Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz cze 06, 2024 2:14 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6905 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191 ... 231  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt wrz 01, 2015 11:17 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 26, 2013 7:31 am
Posty: 1616
Lokalizacja: Tarnow
zephyr napisał(a):
Od wczoraj nie daje mi spokoju myśl co tam się mogło stać. Zwłaszcza jak się dowiedziałem, że została znaleziona wisząca na linie :(

Nie tylko Tobie, też się zastanawiam co się mogło tam wydarzyć.
Podejrzewam jednak, że nigdy się nie dowiemy co się tam wydarzyło.

_________________
flickr

------

"czekan, jak sama nazwa wskazuje - narzędzie do czekania"
Włodzimierz Firsoff
Taternik 1932 nr 3


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt wrz 01, 2015 2:18 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 08, 2009 9:04 am
Posty: 661
Lokalizacja: górki mniejsze...
Też o niej pomyślałam czytając newsy... :(
Śledziłam jej wpisy na bieżąco, podziwiałam ją za to co robi w Tatrach i jak to robi.
Przykro... :(

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt wrz 01, 2015 2:26 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 15, 2007 9:15 pm
Posty: 90
Lokalizacja: tarnow
:(


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt wrz 01, 2015 5:57 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Śr gru 14, 2005 7:34 pm
Posty: 1068
Straszna wiadomość :( .
To musi być ciężki cios dla jej rodziny.
Niech odpoczywa w pokoju.
[*]


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt wrz 01, 2015 6:39 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
Smutna wiadomość. [*]

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt wrz 01, 2015 7:57 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): N paź 05, 2008 8:16 pm
Posty: 1359
Lokalizacja: silesia
W niedzielę byłem na Ganku - śmigło krążyło ze dwie godziny w Dolinie Złomisk. Zastanawiałem się o co chodzi. Dziś po powrocie do Polski wchodzę na forum z komórki (w Popradzkim nie działał mi net) a tu taka kapa. Szok! [*]

_________________
I was blind but now I can see...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt wrz 01, 2015 9:01 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 16, 2011 10:57 pm
Posty: 176
Lokalizacja: spod Wrocławia
Straszne, nie wiem czy zamieniłyśmy choć słowo na forum, możliwe a może nie, oglądałam kilka razy jej niesamowite zdjęcia, nie do uwierzenia :cry: .

_________________
Tam na dole zostało wszystko to, co cię męczy...
Moje zdjęcia: https://picasaweb.google.com/108001293735779794442


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt wrz 01, 2015 9:26 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Pt lut 18, 2011 10:34 pm
Posty: 252
Bardzo, bardzo smutna wiadomość. Dokładnie odzwierciedlam przekonania, poglądy, styl chodzenia i zamiłowanie do Tatr jakie miała Olga. 10 dni temu pisaliśmy do siebie o planach na ostatni tak pięknie zapowiadający się weekend... W niedzielę robiłem grań Kończystej i tylko latające śmigło przeszkadzało mi tego dnia na grani w fantastycznej wspinaczce... myślałem, że to ćwiczenia, bo latali po bardzo dużym obszarze. Aż się dalej mi wierzyć nie chce... przecież bym jednak ją zobaczył... BTW Mała Kończysta jest dwu wierzchołkowa, z topo grani jest zaznaczona na II, ale jak zobaczyłem z N wierzchołka dalszą część grani od Szczerbiny, wiedziałem że albo wycof albo trawers, bo tam jak drut jest III/IV. Zrobiłem duży II trawers po stronie Złomisk.
BTW wczoraj będąc na Kołowym, przeczytałem jeszcze jej ostatni wpis o cudnej wspinaczce w pięknej burzy...

[edit] Zrzuciłem właśnie zdjęcia :( ... Prawdopodobnie stanowisko / głaz z którego zjeżdżała z N wierzchołka zawiodło...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr wrz 02, 2015 10:54 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz maja 02, 2013 1:05 pm
Posty: 1693
:-( brak słów, jakiś koszmar, cholerny smutek.
W niedziele, po czterech dniach w górach wracam na kwaterę w Zak., gospodyni mówi, ze szukają zaginionej dziewczyny. Żartujemy nawet, że pewnie znowu jakaś turystka w klapkach odnajdzie się w domu, że wszystko będzie ok. W poniedziałek z kumplem idziemy do Żabiej - kolejna z wycieczek, kolejne z miejsc których inspiracją były fotorelacje Olgi.
6 dni bez netu radia i innych wynalazków powoduje, że dopiero dzisiaj najpierw czytam, że z Tarnowa co powoduje niepokój i z drżeniem wchodzę na forum, z nadzieją, że to tylko zbieg okoliczności co do osoby. Forum - jak zwykle brutalnie - rozwiewa wszelkie wątpliwości :-(.

Chyba każdy, ktokolwiek chociaż raz byl na fotobloglu altair1984 stale tam wracał. Nawet nie potrzebny był bookmark/zakładka, wystarczyło w googla wpisać altair1984. Świetne zdjęcia, syntetyczne, inteligentne komentarze, swoboda w posługiwaniu się słowem pisanym, duża dawka topografii a do tego dyskusje pod komentarzami sprawiały, że całość wciągało, było źródłem inspiracji - oczywiście na własne możliwości i warunki, ale i motywacji do poznawania Tatr, ich topografii. To Twórczość Olgi zmotywowała do dłuższego niż kilkunastogodzinnego pobytu na terenie Tatr, do tego by nie schodzić przez kilka dni do cywilizacji, nawet schroniska.
W tym roku zakradł się jakiś niepokój, po przeczytaniu kilku relacji, czy to kiedyś źle się nie skończy, szczególnie, gdy fotorelacje zaczęły ukazywać się rzadziej, gdy przejścia byly coraz odważniejsze, również zimowe.
Jaskółka na Kowadle - niesamowite zdjęcie, coś czego zazdrościłem i nadal zazdroszczę. Nie można się pogodzić z myślą, że w galerii nie pojawi się kolejny wpis z nową datą, chociaż trwało to 5 lat.

Non omnis moriar. To oczywiście decyzja rodziny, osób najbliższych, ale podpowiedzieć to mogą koledzy, przyjaciele, Ci którzy mieli zaszczyt znać ją osobiście, a nie tylko przez forum czy wiadomości prywatne: czy nie warto by
https://picasaweb.google.com/altair1984
https://www.flickr.com/photos/olga_tatry/albums/with/72157657559632211

zostały "na zawsze" *)? By te świetne relacje przetrwały? A gdyby to się jeszcze udalo kiedyś wydać w formie papierowego albumu.

Od śmierci w dolinach zachowaj nas Panie.

*) Różne są polityki dostawców w przypadku, gdy właściciel przestaje logować się na swoje konto.

_________________
"Ostrożnie, tam przepaść!", Maria Bandrowska, 27 lipca 1914 r.
"Ile razy widziałeś schodzącą lawinę w Tatrach w grudniu?" magis, 2018


Ostatnio edytowano Śr wrz 02, 2015 2:46 pm przez Wolf_II, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr wrz 02, 2015 12:00 pm 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4265
Lokalizacja: Łódź
Ja również nie mogę pogodzić się ze śmiercia Olgi - mimo że nie znałam jej osobiście. I podobnie jak Łólfi chciałabym aby coś na stałe po Niej pozostało.
Uważam również że powinna mieć swoją tabliczkę na którymś z cmentarzy ludzi Tatr o ile rodzina wyrazi na to zgodę i że powinniśmy się do tego dołożyć.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr wrz 02, 2015 12:36 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 09, 2012 2:17 pm
Posty: 2995
Lokalizacja: Kraków
Popieram.

_________________
blog.marcinszymkowski.pl

"W warunkach normalnych najwięcej pomaga technika. Natomiast w sytuacjach wyjątkowych najważniejszy jest hart ducha." - Walter Bonatti


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr wrz 02, 2015 1:08 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10406
Lokalizacja: miasto100mostów
Wolf_II napisał(a):
Od śmierci w dolinach zachowaj nas Panie.
Co ty w ogóle pieprzysz, chłopie? Znam ten cytat i nie rozumiem go zupełnie, możesz wyjawić sens użycia go w tym miejscu?

We mnie ta tragedia wywołała smutek ale i głęboki rachunek sumienia oraz rozważanie co zrobić, aby uchować się od śmierci w górach.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr wrz 02, 2015 1:10 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Śr paź 29, 2014 1:35 pm
Posty: 230
Miałem pisać do Krabula pw ale myślałem, że to mimo wszystko za wczas na takie mało ważne dla rodziny i przyjaciół sprawy ale skoro temat został poruszony. Myślałem żeby pracą zbiorową forumowiczów zebrać zdjęcia razem z podpisami Olgi i stworzyć z tego ebook. Dokładnie tak jak zapisane jest to na flickr. Foto podpis foto podpis... Jest tego sporo więc i pracy sporo ale olbrzymią stratą było by utracić tak wielkie archiwum. Dodatkowo czytając wywiad z Olgą ona chciała żeby ludzie wiedzieli co robi i jak to robi. Opracowanie takiego ebooka wplecenie w niego wywiadu jako wstępu i umieszczenie go na darmowym serwerze nie powinno naruszać prawa o ile rodzina wyrazi na to zgode. Czy było by to kontynuowaniem misji Olgi? Według mnie tak.
Jeśli mógłbym pomóc w tworzeniu takiego pamiętnika to będę zaszczycony


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr wrz 02, 2015 1:40 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N paź 23, 2005 9:18 pm
Posty: 2111
Tymczasem Adam Marasek ujawnil na stronie Topr szczegoly poszukiwan i okolicznosci wypadku. Ostateczne rezultaty da sledztwo ale na dzien dzisiejszy to wyglada ze nie wytrzymalo stare stanowisko zjazdowe a ponadto lina ugrzezla pod blokiem skalnym w trakcie zjazdu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr wrz 02, 2015 2:23 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): So lut 09, 2013 10:52 pm
Posty: 1144
Lokalizacja: Łódź
Po południu doszło do zdarzeń jak na filmie „Powiększenie”. O godz. 13.57 do TOPR zadzwonił jeden z polskich taterników , który wspinał się w czwartek w Dol. Batyżowieckiej , robiąc zdjęcia okolicy. Po powrocie do domu przejrzał zdjęcia i po powiększeniu na jednym z nich ukazała się na grani Małej Kończystej sylwetka taterniczki ubiorem odpowiadającej poszukiwanej. Kolejne zdjęcia ukazały tragedię do jakiej doszło wkrótce. Widać na nich taterniczkę, która w pozycji półleżącej jest na stromej pochyłej płycie, przywiązana do liny, której koniec zaczepił się o jakiś głaz w ścianie. Kolejne zdjęcie ukazuje, że taterniczka zsunęła się po płycie i wisi na linie. Zdjęcia te przesłał do TOPR. O zdarzeniu Powiadomiono ratowników słowackich, którzy rozpoczęli działania ratownicze. Przyczynę zdarzenia bada słowacka prokuratura.

_________________
Gdzie wola - tam droga.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr wrz 02, 2015 2:56 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 09, 2014 2:19 pm
Posty: 3047
TataFilipa napisał(a):
która w pozycji półleżącej jest na stromej pochyłej płycie, przywiązana do liny, której koniec zaczepił się o jakiś głaz w ścianie. Kolejne zdjęcie ukazuje, że taterniczka zsunęła się po płycie i wisi na linie

Z opisu jest prawdopodobne, że była szansa na ratunek, gdyby ktoś dostrzegł Olgę wcześniej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr wrz 02, 2015 3:32 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): N paź 05, 2008 8:16 pm
Posty: 1359
Lokalizacja: silesia
Nie do końca rozumiem okoliczności tej tragedii. Nieznana jest chyba wciąż przyczyna śmierci. Jak krank1 napisał - możliwe, ze istniała szansa na uratowanie gdyby ktoś wypatrzył ja wcześniej. Myślicie, ze okoliczności wypadku zostaną wyjaśnione w wyniku śledztwa?

_________________
I was blind but now I can see...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr wrz 02, 2015 3:47 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt wrz 17, 2010 11:49 am
Posty: 1146
Lokalizacja: dokąd
Bardzo smutno.

[*]


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr wrz 02, 2015 3:47 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 09, 2006 8:17 pm
Posty: 279
Lokalizacja: KSU (Jordanów), albo Rabka -Zabornia
(*)

Przeszłaś tak nagle na drugą stronę Grani...

Piękno, miłość, dobro i mistyka
trwa wiecznie i jest ponad wszystko to,
co tu na dole marne i ludzkie

Dziękuję za Twoje wyprawy
Za radość oglądania
Za nieprzęcietną wrażliwość i piękną duszę,

Ty ciągle żyjesz, bo żywe są Twoje zdjęcia
pełne autentycznego zachwytu i uczuć

Kwiaty pachną Twoim uśmiechem,
wschody i zachody pięknieją bo patrzysz,
Tatry są pełne Ciebie Olga..

--------------------------------


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr wrz 02, 2015 3:52 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 17, 2013 7:34 am
Posty: 782
Lokalizacja: Jaworzno
W sobotę GK robił jeden z kolegów z forum, szli po "jej śladach"... nic nie widzieli i nie słyszeli :/ żadnych śladów!

Nie wytrzymał blok skalny czy stare stanowisko? k* czuje się jakbym czytał książkę Pita Schuberta :(, tylko za każdym razem kiedy do niej sięgam wydaje mi się to irracjonalne! niemożliwe! że mnie nie dotyczy... :/

_________________
"Gdyby ludzie od jaskiniowej epoki robili tylko to, co wyglądało na możliwe, do dzisiaj siedzieliby w jaskiniach" - Stanisław Lem


Ostatnio edytowano Śr wrz 02, 2015 3:54 pm przez Major, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr wrz 02, 2015 3:53 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
batmik napisał(a):
Myślicie, ze okoliczności wypadku zostaną wyjaśnione w wyniku śledztwa?


Nie. Jeżeli nie ma świadków, działania osób trzecich policja zwróci się pewnie o kartotekę medyczną czy przypadkiem nie chorowała na jakąś chorobę jeśli nic nie wyjdzie śledztwo z automatu jest umarzane. Tak skończyły się dwukrotnie moje zeznania gdzie byłem nawet świadkiem zdarzenia. Nieszczęśliwy wypadek i koniec kropka.
Policja za każdym razem pytała mnie czy przypadkiem nie było to zabójstwo czy żona nie popchnęła męża albo na odwrót bo i takie przypadki w Tatrach bywały.

Było w Tatrach gorąco mogło dojść do udaru słonecznego ludzie bagatelizują bardzo sprawę Słońca. Temperatura +20C na szczytach nie jest normalna jeśli w Zakopanym mamy 30 i wiecej a padły rekordy tego roku.
Podejrzewam że teraz będzie dziesiątki pytań a odpowiedzi brak.

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Ostatnio edytowano Śr wrz 02, 2015 6:04 pm przez raffi79., łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr wrz 02, 2015 6:02 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14893
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
Ali7 napisał(a):
Lub ograniczenia stricte do turystyki. Letniej i łatwej.

W tym roku bodajże dwa zawały? Nie śledziłem dokładnie.

Nie odzywałem się bo podobno to nie jest wątek do "świeczek" ale skoro nie założono osobnego,
moje wyrazy współczucia dla rodziny i przyjaciół.

[']

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr wrz 02, 2015 6:49 pm 
Weteran

Dołączył(a): Pn wrz 16, 2013 11:17 am
Posty: 133
Lokalizacja: Wielkopolska
Dowiedziałem się dzisiaj (nie byłem osiągalny kilka dni).

Ciężko jest pogodzić się ze stratą bliskiego, tym bardziej własnego dziecka. Nie jestem tego wstanie sobie nawet wyobrazić. Składam kondolencje mamie Olgi, a także całej jej rodzinie. Oby czas zabliźnił rany, a pamięć o Oldze pozostała na zawsze wśród tych, którzy ją znali.

P.S.
Uważajcie na siebie będąc w górach. To już nawet nie o nas samych chodzi. Każdy z nas ma większą lub mniejszą rodzinę. Oby nie musiała przeżywać tego, co przeżywa teraz rodzina Olgi.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr wrz 02, 2015 7:36 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pt maja 29, 2009 3:57 pm
Posty: 1882
Lokalizacja: Lublin
To zdjęcie zrobione przez Olgę wiele mówi ...
Obrazek
Odeszła Jedna z niewielu romantyczek... prawdziwych miłośniczek piękna, miała w sercu Tatry, zabrała je ze sobą na zawsze.
Ogromny żal. :(
Wyrazy współczucia dla rodziny.

_________________
Strząsnąć tę pisowską szarańczę.
Schetyna.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr wrz 02, 2015 7:41 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pt maja 29, 2009 3:57 pm
Posty: 1882
Lokalizacja: Lublin
Stefan 1856 napisał(a):
Jakub napisał(a):
Jak bylem w sobote na Rysach i Wysokiej to widzialem

W dupie żeś był i gówno żeś widział
Jakub napisał(a):
Planowalem z Olga wejscie na Lomnice

A wiedziała o tych planach chociaż?
FTG napisał(a):
Przypadek beznadziejny

W punkt


Nie rozumiem Stefan takiego zachowania i w dodatku w takim wątku i w takim momencie. Pewny jesteś, że nie był i że nie planował. Dałbyś spokój, chociaż na parę dni. :(

_________________
Strząsnąć tę pisowską szarańczę.
Schetyna.


Ostatnio edytowano Śr wrz 02, 2015 7:49 pm przez miler, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr wrz 02, 2015 7:48 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pt maja 29, 2009 3:57 pm
Posty: 1882
Lokalizacja: Lublin
batmik napisał(a):
Nie do końca rozumiem okoliczności tej tragedii.

Turysta robił zdjęcia, na których rozpoznano Olgę - w czwartek, Olga próbowała połączyć się z mamą w sobotę ( zerwane połączenia ) oraz jej telefon logował się jeszcze w niedzielę. Wynika z tego, że w niedzielę jeszcze żyła ... :(

_________________
Strząsnąć tę pisowską szarańczę.
Schetyna.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr wrz 02, 2015 8:01 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): N paź 05, 2008 8:16 pm
Posty: 1359
Lokalizacja: silesia
miler napisał(a):
...Olga próbowała połączyć się z mamą w sobotę ( zerwane połączenia ) oraz jej telefon logował się jeszcze w niedzielę. Wynika z tego, że w niedzielę jeszcze żyła ... :(

Skąd informacja, że próbowała dzwonić w sobotę? To, że telefon się logował znaczy po prostu, że bateria trzymała do niedzieli...
Jeśli te informacje są potwierdzone to by znaczyło, że w czwartek doszło do wypadku. Dopiero w sobotę próbowałaby dzwonić?

_________________
I was blind but now I can see...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr wrz 02, 2015 8:07 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
Sobota 29.08.

O godz. 7.25 do TOPR zadzwoniła zaniepokojona matka informując, że od czwartku nie ma kontaktu ze swoją córką, która wcześnie rano wyszła z M. Oka na samotną wycieczkę (wspinaczkę?) prawdopodobnie na Słowację. Zabrała ze sobą sprzęt wspinaczkowy i była przygotowana na biwak w górach. Ostatni raz córka próbowała się z nią kontaktować około 17:00 niestety połączenie było zrywane. Z pokładu śmigłowca sprawdzono grań od Rysów po Cubrynę. Poszukiwania nie przyniosły rezultatu. Po godz. 12-tej śmigłowiec przewiózł w rejon Morskiego Oka ekipę ratowników, którzy mieli sprawdzić ten rejon wędrując pod ścianami.

Niedziela 30.08.

Od rana wznowiono poszukiwania zaginionej w czwartek taterniczki. Ratownicy zostali śmigłowcem rozwiezieni w rejon grani od Żabiego Niżnego Po Mięguszowieckie Szczyty. Z pokładu śmigłowca sprawdzono grań „Mięguszy”po Cubrynę. Poszukiwania nie przyniosły rezultatu.

W tym czasie śmigłowiec HZS sprawdzał doliny Batyżowiecką, Złomisk, Mięguszowiecką – bez rezultatu.

O godz. 18.13 ratownicy słowaccy poinformowali TOPR, że telefon poszukiwanej taterniczki logował się do przemiennika w Wielkim Sławkowie, co sugeruje, że poszukiwana może znajdować się w Dol. Batyżowieckiej, Złomisk, Mięguszowieckiej. Wobec tego odwołano ratowników TOPR z poszukiwań.

Poniedziałek 31.08.

Od rana śmigłowiec HZS oblatywał granie w Dol. Złomisk, Batyżowieckiej, Mięguszowieckiej w poszukiwaniu zaginionej taterniczki. Nie natrafiono na żaden ślad poszukiwanej.

Po południu doszło do zdarzeń jak na filmie „Powiększenie”. O godz. 13.57 do TOPR zadzwonił jeden z polskich taterników, który wspinał się w czwartek w Dol. Batyżowieckiej, robiąc zdjęcia okolicy. Po powrocie do domu przejrzał zdjęcia i po powiększeniu na jednym z nich ukazała się na grani Małej Kończystej sylwetka taterniczki ubiorem odpowiadającej poszukiwanej. Kolejne zdjęcia ukazały tragedię do jakiej doszło wkrótce. Widać na nich taterniczkę, która w pozycji półleżącej jest na stromej pochyłej płycie, przywiązana do liny, której koniec zaczepił się o jakiś głaz w ścianie. Kolejne zdjęcie ukazuje, że taterniczka zsunęła się po płycie i wisi na linie. Zdjęcia te przesłał do TOPR. O zdarzeniu Powiadomiono ratowników słowackich, którzy rozpoczęli działania ratownicze. Przyczynę zdarzenia bada słowacka prokuratura.

Źródło: www.topr.pl

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr wrz 02, 2015 8:48 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 09, 2012 2:17 pm
Posty: 2995
Lokalizacja: Kraków
raffi79. napisał(a):
Po południu doszło do zdarzeń jak na filmie „Powiększenie”. O godz. 13.57 do TOPR zadzwonił jeden z polskich taterników, który wspinał się w czwartek w Dol. Batyżowieckiej, robiąc zdjęcia okolicy. Po powrocie do domu przejrzał zdjęcia i po powiększeniu na jednym z nich ukazała się na grani Małej Kończystej sylwetka taterniczki ubiorem odpowiadającej poszukiwanej. Kolejne zdjęcia ukazały tragedię do jakiej doszło wkrótce. Widać na nich taterniczkę, która w pozycji półleżącej jest na stromej pochyłej płycie, przywiązana do liny, której koniec zaczepił się o jakiś głaz w ścianie. Kolejne zdjęcie ukazuje, że taterniczka zsunęła się po płycie i wisi na linie. Zdjęcia te przesłał do TOPR. O zdarzeniu Powiadomiono ratowników słowackich, którzy rozpoczęli działania ratownicze. Przyczynę zdarzenia bada słowacka prokuratura.

Aż nie wiem co napisać... to wszystko wydaje się niemal nieprawdopodobne...

_________________
blog.marcinszymkowski.pl

"W warunkach normalnych najwięcej pomaga technika. Natomiast w sytuacjach wyjątkowych najważniejszy jest hart ducha." - Walter Bonatti


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr wrz 02, 2015 9:14 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pt maja 29, 2009 3:57 pm
Posty: 1882
Lokalizacja: Lublin
batmik napisał(a):
Skąd informacja, że próbowała dzwonić w sobotę?

Ze strony TOPR ( Marasek ), Raffi właśnie napisał. Tak czytam i czytam i włos na głowie mi się jeży ... jak mógł przebiegać wypadek.

_________________
Strząsnąć tę pisowską szarańczę.
Schetyna.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6905 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191 ... 231  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL