Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 12:03 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 235 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: So lip 15, 2006 2:08 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 24, 2006 11:26 am
Posty: 1297
Lokalizacja: Wielkopolska
Mój pierwszy raz był w pierwszej klasie podstawówki.Prawie nic nie pamiętam z wyjątkiem tego,że pojechałam z ciotką,która miała buty na obcasach i już wtedy skojarzyłam,że coś jest nie tak :wink:
Bardziej pamiętam mój pierwszy dwutysięcznik.To był Kościelec.Szłam za gościem w klapiących mokasynach :shock: i modliłam się żeby mu nie spadły :wink: To było jakieś 10 lat temu.Wcześniej jeździłam w Tatry,ale łaziłam w większości po dolinkach.
Do dziś mam sentyment do Kościelca :lol:a choroba taterska też się u mnie często odzywa :wink:

_________________
"Jedną z odmian szczęścia jest to,że ma się przyjaciół"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lip 15, 2006 4:43 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 02, 2006 7:34 am
Posty: 30
Lokalizacja: Gorzów Wlkp./Poznań
Notomiast moje pierwsze zetkniecie z Tatrami miało miejsce jeżeli sie nie myle w wieku 6 lat. De facto zakończyło sie przejazdem bryczką przez Kościeliską( na miejscu szybciej był pieszo moj dziadek niż koń). Szczerze mówiąc po tym wypdzie znienawidziłem góry. :roll:

Mój kolejny wyjazd w góry miał miejsce gdzieś w okolicach 6 klasy podstawówki, wtedy tez udało mi się zdobyć dolinę Gąsienicową oaz Giewont :P oczywiście jak na zdobywce Giewontu przystało dokonałem tego w trampkach :P a w plecaku miałem foliowy płasz z gore-texu :P . Wracając do trampek odwiedziły jeszcze Świnicę, ale potem już nie było im dane odbyć wycieczki w góry.

W ten sposób rozpoczęła sie moja przygoda z górami, kończe bo komu będzie się chciało czytać tyle... :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lip 15, 2006 5:07 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 20, 2005 3:25 pm
Posty: 4015
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Ataman napisał(a):
Hahah u mnie początki to wyprawa w wieku lat bodaj ośmiu w towarzystwie m.in. mamy, babci itepe. :) Nocleg w Białce Tarzańskiej, chodzenia po górach praiwe zero /chyba Moko/. Ale jakiś bakcyl został połknięty.


Tez mialem lat 8 i tez zdobylem (bryczka :P) MOko. Wracajac asfaltem zachowywalem sie jednak jak osiol ze shreka i bylem tak przerazliwie znudzony tym zejsciem ze blizej mi bylo do wszystkich innych form spedzania wakacji niz do lazenia po gorach. Kilka lat pozniej (mialem moze z 11-12) zaczely sie jednak wakacje w Karkonoszach, najpierw glownie dla zdobywania pieczatek w schroniskach, pozniej zaczely sie rozwijac inne zainteresowania gorskie i tak do tej pory coraz bardziej to wszystko we mnie narastalo. W Tatrach bywam nieprzerwanie od 6 lat, jakies 10-12 dni rocznie. Gdyby nie dosc duza odleglosc byloby to duzo czesciej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lip 15, 2006 7:57 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): N sie 21, 2005 6:36 pm
Posty: 154
Lokalizacja: Myszków
Ja urodziłem sie w Zakopcu , mialem góry na wyciagniecie reki :oops: ale dopiero jak cos utracisz zaczynasz to doceniac...długa opowiesc aby tu przytaczac...chodze teraz prawie kazdego lata, a zacząłem w wieku 30 lat ,połknąłem bakcyla na Sarnich Skalkach , oczywiscie wczesniej było "moko", Giewont , Kasprowy itp.ale dopiero w latch 90tych pokochałem góry inaczej :D , sorki ze mało pisze na forum ale notoryczny brak czasu nie pozwala na czestsze wizyty :( Pozdrawiam Wszystkich i do zobaczenia w sierpniu na szlakach :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 16, 2006 9:34 am 
Swój

Dołączył(a): So cze 24, 2006 4:14 pm
Posty: 54
Lokalizacja: Białobrzegi woj. mazowieckie
Ja pierwszy raz w Tatrach byłam w czwartej klasie szkoły podstawowej na wycieczce szkolnej.
Byliśmy wtedy nad Morskim Okiem, w Dolinie Kościeliskiej i oczywiscie wjechaliśmy kolejką na Gubałówkę.
Do tej pory pamiętam jak się ciągle pytaliśmy przewodnika kiedy pójdziemy na Krupówki. :D

pozdrawiam wszystkich :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 16, 2006 9:38 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 24, 2006 11:26 am
Posty: 1297
Lokalizacja: Wielkopolska
izabela napisał(a):
kiedy pójdziemy na Krupówki.

Bo dla takich dzieciaków to frajda :wink:

_________________
"Jedną z odmian szczęścia jest to,że ma się przyjaciół"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 16, 2006 9:43 am 
Swój

Dołączył(a): So cze 24, 2006 4:14 pm
Posty: 54
Lokalizacja: Białobrzegi woj. mazowieckie
jakaja napisał(a):
Bo dla takich dzieciaków to frajda

Tak to prawda. :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 16, 2006 9:58 am 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 02, 2006 4:03 pm
Posty: 51
Ja byłem chyba pierwszy raz w Dol. Chochołowskiej :P:P Ledwo doszdłem, ale miałęm wtedy chyba 4 lata albo 3 lata :P

_________________
www.tatry-turystyka.xt.pl - ZAPRASZAM :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 16, 2006 11:56 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 30, 2006 1:26 pm
Posty: 409
Lokalizacja: C.K. Miasto Kraków
mastyk91 napisał(a):
Ja byłem chyba pierwszy raz w Dol. Chochołowskiej :P:P Ledwo doszdłem, ale miałęm wtedy chyba 4 lata albo 3 lata :P


Ja tez :) I tyle pamietam tylko ze lalo, byla mgla, i przez to jakos nie moglem sobie wytlumaczyc ze w ogole jestem w gorach :lol:

_________________
Chcemy waszego dobra!

...i bedziemy je mieli ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 16, 2006 12:51 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr lip 12, 2006 12:46 pm
Posty: 9
Pierwsze zetknięcie z Tatrami miało miejsce 3 lata temu. Ciocia zabrała mnie i brata do Zakopanego. Wjechaliśmy kolejką na Kasprowy we mgle (na szczescie) i zjechalismy. Na drugi dzien Moko przez piatke. Pamietam jak wieczorem po zamknieciu oczu, przed oczami miałem wysokie szczyty z wierzechołkami we mgle. Dzis juz wiem ze to Wołoszyn:).


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 16, 2006 8:10 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 23, 2006 8:32 am
Posty: 152
Lokalizacja: Łorsoł
Pierwsze Tatry to niezapomniane zimowiska w Białce i Bukowinie :) Mój Boże toż to ze 20 lat temu było :) Tyle że wtedy rządziły sanki i zielone noce a nie szczyty i szlaki :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 16, 2006 8:49 pm 
radzioo napisał(a):
Pierwsze Tatry to niezapomniane zimowiska w Białce


:thumright: Też mój pierwszy wypad w góry to Białka Tatrzańska. Świetne miejsce ale teraz się wygodnicki zrobiłem i nic poza Zakopanem w grę nie wchodzi :roll:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 17, 2006 9:31 am 
Swój

Dołączył(a): Pn lip 10, 2006 6:56 am
Posty: 39
pierwszy raz może 5 lat temu, ale od 2 jestem zarażony tatromanią :D i choć czasu na to mało to staramy się jak najczęściej jechać i oglądać coraz to fajniejsze miejsca.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 17, 2006 9:59 am 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 12, 2006 10:09 pm
Posty: 90
Lokalizacja: Szczecin
Pierwszy raz w Tatry pojechałem 1994 roku, kolega mnie namówił, miałem 21 lat. Pamiętam pole namiotowe "U Daniela" na Olczy, ale to było fajne... była piękna pogoda... chodziliśmy po górach jak szaleni...poznałem też moją studencką miłość... dawne czasy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 17, 2006 2:05 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr cze 21, 2006 10:11 am
Posty: 7
Lokalizacja: Goleniów
Mój pierwszy kontakt z Tatrami to wczasy z rodzicami w WDW Kościelisko.

Najważniejszym trofeum była krupówkowska ciupaga z ręcznie wyrytym imieniem i górą z krzyżem symbolizującą Giewont.

Zarządałem takowej z powodu zdobycia w/w szczytu dzień wcześniej.

Miałem wtedy coś koło 6 lat :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 17, 2006 2:20 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pn lip 17, 2006 9:45 am
Posty: 6
Lokalizacja: inąd
Mój pierwszy kontakt z Tatrami zdarzył się, kiedy byłem na koloniach w Białce Tatrzańskiej w 1978 (to dopiero stare dzieje; miałem wtedy 8 lat), na organizowanych standardowo wycieczkach na Kasprowy, do Dol. Kościeliskiej i Morskiego Oka.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 17, 2006 10:18 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 17, 2006 9:25 pm
Posty: 249
pierwszy raz w Tatrach był w 98 roku w ogólniaku na wycieczce. Nigdy nie zapomne trasy na czerwone wierchy z Doliny Kościeliskiej do Kondratowej i kuźnic. Padłam. :evil:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 18, 2006 7:26 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 31, 2005 7:05 am
Posty: 1609
Lokalizacja: Brzozówka k. Krakowa
Skalnate Pleso na wycieczce szkolnej (chyba 3 klasa technikum). Ale tak naprawdę to zaczęło się kilka lat później. Pojechaliśmy z dziewczyną na wakacja na Słowację i z nudów wybraliśmy się na... Rysy. Potem był Sławkowski, Koprowski, Krivan. Kościelec... (choć już w innym składzie personalnym :).


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 18, 2006 7:31 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Carcass napisał(a):
Koprowski,


Mógłbyś walnąć opis ? Szliści z rozstaju dróg; w prawo na Rysy, a w lewo na Koprowy ?

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 18, 2006 9:43 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 31, 2005 7:05 am
Posty: 1609
Lokalizacja: Brzozówka k. Krakowa
Łukasz T napisał(a):
Mógłbyś walnąć opis ? Szliści z rozstaju dróg; w prawo na Rysy, a w lewo na Koprowy ?


Na Koprowski wychodziłem ze Strbskiego Plesa, czyli tak jak napisałeś na rozstaju szlaków (Rysy, Koprowski) w lewo niebieskim, a na sam szczyt z przełęczy znowu czerwonym. Jeśli dobrze pamiętam to można też iść ze stacji Tri Studnicki, ale wtedy jest naprawde kawałek drogi. Myslę, że kiedyś się skusze na taką wyprawe, choć trzeba wtedy wyjść naprawde wcześnie rano. Pod spodem fotka pstryknięta na Koprowskim. Niezła pogoda była. Łza sie w oku kręci - latka lecą :).

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 18, 2006 9:50 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Latka lecą, siwizny, łysiny :oops: :cry: :lol: Zdjęcia nie widze , zobacze wieczorem 8) :lol: A jak z tej strony wyglądają Mięgusze ?

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 18, 2006 10:16 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 31, 2005 7:05 am
Posty: 1609
Lokalizacja: Brzozówka k. Krakowa
Łukasz T napisał(a):
A jak z tej strony wyglądają Mięgusze ?


Masz na fotce powyżej.

_________________
Góry mogą zastąpić wiele leków, ale żaden lek nie zastąpi gór.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 18, 2006 10:18 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
No to ide na inny komputr :lol:

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 21, 2006 9:47 am 
Weteran

Dołączył(a): So lis 12, 2005 6:46 pm
Posty: 116
Hehe ja pierwszy raz w górach byłam 10 lat temu, wtedy chodziłam po Pieninach :D , bo troche za mała byłam na Tatry :P

_________________
"W Tatry idź tylko z czystym sercem
Tak, jakbyś przekraczał próg świątyni."


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lip 29, 2006 9:40 pm 
Nowy

Dołączył(a): Cz lip 20, 2006 8:38 pm
Posty: 17
Lokalizacja: z nienacka ;)
Moje pierwsze zetknięcie z tatrami to wypad z rodzicami i rodzinką jak miałem 4 lata i przeszedłem morskie oko tam i z powrotem i największą radoche miałem idąc tymi dwoma skrutami :)
Sarnia skała i nosal a reszty nie pamiętam.

I jestem w tatrach w zasadzie co roku a mam już 15 lat ;)

pozdro


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 30, 2006 9:22 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 13, 2005 9:37 am
Posty: 1433
Lokalizacja: Siedlce
Pierwszy raz byłem chyba w 2 klasie podstawówki na zielonej szkole i pozniej bylem jeszcze chyba w 3. Ze szlaków to pamiętam:
:arrow: Dolina Kościeliska - Schronisko
:arrow: Krupówki oczywiście
:arrow: Gubałówka i zjazdy na tych wózeczkach, to bylo coś :D :D :D :P
:arrow: Dolina Małej Łąki
Więcej nie pamiętam
Pozniej bylo kilka lat przerwy i ponownie pojawiłem się w Tatrach w 2004 roku. Jak to zwykle przystoi na CEPRA pierwsza wycieczka na Giewont w adidaskach jakiś litr wody (na 4 osoby) i kilka batoników. Ustałem po drodze, trochę przez zmęczenie i trochę przez lęk wysokości.
Później pojechałem w 2005 byłem 3 razy. Juz sobie kupiłem dobre buciki i mogłem śmigać, tylko lęk wysokości mi przeszkadzał :? . Mimo to chodziłem i przyzwyczaiłem się do lęku. Dokupiłem kilka potrzebnych rzeczy i jest fajnie :D Nic mi nie przeszkadza.

_________________
Fuji S5 PRO || Grip || Nikon D70s || Grip || F80 || N28-100 || S30/1.4 || N80-200/2.8D ED N || SB-800 || TC Kenko x1.4Pro


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 30, 2006 11:55 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt lis 11, 2005 3:23 pm
Posty: 1214
BELIZARIUS napisał(a):
a mam już 15 lat

hooo, hooo, :!: :!: a ja mam już ........nie pamiętam :lol:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 30, 2006 4:26 pm 
Nowy

Dołączył(a): Cz lip 20, 2006 8:38 pm
Posty: 17
Lokalizacja: z nienacka ;)
górolka mi nie chodziło o podanie mojego wieku :lol: tylko o to jak często jestem w tatrach (chyba z 10 razy i w piątek(04.08.2006r.) jade 11 raz ;) :P :P :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 30, 2006 6:13 pm 
Nowy

Dołączył(a): N lip 30, 2006 12:16 pm
Posty: 18
Lokalizacja: podkarpacie
Gdzieś '70 albo '71 rok - w 1 czy 2 klasie podstawówki - wtedy na MO wjeżdżało się samochodem + Gubałówka, było to po wielkim huraganie, widziałem połacie powalonego lasu.
1985 - na 4 roku AGH był "obieralny" kierunek WF-u, a że nie chciało mi się ganiać co tydzień po sali gimnastycznej, a pływać nie umiałem, to wziąłem turystykę górską i te parę dni w Tatrach to była chyba moja największa przygoda tamtych lat (Hala Ornak, Wołowiec, Dolina Chochołowska i coś tam jeszcze).
Ostatnio (od 1999) jeżdżę z rodziną na narty, bazuję w Białym Dunajcu, czasem zrobi się jakiś wypadzik (MO czy kolejka na Butorowy - jak to z małymi dziećmi). A na łańcuchy nie pójdę, bo mam lęk wysokości.
Pozdrawiam,

_________________
Rancho


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 30, 2006 6:20 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 25, 2006 9:08 pm
Posty: 76
Lokalizacja: Wadowice
Hmm o ile dobrze pamiętam, to pierwsze zetknięcie miało miejsce w Morskim Oku. Piesza wędrówka tam i spowrotem jakoś nie zabardzo przypadła mi do gustu. Potem były doliny Kościeliska i Chochołowska.A jakieś takie pierwsze poważniejsze wyjście :D to Kasprowy z Kuźnic przez Myślenickie Turnie i spowrotem z tatą :) Też jakoś mi się zabardzo nie spodobało, bo prawie przez cała wycieczkę nic nie widziałem, no może poza gęstą mgłą hehe.Potem to już jakoś w miarę wolnego czasu te wycieczki ruszyły...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 235 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 34 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL