Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 12:42 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6155 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177 ... 206  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr maja 04, 2016 8:35 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr maja 04, 2016 11:58 am
Posty: 8
Krajan83 napisał(a):
_Sokrates_ napisał(a):
a.pal napisał(a):
właściwie tylko na Giewonckiej Przełęczy leżały większe płaty.


A coś Ty robił na Giewonckiej Przełęczy? :shock:


pewnie chciał wejść na Giewoncki Szczyt Wielki


Nie wiem skąd te kpiny, nie piszę przecież że chodziłam po tych płatach śniegu. Widziałam jej po prostu. Ponieważ było to już ładne parę lat temu, mogę się mylić co do miejsca.

_________________
''(...) szanse jedna na milion sprawdzają się w dziewięciu przypadkach na dziesięć."


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr maja 04, 2016 8:47 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pn gru 05, 2011 12:08 am
Posty: 640
Lokalizacja: 110 km
Ale tutaj nikt z Ciebie nie kpi :)

_________________
http://wokolkominainietylko.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz maja 05, 2016 8:01 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt wrz 17, 2010 11:49 am
Posty: 1146
Lokalizacja: dokąd
e_l napisał(a):
Też jestem ceperką, ale "wycieczka" kojarzy mi się z wycieczka szkolną, wieloosobową.

A ja nie wiem, z czym mi się kojarzy, wiem, czym wycieczka wg definicji jest:

«wędrówka lub wyjazd w celach turystycznych»

zatem mi wycieczki wciąż nie obce, czy to tatrzańskie, czy alpejskie, czy inne jeszcze jakieś, a często solowe.

Wolf_II napisał(a):
Przy obecnych warunkach przejście z Siwego Zwornika na Siwą Przełęcz nie musi być banalne

No i nie jest banalne, jak również - teoretycznie banalne - zejście z Siwej Przeł. do dol. Starorobociańskiej ... śniegu tam w opór i pewnie poleży, a przebiegu szlaku nie widać, więc wpakować się gdzieś nie trudno.

a.pal, warunki o tej porze roku zmieniają się jednak dynamicznie, jak będzie 14-go maja - nie wie nikt - również dobrze może być metr świeżego śniegu, jak i śniegu może nie być wcale.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz maja 05, 2016 8:18 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz paź 22, 2015 5:17 pm
Posty: 2496
Lokalizacja: Poznań
saxifraga napisał(a):
e_l napisał(a):
Też jestem ceperką, ale "wycieczka" kojarzy mi się z wycieczka szkolną, wieloosobową.

A ja nie wiem, z czym mi się kojarzy, wiem, czym wycieczka wg definicji jest:

«wędrówka lub wyjazd w celach turystycznych»

zatem mi wycieczki wciąż nie obce, czy to tatrzańskie, czy alpejskie, czy inne jeszcze jakieś, a często solowe.


No ale przyznasz, że:
np. dziś zdobyłam samodzielnie Kopieniec "Drogą klasyczną po schodach" :mrgreen: brzmi lepiej niż
np. dzisiaj byłam na wycieczce na Kopieńcu :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz maja 19, 2016 12:56 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr maja 04, 2016 11:58 am
Posty: 8
Gdyby kogoś interesowała krótka subiektywna ocena szlaku z Doliny Chochołowskiej (czerwonym południowym szlakiem) na Trzydniowiański Wierch i dalej na Kończysty Wierch sprzed kilku dni:

- w dolnej części szlaku warunki dobre, przeważnie sucho, mało błota

Obrazek

- w piętrze kosówki dwa miejsca ze śniegiem, które spokojnie (wg mnie) można było pokonać bez dodatkowego sprzętu, ale nogi dość mocno się zapadały

Obrazek

- z Trzydniowiańskiego na Kończysty na części szlaku leżał śnieg, który w większości można było ominąć

Obrazek

- fragmenty pokrywy śnieżnej, których nie dało się ominąć przechodziłam bez raków, podobnie jak kilka innych osób mijanych na szlaku

- ostatnie metry przed szczytem Kończystego były trochę trudniejsze, stromo po śniegu, ślisko

Obrazek

- a tak wyglądał Starorobociański, z którego zrezygnowaliśmy, ponieważ kilka mijanych osób zawracało z tego szlaku, mówiąc że w pewnym miejscu jest lodowo śnieżna ściana, której bez sprzętu raczej nie da się pokonać

Obrazek

_________________
''(...) szanse jedna na milion sprawdzają się w dziewięciu przypadkach na dziesięć."


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz maja 19, 2016 1:21 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 14, 2013 12:39 am
Posty: 161
a.pal napisał(a):
Gdyby kogoś interesowała krótka subiektywna ocena szlaku z Doliny Chochołowskiej (czerwonym południowym szlakiem) na Trzydniowiański Wierch i dalej na Kończysty Wierch sprzed kilku dni:


Fajnie, tylko od 15 maja warunki w Tatrach uległy sporym zmianom tzn. przez kilka dni mieliśmy tzw. zimnych ogrodników (mróz przez całą dobę powyżej 1500 m) plus dodatkowo był dość duży opad śniegu. Także wrzucanie takich informacji raz, że nie ma najmniejszego sensu a dwa że może wprowadzić w błąd niezbyt doświadczonych turystów co chcieliby się tam wybrać.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz maja 19, 2016 2:28 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5456
Lokalizacja: Białystok
a.pal dzięki za zdjęcia!
Ja osobiście jestem zdania, że lepsze zdjęcia mniej aktualne niż żadne.

To pierwsze zdjęcie wygląda mi na Krowieniec - jeśli mnie oczy nie mylą to jest to jednak "północy" a nie "południowy" szlak na Trzydniowiański.

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz maja 19, 2016 2:51 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr maja 04, 2016 11:58 am
Posty: 8
_Sokrates_ napisał(a):
To pierwsze zdjęcie wygląda mi na Krowieniec - jeśli mnie oczy nie mylą to jest to jednak "północy" a nie "południowy" szlak na Trzydniowiański.


Fakt, wybaczcie przejęzyczenie ;)

Pampalini napisał(a):
Fajnie, tylko od 15 maja warunki w Tatrach uległy sporym zmianom tzn. przez kilka dni mieliśmy tzw. zimnych ogrodników (mróz przez całą dobę powyżej 1500 m) plus dodatkowo był dość duży opad śniegu. Także wrzucanie takich informacji raz, że nie ma najmniejszego sensu a dwa że może wprowadzić w błąd niezbyt doświadczonych turystów co chcieliby się tam wybrać.


Wiedziałam, że dostanę baty za dodanie tego posta kilka dni po wyprawie, zawsze znajdzie się ktoś, komu coś nie będzie pasowało. To, że warunki uległy zmianom wierz lub nie, nie zależy ode mnie. Może wprowadzić w błąd? A czy ja zatajam informację, że takie warunki były nie dziś rano, tylko kilka dni temu? Jak mi tu już kiedyś ktoś wypominał: nie idzie się w góry biorąc pod uwagę wyłącznie słowa obcej osoby na forum - każdy ma swój rozum.

_________________
''(...) szanse jedna na milion sprawdzają się w dziewięciu przypadkach na dziesięć."


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz maja 19, 2016 3:13 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 14, 2013 12:39 am
Posty: 161
a.pal napisał(a):
Wiedziałam, że dostanę baty za dodanie tego posta kilka dni po wyprawie, zawsze znajdzie się ktoś, komu coś nie będzie pasowało. To, że warunki uległy zmianom wierz lub nie, nie zależy ode mnie. Może wprowadzić w błąd? A czy ja zatajam informację, że takie warunki były nie dziś rano, tylko kilka dni temu? Jak mi tu już kiedyś ktoś wypominał: nie idzie się w góry biorąc pod uwagę wyłącznie słowa obcej osoby na forum - każdy ma swój rozum.


Baty? Bez przesady 8) Tu nie chodzi o czepialstwo dla idei, tylko jak piszesz że dany odcinek dało się przejść np. bez raków kilka dni temu to nie oznacza, że w obecnych warunkach się da. Jest na forum taki dział: fotki z wycieczek weekendowych, tam te zdjęcia bardziej pasują niż do tego tematu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz maja 19, 2016 3:22 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr maja 04, 2016 11:58 am
Posty: 8
Pampalini napisał(a):
(...) tylko jak piszesz że dany odcinek dało się przejść np. bez raków kilka dni temu to nie oznacza, że w obecnych warunkach się da.


Ja sobie z tego doskonale zdaję sprawę i żywię nadzieję, że inni uczestnicy forum również.

Pampalini napisał(a):
Jest na forum taki dział: fotki z wycieczek weekendowych, tam te zdjęcia bardziej pasują niż do tego tematu.


Spoko, jak będę mieć chwilę, to je tam wkleję ;)

_________________
''(...) szanse jedna na milion sprawdzają się w dziewięciu przypadkach na dziesięć."


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt maja 20, 2016 11:27 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N paź 23, 2005 9:18 pm
Posty: 2111
duzo sniegu jak na 2 polowe maja jest w Tatrach a za miesiac kalendarzowe lato... a tu wciaz zagrozenie lawinowe...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So maja 21, 2016 7:36 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn sie 20, 2012 9:47 pm
Posty: 2380
Lokalizacja: Kraków
Jakub napisał(a):
za miesiac kalendarzowe lato

Dzięki!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So maja 21, 2016 6:42 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz maja 02, 2013 1:05 pm
Posty: 1693
Jakub napisał(a):
duzo sniegu jak na 2 polowe maja jest w Tatrach a za miesiac kalendarzowe lato...

a za 4 miesiące kalendarzowa jesień!

_________________
"Ostrożnie, tam przepaść!", Maria Bandrowska, 27 lipca 1914 r.
"Ile razy widziałeś schodzącą lawinę w Tatrach w grudniu?" magis, 2018


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N maja 22, 2016 8:15 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 09, 2011 2:18 pm
Posty: 58
Lokalizacja: ELE
Hej! Może Wiecie jakie są warunki na Szpiglasowym Wierchu? interesuje mnie wejście od 5! Jest tam jeszcze dużo śniegu. Potrzebny jest dodatkowy sprzęt?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N maja 22, 2016 8:53 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5456
Lokalizacja: Białystok
KarolMarks napisał(a):
Może Wiecie jakie są warunki na Szpiglasowym Wierchu? interesuje mnie wejście od 5! Jest tam jeszcze dużo śniegu.


https://www.facebook.com/10778001322925 ... =3&theater

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn maja 23, 2016 6:18 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N paź 23, 2005 9:18 pm
Posty: 2111
W najblizszych dniach do soboty wlacznie ryzyko codziennych burz ale ppza tym slonecznie. Izoterma 0*C znacznie powyzej 3000 m n.p..m. Takze sniiegi beda sie szybko topic.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn maja 23, 2016 8:06 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 17, 2013 7:34 am
Posty: 782
Lokalizacja: Jaworzno
Czy ktoś wie jak wyglądają warunki wspinaczkowe letnie w Tatrach? są już jakieś ściany bez śniegu?
Załupa H pewnie płynie, ale może coś innego na Kościelcu albo Granatach (żeberka)? Ewentualnie granie np. Kościelców albo Fajek?
Na rozpoczęcie sezonu szukam czegoś lajtowego -> III, max IV.


Pozdr
Tomek

_________________
"Gdyby ludzie od jaskiniowej epoki robili tylko to, co wyglądało na możliwe, do dzisiaj siedzieliby w jaskiniach" - Stanisław Lem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn maja 23, 2016 9:01 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 25, 2013 5:08 pm
Posty: 661
Lokalizacja: Koluszki
Też zaczynam badać ten temat, ale jeśli coś ma być suche najszybciej to Zamarła. Środkowe żeberko ze względu na swój charakter pewnie ostatnie będzie pozbawione śniegu. Kiedy planujesz jechać?

Jakby ktoś spacerował Orlą Percią lub Doliną Pięciu Stawów to niech cyknie zdjęcie Zamarłej :)

_________________
https://www.flickr.com/photos/156235994@N06/albums


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn maja 23, 2016 9:35 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 17, 2013 7:34 am
Posty: 782
Lokalizacja: Jaworzno
Myślałem teraz w długi week sob/nd, też brałem pod uwagę Zamarłą bo to bardziej południowo-zachodnia wystawa, ale tam chyba najłatwiejsza droga to jakiś wariant wrześniaków za IV+?

Jak nie Tatry to pewnie pojadę na jakieś wielowyciągówki.

_________________
"Gdyby ludzie od jaskiniowej epoki robili tylko to, co wyglądało na możliwe, do dzisiaj siedzieliby w jaskiniach" - Stanisław Lem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn maja 23, 2016 11:40 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 25, 2013 5:08 pm
Posty: 661
Lokalizacja: Koluszki
Spokojnie możesz wbijać w Lewych. Trudności ja jedynie jakiekolwiek odczułem na ostatnim wyciągu ale szedłem wariantem trudniejszym. ;) Mniej spacerów z przenoszeniem liny niż na Środkowym :P

_________________
https://www.flickr.com/photos/156235994@N06/albums


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt maja 24, 2016 6:17 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 25, 2013 5:08 pm
Posty: 661
Lokalizacja: Koluszki
Info od Maćka Ciesielskiego: Południowa i Zachodnia Mnicha sucha, tak samo ściana Zamarłej. Na podejściach sporo śniegu.

Nic tylko jechać i łoić :D

_________________
https://www.flickr.com/photos/156235994@N06/albums


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt maja 24, 2016 8:40 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14894
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
Major napisał(a):
Załupa H pewnie płynie

Oj na pewno. To dotyczy całej zachodniej Zadniego K. bo jest pod wielkim trawnikiem.

Major napisał(a):
ale może coś innego na Kościelcu albo Granatach (żeberka)? Ewentualnie granie np. Kościelców albo Fajek?
Na rozpoczęcie sezonu szukam czegoś lajtowego -> III, max IV.

Żeberka i obie wymienione granie powinny być OK.
Oczywiście musisz się liczyć z tym, że miejscami może być mokro i unikać takich formacji jak właśnie "H".
Najważniejsze to nie trafić na lód, przy wysokich temperaturach powinno być OK.



velka napisał(a):
Środkowe żeberko ze względu na swój charakter pewnie ostatnie będzie pozbawione śniegu.

Wręcz przeciwnie, na ogół jest suche szybciej niż Zamarła. Jest dobrze nasłonecznione a przy tym jest znacznie niżej. Jedynie w zejściu żółtym szlakiem poczxątek brodzi się trochę w mokrym i nieco stresującym śniegu. No i czasem trochę mokre też pierwsze metry, ale na Zamarłą o tej porze w ogóle startuje się od połowy wyciągu wprost ze śniegu.

velka napisał(a):
Południowa...Mnicha

No jest coś takiego, boć każda góra ma cztery strony. Przewyższenie tej południowej strony Mnicha ma jakieś 30-40m. Ale tamtędy właśnie prowadzi słynna droga z opisem w WHP (z pamięci)
...pokonujemy żywą drabiną wspomagając się czekanem, który stojący wyciąga nad sobą robiąć dodatkowy stopień dla idącego po nim..."

velka napisał(a):
Spokojnie możesz wbijać w Lewych.

No nie wiem.
Major chyba nie jest tak dobrym wspinaczem jak Ty a LW to jednak już całkiem niezły pion i taka sobie asekuracja na pierwszych wyciągach.
Nie to że Major sobie nie poradzi, ale jak sam napisał szuka czegoś "lajtowego", byle suchego.

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt maja 24, 2016 9:47 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 25, 2013 5:08 pm
Posty: 661
Lokalizacja: Koluszki
Z rozpędu źle napisałem, chodziło o północną ;).

Co do LW, to czy ja wiem. Patrząc jak się rozkręcił ostatnim czasem to jest na wyższym poziomie niż kiedy ja robiłem Wrześniaków. Asekuracja jest tam bardzo dobra, kruszyzny dużej nie pamiętam. Stresujące były zjazdy, ale to jak zawsze. :wink:

_________________
https://www.flickr.com/photos/156235994@N06/albums


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt maja 24, 2016 9:49 am 
Kombatant

Dołączył(a): Pt mar 26, 2010 11:21 am
Posty: 546
Lokalizacja: Kraków
A może coś po słowackiej stronie? Np. Południowe Żebro na Wołowej Turni: http://summiter.pl/wolowa-turnia-poludn ... brem-2010/. Po zrobieniu drogi można zjechać pod ścianę (albo "prawie" pod ścianę i zejść ścieżką o południowej wystawie). Nie wiem jak ze śniegiem na podejściu, ale okolica wydaje się być na bardziej "otwartym" terenie niż Dolinka Pusta. Rok temu 13 czerwca na podejściu śniegu już nie było.
Jak będziecie mieli niedosyt i poczujecie moc, to możecie iść jeszcze na Staflovkę za V- (ponoć łatwe).


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt maja 24, 2016 10:02 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14894
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
comb napisał(a):
A może coś po słowackiej stronie? Np. Południowe Żebro na Wołowej Turni

Ono ma tę wadę, że jest naprawdę dużo dymania pod ścianę.
Ale sama droga fajna i zakończona wysokim szczytowaniem, no i 'III' to takie jakieś "słowackie III", w każdym razie porównanie do V- na Środkowym Żeberku jest wesołe.

velka napisał(a):
Asekuracja jest tam bardzo dobra, kruszyzny dużej nie pamiętam.

Kruszyzna jest, nazwijmy że nieduża, ale zwłaszcza jak ktoś jest na górze (a będzie na pewno, popularna droga) to lepiej się nie garbić.
Ja szedłem raz kilka lat temu. Asekuracja była dobra na tym ostatnim, za to trudnym wyciągu. Niżej to w moim odczuciu z asekuracją tak sobie, chociaż nie jest trudno. No chyba że ktoś się źle wbije w tę "małą przewieszkę", podobno zdarza się wielu iśc za bardzo po lewej i wtedy jest trudno.

velka napisał(a):
...Stresujące były zjazdy,...

Dokładnie z tego powodu ( a także by nie stresowac zespołów niżej) ja to bym zjechał na drugą stronę (1 zjazd) i zszedł do Koziej Przełęczy szlakiem.
Ale jak kto woli.

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt maja 24, 2016 10:38 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 17, 2013 7:34 am
Posty: 782
Lokalizacja: Jaworzno
Oczywiście, że mój poziom odstaje od velki :P szczególnie ten tatrzański, ponieważ tam jak na razie mało urobiłem :), a Piotrek jednak trochę podziałał w tamtym sezonie :).

Lewych Wrześniaków i Motykę robił kolega, który poziom w tamtym sezonie miał podobny do mojego. Ale tak jak wcześniej pisałem chciałbym się trochę rozwspinać, dlatego czerwiec i lipiec chciałem przeznaczyć na III graniowe i IV drogi. A na koniec sezonu mam w planach Kant klasyczny VI- i jeszcze jedną V+/VI na Kościelcu, ale zobaczymy co z tego wyjdzie :D

Zerknąłem sobie jeszcze na galerie Tomka Nodzyńskiego ->
https://picasaweb.google.com/1002686303 ... 900970385#

I chyba odpuszczę sobie wyjazd teraz i poczekam 2 tygodnie :), a ten weekend pojadę na wielowyciągówki na Sokolicy i Łysinie.

Pozdro
Tomek

_________________
"Gdyby ludzie od jaskiniowej epoki robili tylko to, co wyglądało na możliwe, do dzisiaj siedzieliby w jaskiniach" - Stanisław Lem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt maja 24, 2016 10:47 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14894
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
A! Naprawdę fajne, łatwe, krótkie i mało chodzone drogi są po zachodnie stronie Groni Solisk.
Owszem łatwe*, owszem kruchawe a asekuracja 100% własna.
Ale dla mnie mają "to coś" - górski klimat.
W każdym razie jak odejdziesz od szlaku to masz szansę być kilka godzin sam (a nie na Marszałkowskiej jak na Mnichu), kończysz na jakimś szczycie, a nie na żółtym szlaku i to w jego połowie drogi na szczyt jak na żeberku. No i zejścia też trochę wymagają "górskiego obycia".

* (Napisało mi się "krótkie", No właśn ie wcale nie są krótkie).

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt maja 24, 2016 11:08 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 07, 2009 1:45 pm
Posty: 907
Również moim zdaniem, na LW Major może wbijać śmiało, natomiast z Motyką byłbym ostrożniejszy ;)

velka napisał(a):
Info od Maćka Ciesielskiego: Południowa i Zachodnia Mnicha sucha, tak samo ściana Zamarłej. Na podejściach sporo śniegu.
Info od Kacpra Tekieli po filarze Čihulov na Batyżu: warun super.

Podsumowując: Mnich, Zamarła, Batyżowiecki, Wołowa.. Gdzie jeszcze można szukać teraz korzystnych warunków na płd. wystawach?

_________________
"I chłonę. Szukam. Pragnę. Tęsknię. I wiem że będę szukał. Wystarczy raz zasmakować nieznanego."
"Gdzieś pomiędzy początkiem drogi, a szczytem znajduje się odpowiedź na pytanie, dlaczego się wspinamy."
pionowemyśli.pl | fanpage | instagram | flickr


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt maja 24, 2016 1:09 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
Na Ostrym, na Strzeleckiej, na Czarnym pewnie, Szarpane, może Mały Lodowy.

Grań Żabiego Konia i Haberlein.
Z grani to Siarkańska, Solisk pewnie by poszły.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr maja 25, 2016 5:44 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 25, 2012 4:52 pm
Posty: 649
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Orientuje się ktoś może jak jest dokładnie na dojściu pod Motykę pod Zamarłą? Da rady bez raków? I jak sama droga, jest nieco za kantem i obawiam się czy będzie tam bezśnieżnie i w miarę sucho.

_________________
http://wyrypy.wordpress.com/
Flickr


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6155 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177 ... 206  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 34 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL