Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Pn maja 20, 2024 9:37 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn sie 31, 2015 6:42 pm 
Kombatant

Dołączył(a): N gru 23, 2012 1:19 pm
Posty: 465
Jackal napisał(a):
Kask w Wysokich powoli staje się standardem wyposażenia turysty.


Hmm, mówiąc wysokich chyba miałeś na myśli góry wysokie, bo w Tatrach wysokich to nadal rzadkość. Ja się nauczyłem, i na bardziej strome szlaki ubieram kask, mimo że spotyka się to nieraz z rozbawieniem mijanych przeze mnie osób. Ostatnio na Orlej szedł za mną koleś który wyraźnie nie uważał, co rusz strącał drobne kamyki. Jak mnie minął i podchodziliśmy stromym kominkiem również strącił kamień tym razem w moją stronę. Kamień nie był duży, i minął mnie jakies 30cm ale koleś pobiegł dalej tylko coś mruknął pod nosem. Niestety, na innych nie ma rady, musisz sam o siebie zadbać.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt wrz 01, 2015 4:31 am 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 29, 2011 7:39 am
Posty: 227
Lokalizacja: Murzasichle
Erozja skał i związane z tym spadające kamienie są zjawiskiem naturalnym i oczywistym. Pisalem o Tatrach. Powolny proces ale ludzi w kaskach widać coraz częściej. Nauka na błędach, oby kogoś. Warto pamiętać, że uderzony kask traci swe ochronne właściwości i jest do wymiany.

vivon napisał(a):
ubieram kask, mimo że spotyka się to nieraz z rozbawieniem mijanych przeze mnie osób.

Wyśmiać niezrozumiałe. Za kozicami też będą biegać, aby dać w zęby za strącane kamyki.
Z czarnoprochową flintą (na legalu!) w słonce strzelać, za roztapianie lodu rozsadzającego bloki skalne?

Poglądowe zdjęcie:
Obrazek
https://pl-pl.facebook.com/OfficialMich ... 755474018/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr wrz 02, 2015 1:14 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): N paź 05, 2008 8:16 pm
Posty: 1359
Lokalizacja: silesia
Ja tam osobiście uważam, że kask to podstawa i jeśli ktoś spędza choć kilka dni w roku w górach to prędzej czy później na skutek przelatującego obok (oby obok) kamienia do kasku sam się przekona.
A co do lonży - wszystko to jest dobre, ale karabiny średnio przyjemnie wpina się w łańcuch, który jest zdecydowanie grubszy od linki stalowej.

_________________
I was blind but now I can see...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr wrz 02, 2015 9:14 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
Krabul napisał(a):
Ś.P. Włodek Cywiński opisuje w swojej książce jak podchodził pod Zachodnią Ścianę Łomnicy na wspinaczkę
Ponoć bezpośrednio po obrywie nic nie mówił o podchodzeniu na wspinaczkę a o jakiejś kolibie...

_________________
Pamiętasz co obiecywała?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL