Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 10:20 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 151 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 17, 2008 9:55 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 02, 2008 11:42 pm
Posty: 2208
Lokalizacja: Małopolska
krzysgd napisał(a):
Twoje oceny merytoryczne to momentami są, niestety zahaczasz o zbyt wiele nieistotnych szczegółów

nigdzie nie twierdziłem, że tekst Autora jest zły, nie odnosiłem się też do spraw metodycznych......ograniczyłem się jedynie do pewnych szczegółów. Szkoda, ze dopatrujesz się tutaj z mojej strony celowej złośliwości (może, gdzieś tam, ale bardo głęboko ). Gdybyś ten tekst napisał Ty, to gdybym się nim zainteresował, to bym zawarł te same uwagi.
Wg. Ciebie szczegóły nie są ważne....tutaj się dość mocno różnimy, gdyż przynajmniej z mojego doświadczenia, wiem, że szczegóły są bardzo istotne i to właśnie przede wszystkim z nich składa się górskie łażenie bez wypadków/niepotrzebnych błędów/niepotrzebnej straty kasy......lekceważenie szczegółów prowadzi prędzej, czy później do problemów.

Oczywiście zawarłem tutaj zarówno szczegóły dość istotne dla wycieczki (np. błędy nazw topograficznych) z nie mającymi większego znaczenia (typu "dolina alpejska", zasięg magistrali).

Może podasz jakieś przykłady tych szczegółów, które są dla Ciebie bez sensu, a ja postaram się wyjaśnić ich ważność i przydatność podczas wędrówki.....oczywiście bez złośliwości....


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 17, 2008 10:52 am 
Stracony

Dołączył(a): Śr wrz 19, 2007 8:59 pm
Posty: 18072
Lokalizacja: Zachodnie Pomorze/Poznań
chief napisał(a):
Wg. Ciebie szczegóły nie są ważne....tutaj się dość mocno różnimy, gdyż przynajmniej z mojego doświadczenia, wiem, że szczegóły są bardzo istotne i to właśnie przede wszystkim z nich składa się górskie łażenie bez wypadków/niepotrzebnych błędów/niepotrzebnej straty kasy......lekceważenie szczegółów prowadzi prędzej, czy później do problemów.


I tu właśnie "krzysgd" tkwi istota problemu, który chief swoim przewodnickim rozumkiem za cholerę pojąć nie może. Bo owszem, szczegóły bywają ważne ale mają to do siebie, że w ich gąszczu giną sprawy najistotniejsze a w dodatku taki tekst by się rozbudował do kilkudziesięciu stron, których nikt nie przeczyta. Ja się starałem ograniczyć do trzech spraw moim zdaniem ważnych -
- trzech osi "transporttowych", czyli Magistrali wraz z jej przedłużeniami, Drogi Wolności i Elektriczki bo ich rozpoznanie jest dla ruchu turystycznego w Tatrach Wysokich Słowackich bardzo istotne
- odmienności pewnych obyczajów w Słowacji w porównaniu z Polską,
- propozycji kilku tras (i to w różnych wariantach, lżejszych i trudniejszych (tam gdzie takie możliwości istnieją.

I to wszystko a tu chief wdaje się w dywagację na temat busików, które na Słowacji mają rolę minimalną, istoty regla dolnego i górnego, które turystę na tym etapie mogą nie interesować - jak jest w lesie to sam to widzi (a dodatku ten las w większości szlag trafił, oraz analizie porównawczej Popradu i Zakopanego pod kątem architektury regionalnej i zabytków, co tu w tym temacie nie ma najmniejszego znaczenia. Natomiast ma znaczenie informacja, że w Popradzie jest TESCO czynne 2 godziny na dobę i w którym nie tylko asortyment jest większy ale i ceny znacznie niższe niż w sklepach w Smokowcu czy Łomnicy.

Ale to wszystko zdaje się przekraczać możliwości mentalne chiefa, dla którego najistotniejsze jest to, że kiedyś w Tatrzańskiej Kotlinie złapał przez czysty przypadek polski busik. Oczywistym jest też, że te swoje uwagi chief poczynił powodowany nieprawdopodobnym wprost uczuciem przyjaźni dla mnie.

_________________
Mój kanał na YouTube: https://studio.youtube.com/channel/UC7G ... DING%22%7D
Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 17, 2008 10:58 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 25, 2007 9:48 am
Posty: 7564
Markiz napisał(a):
Ale to wszystko zdaje się przekraczać możliwości mentalne chiefa, dla którego najistotniejsze jest to, że kiedyś w Tatrzańskiej Kotlinie złapał przez czysty przypadek polski busik.

:mrgreen:

(Edit:
Bez wdawania się w odwieczny problem "kto ma rację", bo ta jak zwykle leży pośrodku, ale ten tekst mnie rozbił. :))


Ostatnio edytowano Cz lip 17, 2008 11:01 am przez leppy, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 17, 2008 11:00 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 11, 2006 10:43 am
Posty: 641
Lokalizacja: z Ciemnogrodu
chief napisał(a):
Może podasz jakieś przykłady tych szczegółów, które są dla Ciebie bez sensu, a ja postaram się wyjaśnić ich ważność i przydatność podczas wędrówki.....oczywiście bez złośliwości....


np. kombinowanie "darmowego parkingu" w Strbskim Plesie


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 17, 2008 11:08 am 
Swój

Dołączył(a): Cz kwi 05, 2007 12:53 pm
Posty: 51
Lokalizacja: beskid
Poradnik Markiza jest bardzo dobry i napewno pomoże mi podczas planowania podboju słowackiej strony Tatr. I za to wielkie dzięki.

A co do sprzeczki obu panów to Ali7 doskonale ją podsumował :D:D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 17, 2008 11:21 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 11, 2006 10:43 am
Posty: 641
Lokalizacja: z Ciemnogrodu
Markizie, aby nie było za "słodko":
1. Mnie w Twoim tekście lekko drażniło nieprecyzyjne użycie określeń "początkujący" i "nowicjusz" w odniesieniu do tatrzańskich wyjadaczy ze strony polskiej, ale udało mi się z tym żyć.
2. Na tabliczkach ścieżek dydaktycznych w Karkonoszach używane jest określenie "regiel" w odniesieniu do pięter roślinności w tychże, znaczy język giętkim jest :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 17, 2008 11:29 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 02, 2008 11:42 pm
Posty: 2208
Lokalizacja: Małopolska
Markiz napisał(a):
Koniec dyskusji chiefie

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


krzysgd napisał(a):
chief napisał:

Może podasz jakieś przykłady tych szczegółów, które są dla Ciebie bez sensu, a ja postaram się wyjaśnić ich ważność i przydatność podczas wędrówki.....oczywiście bez złośliwości....


np. kombinowanie "darmowego parkingu" w Strbskim Plesie

sprawa jest tutaj prosta....możesz przyjechać do Szczyrbskiego Plesa np. o godz. 9-tej....zapłacisz za parking chyba kole na nasze ponad 20,00 zł, a potem pójdziesz np. na Rysy czy Krywań (trasy bardzo długie)....Problem w tym, że gdy dotrzesz do szczytu, będzie już nieco po południu, będziesz szedł w tłumie, a to się wiąże z gorszymi warunkami atmosferycznymi, czy tez czapa chmur na szczycie...

Jednak, gdy będziesz przed godziną 6-tą, to idąc tak wcześnie w góry zdecydowanie warunki mogą być korzystniejsze i w podejściu będzie znacznie mniej ludzi na szlaku. Poza tym zaoszczędzisz cenę parkingu, pożytkując kasę na insze cele.

a teraz weźmy, ze zamierzasz startować ze Szczyrbskiego Plesa na 4 wycieczki:
-Bystrą Ławkę
-Koprowy
-Rysy
-Krywań
Ponownie...wczesne wyjście stabilniejsze warunki, mniej ludzi i 80,00 zł. "do przodu"....Twój wybór


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 17, 2008 11:31 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 17, 2007 7:57 pm
Posty: 3449
Lokalizacja: Tczew
Chief Ty tu przylazłeś sie kłócić, bo nie rozumiem?

_________________
Mądry wycof nigdy nie przynosi ujmy


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 17, 2008 11:35 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 11, 2006 10:43 am
Posty: 641
Lokalizacja: z Ciemnogrodu
Chief:
1. Samochód posiada nr rejestracyjny, więc można zmusić do zapłaty
2. Korzystam zawsze z elektricki, nie lubię być "uwiązany" do parkoviska
3. Nie będę kontynuował (w tym temacie)


Ostatnio edytowano Cz lip 17, 2008 11:42 am przez krzysgd, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 17, 2008 11:35 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 02, 2008 11:42 pm
Posty: 2208
Lokalizacja: Małopolska
Mag_Way napisał(a):
Chief Ty tu przylazłeś sie kłócić, bo nie rozumiem?

czy uważasz, że jak cos napiszę, a Ty się z tym nie zgodzisz, i skrytykujesz co napisałem...to jest to powód do kłótni ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 17, 2008 11:39 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 25, 2007 9:48 am
Posty: 7564
Najważniejsze (pomijając niepotrzebne spory "sztuka dla sztuki", ale dla mnie wynikają one z doskonałej znajomości zagadnienia przez obu adwersarzy) że panowie Markiz i Chief dobrze się uzupełniają i dzięki temu temat jest niezwykle przydatny dla kogoś, kto startuje w Tatry Słowackie. :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 17, 2008 11:44 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 02, 2008 11:42 pm
Posty: 2208
Lokalizacja: Małopolska
krzysgd napisał(a):
1. Samochód posiada nr rejestracyjny, więc można zmusić do zapłaty

tutaj nie chodzi o żadną ucieczkę.....po prostu wracasz, wsiadasz do samochodu i wyjeżdżasz ze Szczyrbskiego Plesa.....oczywiście po powroce z gór możesz podjechać do parkingowego i zapłacić...

Tak samo w TPN-ie, idąc wcześnie rano w góry nie możesz zapłać za wstęp do Parku, gdyż bramka jest zamknięta.....wracając/wychodząc z Parku możesz podejść do biletowego i zapłacić....wolna wola
krzysgd napisał(a):
2. Korzystam zawsze z elektricki, nie lubię być "uwiązany" do parkowiska

cóż ja nocuję zawsze w najładniejszej miejscowości podtatrzańskiej na Słowacji, czyli Ździarze, więc samochód jest wygodny.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 17, 2008 3:27 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 02, 2008 11:42 pm
Posty: 2208
Lokalizacja: Małopolska
Markiz napisał(a):
Chief - jak się nie można z Tobą dogadać po polsku to może na obrazku. Spójrz i powiedz gdzie te regle?

http://pl.wikipedia.org/wiki/Regiel

przepraszam Cie Markizie, ale przeoczyłem tego linka.....a oto jego treść:
Cytuj:
Regiel - lesiste wzniesienie w obrębie danego pasma góskiego w górach wysokich, poniżej górnej granicy lasu, które wznosząc się ponad kotlinę podgórską, zapoczątkowuje dane pasmo. Potocznie reglem nazywa się też piętro roślinne regla górnego i dolnego. Ważniejsze regle w polskich Tatrach: Kopieniec Wielki, Nosal, Krokiew (na której płn. zboczu wybudowano skocznię Wielka Krokiew), Sarnia Skała, Łysanki, Kościeliskie Kopki. Ciekawostką jest fakt iż po słowackiej stronie Tatr Wysokich regle praktycznie nie występują (tzn. nie ma wzniesień reglowych, jest oczywiście zachowany piętrowy układ roślinności, w tym lasy dolno i górnoreglowe), stoki od podnóża po wysokie turnie są równe, a to dlatego, że lodowiec podczas zlodowaceń cofał się na północ i po północnej, polskiej stronie, wytworzył regle.

Mam pytanie, czy zgadzasz się w całości z powyższym z Wikipedi tekstem, jako obronę swych argumentów ?

ps.
Co do fotki, to regiel jest poniżej tej lini, gdzie corne, styka się z biołym :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 17, 2008 5:08 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr wrz 19, 2007 8:59 pm
Posty: 18072
Lokalizacja: Zachodnie Pomorze/Poznań
chief napisał(a):
Co do fotki, to regiel jest poniżej tej lini, gdzie corne, styka się z biołym


To Ty, chief chyba w innych górach byłeś a nie w słowackich Tatrach. Chcesz tu komuś wpierać, że tam są takie pagóry jak Hruby Regiel, Krokiew, Sarnia Skała itd po naszej stronie. Teraz po kalamicie to szczególnie dobrze widać. Jeżeli nawet są jakieś fałdki czy wybrzuszonka to to wszystko nie ma żadnego znaczenia dla turysty a O TO W TYM WĄTKU CHODZI.

Odnośnie mojego stanowiska w sprawie rzetelności tego tekstu powiem ci tak - tu nie jest Chiefowa Prokuratura Górska ani Chiefowa Gliniarnia aby kogokolwiek przesłuchiwać. I daj wreszcie spokój tym swoim przypieprzaniom się do wszystkiego bo to i śmieszne i nudne. Paniał?

_________________
Mój kanał na YouTube: https://studio.youtube.com/channel/UC7G ... DING%22%7D
Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 17, 2008 8:16 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr wrz 19, 2007 8:59 pm
Posty: 18072
Lokalizacja: Zachodnie Pomorze/Poznań
chief napisał(a):
cóż ja nocuję zawsze w najładniejszej miejscowości podtatrzańskiej na Słowacji, czyli Ździarze


Czy mógłbyś jakoś uzasadnić dlaczego uważasz Żdziar za najładniejszą miejscowość podtatrzańską w Słowacji. Przypominam, że ode mnie uporczywie domagałeś się odpowiedzi dlaczego uważam dolinę Kiezmarską za najbardziej przypominającą doliny alpejskie a także dlaczego uważam, że grupa Krywania jest odmienna od reszty Tatr Wysokich.
:P :lol: :roll:

_________________
Mój kanał na YouTube: https://studio.youtube.com/channel/UC7G ... DING%22%7D
Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 17, 2008 8:20 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr wrz 19, 2007 8:59 pm
Posty: 18072
Lokalizacja: Zachodnie Pomorze/Poznań
chief napisał(a):
będziesz szedł w tłumie, a to się wiąże z gorszymi warunkami atmosferycznymi


Figlarna stylistyka - aż tak smrodzą, że pogoda się psuje?

PS. Mógłbyś wziąć parę lekcji poprawnej polszczyzny.

_________________
Mój kanał na YouTube: https://studio.youtube.com/channel/UC7G ... DING%22%7D
Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 17, 2008 8:49 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 29, 2007 8:31 pm
Posty: 3189
Lokalizacja: Nowy Sącz
Markiz napisał(a):
czyli chwytanie byka za rogi i zobaczenie jedynej doliny w Tatrach, która przypomina alpejską oraz najwyższej ściany w Tatrach – a zatem do Doliny Kiezmarskiej.
skąd wziąłes takie stwierdzenia :!: :?: , wszystkie doliny w Tatrach wysokich mają charakter alpejski, a jeżeli chodzi o wielkość to żadna nie dorównuje przeciętnej dolinie alpejskiej. Tak sobie wymyśliłeś :?:, nie żebym się czepiał, ale nie widzę większej różnicy pomiędzy doliną Białej Wody Kieżmarskiej a Mięguszowiecką czy Doliną Białej Wody (tej od północy), ta może nawet bardziej rozmiarami przypomina alpejskie

_________________
http://naszczytach.cba.pl/ Aktualizacja 2023 - nowe: Góry Skandynawskie, Taurus w Turscji, Alpy Julijskie, Kamnickie, Ennstalskie, Tatry Bielskie, Murańska Planina, Haligowskie Skały i wiele innych. Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 17, 2008 8:54 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 02, 2008 11:42 pm
Posty: 2208
Lokalizacja: Małopolska
Markiz napisał(a):
Czy mógłbyś jakoś uzasadnić dlaczego uważasz Żdziar za najładniejszą miejscowość podtatrzańską w Słowacji

oczywiście, ze mógłbym, a powodów jest wiele....jednak wcześniej Ci napisałem, że w takiej stylistyce rozmowy, jaka Ty prowadzisz, poprzez złośliwość i wycieczki osobiste i sprowadzanie dyskusji do kłótni, ja się wciągnąć tutaj nie dam.....jak zapanuje u Ciebie większa kultura pisania, to możemy podyskutować merytorycznie....jak na razie nie ma do tego podkładu......wiec próbuj dalej markizie, próbuj dalej podjudzać :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 17, 2008 8:59 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 02, 2008 11:42 pm
Posty: 2208
Lokalizacja: Małopolska
gouter napisał(a):
skąd wziąłes takie stwierdzenia , wszystkie doliny w Tatrach wysokich mają charakter alpejski

problem w tym, ze Markiz za bardzo nie wie o co chodzi w terminie, że jakaś dolina ma "charakter alpejski".


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 17, 2008 9:16 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 29, 2007 8:31 pm
Posty: 3189
Lokalizacja: Nowy Sącz
Dolina Białej Wody Kieżmarskiej
Obrazek
Przeciętna Dolina Alpejska - Goms
Obrazek
Znajdź róznice i podobieństwa :mrgreen:

_________________
http://naszczytach.cba.pl/ Aktualizacja 2023 - nowe: Góry Skandynawskie, Taurus w Turscji, Alpy Julijskie, Kamnickie, Ennstalskie, Tatry Bielskie, Murańska Planina, Haligowskie Skały i wiele innych. Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 17, 2008 9:44 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr wrz 19, 2007 8:59 pm
Posty: 18072
Lokalizacja: Zachodnie Pomorze/Poznań
chief napisał(a):
jak zapanuje u Ciebie większa kultura pisania,


Chief nauczający kultury pisania!!! Kawał roku. Wpierw się podciągnij z ortografii o składni już nie mówiąc, a później możesz kogoś pouczać.

Mój prapraprapradziadek markiz de [...] kazałby Cię pachołkom wybatożyć a jakby był w złym humorze to powiesić. Dawne dobre czasy, szkoda, że minęły.
:P :P :P

_________________
Mój kanał na YouTube: https://studio.youtube.com/channel/UC7G ... DING%22%7D
Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 17, 2008 9:48 pm 
Swój

Dołączył(a): Cz kwi 05, 2007 12:53 pm
Posty: 51
Lokalizacja: beskid
O zawsze lubiłem takie zabawy.
Dolina alpejska jest lepiej zurbanizowana i ma lepiej rozwiniętą sieć komunikacyjną. Co wygrałem ? :lol: :lol:

Po za tym w alpejskiej trawa jest zieleńsza :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 18, 2008 7:40 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 02, 2008 11:42 pm
Posty: 2208
Lokalizacja: Małopolska
trroy napisał(a):
Dolina alpejska jest lepiej zurbanizowana i ma lepiej rozwiniętą sieć komunikacyjną. Co wygrałem ?

u Markiza by to chyba nie przeszło, bo sam zobacz na Kieżmarską....same kamulce, gdzie tam do zurbanizowania :D . Odpowiedź zła.... :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 18, 2008 8:45 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2007 3:03 pm
Posty: 8796
Lokalizacja: Londyn, kiedyś W-wa, jutro ... ?
trroy napisał(a):
Dolina alpejska jest

... przeciętnie 10 razy dłuższa i ze 2 razy głębsza ... :lol: :wink:

_________________
Obrazek TG


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 18, 2008 8:49 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 11, 2006 10:43 am
Posty: 641
Lokalizacja: z Ciemnogrodu
A ja mimo wszystko jestem ciekaw :
1. Markizie, czego brakuje np. Dolinie Mięguszowieckiej i D. Zimnej Wody względem D.Kieżmarskiej w kontekście "alpejskości" tej ostatniej?
2. Szefie, dlaczego uważasz Zdiar za najpiękniejszą miejscowość słowackiego podtatrza?

Pytam, ponieważ nie potraficie sobie nawzajem odpowiedzieć, spróbujcie osobie trzeciej, lecz z pewnym ograniczeniami.
Bardzo proszę, by w wypowiedzi Markiza nie pojawił podmiot Chief (nawet w formie domyślnej) i odwrotnie, by w wypowiedzi Chiefa nie pojawił podmiot Markiz (ani J.). Pozdrawiam obu szermierzy słownych :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 18, 2008 8:51 am 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 5:51 pm
Posty: 10096
Lokalizacja: Moszna
Miał być przewodnik, a zrobiła się rzeźnia, (dzięki chief) ... i o co chodzi z tą doliną alpejską ? przecież Markiz napisał "przypomina" a nie "wygląda jak" ...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 18, 2008 9:04 am 
Stracony

Dołączył(a): Śr wrz 19, 2007 8:59 pm
Posty: 18072
Lokalizacja: Zachodnie Pomorze/Poznań
Kiedyś jeden Główny Księgowy powiedział, że zawsze w bilansie robi kilka nieznacznych, drobnych błędów aby biegły badający bilans mógł je łatwo wyszukać i skupić się nad nimi - "niech ma trochę radości" - powiedział.
Mnie od kilku lat tropi chief niczym ajschylochowska Erynie - "cichym ścigałam go lotem". Jestem prawie pewien, że gdybym się zarejestrował na forum miłośników astronomii i to pod bardzo nietypowym nickiem np. Ramzes XI to chief już po tygodniu tam będzie aby dobrać mi się do skóry. Czy ktoś wie może o jakimś forum sado-macho, chciałbym tam sprawdzić sprawność chiefa. Byłby się tam zresztą chłopina czuł jak w raju.

Wracając do księgowego - wiedziałem, że do tego tekstu chief się zabierze aby mi sprać dupę - takich okazji chief nie przepuszcza, szczególnie jak może zarazem się pochwalić swoją wiedzą w dziedzinie geologii i pięter roślinności (o Boże, jak on musi zanudzać te wycieczki - swoją drogą robi dobrą robotę - żaden uczestnik wycieczki prowadzonej przez chiefa w Tatry na pewno tam nie wróci i dzięki temu jest więcej miejsca dla takich jak my). No i wpuściłem chiefowi do tekstu takich kilka "grepsów" aby mógł się wyżyć chłopina. Jest to mu chyba konieczne do życia, ostatnio strasznie nerwowy stał się, może jakieś kłopoty z zbyt wczesnym przekwitaniem?

_________________
Mój kanał na YouTube: https://studio.youtube.com/channel/UC7G ... DING%22%7D
Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 18, 2008 9:08 am 
Stracony

Dołączył(a): Śr wrz 19, 2007 8:59 pm
Posty: 18072
Lokalizacja: Zachodnie Pomorze/Poznań
krzysgd napisał(a):
Bardzo proszę, by w wypowiedzi Markiza nie pojawił podmiot Chief (nawet w formie domyślnej) i odwrotnie, by w wypowiedzi Chiefa nie pojawił podmiot Markiz


Ja mógłbym spróbować, ale mój szanowny przeciwnik raczej nie jest do tego zdolny

krzysgd napisał(a):
Pozdrawiam obu szermierzy słownych Very Happy


Jeżeli boks to również szermierka to zgoda, chief jest szermierzem.

_________________
Mój kanał na YouTube: https://studio.youtube.com/channel/UC7G ... DING%22%7D
Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 18, 2008 9:24 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 02, 2008 11:42 pm
Posty: 2208
Lokalizacja: Małopolska
Gustaw napisał(a):
trroy napisał:
Dolina alpejska jest

... przeciętnie 10 razy dłuższa i ze 2 razy głębsza

zła odpowiedź, bo co ma taka długość do Dol. Kieżmarskiej ?

golanmac napisał(a):
Miał być przewodnik, a zrobiła się rzeźnia, (dzięki chief)

czy uważasz, że nie powinno się wyrazić swoich wątpliwości w stosunku, do jakiego kolwiek tekstu i jakiego kolwiek usera ?

krzysgd napisał(a):
2. Szefie, dlaczego uważasz Zdiar za najpiękniejszą miejscowość słowackiego podtatrza?

-urocze usadowienie wioski
-bardzo duży wybór kwater (zróżnicowany standard/rodzaj obiektu/itp...), ceny przyzwoite
-parę dobrych regionalnych knajp
-"góralski" klimat tej wioski
-dobra dostępność do paru szlaków turystycznych a nawet tych dalszych....praktycznie do Szczyrbskiego Plesa
-wspaniałe plenery wokół wioski na Tatry Bielskie (dobre punkty widokowe baaardzo blisko miejscowości
-spore możliwości rowerowe
-lajtowe okoliczne szlaki w przypadku złej pogody lub dni kondycyjnych
-a przede wszystkim bardzo rzadko spotykany w miejscowościach na Słowacji "klimat górski" danej miejscowości (nie koniecznie przez widoki na Tatry),ze względu na usytuowanie, zabudowy i architektury regionalnej, którą w wielu miejscach można tam spotkać.
golanmac napisał(a):
i o co chodzi z tą doliną alpejską ? przecież Markiz napisał "przypomina" a nie "wygląda jak" ...

gdyz napisał że jako jedyna w Tatrach


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 18, 2008 9:38 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 02, 2008 11:42 pm
Posty: 2208
Lokalizacja: Małopolska
Ali7 napisał(a):
Co do Zdiaru częściowo podzielam zdanie Chiefa

częściowo :?: ....ma być w całości, przeca chyba wiesz, że nie uznaje sprzeciwu :twisted: :wink:
a które nie podzielasz ? :roll: :wink:.....możemy przedyskutować :lol: :lol: :lol:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 151 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL