Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 12:12 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 83 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz paź 17, 2013 5:20 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N paź 23, 2005 9:18 pm
Posty: 2111
Jakbym miał wypunktować to:
1) cena jak najbardziej przystępna ( wydawać by się mogło że taki "samolocik" może kosztować np. kilkadziesiąt tysięcy PLN)
2) gratuluję zrobienia dobrych filmów ( wiele aparatów i kamer ma super jakość full hd czy nawet ultra hd ale zrobienie filmu bez wstrząsów to już trudniejsze zadanie w takich warunkach)
3) trochę rozczarowuje fakt ze nie można sobie polatać nad całymi Tatrami. Że zasięg nie wynosi przynajmniej kilkadziesiąt kilometrów.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz paź 17, 2013 6:49 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz maja 02, 2013 1:05 pm
Posty: 1693
"Tatrzański dron" staje się sławny, można powiedzieć, że za chwilę będzie celebrytą - dzisiaj o filmowaniu dronem w Tatrach mówiła TVN24. Widziałem tylko zajawkę tego newsa, były pokazane migawki zdjęć z filmów - albo kolegi hasofy albo te linki które zamiesił Satch.
Gratulacje.

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-krakow,50/dronem-nad-tatrami-oszalamiajace-widoki-hasofy-mialem-farta,363742.html

_________________
"Ostrożnie, tam przepaść!", Maria Bandrowska, 27 lipca 1914 r.
"Ile razy widziałeś schodzącą lawinę w Tatrach w grudniu?" magis, 2018


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz paź 17, 2013 8:33 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pn paź 14, 2013 9:38 pm
Posty: 9
Dzięki wam wszystkim za tak gorące przyjęcie filmiku.

Cytuj:
"Tatrzański dron" staje się sławny, można powiedzieć, że za chwilę będzie celebrytą


Ale się uśmiałem jak to przeczytałem. Dobre. Wczoraj do mnie napisała Gazeta Krakowska i poprosiła o pozwolenie na zamieszczenie materiału na swoim portalu http://bit.ly/19QjNXN. Postanowiłem wtedy że podeślę do TVNu. Nie spodziewałem się że ukaże się wśród głównych newsów dnia. Jestem w lekkim szoku.

Co do zasięgu: by się wybrać dalej potrzebne gogle FPV, na przykład FatSharka, oraz lepsze radio. Wtedy zasięg wzrasta do dwóch kilometrów i widzi się dokładnie to co się nagrywa. Mam FPV w planach. A jak się zainwestuje w stację bazową można polecieć nawet kilkanaście kilometrów. Wtedy tak na prawdę ograniczeniem staje się krótki czas w którym quadrocopter może się utrzymać w powietrzu na jednej baterii. Natomiast plusem radia seryjnego jest jego mały rozmiar, nie zajmuje sporo miejsca w plecaku no i jest w zestawie.

Może znajdę któregoś dnia czas na przygotowanie dłuższego materiału z Rysów i Rohaczy, nie wiem, zobaczymy. Przygotować ten filmik zajęło mi niemal całą niedzielę. Natomiast na pewno nagram następne filmiki z różnych części kraju i dam na Vimeo.


Ostatnio edytowano So paź 19, 2013 1:42 pm przez hasofy, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt paź 18, 2013 7:11 am 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 30, 2013 6:15 am
Posty: 47
Lokalizacja: Lubelskie
hasofy gratulacje i podziękowania za świetny filmik. Widziałem go tutaj kilka dni temu, a przed chwilą przeglądając prognozę pogody trafiłem też na:
http://tvnmeteo.tvn24.pl/informacje-pog ... 0,1,0.html
Ty i Twój Dron jesteście już celebrytami :D

_________________
Góry to jest to co Tygryski lubią najbardziej...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt paź 18, 2013 7:19 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): N paź 05, 2008 8:16 pm
Posty: 1359
Lokalizacja: silesia
misiekk napisał(a):
Ty i Twój Dron jesteście już celebrytami

To prawda. Prawie jak Macierewicz :lol:

_________________
I was blind but now I can see...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So paź 19, 2013 5:41 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 16, 2011 10:57 pm
Posty: 176
Lokalizacja: spod Wrocławia
Fajnie byłoby obejrzeć filmik z Bystrej albo Starorobociańskiego Wierchu :wink: .

_________________
Tam na dole zostało wszystko to, co cię męczy...
Moje zdjęcia: https://picasaweb.google.com/108001293735779794442


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So paź 19, 2013 6:25 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 25, 2013 5:08 pm
Posty: 661
Lokalizacja: Koluszki
https://www.facebook.com/groups/2727739 ... 188272609/

Pana Jana Krzeptowskiego moim zdaniem trochę poniosło :roll:

_________________
https://www.flickr.com/photos/156235994@N06/albums


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So paź 19, 2013 6:47 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): N paź 05, 2008 8:16 pm
Posty: 1359
Lokalizacja: silesia
velka napisał(a):
https://www.facebook.com/groups/272773946084805/permalink/784229188272609/

Pana Jana Krzeptowskiego moim zdaniem trochę poniosło :roll:

Może ktoś to wkleić? - nie mam fajsa i nie zamierzam go mieć...

_________________
I was blind but now I can see...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So paź 19, 2013 7:28 pm 
Nowy

Dołączył(a): Cz lip 12, 2012 5:14 pm
Posty: 6
Lokalizacja: Warszawa
Jan Krzeptowski:

Z tego co wiem jest to złamanie naszych przepisów i autor poniesie konsekwencje prawne.

Nad parkiem nie wolno latać helikopterem, szybowcem, motolotnią, lotnią, paralotnią, żadnymi "urządzeniami latającymi" bo to płoszy zwierzęta. Druga sprawa to czy turyści życzą sobie żeby byli nagrywali i pokazywani w internecie.

Rosnąca popularność dronów zdecydowanie nie służy ochronie przyrody. Myślę, że 200 km2 gór odwiedzane przez 3 miliony turystów naprawdę nie potrzebują dodatkowej promocji.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So paź 19, 2013 9:05 pm 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4266
Lokalizacja: Łódź
lukaszbee napisał(a):
Nad parkiem nie wolno latać helikopterem, szybowcem, motolotnią, lotnią, paralotnią, żadnymi "urządzeniami latającymi

Przecież On tym nie lata. W regulaminie raczej nie ma nic o zdalnie sterowanych pojazdach :roll:
Turyści póki co tez raczej skargi nie wnieśli(gdyby tak sie stało w mediach byłoby o tym głośno)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So paź 19, 2013 9:31 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): So lut 20, 2010 8:29 pm
Posty: 700
Lokalizacja: Zgorzelec
WILCZYCA napisał(a):
Przecież On tym nie lata. W regulaminie raczej nie ma nic o zdalnie sterowanych pojazdach



znając życie to niedługo będzie


filmik fajny a sam mam mieszane uczucia
to cos faktycznie troche pierdzi :) ... jeden nie bedzie przeszkadzał ale więcej??
...no i ciekawe kiedy zaczną zaglądac do orzełków


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So paź 19, 2013 10:32 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 16, 2011 10:57 pm
Posty: 176
Lokalizacja: spod Wrocławia
Nad parkiem nie wolno latać helikopterem a śmigło TOPRu lata codzień po kilka razy nad Tatrami :P :wink: .Już bez przesady, musiałby nagle nastąpić wysyp dronów żeby zagrozić orłom np.I tak większe zagrożenie dla przyrody stwarzają te dzikie tłumy zwłaszcza latem.

_________________
Tam na dole zostało wszystko to, co cię męczy...
Moje zdjęcia: https://picasaweb.google.com/108001293735779794442


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N paź 20, 2013 7:12 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): N paź 05, 2008 8:16 pm
Posty: 1359
Lokalizacja: silesia
To było do przewidzenia, że się zaraz zacznie pier...nie o Szopenie.

_________________
I was blind but now I can see...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N paź 20, 2013 8:03 am 
Nowy

Dołączył(a): Pn paź 14, 2013 9:38 pm
Posty: 9
Nie słyszałem o zakazie puszczania drona. Czytałem przepisy TPN na http://tatry.online.prv.pl/przepisy.php.htm ponieważ na stronie TPN nie znalazłem, ale może źle szukałem. Jeżeli jest zakaz i bym o nim wiedział, drona bym nie puszczał, by nie łamać przepisów. Oglądałem też kilka filmików z paralotni, modeli latających i nawet takiego samego drona jak mój nad Tatrami (ten Phantom co latał nad Rysami, zalinkowany przez kogoś w tym wątku), więc postanowiłem że też spróbuję. Chiałem się z wami podzielić pięknymi i niecodziennymi ujęciami które nagrałem nad szczytami Tatr. Miło mi że tak pozytywnie został przyjęty ten film, ale nie będę puszczał drona nad Tatrami w przyszłości, by uniknąć podobnej sytuacji.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N paź 20, 2013 10:13 am 
Zasłużony

Dołączył(a): So sie 31, 2013 5:25 pm
Posty: 262
Lokalizacja: 400 km od Tatr
Dużo decybeli wytwarza to śmigło? Nie sądzę, to są silniczki elektryczne. A z tym zamieszczaniem wizerunków osób trzecich to już przesada. W takim przypadku należałoby zakazać także fotografowania i kręcenia filmów w górach z ręki.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N paź 20, 2013 10:53 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 25, 2013 5:08 pm
Posty: 661
Lokalizacja: Koluszki
Bierzcie z dystansem to co piszę Pan Krzeptowski, czytając go czasami na FB odnoszę wrażenie, że chętnie by zamknął góry dla siebie.

_________________
https://www.flickr.com/photos/156235994@N06/albums


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N paź 20, 2013 10:59 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 01, 2008 8:10 pm
Posty: 4694
Starość już tak ma, zamyka się najczęściej na głupotę, podział i mitochondria. Trzeba jedynie pamiętać, że to młodość zabija, żeby podtrzymać gatunek. Dlatego jest tak ważne, abyśmy wchodzili w starość świadomie. Nigdy tak wielu zrobiło tak niewiele dla tak wielu!

_________________
http://3000.blox.pl/html

"Listy z Ziemi" Twaina: poszukaj, przeczytaj... warto


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N paź 20, 2013 3:13 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): N paź 05, 2008 8:16 pm
Posty: 1359
Lokalizacja: silesia
Mazio napisał(a):
Nigdy tak wielu zrobiło tak niewiele dla tak wielu!

Pięknieś to Waćpan ujął.

_________________
I was blind but now I can see...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N paź 20, 2013 7:12 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N wrz 11, 2005 1:39 am
Posty: 1740
Lokalizacja: Zamość
Cytuj:
Druga sprawa to czy turyści życzą sobie żeby byli nagrywali i pokazywani w internecie.


No a mało to fotek na onetach i innych? Tam ok, jak ktoś kogoś w kolejce na Giewont złapie?

_________________
A my zmieniliśmy jawę w sny
Jesteśmy jak rosa, jak pył!
Ukradliśmy siłę gwiazd
I dla nas zatrzymał się czas


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N paź 20, 2013 8:53 pm 
Swój

Dołączył(a): Cz sie 16, 2012 12:05 pm
Posty: 45
Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych
Art. 81.
1. Rozpowszechnianie wizerunku wymaga zezwolenia osoby na nim przedstawionej. W braku wyraźnego zastrzeżenia zezwolenie nie jest wymagane, jeżeli osoba ta otrzymała umówioną zapłatę za pozowanie.
2. Zezwolenia nie wymaga rozpowszechnianie wizerunku:
1) osoby powszechnie znanej, jeżeli wizerunek wykonano w związku z pełnieniem przez nią funkcji publicznych, w szczególności politycznych, społecznych, zawodowych,
2) osoby stanowiącej jedynie szczegół całości takiej jak zgromadzenie, krajobraz, publiczna impreza.


Więc tu prawa autor nie naruszył.

W przepisach TPN nic o dronach nie ma,więc i tu powinien spać spokojnie. Jeden przelot helikoptera Topr generuje hałas większy niż ze sto takich zabawek, a jakoś nie słyszymy, żeby przestraszone kozice spadały z turni. Ćwiczenia wojskowe, o których ktoś pisał niedawno jakoś władzom parku nie przeszkadzały.
Jest szansa na przełomowe widoki z naszych pięknych gór dla osób, które z wielu powodów nie mogą zdobyć szczytów, ale zawsze znajdzie się osoba o której potocznie mówi się buzzkill.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn paź 21, 2013 11:19 am 
Nowy

Dołączył(a): Pn sie 12, 2013 12:19 pm
Posty: 5
mam nadzieję, że TPN wprowadzi całkowity zakaz używania dronów na terenie parku. Nie bardzo uśmiecha mi się pokonywanie OP w towarzystwie latającego sprzętu nadzianych debili, którzy na każdy możliwy sposób chcą zaimponować znajomym.

Kogoś chyba do reszty pojebało, brakuje nam w Tatrach jeszcze tylko tłumów na niebie, jakby mało było na szlakach.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn paź 21, 2013 12:42 pm 
Weteran

Dołączył(a): Cz sie 29, 2013 11:42 am
Posty: 114
Lokalizacja: Szczecin
Ot i widzicie - ile ludzi tyle poglądów :roll:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn paź 21, 2013 2:17 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): N paź 05, 2008 8:16 pm
Posty: 1359
Lokalizacja: silesia
Cielak napisał(a):
Nie bardzo uśmiecha mi się pokonywanie OP w towarzystwie latającego sprzętu nadzianych debili, którzy na każdy możliwy sposób chcą zaimponować znajomym.

Dlaczego cielaku tak ładnie wszystkich zaszufladkowałeś? Jak bym był chamski to bym Ci napisał, że jesteś sfrustrowanym biedakiem, którego wqurvja to, że ktoś inny się więcej uczył i ma więcej pieniędzy...

_________________
I was blind but now I can see...


Ostatnio edytowano Pn paź 21, 2013 5:21 pm przez batmik, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn paź 21, 2013 4:54 pm 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4266
Lokalizacja: Łódź
Cielak napisał(a):
nadzianych debili

Cielak napisał(a):
Kogoś chyba do reszty pojebało

:shock:
Fiu, fiu niezły wjadz.
Ciekawe co będzie dalej :roll:
I dlaczego aż tak się wku...ł :roll:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn paź 21, 2013 8:25 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 23, 2011 5:14 pm
Posty: 379
Lokalizacja: Kraków
WILCZYCA napisał(a):
I dlaczego aż tak się wku...ł


Pewnie w łeb dostał dronem jak szedł granią. Lata tego po górach tyle, że niezpiecznie sie robi.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn paź 21, 2013 10:37 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pn sie 12, 2013 12:19 pm
Posty: 5
no pewnie, postawmy jeszcze Maca na Świnicy, zróbmy schody na Rysy, linię autobusową do Pięciu Stawów. W końcu Tatry są mało znane w Polsce i potrzebują dodatkowej promocji.

Jak bardzo trzeba być ogłupionym, żeby nie dostrzegać zagrożeń, jakie niesie ze sobą popularyzacja tego typu urządzeń w Tatrach. Co byłoby następne, paralotnie, skoki na bungee z Giewontu? Po cholerę chodzicie w te góry, żeby robić zdjęcia, czy żeby zachwycać się pięknem gór?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn paź 21, 2013 11:24 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 01, 2008 8:10 pm
Posty: 4694
Ja chodze pasc cielaki, maziac sie blotem borowinowym, grac kuplety na wierzbowej fujarce i nosic kufajke z jaguarow piwnicznych. Daj pan spokoj - ogarniam te wizje - biedne Tatry, gdzie kazdy turysta zamiast plecaka niesie drona lub motolotnie na plecach, TOPR zamiast zagrozenia lawinowego podaje predkosc wznoszenia powietrza, a o dziesiatej rano z kazdego szczytu startuje roj roznego rodzaju sprzetu, jak do bitwy o Midway. Wtedy swistaki wyciagaja gogle, kozice czapki pilotki, a niedzwiedzie obsluguja baterie obrony przeciwlotniczej pod Woloszynem. Na kazdym wybitnym szczycie sa budki z rozgaleziaczem do ladowania dronow, a filance sprzedaja baterie R20. Dyrektor Skawinski dostaje tytul Admirala i ma okret flagowy na srodku Rybiego Stawu. W powietrzu slychac spust migawek roznego rodzaju sprzetu foto i wycie silnikow pikujacych motolotni nurkujacych. Dobrze, ze otworzyles mi oczy Cielaku. Dziekuje.

Atopos - przyjedz z dronem do Szkocji - tu nikt Ci slowa nie powie, nawet jesli polatasz nad rezerwatem, w widoki tez zacne. Juz widze filmik z St.Kildy, z najwyzszych klifow w Europie. Moze sam sobie takiego sprawie?

_________________
http://3000.blox.pl/html

"Listy z Ziemi" Twaina: poszukaj, przeczytaj... warto


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt paź 22, 2013 8:24 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): N paź 05, 2008 8:16 pm
Posty: 1359
Lokalizacja: silesia
Cielak napisał(a):
no pewnie, postawmy jeszcze Maca na Świnicy, zróbmy schody na Rysy, linię autobusową do Pięciu Stawów.

Przecież Mac ani linia autobusowa do Piątki Ci się nie przydadzą bo jak ustaliliśmy wcześniej, jesteś sfrustrowanym biedakiem. Błędnie Ci się wydaje, że gadżety typu dron za dwa, trzy lata stanieją do tego stopnia, że nawet Ciebie będzie na nie stać - toteż za przeproszeniem pier....sz od rzeczy.
W średniowieczu za takie herezje spalono by Cię na stosie.

_________________
I was blind but now I can see...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt paź 22, 2013 8:42 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 08, 2011 12:50 pm
Posty: 2793
Dyskusja bez sensu - przecież cielakom po Tatrach łazić nie wolno - chyba że w ramach wypasu kulturowego. Srają gdzie popadnie i w ogóle przeszkadzają. Wyobraźcie sobie takiego cielaka na Kozim, bez sensu.

Tatry dla dronów! Drony dla Tatr!

_________________
wertykalnie
flickr


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt paź 22, 2013 9:09 am 
Nowy

Dołączył(a): Pn sie 12, 2013 12:19 pm
Posty: 5
widzę, że tatrzańską frajernie zabolały moje słowa, cóz miały zaboleć :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 83 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL