Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Pt cze 28, 2024 9:58 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 01, 2010 7:23 am 
Stracony

Dołączył(a): Cz lut 22, 2007 9:12 pm
Posty: 3329
Ja w telefonie posiadam mapy wykalibrowane w OziExplorerze, są dość dokładne (sam testowałem) i zewnętrzny moduł na BT.

A może Bezdroża powinny wrzucić jakąś mapkę jako demo i grupa powinna zabawić się w beta testerów?

_________________
Modyfikuję, naprawiam, "uzdrawiam" nawigacje Garmin'a - info na PW.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 01, 2010 8:06 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 11, 2007 1:46 pm
Posty: 1563
Lokalizacja:
LigeiRO napisał(a):
A może Bezdroża powinny wrzucić jakąś mapkę jako demo i grupa powinna zabawić się w beta testerów?


Pomysł przedni, skoro ma to być:
Bezdroża napisał(a):
zaciągnięcie języka... Co myślicie o takich rozwiązaniach? Przewodniki po górach w komórce mają szansę? Już są po miastach podobne i się sprawdzają ponoć nieźle, ale góry to troszkę inna bajka. Z góry dzięki za opinie!

_________________
Wolę mieć brzuch od piwa, niż garb od roboty


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 01, 2010 9:27 am 
Nowy

Dołączył(a): Pt maja 28, 2010 11:51 am
Posty: 14
Basia Z. napisał(a):
Jak rozumiem na działanie aplikacji ma wpływ tylko zasiąg GPS.
Natomiast do jednej funkcji - tego wysyłania położenia SMS-em potrzebny jest dodatkowo zasięg GSM.

Tak właśnie. Jeśli już mamy aplikację na swoim telefonie (chyba że w trasie chcemy ją ściągnąć, bo taka możliwość też jest, tylko trzeba się z netem połączyć i mieć zasięg sieci), to spokojnie można korzystać ze wszystkich funkcji aplikacji prócz wysyłki współrzędnych GPS SMS-em.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 01, 2010 9:45 am 
Nowy

Dołączył(a): Pt maja 28, 2010 11:51 am
Posty: 14
LigeiRO napisał(a):
A może Bezdroża powinny wrzucić jakąś mapkę jako demo i grupa powinna zabawić się w beta testerów?

Niestety :( nie mamy wersji demo i nic nie zapowiada, że wkrótce się pojawi :cry: Staraliśmy się tak dobrać cenę, żeby była w miarę przystępna. Fakt, że trochę ciężko wypowiadać się na sucho, szczególnie, że jakiegoś odpowiednika tej aplikacji w chwili obecnej nie ma rynku i nawet trudno z czymkolwiek porównać. Darmowe przewodniki - ale po miastach - można ściągnąć ze stronki: http://greenphoneguide.com/Site/Home.html . Mechanizmy są takie same, z tym, że nie będzie naszych wspaniałych :) map...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 01, 2010 5:12 pm 
Swój

Dołączył(a): Pn kwi 26, 2010 5:51 pm
Posty: 77
ej, dajcie linka to torrenta :mrgreen:
Cytuj:
20 wybranych szlaków, opracowanych na podstawie przewodnika Wydawnictwa Bezdroża "Tatry. Polskie i Słowackie"

ze co k*a?! :lol:
to ile to kosztuje, sms za 1,2zl?

bo w garminie topo sa WSZYSTKIE szlaki w calej Polsce i nie tylko szlaki, bo szlaki to tylko dodatek w tej mapie

_________________
Nazywam się Żanet Kaleta i od 15 lat jestem położną.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 01, 2010 6:07 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Wt sie 05, 2008 5:48 pm
Posty: 882
Bezdroża napisał(a):
że nie będzie naszych wspaniałych Smile map...


han napisał(a):
ej, dajcie linka to torrenta Mr. Green
Cytat:
20 wybranych szlaków, opracowanych na podstawie przewodnika Wydawnictwa Bezdroża "Tatry. Polskie i Słowackie"

ze co k*a?! Laughing


Tym razem udało Ci trafić w sedno :thumright:

:mrgreen:

_________________
Zamarzną dłonie, nie zamarznie Godność :!:
www.staszek206.wordpress.com
www.lubczasopismo.salon24.pl/taternik.salon24.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 01, 2010 7:39 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pt maja 28, 2010 11:51 am
Posty: 14
A jednak zaoponuję, chociaż może lepiej byłoby zmilczeć...

1. Aplikacja oparta jest na mapach Bezdroży, a górskie mapy B. są, według mnie oczywiście, jednymi z najlepszych w Polsce. Stratą czasu byłoby chyba tłumaczenie Wam (drodzy dwaj przedmówcy), na jakiej zasadzie powstawały.

2. Mylicie aplikację (czytaj: przewodnik na komórkę) z mapą - polecam lekturę stron o aplikacji, chyba że ktoś sobie życzy rozwijania po raz kolejny tutaj wątku, na czym to polega.

3. Btw - powodzenia na torrencie.

Może ktoś jeszcze coś dorzuci? :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 01, 2010 7:59 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Wt sie 05, 2008 5:48 pm
Posty: 882
Bezdroża napisał(a):
3. Btw - powodzenia na torrencie.

Wrzuć jako demo rejon Hali Gąsienicowej na np.
http://hotfile.com
bo torrentami tylko zaśmieca się kompa.
Przetestujemy to pogadamy :D

_________________
Zamarzną dłonie, nie zamarznie Godność :!:
www.staszek206.wordpress.com
www.lubczasopismo.salon24.pl/taternik.salon24.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 01, 2010 8:37 pm 
ban
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 7:11 pm
Posty: 5248
Bezdroża napisał(a):
A jednak zaoponuję, chociaż może lepiej byłoby zmilczeć...

1. Aplikacja oparta jest na mapach Bezdroży, a górskie mapy B. są, według mnie oczywiście, jednymi z najlepszych w Polsce. Stratą czasu byłoby chyba tłumaczenie Wam (drodzy dwaj przedmówcy), na jakiej zasadzie powstawały.

2. Mylicie aplikację (czytaj: przewodnik na komórkę) z mapą - polecam lekturę stron o aplikacji, chyba że ktoś sobie życzy rozwijania po raz kolejny tutaj wątku, na czym to polega.

3. Btw - powodzenia na torrencie.

Może ktoś jeszcze coś dorzuci? :)

:puker: :pukel:

_________________
www.grupabieszczady.pl
www.unitra.bieszczady.pl
www.lesko-ski.pl
http://bieszczadzkieforum.pl/mapy-przew ... u-f13.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 01, 2010 9:14 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 11, 2007 1:46 pm
Posty: 1563
Lokalizacja:
Tym samym nie jest jednak:
Bezdroża napisał(a):
zaciągnięcie języka... Co myślicie o takich rozwiązaniach? Przewodniki po górach w komórce mają szansę? Już są po miastach podobne i się sprawdzają ponoć nieźle, ale góry to troszkę inna bajka. Z góry dzięki za opinie!

ale zwykły marketing, a kolejne kwestie służą podbijaniu wątku

_________________
Wolę mieć brzuch od piwa, niż garb od roboty


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 01, 2010 9:24 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 01, 2008 8:10 pm
Posty: 4694
albo pełna gęba, albo pełen bandzioch

_________________
http://3000.blox.pl/html

"Listy z Ziemi" Twaina: poszukaj, przeczytaj... warto


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 01, 2010 9:46 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pt maja 28, 2010 11:51 am
Posty: 14
zbych napisał(a):
ale zwykły marketing, a kolejne kwestie służą podbijaniu wątku

No nie taki zwykły, bo nie występuję pod jakimś Jasiem czy Agatką i nie nabiłam sobie trzystu innych postów dla wiarygodności.

Wcześniej już mówiliśmy, że aplikacje nie są raczej dla użytkowników tego forum, bo wielu z Was ma większe wymagania niż (cytując) wygodę i bezpieczeństwo na szlaku.

A konstruktywna krytyka - którą z reguły serwujecie i za którą dziękuję - wychodzi tylko na plus (chyba że ktoś używa słów na "k" i emocje rosną w złym kierunku).


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 01, 2010 10:06 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 23, 2008 8:51 am
Posty: 3860
Lokalizacja: Bathgate/Wawa
Bezdroża napisał(a):
No nie taki zwykły, bo nie występuję pod jakimś Jasiem czy Agatką i nie nabiłam sobie trzystu innych postów dla wiarygodności

Nie wiem jak inni, ale ja osobiście zauważyłam i doceniam :)
Mapy jednak preferuję papierowe. Choć motor teamu Mazio zaczął ogarniać GPS więc jako zaledwie członek zespołu chyba statystycznie liczę się do zadżipsowanych :mrgreen:

_________________
[https://wordpress.com/view/3000stop.home.blog]239, zostało 43[/url]


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 01, 2010 10:22 pm 
ban
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 7:11 pm
Posty: 5248
Bezdroża napisał(a):
zbych napisał(a):
ale zwykły marketing, a kolejne kwestie służą podbijaniu wątku

No nie taki zwykły, bo nie występuję pod jakimś Jasiem czy Agatką i nie nabiłam sobie trzystu innych postów dla wiarygodności.

Wcześniej już mówiliśmy, że aplikacje nie są raczej dla użytkowników tego forum, bo wielu z Was ma większe wymagania niż (cytując) wygodę i bezpieczeństwo na szlaku.


Hmm, gratuluję dobrego samopoczucia. Dla mnie to spam taki sam jak reklamy obiektów hotelarskich.
Proszę rozwinąć hasło reklamowe: wygoda i bezpieczeństwo na szlaku. Co Pani przez to rozumie?

Odnoszę wrażenie, że oferujecie klientom nie bezpieczeństwo na szlaku lecz poczucie złudnego bezpieczeństwa w górach. Erzac, to od razu zostało wyłapane przez część Kolegów. Wątpię, aby ktoś tu odrzucił bezpieczeństwo, raczej odrzuca się oferowany przez Panią produkt.

_________________
www.grupabieszczady.pl
www.unitra.bieszczady.pl
www.lesko-ski.pl
http://bieszczadzkieforum.pl/mapy-przew ... u-f13.html


Ostatnio edytowano Śr cze 02, 2010 5:53 am przez lucyna, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 02, 2010 5:51 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 11, 2007 1:46 pm
Posty: 1563
Lokalizacja:
Bezdroża napisał(a):
No nie taki zwykły, bo nie występuję pod jakimś Jasiem czy Agatką i nie nabiłam sobie trzystu innych postów dla wiarygodności.

Dobra, niech będzie, zwykły otwarty marketing, tzn. promowanie produktu poprzez rozpowszechnianie informacji o nim wśród ewentualnych nabywców oraz badanie reakcji nabywców, a nie kompletnie dziadowski ukryty. Poniekąd także to doceniam.

Bezdroża napisał(a):
Wcześniej już mówiliśmy, że aplikacje nie są raczej dla użytkowników tego forum, bo wielu z Was ma większe wymagania niż (cytując) wygodę i bezpieczeństwo na szlaku.

Aplikacja może być rzeczywiście dobra, dla ludzi którzy pojadą sobie do Zakopanego, a przy okazji raz czy drugi pójdą gdzieś w Tatry.

Bezdroża napisał(a):
A konstruktywna krytyka - którą z reguły serwujecie i za którą dziękuję - wychodzi tylko na plus

:shock: patrzcie Państwo, ktoś Nas docenił

_________________
Wolę mieć brzuch od piwa, niż garb od roboty


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 02, 2010 6:02 am 
ban
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 7:11 pm
Posty: 5248
zbych napisał(a):
Bezdroża napisał(a):
No nie taki zwykły, bo nie występuję pod jakimś Jasiem czy Agatką i nie nabiłam sobie trzystu innych postów dla wiarygodności.

Dobra, niech będzie, zwykły otwarty marketing, tzn. promowanie produktu poprzez rozpowszechnianie informacji o nim wśród ewentualnych nabywców oraz badanie reakcji nabywców, a nie kompletnie dziadowski ukryty. Poniekąd także to doceniam.

Bezdroża napisał(a):
Wcześniej już mówiliśmy, że aplikacje nie są raczej dla użytkowników tego forum, bo wielu z Was ma większe wymagania niż (cytując) wygodę i bezpieczeństwo na szlaku.

Aplikacja może być rzeczywiście dobra, dla ludzi którzy pojadą sobie do Zakopanego, a przy okazji raz czy drugi pójdą gdzieś w Tatry.

Bezdroża napisał(a):
A konstruktywna krytyka - którą z reguły serwujecie i za którą dziękuję - wychodzi tylko na plus

:shock: patrzcie Państwo, ktoś Nas docenił

1. Tylko czy temu ma służyć Forum? Reklamie towaru? Badanie reakcji nabywców pojawiło się dopiero po interwencji moderatora. Poza tym co możesz powiedzieć o produkcie, gdy widzisz tylko slogan reklamowy i okładkę?
2. Sądzę, że masz rację. Tylko po co tym ludziom wmawiać, że ta aplikacja zapewni im bezpieczeństwo? Nie wspomnę już o wygodzie, bo ten argument do mnie nie przemawia. Wprost przeciwnie, jeżeli ktoś mi mówi, że jakaś tam aplikacja z podaniem jednej trasy jest wygodniejsza w użyciu niż mapy i kompas, a ponad to zwiększa bezpieczeństwo na szlaku to mam ochotę przekazać mu prosty komunikat: wyp.ierdalaj.
3. I jeszcze to. Trochę wazeliny na koniec.

_________________
www.grupabieszczady.pl
www.unitra.bieszczady.pl
www.lesko-ski.pl
http://bieszczadzkieforum.pl/mapy-przew ... u-f13.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 02, 2010 6:27 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 11, 2007 1:46 pm
Posty: 1563
Lokalizacja:
1. To forum nie ma służyć reklamie. Ale jeżeli wątek nie poleciał, ani nie został zamknięty, tzn. że w odczuciu admina i modów jest do zaakceptowania taka forma reklamy. Nie zresztą pierwsza. Hotel Orlik przeginał, ale Stajnia Dołżyca też reklamowała swoje usługi co poniekąd bardzo popierałaś. Ty także uprawiasz pewną akceptowalną reklamę.

2. Wygoda dla niewprawnego na pewno będzie większa. Posługiwanie się łączne mapą i kompasem to dla większości ludzi jest czarną magią.
Co do bezpieczeństwa także mam wątpliwości, zwłaszcza w przypadku telefonu bez odbiornika GPS. Wystarczy sobie zobaczyć, że TOPRowcy, czy GOPRowcy lokalizując poszukiwanego w oparciu o sygnał nadawany przez jego komórkę są w stanie określić nie dokładną pozycję, ale rejon poszukiwań.

3. Wazelina faktycznie niezła.

_________________
Wolę mieć brzuch od piwa, niż garb od roboty


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 02, 2010 6:51 am 
ban
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 7:11 pm
Posty: 5248
zbych napisał(a):
1. To forum nie ma służyć reklamie. Ale jeżeli wątek nie poleciał, ani nie został zamknięty, tzn. że w odczuciu admina i modów jest do zaakceptowania taka forma reklamy. Nie zresztą pierwsza. Hotel Orlik przeginał, ale Stajnia Dołżyca też reklamowała swoje usługi co poniekąd bardzo popierałaś. Ty także uprawiasz pewną akceptowalną reklamę.

Oczywiście, że tak. Razi mnie jednak dorabianie ideologii do zarabiania pieniędzy. Ktoś tu zalogował się służbowo nie po to aby promować, podzielić się swoimi spostrzeżeniami ale po to aby tylko i wyłącznie zareklamować swój produkt. Towar o którym nic tak naprawdę nie wiemy. Gdyby była udostępniona jedna "testowa" trasa" sytuacja wyglądała by na normalną, uwierzyłabym w badanie rynku.
Oczywiście, że popierałam reklamę Stacji Dołżyca. Nie zapominaj, że moja naiwność graniczy z głupotą. Ja rzeczywiście sądziłam, że ona/on chce być na Forum, chce służyć swoją wiedzą, a przy okazji promować turystykę konna w Bieszczadach. No cóż myliłam się.
Mam pewne uzasadnione podejrzenia, że ze służbowo tu będącą Bezdroża byłam prywatnie w górach stąd staram się ubrać w poprawnie politycznie słowa swoje wątpliwości.

2. Dla części osób tak. Wmawianie im i utwierdzanie ich w tej niewiedzy, może nawet więcej przekonywanie ich, że mapa (nie ważne czy papierowa czy inna)i kompas może być zastąpiona przez aplikację z jedną trasą to działanie na ich szkodę i narażanie ich na niebezpieczeństwo. Są granice zarabiania pieniędzy.

_________________
www.grupabieszczady.pl
www.unitra.bieszczady.pl
www.lesko-ski.pl
http://bieszczadzkieforum.pl/mapy-przew ... u-f13.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 02, 2010 6:59 am 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
No to jeszcze merytorycznie do samej aplikacji:

Zbych ma rację, że umiejętne posługiwanie się mapą i kompasem to dla większości ludzi czarna magia.

W Tatrach istnieją jednak szlaki, chodzenie po których które nie wymaga takich umiejętności.
Sądzę ze 98 % ludzi chodzących po szlakach w Tatrach nie ma ze sobą kompasu.

Mi zresztą też nigdy nie zdarzyło się użyć kompasu w Tatrach (chociaż mam schowany w "woreczku bezpieczeństwa") - nie było potrzeby, mapa wystarczy.

Wiele, na prawdę wiele razy, w trakcie każdej wycieczki spotykam ludzi idących na przeciwko, którzy pytają "A daleko jeszcze na szczyt ?".

To znaczy że oni kompletnie nie wiedzą gdzie są.
Myślę ze takim osobom, które chodzą po Tatrach samodzielnie, a nie mają wystarczającej wiedzy aby wiedzieć "w którym miejscu są na mapie" - taki gadżet się przyda, choćby po to aby system im odpowiedział na pytanie "czy daleko jeszcze ?"

Informacje "przewodnikowe" są dodatkowym bonusem.

Wyjaśnienie dla "Bezdroży" - ja jestem przewodnikiem, wiele razy prowadzę ludzi (w Tatrach raczej po łatwych szlakach, zresztą nie mam uprawnień do prowadzenia poza szlakami na terenie TPN), którzy po wycieczce dziękują za przekazanie wiadomości do jakich sami by zapewne nie trafili, nie doczytali, nie znaleźli.

Nigdy tez nie widziałam aby ktoś zatrzymywał się na szlaku i czytał przewodnik Nyki, lub inny.
Może w schronisku - tak, ale na szlaku - nie.

Natomiast jestem absolutnie przekonana, że takie informacje warto czytać !

Przewodnik w komórce być może sprawi, że więcej ludzi będzie podchodziło do wędrówki świadomie i dowie się o Tatrach coś więcej poza patrzeniem na kamienie na ścieżce.

Ale to są tylko gdybania, nie mam pojęcia czy to się sprawdzi.

Natomiast pewną barierą może być cena.

Wyobrażam sobie jednak, że na trasie do Morskiego Oka - jeżeli taki "przewodnik w komórce" byłby sprzedawany na Palenicy Białczańskiej i odpowiednio tam rozreklamowany a jednocześnie przeszkolony pracownik umiejętnie go od razu instalował w komórkach turystów - to taki produkt mógłby mieć tam na miejscu zbyt.
To samo dotyczy np. Kir lub Kuźnic - miejsc gdzie zaczynają się najbardziej popularne trasy - do Doliny Kościeliskiej, na Giewont itd.

Jednocześnie wcale się nie obawiam, że "przewodnik w komórce" odbierze klientów normalnym przewodnikom, raczej sądzę że ich przysporzy ;-)

Edit:
Czym innym jest wydanie w domu ok. 140 zł za "całe Tatry" (i to zdecydowanie nie całe), a czym innym wydanie 7 zł w miejscu gdzie i tak za parking płaci się 15 zł, a poza tym trzeba dokupić płaszcz deszczowy dla żony i dziecka.

Pozdrowienia

Basia


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 02, 2010 7:20 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn mar 01, 2010 11:19 am
Posty: 2462
Lokalizacja: z dalekiego pieknego zadupia
zbych napisał(a):
Posługiwanie się łączne mapą i kompasem to dla większości ludzi jest czarną magią


Chyab jestem strasznie staroswiecka - dla mnie czarna magia jest poslugiwanie sie tym czyms w komorce o czym ta cala dyskusja jest :shock:
:roll: :lol:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 02, 2010 10:04 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pt maja 28, 2010 11:51 am
Posty: 14
lucyna napisał(a):
1. Tylko czy temu ma służyć Forum? Reklamie towaru? .
Tak, w pewnym sensie reklamie, ale bez niej ciężko się dowiedzieć wielu rzeczy - możemy spamować maile, prasę, billboardy, tv, ale najbardziej w tym momencie zależy nam na opinii odbiorców. Bo żeby podejmować dalsze kroki w temacie, warto wiedzieć, jak na taki produkt reaguje potencjalna społeczność. Tutaj w tą potencjalną akurat nie trafiło, ale już wiele ważnych rzeczy powiedzieliście, które pomogą w przyszłości wypuszczać bardziej odpowiadające wymaganiom produkty. Bezdrożom czy komuś innemu.

lucyna napisał(a):
Proszę rozwinąć hasło reklamowe: wygoda i bezpieczeństwo na szlaku. Co Pani przez to rozumie?

No to znowu zanosi się na reklamę - postaram się opowiedzieć o aplikacji tak, jak ja ją postrzegam. I żeby odpowiedzieć na pytanie, muszę trochę przybliżyć koncepcję.

Aplikacje to przewodniki na komórki. 20 wybranych szlaków z przewodnika Bezdroży po Tatrach, do których punkty GPS dostarczali z trasy autorzy i testerzy. Ładuje się intuicyjnie. Uruchamia się automatycznie po instalacji. Każda aplikacja ma krótki wstęp, opisujący specyfikę szlaku i najważniejsze o nim informacje. Mapy (można je zobaczyć na stronie każdej aplikacji) są podkładem i to na nich wyrysowany jest konkretny szlak. Zoom. Punkt startowy i punkt końcowy, kilka ważniejszych obiektów na szlaku. Krótkie (2-3 zdania) opisy tych obiektów na podstawie przewodnika, dane kontaktowe w przypadku schronisk, kilka zdjęć też z przewodnika. Najważniejsze jest włączenie nawigacji GPS - dzięki niej widzimy, gdzie się znajdujemy na ekranie telefonu. Jeśli schodzimy ze szlaku, widzimy, jak daleko od niego jesteśmy i w którą stronę trzeba iść, żeby wrócić. W normalnych warunkach jest to bajer, bo wszystko widać i ta wiedza z reguły po nic nam potrzebna.

Bezpieczeństwo - właśnie w tym kontekście je postrzegam, że łatwo można zlokalizować swoją pozycję na ekranie telefonu i wrócić na szlak w przypadku, gdy zaskoczy nas noc, deszcz, burza, mgła czy co tam jeszcze. Aplikacje nie mają odmóżdżać, ale zwiększać bezpieczeństwo tych, którzy nie chodzą za wiele, nie obsługują (tudzież nie posiadają) kompasu, odbiornika GPS, gubią się w mapach, nie czytają z gwiazd. No i jeśli tylko mamy zasięg GSM, można wysłać swoją pozycję GPS SMS-em. Ale jeśli ktoś jest totalnym ignorantem zasad panujących w górach, to przecież ani mapa, ani przewodnik, ani aplikacja mu nie pomoże.

Wygoda - jeśli wybieramy szlak-dwa na weekend, to nie trzeba nosić przewodnika i mapy. Odpadają indeksy, wszystkie H8, J15, G3, wyciąganie i składanie tras na nowo. Tradycyjna mapa ma urok, ale w gorszych warunkach średnio komfortowe jest wyciąganie jej z plecaka i przyświecanie czołówką. Ekran "świeci" i pokazuje dokładną lokalizację, w której jesteśmy, bez gdybania, czy to na pewno na H8. I mimo że wygodę cenią sobie częściej ci bardziej leniwi, to myślę, że takie rozwiązanie może stać się też wygodnie użyteczne.

Niebezpieczeństwa? Może siąść bateria, może nie działać zasięg i się nie wyśle SMS-a ze współrzędnymi, może się ta komórka roztrzaskać o skały, wypadając z kieszeni. Według mnie trasy mogą być niezłym uzupełnieniem przewodnika ("żywego" lub drukowanego) czy mapy jeśli chodzi o orientację w terenie i informacje. Ale nie mają zastępować instynktu samozachowawczego i racjonalnego myślenia.

Trochę długie to wyszło, ale może teraz łatwiej "zobaczyć" ideę aplikacji. Żałuję, że nie udało się zrobić testowych wersji, wtedy wiedzielibyśmy wszyscy dokładnie, o czym rozmawiamy. Póki co jednak się na nie nie zanosi, więc musimy pozostać w tym kręgu domysłów i moich dopowiedzeń.

Basia Z. napisał(a):
No to jeszcze merytorycznie do samej aplikacji
Dzięki za obiektywne i pomocne uwagi. Pomysł ze współpracą przewodnicką bardzo mi się podoba :)

lucyna napisał(a):
Mam pewne uzasadnione podejrzenia, że ze służbowo tu będącą Bezdroża byłam prywatnie w górach stąd staram się ubrać w poprawnie politycznie słowa swoje wątpliwości.

Prawdopodobnie podejrzenia chybione, ale czasem warto rozważyć poprawność polityczną nawet bez względów "znajomościowych" :)

Pozdrawiam i miłego górowania przez następnych kilka dni!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 03, 2010 4:40 am 
ban
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 7:11 pm
Posty: 5248
:lol: :lol: :lol: :lol:
1. Nie możecie tego zrobić. Fakt spamujecie do potęgi entej, wysyłacie niechciane meile mimo tego, że niektórzy, w tym ja nie życzą sobie tego. Przy okazji łamiecie ustawę chroniąca klientów przed spamem. Nie wyraziłam zgody na dostawanie od was reklam. Nie stać was na bilbordy, tv, radio i prasę. Koszty badania rynku idą w grube tysiące, budżet rozdmuchanej reklamy o której pani pisze nie zdziwiłabym się gdyby zamknął się milionową sumką. Stać was na to?
Poza tym nikt nie zna waszego produktu, dopiero teraz napisała pani o nim kilka słów. Jak można opiniować coś czego nie zna się?
2. W takich warunkach będzie przebywał klapkowicz na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego :rofl_an: Przecież to do nich adresujecie swój produkt. Dawno nie słyszałam tak idiotycznej argumentacji. Chce Pani wysłać ze swoją aplikacją nieprzygotowanego człowieka w góry w nocy? Ma poruszać się w skrajnie trudnych warunkach mając tylko Waszą zabawkę? Ten turysta do którego adresujecie swój produkt będzie posiadał czołówkę, ale nie będzie umiał posługiwać się mapą? Będzie poruszał się poza szlakowo mając do dyspozycji tylko Waszą aplikację? Dawno nie byłam w Tatrach, to tam już nie ma oznakowań na szlaku, a przebieg szlaku nie jest już czytelny w terenie?
Czy zna Pani regulamin TPN? Chcecie przysporzyć roboty TOPRowi?

3. Współpraca przewodnicka? :lol:
4. Kamień z serca.

_________________
www.grupabieszczady.pl
www.unitra.bieszczady.pl
www.lesko-ski.pl
http://bieszczadzkieforum.pl/mapy-przew ... u-f13.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 04, 2010 5:27 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 02, 2008 11:42 pm
Posty: 2208
Lokalizacja: Małopolska
Główna i największą wada jest cena tej/tych aplikacji na całe Tatry...140 zł. Potem dojdą jeszcze Beskidy i ...
Jeśli chodzi o samo bezpieczeństwo, czyli określenia swego położenia, to o wiele korzystniej wypada Trekbuddy, gdzie mapa @ i papierowa kosztuje ok. 35,00 zł.. Fakt, że nie ma na razie całych Tatr (oficjalnie), ale to kwestia czasu. TB, poza zoomem, oferuje to samo, co Wasza mapa, a nawet więcej. Zresztą, można sobie samemu przygotować "przewodnik" z opisami i zdjęciami.
Osobiście jestem zwolennikiem GPS-a w komórce, nawet bardziej niż GPS-a "profesjonalnego", gdyż faktycznie w niektórych sytuacjach może zapewnić bezpieczeństwo i uniknięcie niepotrzebnej straty czasu. Przydać sie może nawet tym przewodnikom "realnym" :mrgreen:
Bezdroża napisał(a):
Wygoda - jeśli wybieramy szlak-dwa na weekend, to nie trzeba nosić przewodnika i mapy

i tutaj popełniasz błąd, gdyż ze względu na zawodność urządzenia/telefonu, np. padnięciu baterii, powinno sie mieć ZAWSZE przy sobie mapę papierową (co wcale nie znaczy, że trzeba jej używać).

ps.
Tak, jak wasze przewodniki mogą być bardzo przydatne w zwiedzaniu miast, to w górach, barierą będzie cena, choć, jak rozsądnie przemyślicie jakieś dobre rozwiązania (bo jak na razie, to są średnie), to czemu nie…


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 08, 2010 9:45 am 
Nowy

Dołączył(a): Pt maja 28, 2010 11:51 am
Posty: 14
lucyna napisał(a):
1. Nie możecie tego zrobić. Fakt spamujecie do potęgi entej, wysyłacie niechciane meile mimo tego, że niektórzy, w tym ja nie życzą sobie tego. Przy okazji łamiecie ustawę chroniąca klientów przed spamem. Nie wyraziłam zgody na dostawanie od was reklam.
Nie łamiemy ustaw i nie wysyłamy niechcianych maili. Polecam lekturę regulaminu serwisu. A rezygnacja z subskrypcji jest banalna - wystarczy wysłać w temacie maila "rezygnacja" na informator@bezdroza.com.pl (każdy mail jest opatrzony klauzulą) i nie przychodzi więcej info od nas.

chief napisał(a):
Jeśli chodzi o samo bezpieczeństwo, czyli określenia swego położenia, to o wiele korzystniej wypada Trekbuddy, gdzie mapa @ i papierowa kosztuje ok. 35,00 zł.. Fakt, że nie ma na razie całych Tatr (oficjalnie), ale to kwestia czasu. TB, poza zoomem, oferuje to samo, co Wasza mapa, a nawet więcej.
Osobiście aplikacje TB wydają mi się bardzo sensowne, natomiast aplikacja Bezdroży jest adresowana do innych odbiorców - nie każdego stać na odbiornik GPS, a komórkę posiada każdy. Jest też łatwiejsza w instalacji i nawigacji, co ułatwia korzystanie z jej rozwiązań także tym, którzy nie znają się za bardzo na skomplikowanych technologiach.

chief napisał(a):
i tutaj popełniasz błąd, gdyż ze względu na zawodność urządzenia/telefonu, np. padnięciu baterii, powinno sie mieć ZAWSZE przy sobie mapę papierową (co wcale nie znaczy, że trzeba jej używać).
Zgadzam się, mój błąd - ze względów bezpieczeństwa mapa papierowa zawsze powinna być w plecaku (również wtedy, jeśli mamy ze sobą odbiornik GPS). Nie chciałam nikogo utwierdzać w przekonaniu, że aplikacje na komórkę gwarantują 100% bezpieczeństwa (bo nic go nie zapewnia) - przede wszystkim trzeba myśleć i być ubezpieczonym na sytuacje awaryjne dodatkowym sprzętem - np. mapą.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 08, 2010 4:20 pm 
ban
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 7:11 pm
Posty: 5248
1. Aha, w takim razie na jakiej podstawie wysyłacie meile do mnie. Wyraziłam zgodę? Nie przypominam sobie. Taa jeszcze mam sobie zawracać głowę wysyłaniem meili do was, szybciej idzie mi zaznaczenie ptaszka i skasowanie spamu.

_________________
www.grupabieszczady.pl
www.unitra.bieszczady.pl
www.lesko-ski.pl
http://bieszczadzkieforum.pl/mapy-przew ... u-f13.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 08, 2010 4:31 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pt maja 28, 2010 11:51 am
Posty: 14
lucyna napisał(a):
1. Aha, w takim razie na jakiej podstawie wysyłacie meile do mnie. Wyraziłam zgodę? Nie przypominam sobie. Taa jeszcze mam sobie zawracać głowę wysyłaniem meili do was, szybciej idzie mi zaznaczenie ptaszka i skasowanie spamu.
Możemy Ci podać datę i godzinę wyrażenia zgody, także jeśli Ci na tym zależy - prześlij maila. Ale to może już na prywatną skrzynkę, bo trochę odchodzimy od tematu tego forum.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 14, 2010 10:04 am 
Nowy

Dołączył(a): Wt wrz 08, 2009 4:02 pm
Posty: 2
A ja akurat przetestowałam Wołowiec, z czystej ciekawości. Wiadomo, że mapa papierowa to podstawa, ale akurat przy zgubieniu szlaku aplikacja b. się przydała. Gadżet, ale całkiem ok:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 14, 2010 1:06 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 02, 2008 11:42 pm
Posty: 2208
Lokalizacja: Małopolska
Bezdroża napisał(a):
natomiast aplikacja Bezdroży jest adresowana do innych odbiorców

To nie jest tak, ze bym sie czepiał, gdyż jak już wcześniej pisałem jestem zwolennikiem nawigacji w komórkach, bardziej niż "tradycyjnych GPS-ach", jednak mam wrażenie, ze za bardzo nie trafiacie w "konkretnych" odbiorców, lecz bardziej, jako przypadek lub ciekawostka.
Tych, którzy nie mają w telefonie GPS-a, czy tez odbiornika bluetooth, wasza propozycja raczej nie będzie interesowała, zaś Ci, którzy sie takową nawigacja interesują, to raczej was nie wybiorą, gdyż wychodzi za "komplet" spora cena, właściwie bez widocznego dna...
Wasz pomysł jest bardzo ciekawy, lecz powinien być nieco bardziej oryginalny pod względem metodycznym.

lucyna napisał(a):
Taa jeszcze mam sobie zawracać głowę wysyłaniem meili do was, szybciej idzie mi zaznaczenie ptaszka i skasowanie spamu.

Leniuszek :mrgreen: :wink: . Prościej jest wysłać jednego maila z brakiem zgody (i mieć spokój), niż co jakiś czas kasować ich wiadomości.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 01, 2010 12:45 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 05, 2010 9:29 am
Posty: 2318
Lokalizacja: Radom
ja zaś noszę zawsze ze sobą dwie mapy - papierową i laminowaną. papierową zasłaniam się od słońca, laminowaną od deszczu.

:lol:

_________________
Każdy chłopak z polskiej wsi jeździ wozem TDI
Rosja to nie kraj, to stan umysłu
"Pierwsza decyzja, jaką w okresie zdobywania sprzętu musi podjąć wspinacz z gotową do użycia kartą kredytową..."


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 01, 2010 12:58 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 01, 2008 8:10 pm
Posty: 4694
Bezdroża napisał(a):
...20 wybranych szlaków z przewodnika Bezdroży po Tatrach, do których punkty GPS dostarczali z trasy autorzy i testerzy. Ładuje się intuicyjnie. Uruchamia się automatycznie po instalacji. Każda aplikacja ma krótki wstęp, opisujący specyfikę szlaku i najważniejsze o nim informacje. Mapy (można je zobaczyć na stronie każdej aplikacji) są podkładem i to na nich wyrysowany jest konkretny szlak. Zoom. Punkt startowy i punkt końcowy, kilka ważniejszych obiektów na szlaku. ...


jesli macie offroady kupie ze dwadziescia hurtem
8)

_________________
http://3000.blox.pl/html

"Listy z Ziemi" Twaina: poszukaj, przeczytaj... warto


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 30 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL