Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest So cze 15, 2024 11:29 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 2322 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 78  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 08, 2005 11:38 pm 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 30, 2005 11:31 pm
Posty: 115
Lokalizacja: Kraków
psionides napisał(a):
Chyba jutro sam pojadę na jeden dzień, bo nie mogę znaleźć żadnej ekipy ... chyba że ktoś z was się jutro wybiera? :) Planuję zaliczyć Kasprowy i Czerwone... trochę głupio mi samemu iść, bo zawsze to bardziej bezpiecznie w grupie, ale co zrobić ... pytałem dzisiaj ok. 15 osób i wszyscy albo mają praktyki, albo egzaminy, albo coś innego :/

Jak powiedziałem, tak zrobiłem :) Zaliczyłem dzisiaj trasę: Kiry -> Ciemniak -> Kopa -> Kasprowy -> Kuźnice ... trochę mnie teraz nogi nie słuchają, czuję że to tylko przedsmak tego co będzie jutro :D
Ale pogoda super, cieplutko, wiatru prawie nie ma, dopiero jak zszedłem z Ciemniaka to zaczęło wiać, ale kurtka była praktycznie niepotrzebna - wystarczył podkoszulek i koszula... niebo czyste, pojedyncze chmurki (nawet Świnica czyściutka - mogłem się rozpędzić na Kasprowym i wejść jeszcze ;);) ), tylko powietrze jakieś takie jakby zadymione - jak się patrzyło na górę z większej odległości to się robiła zamglona, a wszędzie nad horyzontem było takie coś jak równomierna warstwa chmur...
Generalnie dzień uważam za bardzo udany 8)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 13, 2005 4:36 pm 
Nowy

Dołączył(a): Cz lip 14, 2005 12:21 pm
Posty: 3
Zolffik, prawda to, ze i pogoda w drugiej polowie wrzesnia bedzie ok?

Planuje wlasnie wypad 24-26.09 i od prognozy jedynie zalezy, czy sie wybiore w Tatry. Mam w planach choc kawalek Orlej i Przelecz pod Chlopkiem. Sie zobaczy, czy wyjdzie...
Ktos wie moze, gdzie znalezc info o pogodzie na dwa najblizsze tygodnie?
Pozdrawiam,
bart_mt


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 13, 2005 4:38 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N mar 27, 2005 9:30 pm
Posty: 2745
Lokalizacja: Katowice
bart_mt napisał(a):
Ktos wie moze, gdzie znalezc info o pogodzie na dwa najblizsze tygodnie?

Panie przecież wielką niewiadomą jest jutrzejsza pogoda a co dopiero za dwa tygodnie :wink: Hej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 14, 2005 11:10 am 
Swój

Dołączył(a): N wrz 11, 2005 10:35 pm
Posty: 93
Lokalizacja: Rzeszów
HMMM..... na onecie jest pogoda na tydzień :P wprawdzie nigdy się nie sprawdza, ale z tego co widzę to 15-16 września ma byc pochmurno w tatrach, a później trochę chmurek, trochę słońca, ale ma nie padać wcale :)
No i ja właśnie za 3 dni jadę w tatry :):):) relację zdam Wam po powrocie....pozdrawiam wszystkich



a i jeszcze jest taka stronka www.meteo.pl , na której jest doskonale przedstawiona prognoza na 2-3 dni...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 16, 2005 6:34 pm 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 15, 2005 9:12 am
Posty: 116
Lokalizacja: Wadowice
hm, pogoda niestety nie napawa optymizmem a chciałem właśnie wyskoczyc na weekend w góry, bo cieżko się urwac z pracy, coś przyszły tydzień ma być lepszy, tylko czy aby dotrwa do soboty ta poprawa - uff - wielkie dylematy :( :

_________________
Na dole nie jest źle, tylko wiele rzeczy nie smakuje tak jak tam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 16, 2005 6:46 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr lut 16, 2005 8:51 am
Posty: 2378
Lokalizacja: Nowy Sącz
no ten weekend raczej nie bedzie nalezal do udanych http://wiadomosci.onet.pl/1164972,11,item.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 16, 2005 6:56 pm 
Swój

Dołączył(a): N wrz 11, 2005 10:35 pm
Posty: 93
Lokalizacja: Rzeszów
Najnowsze komunikaty podają, że jutro (sobota) możliwy snieg w partiach tatr powyżej 1500 m n.p.m
więc średnie warunki :/ ale jeśli chodzi o przyszły tydzień, to od poniedziałku ma być już ok, a od wtorku już całkiem ładnie.... :)

Ps. dobrze że jadę dopiero za 3 dni, oby tylko śniegu nie spadło jutro dużo, bo nie pójdę na ORLĄ a marzę o niej szczerze :)

Pozdrawiam

PS... jesli ktos coś będzie wiedział czy w tatrach rzeczywiście jest zimowo w weekend to proszę o info :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 18, 2005 12:07 pm 
Swój

Dołączył(a): N wrz 11, 2005 10:35 pm
Posty: 93
Lokalizacja: Rzeszów
Drodzy Forumowicze.....jeśli ktoś wie czy w Tatrach wysokich spadł śnieg w ten weekend to proszę o informacje dotyczące grubości pokrywy śnieżnej :)

Wybieram się jutro w Tatry, mam ambitne plany, tak więc muszę wiedzieć jakie warunki są na szlakach :)

Pozdrawiam serdecznie
Marek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 18, 2005 10:21 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11090
Lokalizacja: Poznań
Właśnie wróciłem. Spadło od 1 do 5 mm śniegu :)
Jest mokro, ślisko, mglisto, niski pułap chmur i zimno. Ambitne trasy tylko dla masochistów.

_________________
Tatrzańskie szlaki..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 18, 2005 10:34 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): So lip 23, 2005 6:00 pm
Posty: 1495
Lokalizacja: z domu
http://www.tygodnikpodhalanski.pl/modul ... e&sid=1546


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 19, 2005 11:04 am 
<font color = red><i>Szarik</i></font>

Dołączył(a): Pn sie 01, 2005 5:21 pm
Posty: 2908
tomek.l napisał(a):
Właśnie wróciłem. Spadło od 1 do 5 mm śniegu :)
Jest mokro, ślisko, mglisto, niski pułap chmur i zimno. Ambitne trasy tylko dla masochistów.


ale pierwsza część urlopu była malynowa...prawda?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 19, 2005 12:59 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11090
Lokalizacja: Poznań
Prawda :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: co wy na to?
PostNapisane: Pt wrz 30, 2005 1:38 pm 
Co sądzicie o wypadzie jutro na orlą od kasprowego??? myślicie że to dobry pomysł???


Góra
  
 
PostNapisane: Pt wrz 30, 2005 1:43 pm 
<font color = red><i>Szarik</i></font>

Dołączył(a): Pn sie 01, 2005 5:21 pm
Posty: 2908
Robert napisał(a):
Co sądzicie o wypadzie jutro na orlą od kasprowego??? myślicie że to dobry pomysł???


ja osobiście bym nie poszła :?


http://www.z-ne.pl/templates/kamera/kamera.html

z tego co tu widać to nawt Giewont pokryty jest tym białym świnstwem, pogodna średnio fajna, chmury...eee moze lepiej się tam nie pchać... :roll:

P.S. albo wejść sobie na Kościelec, jeżeli widocznosć pozwoli można dość dobrze ocenić warunki na OP, ja tak czasem robie.
Jeśli pogoda jest wątpliwa to lece na Kościelec i oceniam warunki na OP ;)

pozdrawiam i pozwodzenia


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 30, 2005 3:18 pm 
polecam tą stronkę:

http://meteo.icm.edu.pl/java/mgram.php? ... ang=0&ver=


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 12, 2005 3:12 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pn paź 10, 2005 9:36 pm
Posty: 600
Lokalizacja: Rybnik
Trzymam kciuki za pogodę, gdyż w niedzielę wyjeżdżam w Taterki na parę dni. Jak na razie w górach jest cudowna pogoda, wymarzona do chodzenia, choć najbliższe dni mają być już mniej ciekawie. Mam tylko nadzieję, że po weekendzie się przejaśni.
Byle deszczu nie było...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So paź 15, 2005 7:19 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr lut 16, 2005 8:51 am
Posty: 2378
Lokalizacja: Nowy Sącz
http://wiadomosci.onet.pl/1180140,11,item.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: No nie wiem...
PostNapisane: Pn paź 17, 2005 6:18 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 5:35 pm
Posty: 7568
Lokalizacja: z lasu
cześć, witam wszystkich,
Nie wiem, ale już chyba nawet trzymanie kciuków mi nie pomoże, w piątek wybieram się pobrykać w Tatrach Zachodnich a tu pogoda jaka jest każdy widzi... Dzwoniłem do schroniska na Kondratowej podpytać się o spanko i jeśli chodzi o pogodę to zbytnio mnie nie podnieśli na duchu...
No ale trzeba być dobrej myśli, jakoś będzie.
Jeśli macie jakieś chody "na górze" to wstawcie się za mną, Pozdrawiam. ;)

PS. miałem jechać tydzień temu - no i co się porobiło? :(


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 25, 2005 9:28 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11090
Lokalizacja: Poznań
Cytuj:
Waunki do uprawiania turystyki trudne. W wyższych partiach Tatr zalega warstwa śniegu, możliwy lód. Prosimy o ostrożność i rozwage. W związku z tym ,że ciemności zapadają coraz wcześniej prosimy pamiętac o LATARKACH!!!!

topr.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 25, 2005 10:11 pm 
Swój

Dołączył(a): Pn paź 10, 2005 9:52 pm
Posty: 81
Lokalizacja: Warszawa
tomek.l napisał(a):
Cytuj:
Waunki do uprawiania turystyki trudne. W wyższych partiach Tatr zalega warstwa śniegu, możliwy lód. Prosimy o ostrożność i rozwage. W związku z tym ,że ciemności zapadają coraz wcześniej prosimy pamiętac o LATARKACH!!!!

topr.pl

tak, tak - latarki, latarki i duży zapas baterii :idea: :idea: :idea:

_________________
niech żyje niepoprawność polityczna i w ogóle
http://www.gopr.com.pl/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 25, 2005 11:59 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 5:35 pm
Posty: 7568
Lokalizacja: z lasu
Pogoda w weekend była super, z dnia na dzień warunki zmieniają się o 180 stopni, Piątek śnieg, mroźno i niskie chmury, w nocy powiało i w sobotę szczyty suche a widoczność do Gdańska.
A na wędrówki faktycznie coraz mniej czasu, po 18 już ciemno się robi... :?
Cytuj:
Życzę udanego wypadu, ciekawych wycieczek, wiele emocji i czekamy na relacje i fotki po powrocie

kilka fotek jest już w Foto i mam nadzieję że się spodobają


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lis 06, 2005 1:33 pm 
Byłem teraz na trzy dni z klasą na wycieczce wraunków pogodowych takich to jeszcze nigdy nie miałem a a z kumplem jak zobaczyłem Miegusza wielkiego to aż mnie rrozdzierało od środka żeby tam weiść no ale to chyba nie szybko nastąpi bo się zima zbliża
pozdo


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lis 08, 2005 7:30 pm 
Swój

Dołączył(a): Pn paź 03, 2005 6:31 pm
Posty: 44
To fakt warunki w Tatrach mogą byc cieżkie myślę jednak że uda się troche pochodzić w naszych Polskich Tatrach -Słowackie szlaki zamkniete
czołówki obowiązkowe a wyższych partiach o rakch myślę ale zobaczymy !!

_________________
http://www.gorskapasja.dvd.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 09, 2005 8:41 am 
http://www.mati.zakopane.pl/info2/templates/kamera/

warto sobie podgladnac pogode - zawsze to da jakies pojecie co sie dzieje w gorach.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 09, 2005 9:10 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt paź 14, 2005 9:18 am
Posty: 3112
Lokalizacja: z Manczy
Aktualne dane z Zakopca
Zachodnie - spoko
Wysokie - lokalne oblodzenia powyżej 2000m
Info od przewodnika

_________________
"Posekaj, posekaj"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lis 13, 2005 5:02 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11090
Lokalizacja: Poznań
topr.pl
Cytuj:
W Tatrach szczególnie w miejscach zacienionych powstała bardzo niebezpieczna "polewa lodowa" Prosze o zachowanie szczególnej ostrożności, rozsądny wybór tras turystycznych. W związku z porą roku zabieramy ze sobą latarkę, czapkę, rękawiczki i poruszamy sie w dobrych butach górskich.


W Wysokie nie ma co iść. Skały oblodzone. We wszystkich zacienionych miejscach pewny lód. W Zachodnich północne stoki też zmrożone.

_________________
Tatrzańskie szlaki..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 17, 2005 9:31 am 
Utrudnienia na szlakach:

W Tatrach nastąpiło znaczne pogorszenie warunków turystycznych na szlakach, gdzie leży kilkucentymetrowa warstwa śniegu. W wielu miejscach szlaki są oblodzone i bardzo śliskie. Prosimy zachować szczególną ostrożność.
W wyższych partiach Tatr wiatr i mgła, które w znacznym stopniu ograniczają widoczność i utrudniają orientację w terenie.
Planując wycieczkę w góry należy pamiętać, że dni są coraz krótsze, a wieczory i ranki chłodne. Również pogoda może ulec gwałtownej zmianie i należy być przygotowanym na dodatkowe utrudnienia, np. silny wiatr, deszcz czy mgłę. Ciepły sweter lub kurtka w plecaku na pewno się przyda.

wygląda na to, ze załapaliśmy się na ostatnie niesnieżne dni w Tatrach. jak patrzę na Giewont teraz to dziś byśmy chyba nawet tych szlaków co w weekend nie zrealizowali


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 17, 2005 11:18 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 14, 2005 4:40 pm
Posty: 6853
Lokalizacja: WOŁOMIN
Czytając powyższe apeluje do Wszystkich aby siedzieć w domu na dupach i dać spokój TOPRowcom bo oni też by se spokojnie bez wrażeń posiedzieli... ;) Poczytać forum i dołączyć się do dyskusji... 8)

Pozdrawiam!
Bartek :D

_________________
Wchodzi Kaczyński do sklepu a tam wszędzie WINA TUSKA :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 17, 2005 12:52 pm 
I jeszcze jedno ostrzeżonko:

W Tatrach i na Podhalu również sypie. Warunki turystyczne w górach pogorszyły się. Szlaki są oblodzone. W wyższych partiach Tatr mgła bardzo utrudnia orientację w terenie.

Na Kasprowym Wierchu w południe pokrywa śnieżna miała około 5 centymetrów grubości. Śnieg padał nadal, wiatr powodował zamieć. Mgła ograniczała widzialność do 30 metrów. Termometry wskazywały 11 stopni mrozu. W tym samym czasie w Zakopanem temperatura powietrza wynosiła minus 1,7 stopnia C., a pokrywa śnieżna miała 1 cm grubości.

W Tatrach nastał martwy sezon turystyczny. Kolej linowa na Kasprowy Wierch nie kursuje do 25 listopada włącznie, z powodu przeglądu technicznego Schroniska w Dolinie Roztoki oraz na Hali Kondratowej są nieczynne do odwołania. Co do funkcjonowania pozostałych schronisk lepiej się upewnić telefonicznie tuż przed wyruszeniem w góry.

Dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego wydał instrukcję zobowiązującą turystów do powiadamiania Służby Parku o każdym przypadku znalezienia martwego ptaka. Ma to związek z potencjalnym zagrożeniem ptasią grypą, którą może przenosić dzikie ptactwo podczas jesiennych migracji. Martwych ptaków pod żadnym pozorem nie należy dotykać.

onet.pl


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 17, 2005 2:49 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt lis 04, 2005 7:38 pm
Posty: 4278
Lokalizacja: Buk
No to zima chyba tym razem juz na dobre zawitała w naszych kochanych Tatrach.Dzisiejszy widok z kamerki w zupełnie innym klimacie niż dotychczas.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 2322 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 78  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL