Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Pt cze 21, 2024 9:31 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18015 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149 ... 601  Następna strona

Czy ktoś Ci pomógł w tym wątku?
Tak, jestem zadowolona/y 45%  45%  [ 177 ]
Niestety nie 4%  4%  [ 15 ]
Zamieszali mi tak, że wiem mniej, niż przed pytaniem 3%  3%  [ 13 ]
To jakieś chore towarzystwo - same zboki i debile 15%  15%  [ 58 ]
Nikt nie pomógł, ale i tak Was kocham 8%  8%  [ 31 ]
Krowa cie wysrała 15%  15%  [ 59 ]
Wali mnie to 11%  11%  [ 42 ]
Liczba głosów : 395
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 28, 2008 12:00 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt cze 29, 2007 11:59 am
Posty: 1417
Barto

Szpiglasowa przełęcz łańcuchy od DPSP [rzy dobrej pogodzie nie potrzebne

Świnica od kasprowego łańcuchy są ale dużych trudności też nie ma

moiże jeszcze Granaty jeden albo dwa łańcuchy na skrajny granat później kawałek nad szczeliną

no i Rysy Łańcuchów jest duuużo ale trudności zbyt wielkich nie ma . jest jedno trudniejsze miejsce pod szczytem


Cytuj:
warto też wyjść na Kozi Wierch i Kościelec, co prawda łańcuchów nie ma, ale wejścia bardzo ciekawe właśnie przez brak owych udogodnień:)

też polecam :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 28, 2008 12:05 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 23, 2008 5:03 pm
Posty: 264
Lokalizacja: kraków
dawid91 napisał(a):
Świnica od kasprowego łańcuchy są ale dużych trudności też nie ma


tylko mnie nie zjedzcie proszę ;-)
myslicie, że da się tamtędy przejśc z dzieciakiem?
Młody ma za sobą: Kasprowy, Giewont, Kopę Kondracką, Wąwóz Kraków ze Smoczą Jamą, Świstówkę od Piątki, Kozi i Szpiglasowy Wierch.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 28, 2008 12:08 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt cze 29, 2007 11:59 am
Posty: 1417
Cytuj:
myslicie, że da się tamtedy przejśc z dzieciakiem?

Pewnie dałby rade ale ja bym dziecka nie wziął .


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 28, 2008 12:15 pm 
Nowy

Dołączył(a): So sie 23, 2008 9:37 pm
Posty: 9
Lokalizacja: Wrocław
Lechuu napisał(a):
moim zdaniem trudności związane z łańcuchami w Tatrach Wysokich zaczynają się przy zejściu ze Szpiglasu - są ta pierwsze, najłatwiejsze, właściwie przy dobrej pogodzie niepotrzebne łańcuchy. Potem Świnica od Świnickiej Przełęczy, Zawrat ze Świnicy, Kozia Przełęcz i Zawrat od Gąsienicowej. Potem cała Orla i inne szlaki dojściowe do niej:) a na Rysy to nie wiem bo jeszcze nie miałem okazji wejść. Czekam na dogodny moment:D warto też wyjść na Kozi Wierch i Kościelec, co prawda łańcuchów nie ma, ale wejścia bardzo ciekawe właśnie przez brak owych udogodnień:)

Wielkie dzięki za wskazówki, tak chyba będzie najlepiej, powoli dawkować adrenalinę, ze mną to pół biedy ale u Oli to raczej wskazana jest powolna aklimatyzacja, bo od nadmiaru ekspozycji mogłaby być mała blokada, a wtedy moje ulubione hasła :"jak stąd zejdę żywa to jesteś martwy na dole", albo "jak zwykle coś wymyśliłeś" :lol: :lol: :lol:

_________________
całą swoją żywą częścią wybieram życie...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 28, 2008 12:29 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 23, 2008 5:03 pm
Posty: 264
Lokalizacja: kraków
dawid91 napisał(a):
Pewnie dałby rade ale ja bym dziecka nie wziął .


kumpel rok temu widział tam gościa z dwójką...
u nas zawsze są conajmniej dwie osoby dorosłe, choć gdyby Młody zrobił coś głupiego to pewnie i 10 nic nie poradzi :/
dodam jeszcze, że jak normalnie różnie u niego z dyscyplina tak na szlaku, jak mówię, że ma stać i czekać nawet palcem nie ruszy dopóki nie powiem...:-)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 28, 2008 12:38 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 31, 2007 10:13 pm
Posty: 724
Lokalizacja: Kraków
taida napisał(a):
tylko mnie nie zjedzcie proszę Wink
myslicie, że da się tamtędy przejśc z dzieciakiem?
Młody ma za sobą: Kasprowy, Giewont, Kopę Kondracką, Wąwóz Kraków ze Smoczą Jamą, Świstówkę od Piątki, Kozi i Szpiglasowy Wierch.

Zależy ile dziecko ma lat no i jak się zachowuje ;) I na ile pewnie wy się czujecie, to chyba najważniejsze - jeśli taka Świnica stanowi dla was trudność i się na niej boicie to lepiej nie pchać się tam z dzieckiem... Ale generalnie chyba do zrobienia, byle ostrożnie, powoli no i zrobić wycof w razie czego.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 28, 2008 12:45 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 23, 2008 5:03 pm
Posty: 264
Lokalizacja: kraków
Gawith napisał(a):
Zależy ile dziecko ma lat no i jak się zachowuje ;) I na ile pewnie wy się czujecie, to chyba najważniejsze - jeśli taka Świnica stanowi dla was trudność i się na niej boicie to lepiej nie pchać się tam z dzieckiem... Ale generalnie chyba do zrobienia, byle ostrożnie, powoli no i zrobić wycof w razie czego.


ma prawie siedem lat - jak wyżej pisałam na trudnym odcinku gdy mówię, że ma się nie ruszać dopóki nie powiem słucha się. a jeśli widzimy, że możemy nie dać rady zawracamy nawet gdy bardzo ma żal :-)
dzięki za odpowiedzi!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 28, 2008 12:48 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 24, 2008 12:03 pm
Posty: 199
Lokalizacja: Chełmża/Bydgoszcz
Hmm, może mieć problem przy schodzeniu z pewnej skały ze strony Zawratu, sam (a) może nie dać rady.... :?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 28, 2008 1:01 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 23, 2008 5:03 pm
Posty: 264
Lokalizacja: kraków
blizzard napisał(a):
Hmm, może mieć problem przy schodzeniu z pewnej skały ze strony Zawratu, sam (a) może nie dać rady.... :?


to facecik :-)
na trudniejszych odcinkach nigdy nie chodzi sam -asekurujemy go i pomagamy tam gdzie jego krótkie nóżki nie sięgają.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 28, 2008 1:09 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt cze 29, 2007 11:59 am
Posty: 1417
taida napisał(a):
blizzard napisał(a):
Hmm, może mieć problem przy schodzeniu z pewnej skały ze strony Zawratu, sam (a) może nie dać rady.... :?


to facecik :-)
na trudniejszych odcinkach nigdy nie chodzi sam -asekurujemy go i pomagamy tam gdzie jego krótkie nóżki nie sięgają.

myślałem że chcesz iść tylko na świnice .
na zawrat ze swinicy moze być cięzko dla niego szczególnie na klamrach :roll:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 28, 2008 1:22 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 23, 2008 5:03 pm
Posty: 264
Lokalizacja: kraków
dawid91 napisał(a):
myślałem że chcesz iść tylko na świnice .
na zawrat ze swinicy moze być cięzko dla niego szczególnie na klamrach :roll:


bo chcę iśc tylko na Świnicę (przez Kasprowy)- po prostu daję pełniejszy obraz tego jak wyglądają nasze wyprawy, bo chyba w pierwszym poście za mało napisałam. :-)
jeszcze raz dzięki za odpowiedzi.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 28, 2008 5:27 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 12, 2008 8:46 pm
Posty: 62
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Witam już za 3 dni jade;)Mam nadzieję że pogoda dopisze.Drugiego dnia pobytu wybieram się na Giewot ale ostatnio przeczytałam ze schodząc łatwo zgubić szlak i trafić do Żlebu Kirkora o zgrozo,jak znam życie to zgubię...czy tam jest dobre oznakowanie przy zejściu i duża ekspozycja?/Acha nie wiem co z remontem drogi do MOka,czy dojde do 5 Stawów a potem przez Szpiglas i do MOka czy nie ma tamtędy ruchu,ktoś wie?

_________________
Niebo zawsze może być bardziej niebieskie....


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 28, 2008 6:24 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11090
Lokalizacja: Poznań
Drogi z Giewontu latem raczej nie można zgubić. Ekspozycja na szczycie i przy zejściu może w jednym miejscu. Ale bez problemów raczej.

Drogę do Moka mają zamknąć od września. I remont ma być dopiero za Wodogrzmotami więc dostęp do Doliny 5 Stawów ma być.

_________________
Tatrzańskie szlaki..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 29, 2008 7:51 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 28, 2007 1:34 pm
Posty: 4450
Lokalizacja: lkr
Lady Mysz napisał(a):
Drugiego dnia pobytu wybieram się na Giewot ale ostatnio przeczytałam ze schodząc łatwo zgubić szlak i trafić do Żlebu Kirkora o zgrozo,jak znam życie to zgubię

w dzień przy jako takiej nawet widoczności nie ma takiej możliwości

_________________
Zrozumcie, że państwo chce tylko waszego dobra. Całego waszego dobra...

Picasa
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 29, 2008 9:08 am 
Swój

Dołączył(a): Cz paź 26, 2006 8:11 am
Posty: 95
Lokalizacja: Warszawa
Wystarczy iść za tłumem;-) Równoczesne zgubienie ścieżki przez 100 osób wdaje się rzeczą niemożliwą;-)

_________________
Góry są poza dobrem i złem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 29, 2008 9:40 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 13, 2007 6:28 pm
Posty: 2072
Lokalizacja: Warszawa
Asiuncia napisał(a):
Wystarczy iść za tłumem;-) Równoczesne zgubienie ścieżki przez 100 osób wdaje się rzeczą niemożliwą;-)


Chyba że to zejście z Jagnięcego ;-)

_________________
siciarz.net


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 29, 2008 10:07 am 
Swój

Dołączył(a): Cz paź 26, 2006 8:11 am
Posty: 95
Lokalizacja: Warszawa
Albo zgubienie w wszechobecnych chaszczach Tomanowej :D

_________________
Góry są poza dobrem i złem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 29, 2008 10:41 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 28, 2007 1:34 pm
Posty: 4450
Lokalizacja: lkr
Lady Mysz napisał(a):
wybieram się na Giewot ale ostatnio przeczytałam ze schodząc łatwo zgubić szlak


Asiuncia napisał(a):
Albo zgubienie w wszechobecnych chaszczach Tomanowej

:shock: :scratch:

_________________
Zrozumcie, że państwo chce tylko waszego dobra. Całego waszego dobra...

Picasa
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 29, 2008 10:45 am 
Swój

Dołączył(a): Cz paź 26, 2006 8:11 am
Posty: 95
Lokalizacja: Warszawa
Proszę się nie czepiać :wink:

_________________
Góry są poza dobrem i złem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 29, 2008 4:33 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 17, 2008 11:12 pm
Posty: 1357
Lokalizacja: NewSączCity
Asiuncia napisał(a):
Albo zgubienie w wszechobecnych chaszczach Tomanowej :D


tam i tak podobno już nie ma szlaku (przynajmniej od słowackiej strony) więc i tak nie ma czego gubić... :wink:

_________________
Czasem wystarczy przestać pragnąć jakiegoś marzenia, aby sprawić żeby się ono spełniło...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 29, 2008 4:42 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Śr sie 13, 2008 10:58 am
Posty: 805
Lokalizacja: Skawina k/ Krakowa
od Polskiej jest, i w sumie też ciężko zgubić, bo gdy go już się zgubi opór kosówki jest nieporównywalnie większy:D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 29, 2008 4:45 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Śr sie 13, 2008 10:58 am
Posty: 805
Lokalizacja: Skawina k/ Krakowa
Cytuj:
Wielkie dzięki za wskazówki, tak chyba będzie najlepiej, powoli dawkować adrenalinę, ze mną to pół biedy ale u Oli to raczej wskazana jest powolna aklimatyzacja, bo od nadmiaru ekspozycji mogłaby być mała blokada, a wtedy moje ulubione hasła :"jak stąd zejdę żywa to jesteś martwy na dole", albo "jak zwykle coś wymyśliłeś" :lol: :lol: :lol:


moja siostra jak szła pierwszy raz przez Szpiglas to już an progu Dolinki Za Mnichem musiała zawrócić z powodu ekspozycji, rok później przeszła z sercem w gardle łańcuchy ze Szpiglasu, w tym roku w maju dostawała gorączki na widok łańcuchów w Kobylarzowym a kilka dni temu przeszła Świnica - Zawrat - HG. Więc wszystko kwestią przyzwyczajenia, więc i Ty swoją Olę przyzwyczajaj ;) [moja siostra też ma na imię Ola:P]


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 29, 2008 4:47 pm 
Kombatant

Dołączył(a): N sie 10, 2008 4:21 pm
Posty: 345
Lokalizacja: W-wa
Na Giewont szlaku na pewno sie nie zgubi. Jedyny problem to tlumy, dlatego lepiej wyjsc wczesnie rano.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 29, 2008 5:32 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 12, 2008 8:46 pm
Posty: 62
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
oki dziękuję za odpowiedzi,mam andzieję że będzie troche osób na szlaku bo to już wrzesień jak wyjde o 8 to bedzie chyba oki,pójde prze Dolinę Małej łąki a zejde przez Kondratową.

_________________
Niebo zawsze może być bardziej niebieskie....


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 29, 2008 8:11 pm 
Nowy

Dołączył(a): So sie 23, 2008 9:37 pm
Posty: 9
Lokalizacja: Wrocław
Lechuu napisał(a):
Cytuj:
moja siostra jak szła pierwszy raz przez Szpiglas to już an progu Dolinki Za Mnichem musiała zawrócić z powodu ekspozycji, rok później przeszła z sercem w gardle łańcuchy ze Szpiglasu, w tym roku w maju dostawała gorączki na widok łańcuchów w Kobylarzowym a kilka dni temu przeszła Świnica - Zawrat - HG. Więc wszystko kwestią przyzwyczajenia, więc i Ty swoją Olę przyzwyczajaj ;) [moja siostra też ma na imię Ola:P]



Czyli znaczny "postęp" zaszedł u twoje siostry, skoro już na Zawrat od HG wyruszyłaVery Happy , moja gwiazda coś podobnego miała teraz w ... Karkonoszach zimą, od Szrenicy do schroniska pod Łabskim Szczytem jest kawałek szlaku wzdłuż poziomicy, a tu spore oblodzenie i w dół kawałek, widoczność na jedną tyczkę. No i koniec ani w prawo ani w lewo, zadziałała bardziej chyba wyobraźnia bo z kijkami dało się bez problemu przejść, a zagrożenie lawinowe było niewielkie, ale dopiero po delikatnej sugestii, że nocka w tym miejscu byłaby nie za fajna Smile udało się ruszyć na przód, jedziemy we wtorek no i zobaczymy jeżeli pogoda będzie w miarę to będziemy działać.

_________________
całą swoją żywą częścią wybieram życie...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So sie 30, 2008 1:25 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Śr sie 13, 2008 10:58 am
Posty: 805
Lokalizacja: Skawina k/ Krakowa
akurat schodziła z Zawratu do Gąsienicowej:) odnośnie mgieł to fakt, że efekt psychologiczny potęguje zagrożenie, no i świadomość, że najczęściej w takiej "goprowskiej" pogodzie ludzie giną...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So sie 30, 2008 4:00 pm 
Nowy

Dołączył(a): So sie 23, 2008 9:37 pm
Posty: 9
Lokalizacja: Wrocław
Lechuu napisał(a):
akurat schodziła z Zawratu do Gąsienicowej:)


Ano tak, niedopatrzenie moje :) , na takie "atrakcje" to może za rok się pokusimy, a co do efektu psychologicznego to masz racje, ale działa w dwie strony: mój dobry znajomy właśnie wrócił z Wysokich, no i popisał się niesamowicie, polazł w deszczu i mgle na Orlą, fakt, że ją przelazł całą, ale gdzieś pomiędzy Zawratem a Kozim Wierchem podyndał chwilę na łańcuchu, no i mało brakowało a stałby się jakąś większą frakcją w stożku osypiskowym gdzieś na dole. Tak to jest jak instynkt zdobywcy się budzi...nie wtedy kiedy trzeba.pzdr :)

_________________
całą swoją żywą częścią wybieram życie...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So sie 30, 2008 5:18 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Śr sie 13, 2008 10:58 am
Posty: 805
Lokalizacja: Skawina k/ Krakowa
jeśli ktoś dobrze zna Orlą, i nie spotka go burza na grani, to wędrowanie we mgle i w desczusprowadza się do maksymalnej koncentracji by nie zgubić szlaku i nie poślizgnąć się. W przypadku gdybym szedł pierwsze kilka razy, to w zależności od widoczności byłaby możliwość, że w ogóle nie wyruszyłbym. Wędrowanie we mgle i w deszczu jest fajne, pewien element bardziej survivalowy wprowadza do wędrówki, ale po pierwsze nie ma żadnych widoczków :( a po drugie Tatry mają to do siebie, że wydają się bardzo bezpieczne, a są okrutnie zdradliwe. Zawsze jak nadciąga mgła to mówię sobie, że właśnie się zaczyna pogoda, w której giną ludzie, i koncentracja na max:P a ostatnio przegiąłem totalnie, szedłem w nocy(!!) i w okrutnej mgle, już byłem bliski wycofu, już siadłem sobie na chwile z zamiarem powrotu ale widoczność ciut niewiele wzrosła, a szlak na Świnice znałem dosyć dobrze, więc poszliśmy dalej. I chyba nigdy więcej, nie było to w ogóle ciekawe...bardzo niepokojąco wyglądało światło czołówki rozpraszające się 3m przed nami, a nie kilkanaście metrów, tak jak bez mgły..brrrrr :roll:

edit: co do łańcuchowych atrakcji to polecam też te w Kościeliskiej, nie wiem czy już tam byliście, ale te do Jaskini Raptawickiej są całkiem konkretne;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So sie 30, 2008 5:25 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Śr sie 13, 2008 10:58 am
Posty: 805
Lokalizacja: Skawina k/ Krakowa
Barto napisał(a):
"jak stąd zejdę żywa to jesteś martwy na dole", :lol: :lol: :lol:

genialne :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N sie 31, 2008 12:00 am 
Nowy

Dołączył(a): So sie 23, 2008 9:37 pm
Posty: 9
Lokalizacja: Wrocław
Lechuu napisał(a):
edit: co do łańcuchowych atrakcji to polecam też te w Kościeliskiej, nie wiem czy już tam byliście, ale te do Jaskini Raptawickiej są całkiem konkretne;)


Gdybym nie wlazł po tej "drabince" a dalej do Smoczej Jamy to raczej nie zdałbym na 3 rok :lol: , to był taki element obowiązkowy :lol: "przymusowy wyczyn dla każdego" :lol:, no to "poszalałeś" z tym nocnym wejściem :), co do wędrowania Orlą to pewnie masz rację, w moim przypadku jeszcze pewnie trochę potu z czoła upłynie zanim się tam zapuszczę...a przy teraźniejszych umiejętnościach pewnie daleko bym nie zaszedł, nic na siłę. Dlatego też pytałem o takie trasy, które wprowadzają ewentualnie w klimat :)

_________________
całą swoją żywą częścią wybieram życie...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18015 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149 ... 601  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL