Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Śr cze 26, 2024 2:12 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 02, 2010 11:57 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 21, 2009 7:50 pm
Posty: 397
Lokalizacja: Białystok
kozica szwedzka napisał(a):
Jamike napisał(a):
A może ktoś z was powiedzieć czy z Doliny Białej Wody był kiedyś szlak na Rysy? Nyka opisuje ścieżkę z Polany Pod Wysoką na Rysy. Może ktoś z was miał kiedyś okazję tamtędy wędrować?


Tak, z Polany pod Wysoka jest sciezka do doliny Ciezkiej. Stamtad da sie bez problemu (choc duzo kamieni spod nog ucieka) wejsc na Wage i stamtad na Rysy - moze o to Ci chodzilo? Nie mam teraz czasu w przewodniku sprawdzac, a szlam tam dosc dawno temu...


Tak, dokładnie o to mi chodziło:) Możesz mi powiedzieć ile czasu mniej więcej zajmuje wejście stamtąd na Wagę? I jak w tamtym miejscu z filancami? Pewnie trzeba uważać skręcając z Polany pod Wysoką w tą ścieżkę?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 03, 2010 8:16 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn mar 01, 2010 11:19 am
Posty: 2462
Lokalizacja: z dalekiego pieknego zadupia
Jamike napisał(a):
Tak, dokładnie o to mi chodziło:) Możesz mi powiedzieć ile czasu mniej więcej zajmuje wejście stamtąd na Wagę? I jak w tamtym miejscu z filancami? Pewnie trzeba uważać skręcając z Polany pod Wysoką w tą ścieżkę?


Z Polany pod Wysoka szlismy do Ciezkiej niedlugo, moze z 1,5 h, a moze nawet mniej (bylo to juz kilka dobrych lat temu, wiec az tak szczegolow nie pamietam), dosc latwe podejscie, bez problemow wiekszych. W Ciezkiej nocowalismy w kolebie, a stamtad rano na Wage - droga nietrudna technicznie, ale meczaca przez te osypujace sie kamienie, zajela nam niecale 3 godziny - a mysle ze mozna i szybciej, tyle ze wtedy ja bylam dosc poczatkujaca w chodzeniu poza szlakiem i te lecace spod nog kamienie byly dla mnie wyzwaniem...

Na Wadze spotkalismy filanca :shock: ale ze moj towarzysz byl taternikiem (ja wtedy jeszce sie nie wspinalam), to sie jakos wykrecilismy i nic nie zaplacilismy.

Mysle ze ogolnie jest tam duze ryzyko spotkania kogos (w tym filanca) - popularny szlak, schronisko blisko...

Tak wiec chyba najlepiej jak my spac w Ciezkiej (ewentualnie pod Wysyka), a na Wage wejsc jak najwczesniej rano, to moze byc bardziej pusto. Albo, jesli bys szedl z dolu, a na wage wszedl wieczorem, to moze tez ryzyko mniejsze niz w srodku dnia... Ale to tylko takie moje spekulacje...

Pozdrawiam! :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 03, 2010 8:16 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn mar 01, 2010 11:19 am
Posty: 2462
Lokalizacja: z dalekiego pieknego zadupia
Bardzo dokladny opis tej drogi masz w WHP 9.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 03, 2010 9:09 am 
Zasłużony

Dołączył(a): N lis 15, 2009 9:06 pm
Posty: 214
Lokalizacja: Jabłonka
Lukasz_ napisał(a):
Próbowałem się tam przedrzeć w 2008r. i już wtedy to było wyzwanie

Ok dzięki. Widzę, że jestem trochę zacofany jeśli chodzi o ten szlak :) a ja do dzisiaj myślałem, że ten szlak istnieje, nawet planowałem na wakacje, że przejdę z Kasprowego do Hali Ornak przez Tomanową Przełęcz. Muszę koniecznie kupić nową mapę :D

_________________
PER ASPERA AD ASTRA


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 03, 2010 2:56 pm 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 08, 2007 10:20 pm
Posty: 103
Lokalizacja: Leszno Wlkp
Przejdziesz przejdziesz. Czerwonym grzbietowym szlakiem z Kasprowego dojdziesz do Ciemniaka, potem zejście Twardym Grzbietem do Chudej Przełączki, zielonym do Tomanowej Doliny i nią na Halę Ornak. Trasa ta nie prowadzi bezpośrednio przez Tomanową Przełęcz lecz poniżej jej. Zamknięty jest czerwony szlak od przełęczy do tego zielonego szlaku.

_________________
Maryśka

"Kamienuje tę przestrzeń niewybuchły huk skał"J.P.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 03, 2010 6:08 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): N lis 15, 2009 9:06 pm
Posty: 214
Lokalizacja: Jabłonka
cirrus.unc napisał(a):
Przejdziesz przejdziesz

No tak alternatywa jakaś jest. W sumie muszę pomyśleć nad tą trasą. kurcze chciałem iść z Doliny Cichej przez Tomanową Przełęcz do Tomanowej Doliny i dalej na Halę Ornak. Może kiedyś doczekam czasów gdy otworzą jeszcze ten szlak?(w co wątpię). No ale nie można mieć wszystkiego.

_________________
PER ASPERA AD ASTRA


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 04, 2010 4:15 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 02, 2008 11:42 pm
Posty: 2208
Lokalizacja: Małopolska
Jakub napisał(a):
posłużmy się przykładem najnowszym - Bobrowiec i Tomanowa Przełęcz...Mało uczęszczane to były szlaki, nie wymagające nakładów finansowych na łańcuchy , klamry, znaki

Na Bobrowiec był mało uczęszczany, gdyż nie wolno było iść od strony polskiej. Po "otwarciu granic" raczej by było inaczej.
Tomanowa Przeł., tez była omijana...bo co dalej ?

Jakub napisał(a):
a erozji turystycznej nie stwierdzono

a szedłeś odcinek Jamborowy - Bobrowiecka Przeł. ?
Odcinek szlaku Jamborowy - Bobrowiec jest zbyt wąski, aby przewalali się tam turyści w dwóch kierunkach. Byłby on zadeptany. Słuszna decyzja o wyłączeniu z ruchu turystycznego.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 61 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL