Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 9:41 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18015 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203 ... 601  Następna strona

Czy ktoś Ci pomógł w tym wątku?
Tak, jestem zadowolona/y 45%  45%  [ 177 ]
Niestety nie 4%  4%  [ 15 ]
Zamieszali mi tak, że wiem mniej, niż przed pytaniem 3%  3%  [ 13 ]
To jakieś chore towarzystwo - same zboki i debile 15%  15%  [ 58 ]
Nikt nie pomógł, ale i tak Was kocham 8%  8%  [ 31 ]
Krowa cie wysrała 15%  15%  [ 59 ]
Wali mnie to 11%  11%  [ 42 ]
Liczba głosów : 395
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: N sie 09, 2009 10:06 pm 
Weteran

Dołączył(a): Śr mar 18, 2009 5:54 pm
Posty: 135
Lokalizacja: się biorą dzieci?
nika 09 napisał(a):
szlam zoltym szlakiem na skrajny a potem juz z gorki Very Happy , Orla fajnie wygladała w chmurach zarowno w strone krzyznego jak i koziego w. Wracałam zielonym.Najlepsze widoki ( o ile sa) - ze Skrajnego Granatu. Na pewno za rok znow tam uderze , przy bezchmurnym niebie musi byc rewelacyjnie Very Happy. Goraco polecam, troche wspinaczki, rekawiczki wskazane Very Happy


Relację napisz w dziale o tej samej nazwie ( też mądry się odezwał, co się zbiera do napisania swojej od 2 tyg...) Granaty jak dla mnie najlepsze miejsce widokowe na Orlej, przy bezchmurnym niebie jest rewelacyjnie.

_________________
Kiedy jest Ci tak źle, że już gorzej być nie może, zacznij się walić kijem po nodze. Kiedy przestaniesz, od razu poczujesz się lepiej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N sie 09, 2009 10:11 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Wt lut 26, 2008 6:38 pm
Posty: 1930
jeszcze lepsze widoki na OP są z Koziego...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N sie 09, 2009 10:19 pm 
Weteran

Dołączył(a): Śr mar 18, 2009 5:54 pm
Posty: 135
Lokalizacja: się biorą dzieci?
dawid_w napisał(a):
jeszcze lepsze widoki na OP są z Koziego...


kazdy lubi co innego, ja na Kozim chyba bardziej byłem pod wrażeniem szlaku prowadzącego nań (od Zawratu) niż samych widoków. A Granaty to był mój pierwszy odcinek Orlej, więc może dlatego mnie tak zatkało.

_________________
Kiedy jest Ci tak źle, że już gorzej być nie może, zacznij się walić kijem po nodze. Kiedy przestaniesz, od razu poczujesz się lepiej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N sie 09, 2009 10:27 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Wt lut 26, 2008 6:38 pm
Posty: 1930
fakt pierwszy raz na OP pozostaje w pamięci


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Prośba o radę
PostNapisane: Pn sie 10, 2009 7:21 am 
Nowy

Dołączył(a): N sie 09, 2009 10:23 pm
Posty: 1
Witam wszystkich :) To mój pierwszy post i przygotowanie do pierwszej wędrówki w Tatry. Wędrówki to za dużo powiedziane bo nasz bagaż 4 letnia słodziutka łobuziara nie pozwoli nam poszaleć. Piszę ze względu na nią. Jakie trasy byście zaproponowali, tak jak napisałem Tatr nie znamy i nie mamy, żadnego doświadczenia w chodzeniu po górach. Sam mam zapędy do ryzykanctwa i szarżowania a nie chciałbym rodzinę narazić na kłopoty.
Mamy 3 pełne dni. Co musimy zobaczyć i jak tam dotrzeć? Z góry za wszystkie rady dziękuję i pozdrawiam Piotr


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 10, 2009 7:35 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 17, 2007 7:57 pm
Posty: 3449
Lokalizacja: Tczew
bessonHD napisał(a):
Jakie trasy byście zaproponowali, tak jak napisałem Tatr nie znamy i nie mamy, żadnego doświadczenia w chodzeniu po górach. Sam mam zapędy do ryzykanctwa i szarżowania a nie chciałbym rodzinę narazić na kłopoty.
Mamy 3 pełne dni.

Proponuję - Nosal, Wielki Kopieniec, Gesia Szyja, mozecie tez wjechac kolejką na Kasprowy i zejsć sobie do Murowańca, trasa ładna, łykniecie trochę powietrza z wysokich Tatr :lol: Z Kasprowego mozecie się tez udać na Kondracką Kopę - też bardzo pięknie i niewymagająco.

_________________
Mądry wycof nigdy nie przynosi ujmy


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sie 10, 2009 7:52 am 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 6:52 am
Posty: 3030
Lokalizacja: Sosnowiec
bessonHD napisał(a):
Witam wszystkich :) To mój pierwszy post i przygotowanie do pierwszej wędrówki w Tatry. Wędrówki to za dużo powiedziane bo nasz bagaż 4 letnia słodziutka łobuziara nie pozwoli nam poszaleć. Piszę ze względu na nią. Jakie trasy byście zaproponowali, tak jak napisałem Tatr nie znamy i nie mamy, żadnego doświadczenia w chodzeniu po górach. Sam mam zapędy do ryzykanctwa i szarżowania a nie chciałbym rodzinę narazić na kłopoty.
Mamy 3 pełne dni. Co musimy zobaczyć i jak tam dotrzeć? Z góry za wszystkie rady dziękuję i pozdrawiam Piotr


Czterolatka... czyli, żeby nie było "buuuueeeeeeeeeeee!!!" musi być niezbyt daleko, ładnie, wskazany byłby też smaczny deser.

Malownicza i nie trudna wycieczka do Doliny Strążyskiej z przystankiem w chacie na Polanie Strążyskiej gdzie podają deser ze świeżych jagód, no i w końcu podejście pod wodospad Siklawica - to powinno się spodobać dzieciakowi.

_________________
- Ej, Panie Derechtórze! Mom takom, wicie, mature do godania... telobyk godoł, ino, wicie... nie wim, o cyim!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 10, 2009 8:25 am 
Weteran

Dołączył(a): Cz kwi 30, 2009 8:51 am
Posty: 121
Lokalizacja: 420 km. do Tatr
keff79 napisał(a):
pod wodospad Siklawica - to powinno się spodobać dzieciakowi.


Tak - to powinno się spodobać, a jeśli będą siły i dobra pogoda, to można potem pójść jeszcze ścieżką nad reglami na Sarnią Skałę i zejść Doliną Białego.
Dokładnie taką trasę zrobiłem z moją pociechą, gdy miała 4 lata.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 10, 2009 8:37 am 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
Mag_Way napisał(a):
mozecie tez wjechac kolejką na Kasprowy i zejsć sobie do Murowańca, trasa ładna, łykniecie trochę powietrza z wysokich Tatr :lol: Z Kasprowego mozecie się tez udać na Kondracką Kopę - też bardzo pięknie i niewymagająco.


Z czterolatką jeżeli sami nie mają w ogóle doświadczenia, o czym pisze bessonHD, - to jednak bym tej trasy nie ryzykowała.

Strążyska z Siklawicą będzie jak najbardziej OK.
Poza tym np. Rusinowa Polana, jest tam szałas i owieczki, a to się młodej spodoba, można również wstąpić do kapliczki na Wiktorówkach i tam w podziemiach napić się herbaty.
W ogóle chodząc w góry z dzieciakami w tym wieku zauważyłam, ze ważne jest aby na końcu był jakiś konkretny cel - schronisko, jaskinia, wodospad, czy coś podobnego.

Odradzam Morskie Oko, bo droga jest długa i nudna.

Pozdrowienia

Basia


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 10, 2009 3:33 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 17, 2008 9:44 pm
Posty: 969
Lokalizacja: Łódź
nie zgadzam się z tobą Basia Z. zejście z Kasprowego do murowańca łatwa i przyjemna (ja miałem przyjemność pokonywania ją latem w śniegu ok pół metra (było ciekawie) na pewno polecam tak samo jak Basia Z. Rusinową polanę można także pójść do Kościeliskiej zahaczając o jaskinię Mroźną


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 10, 2009 4:29 pm 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
szach_mat napisał(a):
nie zgadzam się z tobą Basia Z. zejście z Kasprowego do murowańca łatwa i przyjemna (ja miałem przyjemność pokonywania ją latem w śniegu ok pół metra (było ciekawie) na pewno polecam tak samo jak Basia Z. Rusinową polanę można także pójść do Kościeliskiej zahaczając o jaskinię Mroźną


To co zgadzasz się ze mną czy nie zgadzasz ?

;-)

Ponieważ mam dwoje dzieci (teraz już dorosłych) i prawie od urodzenia chodziłam z nimi po górach więc wiem jakie trasy podobają się dzieciom.
A mianowicie są to trasy, które nie są nudne, gdzie co 100 m jest coś nowego, ciekawego, co można by pokazać dziecku.
Takie warunki spełnia wycieczka do Strążyskiej, lub rzeczywiście Kościeliska (chociaż 4-latka jest za mała na Jaskinię Mylną, tam można zabrać trochę starsze dziecko zwłaszcza że rodzice sami nie mają w ogóle doświadczenia).
Tymczasem zejście z Kasprowego mimo że łatwe - to jest jednostajne długie i nudne. 4-latki nie interesują w ogóle widoki a interesują za to potoki (do których można wrzucać kamienie), kwiatki (tylko trzeba jej powiedzieć ze nie wolno ich zrywać), szałas, owieczki.

B.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 10, 2009 5:30 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 03, 2008 6:56 pm
Posty: 758
Lokalizacja: Las Vegas
Basia ma racje, moja mala (5 lat) przeżyła droge do MOKa tylko dlatego że co jakiś czas byl przystanek przy rowie i rzucanie kamykami lub skakanie po strumyku płynacym przez szlak 8) do tego przejżdżały koniki, a w jeziorku pływały rybki :D powrót bryczka, którą ciagnął Murzyn i Cygan ... no i oczywiście potem można było je poklepać po grzywie :D

z córcia zaliczyłem jeszcze:

-Chocholowska z ciuchcią (tylko 4 zeta od ososby) i pasacymi się owieczkami
- Kościeliska z "niesmiertelnymi kamykami" bo potok blisko, jaskinią Mylna (bardzo się jej podobalo, tylko trzeba bardzo uważać, bo ślisko)
- Strążyską z wodospadem i Sarnią Skałą
- no i nieśmiertelny Kasprowy z kolejką i spacerkiem po szczytach

dzieci mają to do siebie że potrzebują ciągłego "bodzca" który umili dłuższą wędrówkę i atrakcji "ciekawszych niz piekne widoki" 8)

_________________
Żyj tak abyś po latach mógł powiedzieć-przynajmniej się nie nudziłem.


Ostatnio edytowano Pn sie 10, 2009 10:07 pm przez karlos, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 10, 2009 7:13 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pt sie 07, 2009 5:55 pm
Posty: 387
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Dolina Kościeliska byłaby w sam raz. Jest dużo polanek, strumyczków i owieczki się czasem pasą. A na końcu schronisko z pysznym jedzonkiem. Możnaby jeszcze zaproponować spacer Drogą pod Reglami z dojsciem do jaskinii Dziura. Trasa krótka i niewymagająca, a po drodze można napić się pysznego koktajlu i zjeść oscypka.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 10, 2009 8:28 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 17, 2008 9:44 pm
Posty: 969
Lokalizacja: Łódź
i tak i nie co do ścieżki z Kasprowego na Murowaniec się zgadzam z tobą a co do reszty tak


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 10, 2009 9:03 pm 
Swój

Dołączył(a): Śr lip 22, 2009 12:58 pm
Posty: 54
Lokalizacja: spod stolicy
Ja polecam na spacery z 4-latka stawy - lapanie kaczek w Smreczynskim, lazenie po kamieniach w Dolinie 5S, a takze Czarnym Gasienicowym - to zabawy ktore motywowaly moje potomstwo do ruszenia w gore.
Oczywiscie przejscie Strazyskiej i Koscieliskiej tez pasuje, bo mozna popatrzec na potoczki i wodospady, jak jest cieplo to tez pochodzic w strumieniu i zbudowac tame z kamieni - np. na strumyku obok schroniska na Ornaku.
Warto pojsc tez na Sarnie Skalki. Na Gesia Szyje tez.
No i polecam "schronisko" na Kalatowkach - maja pilkarzyki w sali telewizyjnej :D

_________________
ide w gory


Ostatnio edytowano Pn sie 10, 2009 9:04 pm przez kj39, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 10, 2009 9:04 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt cze 29, 2007 11:59 am
Posty: 1417
Cytuj:
lazenie po kamieniach w Dolinie 5S

Tylko tam są kamienie ? :scratch:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 10, 2009 9:41 pm 
Swój

Dołączył(a): Śr lip 22, 2009 12:58 pm
Posty: 54
Lokalizacja: spod stolicy
hehe, mialem na mysli kamienie w stawach, z ktorych fajnie sie wpada do wody :D

_________________
ide w gory


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 11, 2009 12:30 am 
Kombatant

Dołączył(a): So gru 02, 2006 4:24 pm
Posty: 397
Lokalizacja: Warszawa
Zależy od charakteru dziecka...
Ale jeśli łobuziarka - to łańcuchy, łańcucchy i jeszcze raz łańcuchy. No i drabinka. No i żeby szła wyprostowana, a ojciec na kolanach. I jeszcze te latarki :-)
Czyli wszystko jasne :-)
Moja -co prawda - sześcio- a nie czterolatka -ale powtarzam - zależy to od dziecka - była zachwycona. Do tego stopnia, że 3 dni musieliśmy wracać na tą samą trasę :-))))
Którą ? Oczywiście, aby się nie pozabijać - jak napisali przedmówcy: Raptawicka i Mylna (z przejściem Mylnej, oczywiście (z WŁASNĄ latarką i tatą strach przed ciemnością dziwnie znika....))
Ale odradzam Smoczą Jamę - za wysokie stopnie i ślisko - tam poległa i do dziś Wąwozu Kraków nie lubi...
I uwaga - cel osiągnęliśmy ze schr.Ornak, a nie z Z-nego - nie było monotonii Busów 4,5km doliną... Tylko 1 km w dół do pierwszego łańcucha!!! to chyba też ma znaczenie...
Wystarczyło, aby w następnym roku był Zawrat i Szpiglasowa :-)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 11, 2009 12:46 am 
Kombatant

Dołączył(a): So gru 02, 2006 4:24 pm
Posty: 397
Lokalizacja: Warszawa
I podobnie jak u Basi - po przejściu Raptawicka, Mylna (a także samodzielnie do końca bo mnie się już nie chciało - Obłazkowej jamy - patrzyłem od drugiego zakrętu) Wąwóz Kraków z obejściem po klamrach a potem ponownie przez Smoczą Jamę - co zakończyło się porażką techniczną (przeszła, ale ze łzami) PRZEZ GODZINĘ na Polanie Pisanej budowała tamę z kamieni na Potoku Kościeliskim (też bez powodzenia, ale z radością). Słusznie: potok, kamienie, błoto - to musi być....


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 11, 2009 7:24 am 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
krzyss napisał(a):
Ale jeśli łobuziarka - to łańcuchy, łańcucchy i jeszcze raz łańcuchy. No i drabinka. No i żeby szła wyprostowana, a ojciec na kolanach. I jeszcze te latarki :-)
Czyli wszystko jasne :-)


U mnie (tj. u moich synów) było tak samo.
Ale ja zwracam uwagę, na to, że pytający napisał, że sam nie żadnego doświadczenia górskiego.
A wówczas odradzam zapuszczanie się do jaskiń.

Samemu - tak, bo Mylna i Raptawicka są dobre na początek, ale z dzieckiem (bez własnego doświadczenia) - nie.
Mam taką zasadę, że każdą trudniejszą trasę na jaka wybierałam się z dzieckiem musiałam wcześniej sama przejść (nie koniecznie w tym samym roku) i całkowicie pewnie się na niej czuć.

B.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 11, 2009 7:49 am 
Swój

Dołączył(a): Pn cze 11, 2007 4:05 pm
Posty: 50
Lokalizacja: Lublin
Wracając do parkowania na Palenicy o 4 -5 rano to może od razu postawie samochód przy drodze to tam mnie nie skasują za parkowanie, a na łysej to na prawdę kasują za parkowanie? eh złodzieje kapitaliści krwiopijcy...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 11, 2009 8:01 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
jerrik1 napisał(a):
a na łysej to na prawdę kasują za parkowanie?

Jest parking, bramka, parkingowy i cennik wisi. Ale chyba taniej, niż Palenica (tylko 2km dalej).

_________________
Pamiętasz co obiecywała?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 11, 2009 8:03 am 
Kombatant

Dołączył(a): So gru 02, 2006 4:24 pm
Posty: 397
Lokalizacja: Warszawa
Prawdą jest, że ja zabrałem dziecko w Tatry po 33 latach chodzenia - wszystko wtedy jest łatwiejsze :-)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 11, 2009 8:31 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
Ja zabrałem już za pierwszym razem. Dziecko miało wtedy prawie 3 lata, główne zdobycze to Morskie Oko wózkiem (własnym, nie qniem) i Kasprowy kolejką.

_________________
Pamiętasz co obiecywała?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 11, 2009 11:31 pm 
Kombatant

Dołączył(a): So gru 02, 2006 4:24 pm
Posty: 397
Lokalizacja: Warszawa
Ja przy pierwszym razie miałem 12 lat... Mówię o Tatrach :-) Więc o dziecko ciężko mi było :-) Raczej jako dziecko byłem zabierany przez Rodzica, który sam będąc młodzieżą sypiał jeszcze w Trumnie w Murowańcu. (kto po za Markizem wie co to Trumna?) I chyba nie było błędem zabranie mnie w góry - majac 12 lat drugi wyjazd (pierwszy był styczniowy!!!!!!!!!!!!!!!) przy pomocy przewodnika Pana Nyki zaplanowałem sam!!!! Do dziś żałuję, że dorośli tego planu wtedy nie zrealizowali ... Tak czy owak nie nudziłem się...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 12, 2009 6:11 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
krzyss napisał(a):
(kto po za Markizem wie co to Trumna?)


Bądź poważny.

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 12, 2009 9:10 am 
Kombatant

Dołączył(a): So gru 02, 2006 4:24 pm
Posty: 397
Lokalizacja: Warszawa
No dobra, jestem :-(


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 12, 2009 10:10 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 07, 2005 1:40 pm
Posty: 689
Lokalizacja: 604 km do Tatr
hej hej! :)
gdzie warto i mozna pójsc z Dol. Kondratowej - chodzi mi i mozliwe przejścia do Słowaków, bo po polskiej stronie to wiem mniej więcej. tak zeby wrócić tez przez góry przed 21?

_________________
szukam damskich butów 5.10 - jakby komuś wpadły w oko, proszę o znak-sygnał :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 12, 2009 10:21 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 13, 2007 6:28 pm
Posty: 2072
Lokalizacja: Warszawa
Chyba nigdzie - schodzić z Kasprowego do Cichej, żeby wrócić z powrotem tą samą drogą, to trochę/całkiem bez sensu.

_________________
siciarz.net


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 12, 2009 10:23 am 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
adhezja napisał(a):
hej hej! :)
gdzie warto i mozna pójsc z Dol. Kondratowej - chodzi mi i mozliwe przejścia do Słowaków, bo po polskiej stronie to wiem mniej więcej. tak zeby wrócić tez przez góry przed 21?


Jedyne przejście szlakiem na słowacką stronę jest przez Kasprowy, a potem dłuuuuuugą Doliną Cichą do Podbańskiej.

Innych możliwości przejścia szlakiem na Słowację w najbliższej okolicy nie ma.
Pod tym względem Kondratowa nie jest dobrym punktem wypadowym (zresztą wg mnie w ogóle nie jest).

Pozdrowienia

Basia


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18015 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203 ... 601  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL