Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 30, 2024 9:35 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 05, 2008 3:18 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr kwi 16, 2008 2:19 pm
Posty: 25
Lokalizacja: zabrze
po tym jak wiem ze jest ładna nie mozna jej ominac


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 05, 2008 6:10 pm 
Swój

Dołączył(a): So cze 30, 2007 5:16 pm
Posty: 79
beataw zlituj się i nie pisz tyle razy posta pod postem, od tego masz edycje posta, bo ja sie zaczynam juz gubic ;p Dolina Roztoki jest naprawde dość mocno uczeszczana. Nie jest to oczywiście droga do Moka, ale i tak sporo ludzi chodzi. Na tyle sporo, że z czystymi fotkami bywa problem bo co chwile ktoś się wchrzani w kadr ;p


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 05, 2008 7:30 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr kwi 16, 2008 2:19 pm
Posty: 25
Lokalizacja: zabrze
postaram dostosowac sie do twoich prosb i dzieki za odpowiedz


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 29, 2008 12:55 pm 
Swój

Dołączył(a): Pn lut 19, 2007 12:40 pm
Posty: 35
Lokalizacja: Łódź
Trauma_ napisał(a):
ja w jej wieku wbiegałam na górę po pieć razy i wracałam krzycąc na Rodziców, że czemu tak powoli lezą...



Jak bym słyszała swojego syna :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N cze 01, 2008 5:55 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr maja 14, 2008 10:28 am
Posty: 20
Lokalizacja: Łódź
W zeszłym roku schodziłam z 8-latkiem z Kasprowego, marudził, że nieciekawo/nudno. Wchodzilismy przez Gąsienicową i od tamtej strony podobało mu sie o wiele bardziej.
Na Giewont wybraliśmy się z nim jak miał 6 lat (prze Kondratową) ale ze względu na tłum pod szczytem zrezygnowaliśmy i zeszliśmy do Strążyskiej.
Zalezy do dziecka ale generalnie zawsze z podziwem patrzę na dzieci w górach-ja padam na twarzyczkę a one odpoczną chwilę i dalej...

_________________
"Porwalismy się na zdobycie wilekich gór..." LP


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 04, 2008 10:06 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr kwi 16, 2008 2:19 pm
Posty: 25
Lokalizacja: zabrze
dokładnie dzieci mają wiecej energii. niedawno byliśmy w wiśle i tam chodzilismy 9 godzin ( co prawda nie ma co porownywac wisły do tatr) ale chodzil i nie marudził a pozniej miał jeszcze siły szalec a rano godzina 7 pobudka.Tak więc mam nadzieje ze jak pogoda dopisze to troche pochodzimy.taki wstepny plan: dzien przyjazdu -luz,drugi dzien morskie oko,trzeci dolina pieciu stawow przez swistówke,czwarty dzien -luz,piąty dzien-dolina gasienicowa wejscie na kasprowy i zjazd kolejka ,szósty dzien-byc moze giewont(obawy o bezpieczenstwo dzieci)siodmy dzien- moze dolina koscieliska,osmy dzien powrót i krupowki.wszystko zalezy od pogody i kondycji


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 05, 2008 7:42 pm 
Kombatant

Dołączył(a): So cze 30, 2007 6:49 pm
Posty: 460
Wychodzi na to, że zarówno drugiego dnia jak i nazajutrz będziecie zasuwali tą samą, niemal 9 kilometrową szosą do tego samego Morskiego Oka. Ja tam na Twoim miejscu pomyślałbym o Rusinowej Polanie (choćby dla owiec, czy oscypków) w połaczeniu z Gęsią Szyją. Giewont jest dość bezpieczny, o ile nie zaskoczy Was tam burza, a dziecko nie będzie brykało na szczycie, nie patrząc pod nogi.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 05, 2008 8:37 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 17, 2007 11:24 am
Posty: 351
Lokalizacja: Kraków
Można iść na Moko przez Rusinową i Gęsią Szyję z Wierch Porońca, później zejście do Wodogrzmotów przez Polaną pod Wołoszynem. Trasa, szczególnie w drugiej części malo uczęszczana, a w rejonie potoku Waksmundzkiego jest fajne miejsce żeby sie zatrzymać i odpocząć. W Wodogrzmotach można zrezygnować z autostrady do Moka i uderzyć na Słowację do Doliny Białej Wody (przechodząc na dziko prze Białkę, przy okazji darmowa kąpiel - oczywiście zartuję ;))

Zamiast na oblegany i faktycznie mało bezpieczny Giewont wymyśliłbym też coś innego...
A do Moka dwa razy nie warto chodzic...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 05, 2008 9:46 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr kwi 16, 2008 2:19 pm
Posty: 25
Lokalizacja: zabrze
to jak proponujesz przejsc bo chciałabym "uderzyc do morskiego oka no i dolina pieciu stawow" zeby nie chodzic tam dwa razy


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 05, 2008 10:19 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr wrz 19, 2007 8:59 pm
Posty: 18072
Lokalizacja: Zachodnie Pomorze/Poznań
3d napisał(a):
A do Moka dwa razy nie warto chodzic...


Mój Boże....

_________________
Mój kanał na YouTube: https://studio.youtube.com/channel/UC7G ... DING%22%7D
Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 06, 2008 6:58 am 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 5:51 pm
Posty: 10096
Lokalizacja: Moszna
Cytuj:
Zamiast na oblegany i faktycznie mało bezpieczny Giewont wymyśliłbym też coś innego...
A do Moka dwa razy nie warto chodzic...

Czuję w tobie znawcę :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 06, 2008 12:06 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 07, 2005 1:40 pm
Posty: 689
Lokalizacja: 604 km do Tatr
a gdzie w tym grafiku Chochołowska???
wg mnie dla dzieci - bajer! :) mozna Kolejką podjechać- dla dzieci to frajda, przed schroniskiem do kapliczki pójśc, w Dolnej Chchołowskiej przepieknie jest, jagódki, kwiatki i w ogóle, kawałek pod górkę, ale potem juz przez Grzesia na luzie zejscie. widziałam tam sporo dzieciaków. i to takich mniejszych. do tego raczje mniej ludzi niż koło Giewontu itp.
no i nie ma tam Morskiego Oka ;)

_________________
szukam damskich butów 5.10 - jakby komuś wpadły w oko, proszę o znak-sygnał :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 06, 2008 7:15 pm 
Swój

Dołączył(a): Wt mar 06, 2007 10:35 pm
Posty: 53
Lokalizacja: Kraków
A ja lubię to całe paskudne morskie oko. Lubię! Dojście faktycznie najprzyjemniejsze nie jest, ale kiedy patrze na otaczające je szczyty, to nawet je uwielbiam.
Nie rozumiem też za bardzo podejścia, że "drugi raz ta trasą iść nie warto", niektóre trasy zrobiłam ładnych kilka razy, ale jakbym miała możliwość to bym w tym momencie pobiegła, żeby przejść nimi jeszcze raz. Chyba, że ktoś chodzi po górach na zasadzie "zaliczania", ale tego to ja nie rozumiem wcale.

A co do tematu. Dzieci w wieku 6 lat nie mogą się nudzić, najgorsza dla nich jest monotonia. Im ciężko wytłumaczyć, że trzeba iść przez 3 godziny, żeby zobaczyć coś ciekawego. Propozycja Chochołowskiej uważam jest bardzo atrakcyjna. Ja wchodziłam na Kasprowy właśnie z takim małym 6-letnim łobuzem. Zupełnie bezproblemowo, a to była jego pierwsza trasa w góry. Myślałam, żeby zjechać na dół później kolejką, ale się nie dało ;) zostałam zmuszona do zejścia na Hale Gąsienicową, a później Boczaniem na dół.
Dzieci nie lubią monotonii, musi się coś dziać, jakiś strumyk, staw, schronisko z coca-colą ;) czy nawet głupia kolejka oglądana z oddali jest dla nich atrakcją.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 06, 2008 7:48 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 10, 2007 10:36 pm
Posty: 322
Lokalizacja: Łódź
beataw napisał(a):
drugi dzien morskie oko,trzeci dolina pieciu stawow przez swistówke

To zlać dwa dni w jeden, a drugi wykorzystać na
adhezja napisał(a):
a gdzie w tym grafiku Chochołowska???

Chochołowską :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 06, 2008 7:53 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 17, 2007 11:24 am
Posty: 351
Lokalizacja: Kraków
beataw napisał(a):
to jak proponujesz przejsc bo chciałabym "uderzyc do morskiego oka no i dolina pieciu stawow" zeby nie chodzic tam dwa razy

Z palenicy idziesz do D5SP, później przez Świstówkę do Moka, a potem powrót asfaltem.
Markiz napisał(a):
3d napisał(a):
A do Moka dwa razy nie warto chodzic...


Mój Boże....

Rozumiem, że jesteś miłośnikiem ceprostrady Palenica-Morskie Oko ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 10, 2008 9:22 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr kwi 16, 2008 2:19 pm
Posty: 25
Lokalizacja: zabrze
faktycznie zapomniałam o chocholowskiej . i coraz bardziej zaczynam myślec ze giewont moze jeszcze poczekac.z fotografii wnioskuję ze ładnie wyglada grześ . narazie plan jest taki jaki jest oczywiscie odpuszcze sobie giewont z dziecmi


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lip 23, 2008 6:27 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 23, 2008 5:03 pm
Posty: 264
Lokalizacja: kraków
beataw napisał(a):
czesc jestem nowa na forum ale po gorach troche chodze.Prosze o opinie czy mozna isc pieszo na kasprowy wierch z dzieckiem 6 lat i 13 lat a pozniej zejsc do hali gasienicowej? jakie jeszcze trasy prócz dolinek polecacie.Bylismy wczesniej na ńosalu i na sarniej skale.interesuje mnie trasa bez łancuchow i przepasci. Chcielibysmy tez zobaczec doline pieciu stawow ( czy jest jakis łatwy szlak) . z góry dziekuje za odpowiedz


jestem tu nowa więc witam wszystkich :)

nie wiem czy temat jeszcze aktualny, ale może przyda się na przyszłość. mój synek rok temu (miał niecałe 6 lat) wszedł na Kasprowy żółtym szlakiem z Kuźnic i zszedł sam, ale był bardzo zmęczony, więc, o ile nie śpicie w Murowańcu lub nie zjedziecie koleką nie polecam. poza tym musisz pamiętać, że trzeba doliczyć sporo do czasu przejścia i na odpoczynek w schronisku i uzbroić się w cierpliwość przy wchodzeniu, bo takie małe dziecko szybko się męczy (ma któtsze nóżki) i często musi przystawać.

dużo łatwiej nam poszło miesiąc później na Giewoncie, ale spaliśmy w Schronisku na Hali Kondratowej (na podłodze, ale młody nie narzekał).
łańcuchami synek był zachwycony, tylko musialiśmy mu pomagać, bo jednak krótkie nóżki nie ułatwiały sprawy. :) no i na trudniejszych odcinkach zawsze ktoś z dorosłych był przed nim i za nim.
o jednym trzeba pamiętać chodząc z dzieckiem - ambicje trzeba sobie schować na koniec. jeśli dziecko się boi, lub obawiamy się, że nie da rady wracamy, choćby nie wiem jak było żal. niby to oczywiste, ale widzę czasem rodziców ciągnących za sobą płaczące trzylatki, bo muszą wejść gdzie zaplanowali. :evil:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 23, 2008 8:53 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr kwi 16, 2008 2:19 pm
Posty: 25
Lokalizacja: zabrze
własnie wróciłam z zakopanego.pogoda nie dopisała a i na kasprowy sie nie wybralismy.za to ja weszłam na giewont oczywiscie bez dziecka chciałam sprawdzic najpierw te trase. z dzieckiem bylismy w jaskini dziura ( z latarką w srodku),jaskinia mrozna,staw smreczyński,czarny staw pod rysami( pokonał te trasę bez zająkniecia),morskie oko,nosal,schronisko ornak w dolinie kościeliskiej,gubałówka,dolina białego ,sarnia skała,droga nad reglami a wszystko to pokonalismy razem z 7 letnim dzieckiem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 23, 2008 10:27 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 28, 2007 1:34 pm
Posty: 4450
Lokalizacja: lkr
beataw napisał(a):
a wszystko to pokonalismy razem z 7 letnim dzieckiem.

będą z niego ludzie :)

_________________
Zrozumcie, że państwo chce tylko waszego dobra. Całego waszego dobra...

Picasa
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 24, 2008 1:09 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 23, 2008 5:03 pm
Posty: 264
Lokalizacja: kraków
beataw napisał(a):
własnie wróciłam z zakopanego.pogoda nie dopisała a i na kasprowy sie nie wybralismy.za to ja weszłam na giewont oczywiscie bez dziecka chciałam sprawdzic najpierw te trase. z dzieckiem bylismy w jaskini dziura ( z latarką w srodku),jaskinia mrozna,staw smreczyński,czarny staw pod rysami( pokonał te trasę bez zająkniecia),morskie oko,nosal,schronisko ornak w dolinie kościeliskiej,gubałówka,dolina białego ,sarnia skała,droga nad reglami a wszystko to pokonalismy razem z 7 letnim dzieckiem.


gratulecje! :D
my byliśmy niedawno w Dolinie Pięciu Stawów i moim zdaniem nie jest trudno z dzieckiem. :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 24, 2008 3:42 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 11, 2007 1:46 pm
Posty: 1563
Lokalizacja:
peepe napisał(a):
będą z niego ludzie :)

Tzn. kolejny górski ochlaptus :?: :D

_________________
Wolę mieć brzuch od piwa, niż garb od roboty


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 28, 2008 11:05 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr kwi 16, 2008 2:19 pm
Posty: 25
Lokalizacja: zabrze
no chyba juz zaszczepiliśmy w nim miłośc do gór -mam nadzieję ze tak zostanie.na drugie lato zamierzam odwiedzic dolinę pięciu stawów no i halę gąsienicową (3 razy podchody może za czwartm razem sie uda)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL