Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 10:21 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3659 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 122  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 18, 2007 8:23 pm 
Kombatant

Dołączył(a): N sie 06, 2006 8:52 pm
Posty: 391
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Nowa Lesna jest bliziutko od elektriczki, to super baza wypadowa, blisko smokowiec, a z drugiej stronie Poprad. Do centrum z przystanku elektriczki jest około 10-15 minut pieszo.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 18, 2007 8:50 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
Jak 300m to daleko - po co jedziesz w góry?

_________________
Pamiętasz co obiecywała?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 18, 2007 9:01 pm 
Kombatant

Dołączył(a): N sie 06, 2006 8:52 pm
Posty: 391
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Trauma!!chyba pomyliłaś Starą Leśną z Nową Leśną. Faktycznie ze Starej Leśnej jest dalej na elektriczkę z centrum(około 4-5 km), natomiast z Nowej Lesnej stacja jest o rzut beretem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 18, 2007 9:09 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt lis 11, 2005 3:23 pm
Posty: 1214
agii26 napisał(a):
Nowa Lesna jest bliziutko od elektriczki, to super baza wypadowa

to najprawdziwsza prawda :wink: i jeszcze skróty są przez łąkę :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 18, 2007 9:24 pm 
Kombatant

Dołączył(a): N sie 06, 2006 8:52 pm
Posty: 391
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Zrobiłam w tym roku duży przegląd miejscowości tarzańskich na bazie netu i wydaje mi się Nowa Leśna najlepsza(mimo, że to dziura i po 18 gdy zamkną sklep nic się już tam nie kupi), ceny noclegów w miare przyzwoite, podobna trasa do Popradu, jak i w stronę gór (czyli na wędrówkę jak i na wypoczynek nie daleko). Zakładam tu chodzenie po górach, ale także i trochę wypoczynku. Dużo tam cyganów, barman w knajpie (cygan) wygląda jak bandyta:). Są tam chyba 2 sklepy, ładny ,kościółek i ..w pełni wyposazona winiarnia z możliwościa degustacji:)(to ostatnie to mnie zadziwiło)
Smokowce, Strbskie Pleso powalają cenowo (za byle pokój cena wysoka, a malo tam kwater prywatnych, większość to hotele), a Tatrzańska Łomnica nie za tania a i nie po drodze (do Popradu spory kawał).
Stara Leśna, korzystna cenowo (dobry standard pokoi za atrakcyjną cenę, sporo kwater w necie), jednak do przystanku elektriczki trzeba podejść parę kilometrów (nie byłam w Starej Leśnej, informację czerpałam z netu i map)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 18, 2007 10:09 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr lut 14, 2007 12:37 pm
Posty: 2069
Lokalizacja: Sama już nie wiem
Agii26 - Chodziło mi o Novą Leśną jednak byłam święcie przekonana, że elektriczka nie jeździ na odcinku Nova Leśna - Stary Smokovec.
Nigdy nie jeździłam kolejką w tamtą stronę.

W Novej Leśnej zawsze byłam przejazdem i jeśli faktycznie jest dobre połączenie to chyba zdecyduję się na nocleg właśnie tam, o ile nie znajdę czegoś w ostatniej chwili. Dziękuję za pomoc.

Piomic - j/w. Pomyłka z mojej strony. 300m to blisko.

_________________
MOTYLA NOGA


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 18, 2007 10:25 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
Tylko uważaj na Cyganów. Większość tanich noclegów to u nich.

_________________
Pamiętasz co obiecywała?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 19, 2007 7:27 am 
Kombatant

Dołączył(a): Śr sie 16, 2006 8:46 am
Posty: 458
Lokalizacja: Katowice
Trauma_ napisał(a):
Prosiłabym jednak o jakiś adres (najlepiej sprawdzony) bo szukałam w internecie pod hasłem ubytovanie, nocleg i same po 400sk i 500sk a nawet po 1000sk i więcej.... :shock: :? :(

Tu jest trochę adresów w Novej Lesnej:

http://www.vysoketatry.com/obce/nlesna/nlesna.html

http://mojaslowacja.pl/miasto/53435/107/

http://www.slovakiaguide.sk/detail_coun ... n=0&lang=#

http://www.slowackie.pl/objekty/hotel2_ ... h=7&druh=9

A tu masz plan tej osady:

http://www.penzion-veverica.sk/pv/images/orientacia.jpg


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 19, 2007 8:09 am 
Zasłużony

Dołączył(a): Wt lis 28, 2006 11:00 pm
Posty: 188
Lokalizacja: Poznań
Powiem tak 90% tego przemysłu zostało zdominowane przez Cyganów. Nie trzeba się bać :). Wejść obejrzeć, porozmawiać. Zawsze można iść dalej. Ja trafiłem na bardzo miłego człowieka, zawsze było bardzo czysto, nikt mnie nie oszukiwał. CHoc targować się trzeba było. Jeżeli po kilku dniach podchodzi do was i rozmawia o cenach delikatnie zbijcie go z tropu. To też ludzie i warto chociaż sprawdzić jak wyglada pokoj :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 19, 2007 9:13 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr lut 14, 2007 12:37 pm
Posty: 2069
Lokalizacja: Sama już nie wiem
Max - dziękuję, plan jest super. Odnaleźć niektóre domy przy tamtejszym numerowaniu graniczy z cudem. :lol: Widzę, że jest w czym wybierać, mam tylko nadzieję że we wrześniu nie będzie problemu z noclegiem na " ostatnią chwilę".

Piomic - Cygan to też człowiek. :wink: Wśród wszystkich ludzi zawsze znajdą się tacy na których trzeba uważać.

Piotr_23 - no może nie aż 90% ;) Ale fakt faktem badzo dużo.

_________________
MOTYLA NOGA


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Cyganie
PostNapisane: Wt cze 19, 2007 9:22 am 
Kombatant

Dołączył(a): N sie 06, 2006 8:52 pm
Posty: 391
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Teraz zarezerwowałam w ciemno...zobaczymy co zastanę...w necie wygląda spoko:). Wolałabym nie trafić na cygana, bo czasem to różnie bywa :lol: .
Gdy szukałam kwatery na wakacje to niektóre noclegi, które wydawały mi się podejrzane (np. bardzo niska cena a mimo to wszystkie miejsca wolne)odrzucałam. Jak się jedzie na dłużej niż na 3 dni lepiej nie ryzykować.
Nie zapeszam, ale jak dotąd rezerwowałam coś w ciemno (np. na Mazurach) to było spoko...może i tym razem trafię na coś fajnego. Jak sie przejadę na kwaterze, najwyżej opisze ją w wątku "Czarna list kwater" żeby innych ostrzec.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 19, 2007 12:40 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Śr sie 16, 2006 8:46 am
Posty: 458
Lokalizacja: Katowice
Ja też zarezerwowałem w tym roku w ciemno.
Jak wróce (pod koniec lipca) to opiszę wrażenia i ewentualnie (mam nadzieję) polecę ją w tym miejscu innym.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 19, 2007 5:12 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr lut 14, 2007 12:37 pm
Posty: 2069
Lokalizacja: Sama już nie wiem
"Na ciemno" to nie boję się rezerwować, gorzej "na ostatnią chwilę" może nie być miejsc tam gdzię się zdecyduję pojechać. :?

_________________
MOTYLA NOGA


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 19, 2007 5:45 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
Mieszkałem tam u takich Cyganów, że uwierz - nie chciałabyś. Dziura jakich mało, nora po prostu.

_________________
Pamiętasz co obiecywała?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 19, 2007 7:15 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Wt lis 28, 2006 11:00 pm
Posty: 188
Lokalizacja: Poznań
Ja chodziłem z 3 godzinki i wybrzydzałem hehehehe. Chcieli nas w 4 umieścić w jednym pokoiku. Chyba 2-3 :lol: Wyśmiałem ich i poszedłem dalej :). W końcu trafiłem idealnie. Ładna chatka czysto i schludnie. Pan Coloman oczywiście jak to Cygan koniecznie chciał się targować. Płaciłem jakieś 22-24 zł za noc. Pokoje 2 osobowe. bardzo czysto- sprzatane codziennie :P, lazienka niczego sobie. Trafić bym tam trafił ale nazwy ulicy nie pamiętam :(


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 20, 2007 11:16 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr lut 14, 2007 12:37 pm
Posty: 2069
Lokalizacja: Sama już nie wiem
Piotr_23 - Szkoda:( Chętnie bym skorzystała.

Piomic - ja wierzę, widziałam w jakich warunkach są niektóre domy... nie tylko Cyganów. Kiedyś spałam w takich warunkach i nie dość że grzyb na każdej ścianie to jeszcze z chlewu zajeżdżało od sąsiada każdego ranka:D
Ja rozumiem - uroki wsi, ale bez przesady...
Ale to zawsze i tak lepiej niż płachta namiotowa ;)

_________________
MOTYLA NOGA


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 21, 2007 10:21 am 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So wrz 03, 2005 11:08 am
Posty: 92
Lokalizacja: z Sosnowca
Ja nocowałem w Novej Lesnej u Mariki Mickovej.
ul. Tatranska 252 - całkiem przyzwoite warunki, chyba 250Sk (3 lata temu). Co ważne - nie jest to Cyganka. Bardzo miła kobitka - zaprasza na wiśniówkę itp.

kiedyś już gdzieś na forum zamieszcałem namiar na nią - poszukam zaraz i jak znajdę to dopiszę w tym poście

znalazłem, poniżej link do tamtego tematu:
http://forum.turystyka-gorska.pl/viewtopic.php?t=2382&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=marika

_________________
pozdrawiam
Rafał

GG 6687838


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 21, 2007 7:55 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr lut 14, 2007 12:37 pm
Posty: 2069
Lokalizacja: Sama już nie wiem
Rafau8 - Dziękuję, zadzwonie i popytam. 3 lata to trochę czasu i ceny poszły w górę ale planowałam zamknąć się w kwocie 35zł za osobonoc. Jeszcze raz dziękuję wszystkim za pomoc.

_________________
MOTYLA NOGA


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 22, 2007 8:35 am 
Kombatant

Dołączył(a): Pn cze 11, 2007 8:37 pm
Posty: 640
Hej... mam takie pytanie odnośnie kolejki na Łomnicki Szczyt ... znalazłem stronkę z cennikiem i wszystko rozumie w tej kwesti... ale powiedzcie mi w którym miejscu jest dolna stacja w Tatrzańskiej Łomnicy... bo wiem, że tam są dwie jedna bardziej na zachód inna na wschód... która zawiezie mnie na szczyt ?? bo nie chciałbym, żeby się okazało, że wybrałem złą i tylko do Stawu mnie zawiezie... :) jedna jest ,,kabinkowa" coś jak na Klimczok ?? co nie ??


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 22, 2007 9:24 am 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So wrz 03, 2005 11:08 am
Posty: 92
Lokalizacja: z Sosnowca
po pierwsze primo nie ma kolejki na Klimczok tylko na Szyndzielnię :lol:

w Tatr. Łomnicy jest tylko jedna czynna stacja - z tego co pamiętam to ta bardziej na zachód. Wschodnia już nie działa - tam była kolejka coś w stylu tej na Kasprowy ale jest już nieczynna - wiszą tylko zardzewiałe liuny. Nie da się źle pojechać.
Na dole w Tatr. Łomnicy kupuje się bilet na wjazd na Skalnate Pleso a tam jest druga kasa gdzie kupuje sie bilety na Łomnicę albo na krzesełko na Łomnicke Sedlo - jak braknie miejsc na szczyt to warto sobie wjechać bo też fajne widoki.
Generalnie trzeba jechać z Tatr. Łomnicy jak najwcześniej bo "kabinkowa lanowka" jedzie non-stop a wagonik na Łomnicki Szczyt tylko co 20 minut chyba po 20 osób więc może się zdarzyć że trzeba czekać i 2 godziny na Skalnatem aby wjechać na szczyt. W tym czasie pogoda może się diametralnie zmienić i 500Sk wywalone w błoto - no ale to już kwestia szczęscia.

_________________
pozdrawiam
Rafał

GG 6687838


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 22, 2007 9:34 am 
Kombatant

Dołączył(a): Pn cze 11, 2007 8:37 pm
Posty: 640
rafau8 napisał(a):
jak braknie miejsc na szczyt

No właśnie jak w kwestii... ,,kolejki" do kolejki ... bywałem na Słowacji kilka razy w sierpniu... i z tego co zauważyłem to tłoku tam nie było nigdy... turystów od Srtbskego Plesa po Zdiar było może ze 3% tego co w tym samym czasie w Zakomym ... ale do stacji kolejki nie dotarłem... więc może tam był armagedon :) ... o której godzinie radziłbyś wyjechać z Zakopca, aby dojechać i mieć 99% pewności, że brak miejsc nie pokrzyżuje moich planów ... pogodę pomijam... na to nie mam wpływu ...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 22, 2007 9:45 am 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So wrz 03, 2005 11:08 am
Posty: 92
Lokalizacja: z Sosnowca
ja byłem na Łomnicy raz w pierwszym tygodniu września i z tego co pamiętam to około 9 wsiedliśmy do "kabinkovej lanovki" w Tatr. Łomnicy. Wjazd na górę to jakieś 25 minut (po drodze jest przesiadka bo to długi odcinek i podzielili go na pół). czyli na górze na Skalnatem byliśmy około 10:00. Na wjazd na Łomnicę czekaliśmy 1,5h a ludzi prawie wcale nie było więc nie wiem jak to wygląda jak są tłumy.

uściślę - czekaliśmy 1,5h na wjazd - kolejki do kasy tam nie ma - podchodzisz i kupujesz bilecik

co do dojazdu z Zakopca to nie wiem ile sie jedzie bo stacjonowałem w Novej Leśnej - ale pewnie z 1,5h trzeba liczyć

_________________
pozdrawiam
Rafał

GG 6687838


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 22, 2007 9:51 am 
Kombatant

Dołączył(a): Pn cze 11, 2007 8:37 pm
Posty: 640
rafau8 napisał(a):
co do dojazdu z Zakopca

no jak na granicy nie ma przestojów to można w 1,1h się wyrobić więc myślę, że ja bym wyjechał o 7:00 to mam duże szanse, ze na szczyt wyjadę ... dzięki za informacje ... :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 22, 2007 10:16 am 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So wrz 03, 2005 11:08 am
Posty: 92
Lokalizacja: z Sosnowca
pewnie ważne też czy to łikend czy w środku tygodnia - my byliśmy chyba we wtorek.
Inna sprawa, że na Słowacji mają dużo różnych pasm górskich a co za tym idzie większy wybór atrakcji, wyciągów, kolejek - każdy coś dla siebie znajdzie i dzięki temu nie ma takich tłumów

nie to co u nas: KRÓPUWKI, MOKO I GÓBAŁUWKA

_________________
pozdrawiam
Rafał

GG 6687838


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 22, 2007 10:17 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Wt wrz 26, 2006 10:56 am
Posty: 1119
Lokalizacja: Warszawa
a najlepiej to odżałowac te parę zł więcej i spać w schronisku przy Łomnickim Stawie. I wjechać od razu pierwszym kursem od razu na szczyt Łomnicy. Zalety to ma dwie - będziemy pierwsi przy stacji, więc i czekac 1,5 czy 2 h nie będziemy. A druga zaleta jest taka, że najczęściej wcześnie rano jest dobra pogoda, która potem się psuje. Nie wiem czemu, ale Łomnica strasznie przyciąga chmury. A jak rano zobaczymy że jest w chmurach to nie ma co się szarpać na górę tylko sobie pójść magistralą na rakuską czubę i też popodziwiać ładne widoki i być sporo koron do przodu

_________________
Maciej Łuczkiewicz
http://naszegory.info - nasza strona o górskich wyprawach
http://czarnobyl1986.info - moja strona o wyprawach do "zakazanego" miejsca


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 22, 2007 11:13 am 
Kombatant

Dołączył(a): Pn cze 11, 2007 8:37 pm
Posty: 640
macciej napisał(a):
A jak rano zobaczymy że jest w chmurach to nie ma co
no i to właśnie spędza mi sen z powiek ;) ... obawiam się, że pogoda może być największym problemem ... a wyjazd z Zakopca nie pozwala sprwadzić jaka pogoda panuje nad Łomnicą ... no dlatego musi być plan ,,B" jak zobaczymy, że nad Szczytem chmura, nie pozwoli nam i tak niczego zobaczyć ... to pójdziemy do Zielonego Plesa i pooglądamy Kieżmarka z północy :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 22, 2007 12:58 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr lut 14, 2007 12:37 pm
Posty: 2069
Lokalizacja: Sama już nie wiem
To wogólę proponuję wtedy (jak będą chmurki) zrobić sobie taką trasę wycieczki - kolejką na Łomnice i zejść pieszo do Zielonego :)

_________________
MOTYLA NOGA


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 22, 2007 2:22 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pn lut 05, 2007 12:14 am
Posty: 311
Lokalizacja: Katowice
Jesli idzie o spanie na Słowacji na 100% niewybierałbym nocowania u "romów" wolałbym pod skałą gdzieś nawet na deszczu niż babrać się z cyganami -mam dość ich widoku na codzień na mieście - czuje donich wstręt i najchętniej wytępił ich - bez wzgledu na to co mi kto odpisze i powie oraz jak zareaguje ps. niejestem rasistą ale :romom: mówie stanowczo NIE !!!

_________________
Pier_ole nie robie - ide w góry


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 22, 2007 4:15 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pn cze 11, 2007 8:37 pm
Posty: 640
Nie planuję spać u Słowaków... a co do Romów ... ja zawsze jadę najpierw sprawdzić warunki ... nie wiem, czy u wsztstkich Romów... są złe warunki ...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 22, 2007 8:18 pm 
Kombatant

Dołączył(a): N sie 06, 2006 8:52 pm
Posty: 391
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Tu jest niezbyt droga kwaterka (około 24 zł)- właśnie się na nią natknęłam w necie , nie byłam, ale na stronie wygląda zachęcająco, pokoje z łazienkami.
http://www.vysoketatry.com/bandy.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3659 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 122  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 28 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL