Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 1:38 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6905 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126 ... 231  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 05, 2012 9:27 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 09, 2010 10:28 am
Posty: 487
Kasieńko najszczersze kondolencje :(

Z prof. Szaniawskim miałem zajęcia na uczelni, szok :o

Tak BTW to tyle ludzi już zginęło w tym roku w Tatrach, ale oczywiście wg niektórych środowisk nie mógł zginąć patriota.

_________________
"Podstawowym celem człowieka powinno być unikanie prostaków i ludzi bez poczucia humoru. Bo życie jest za krótkie"
Andrzej Zawada


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 05, 2012 4:57 pm 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 19, 2010 10:08 am
Posty: 104
następny wypadek..
straszny ten tydzień :(
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title, ... omosc.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 05, 2012 10:34 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr wrz 05, 2012 10:22 pm
Posty: 3
Witam,
do tej pory byłem tylko czytelnikiem, lecz wypadek z dnia 31 sierpnia kazał mi się zarejestrować. W tym dniu z rana podchodziłem żółtym szlakiem na Granaty, często zatrzymywałem się żeby podziwiać dwójkę wspinaczy. Towarzyszyła im dziewczyna, spokojnie wchodząca szlakiem, czasem przysiadywała żeby poczytać książkę.
Chciałbym złożyć najszczersze wyrazy ubolewania :(

Choć nie mam pewności czy dobrze identyfikuję biorących udział w zdarzeniu, to chciałbym powiedzieć, że zrobiłem zdjęcie wspinającym. Nie jest jakieś szczególne, ale dla najbliższych na pewno będzie miało wartość emocjonalną, proszę o kontakt.

Pozdrawiam
tj


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 06, 2012 7:44 am 
Nowy

Dołączył(a): Śr wrz 05, 2012 10:22 pm
Posty: 3
Witam,
http://jedrzejewski.files.wordpress.com ... inacze.jpg

to miniaturka, raczej tylko po ubraniach można by poznać. Kompletnie nie ogarniam topografii dróg wspinaczkowych tego rejonu, więc to może być zupełnie inny zespół.

pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 06, 2012 7:58 am 
Stracony

Dołączył(a): Cz lut 22, 2007 9:12 pm
Posty: 3329
Dopiero się wczytałem w poprzedzające posty... Kasiek, wyrazy współczucia !...

P.S. Wszystko co o Szaniawskim chciałbym napisać, Markiz już naświetlił. Żal cokolwiek interpretować.


Ostatnio edytowano Cz wrz 06, 2012 8:27 am przez LigeiRO, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 06, 2012 9:50 am 
Nowy

Dołączył(a): N kwi 08, 2012 6:42 pm
Posty: 7
Lokalizacja: śkądś
Kasiu wyrazy współczucia :(


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 06, 2012 10:54 am 
Nowy

Dołączył(a): N wrz 02, 2012 10:29 am
Posty: 5
dao napisał(a):
Witam,
http://jedrzejewski.files.wordpress.com ... inacze.jpg

to miniaturka, raczej tylko po ubraniach można by poznać. Kompletnie nie ogarniam topografii dróg wspinaczkowych tego rejonu, więc to może być zupełnie inny zespół.

pozdrawiam

Witaj dao. To nie jest ten zespół, ani ta droga, ani ta wysokość. Oni zaczynali Żleb Drege'a i byli na pierwszym wyciągu. Zdjęcie pokazuje 2 stanowisko (początek trzeciego wyciągu) na Środkowym Żeberku Skrajnego Granatu. Miejsca wypadku nie widać z punktu, z którego robiłeś tę fotkę, jest zasłonięte Prawym Żebrem.


Ostatnio edytowano Cz wrz 06, 2012 11:30 am przez ge, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 06, 2012 10:59 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 05, 2010 9:29 am
Posty: 2318
Lokalizacja: Radom
ge napisał(a):
Witaj dao. To nie jest ten zespół, ani ta droga, ani ta wysokość. Oni zaczynali Żleb Grege'a i byli na pierwszym wyciągu.

raczej Żleb Drege'a...

_________________
Każdy chłopak z polskiej wsi jeździ wozem TDI
Rosja to nie kraj, to stan umysłu
"Pierwsza decyzja, jaką w okresie zdobywania sprzętu musi podjąć wspinacz z gotową do użycia kartą kredytową..."


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 06, 2012 11:31 am 
Nowy

Dołączył(a): N wrz 02, 2012 10:29 am
Posty: 5
rogerus72 napisał(a):
ge napisał(a):
Witaj dao. To nie jest ten zespół, ani ta droga, ani ta wysokość. Oni zaczynali Żleb Grege'a i byli na pierwszym wyciągu.

raczej Żleb Drege'a...

Oczywiście, literówka już poprawiona.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 06, 2012 2:11 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr wrz 05, 2012 10:22 pm
Posty: 3
ge napisał(a):
Witaj dao. To nie jest ten zespół, ani ta droga, ani ta wysokość. Oni zaczynali Żleb Drege'a i byli na pierwszym wyciągu. Zdjęcie pokazuje 2 stanowisko (początek trzeciego wyciągu) na Środkowym Żeberku Skrajnego Granatu. Miejsca wypadku nie widać z punktu, z którego robiłeś tę fotkę, jest zasłonięte Prawym Żebrem.


Przepraszam zatem za zamieszanie. Dotknął mnie ten wypadek, praktycznie 3 dni spędziłem w rejonie Hali, pewnie się mijaliśmy z rana na dojściu do ściany. Szkoda młodego chłopaka z piękną pasją. Raz jeszcze najszczersze kondolencje.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 06, 2012 2:33 pm 
Nowy

Dołączył(a): Cz lis 03, 2011 10:37 am
Posty: 1
Witam,
co warunków z dnia 04.09.2012.
zdjęcia zrobione około 90-120 minut przed przylotem śmigłowca.
w stronę piątki
Obrazek
w stronę gąsienicowej
Obrazek


górny pułap chmur zmieniał się kilkukrotnie (falowo) w ciągu dnia o kilkaset metrów. Patrząc w stronę gąsienicowej czasem widać było tylko niewielką szczytową część kościelca by za pół godziny całą gąsienicowa była odkryta. Razem ze znajomymi szacowaliśmy że cały cykl tj "przypływ" i "odpływ chmur trwał mniej więcej godzinę.

W trakcie przylotu śmigłowca chmury swój górny pułap miały niżej wg mnie o około 100-150 metrów niż na załączonych zdjęciach.


pozdrawiam
dk
PS
wyrazy współczucia dla bliskich i rodzin ostatnich tragedii


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 07, 2012 7:00 am 
Stracony

Dołączył(a): Pn sie 30, 2010 6:19 pm
Posty: 3425
Lokalizacja: Elbląg/Gdańsk
topr.pl napisał(a):
STATYSTYKA WAKACJE 2012
Nadesłał Andrzej Marasek
czwartek, 06 wrzesień 2012

Podczas mijających wakacji ratownicy TOPR udzielili pomocy 169 osobom.
143 turystów obniosło obrażenia, które kwalifikowały ich do wizyty w ambulatorium (lżej lub ciężej ranni)
43 ratowanych zostało przetransportowanych śmigłowcem do zakopiańskiego szpitala.
Niestety doszło też do 5 wypadków śmiertelnych.
Ratownicy podjęli 161 działań. W 44 wypadkach wykorzystano toprowski śmigłowiec. Zorganizowano 62 wyprawy ratunkowe, 90 akcji oraz 7 interwencji. Dwukrotnie podjęto działania na prośbę innych służb ( pogotowie Zakopane, GOPR) . Spośród tych działań 155 to wypadki turystyczne, 2 taternickie , 1 jaskiniowy i 3 inne.
Najczęstszą przyczyną wypadku był upadek bo aż 52%. Kolejny czynnik to zachorowanie 35% - niepokojacy gwałtowny wzrost na przestrzeni ostatnich kilku lat.
Bezpośrednio w działaniach uczestniczyło 649 ratowników przepracowując 1230 godz.

_________________
Zesraj się, a nie daj się...:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 07, 2012 6:18 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pn cze 04, 2012 7:28 pm
Posty: 22
Lokalizacja: z duzego pokoju
deltakilo napisał(a):
Witam,
co warunków z dnia 04.09.2012.
zdjęcia zrobione około 90-120 minut przed przylotem śmigłowca.

W 90-120 minut to w Tatrach z bezchmurnego nieba moze deszcz ze sniegiem lub gradem poleciec

_________________
From all the things I have lost I miss my mind the most


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 07, 2012 7:32 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 28, 2008 4:24 pm
Posty: 253
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka
Obrazek Obrazek

Takie były warunki widziane z Rusinowej Polany na chwilę przed tym jak śmigło leciało w stronę Moka. Nie wiem czy akurat chodzi o tę sytuację ale kilkanaście minut później wracało z doczepionym u boku koszem. Zdjęcia robione ok. 13:00

_________________
Jeśli kłócisz się z idiotą, najprawdopodobniej on robi właśnie to samo...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 10, 2012 6:00 pm 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 29, 2012 4:47 pm
Posty: 149
Lokalizacja: Śląsk :)
Może zostawmy już ten wątek (albo załużcie nowy) bo trochę nie pasuje do tematu.
I proszę najnowsze wieści: http://www.topr.pl/index.php?option=com ... 1153991720

_________________
"Wzajemność wkrada się we wszystkie aspekty życia. Życie zwraca Ci wszystko, co w nie włożyłeś. Twoje życie to nie zbieg okoliczności. To odbicie Ciebie samego."


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 11, 2012 10:11 pm 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 22, 2008 8:33 am
Posty: 131
Czy znane są jakieś bliższe szczegóły na temat tragicznej śmierci Józefa Szaniawskiego, może coś na temat jakiegoś śledztwa ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 11, 2012 10:13 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 23, 2008 8:51 am
Posty: 3860
Lokalizacja: Bathgate/Wawa
darekk napisał(a):
Czy znane są jakieś bliższe szczegóły na temat tragicznej śmierci Józefa Szaniawskiego, może coś na temat jakiegoś śledztwa ?


Markiz napisał(a):
Córka widziała ten wypadek, oczywiście nie wiedząc, że to chodzi o Szaniawskiego. Najnormalniejszy wypadek górski.

_________________
[https://wordpress.com/view/3000stop.home.blog]239, zostało 43[/url]


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 11, 2012 10:16 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr wrz 19, 2007 8:59 pm
Posty: 18072
Lokalizacja: Zachodnie Pomorze/Poznań
Vespa napisał(a):
Markiz napisał:
Córka widziała ten wypadek, oczywiście nie wiedząc, że to chodzi o Szaniawskiego. Najnormalniejszy wypadek górski.


Jeszcze nie oglądałem zdjęć, dopiero wróciła. Ale będą.

_________________
Mój kanał na YouTube: https://studio.youtube.com/channel/UC7G ... DING%22%7D
Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 11, 2012 10:44 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Śr gru 14, 2005 7:34 pm
Posty: 1068
Cytuj:
Czy znane są jakieś bliższe szczegóły na temat tragicznej śmierci Józefa Szaniawskiego

http://www.topr.pl/index.php?option=com ... f4e84fe952
Cytuj:
O godz.11.50 do TOPR zadzwonił jeden z taterników wspinających się w rejonie Niebieskiej Turni informując, że przed chwilą widział jak ze szlaku w kierunku Zawratu spadł około 50 m na piargi jakiś turysta i się nie rusza. Widzi jak ze szlaku w tamto miejsce próbują dojść jacyś turyści, którzy zauważyli leżącego człowieka. Wystartował śmigłowiec. Z jego pokładu ratownicy desantowali się w pobliżu miejsca wypadku. Przejęli od turystów reanimację. Mimo prowadzenia przez prawie godzinę zaawansowanych zabiegów reanimacyjnych turysta zmarł w wyniku wielonarządowych obrażeń. Ratownikom pozostał smutny obowiązek przetransportowania zwłok . Przyczyną śmiertelnego wypadku było najprawdopodobniej poślizgnięcie lub zasłabnięcie na eksponowanym odcinku szlaku i upadek z wysokości.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 12, 2012 10:04 pm 
Swój

Dołączył(a): Cz sie 18, 2011 7:26 pm
Posty: 67
Lokalizacja: Koszalin
Cytuj:
Akcja ratowników pod Ciemniakiem.
Ratownicy TOPR pomogli turystce, która odniosła kontuzję na przełęczy pod Ciemniakiem. W akcji użyto śmigłowca.
Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe właśnie zakończyło akcję z użyciem śmigłowca. - Turystka doznała kontuzji nogi na Chudej Przełączce pod Ciemniakiem - poinformował nas ratownik dyżurny Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Zakopanem.

Ratownicy apelują o ostrożność. Choć warunki do uprawiania turystyki w Tatrach są wciąż wyśmienite, to wcześniej zapada zmrok. Natrafić też możemy na miejscowe oblodzenia. - Jutro może wystąpić załamanie pogody, popadać może deszcz - dodaje ratownik dyżurny TOPR.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt wrz 14, 2012 9:56 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr lut 23, 2011 11:31 pm
Posty: 28
Lokalizacja: Bobowa
Czytam sobie kronikę TOPR z oficjalnej strony i nagle informacja Czwartek 6.09.
Przed godz. 17-tą z 5-ciu Stawów do szpitala przetransportowano śmigłowcem 27-letniego turystę z Olsztyna , który mocno poparzył się wrzątkiem. (podkreślenie moje). I zastanawiam się czy to już nie doszło za daleko. Ciekawe co o tym myślą inni....


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 14, 2012 9:58 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
A jaki Ty masz pomysł na taką sytuację?
Co należało zrobić z poparzonym turystą?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 14, 2012 10:20 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Wt lut 15, 2011 10:48 pm
Posty: 546
Lokalizacja: Piotrków Tryb.
kilerus napisał(a):
A jaki Ty masz pomysł na taką sytuację?
Co należało zrobić z poparzonym turystą?

No właśnie?
skofan
A co byś Ty myślał będąc na miejscu tego poparzonego turysty? Wczuj się w rolę turysty :roll:

_________________
Alkohol nie rozwiązuje problemów. Mleko też nie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 14, 2012 11:13 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 09, 2012 2:17 pm
Posty: 2995
Lokalizacja: Kraków
slawekskiper napisał(a):
A co byś Ty myślał będąc na miejscu tego poparzonego turysty? Wczuj się w rolę turysty

Ja bym wsadził rękę pod zimną wodę i wziął środki przeciwbólowe.
Gdybym tylko mógł się przelecieć helikobakterem po każdym oparzeniu wrzątkiem... :roll:

_________________
blog.marcinszymkowski.pl

"W warunkach normalnych najwięcej pomaga technika. Natomiast w sytuacjach wyjątkowych najważniejszy jest hart ducha." - Walter Bonatti


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 14, 2012 11:13 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 5:51 pm
Posty: 10096
Lokalizacja: Moszna
kilerus napisał(a):
Co należało zrobić z poparzonym turystą?

Posadzić na pięć lat, przy.... ze 100 tysięcy grzywny, zabrać dom, samochód i ewentualnie pozbawić praw rodzicielskich !

Sprawiedliwość musi być !


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So wrz 15, 2012 12:00 am 
Kombatant

Dołączył(a): Wt lut 15, 2011 10:48 pm
Posty: 546
Lokalizacja: Piotrków Tryb.
m__s napisał(a):
Ja bym wsadził rękę pod zimną wodę i wziął środki przeciwbólowe.

Jakbyś sobie fiuta poparzył to wsadzałbyś rękę pod zimną wodę? Po co? 8)

_________________
Alkohol nie rozwiązuje problemów. Mleko też nie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So wrz 15, 2012 12:17 am 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 5:51 pm
Posty: 10096
Lokalizacja: Moszna
slawekskiper napisał(a):
Jakbyś sobie fiuta poparzył to wsadzałbyś rękę pod zimną wodę? Po co?

Żeby nie korciło walić konia ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So wrz 15, 2012 12:52 am 
Stracony

Dołączył(a): Śr wrz 19, 2007 8:59 pm
Posty: 18072
Lokalizacja: Zachodnie Pomorze/Poznań
skofan napisał(a):
Przed godz. 17-tą z 5-ciu Stawów do szpitala przetransportowano śmigłowcem 27-letniego turystę z Olsztyna , który mocno poparzył się wrzątkiem. (podkreślenie moje). I zastanawiam się czy to już nie doszło za daleko. Ciekawe co o tym myślą inni....



Jasne! Zapomniałeś tylko dodać, że za nasze podatki.

Tak z ciekawości - czy wyczytałeś tam coś o rozmiarach oparzenia, miejscu itd.

Ale generalnie to masz rację. To na pewno nie był "prawdziwy turysta", taki jak Ty na przykład. Ty byś tylko dmuchnął na miejsce oparzenia i pobiegł truchcikiem na Mięgusza, to przecież tak blisko.

A teraz sporządź baner i idź manifestować na Krupówki pod hasłem - TOPR marnotrawi naszą krwawicę. Żądam powołania komisji śledczej.

PS.
Gdybyś , facet, trochę pomyślał to byś raczej zwrócił na co innego w tym komunikacie, co zresztą TOPR podkreśla - 35% interwencji dotyczy zwykłych chorób i ten wskaźnik co rok rośnie. Szkoda, że nie podali danych co do wieku ratowanych z tego powodu. Bo trawestując Leszka Millera nie ważnym jest jak się zaczyna lecz jak się kończy. Ja w pewnym momencie zdałem sobie sprawę, że to już nie dla mnie zabawa i dałem po hamulcu. Całe życie nie "zatrudniałem" TOPR to głupio byłoby na jego koniec. Chłopaki i tak mają za dużo roboty.

_________________
Mój kanał na YouTube: https://studio.youtube.com/channel/UC7G ... DING%22%7D
Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So wrz 15, 2012 1:39 am 
Kombatant

Dołączył(a): Wt lut 15, 2011 10:48 pm
Posty: 546
Lokalizacja: Piotrków Tryb.
Tak jak Markiz pisze- czasem tak śledzę te interwencje Topr-u i poraża mnie ilość interwencji (w łatwym terenie, przy ładnej pogodzie) do popularnych "zasłabnęć", a to w drodze na Kasprowy, a to granią (grzbietem) od Beskidu po Czerwone Wierchy, a to w okolicach Kondratowej, na Boczaniu, w Kościeliskiej itp. A śmigło lata....
A może powinni owszem, przyjąć wezwanie ale oświadczyć delikwentowi , że obecnie dotarcie jest niemożliwe , proszę pozostać na miejscu- pomoc przybędzie rano- 99% takich delikwentów prawdopodobnie by natychmiast ozdrowiało i z pojękiwaniem wróciło o własnych siłach. W dobie telefonów komórkowych i łatwego wzywania pomocy nadużywają. Jakby miał gwizdać czy błyskać 6 razy na minutę przez kilka godzin - to by się odechciało. Z drugiej strony - Topr nie może zlekceważyć żadnego wezwania- i koło się zamyka. Żałosne. Naprawdę powinni kasować , przynajmniej nieuzasadnione przypadki , tylko to nie takie proste, niestety.

_________________
Alkohol nie rozwiązuje problemów. Mleko też nie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So wrz 15, 2012 8:04 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So wrz 01, 2012 7:46 pm
Posty: 347
Cytuj:
Ja bym wsadził rękę pod zimną wodę i wziął środki przeciwbólowe.

W pięciu stawach masz o tyle dobrze, że wszędzie jest woda, a nawet schronisko. A co być zrobił będąc gdzie znacznie wyżej, gdzie nie ma wody? Wtedy trzeba takiemu pomóc, bo sam sobie nie da rady.

Chociaż w tym przypadku faktycznie mógł się przejść do schroniska... A już na pewno nie wzywać TOPR (a jeszcze pewniej, nie lecieć śmigłem) :roll:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6905 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126 ... 231  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 38 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL