Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz maja 23, 2024 6:37 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 31, 2005 10:49 pm 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 30, 2005 11:31 pm
Posty: 115
Lokalizacja: Kraków
tomek.l napisał(a):
- Wołowiec, czy nawet Nosal gdzie można sprawdzić wrażliwość na przepaście

To na Wołowcu są przepaście?? No nie, a ja nic nie widziałem bo mgła była ...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 01, 2005 4:29 pm 
Martucha !!!
Poradzisz sobie spokojnie według mnie, twój plan wycieczek jest ułożony rozsądnie, w odpowiedniej kolejności stopniowania trudności. Wejście na Świnicę jest według mnie nieźle oznaczone, w zeszłym roku wchodziłem tam /od Kuźnic przez Murowaniec/ w koszmarnej mgle w ostatnim etapie /widoczność na max. 5 metrów/a mimo to szlaku nie pogubiłem. Wtedy był wyrwany jeden łańcuch ale myślę, ze juz na pewno go naprawili. W ogóle jak dla mnie chodzenie po łańcuchach jest frajdą i przyjemnością, tylko oczywiscie trzeba do tego podejść z pokorą i respektem. Życzę Tobie kapitalnych wycieczek i jeszcze lepszej pogody

Jadę pojutrze więc być może do zobaczenia na szlakach !!! :)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 01, 2005 4:39 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 29, 2005 12:23 pm
Posty: 82
Lokalizacja: Poznan
Cytuj:
Cytuj:
Idziesz na Kościelec, a boisz się Zawratu?
no ale na koscielcu nie ma zadnych lancuchow ani drabinek w przeciwie\ństwie znacznym do zawratu!


piomic napisał(a):
Jeśli przeszkadzają ci łańcuchy możesz ich nie używać. Łańcuch to nie wróg, nie trzeba się go bać.


Na logike wydaje sie, ze lancuchy sa montowane w trudniejszych miejscach, skoro na Koscielcu ich nie ma - mozna wywnioskowac, ze wejscie na niego jest latwiejsze niz na Zawrat... :roll:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 01, 2005 6:48 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Śr sie 10, 2005 5:15 pm
Posty: 255
Lokalizacja: Kielce
Martucha:
1. Nie startuj z Kir, tylko poproś kierowcę, żeby cię wysadził w Groniku, potem wejdż na Małołączniak, a potem radzę na Ciemniak i z Chudej Przełęczy prosto na Ornak - jak będzie nadmiak sił/czasu to wejdż jeszcze na Tomanową Przełęcz.

3. Jak będzie czas, to nie schodż z Trzydniowiańskiego Krowim Żlebem, chyba, że chcesz sobie skasować kolana. :) Raczej polecam Dolinę Jarząbczą.

4. Radzę wejść na Karb od Zielonego Stawu (lżejsze podejście), a zejść do Czarnego.

5. Jak będziesz miała problemy na Kościelcu, to zejdż z powrotem do Świnickiej Przełęczy, jak nie, to na Zawrat, i do Pięciu Stawów, skąd możesz jeszcze wejść na Szpiglasową Przełęcz, i zejść do Morskiego Oka, ale wtym wariancie wskazany wydatek 20 zyków na wóz z Moka do Palenicy. A je śli odcinek Świnica - Zawrat też Ci nie sprawi problemów, to możesz iść ostrożnie i spokojnie dalej, do Koziej Przełęczy, chociaż trzeba pamiętać, że to najtrudniejszy szlak w Tatrach i raczej lepiej na niego nie iść podczas pierwszego pobytu w Tatrach. Z Zawratu można też zejść do Gąsienicowej, ale po Kościelcu warto chyba troszkę urozmaicić.

6. Z Koziego dwie opcje:
jeśli wcześniej się nie bałaś, to możesz zejść w stronę Granatów do Żlebu Kulczyńskiego, skąd czarnym szlakiem na dół, lub nawet wejść na Granaty i stamtąd na Halę, ale opcja zdecydowanie niewskazana, jeśli kiedykolwiek wcześniej miałaś jakieś problemy
jak miałaś jakieś problemy na Kościelcu/Świnicy, to polecam zejść tą samą drogą i p. Świstówkę do Moka, jeśli starczy dnia i sił.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 06, 2005 12:50 pm 
dzięki wszystkim za cenne uwagi, przydały się a czy się sprawdzą to się okaże :lol: ciągle się waham jeszcze z tą Świnicą, czy przypadkiem nie zakończyć wycieczki na świnickiej przełęczy, ale wiem że wtedy byłoby mi strasznie szkoda!!!! zobaczymy jaką będę miała pogodę, mam nadzieję że taką jak jest teraz czyli słonecznie i bezdeszczowo, to wtedy myślę że się odważe. nie ma co kusić losu- ostatnio słyszałam że spadło 2 turystów z Giewontu!!!! jeden się trochę obił, a babka zabiła się.
jak ktoś będzie lub też był teraz we wrześniu na Świnicy albo Kościelcu, to prosiłabym o jakąś recenzję i najlepiej fotki:)
dzięki
pozdro


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 06, 2005 12:52 pm 
Nowy

Dołączył(a): N lip 10, 2005 12:31 am
Posty: 15
sorki zapomniałam się zalogować:)
to ja martucha:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 06, 2005 7:02 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 18, 2005 11:29 am
Posty: 90
Lokalizacja: Bydgoszcz
Trasa na Świnice - do samej przełęczy (Świnickiej) banał, dalej już teren typowo wysokogórski, z związku z czym tu już należy zwracać baczną uwage. Wybitnych trudności nie uświadczysz, wg mnie największym zagrożeniem są inni turyści (a raczej ich nadmiar).
Co do Kościelca, szlak ten mógłby zostać obity łańcuchami (na szczęście całe nie został), a pytanie moje jest takie: odkąd to zainstalowane łańcuchy świadczą o tym czy szlak jest trudny czy nie? Kościelec wymaga delikatnej wspinaczki, a i umiejętność wyszukiwania sobie szlaku mocno się tu przydaje... Ja bym podchodził od cvzarnego Stawu jednak, stromo - fakt, ale wole tu podchodzić niż schodzić. Zejście z Karbu do Zielonego - banał.

_________________
Ogień, powietrze, woda i wolność!!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 06, 2005 7:24 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
Art napisał(a):
Na logike wydaje sie, ze lancuchy sa montowane w trudniejszych miejscach, skoro na Koscielcu ich nie ma - mozna wywnioskowac, ze wejscie na niego jest latwiejsze niz na Zawrat...

Ale naprawdę łańcuchy są montowane tam, gdzie się komuś umyśli. Krywań jest trudniejszy od Giewontu, a nie ma ani jednego, podobnie Kościelec i Świnica.

_________________
Pamiętasz co obiecywała?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So wrz 10, 2005 4:35 pm 
Nowy

Dołączył(a): N lip 10, 2005 12:31 am
Posty: 15
masz rację Morales, że lepiej wchodzić stromym zboczem, ni jeżeli potem z niego schodzić. ale są dwie strony medalu- jak już wejdę na Karb, to będę tak umordowana, że nie starczy mi sił na Kościelec:)
Przy okazji- też jestem z Bydgoszczy :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So wrz 10, 2005 5:39 pm 
Nowy

Dołączył(a): N lip 10, 2005 12:31 am
Posty: 15
macie może jakieś zdjęcia ze szlaku na kozi, świnicę i kościelec?????
mam nadzieję że tam nie ma takich przepaści i ekspozycji jak na koziej przęłęczy!!!!!!!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So wrz 10, 2005 5:54 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Śr sie 10, 2005 5:15 pm
Posty: 255
Lokalizacja: Kielce
Martucho droga, parę pytanek: Koziej Przełęczy - to znaczy: od Gąsiwenicowej i z powrotem, przez Przełęzc do Pięciu Stawów, na stronę Zawratu, na stronę Koziego wierchu?

Na Kozi: od Pięciu Stawów - łatwiutko jak na dojście do Orlej, od sttrony Czarnego Stawu - sporo trudniej

Świnicę: SKąd?
Jak mi odpowiesz, to ja będę mógł odpowiedzieć Tobie, bo na razie cierpię na deficyt informacji ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So wrz 10, 2005 7:00 pm 
Nowy

Dołączył(a): N lip 10, 2005 12:31 am
Posty: 15
juz pisze:
na kozi od dps bo przez kozia bym sie nie owazyla:)
; na swinice od kasprowego przez swinicka no chyba ze przez zawrat ale to chyba trudniejsze :?:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So wrz 10, 2005 7:03 pm 
Nowy

Dołączył(a): N lip 10, 2005 12:31 am
Posty: 15
a jeśli chodzi o ekspozycję na koziej, to nie wiem od której strony- widziałam zdjęcie pionowej ściany w dół a drabinką czy nie wiem nawet co to było bo nie wiedziałam dokładnie w każdnym razie zgroza:)
ale jak byście mieli zdjęcia szlaków to byłabym wdzięczna!!!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So wrz 10, 2005 7:18 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Śr sie 10, 2005 5:15 pm
Posty: 255
Lokalizacja: Kielce
Kozia Przełęcz to jest najgorsza przełęcz (i miejsce) w całych Tatrach Polskich jeśli chodzi o trudności, ale zdjęcia mają tendencję do przejaskrawiania przepaści. Jeśli Weszłaś na Kozią PRzełęcz od DPS , to IMO zaliczyłaś najtrudniejszy szlak w Tatrach po OP. Na inicę od Zawratu wejść więc powinnaś bezproblemowo. Drabinka do przejścia jest najłatwiejsza - no bo po drabinie to i 8latek zejdzie... Zonk jest tylko z wejściem na nią. Także, jeśli nie bałaś sie za bardzo, to polecam Chłopka i... OP. Najpierw odcinek Kozi - Skrajny Granat, potem Zawratr - Kopzi, na końcu Buczynowe. Wiem, że to trudne - ale tak powii\nna wyglądać kolejność. :) Odwagi, nie brawury - i tyle.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So wrz 10, 2005 8:33 pm 
Nowy

Dołączył(a): N lip 10, 2005 12:31 am
Posty: 15
szkopuł w tym DraQs, że ja nie byłam na koziej przełęczy!!! tylko widziałam zdjęcia które mnie przeraziły i pytam się czy takie ściany pionowe w dół , przepaściste i z żelaztwem nie wiadomo jakim bo trudno było zgadnąc ale coś w rodzaju drabinki( :) ) są również na szlaku z kasprowego na świnicę lub z dps na kozi??????????


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So wrz 10, 2005 9:43 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Śr sie 10, 2005 5:15 pm
Posty: 255
Lokalizacja: Kielce
Cóż.. lepiej późno niż wcale.

Martucho droga: nie bój nic! Na Kozim od strony Pięciu Stawów naprawdę trudności nie ma. Choćby to miał być Twój pierwszy szlak w Tatrach, to byś sobie poradziła. Na Świnicę trudności minimalne raczej, ale jeśli nie masz jakiegoś potężnego lęku przestrzeni, to sobie poradzisz. Byłaś na Szpiglasowej może? Albo na Giewoncie? Kozi wierch od Piątki jest łatwiejszy od obydwu.
Rozsądek rozsądkiem, ale troszkę wiary w siebie, no! ;) A zdjęcia naprawdę wyolbrzymiają. Ja taksię na tą Orlą szykowałem , zbierałem, mało się nie wycofałem, zanim jeszcze się trudności nie zaczęły, poczym myk myk i Kozia Przełęcz. Oczywiście nie radzę od razu na Orlą - ale kroczek po kroczku, i spokojnie ją kiedyś przejdziezs.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 11, 2005 11:14 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
martucha napisał(a):
a jeśli chodzi o ekspozycję na koziej, to nie wiem od której strony- widziałam zdjęcie pionowej ściany w dół a drabinką czy nie wiem nawet co to było bo nie wiedziałam dokładnie w każdnym razie zgroza:)
ale jak byście mieli zdjęcia szlaków to byłabym wdzięczna!!!!


Widzisz ten cieszący się ryj :D ?

Obrazek

Nie jest tak trudno jak niektóre zdjęcia sugerują. Fakt, że o wiele trudniejsze jest samo wejście na drabinke.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL