Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 9:58 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6155 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141 ... 206  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt sie 18, 2015 5:49 am 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
batmik napisał(a):
1. MSW od Hińczowej
2. Ganek od Doliny Złomisk
3. Wysoka od Wagi


Krótka lina + trochę sprzeju przyda się.
Ja w praktyce wszystko przeszedłem bez szpeju. Są to drogi max I
Wystarczy że będziesz miał małe oblodzenie i będzie problem. A temperatura w Tatrach zbliża się powoli do jesiennej a niebawem spadnie nocami poniżej 0

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sie 18, 2015 6:04 am 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
W Tatrach na Kasprowym Wierchu
Temperatura z godziny 6 - +11,2C
Wiatr 4m/s
Chmury pietra wysokiego Cirrus Cirrostratus
Chmury piętra średniego Altocumulus Translucidus
Chmury niskie Stratocumulus
Zachmurzenie 7/8

Łomnica
Temperatura z godziny 6 +6C
Wiatr 3m/s
Chmury pietra wysokiego Cirrostratus
Chmury piętra średniego Altocumulus Translucidus
Chmury niskie Stratocumulus
Zachmurzenie 6/8


Temp. minimalna +5.4C
Temp max +11.7C Kasprowy Wierch
Opad niewielki 3,5 litra

Dzisiaj burze o umiarkowanej sile nie myślę aby osiągnęły dużą moc gdyż masy powietrza afrykańskiego zostały już wypchnięte. Wielkość opadów do 30litrów/m2
Jutro opady do 15 litrów/m2

Systematyczny spadek temperatury.
Środa +4C
W czwartek temperatura na szczytach nie przekroczy 1C a nocami spadnie do -6C
Piątek 0C nocami do -5C

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Ostatnio edytowano Wt sie 18, 2015 7:42 am przez raffi79., łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sie 18, 2015 6:26 am 
Nowy

Dołączył(a): Pt paź 31, 2014 8:58 am
Posty: 27
Lokalizacja: G-ce
Witam Wszystkich, 1, 2 tydz września deszczowy czy będzie trochę słońca?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sie 18, 2015 7:33 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 25, 2007 9:48 am
Posty: 7564
MADMAX napisał(a):
1, 2 tydz września deszczowy czy będzie trochę słońca?

Na dwoje babka wróżyła.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sie 18, 2015 7:43 am 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
MADMAX napisał(a):
1, 2 tydz września deszczowy


Wstępna deszczowa wysoko górach może poprószyć śnieg. Zimno!

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sie 18, 2015 8:23 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 30, 2010 12:43 pm
Posty: 3533
Lokalizacja: Węgierska Górka
raffi79. będzie jakieś okno pogodowe w Tatrach W. słowackich do niedzieli przynajmniej na jeden dzień :?:

_________________
Galeria zdjęć


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sie 18, 2015 8:38 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N paź 23, 2005 9:18 pm
Posty: 2111
Prower spoko. Mysmy siedzieli prawie godzine w zlebie ponizej misguszowieckiej baszty na 2400m czekajac az ulewa przejdzie. Zejscie.pl sliskich skalach na hinczowa izajelo nam ponad 4 godziny bo kolega postanowil w kilku miejscach zjezdzac na linie. Ponizej hinczowej juz bylo latwo,prawie marszobieg. Q Was chyba na grani zlapalo jeszcze? Kolega 2 dnia wylazl jszzcze na posredni miegusz ale w nisdziele to juz byly potworne ulewy po 11.00. Ja widzac co sie swieci zszedlem na palenice. Przed 12.00oberwanie chmur z gradem wygonilo turystow z ZKopanego stad te olbrzymie zatory na zakopiance. Kolejny week desczowy niestety.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sie 18, 2015 8:44 am 
Nowy

Dołączył(a): Pn kwi 23, 2012 8:01 pm
Posty: 10
Lokalizacja: Poznań
Jakie spodziewane są warunki w okresie 22-30 wrzesień ?
Jest szansa na słońce w ten weekend ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sie 18, 2015 9:26 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 12, 2011 7:46 am
Posty: 2195
To ja mam pytanie o listopad. 11 listopada przypada w środę... czy lepiej wziąć wolne 9-10 i połączyć się z weekendem 7-8, czy też ładniej będzie 12-13 i weekend 14-15? Wiadomo jak będzie 9.11 rano? bo jak ładnie to przyjechałbym 8 wieczorem? Wystarczą mi jedne kalesony, czy mam brać 2 pary?

_________________
SPROCKET
viewtopic.php?f=11&t=17068


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sie 18, 2015 10:07 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz maja 02, 2013 1:05 pm
Posty: 1693
sprocket73 napisał(a):
To ja mam pytanie o listopad. 11 listopada przypada w środę... czy lepiej wziąć wolne 9-10 i połączyć się z weekendem 7-8, czy też ładniej będzie 12-13 i weekend 14-15? Wiadomo jak będzie 9.11 rano? bo jak ładnie to przyjechałbym 8 wieczorem? Wystarczą mi jedne kalesony, czy mam brać 2 pary?


;-). To ja poproszę info dotyczące grudnia. Pogoda będzie lepsza w pierwszej czy drugiej dekadzie tego miesiąca? ;-).

_________________
"Ostrożnie, tam przepaść!", Maria Bandrowska, 27 lipca 1914 r.
"Ile razy widziałeś schodzącą lawinę w Tatrach w grudniu?" magis, 2018


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sie 18, 2015 10:19 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N sie 25, 2013 10:23 am
Posty: 1501
batmik napisał(a):
Wybieram się niebawem w Taterki podziałać trochę stąd kilka pytań technicznych dla tych co to mają już za sobą. Przejrzałem trochę relacji, ale mam tylko większe zamieszanie w głowie. Myślę o:
1. MSW od Hińczowej
2. Ganek od Doliny Złomisk
3. Wysoka od Wagi

Dajcie znać czy drogi są choć trochę oczywiste i czy jest sens zabierać kawałek sznurka i trochę szpeju?


Nie wiem wprawdzie czy to właściwy temat, ale krótko odpowiem. Orientacyjnie ww. drogi na Ganek i Wysoką są - zdaniem moim - proste. Idąc na Ganek polecałbym ustalić przed wyjściem (choćby na podstawie fotek dostępnych w sieci), w który żleb (z którego następnie wydostaniecie się na Rumanowy Taras) należy uderzać, a po wyjściu na Złomiskową Rówień stale zmierzać w jego kierunku. Ja na Ganku nie miałem najmniejszych problemów orientacyjnych, a generalnie topograficznym orłem nie jestem (zdarzały mi się kiedyś pobłądzenia na np. tak prostej drodze jak Lodowy przez Konia :lol: ). Góra jest piękna, na mnie szczególne wrażenie zrobił "powietrzny" odcinek od przełęczy na szczyt.

Z kolei na Wysoką od Wagi sporą część drogi widzisz już z przełęczy (do Kogutka). Potem chwila trawersu i w żlebie w górę. A nawet gdy żleb przeoczysz (albo nie będziesz wiedzieć czy to na pewno ten żleb) i będziesz trawersować dalej, to docierasz pod Smoczy, a stamtąd możesz albo odbić w górę na wyższy wierzchołek, albo wrócić do żlebu i wejść na wierzchołek główny.

MSW od Hińczowej to już droga bardziej skomplikowana orientacyjnie, trochę tam swego czasu pobłądziłem, ale (poza informacjami przewodnikowymi) opisów w sieci można znaleźć obecnie naprawdę dużo. A i na niniejszym forum - z tego co pamiętam - MSW był już rozbierany na czynniki pierwsze. Pozornie droga może wydawać się prosta - obchodzisz Mięguszowiecką Turniczkę, wydostajesz na system półek, który ma doprowadzić do Mięguszowieckiego Balkonu (co w praktyce sprawia największe trudności). A gdy dostaniesz się na ten Balkon, to już pobłądzić IMO nie powinieneś.

Co do szpeju, to tak jak napisał raffi79. Ja np. z wyżej wymienionych tylko na Ganek wziąłem sznurek, ale ostatecznie całą drogę przeleżał w plecaku (w planie była grań do Żłobistego, ale warunki pogodowe trochę zweryfikowały pierwotne plany).


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sie 18, 2015 11:13 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10406
Lokalizacja: miasto100mostów
Rambubu napisał(a):
w który żleb
Szliśmy zimą tym z jęzorem śniegu
https://lh6.googleusercontent.com/-wP4g ... stitch.jpg
i nie było zbyt przyjemnie, rynna wyjściowa zwłaszcza dostarczyła wrażeń. Polecam iść od początku bardziej na prawo.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sie 18, 2015 11:24 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 14, 2006 11:53 am
Posty: 2775
Lokalizacja: Wrocław
Rambubu napisał(a):
na wyższy wierzchołek, albo wrócić do żlebu i wejść na wierzchołek główny.

:scratch:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sie 18, 2015 12:14 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
trekker napisał(a):
Rambubu napisał(a):
na wyższy wierzchołek, albo wrócić do żlebu i wejść na wierzchołek główny.

:scratch:



Ostatnim czasie coraz to głośniej mówi się że wierzchołek południowo-wschodni jest wyższy.
A ten z krzyżem niższy który zawsze był głównym wierzchołkiem Wysokiej.
Taki mały szczegół.


zephyr napisał(a):
ędzie jakieś okno pogodowe w Tatrach W. słowackich do niedzieli przynajmniej na jeden dzień



Tak będzie. Czwartek i wskazuje że niedziela będzie ładna. Piatek deszczowo, sobota przelotne opady, niedziela słońce.

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sie 18, 2015 12:32 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N sie 25, 2013 10:23 am
Posty: 1501
Krabul napisał(a):
Szliśmy zimą tym z jęzorem śniegu
https://lh6.googleusercontent.com/-wP4g ... stitch.jpg
i nie było zbyt przyjemnie, rynna wyjściowa zwłaszcza dostarczyła wrażeń. Polecam iść od początku bardziej na prawo.


Racja, jak przeczytałem teraz moją wypowiedź, to faktycznie można z niej odczytać, żeby ładować się w pierwszy żleb, który się pojawi na drodze i będzie ok (a tak oczywiście nie jest). Chodziło mi o żleb pomiędzy wierzchołkami Wysokiej. Wydaje mi się, że nie jest trudny do zlokalizowania.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sie 18, 2015 1:17 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10406
Lokalizacja: miasto100mostów
Ale ja tu pokazuję Ganek a nie Wysoką :roll:

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sie 18, 2015 3:29 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N sie 25, 2013 10:23 am
Posty: 1501
Sorry, szczerze się przyznam, że nawet nie kliknąłem tego linka ze zdjęciem ;-) Jakoś z automatu założyłem, że trekker skomentował odnośnie Wysokiej, to i Twoja wypowiedź dotyczy Wysokiej (bo i tam o "żlebie" pisałem), a że w pracy byłem to chciałem w miarę szybko odpisać i zająć się innymi sprawami.

A co do Ganku, to pamiętam, opisywałeś gdzieś Wasze wejście. Ja bym jeszcze polecał nie sugerować się kopczykami, bo jest sporo takich, które prowadzą w głąb Rumanowej, a nie do żlebu wyprowadzającego (łatwą drogą) na taras.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sie 18, 2015 3:58 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 14, 2006 11:53 am
Posty: 2775
Lokalizacja: Wrocław
raffi79. napisał(a):
Ostatnim czasie coraz to głośniej mówi się że wierzchołek południowo-wschodni jest wyższy.
A ten z krzyżem niższy który zawsze był głównym wierzchołkiem Wysokiej.

Tyle że to narazie niepotwierdzone dywagacje. Poza tym wierzchołkiem głównym jest zawsze wierzchołek najwyższy, więc jeśli południowo-wschodni zostanie uznany za najwyższy to on stanie się głównym, więc jeśli ktoś pisze, że południowo-wschodni jest wyższy to nie może pisać że ten niższy jest głównym. Trzeba być konsekwentnym.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sie 18, 2015 5:27 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N sie 25, 2013 10:23 am
Posty: 1501
trekker napisał(a):
Poza tym wierzchołkiem głównym jest zawsze wierzchołek najwyższy


No nie jestem taki pewien. Chociażby w przypadku Granatów za główny wierzchołek uważany jest Skrajny Granat (niższy zarówno od Pośredniego, jak i od Zadniego).

Jak chodzi o Wysoką, to już chyba od dobrych paru lat wierzchołek SE jest uważany za wyższy. Tak na marginesie, to "organoleptycznie" też wierzchołek SE wydawał mi się minimalnie wyższy. Ale to oczywiście nie ma żadnego znaczenia - na Staroleśnym Tajbrowa Turnia też wydawała mi się minimalnie wyższa od Klimkowej. Chociaż z drugiej strony skrzynka szczytowa znajduje się obecnie na Tajbrowej - może ktoś wie, dlaczego...?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sie 18, 2015 7:58 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 14, 2006 11:53 am
Posty: 2775
Lokalizacja: Wrocław
Rambubu napisał(a):
No nie jestem taki pewien. Chociażby w przypadku Granatów za główny wierzchołek uważany jest Skrajny Granat (niższy zarówno od Pośredniego, jak i od Zadniego).

Nie no stary Granaty to są trzy osobne szczyty i każdy może mieć swoje wierzchołki. Np. Skrajny, miejsce na ktróry wyprowadza żólty szlak to nie jest główny wierzchołek.
Co do odczuć blisko położonych wierzchołków o małej róznicy wysokości to z reguły jest tak że sąsiedni wierzchołek wydaje się wyższy, pójdziesz na niego to ten na którym byłeś wcześniej wyda ci się wyższy. Ludzkie oko pod tym względem jest niestety bardzo zawodne.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sie 18, 2015 8:46 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N sie 25, 2013 10:23 am
Posty: 1501
trekker napisał(a):
Nie no stary Granaty to są trzy osobne szczyty i każdy może mieć swoje wierzchołki.


Zdaniem WHP jest to jeden trójwierzchołkowy szczyt, przy czym wierzchołkiem głównym jest Skrajny Granat (tom II, str. 87). Podobne informacje można znaleźć w wielu innych miejscach, ot choćby i tutaj: http://www.gory.info/artyk.php?id=30 .

Ja się z tym poglądem zgadzam, bo jaką MDW ma Zadni Granat? Przypuszczam, że nie większą niż Klimkowa lub Tajbrowa Turnia.

trekker napisał(a):
Co do odczuć blisko położonych wierzchołków o małej róznicy wysokości to z reguły jest tak że sąsiedni wierzchołek wydaje się wyższy, pójdziesz na niego to ten na którym byłeś wcześniej wyda ci się wyższy. Ludzkie oko pod tym względem jest niestety bardzo zawodne.


Tak, wiem o tym, zresztą pisałem, że te moje prywatne odczucia nie mają żadnego znaczenia. Przy czym pisząc o sprawdzaniu „organoleptycznym” miałem na myśli to, jak postrzegałem jeden wierzchołek z drugiego, a potem drugi z pierwszego, porównując.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sie 18, 2015 9:23 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): N paź 05, 2008 8:16 pm
Posty: 1359
Lokalizacja: silesia
Dzięki za szybkie odpowiedz. Wezmę linę i podstawowy szpej dla komfortu psychicznego. Chodzi mi jeszcze po głowie Szatan ewentulanie jak będzie pogoda do kawałek Grani Baszt. Przy założeniu, że nocuję w Popradzkim, którym żlebem najłatwiej wbić się w grań? No i pytanie o parking pod hotelem. Można tam dojechać autem?

_________________
I was blind but now I can see...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sie 18, 2015 9:33 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn sie 20, 2012 9:47 pm
Posty: 2380
Lokalizacja: Kraków
batmik napisał(a):
Można tam dojechać autem?

Można. Po zarezerwowaniu sobie miejsca i uiszczeniu opłaty (nie wiem jakiej). O szczegóły pytać w hotelu, przez megalomanię zwanym schroniskiem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr sie 19, 2015 7:50 am 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
W Tatrach na Kasprowym Wierchu
Temperatura z godziny 6 - +9,7C
Wiatr 4m/s
Chmury pietra wysokiego Cirrus Uncinus
Chmury piętra średniego Altocumulus Translucidus
Chmury niskie Stratocumulus
Zachmurzenie 4/8

Łomnica
Temperatura z godziny 6 +5.3C
Wiatr 1m/s
Chmury pietra wysokiego Cirrus Uncinus
Chmury piętra średniego Altocumulus Translucidus
Chmury niskie Stratocumulus
Zachmurzenie 3/8


Temp. minimalna +4.7C
Temp max +10,2C Kasprowy Wierch
Opad brak na stacjach pomiarowych


Dzisiaj opad niewielki lub brak
Jutro podobnie
Piątek do 30litrów/m2

Silny wiatr do 16m/s

Temperatura na szczytach
Czwartek +2C
Piątek 0C
Sobota +1C

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr sie 19, 2015 12:04 pm 
Kombatant

Dołączył(a): So lip 07, 2012 9:22 am
Posty: 391
raffi79. napisał(a):
Od środy w Tatrach ładna słoneczna pogoda jeśli pojawia się burze bedą punktowe.
W piątek przyjedzie załamanie pogody z opadami deszczu i dużym ochłodzeniem.
Sobota przelotne opady, niedziela podobnie.
Końcówka sierpnia z pogodą bardziej deszczową będzie kilka dni gdzie będzie non stop padać. Temperatura około 12-13C z tendencją do spadku.

raffi79. napisał(a):
Dzisiaj opad niewielki lub brak(...)
Piątek do 30litrów/m2

Czyli z deszczem w piątek nie za ciekawie. Czy wiadomo już, jak pod tym względem rysują się sobota i niedziela? Jest sens planować całodzienną wyrypę (praktycznie od świtu do zmierzchu) w Wysokich, czy raczej skończy się to solidnym przemoknięciem i nie warto?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr sie 19, 2015 3:08 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pt wrz 27, 2013 2:48 pm
Posty: 604
Stefan 1856 napisał(a):
batmik napisał(a):
Można tam dojechać autem?

Można. Po zarezerwowaniu sobie miejsca i uiszczeniu opłaty (nie wiem jakiej). O szczegóły pytać w hotelu, przez megalomanię zwanym schroniskiem.


W zeszłym roku było tak, że po zarezerwowaniu noclegu dostawało się taki kwit/przepustkę, pozwalającą na wjazd na parking pod hotel.
Tyle, że wjechać można było tylko w godzinach popołudniowych, a zjechać tylko rano. Przy planowanym wyjściu w Tatry koncepcja raczej słaba...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr sie 19, 2015 3:11 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pt wrz 27, 2013 2:48 pm
Posty: 604
Skoro już się uaktywniłem...
W tym roku mam niepowtarzalną okazję wyskoczyć w Tatry we wrześniu.
Tak se kombinuję, żeby wejść na Świnicę i na Kozi Wierch, i niejako przy okazji na Szpiglas.
Ponieważ śnieg w górach dobrze znoszę tylko mając narty na nogach, moje pytanie o jakieś wizje pogodowe... :?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr sie 19, 2015 3:46 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 09, 2012 2:17 pm
Posty: 2995
Lokalizacja: Kraków
Takiego śniegu raczej nie będzie. Mogą być oblodzenia ale pewnie przy słońcu i to zniknie. Inna sprawa że na tych trasach masz łańcuchy, także trochę pary w rękach i dasz radę bez nóg to przejść.

_________________
blog.marcinszymkowski.pl

"W warunkach normalnych najwięcej pomaga technika. Natomiast w sytuacjach wyjątkowych najważniejszy jest hart ducha." - Walter Bonatti


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz sie 20, 2015 11:49 am 
Zasłużony

Dołączył(a): Wt maja 31, 2011 7:15 pm
Posty: 265
Lokalizacja: Gród Kraka
Szatan zajmuje do 8 godzin spokojnym tempem w obie strony. Jedno z najszybszych i najprostszych wejść jakie miałem do tej pory. Kombinacje z noclegiem zbędne. Pisałeś o MSW, osobiście nie wybrał bym się tam sam, trochę zakręcone wejście (takie moje odczucie). Linę lepiej mieć i nie użyć niż nie mieć a jej potrzebować. Po drodze mija się spity, przy suchej skale zbędne ale daje to coś do myślenia.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz sie 20, 2015 2:44 pm 
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 26, 2015 11:25 am
Posty: 25
Lokalizacja: Silesia
Rafii jakie szanse, że w niedzielę na "chłopku" mnie nie zleje deszcz ? Chcę suchej skały bez ryzyka niekontrolowanych zjazdów ;-)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6155 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141 ... 206  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL