Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Pt lip 05, 2024 12:55 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 19, 2007 2:28 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 15, 2007 2:30 pm
Posty: 66
Cytuj:
Kicek, na pewno nie jesteśmy super precyzyjni, ale ty też chyba ciągle coś mieszasz, w każdym razie jaka ja pisałem 8+ to pisałem WLICZAJĄC wejście na Kościelec. Z Murowańca do 5stawów z worami i bez biegu pewnie dojdziecie w jakieś 4,5 - 5 godz.


to na lajcie 8)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 21, 2007 12:18 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 15, 2007 2:30 pm
Posty: 66
a ile czasowo zajmuje pokonanie trasy? oczywiscie nie biegnąc cała trase..pytam bo nie mam jeszcze mapy z rozpiską czasów :(

Hala ornak-Czerwone wierchy-przełęcz liliowe-hala kondratowa


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 21, 2007 12:20 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Wt wrz 26, 2006 10:56 am
Posty: 1119
Lokalizacja: Warszawa
zależy którędy chcesz z tego Liliowego wracać na Kondratową. Bo wariantów może być kilkanascie

_________________
Maciej Łuczkiewicz
http://naszegory.info - nasza strona o górskich wyprawach
http://czarnobyl1986.info - moja strona o wyprawach do "zakazanego" miejsca


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 21, 2007 1:34 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 5:35 pm
Posty: 2
Kicek, jak już o przejściu przez Kościelce na Orlą zapomniałeś, to mam takie dwie uwagi:

1. Na Kościelec tylko bez bagaży. Możesz pętle przez Karb (jak radzi GrubyiLysy) robić od zachodu na wschód, ale równie dobrze i odwrotnie, ale możesz też wyjść ze schroniska z plecakiem, zostawić go nad Czarnym Stawem, iść na Kościelec np. z małym bagażem (aparat fotograficzny, napój, jakiś prowiant), zejść po plecak i dalej iść z pełnym obciążeniem na Zawrat lub Kozią (ta wersja z plecakiem nad stawem jest najbardziej oszczędna - czas i nogi)

2. Zawrat, moim zdaniem, jest lepszy na pokonanie Orlej Perci w poprzek z ciężkim plecakiem. Podejściu sprzyja spora ilość łańcuchów, którymi można sobie pomagać, a zejście w D5SP jest milsze niż z Koziej.

PS
Zostawianie plecaków stwarza pewne ryzyko, ale niewielkie. Ja robię to w bardzo ruchliwych miejscach (Czarny Staw Gąsiennicowy do takich należy) albo w bardzo ustronnych miejscach (poza szlakiem, tam, gdzie nawet za potrzebą fizjologiczną raczej się nie idzie)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 21, 2007 2:25 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 15, 2007 2:30 pm
Posty: 66
wihurra napisał(a):
Kicek, jak już o przejściu przez Kościelce na Orlą zapomniałeś


Zapomniałem tzn ze nie ide tamtędy bo z wiarygodnego źródła które mi mówiło jak tam jest nie mam sie zamiaru tam pchać :)


wihurra napisał(a):
2. Zawrat, moim zdaniem, jest lepszy na pokonanie Orlej Perci w poprzek z ciężkim plecakiem. Podejściu sprzyja spora ilość łańcuchów, którymi można sobie pomagać, a zejście w D5SP jest milsze niż z Koziej.

Tzn z tej całej twojej wypowiedzi to ty mnie ostrzegasz zebym nie szedł granią kościelców (nie idziemy tam :) ) czy co?

Co do plecaka do zostawie go w schronisku bo kolega powiedział ze na kościelec sie nie wybiera... tak wiec jemu zostawie plecak a jak ktoś o 6 rano będzie sie wybierał na kościelec to sie zabiore z nim :) jak nie to innym razem...

EDIT

aaaa... no i juz raczej zdecydowałem ze na koscielec ide koło czarnego stawu gąsienicowego przez mały kościelec...a wracam tą pętlą którą proponował grubyilysy...


EDIT 2

wihurra napisał(a):
Zostawianie plecaków stwarza pewne ryzyko, ale niewielkie. Ja robię to w bardzo ruchliwych miejscach (Czarny Staw Gąsiennicowy do takich należy) albo w bardzo ustronnych miejscach (poza szlakiem, tam, gdzie nawet za potrzebą fizjologiczną raczej się nie idzie)


no plecaka to ja bez opieki nie zostawie :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 25, 2007 5:49 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 15, 2007 2:30 pm
Posty: 66
ekhm, raz jeszcze ja 8)



Komunikat TOPR z dnia 2007-06-23

Cytuj:
W pariach podszczytowych Tatr, żlebach i depresjach, zwłaszcza po północnej stronie, powyżej 1600 m. npm. zalegają płaty wiosennego, twardego śniegu. W miejscach tych zachować należy szczególną ostrożnosc(raki,czekan). Uważac należy na gwałtowne burze z intensywnymi opadami.


Skoro teraz jeszcze jest śnieg powyżej 1600m to czy idąc przez czerwone, kościelec, zawrat będe szedł w śniegu? Planujemy jechac 5 Lipca...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 25, 2007 6:29 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt paź 14, 2005 9:18 am
Posty: 3112
Lokalizacja: z Manczy
kicek napisał(a):
Planujemy jechac 5 Lipca...


Raczej nie. Ale mogą być pola śnieżne. Jeśli nic nie dosypie.

_________________
"Posekaj, posekaj"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 25, 2007 6:39 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 15, 2007 2:30 pm
Posty: 66
don napisał(a):
Jeśli nic nie dosypie.


No włąsnie tego sie troche obawiam...bo sniegu to juz raczej napewno w zakopanym nie bedzie :) ale słyszałem ze deszcz w zakopanym = snieg ponad na ponad 2000m

I tu mam mały problem bo ost deszcze są częste tak więc myślicie ze rękawiczki, kominiarka i kurtka wystarczą jak co na tę pore roku?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 25, 2007 7:05 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt paź 14, 2005 9:18 am
Posty: 3112
Lokalizacja: z Manczy
kicek napisał(a):
ze rękawiczki, kominiarka i kurtka wystarczą jak co na tę pore roku?


Raczej nie bedą potrzebne. Oczywiście takie rzeczy trzeba mieć zawsze w plecaku. Nie zawsze deszcz w zakopcu oznacza śnieg w górach. Ale wszystko możliwe, choć mało prawdopodobne.

_________________
"Posekaj, posekaj"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 26, 2007 7:25 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 11, 2007 1:46 pm
Posty: 1563
Lokalizacja:
kicek napisał(a):
deszcz w zakopanym = snieg ponad na ponad 2000m

don napisał(a):
Nie zawsze deszcz w zakopcu oznacza śnieg w górach. Ale wszystko możliwe, choć mało prawdopodobne.

Często mżawka w Zakopcu = ulewa w górach. Tatry to nie Alpy, różnica wysokości nie jest taka ogromna, jak mamy na dole ~ 20C, to na górze nie będzie poniżej 0C, aczkolwiek może leżeć płatami śnieg, być mokro i wietrznie, przy trochę niższej temperaturze, czasem śnieg spadnie.
Kurtka, rękawiczki i czapka bywają przydatne, wyposażenie w wyższe partie gór niezbędne, a latem generalnie wystarczające.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 26, 2007 2:34 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 5:35 pm
Posty: 2
kicek napisał(a):
wihurra napisał(a):
2. Zawrat, moim zdaniem, jest lepszy na pokonanie Orlej Perci w poprzek z ciężkim plecakiem.
...ostrzegasz zebym nie szedł granią kościelców (nie idziemy tam :) ) czy co?
Zawrat lepszy od Koziej - to porównanie miałem na mysli, ale niedopowiedziałem :oops:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL