdzie jest ta puszka na Kasprowym? Ostatnio próbowaliśmy zdobyć tą górę północno-wschodnim żlebem.
Niestety śniegi tam zalegające znacznie opóźniły wyprawę i na szczyt dotarliśmy dopiero ok. 2 w nocy skrajnie wycieńczeni, przemarznięci i odwodnieni.
Poszukiwania puszki w ciemnościach nie przyniosły rezultatu. Z perspektywy czasu wydaje mi się, że trochę zabrakło nam ambicji i samozaparcia (wszyscy oprócz Kilera mieli ostrą sraczkę, więc w sumie nie mogło być mowy o samozaparciu).

W okolicach kopuły szczytowej znaleźliśmy tylko 63 puszki z napisem Tatra, 42 z napisem Harnaś i 17 z Żywcem.
Niestety nie było nam dane trafić na tą z napisem Kasprowy Wierch.
W końcu zaczęliśmy podejrzewać podstęp i próbę ukrycia książki wpisów w puszce z innym napisem, więc sprawdziliśmy zawartość wszystkich znalezionych. Niestety w nich jej nie było. :(


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 24, 2010 8:11 pm 
Weteran

Dołączył(a): Pn wrz 01, 2008 5:02 pm
Posty: 123
Cytuj:
ja jednak nie jade
a ja taką ładną pogodę załatwiłam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 26, 2010 9:54 am 
Swój

Dołączył(a): Pn cze 15, 2009 1:14 pm
Posty: 30
Lokalizacja: Stalowa Wola/Lublin
no i chyba powoli trzeba myślec o zimie. Śniegi idą:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 26, 2010 11:32 am 
Weteran

Dołączył(a): Pn wrz 01, 2008 5:02 pm
Posty: 123
Ej no weź, lato w pełni :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 26, 2010 4:03 pm 
Swój

Dołączył(a): Cz lip 29, 2010 2:22 pm
Posty: 71
Lokalizacja: Warszawa
///goska/// napisał(a):
Cytuj:
ja jednak nie jade
a ja taką ładną pogodę załatwiłam

bywa i tak

_________________
Żyje się na nizinach, a nie w górach...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 26, 2010 6:03 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 19, 2010 11:34 am
Posty: 342
Lokalizacja: Dębica/Rzeszów
Jak zapowiada się pogoda na sobotę?

_________________
https://picasaweb.google.com/106184162870833298355


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 26, 2010 7:24 pm 
Nowy

Dołączył(a): Cz sie 26, 2010 7:17 pm
Posty: 1
Obawiam się ze nie będzie za ciekawej pogody...też się teraz wybieram w Tatry i ubolewam ze nie wybrałam sie w ubiegłym tygodniu... :cry:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 27, 2010 9:31 am 
Swój

Dołączył(a): Pn cze 15, 2009 1:14 pm
Posty: 30
Lokalizacja: Stalowa Wola/Lublin
Niestety od dzisiaj opady najpierw deszczy od soboty deszczu ze śnegiem i śniegu, temp w dzień jakies 0-5 powyżej 1300 m
Lepiej będzie dopiero za tydzień w łykendo. Zresztą cała Polska będzie teraz w deszczu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 27, 2010 12:59 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pt sie 27, 2010 12:50 pm
Posty: 9
ojjjjjjjjjjj boli
nie chce wyjść na starego pryka , ale ... jak jeździłem kilkanaście lat temu, to wrzesień był najpiękniejszy i dzieci nie było
jeździłem z 7 razy
ostatnie 5 lat ze względu na wypadek, kłopoty rodzinne/prace obowiązki itp. nie mogłem
w końcu w tym roku uzbierałem na porządny sprzęt fotograficzny (szkoda mówić ile mnie to wyniosło, samochód by był)
bo zamarzyłem, by mieć super zdjęcia na ściane A3 w końcu i...
i okazuje sie że od paru lat (2008 ???) wrzesień to tragedia :(
miałem jechać z kobietą "jak zwykle pierwsza połowa września" i okazuje sie że pada , pada, chmury, pada
:(
4 lata nie jestem w temacie, czy możecie mi powiedzieć jak myślicie, czy teraz od tych zmian klimatycznych jakie zaszły w naszym kraju to już tylko wakacje w górach to w wakacje szkolne ?

byłem w górach w latach 90tych chyba co roku, potem 2004, 2005
jak już uzbierałem na sprzęt foto z prawdziwego zdarzenia to takie jaja :(

nie chce wypaść na starego (poniżej 40) ale za "socjalizmu" pamiętam że w wakacje chodziło sie w długim rękawku i było okej

teraz jak jest 40 stopni to zdycham i nie mam siły chodzić i żyć sie nie chce jak jest ponad 30 stopni :( (genetycznie jestem z północy, nie jestem polak w 100%)
w sierpniu i w lipcu tutaj w Warszawie nie wychylam nosa z klimatyzowanego biura bo jak wyjde to aż mnie wywraca i za serce sie łapię (nie, nie jestem 120 kilowym grubasem, ale kłopoty drobne mam z zdrowotne w takie temperatury )
i dla mnie idealne temp. to te naście stopni
dziewczyny w pracy sie cieszą z lata, a ja sie kąpie 4 razy i siedze osłonięty foliami samochodowymi w oknie :(
wrzesień to było to piękne lato 15-20 stopni kiedyś w Tatrach :)

myślałem, że wrzesień spędze w tatrach jak te 10 lat temu, przeglądam prognozy pogody, przejżałem archiwa prognoz w roku 2008, 2009 i załamałem sie

czy z Waszego doświadczenia teraz to już tylko wakacje z rozwrzeszczanymi bachorami i różowymi paniami po solarium w klapkach zostają ?? bo wizja 100 bachorów na szlaku + dresiarze ... w 2005 jak byłem na Giewoncie, palili jointa i pili piwo i sie wychylali, szkoda, że nie spadli :/ na szlaku butelki po piciu, papierosy .... serio tak nie było kiedyś :(
ja pamiętam czasy jak na szlaku sie mówiło dzieńdobry a adidasów i piwa i papierosów w TPN nie było

a wogóle to mój pierwszy post, więc wybaczcie nieznajomość tematu , serio 4 lata byłem poza wogóle


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 27, 2010 1:10 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14894
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
Zwiększyła się trochę nieprzewidywalność, z moich obserwacji obecnie jest plus minus tak:
a) czerwiec - totalna lampa
b) przełom czerwca/lipca - przechodzą gwałtowne opady
c) druga połowa lipca - koniec sierpnia - lato
d) wrzesień - październik - każdego roku inaczej, od bardzo dobrej pogody do listapada, do zimy od połowy września.

Tak naprawdę to zawsze była loteria, obecnie jedyną dobra rada jest... nie planować nic wcześniej, tylko jechać wg aktualnych warunków i prognoz, obecnie są prognozy na 10 dni do przodu i chociaż nie do końca się sprawdzają, to rzadko jest zmiana o 180%.

A co do starości - lenistwo tkwi w głowie, nie ma takiego stopnia uwiądu, który by nie pozwalał na względne cofnięcie i złojenie czegoś w Tatrach.

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 27, 2010 1:28 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pt sie 27, 2010 12:50 pm
Posty: 9
wiesz ja byłem w górach we wrześniu ok. 1988 lub 1989, 1991 lub 1991, ok. 1993 lub 1994, potem chyba 1999, 2004, 2005, przypomina sie, 2006 ale w czerwcu dla odmiany (no i ci dresiarze z butelkami PIWA i narkotyki, szok) , no i w zime 2009 na święta i w zime 1992 chyba i jeszcze jedną zimę z 10 lat temu :)

powiem Ci, że zdjęcia robiłem wtedy jeszcze ś.p. Zenitem na klisze i było okej , zero chmur, zawsze jeździłem 1-14 września
bo przeglądam zdjęcia z minionych lat i jakoś chmur tam nie ma :P

obecne prognozy mówią "ładnie , 4-10 września"
ale ja jestem po kontuzji, nie chodziłem 4 lata po górach, chce sie rozchodzić (z tydzień) i dopiero w drugi tydzień Giewont , Świnica, chciałbym w końcu wyżej też (choć jestem raczej dolinkowo-lekkim turystą co lubi podziwiać i posiedzieć i powdychać powietrze)

miałem skręcenie kostki i kręgosłup (sport to zdrowie, na Giewont wchodze po 2 APAPach :D ale wchodze ) , więc wiesz ... nie lenistwo :P
a starość... serio pamiętam pogody z tamtych lat i ani +40 w cieniu (Grunwald w tym roku, ponoć na polu było +52 w słońcu, ja byłem w cieniu i gdyby nie klima to bym zdechł) nie pamiętam :P
rozumiem, że od kilku lat ze stabilnością pogody w Polsce mam sie pożegnać :/

a w tym roku cieszyć sie jak tydzień sie uda
to już nie spamuje tematu
chodziło mi tylko czy macie jakieś doświadczenia

czyli jak jechać to lipiec/wrzesień ? ale temperatury jakie tam wtedy bywają ? jak w Warszawie ? bo tak to bez klimatyzowanego auta nie podjade do Regli :P serio dla mnie > 30 to horror jakiś (ale ludzie sie cieszą jak ja marze o Szwecji lub Finlandii)

planować muszę - taka praca i takie stanowisko :/ nie moge ot tak "wyjechać na tydzień" ani moja kobieta nie może wziąć urlopu bez zastępstwa wybranego miesiąc wcześniej z zadaniami "uroki pracy" :/


Ostatnio edytowano Pt sie 27, 2010 1:30 pm przez vilvil, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 27, 2010 1:29 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 25, 2007 9:48 am
Posty: 7564
vilvil napisał(a):
palili jointa i pili piwo i sie wychylali

Mieli może podobne koszulki?
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 27, 2010 1:38 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 11, 2007 1:46 pm
Posty: 1563
Lokalizacja:
vilvil napisał(a):
ojjjjjjjjjjj boli
nie chce wyjść na starego pryka , ale ... jak jeździłem kilkanaście lat temu, to wrzesień był najpiękniejszy i dzieci nie było

Ale wychodzisz :D Jak byłem młody to też pogoda była zawsze lepsza, piwo lepiej smakowało, dziewczyny ładniejsze i bardziej chętne :wink:
vilvil napisał(a):
bo wizja 100 bachorów na szlaku + dresiarze ... w 2005 jak byłem na Giewoncie, palili jointa i pili piwo i sie wychylali, szkoda, że nie spadli :/ na szlaku butelki po piciu, papierosy .... serio tak nie było kiedyś :(
ja pamiętam czasy jak na szlaku sie mówiło dzieńdobry a adidasów i piwa i papierosów w TPN nie było

Cholera, na Giewoncie to jeszcze nie jarałem. Dobry pomysł :D
Kiedyś niczego nie było, albo było na kartki. Ale piekne czasy były. Do takich co piją i palą na szlaku to od razu strzeleć bez wyroku, albo zrzucać z G.

_________________
Wolę mieć brzuch od piwa, niż garb od roboty


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 27, 2010 2:58 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 5:35 pm
Posty: 7568
Lokalizacja: z lasu
vilvil napisał(a):
czyli jak jechać to lipiec/wrzesień ?

To tylko zależy od tego jaki masz sprzęt foto.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 27, 2010 5:11 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): N paź 05, 2008 8:16 pm
Posty: 1359
Lokalizacja: silesia
zbych napisał(a):
Cholera, na Giewoncie to jeszcze nie jarałem. Dobry pomysł :D
Ja też nie - trzeba to czym prędzej zmienić :D

_________________
I was blind but now I can see...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 261 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL